Архів новин
2017
Жовтень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Як дотримується законодавство про працю та зайнятість населення?

Як дотримується законодавство про працю та зайнятість населення?pr25101646 6de97
На таке питання дав відповідь під час прес-конференції начальник управління Держпраці в області Сергій Подорожний. За 9 місяців ц.р. проведена 651 перевірка на 536 підприємствах, установах та організаціях. Встановлено, що 89 відсотків роботодавців порушують вимоги трудового законодавства. Встановлено 1106 порушень щодо оплати праці, з них 232 – щодо строків виплати зарплати. На 35 підприємствах виявлено заборгованість з виплати зарплати. В результаті перевірок підприємства-боржники погасили заборгованість із зарплати на суму 7124,51 тис. грн, 49 роботодавців області виплатили працівникам індексацію зарплати в сумі 1289,91 тис. грн, 8 роботодавців виплатили компенсацію за несвоєчасну виплату зарплати в сумі 31,15 тис. грн.
В ході перевірок використання роботодавцями найманої праці без належного оформлення встановлено у 47 роботодавців області.
Проводилися перевірки щодо порушень вимог законодавства стосовно прав учасників АТО. Питання дотримання законодавства про працю неповнолітніх перевіряються під час кожної планової перевірки.
У сфері охорони праці перевірено 121 суб'єкт господарювання. Виявлено 8104 порушень, з яких 5173 усунуто. Направлено до адмінсуду 7 позовних заяв щодо призупинення виробництва, з низ 5 ухвалено та 29 об'єктів вже призупинено. Накладено 249 штрафів на працівників – на суму 86 496 грн, з них на керівників – 67, на суму 25 670 грн.
Марія Іванова

 

ДФСУ надала роз’яснення щодо заповнення звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації

ДФСУ надала роз’яснення щодо заповнення звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації

 

Державна фіскальна служба України листом від 17.10.2016 р. №33649/7/99-99-15-02-01-17 надала комплексне роз’яснення щодо звітування неприбуткових установ та організацій, відповідно до Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016 р. № 553, який набрав чинності 02.08.2016 р.

 

В наданому роз’ясненні, зокрема, зазначено, що нова форма Звіту передбачає:

 

- заповнення лише тих показників, які відображають особливості діяльності неприбуткової організації залежно від закону, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

- відображення податкового зобов’язання з податку на прибуток у разі нецільового використання отриманих коштів та/або розподілу доходів (прибутків) організації серед засновників (учасників), її членів, працівників, членів органів управління й інших пов’язаних із ними осіб;

- нове поле для місячного податкового (звітного) періоду (для подання Звіту в разі недотримання вимог п. 133.4 ПКУ);

- поле «Відомості про одночасне подання до звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації форм фінансової звітності» (заповнюється у разі подання фінансової звітності за бажанням неприбуткової організації).

 

Неприбуткові організації, які не порушували вимог ПКУ, подають звіт за базовий податковий (звітний) період — календарний рік протягом 60-ти календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. При цьому такі неприбуткові організації Звіт за звітні податкові періоди, що дорівнюють «І кварталу», «Півріччю», «Трьом кварталам», не подають.

 

Подання фінансової звітності разом зі Звітом здійснюється за бажанням неприбуткової організації. При цьому у відповідних клітинках поля «Відомості про одночасне подання до Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації форм фінансової звітності» Звіту робиться позначка «+» про подання відповідних форм фінансової звітності.

Також в наданому роз’ясненні зазначено особливості подання та заповнення Звіту у разі порушення вимог, визначених п. 133.4 ст. 133 ПКУ.

 Додаток:

Лист ДФС України від 17.10.2016 №33649/7/99-99-15-02-01-17 "Про затвердження форми Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації" 

  Департамент захисту соціально-економічних

прав апарату ФПУ

 

 

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ. Головний пріоритет - ефективний захист людини праці

