Архів новин
2019
Вересень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Подали руку допомоги

Подали руку допомоги
Профком єдиної первинної профорганізації «Гідросила» висловлює вдячність заводчанам за участь у акції по збору одягу, взуття, іграшок для тих, хто опинився у скрутній ситуації.
Це була ідея профспілкового комітету: проявити милосердя і подати руку допомоги нужденним. Безперечно, у кожного вдома знайдуться добротні речі, які уже з різних причин ніхто не носить, то чому б не підтримати таким чином малозабезпечених?zbir rechej Hydrosyla 29d39
Легкі на підйом і добрі справи заводчани підтримали клич профкому – кожен зробив власний внесок у доброчинність. Зібрані речі, а це понад 30 мішків, передано у Кропивницький «Дім милосердя» для надання допомоги малозабезпеченим.
Акція не закінчилася, тож кожен має змогу проявити знову свої найкращі якості – підтримати тих, кому це украй потрібно. Контейнер для збору речей стоїть на прохідній «Гідросили» (вул. Братиславська) .
Сергій Олійник,
Голова профкому ЄППО «Гідросила»

 

«Прибій» кличе на відпочинок

«Прибій» кличе на відпочинокIMG 3571 23d3b
Літо – час для відпочинку та оздоровлення. Як ніколи, цього року воно вдалося спекотним. Отож дітвора зі своїми батьками і родичами помандрувала на південь до Чорного моря на гідросилівську базу відпочинку «Прибій».IMG 3572 901a5
Це добре, що завод має власну базу відпочинку і працівники та члени їхніх родин, завдяки значній підтримці адміністрацій ПАТ «Гідросила», «Гідросила АПМ», Кіровоградського інструментального заводу «Лезо» мають змогу відпочити на березі моря. Адже половину вартості путівки ці підприємства беруть на себе. Цього року вартість пільгової 6-ти денної путівки з 3-разовим харчуванням складає 965 грн.
Перш за все приваблює територія бази відпочинку, вона має значну площу, тут багато зелені, чисто і гарно. Крім цього, забезпечене калорійне харчування.
Відрадно те, що база, яка побудована у 70-ті роки, збереглася, переживши буремні 90-ті, коли усе довкола зачинялося і руйнувалося. Весь цей час вона працює без перерв і збоїв. Щороку оновлюється інвентар, проводиться косметичний ремонт, аби відпочиваючі почувалися комфортно і отримували насолоду від відпочинку на морі.IMG 3621 024fe
Як свідчать відгуки постійних клієнтів «Прибою» - це справді чудовий куточок як для сімейного відпочинку, так і для дитячого оздоровлення. Щороку профспілковий комітет залучає на базу відпочинку спеціально для роботи з дітьми – організатора дозвілля та фінансує заходи, які потрібні для організації цієї роботи. З дітлахами проводять цікаві конкурси, ігри, спортивні змагання, веселі старти та інше. Нещодавно цікаво провели День Нептуна. Свято не залишило байдужими не тільки дітей, а й дорослих, які теж кидали в ціль кільця, співали, танцювали, змагалися з перетягування канату. Найактивніших дітей нагородили грамотами.
Відпочиваючі дуже вдячні , що на базі є такі спеціалісти. Адже у селищі Луговому понад 15 баз відпочинку і лише на «Прибої» працює організатор дозвілля.
Як би не змінювалася влада, політика, фінансові пріоритети для керівництва підприємств компанії «Гідросила» і профкому, найвищою цінністю залишаються людина, її здоров'я. Тому бережуть цю благодатну долоню землі біля моря, дбають про неї, вкладають необхідні кошти, аби вона ще довго-довго служила нинішнім і майбутнім працівникам заводу.
Марія Іванова

 

