Архів новин
2021
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

ЗБЕРЕГТИ ЖИТТЯ І ЗДРОВ'Я ПРАЦІВНИКІВ


Григорій Осовий: «ГОЛОВНЕ ПІД ЧАС КОРОНОВІРУСУ – ЗБЕРЕГТИ ЖИТТЯ І ЗДРОВ'Я ПРАЦІВНИКІВ І ВРЯТУВАТИ ЛЮДЕЙ ВІД БІДНОСТІ»

Вже не перший тиждень згубна для всіх людей пандемія короновірусу SARS-CoV-2 поширюється Україною. Два тижні роботи в карантині довели важливість санітарно-епідеміологічних заходів на робочих місцях і карантинних заходів на побутовому рівні. І все ж, вірус розпочав відлік смертельних втрат серед українців.
У такій ситуації ми маємо подякувати і захистити людей, які щоденно
виконують свої службові обов'язки ризикуючи власним життям і здоров'ям: медиків, енергетиків, працівників ЖКГ і роздрібної торгівлі, транспортників та представників інших спеціальностей, від яких залежить стабільне забезпечення життєдіяльності в містах і селах.
Голова Федерації профспілок закликав владу і роботодавців зробити все необхідне, щоб гарантовано забезпечити безпеку праці на робочих місцях, вжити термінових заходів для придбання індивідуальних засобів захисту, там де вони відсутні. Додатковими заходами на законодавчому рівні підтримати фінансово і матеріально людей, які знаходяться в самоізоляції і обсервації, приділити особливу увагу потребам самотніх літніх людей, людей, які втратили роботу, соціально незахищеним групам населення.
Звертаючись до Верховної Ради України з приводу позачергового засідання на якому будуть розглядатися питання щодо подальших дій влади в умовах карантину і прийматися пов'язані з цим заходи, зокрема секвестр Державного бюджету, він чітко окреслив профспілкову позицію.
Григорій Осовий закликав владу при перерозподілі Державного бюджету, насамперед, забезпечити дотримання вимог ст. 55 Бюджетного кодексу України щодо збереження захищених видатків бюджету, зокрема видатків на оплату праці працівників; нарахування на заробітну плату; соціальне забезпечення; поточні трансферти місцевим бюджетам; програму державних гарантій медичного обслуговування населення тощо.