Важливі питання розвитку соціального діалогу, забезпечення ефективного захисту законних прав та інтересів людини праці обговорено 18 жовтня під час зустрічі Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з керівниками всеукраїнських профспілок та їх об'єднань.
На початку зустрічі виступили Голова Уряду Володимир Гройсман та Голова СПО об'єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.
В своєму виступі керівник Кабінету Міністрів Володимир Гройсман подякував профспілкам за співпрацю у найважливіших питаннях соціально-економічного розвитку країни, забезпеченні захисту працюючої людини, створенні нових робочих місць. Особливо він підкреслив важливість створення такого актуального інституту керування економічними процесами, як Національний комітет з відродження промисловості.
Володимир Гройсман наголосив, що він має намір і надалі проводити зустрічі із народними депутатами заради того, щоб провести із ними конструктивні дискусії відносно законопроект про державний бюджет на 2017 рік. «Хочу сказати, що я зустрівся із багатьма фракціями і буду це робити надалі, - зазначив він. - Ми маємо абсолютно конструктивний підхід. Я зустрівся із Блоком Петра Порошенка, «Народним фронтом», фракцією «Самопоміч», Радикальною партією Олега Ляшка, групою «Воля народу» і «Відродження». Буду робити це і далі для того, щоб донести ідеологію цього документу, які ми точки зростання закладаємо у цей документ, і для того, щоб почути зворотній зв'язок, що ми маємо врахувати від позицій українських парламентарії».
Говорячи про тарифи та субсидії, Голова Уряду проінформував: Кабмін запропонує українцям, що не можуть чи не хочуть скористатися субсидіями для компенсації запровадження ринкової ціни на газ, механізм річної розстрочки на оплату житлово-комунальних послуг. «Ми провели обговорення з депутатами парламенту і вирішили наступне питання, що ми упровадимо 12-місячну розстрочку на оплату житлово-комунальних послуг для тих, хто не бажає отримувати субсидій» - заявив він. За його словами, такий варіант буде запропонований для тих родин, які не можуть або не хочуть взяти участь у програмі субсидій. «Тобто у нас є два механізми, які можна використовувати: з одного боку, це субсидія - адресна допомога, безповоротна, з іншого боку - якщо такий варіант неприйнятний з тих чи інших причин, будь ласка: споживаємо сьогодні - платимо 12 місяців. Це буде означати, що навантаження на бюджет родини у розстрочці буде щомісячно меншим», - зауважив Прем'єр-міністр.
Голова Уряду висловив переконання, що ці два компенсаторних механізми спрацюють. «Люди побачать рахунки і побачать, що компенсація є прийнятною, і фактично навіть від підвищення до ринкового рівня ціни [на газ] на бюджетах родин це не позначиться. Це наша мета, це наше завдання», - сказав він. Володимир Гройсманнаголосив, що система субсидій є механізмом адресного соціального захисту. «Ми не можемо субсидувати, дотувати теплокомуненерго, водоканали, втрати і все інше. Ми маємо сьогодні, коли важко, підтримати кожну українську родину», - вважає він.
Щодо планів та завдань на 2017 рік, на думку Голови Уряду, «ми маємо у 2017 рік ввійти з якісною системою оцінки праці українців». Прем'єр-міністр наголосив, що питання реформи системи оплати праці є одним з найважливіших пріоритетів Уряду. «Я вважаю, що 45-мільйонна країна у центрі Європи з такими потенційними можливостями не може жити так бідно, як вона живе сьогодні, - заявив Володимир Гройсман. - Значить, щось ми робили досі не так». Прем'єр-міністр нагадав, що одним з перших рішень Уряду було підвищення з 1 грудня соціальних стандартів на 10%. Таке підвищення також заплановане у наступному році. За його словами, «це тільки початок». При цьому, він відзначив, що необхідно пришвидшувати зростання соціальних стандартів. «Для нас є дуже важливим, щоби кожну гривню, яка може бути інвестована у підвищення соціальних стандартів, її туди направляти. Це наш пріоритет», - наголосив керівник Уряду.
Голова СПО об'єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, перш за все, висловив вдячність Премєр-міністру України Володимиру Гройсману за швидку реакцію на ініціативу профспілок щодо проведення цієї робочої зустрічі.
«Це є ще одним підтвердженням схильності Уряду до конструктивного діалогу і обговорення нагальних проблем, які турбують людей і потребують вирішення на державному рівні, - підкреслив він. - Генеральна угода є якраз одним із механізмів реалізації соціально-економічної політики. При її підписанні всі три сторони виявили здоровий прагматизм, що і коли потрібно зробити в інтересах держави і суспільства. Інформую, що профспілкова сторона затвердила операційний план реалізації Угоди, і сподіваємося, що і інші сторони зроблять це. І ми обміняємося цими робочими документами».