Про ювілей без прикрас

Про ювілей без прикрас
Нещодавно відзначалося 100-річчя утворення Української державної служби. Дата солідна, якою можна було б пишатися, але минуло це свято тихо, без зайвих емоцій. У мене теж воно не викликає ейфорії, адже від задекларованої державної служби, можна сказати, залишилися ріжки та ніжки, точніше, від нижчого її рівня. Це ж треба, так планомірно і методично принизити важливий державницький прошарок людей! Украй низькими зарплатами, розширенням кола обов'язків... Тому людей можна зрозуміти, святковий настрій у них замінився на страх перед ймовірним скороченням, урізанням гарантій і т. д.
Я часто думаю, хто якими подарунками зустрічає професійні свята? Аграрії – врожаями, металурги – виплавкою металу, лісівники – зеленими насадженнями... А чим можуть порадувати державні службовці? Сюрпризами. Наприклад, в Олександрійській РДА до професійного свята приурочили вихід із профспілки державних установ. Причому без попередження, обговорення ситуації, не прозвітувавши.
Профспілкова організація РДА завжди була, можна сказати, елітною, зразковою. На неї рівнялися інші профорганізації. Вона була доброю кадровою школою, з якої вийшло чимало керівників районного та обласного масштабу, очільників райкому профспілки. Вона сприймалася, як повітря, необхідність. Що ж трапилося? Де з'явилася тріщина? Швидше за все, вся справа в лідері, який не зумів згуртувати спілчанський колектив, пустив справу на самоплив.P1180150 - копия 18ba7
Пам'ятаю, як в РДА створювалася профорганізація, усі, не вагаючись писали заяви на вступ, обіцяли виконувати Статут. І все забули. Чим завинила профспілка, що вони так легко знехтували її нормами і позицією? Значить самі не склалися як спілчани, забули про завоювання профспілки. Варто лише пригадати 2016 рік, коли перед державними службовцями була заборгованість із зарплати у 63 млн. грн. Йшли у відпустки без оздоровчих.
Саме тоді профспілка держустанов проявила свою принциповість, разом з ОДА домоглася виплат боргів і рік завершили без фінансової напруги. Хіба цього мало? Чим можуть бути незадоволені сьогодні працівники РДА? Зарплата, хай і невисока, але виплачується своєчасно. На жаль, у ЗУ «Про державну службу» не врахована вимога профспілки, що посадовий оклад має складатися із двох мінімальних зарплат (замість цього, є два прожиткових мінімуми), але це питання ми не знімаємо з порядку денного. Не хотів би, щоб сьогоднішніх державних службовців спіткала доля колишніх колег – людей напрочуд відданих, відповідальних і готових до самопожертви, які залишилися без гідної пенсії. Я з ними зустрічався, допомагав складати позовні заяви, звернення до керівників держави. (В області було зібрано 25 тисяч підписів). Ми їх не залишаємо і продовжуємо відстоювати їхні права на гідну старість. А сьогодні є частина держслужбовців, яка влаштовується у державні органи для майбутньої кар'єри, нехай і в іншій структурі, аби був запис: «працював у РДА».
Повертаючись до 100-річної дати, виникає питання: а чому не відзначають 25-річчя прийняття ЗУ «Про державну службу»? Мабуть, тому, що 100 років тому пакет для держслужбовців був більший, ніж сьогодні. До речі, наступний Закон знову звузив гарантії працівників.
Ще Скоропадський сказав: «Є державна служба – є держава».

Детальніше...

 

Микола Наконечний: «Бригантина» - це моє життя"

Микола Наконечний: «Бригантина» - це моє життя"IMG 7453 65aa3
Упродовж багатьох років літнє оздоровлення дітей ми пов'язуємо із знаним далеко за межами області, можна сказати, зірковим дитячим табором «Бригантина» Новоархангельського району. Той із дітей, хто побував у ньому хоч один раз, повертається знову і знову. А популярним заклад зробив унікальний керівник разом із досвідченим колективом. Наша розмова із директором «Бригантини», титулованою людиною, заслуженим працівником соціальної сфери, головою координаційної ради профспілок Новоархангельського району Миколою Наконечним – про будні табору.
- Миколо Теофановичу, що для Вас означає «Бригантина»?
- Оздоровчий заклад – це моє життя у повному розумінні слова. Мій життєвий принцип здавна: усе краще треба давати дітям, адже вони – наше продовження, місток у майбутнє. Я виріс у багатодітній сім'ї, тому принцип народився на вагомому підґрунті. І щоб моя теза не була голослівною, у 1991 році заявив у районі про те, що я йду у «Бригантину». Звідти якраз пішла людина і ніхто туди не рвався. Тоді у таборі було дуже складно: не вистачало продуктів, коштів на найелементарніше. А із 2000 року, коли ми стали на ноги і у таборі було що побачити, раптом знайшлися охочі забрати його, судилися з нами, але ми виграли три суди, причому у високопоставлених людей. У ті роки в області було 35 дитячих таборів, і на початку моєї діяльності «Бригантина» посідала 12 місце. Тоді був один показник для таборів – кількість оздоровлених дітей. Оскільки я людина самолюбива, то старався дряпатися вгору. І вдалося вивести «Бригантину» на високий рівень – у 2016 році вона посіла перше «оздоровче» місце в Україні. Це не тому, що ми такі хороші. Є такі табори, яким ми і в підметки не йдемо, але там зарплата в «конвертах», а ми працюємо прозоро. На першому місці у нас фонд заробітної плати, сплата податків, інвестиційна привабливість і грошовий обіг (не кількість оздоровлених дітей). Сьогодні ми фінансуємо 93 робочих місць, на жаль, тільки у літній період. Ми не просто виживаємо, а й розвиваємося.
- Навіть не знаю, ким треба бути, аби керувати таким закладом: і юристом, і фінансистом, і педагогом. Хто Ви за професією?
- Я – агроном за професією, за покликанням вчитель-організатор, а на сьогодні ще й економіст. У 2006 році мене прийняли членом Академії української технологічної академії на факультет економіка новітніх технологій. У 2010 році мені присвоїли звання заслужений працівник соціальної сфери, був членом правління всеукраїнської благодійної організації «Лелека», заступником голови обласного об'єднання корпорації лікувально-оздоровчих закладів. Мене часто запитують, як мені це вдається? Я пояснював свій принцип: якщо ти заробив 100 грн, не розтягуй їх. Візьми з них 10 грн, а 90 вклади у розвиток, наступного місяця уже буде 1000 грн, але тобі дістанеться 100 грн, але у виробництво можна вкласти 900 грн. І так щомісяця фінанси зростатимуть. Економічна сила цього мислення дала свої результати. Щоб вижити сьогодні, треба добре крутитися. Одна справа займатися виробництвом, приміром, спиртного, інша – оздоровленням. 63 дні на рік працюємо, а решту - утримуємо базу, територію, а це 10 га землі, плюс нерухоме майно.
- Як удалося зробити табір зразковим?
- Я об'їздив пів-України, брав участь семінарах. І куди б не поїхав, переймав усе краще. Цей досвід втілював у себе.