Невідкладні кроки української влади мають бути направлені на підтримку національного виробника, створення умов для збереження робочих місць, посилення безпекового захисту працюючих людей та матеріального забезпечення тих, хто вимушено призупинив роботу, збільшення фінансування та підвищення рівня оплати праці працівникам структур охорони здоров'я та соціального захисту, які задіяні в обслуговуванні населення в період карантину.
Окрім того, зазначив він, міжнародний досвід свідчить про те, що Уряди багатьох країн сьогодні впроваджують додаткові заходи для підтримки та соціального захисту працівників, їх сімей.
Так, у Китаї та США за працівниками, які не здатні виконувати свої посадові обов'язки у зв'язку з хворобою або перебуванням в карантині тимчасово зберігається заробітна плата, компанії повністю або частково звільняються від сплати соціальних відрахувань, роботодавцям надаються податкові пільги.
У Франції, через погіршення ситуації, Уряд був змушений закрити частину підприємств. На цей період для працівників дія трудового договору призупиняється, але не припиняється. При цьому працівникам виплачується 70% від зарплати, але не нижче МРОТ, а роботодавці отримують урядову субсидію, яка частково покриває ці витрати (близько 7 євро на людину в годину).
В Італії Уряд і соціальні партнери підписали спільний протокол по регулювання заходів, спрямованих на боротьбу і стримування поширення COVID-19 на робочих місцях. Крім того, прийнято постанову про негайне виділення 25 млрд євро на боротьбу з економічними наслідками епідемії – в загальній складності 325 млрд євро: - на систему охорони здоров'я; тимчасове призупинення побутових платежів (за воду, тепло, електрику); субсидування орендної плати; роботу університетів та дослідних центрів. В країні, також, вжито такі заходи: тимчасове призупинення відрахувань на соцзабезпечення і соціальну допомогу; одноразова виплата до 600 євро при необхідності догляду за дитиною; пом'якшення вимог для призначення допомоги по безробіттю; для самозайнятих призупинення сплати податків і внесків; одноразова виплата 600 євро для малих підприємств, сільськогосподарських працівників та працівників сфери розваг; податкова знижка підприємствам: 60% від орендної плати та 50% від витрат на санітарні заходи; малим і середнім підприємствам уряд гарантує кредити на суму до 5 млн євро на 9 місяців.
У Німеччині будуть введені спрощені вимоги для отримання допомоги/компенсації за роботу в умовах неповної зайнятості; запроваджуватиметься поширення компенсації в умовах часткової зайнятості на тимчасових працівників; повне відшкодування внесків до фонду соціального забезпечення Федеральним агентством зайнятості; повністю оплачувані лікарняні, в деяких випадках як мінімум до шести тижнів працівникам, що захворіли на коронавірус, або знаходяться вимушеному на карантині.
Ці економічно розвинені країни протягом багатьох років далекоглядно накопичували ресурси створюючи фонди розвитку, фонди майбутнього та стабілізаційні фонди. Нажаль, Україна за багато років так і не змогла створити стратегічний запас на випадок надзвичайних ситуацій такого високого рівня небезпеки та за таким значним масштабом поширення.
У цій ситуації Голова ФПУ запропонував з метою вивільнення коштів Держбюджету скоротити надвеликі витрати на погашення та обслуговування державного боргу шляхом проведення термінових консультацій щодо реструктуризації державного боргу, враховуючи форс-мажорні обставин, що склалися. Такі дії, на його думку, будуть найбільш ефективними і дозволять продовжити співпрацю з Міжнародним валютним фондом, а саме отримати додатково фінансову підтримку в умовах проведення карантинних заходів і необхідності соціально-економічного захисту населення.
Звертаючись до народних депутатів він наголосив: « ми не можемо допустити, щоб результатом реалізації внесених до державного та місцевого бюджетів змін стало падіння рівня трудових доходів українських працівників та зростання заборгованості з виплати заробітної плати, поглиблення бідності серед населення та загострення соціальної напруги і криміналізація суспільства».
Прес-центр ФПУ

Детальніше...

 

Соціальному діалогу - бути

Соціальному діалогу на національному рівні - бути
Досить цікавим вийшло листування Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства та СПО всеукраїнських профспілок. Міністерство у своєму листі висловило думки щодо діяльності профспілок, намагаючись взяти її під контроль (ніби у нього немає більш нагальних проблем, ніж втручання у профспілкове життя).
СПО профспілок України у своїй відповіді довело до відома Міністерства, що ЗУ «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» визначило: профспілки створюються з метою здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів профспілок. Їхня діяльність будується на принципах законності та гласності. Ст 12 Закону визначено, що профспілки, їх об'єднання у своїй діяльності незалежні від державних органів та органів місцевого самоврядування, роботодавців, інших громадських організацій, політичних партій, їм не підзвітні і не підконтрольні. Забороняється втручання державних органів та органів місцевого самоврядування, посадових осіб у статутну діяльність профспілок.
СПО наголошувало, що ефективний розвиток держави та її економіки є неможливий без налагодження системного конструктивного соціального діалогу між державою та роботодавцями і профспілками. Однак діяльність Національної тристоронньої соціально-економічної ради, яка мала б стати майданчиком для співпраці сторін, не відновила свою діяльність – формування урядової сторони в НТСЕР залишається невирішеним.
Міністерство у свою чергу повідомляє, що опрацювало інформацію щодо проведеної роботи з метою захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок – отримані матеріали будуть використані з метою підвищення ефективності співпраці у рамках соціального діалогу. З метою його забезпечення у повному обсязі на національному рівні Міністерство проводить роботу з оновлення складу представників сторони органів виконавчої влади в НИСЕР.
Органами виконавчої влади забезпечується співпраця з представниками інших сторін соціального діалогу з питань формування та реалізації державної соціальної, економічної політики, регулювання трудових відносин у формі консультацій, обміну інформації.