Детальніше...

 

Чи втішить освітян Держбюджет – 2017?

Чи втішить освітян Держбюджет – 2017?
Федерація профспілок області розпочала серію засідань за круглим столам з обговорення проекту ЗУ «Про Державний бюджет на 2017 рік» із залученням профактиву різних галузей. Першими обговорювали доленосний документ разом з представниками партії «Батьківщина» освітяни. Партійці пообіцяли пропозиції обкому профспілки працівників освіти і науки донести до Верховної ради України.
Оскільки засідання проходило у ті дні, коли країна відзначала День дій за гідну працю (7 жовтня) та День боротьби з бідністю (17 жовтня), голова ФПО Максим Баланенко висловив точку зору щодо цих подій. Ці дати тісно пов'язані з Держбюджетом, у новому проекті якого і «не пахне» гідною працею та ліквідацією бідності, навпаки прірва між багатими і бідними тільки збільшується. На засіданні Президії ФПУ було прийняте звернення з нагоди цих подій. У ньому - конкретні заклики, зокрема, до Верховної ради – прийняти 4 закони у сфері оплати праці, які суттєво поліпшують фінансове забезпечення, соціальний стан працюючої людини (ці законопроекти були розроблені фахівцями ФПУ). До Президента України – підтримати профспілкові законодавчі ініціативи, спрямовані на соціальний захист працівників. До уряду і роботодавців – підвищити рівень зарплат, зокрема за рахунок зменшення ставки ЄСВ (сподівання на те, що її зниження майже удвічі спонукає роботодавців до підвищення зарплати, не збулося) та повернути працівникам заборговану зарплату і не допускати нових боргів. Профспілки знову готуються до акції протесту, оскільки вимоги попереднього всеукраїнського мітингу не були виконані.
Голова обкому профспілки працівників освіти і науки Світлана Скалько проаналізувала проект Держбюджету на наступний рік. Загалом фінансування галузі, порівняно з попередніми роками, зменшилося утричі. Не вражають загальні показники бюджету: це мінімальна зарплата і прожитковий мінімум, до чого прив'язуються інші виплати. Проектом Держбюджету з 1 січня закладено прожитковий мінімум для працездатних осіб 1600 грн, а Мінсоцполітики обрахувало цей показник – 3156 грн. Планується підвищення протягом 2017 року двічі: з 1 травня – до 1684 грн і з 1 грудня – до 1762 грн. Хіба можна назвати це підвищенням? ФПУ провела обрахунок прожиткового мінімуму і вийшла на цифру – 3454 грн. До того ж, прожитковий мінімум не переглядався 16 років. Визначені показники на сьогодні залишаються не переглянутими – в них не враховано низку життєво необхідних витрат (на освіту, медицину...).
Профспілка освітян вважає неприпустимим узаконення норм про рівень забезпечення прожиткового мінімуму. Він не відповідає іншому закону – «Про соціальні стандарти та державні соціальні гарантії». На жаль, коли формують бюджет, інші закони не враховують. Недавно підписано Генеральну угоду, але при формуванні Держбюджету її норми теж не враховані, наприклад, про скорочення грошового розриву між розміром посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС і мінімальної зарплати. Він як був 265 грн, так і залишився. Через недоплату вчителі втрачають до 740 грн у місяць, а працівники вищої школи – до 1155 грн у місяць. Базовий оклад ЄТС має бути вищий за мінімальну зарплату – і це встановив суд. Звучить багато обіцянок щодо підвищення зарплати вчителям на 30 відсотків, але у це слабо віриться. Зарплата вчителя складає лише 38,5 відсотка від передбаченої законом. Держава взяла на себе зобов'язання, а виконує їх лише на третину. Про якість освіти багато говорять, а хто відповість за те, що вчителю недоплачують зарплату, не відомо.
Зі скрипом виплачується 20-відсоткова надбавка за престижність праці. Торік цей показник склав лише близько 10 відсотків. Винагорода за сумлінну працю, яка повинна здійснюватися раз у рік, складає 16 відсотків. Так цінують роботу вчителя. Не може втішати освітня субвенція – цьогоріч вона закладена менша, ніж у попередньому році і до кінця року навчальним закладам області не вистачає 81 млн.грн.
Як зазначила Світлана Скалько, керівники профорганів повинні відслідковувати формування бюджетів різних рівнів і контролювати, щоб в них були закладені передбачені надбавки і виплати.
Марія Іванова

