Архів новин
2022
Серпень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Хто знищує економіку області?

Хто знищує економіку області?

Ситуація, яка склалася сьогодні на підприємствах області, спонукала виконавчий комітет обласної ради профспілки працівників автомобільного та сільгоспмашинобудування звернутися до Центральної ради профспілки працівників АСМУ, щоб разом шукати вихід.
Як відомо, вільний ринок енергоносіїв не повинен знищувати вітчизняну промисловість, робочі місця та соціальну сферу, а насправді все відбувається навпаки.
Не зважаючи на проведену акцію протесту 7 жовтня 2021 року, однією з вимог якої було недопущення підвищення ціни на газ та тарифів на електроенергію, на сьогодні відповіді щодо вирішення даного питання до профспілкових органів області не надійшло. А ціни продовжують підвищуватися, що матиме сумні наслідки - призведе до зупинення підприємств сільськогосподарського машинобудування Кіровоградської області та вивільнення працівників - членів профспілки.
Як приклад, АТ «Гідросила». Тільки за три останні місяці поточного року тарифи на електроенергію склали (1 квт. з ПДВ):
- серпень - 3.03 грн.
- вересень - 3,28 грн.
- жовтень - 4,60 грн.
Електроенергію підприємства області закупляють на енергоринку України, де тарифи змінюються почасово. Слід зазначити, що при такому ж самому споживанню електроенергії, як раніше, за жовтень 2021 року АТ «Гідросила» переплатило на 3,4 млн. грн. більше.
Аналогічна ситуація і з цінами на газ. Тільки за 6 місяців 2021 року тариф за споживання газу виріс у 8 разів, і на сьогодні для підприємств нашої області складає 1м. куб. – 37,660 грн., а опалювальний сезон ще тільки розпочався.
Виконком обласної організації профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування вимагає порушити питання виконання вимог акції протесту перед ФПУ та Кабінетом Міністрів України.
Такий стрімкий ріст цін на енергоносії знищує не тільки промисловість, а економіку області в цілому, оскільки із цінниками відбуватиметься ланцюгова реакція. Скільки коштуватимуть хліб і, як кажуть, до хліба при таких апетитах продавців електроенергії та газу, здогадатися не важко.

 

Сюрприз від «Кіровоградгазу»

Сюрприз від «Кіровоградгазу»

Президія Федерації профспілок області виступила категорично проти намірів ВАТ «Кіровоградгаз» підвищити діючий тариф на розподіл газу на 2022 рік на 62,3%, що становить 3,08 грн. І з цього приводу звернулася до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
ФПО, будучи упевнена в обов'язковості виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо проблемних питань у сфері постачання тепла у наступному опалювальному сезоні 2021/2022 року, підписаному 30.09.2021 року, не могла навіть припустити наміри ВАТ «Кіровоградгаз» підвищити тариф. (Меморандумом задекларовано застосування до кінцевих споживачів комунальних послуг тарифів, що застосовувались до них у кінці опалювального періоду 2020/2021 року).
Відбулося обговорення нового тарифу тихо, без широкого розголосу. Кинули повідомлення на сайт «Кіровоградгазу» (ніби всі кожен день тільки його й читають), запросили листами представників Кіровоградської обласної державної адміністрації та Кропивницької міської ради. За участі керівників товариства та двох громадян провели «відкрите» обговорення проєкту структури тарифу, склали протокол про те, що обговорення відбулось на засадах гласності та відкритості.
Ні слова про те, що таке рішення явно суперечить Меморандуму про взаєморозуміння і призведе до зростання витрат теплогенеруючих підприємств та необхідності підвищення тарифів на тепло. При цьому вже зараз вони заборгували ВАТ «Кіровоградгаз» 100 000 тис. грн. До того ж 60403 тис. грн. склали борги побутових споживачів.
Справжній гнів викликають у кіровоградців сьогоднішні ціни на послуги ВАТ «Кіровоградгаз», яке раніше постачало газ за тарифом, до складу якого входив і розподіл, в рази нижчим.
Нас заколисували, відокремлюючи тарифи за розподіл газу від ціни на газ, що це будуть буквально копійки. Відразу так і було, а насправді йде до того, що розподіл буде дорожчим за сам газ.
Тільки на оплату праці цієї структури з нарахуваннями потрібно майже 400 млн. грн. Основною метою перегляду тарифу названо приведення рівня заробітної плати працівників товариства до середньої по промисловості в області. Значення цього показника планується збільшити на 50%. При тому, що рівень зарплати у промисловості області останні місяці знижувався і лише в жовтні виріс проти вересня на 4,7%, і є значно нижчим ніж у працівників товариства.
Президія ФПО вважає, що можна частково відтермінувати встановлення кількості індивідуальних лічильників для населення, залишивши його на рівні 2021 року, що дасть можливість знизити розмір тарифу. Підлягають розгляду у бік зниження й інші значення показників проєкту.
Зважаючи на надскладний стан в економіці області і держави, спад виробництва, стрімкий ріст безробіття, спад рівня заробітної плати, Президія Федерації професійних спілок Кіровоградської області не підтримує підвищення тарифу на послугу з розподілу природного газу ВАТ «Кіровоградгаз» на 2022 рік і наполягає при затвердженні тарифу врахувати позицію Президії ФПО щодо недопущення його росту та забезпечити баланс інтересів споживачів і суб'єкта господарювання, як то передбачає ЗУ «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг».
Цікаво знати, що ж скаже НКРЕКП? Чи виконає цю вимогу законодавства?