 

На період карантину – зарплату педпрацівникам

На період карантину – зарплату педпрацівникам
На період карантину, запровадженого у зв'язку із ситуацією навколо короно вірусу, за педагогічними працівниками зберігається середня заробітна плата. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.
«До нас почали звертатися педагоги та скаржитися, що у деяких територіях у зв'язку із запровадженням карантину їх змушують брати неоплачувану відпустку на період карантину. Таке рішення є незаконним, оскільки відповідно до ст. 113 КЗпП за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров'я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток», - наголосила заступник міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
Вона зазначила, що у випадку, якщо вчитель виконує іншу організаційно-педагогічну роботу, то оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації. «Ми сподіваємося, що всі засновники закладів освіти та керівники з повагою ставитимуться до прав педагогів та не порушуватимуть їх. Це для нас є важливим пріоритетом», - зазначила Л. Мандзій.
Вона додала, якщо права педагогів усе одно порушуватимуться, вони можуть звернутися до освітнього омбудсмена Сергія Горбачова, який працює у тісній співпраці з МОН.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні підтверджено три випадки зараження корона вірусом. Крім померлої жінки із Житомирщини, хворобу виявили у двох чоловіків із Чернівців.
У країні запроваджено карантин та обмежувальні заходи до 3 квітня 2020 р., а також за 48 год. буде закрито на два тижні кордон для іноземців. За даними онлайн-карти поширення хвороби у світі корона вірусом заразилося 137066 чоловік, загинуло 5069, одужало 69643 особи.

 

Закон для запобігання поширенню коронавірусу Covid-19

Верховна Рада ухвалила Закон для запобігання поширенню коронавірусу Covid-19.
Парламент ввів кримінальну відповідальність за порушення карантину, а також встановив доплати медикам, які лікують хворих від Covid-19
Верховна Рада України на позачерговому засіданні у вівторок, 17 березня, ухвалила проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (Covid-19). За законопроект №3219 із техніко-юридичними правками проголосували 344 народних депутатів.
Закон передбачає внесення юридичного факту введення карантину в перелік форс-мажорних обставин; можливість роботи вдома для працівників, державних службовців і службовців органів місцевого самоврядування та надання за їх згодою відпустки; надання права власникам змінювати режими роботи органів, установ, підприємств, додаткові доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, залученим до ліквідації захворювання, встановлення адміністративної відповідальності за самовільне залишення місця обсервації і т.д.
Штрафи
Кодекс про адміністративні правопорушення парламент доповнив положенням, яке передбачає відповідальність за порушення правил карантину та санітарно-гігієнічних норм. За такі дії для громадян передбачили штраф від 17 тис. до 34 тис. гривень, а для посадових осіб - від 34 тис. до 170 тис. гривень.
Крім того, Рада у Кримінальному кодексі посилила відповідальності за порушення санітарних правил і норм, якщо таке порушення призвело до поширення захворювання. Штраф за такі дії вирішили збільшити з 1700 гривень до 17-51 тис. гривень.
Крім того, якщо раніше ця стаття передбачала також покарання у вигляді арешту на строк до 6 місяців та обмеження волі до 3 років, тепер покарання може передбачати також позбавлення волі на строк до 3 років. Залишається положення про позбавлення волі на строк від 5 до 8 років, якщо такі дії спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки.
Особливі закупівлі та податки для медичних засобів
Відповідно до законопроекту, тимчасово закупівлю товарів та обладнання для боротьби з коронавірусом будуть проводити без застосування процедур, передбачених законом "Про публічні закупівлі". За такі товари будуть проводити стовідсоткову передоплату. Також ліки, медичні засоби та обладнання для боротьби з коронавірусом звільнять від сплати ввізного мита та ПДВ. Кабмін буде здійснювати контроль за цінами.
Закон передбачає оперативну закупівлю товарів, робіт і послуг, необхідних для ліквідації та недопущення епідемії коронавірусу, через переговорну процедуру, скорочену до одного дня.
Дистанційна робота
Законом прописується можливість роботи з дому для працівників, державних службовців і службовців органів місцевого самоврядування та надання за їх згодою відпустки; надання права власникам змінювати режими роботи органів, установ, підприємств, установ, організацій, зокрема, прийому і обслуговування фізичних та юридичних осіб з обов'язковим інформуванням населення про це через веб-сайти і інші комунікаційні засоби.
Доплати медпрацівникам
У тижневий термін після прийняття законопроекту уряд повинен встановити додаткові доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, які займаються ліквідацією захворювання на коронавірусне захворювання в розмірі до 200% заробітної плати.
Оплата комунальних послуг
На період встановлення карантину та 30 днів з дня його відміни забороняється припинення/зупинення надання українцям житлово-комунальних послуг у разі їх не оплати (у тому числі у неповному розмірі) та примусове виселення із житла.
Діяти норми будуть протягом трьох місяців після опублікування закону
Зазначимо, що проект закону прийняли без розгляду, але потім за пропозицією Ірини Геращенко («Європейська солідарність») вирішили дати фракціям можливість пояснити суть закону.