 

Недофінансування КГЗКОРу і його наслідки

Недофінансування КГЗКОРу і його наслідки
Федерації профспілок області звернулася до Голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету А.В. Павелка щодо проблеми систематичного недофінансування з Державного бюджету ДП «Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд». При мінімальній потребі 51 млн. грн в 2015-2016 роках виділено коштів удвічі менше.
Недофінансування підприємства у цих роках призвело до скорочення штату працівників на 160 чоловік, до погіршення умов праці (переведення працівників на 3-денний робочий тиждень) та зростаючої заборгованості перед енергопостачальною компанією «Кіровоградобленерго» за спожиту електроенергію, яка на кінець року очікується в сумі 5,4 млн. грн. Підприємство знаходиться на межі зупинення у зв'язку із непогашенням заборгованості за спожиту електроенергію перед «Кіровоградобленерго» (рішення судів про стягнення заборгованості, арешту рахунків та примусове відключення об'єктів підприємства від енергоспоживання).
При формуванні бюджетного запиту на 2017 рік підприємство чітко визначило проблеми, пов'язані із недостатнім фінансуванням комбінату з Державного бюджету України. Особлива увага зверталась на те, що недофінансування призведе до збільшення заборгованості за спожиту електроенергію і врешті - решт до відключення від енергопостачання, що в свою чергу призведе до припинення діяльності підприємства, відключення від водопостачання та водовідведення Долинської, де проживає понад 20 тисяч населення. Та в проекті Закону «Про Державний бюджет України на 2017 рік» знову визначено на фінансування ДП «Дирекція КГЗКОР» лише 23,85 млн. грн.
Зважаючи на руйнівні наслідки, до яких призведе чергове недофінансування підприємства, колектив підприємства просить посприяти збільшенню фінансування на 2017 рік не менше, ніж 50 млн. гривень.

М.Баланенко,
Голова ФПО

 

Сторони соціального діалогу тримають ситуацію на контролі

Сторони соціального діалогу тримають ситуацію на контроліКопия DSC02200 1192fКопия DSC02199 b79c3
Як впливає децентралізація управління бюджетними установами на стан соціально-трудових відносин у галузях освіти, охорони здоров'я та культури? Це питання обговорювалося на Кіровоградській обласній тристоронній соціально-економічній раді.
За словами голови ФПО Максима Баланенка, розгляд цього питання викликаний непоодинокими фактами погіршенням стану цих відносин у бюджетній сфері. «Профспілки не можуть погодитися з тим, що децентралізація, замість стабілізації суспільно-політичної системи, стала причиною порушення Бюджетного кодексу, норм ряду законів. У такій ситуації не тільки не збережуться кваліфіковані кадри, а навпаки можна розгубити ті, що є, адже мають місце факти невиплати законних надбавок, доплат, попереджень про звільнення у зв'язку з реорганізацією, оптимізацією, що викликає напругу в колективах».
Враховуючи складну ситуацію у соціально-трудових відносинах у процесі децентралізації управління бюджетними установами, тристороння рада вирішила тримати на постійному контролі питання щодо забезпечення своєчасної та у повному обсягу зарплати працівникам бюджетної сфери, при уточненні бюджету 2016 року та формуванні бюджету 2017 року неухильно дотримуватися вимог Бюджетного кодексу. Домагатися здійснення законних виплат у граничних розмірах працівникам освіти, культури, охорони здоров'я. Не допускати порушення норм трудового законодавства і забезпечити дотримання прав та інтересів працівників у процесі децентралізації, уникати вивільнення працівників бюджетної сфери понад норми, визначені галузевими угодами.Копия DSC02197 b8714
Сторони соціального діалогу вирішили продовжити роботу з формування культурних округів під час створення об'єднаних територіальних громад, враховуючи використання матеріальних, фінансових, кадрових ресурсів й існуючі нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками та клубними закладами. А що стосується охорони здоров'я, то пропонується залишити без змін структуру існуючої системи надання первинної медичної допомоги, а фінансування мережі медичних закладів забезпечити шляхом передачі субвенції із об'єднаної територіальної громади до районного бюджету.
Марія Іванова