Детальніше...

 

Підвели результати. Намітили подальші дії.

Підвели результати. Намітили подальші дії.

26 червня 2018 року в Кіровоградській обласній державні адміністрації  відбулось засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради.

На порядку денному розглянуті питання:

1. Про стан виконання Територіальної Угоди між Кіровоградською обласною державною адміністрацією, обласним об’єднанням організацій роботодавців та Федерацією профспілок Кіровоградської області  на 2014-2017 роки у 2017 році.

2. Про дії сторін соціального діалогу щодо збереження та розвитку трудового потенціалу та стан підготовки  інженерних і робітничих кадрів закладами вищої та професійно-технічної освіти області для потреб економіки регіону.

За результатами обговорення першого питання сторони соціального діалогу дійшли висновку, що реалізація зобов’язань за угодою в значній мірі  сприяла збільшенню майже  на 39 відсотків  надходжень до обласного бюджету, підвищення розміру середньої місячної заробітної плати на 45,8 %. За рахунок реалізації 39 інвестиційних проектів забезпечено нарощення  обсягів  промислового виробництва, створено понад 900 робочих місць.

Як і передбачалось угодою сторонами здійснено  конкретні заходи по зменшенню зарплатних боргів, зменшення відбулось на 64,5%. Сприяє цьому державний та громадський контроль за дотриманням законодавства про працю.

Налагодження стабільних соціально-трудових відносин підтримує високий рівень взаємодії сторін соціального діалогу.

Прийнято конкретні  рішення по вирішенню проблемних питань , що потребують посиленої уваги сторін, а саме:  виявлення фактів нелегальної зайнятості і зарплати, реалізації обласної  Програми зайнятості населення на 2018-202 роки, сприяння в освоєнні нових технологій підприємствами та ін.

За пропозицією Голови ФПО Баланенка М.О. Рада при йняла рішення по створенню і збереженню на підприємствах первинних профспілкових організацій.

Що стосується другого питання, то зважаючи на серйозні  проблеми в збереженні і розвитку трудового потенціалу області Рада вирішила:

- активізувати роботу по вирішенню регіональних проблем використання трудового потенціалу, захисту прав і гарантій працюючих,  визначивши пріоритетними завдання щодо забезпечення:   

раціонального використання  наявних робочих місць та недопущення їх необґрунтованого скорочення, запровадження запобіжних заходів щодо масових  звільнень за ініціативою роботодавців;

професійної  підготовки кадрів, перепідготовки та підвищення  кваліфікації працівників не рідше одного разу на 3 роки, навчання профспілкового активу;

безпечних умов праці та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці, зниження ризику втрати здоров’я і недопущення втрати життя  працюючих на виробництві;

посилення відтворювальної, стимулюючої функцій заробітної плати та забезпечення зростання реальних доходів працівників;

зміцнення охорони здоров’я, впровадження заходів профілактики захворюваності, особливо професійної.