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

ПОВІДОМЛЕННЯ
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)" , статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», відповідно до розпоряджень Голови Кіровоградської ОДА від 06.03.2020р. № 211-р, міського Голови м. Кропивницького від 12.02.2020р. № 35 та розпорядження Голови ФПО від 18.03.2020р. № 08-к, з метою запобігання поширення коронавірусної хвороби,
виконавчий апарат ФПО з 19 березня по 03 квітня 2020 року переходить на дистанційну форму роботи.
Для вирішення нагальних питань та отримання будь-якої інформації, щодо роботи та діяльності ФПО, звертатися до:
Голови ФПО Баланенка М. О. за тел.- 050-309-56-60,
заступника голови Терлецької О. Д. - 050-457-01-51.

 

Щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусу

Про прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» 17.03.2020 р. Верховною Радою України прийнято закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» (реєстр. проекту № 3219) (далі-Закон).

Законом внесено зміни до:
1.Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінальний кодекс України щодо встановлення відповідальності за порушення правил з карантину людей, санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням у вигляді штрафів за самовільне залишення місця обсервації (карантину) та позбавлення волі до 3 років за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням;
2.Податкового кодексу України та Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення та сплати ввізного мита лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання;
3. Статті 84 Кодексу законів про працю України та статті 26 Закону України «Про відпустки» щодо надання працівникам відпустки без збереження заробітної плати понад 15 календарних днів (ніж передбачено цими нормами) у разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину, відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».
Законом доручено Кабінету Міністрів України протягом тижня з дня набрання чинності Законом встановити додаткові доплати до заробітної плати медичним, іншим працівникам, залученим до ліквідації захворювання та встановлення адміністративної відповідальності за самовільне залишення місця обсервації.
Також Законом передбачено право власників змінювати режим роботи органів, установ, підприємств щодо прийому та обслуговування фізичних та юридичних осіб. Інформація про такі зміни повинна доводитися до відома населення з використанням веб-сайтів та інших комунікаційних засобів, на період встановлення карантину та 30 днів з дня його відміни забороняється припинення/зупинення надання українцям житлово-комунальних послуг у разі їх не оплати (у тому числі у неповному розмірі) та примусове виселення із житла, внесено в перелік форс-мажорних обставин юридичний факт - введення карантину тощо.
Звертаємо увагу, що пунктом 2 Прикінцевих положень Закону передбачено на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19):
• право роботодавця на введення дистанційної роботи (виконання протягом певного періоду роботи вдома, визначеної трудовим договором, у т.ч. за допомогою засобів інформаційно-комунікаційних технологій) для працівників, державних службовців і службовців органів місцевого самоврядування та надання їм за згодою відпустки;
• надання права власникам змінювати режими роботи органів, установ, підприємств, установ, організацій, зокрема, прийому і обслуговування фізичних та юридичних осіб, шляхом видачі наказу, та обов'язкове інформування населення про це через веб-сайти і інші комунікаційні засоби;
• надання права власникам змінювати режими роботи органів, установ, підприємств, щодо прийому та обслуговування фізичних та юридичних осіб. Інформація про такі зміни повинна доводитися до відома населення з використанням веб-сайтів та інших комунікаційних засобів.
Цей Закон набирає чинності з дня опублікування.

Детальніше...

 

Щоб убезпечити населення від коронавірусу

Уряд затвердив заходи, які необхідно вжити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні та для недопущення поширення COVID-19.