 

Зустріч профспілок з Прем'єр-міністром

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман зустрінеться з керівниками всеукраїнських профспілок та їх об'єднань

Сьогодні, 18 жовтня, відбудеться робоча зустріч Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з керівниками всеукраїнських профспілок та їх об'єднань.
Початок заходу: 14:00.
Місце проведення: м. Київ, вул. Інститутська, 7, Клуб Кабінету Міністрів України.
Акредитація ЗМІ до 11:00 18 жовтня проводиться за тел.: 256-77-07, 256-77-99 та на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Завдання квесту – молоді під силу

Завдання квесту – молоді під силуDSC02112 d6b90
Молодіжні ради Федерації профспілок області та обласної організації Аграрної партії України організувала незвичний захід - квест з командоутворення «Разом ми - сила», який пройшов на одному диханні, викликав море емоцій і позитивів. Керівництво Кіровоградського педагогічного університету люб'язно надало місце для проведення заходу – спортивну базу «Буревісник». А їдальня закладу приготувала для учасників квесту смачний обід. Представники Молодіжної ради ФПО - працівники компанії «Гідросила», обласної лікарні, Кіровоградської «ЗОШ- гімназія №19», студенти комерційного технікуму організували команди, оригінально їх представили.DSC02113 1e353
«Благословили» учасників на виконання цікавих і замислуватих завдань голова Молодіжної ради ФПО Олена Базилюк та заступник голови студпрофкому педуніверситету Максим Набойченко. Квестові завдання були різнопланові і вимагали співдружності та згуртованості команд, кмітливості, зосередженості, уваги, швидкої реакції. Наприклад, учасникам команд потрібно було з допомогою шести паличок перенести кульки з одного кошика до другого, із зв'язаними ногами з сусідом подолати перешкоду або на підвішеному диску викласти так предмети, щоб він витримав рівновагу...DSC02123 045c0DSC02131 f12e0DSC02142 8f0efDSC02190 af7b2
Всі учасники квесту добре справилися із завданнями, а найбільше очок набрали команди обласної лікарні «Панацея» (І місце), Кіровоградської «ЗОШ - гімназія №19» (ІІ місце), Молодіжної ради «Гідросили» (ІІІ місце).
Слід відзначити, що Молодіжна рада ФПО постійно шукає нові форми та напрямки роботи зі студентською та виробничою молоддю, аби урізноманітнити їхнє життя, виробляти уміння працювати у команді, сприяти самоудосконаленню, самореалізації...
Спортивний захід відбувся за підтримки обласної організації Аграрної партії України, ЄППО «Гідросила та Кіровоградського МК профспілки працівників освіти та науки та ФПО.
Марія Іванова

 

Президенту України Порошенку П.О.

Президенту України Порошенку П.О.

Президія Федерації професійних спілок Кіровоградської області розглядаючи на своєму засіданні питання щодо заборгованості із заробітної плати на підприємствах житлово-комунального господарства встановила, що основою причиною несвоєчасної виплати зарплати стали борги цих підприємств за спожиті енергоносії та нараховані на них штрафні санкції та пені.
Звертає на себе увагу той факт, що вказані борги виникли не з вини підприємств, а через невиконання державою своїх зобов'язань щодо вчасної компенсації збитків комунальних підприємств, що виникають у зв'язку з встановленням тарифів на житлово-комунальні послуги в економічно необгрунтованих розмірах.
Так, станом на 01 серпня 2016 року в області обсяг заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, централізоване опалення, водопостачання та водовідведення для населення складає 66,6 млн. грн, у тому числі для:
- підприємств комунальної теплоенергетики – 35 млн. грн.;
- підприємств водопровідно-каналізаційного господарства – 31,6 млн. грн.
Крім того, на підприємствах рахується заборгованість з різниці в тарифах на теплову енергію, водопостачання та водовідведення для бюджетних організацій у сумі 85,4 млн. грн., у тому числі для:
- підприємств комунальної теплоенергетики – 75,8 млн. грн.;
- підприємств водопровідно-каналізаційного господарства - 9,6 млн. грн.
У комунальних підприємств відсутні ресурси для покриття таких витрат. Це призводить до того, що вони вимушені спрямовувати свої обігові кошти (в тому числі і на виплату заробітної плати) на погашення боргів, які виникли не з їх вини.
Великі сподівання були на прийнятий у липні п.р. Верховною Радою України Закон «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення», який 12.08.2016р. заветовано Президентом України.
Шановний Петре Олексійовичу! На порозі опалювальний сезон 2016-2017 р.р. і не вирішення вищеназваної проблеми загрожує його зривом.
Враховуючи гостроту вищевикладеної проблеми, просимо Вас, користуючись правом законодавчої ініціативи, надати на розгляд Верховної Ради України свій варіант законопроекту, який розблокує роботу комунальних підприємств, яка практично паралізована державою, дасть їм можливість надавати населенню тепло і воду.
Просимо розглянути.