 

Народний депутат Олег Воронько підтримав ФПО

Народний депутат Олег Воронько підтримав ФПО
Федерація профспілок області звернулася до народних депутатів України від Кіровоградщини щодо недопущення прийняття законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ефективності використання коштів соціального страхування». Відгукнувся та підтримав позицію ФПО народний депутат Олег Воронько. Ось що він повідомив: «Метою подання законопроекту є забезпечення належного фінансового аудиту та аудиту ефективності використання коштів Пенсійного фонду України і фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування Рахунковою палатою.
Для досягнення вказаної мети у законопроекті пропонується внести відповідні зміни до Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування та законів України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та «Про Рахункову палату». У вказаних змінах пропонується: 1) передбачити, що кошти Пенсійного фонду України та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування включаються до складу Державного бюджету України (сьогодні кошти Пенсійного фонду України і фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до ст. 14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування та відповідних положень законів про окремі види такого страхування не включаються до складу Державного бюджету України);
2) наділити Рахункову палату України повноваженням щодо здійснення фінансового аудиту та аудиту ефективності використання коштів Пенсійного фонду України і фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Пропозиція про включення до Державного бюджету України коштів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування не узгоджується із сутністю загальнообов'язкового державного соціального страхування. Річ у тім, що при запровадженні загальнообов'язкового державного соціального страхування стався перехід від його фінансування через систему податків до системи страхових внесків. Такий перехід мав принципове значення, оскільки поняття «податки» та «страхові внески» (з 01.01.2011 запроваджено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування) різняться як за соціально-економічною природою, так і за функцією та призначенням у соціальному захисті.
Згідно зі ст. 20 основними джерелами коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до цих Основ є внески роботодавців і застрахованих осіб. За своєю природою «страхові внески» є формою резервування заробітної плати та\або інших доходів застрахованих осіб, яка забезпечує матеріальні виплати та надання соціальних послуг застрахованим особам у разі настання страхового випадку.
Натомість, згідно зі ст. 6 Податкового кодексу України податком визнається «обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу», а збором (платою, внеском) – «обов'язковий платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників зборів, з умовою отримання ними спеціальної вигоди, у тому числі внаслідок вчинення на користь таких осіб державними органами, органами місцевого самоврядування, іншими уповноваженими органами та особами юридично значимих дій». Таким чином, сплата податків за своєю природою є примусовим вилученням з юридичних і фізичних осіб частини створеної вартості і формування фонду фінансових ресурсів держави, іншими словами – це безповоротні платежі (повернення податку можливе тільки в разі його переплати або тоді, коли передбачені пільги щодо цього податку), які не мають цільового призначення та можуть бути сплачені лише до бюджету, а не до іншого грошового централізованого або децентралізованого фонду. При цьому кошти Державного бюджету України фактично є державною власністю.
Слід також сказати, що страховиками за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у ст. 6 Основ визначені відповідні страхові фонди, які беруть на себе зобов'язання щодо надання застрахованим особам матеріального забезпечення і соціальних послуг при настанні страхових випадків, а не Державний бюджет України.
Крім цього, включення коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування до Державного бюджету України фактично унеможливить реалізацію такого принципу загальнообов'язкового державного соціального страхування як паритетність представників усіх суб'єктів загальнообов'язкового державного соціального страхування в управлінні загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням (ст. 5 Основ).
Таким чином, включення коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування до Державного бюджету України фактично означає відмову від страхового характеру виплат, передбачених відповідними видами такого страхування, що вимагає кардинальних змін як законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, так і бюджетного законодавства.
Висловлюю Вам щиру подяку за викладену проблему, яка безумовно, підлягає розгляду, у зв'язку з чим мною будуть вживатися, на майбутнє, відповідні дії».