На засіданні Кабінету Міністрів, 11 березня, прийнято рішення виділити 100 млн грн на першочергову закупівлю засобів індивідуального захисту для поточних потреб міністерств, відомств та служб, а також для поповнення держрезерву. Одночасно, задля виконання цього рішення до 1 червня заборонити експорт товарів протиепідеміологічного призначення, щоб гарантувати забезпечення необхідними засобами захисту населення.

Кабміном запропоновано введення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

Також заплановано введення карантину в навчальних закладах строком на три тижні.

Крім того, прийнято рішення закупити інфрачервоне обладнання для проведення скринінгу на відстані в Міжнародному аеропорті Бориспіль.

 

Звернення Ради ФПО до Федерації профспілок України

Звернення Ради ФПО до Федерації профспілок України


Рада Федерації профспілок області, розглядаючи питання «Про виклики і загрози профспілкового руху та завдання ФПО і членських організацій в сучасних умовах», звернулася до Федерації профспілок України з пропозицією, про ініціювання ФПУ перед Кабінетом Міністрів, питання про перегляд Державного бюджету на 2020 рік з метою забезпечення фінансування галузей бюджетної сфери відповідно до законодавства.
Вирішено також запропонувати Федерації профспілок України, вивчити питання організації щоденних, не багато чисельних пікетів Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, а можливо і Офісу Президента до позитивного вирішення вимог профспілок.
За дорученням
Ради ФПО
Голова ФПО            Максим БАЛАНЕНКО

 

Значна перемога профспілок!

Значна перемога профспілок!
Як повідомили у прес-центрі ФПУ, антинародний проєкт закону про працю № 2708 відкликано з Верховної Ради України. Це значна перемога профспілок!

 

Шановні колеги прекрасної статі!

Шановні колеги прекрасної статі!загружено 13489
Щиро вітаю Вас із чарівним святом, яке на своїх крилах принесла красуня-весна, – 8 Березня! Ви уособлюєте в собі найпривабливіших дружин, дочок, матерів, подруг, колег! Це для кожної з Вас персонально усміхається сонце, розквітають квіти, оживає довкілля. А Ваші загадкові посмішки роблять свято барвистим і неповторним.
У день 8 Березня бажаю Вам 8 необхідних речей: миру в родинах, спокою в душі, здоров'я у тілі, радості в очах, любові у серці, легкості в ногах, приємних слів у вухах і гарних квітів у руках! Нехай вісімка, яка означає безкінечність, буде постійною супутницею Вашого життя!
Світ тримається на жіночих плечах – від Вас зароджується і продовжується життя. Ви – берегині родин і колективів, окраса домівок і робочих місць! Тож, на роботі і вдома, залишайтеся такими ж ніжними, турботливими, талановитими, яскравими та неперевершеними!
З повагою
Голова Федерації профспілок
Кіровоградської області    Максим Баланенко

 