За дорученням Президії ФПО

Голова Федерації профспілок
Кіровоградської області М. Баланенко

 

Голові Верховної Ради України Парубію А.В.

 

Голові Верховної Ради України
Парубію А.В.
Президія Федерації професійних спілок Кіровоградської області розглядаючи на своєму засіданні питання щодо заборгованості із заробітної плати на підприємствах житлово-комунального господарства встановила, що основною причиною несвоєчасної виплати зарплати стали борги цих підприємств за спожиті енергоносії та нараховані на них штрафні санкції та пені.
Звертає на себе увагу той факт, що вказані борги виникли не з вини підприємств, а через невиконання державою своїх зобов'язань щодо вчасної компенсації збитків комунальних підприємств, що виникають у зв'язку з встановленням тарифів на житлово-комунальні послуги в економічно необгрунтованих розмірах.
Так, станом на 01 серпня 2016 року в області обсяг заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, централізоване опалення, водопостачання та водовідведення для населення складає 66,6 млн.грн, у тому числі для:
- підприємств комунальної теплоенергетики – 35 млн.грн.;
- підприємств водопровідно-каналізаційного господарства – 31,6 млн.грн.
Крім того, на підприємствах рахується заборгованість з різниці в тарифах на теплову енергію, водопостачання та водовідведення для бюджетних організацій у сумі 85,4 млн.грн., у тому числі для:
- підприємств комунальної теплоенергетики – 75,8 млн.грн.;
- підприємств водопровідно-каналізаційного господарства- 9,6 млн.грн.
У комунальних підприємств відсутні ресурси для покриття таких витрат. Це призводить до того, що вони вимушені спрямовувати свої обігові кошти (в тому числі і на виплату заробітної плати) на погашення боргів, які виникли не з їх вини.
Великі сподівання були на прийнятий в липні п.р. Верховною Радою України Закон «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, який 12.08.2016р. заветовано Президентом України.
Шановний Андрію Володимировичу! На порозі опалювальний сезон 2016-2017р.р. і не вирішення вищеназваної проблеми загрожує його зривом.
Враховуючи пропозиції щодо відхилення прийнятого 07.07.2016р. Верховною Радою Закону, надання переваги енергопостачальним підприємствам в урегулюванні проблемних питань діяльності суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення унеможливлює уникнення гострих, некерованих ситуацій в наданні комунальних послуг населенню та соціальних вибухів.
Просимо при повторному розгляді вищезазначеного Закону подолати вето Президента України.
За дорученням Президії ФПО
Голова Федерації профспілок
Кіровоградської області М. Баланенко

 

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПРЕЗИДІЯ
ПОСТАНОВА
м. Кіровоград

20.09.2016 № П-10-2

Про роботу профспілкових організацій
енергетики та житлово-комунального
господарства по здійсненню громадського
контролю за своєчасністю та повнотою
виплати заробітної плати