-   обласній державній адміністраціїзабезпечити у 2018 році в повному обсязі  виконання зобов’язань за угодою;

- обласному об’єднанню організацій роботодавців рекомендувати суб’єктам господарювання запровадження програм та стандартів соціальної відповідальності бізнесу;

- при проведенні переговорів із укладання колективних договорів, змін та доповнень до них, намагатись включення до них взаємних зобов’язань, передбачених  ст.7 Закону України «Про колективні договори і угоди», передбачати  додаткові  гарантії і соціально-побутові  пільги.

                                                                          Федерація профспілок

                                                                           Кіровоградської області 

Останнє оновлення (Середа, 27 червня 2018, 06:06)

 

«Ми виконуємо спільну справу – захищаємо людину праці»

«Ми виконуємо спільну справу – захищаємо людину праці»
Відбулася святкова зустріч голови Федерації профспілок Кіровоградської області Максима Баланенка із журналістами – переможцями конкурсу на краще висвітлення профспілкової тематики. Такі зустрічі уже стали традиційними. Щороку, упродовж майже 20 років, ФПО та її членські організації проводять цей конкурс, відзначаючи тих працівників преси, які беруть участь у профспілкових заходах і неупереджено їх висвітлюють. За багато років визначилося коло так би мовити «профспілкових журналістів, які є у кожному місцевому виданні, на радіо та телебачення.DSC03564 - копия 2ab02
Як правило, підбиваються підсумки конкурсу у рамках професійного свята - дня журналіста. Хоч і відбулася цьогоріч зустріч дещо пізніше від дати свята, але у щирій атмосфері, а тому запам'ятається надовго. Як зазначив Максим Баланенко, журналістам сьогодні доводиться працювати у непростих умовах (як і профспілковим працівникам), але вони залишаються борцями: сміливо висвітлюють злободенні теми, відкрито називають імена порушників закону, викривають ганебні явища сьогодення, несуть в маси гучне слово правди. «Є надія, що завдяки майстрам слова світ стане добрішим і чистішим і висловлюємо солідарність із представниками пера. Ми виконуємо спільну справу – захищаємо людину праці, боремося з негативними явищами».
Дипломів ФПО І ступеня удостоїлися редактор ТГ «Ранок» філії ПАТ «НСТУ» «Кіровоградська регіональна дирекція» Олена Франтасова, редактор телекомпанії ТТV Оксана Васильєва, та кореспондент обласної газети «Народне слово» Світлана Костенко. Дипломами ФПО ІІ ступеня нагороджено кореспондента Всеукраїнської газети «Діалог» Ларису Барановську, редактора обласної газети «Кіровоградська правда» Любов Попович та кореспондента сайту «З перших уст « Ларису Романюк. За активну співпрацю окремих видань із ФПО та її членськими організаціями оголошено Подяки Голови ФПО головному редактору обласної газети «Народне слово» Оксані Рибченковій, заступнику головного редактора Володимиру Бабичу та головному редактору Всеукраїнської газети «Профспілкові вісті» Олексію Плаксіну.
Прес-центр ФПО

 