Про збереження регіонального мовника

Про збереження регіонального мовника
Рада Федерації профспілок Кіровоградської області на прохання первинної профспілкової організації філії ПАТ «НСТУ» «Кропивницька регіональна дирекція» звернулася до Голови Наглядової ради ПАТ «Національне суспільне телебачення України» з метою підтримки працівників щодо збереження обсягів мовлення і трудового колективу регіональної філії.
Хоча офіційного наказу про скорочення на 27.02.2020року не надійшло, але регіональна філія вже отримала новий штатний розпис, яким передбачено скорочення 44% працівників. Саме таке масове звільнення працівників філії відбулось у 2018році. За схожою схемою: спочатку було змінено штатний розпис, а потім відбулося скорочення тих, хто не увійшов до нового структурного підрозділу.
До тепер щодня у філії виробляли до 6 годин 15 хвилин власного контенту (3год. 5хв. - телебачення та 3год.10хв. – радіо). Зазначений контент переважно суспільно-політичного характеру протягом двох років підпадав під постійний моніторинг, який проводив департамент управління регіональним контентом дирекції регіонального мовлення ПАТ «НСТУ». Тобто весь контент виходив і виходить за стандартами і не порушує редакційний статут. А саме головне, такий формат цілком забезпечував надання затребуваної громадою інформаційної продукції.
Цілком очевидно, що зменшення обсягів мовлення (до 1 години на телебачення та 1год.30хв. на радіо) не задовольнятиме потреб на отримання щоденної інформації щодо подій і проблем Кіровоградщини.
Враховуючи, що сьогодні в державі ідуть активні реформи, значно зростають потреби обласних аудиторій, а запропоновані зміни можуть, навпаки, призвести до зменшення майданчиків для висвітлення соціального, політичного, культурного життя в області.
Обурює і той факт, що правлінням проігнорована норма колдоговору Приватного акціонерного товариства стосовно зобов'язання роботодавця інформувати профспілкову сторону про зміни в організації виробництва і праці не пізніше ніж за три місяці.
Дана норма надає можливість адміністрації і профкому проаналізувати ситуацію, вжити заходи по працевлаштуванню працівників, які будуть вивільнені.
Зважаючи на вкрай важкий стан ринку праці в області викликаний скороченням штатів в органах виконавчої влади питання додаткових звільнень є надскладним.
Загрозливою є і подальше «реформування» обласного телерадіомовлення в корпункт, що стане абсолютним знищенням обласного телебачення і радіо, що суперечить децентралізації влади в Україні.
Зважаючи на викладене, Рада ФПО просить прийняти виважене рішення щодо збереження регіонального Суспільного мовника і трудового колективу.
За дорученням Ради ФПО
Голова ФПО М. Баланенко

 

Звернення до Президента України

Звернення до Президента України
Володимира Зеленського

Рада Федерації профспілок області на прохання обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я прийняла Звернення до Президента України стосовно критичної ситуації в галузі та у зв'язку з впровадженням другого етапу реформи.

До реформи не готові ні заклади охорони здоров'я, ні нормативна база, ні населення., що значно погіршить отримання медичної допомоги.
Оприлюднені Національною службою здоров'я України тарифи на гарантовані медичні послуги не покривають реальних затрат на лікування, а деякі види медичних послуг взагалі не будуть фінансуватися. Не вирішено питання фінансування патологоанатомічної служби, дитячого протитуберкульозного санаторію.
Вимоги для надання медичних послуг не завжди є виправданими. Відсутність дитячих хірургів, анестезіологів офтальмологів , стоматологів та інших спеціалістів унеможливлює надання в районах допомоги дітям. Така ж ситуація з наданням паліативної допомоги, лікуванням та реабілітацією учасників війни в госпіталі. Необгрунтовано зменшено фінансування на лікування туберкульозу та психіатричної допомоги.
В деяких районах у зв'язку з відсутністю лікарів до 40% населення не заключили декларації, а спеціалізовану допомогу можна отримати тільки за направленням сімейного лікаря.
Менше місяця дало НСЗУ для укладання договорів з лікувальними установами, повторно тільки через рік, а як будуть функціонувати заклади які з об'єктивних причин не встигли укласти договори? Заклади будуть закриті а працівники вивільнені.
Уже тепер медпрацівників масово попереджають про зменшення розміру заробітної плати та можливе скорочення чисельності і штату.
Вважаємо, що реформа системи охорони здоров'я потребує комплексного нормативно – правового забезпечення, належного фінансування, розробки та затвердження Державної програми правового та соціально-економічного захисту працівників галузі охорони здоров'я в умовах реформування.
У зв'язку із зазначеним пропонуємо:
- відтермінувати медичну реформи та запровадити поетапне її впровадження;
- забезпечити фінансування Програми медичних гарантій на рівні не менше 5% від ВВП;
- затвердити до 01 квітня 2020 року для медичних працівників комунальних некомерційних підприємств нормативів навантаження;
- умови оплати праці, які включатимуть виплату надбавки за вислугу років, за кваліфікаційну категорію, шкідливі умови праці, а також допомоги на оздоровлення;
- переглянути умови надання медпослуг за програмою пакетів медичних гарантій та вилучити необгрунтовані вимоги;
- не допускати закриття закладів охорони здоров'я та масових вивільнень медичних працівників внаслідок впровадження Програми державних гарантій медичного обслуговування населення.
Просимо підтримати та вжити можливих заходів для реалізації поставлених проблем.
З повагою,
за доручення членів Ради ФПО
Голова ФПО М. БАЛАНЕНКО