Виконуючи статутні завдання організації профспілок працівників енергетики та електротехнічної промисловості, житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення здійснюють систематичну роботу щодо захисту конституційних прав членів профспілок на своєчасне і в повному розмірі одержання винагороди за працю. З цією метою активно використовуються можливості колдоговірного регулювання трудових відносин.
Так, на всіх підприємствах енергетики і електротехнічної промисловості, житлово-комунального господарства, де діють первинні профспілкові організації укладено колективні договори, якими охоплено 100 відсотків працюючих (2923 і 4205 працівників відповідно). Укладеними колективними договорами встановлено мінімальну місячну тарифну ставку на рівні визначеному галузевими угодами. Більшістю підприємств забезпечено дотримання норм діючого законодавства щодо витрат на соціальний розвиток трудових колективів.
Проте, на окремих підприємствах галузей допускається заборгованість із заробітної плати. на 01.08.2016 р. на 5 підприємствах профспілки працівників ЖКГ, МП, ПОН, де діють первинні профспілкові організації, заборгованість із зарплати склала більше 4 млн.грн. Майже дві третини заборгованості припадає на ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА». Тут борги із зарплати зросли спочатку поточного року вдвічі. Головна причина виникнення заборгованості із зарплати – арешт рахунків підприємства і стягнення коштів НАК «Нафтогаз України» за борги за газ. При цьому, вказана заборгованість виникла не внаслідок несумлінного виконання своїх зобов'язань підприємством, а через невиконання державою своїх зобов'язань щодо вчасної компенсації збитків теплогенеруючих підприємств, що виникають у зв'язку із встановленням тарифів на житлово-комунальні послуги в економічно необґрунтованих розмірах.
Подібна ситуація і на підприємствах централізованого водопостачання та водовідведення (ОКВП «Дніпро-Кіровоград») та його структурних підрозділах.
Не дивлячись на вжиті заходи первинними організаціями профспілки для забезпечення прав працівників на своєчасне отримання зарплати (виплата зарплати через ДВС на підставі Рішення комісії по трудових спорах , звернення до судів, переговори з роботодавцями) забезпечити погашення боргів із зарплати не вдалось. Не дали позитивних результатів дії обласного та Центрального комітетів профспілки. Великі сподівання покладались працівниками галузі на законопроект № 2706 ЗУ «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення», проте Президент України заветував його 12.08.2016 р.
Біля 5 млн. грн.. склали борги із зарплати на підприємствах профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості. Заходи вжиті організаціями галузевої профспілки (звернення до роботодавців, органів місцевого самоврядування, попередження про вступ в колективний трудовий спір) не сприяли усуненню порушення щодо строку виплати зарплати, безрезультатно і рішення Трудового арбітражу з розгляду колективного трудового спору між СПО об'єднань профспілок і СПО сторони роботодавців від 29.05.2015 р. № 3, до якого включено ТДВ «Об'єднання «Дніпроенергобудпром». Тут борг із зарплати виріс спочатку року у 2,3 рази. Головна причина – розрив економічних зв'язків з Росією, відсутність замовлень і ринків збуту, борги за виконані замовлення в минулих роках, майнові спори власників.

Президія Федерації профспілок Кіровоградської області
ПОСТАНОВЛЯЄ:

Детальніше...

 

Молодь прагне до поінформованості

Молодь прагне до поінформованостіКопия DSC02093 fa589DSC02100 42fd8DSC02101 26e02DSC02094 961cfКопия DSC02103 abce8
Відбулося засідання Молодіжної ради ФПО, на якому прийнято Звернення до міського голови м. Кропивницького щодо прийняття Програми з кредитування молодіжного будівництва. Враховуючи побажання членів Молодіжної ради, заступник голови ФПО Оксана Терлецька зупинилася на законодавчій базі, яка регламентує статус молодого спеціаліста: його правах, пільгах, зобов'язаннях, соціальних гарантіях і компенсаціях.
Питання участі молоді у навчальних програмах Міністерства молоді і спорту України розкрив головний спеціаліст управління освіти і науки, молоді і спорту ОДА Олексій Літвінов. Досвідом роботи Молодіжної ради єдиної первинної профспілкової організації «Гідросила» поділився голова профкому Сергій Олійник.
У засіданні взяли участь представники обласної партійної організації Аграрної партії України. Її очільник Сергій Таровик розкрив позицію Аграрної партії щодо проблем молоді, розповів про зроблене у різних напрямках (культмасовому, спортивному) ним, як депутатом Кіровоградської районної ради.
Марія Іванова