65 років «культурного» обкому: перемоги, знахідки, досвід

65 років «культурного» обкому: перемоги, знахідки, досвідDSC03528 - копия 708cb
Своє 65-річчя Кіровоградська обласна організація профспілки працівників культури відзначила не банальними урочистостями, а під час незвичного семінару, який відбувся у інтерактивному форматі. Усі його складові мали єдине резюме: у будь-якій ситуації треба дійти до колективного рішення чи думки, виробляти командний стиль роботи.
Підсумки діяльності, перемоги та знахідки обласної організації озвучувалися під час панельної дискусії «Від ювілею – до ювілею». Який висновок зробили профактивісти? Вони набули досвіду роботи, зокрема по співпраці із соціальними партнерами, починаючи із Міністра культури і закінчуючи місцевими керівниками. Навчилися попереджати конфліктні ситуації, не доводити їх до невідворотних, вести переговори під час колдоговірної кампанії, запровадили чимало нових форм співпраці. Якщо керівник працює відкрито, значить, він не боїться профспілки й не буде її знищувати. Є гарні приклади, коли керівник при працевлаштуванні на роботу запрошує голову профкому, котрий презентує профорганізацію. Головний здобуток обласної організації – розуміння того, що профспілка – це усі спілчани, їхня сила - у єдності. Не обійшлося й без втрат, в першу чергу, у чисельності, до цього призводять, зокрема структурні зміни, недолугість політики окремих керівників.
А щоб не було втрат учасники семінару провели ділову гру «Мотивація профспілкового членства». Розглядаючи конкретні ситуації, профактивісти шукали із них вихід. Крім того, кожен мав змогу поділитися досвідом мотиваційної роботи. Найвпливовіші мотиваційні важелі – матеріальні (наприклад, для членів профспілки вводяться додаткові гарантії) та інформаційні (доносити за допомогою різних засобів інформацію про зроблене, досягнуте).DSC03544 - копия 73d52
Родзинками семінару були квест «Що ти знаєш про профспілку?», заочна подорож на повітряній кулі, психологічні тренінги, засідання за круглим столом. Багато уваги було приділено інформаційній складовій профспілкової роботи, яка є завершальним акордом будь-якого заходу чи виконаної роботи. Для висвітлення діяльності використовуються не лише друковані видання та телерадіомережа, а й сайти, профспілкові куточки, розповсюдження інформаційних листівок серед спілчан. Як позитивний досвід, називалася участь голів профкомів у виробничих нарадах, які можна використовувати для презентації профспілкової роботи.
В ігровій формі обговорювалися алгоритми колдоговірної роботи. Ніби усі грамотні й досвідчені у колдоговірних питаннях, але повторити, та ще й у такий цікавий спосіб, ніколи не зайве, тим паче кожен ділився секретами своєї співпраці із керівниками у цих питаннях і, безперечно, почерпнув для себе щось нове.
Звісно, таку насичену й цікаву програму могла підготувати лише супертворча та креативна людина. Це голова обкому «культурної» профспілки Зоя Кадук. Тому на її адресу лунало багатоголосе «спасибі» за пізнавальну програму та спілкування. Захід відбувався у чудовому оздоровчому закладі «Бригантина» Новоархангельського району, що додало позитивних емоцій та настрою.
Обком профспілки підготував наказ ветеранів профспілкового руху – початківцям та заповіді профактивіста. Перша заповідь: любити людей і своє громадське доручення. Друга – любити керівників і рядових членів профспілки, щоденно і в ювілеї. Третя – любити, веселих і нудних, справедливих і вередливих, навіть тих, через яких отримуєш і в хвіст, і в гриву...
65 років – це не просто ювілей, а велике надбання профспілкової роботи щодо захисту інтересів працівників галузей культури, це вагома кадрова школа, адже чимало профактивістів стали керівниками закладів, це вміння стояти на своєму та йти до кінця і, зрештою, це задоволення від виконання громадського доручення.
Марія Іванова

 

Як рейдери захоплювали профспілковий готель «Рассвет»

Як рейдери захоплювали профспілковий готель «Рассвет»
Як ми повідомляли, 29 травня в Дніпрі здійснено рейдерське захоплення профспілкового готелю "Рассвет". У приміщенні невідомими людьми зламані двері. Державний судовий виконавець в супроводі цих невідомих та представників поліції вірвалися у будівлю і вимагали всіх проживаючих, а також трудовий колектив готелю здати ключі та залишити приміщення. Представники профспілок і ПрАТ "Укрпрофтур" розцінюють такі зухвалі дії як прояв правового свавілля та намагання суду захопити профспілковувласність.

"Однак, профспілки не опустили руки. На цей час боротьба ПрАТ "Укрпрофтур", ПрАТ "Дніпротурист" триває. До правоохоронних органів подано заяву про численні порушення законодавства під час силового захоплення будівлі готелю", - заявив президент ПрАТ "Укрпрофтур" Сергій Стрілець.

 

Як рейдери захоплювали профспілковий готель «Рассвет»

Як рейдери захоплювали профспілковий готель «Рассвет»
Як ми повідомляли, 29 травня в Дніпрі здійснено рейдерське захоплення профспілкового готелю "Рассвет". У приміщенні невідомими людьми зламані двері. Державний судовий виконавець в супроводі цих невідомих та представників поліції вірвалися у будівлю і вимагали всіх проживаючих, а також трудовий колектив готелю здати ключі та залишити приміщення. Представники профспілок і ПрАТ "Укрпрофтур" розцінюють такі зухвалі дії як прояв правового свавілля та намагання суду захопити профспілковувласність.

"Однак, профспілки не опустили руки. На цей час боротьба ПрАТ "Укрпрофтур", ПрАТ "Дніпротурист" триває. До правоохоронних органів подано заяву про численні порушення законодавства під час силового захоплення будівлі готелю", - заявив президент ПрАТ "Укрпрофтур" Сергій Стрілець.

 

Захистимо профспілкове майно

Захистимо профспілкове майно
Рішуче «Ні!» на адресу тих, хто намагається привласнити майно, що за законом і по праву належить профспілкам, лунало сьогодні, 29 травня, в Дніпрі. Представники всеукраїнських профспілкових організацій міста та Дніпропетровської області, трудові колективи акціонерних товариств, заснованих за участі ПрАТ «Укрпрофтур», представники профспілкових організацій та трудових колективів регіону провели мирне зібрання на захист профспілкового майна та прав трудового колективу ПрАТ «ДНІПРОТУРИСТ».\

Акція відбулась згідно з рішенням Ради Федерації профспілок України від 29 березня ц.р., закріпленим у Постанові «Про наступ на права профспілок, у тому числі майнові».

Слід зазначити, що відповідно до постанов державного виконавця від 17 травня 2018 року, сьогодні мали б відбутись виконавчі дії щодо примусового виселення з будівлі готелю «Рассвет».

На виконання Постанови Президії ФПУ від 30 вересня 2016 р. «Про підтримку позиції Наглядової ради ПрАТ «УКРПРОФТУР» щодо ситуації з нерухомим майном ПрАТ «Волиньтурист», ПрАТ «Дніпротурист», ПрАТ «Запоріжтурист» та ПрАТ «Черніпвтурист», керуючись Постановами Наглядової ради ПрАТ «Укрпрофтур» від 21 квітня, 4 серпня, 14 вересня 2016 року та 1 листопада 2017 року, з метою захисту інтересів трудового колективу ПрАТ «Дніпротурист» і відбулась ця акція.
Представники профспілкових організацій та трудових колективів регіону вийшли з гаслами: «РУКИ ГЕТЬ ВІД ПРОФСПІЛКОВОГО МАЙНА!» «STOP СВАВІЛЛЮ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ТА ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ!», «НЕ ЗАЛИШИМО ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ ПРАТ «ДНІПРОТУРИСТ» БЕЗ РОБОЧИХ МІСЦЬ!», «ВИМАГАЄМО ПОВЕРНУТИ ГОТЕЛЬ «РАССВЕТ» У ПРОФСПІЛКОВУ ВЛАСНІСТЬ!», НЕ ДОПУСТИМО ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ СУДУ, ПРИЙНЯТИХ ЗА ЧАСІВ ЗЛОЧИННОЇ ВЛАДИ ЯНУКОВИЧА ТА ПШОНКИ!».

Трудівники, профспілкові активісти вимагали вирішувати спірні питання тільки у правовому полі, дати рішучій відсіч намаганням відібрати майно у законних власників – профспілок.
Під час мірного зібрання відбувся мітинг, на якому виступили Президент ПрАТ «Укрпрофтур» Сергій Стрілець, голова Наглядової ради ПрАТ «Укрпрофтур», голова Профспілки авіабудівників України Ярема Жугаєвич, заступник голови Дніпропетровського обласного об'єднання профспілок Юрій Чернов, голова Профспілки працівників рибного господарства України Михайло Петров, керівник Управління економіки та корпоративних прав ФПУ Департаменту корпоративних прав та майна ФПУ Павло Сікан, представникитрудового колективу ПрАТ «Дніпротурист», трудових колективів області.
У акції взяли участь голова Дніпропетровського обласного об'єднання профспілок Віталій Дубіль, голова Запорізької обласної ради профспілок Віктор Сластьон, голова Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України Сергій Комишев та ін.
У виступах зазначалось, що злочинною владою колишнього Президента Януковича В.Ф., колишнього голови Вищого господарського суду України Татькова В.І., його заступника Ємельянов А.С. незаконним судовим рішення було позбавлено ПрАТ «Дніпротурист» права власності на будівлю готелю «Рассвєт». Незаконність вказаного судового рішення підтверджується кримінальним провадження № 42013110000001050 порушеного Генеральною прокуратурою України 29.11.2013 року проти вказаних осіб, в ході розслідування якого, 17.03.2017 р. ПрАТ «Дніпротурист» визнано потерпілим у даному кримінальному провадженні.
Незважаючи на незаконність прийнятого судового рішення, відділ примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області намагається виселити трудовий колектив ПрАТ «Дніпротурист» з будівлі готелю «Рассвєт».
Крім того, станом на сьогоднішній день робочою групою створеною відповідно до рішення Урядового комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності від 1 березня 2018 р., протокол № 9, за участю представників Фонду державного майна України, Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мін'юсту, Мінсоцполітики, Секретаріату Кабінету Міністрів України та Федерації професійних спілок України підготовлено законодавчі пропозиції щодо остаточного врегулювання питання статусу майна професійних спілок, їх об'єднань, які після розгляду в Урядовому комітеті будуть внесені Урядом на розгляд до Верховної Ради України.
У виступах наголошувалось: мета мирного зібрання - захист прав та інтересів трудового колективу ПрАТ «Дніпротурист», захист від незаконної приватизації профспілкового майна – будівлі готелю «Рассвєт» та вимога перегляду незаконно прийнятих рішень судів щодо вказаного профспілкового майна.
Відповідно до ст.39 Конституції України, передбачено, що:
- громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.
Згідно ст.11(1) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право па свободу мирних зібрань та на свободу об'єднання з іншими, включаючи право створювати профспілки і вступати до них для захисту своїх інтересів.
«Не залишимо трудовий колектив ПрАТ «Дніпротурист» без робочих місць, не допустимо виконання рішень суду, прийнятих за часів злочинної влади Януковича і Пшонки!», - закликали оратори.

Мітинг завершився оголошенням Резолюції мирного зібрання на захист профспілкового майна та прав трудового колективу ПрАТ «Дніпротурист» до органів виконавчої влади Дніпропетровської області.
У Резолюції говориться: «Вимагаємо відкладення проведення виконавчих дій у ВП № 54839436 по виселенню 29.05.2018 року ПрАТ «Дніпротурист» з будівлі готелю «Рассвет» та звільнення приміщення від рухомого майна Товариства до моменту врегулювання даної ситуації в правовому полі».

Делегація представників трудових колективів ПрАТ «Укрпрофтур» та профспілок передала текст Резолюції голові Дніпропетровської ОДА.
Нагадаємо, що відповідно до рішення Ради Федерації профспілок України від 29 березня, попереджувальні акції протесту профспілок відбулися 12 квітня в Полтаві (http://fpsu.org.ua/nasha-borotba/zagalni-novini/13944-aktualna-tema-zagarbnikam-rishuchij-vidsich) та 16 травня в Ужгороді (http://fpsu.org.ua/news/61-nasha-borotba/14001-aktsiya-razom-zakhistimo-prava-lyudini-pratsi-prava-profspilok).

з місця події спеціальний кореспондент
Олексій Петруня.

 

Там, де є профорганізації, контроль - дієвий

Там, де є профорганізації, контроль - дієвий
Відбулося досить серйозне засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати зарплати і зайнятості населення, в якому взяв участь голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний.
Голові Федерації профспілок Кіровоградської області Максиму Баланенку теж було що сказати щодо тіньової зайнятості та зарплати «в конвертах», які серед масових порушень трудових прав працівників посідають чи не перші місця. «Хочу відразу сказати, що там, де є профспілкова організація таких порушень практично не має. Тож не випадково багато роботодавців намагаються за всяку ціну позбутися профспілок. Зрозуміло, що їм не потрібні організації, які категоричні проти таких порушень в оформленні трудових відносин, котрі пояснюють людям, з якими проблемами вони можуть зіштовхнутися в подальшому. На жаль, зараз так склалось, що іноді й сам працівник не зацікавлений в отриманні «білої» зарплати. Краще отримати міні- малку, солідну субсидію, ще і зарплату в «конверті». Мовляв, пенсія ще далеко і все може змінитись, а виживати потрібно зараз. Сприяє цьому і наше недосконале податкове законодавство: відсутність неоподаткованого мінімуму, прогресивної шкали оподаткування. П'яту частину зарплати сплачує кожен працюючий: і той, хто отримує мінімалку, і той, хто - десятки тисяч. Допоки так буде – боротися із цими порушеннями дуже важко».
Так, профспілкові організації не допускають випадків приховування зайнятості й оплати праці, проте, зазначив Максим Баланенко, є інші проблеми, з якими доводиться боротися. А саме: цивільно-правові договори з працівниками, які виконують постійні роботи, необґрунтований перевід на неповний робочий час. Конкретні обмеження із цих питань вносяться до колективних договорів і угод. «Дякуючи Головному управлінню Пенсійного фонду України, з яким маємо Угоду про співпрацю, отримуємо достовірну інформацію із цих питань і можемо оперативно реагувати на неї, усувати порушення. Але це лише на тих підприємствах, де діють профспілкові організації. Де їх немає, основна надія на Державний контроль. Проте, Кабінет Міністрів крутить державним контролем як «циган сонцем». Зараз слово «перевірка» інспектор праці не може застосовувати, здається, якби не профспілки, його вже давно б не було».
На переконання голови ФПО, сьогодні головна мета профспілок при укладанні угод і колдоговорів: забезпечення гідних умов праці, своєчасної виплати зарплати, продуктивної зайнятості, гідного соціального захисту. За даними членських організацій торік в області укладено 1705 колективних договорів, що охопили всі підприємства, де діють первинні профспілкові організації. Обов'язковим для профкомів завданням було встановлення колдоговорами мінімальної місячної тарифної ставки на рівні галузевих угод. Ця норма колдоговорів переважно виконується. Це в значній мірі сприяло росту номінальної зарплати у звітному році на 46,6 відсотка. Але цей відсоток був би набагато вищим, якби всі роботодавці дотримувались норм галузевих угод, якби Державна служба з питань праці визнавала недотримання цієї норми порушенням законодавства. У державі ж головна гарантія – мінімальна зарплата. А що сьогодні 3723 грн., якщо фактичний прожитковий мінімум для працездатної особи в квітні ц. р. становив 4213 грн.?
Не міг не сказати Максим Баланенко й про те, що діюче законодавство практично знищило престижність зарплати. Тепер в основу формування оплати праці поставлено не мінімальну зарплату, а прожитковий мінімум. На сьогодні це - 1762 гривні для працездатної особи, а до мінімальної зарплати практично включені всі доплати, надбавки. А головне - допущена повна зрівнялівка і майже третина працівників Кіровоградщини отримує зарплату менше фактичного прожиткового мінімуму.
Зважаючи на високий рівень інфляції, зниження платоспроможності працівників, профспілкові організації, представляючи інтереси трудових колективів у колдоговірних переговорах, добиваються підвищення суми витрат, спрямованих на соціальний розвиток працівників, на запровадження не передбачених законодавством пільг і виплат працівникам і членам їхніх сімей. Тобто, профспілки намагаються постійно нагадувати бізнесу про його соціальну відповідальність. Для області це надважливо: адже на 294 тисяч пенсіонерів припадає 192 тисячі найманих працівників, які повинні заробити їм пенсію. Крім того, профспілкова сторона наполягає на підвищенні доходів найманих працівників і працюємо над збереженням їхньої чисельності. Це дві взаємопов'язані величини. Мала зарплата спонукає людину шукати роботу в іншому місці, де платять більше.
Торік мало місце міграційне скорочення 1,7 тисячі населення. І ця тенденція характерна в цілому для України. Одним із пріоритетів у роботі профспілок - забезпечення своєчасної виплати зарплати. В результаті реалізації низки заходів профспілкових організацій удалось практично ліквідувати борги із зарплати на підприємствах, де діють профспілкові організації. На сьогодні, залишилось два боржника. Один з них дуже проблематичний: ТДВ «Світловодське кар'єроуправління». На думку Максима Баланенка, спільними зусиллями керівництва товариства, соціальних партнерів борги ліквідувати можна. «Доручення Прем'єр-Міністра щодо виявлення та усунення фактів прихованої зайнятості є правильним, але, на наш погляд, воно не повинно замикатися лише на усуненні фактів – треба виявляти причини, які спонукають до цих порушень. Це справа соціальних партнерів: влади, роботодавців і профспілок».
Прес-центр ФПО

 

КУДИ ВИТІКАЮТЬ ДЕРЖАВНІ КОШТИ?

КУДИ ВИТІКАЮТЬ ДЕРЖАВНІ КОШТИ?
Аудитори Кіровоградщини виявили порушень у двох управліннях соціального захисту населення на суму майже 8,3 млн. грн.
Фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області провели ревізії в управліннях соціального захисту населення Подільської та Фортечної районних у місті Кропивницькому радах. Проведеними контрольними заходами встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 8281,9 тис. грн.
Аудиторами встановлено випадки зайвої оплати за фактично ненадані послуги з газопостачання на загальну суму 4716,1 тис. грн. внаслідок неповернення до бюджету підприємством-надавачем послуг газопостачання невикористаних сум субсидій за опалювальний період 2015-2016 років.
Крім того, внаслідок надання громадянами недостовірних даних про свої доходи та наявності в них заборгованості за комунальні послуги зайво виплачено субсидій на суму 3565,8 тис. грн.
Завдяки діям кіровоградських аудиторів забезпечено відшкодування виявлених порушень на суму понад 700 тис. грн.
Прес-служба Управління Східного офісу Держаудитслужби
в Кіровоградській області.