 

ПЕРШІ РЕЗУЛЬТАТИ АКЦІЇ ПРОТЕСТУ

ПЕРШІ РЕЗУЛЬТАТИ АКЦІЇ ПРОТЕСТУIMG-8fa2bd8b51a5fd4e7fd0e81d13af7eba-V 9555e
Як відомо, 7 жовтня у столиці відбулася Всеукраїнська акція протесту профспілок. Про перші її результати розповідає Голова Федерації профспілок Кіровоградської області Максим Баланенко.
-Хочу нагадати, що під час акції протесту профспілок група її учасників провела перемовини в Уряді. Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий застеріг владу від перетинання «червоних ліній» при підготовці законопроектів у соціально-трудовій сфері. Переговорники поставили вимогу перед владною стороною зупинити розгляд законопроектів, які грубо порушують трудові права працівників і профспілок.
Учасники зустрічі в Уряді дійшли згоди, що законопроекти з питань трудових відносин, які стосуються безпосередньо прав працівників, мають розроблятися за участю всіх трьох сторін соціального діалогу до внесення на розгляд у парламент.
Профспілкова сторона наполягла паралельно з цим розпочати підготовку проекту нового Трудового кодексу як єдиного цілісного акту, яким будуть регулюватися трудові права. Під час перемовин обговорювалися важливі для людей питання зазначені у вимогах профспілок, а саме - створення продуктивних робочих місць, підвищення заробітної плати до рівня, визначеного Генеральною угодою.
Особливу увагу було приділено фінансовому забезпеченню гарантій виплат для медичних працівників, освітян, виділення дотацій шахтарським колективам та іншим категоріям працівників.
Для повного опрацювання та підготовки доручень і необхідних рішень сторони домовилися про створення робочих груп, які мають напрацювати відповідні урядові рішення. Такі робочі групи уже створюються.
Як результат перемовин в Уряді, складено протокол зустрічі Прем'єр-міністра України із представниками всеукраїнських об'єднань профспілок, для виконання якого дані конкретні доручення міністерствам та визначені терміни та відповідальні особи.
До прикладу, Міністерствам фінансів, економіки, соціальної політики, освіти, охорони здоров'я та енерго доручено під час доопрацювання проекту Закону «Про Державний бюджет України на 2022 рік» до другого читання провести додаткові консультації з представниками профспілок щодо можливості врахування пропозицій Спільного представницького органу всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні. Що вимагали профспілки щодо Держбюджету на наступний рік? Для скорочення бідності та соціальної нерівності затвердити Держбюджет України на 2022 рік з безумовним дотриманням визначених законами України розмірів грошових виплат і соціального захисту громадян, зокрема мінімальної зарплати – 6 900 грн, мінімальної пенсії – 3 600 грн, посадового окладу першого тарифного розряду у бюджетній сфері – 6 500 грн.
Яке доручення отримали Мінекономіки, Мінстратегпрому, Мінфіну, Міненерго та Фонд державного майна? Опрацювати питання щодо підтримки виробників, які зазнають суттєвого впливу на вартість продукції в умовах підвищення вартості газу.
Мінекономіки, Мінстратегпром, Мінфін, Мінінфраструктури зобов'язано: продовжити роботу з удосконалення нормативно-правового регулювання публічних закупівель товарів щодо стимулювання закупівель товарів з використанням місцевих компонентів, тобто задля підтримки вітчизняного товаровиробника.
Важливе доручення отримало Міністерство економіки - прискорити внесення на розгляд Уряду законопроекту щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та у повному обсязі виплату заробітної плати. А Міністерству освіти разом із Мінфіном та Мінекономіки доручено опрацювати питання щодо поетапного підвищення зарплати педагогічним працівникам.
Міністерство економіки, відповідно до вимог профспілок, планує збільшити рівень працевлаштування через державні центри зайнятості і створити цифрову карту регіонів, на якій відображатиметься потреба в робочих місцях.
Федерація профспілок України взяла під контроль виконання доручень, які витікають із вимог Всеукраїнської акції протесту. 19 жовтня проведено нараду, на якій підбито перші результати акції.

 

Зверталися – отримали відповідь

Зверталися – отримали відповідь
Федерація профспілок області, розглянувши проект Державного бюджету на 2022 рік, визнала його таким, що не забезпечує належне фінансування пріоритетних галузей економіки України, не є соціально спрямованим. Саме тому ФПО направила звернення до народних депутатів з проханням підтримати та врахувати профспілкові пропозиції і зауваження СПО об'єднань профспілок при опрацюванні проекту Закону «Про Державний бюджет України на 2022 рік».
Надійшла відповідь від народного депутата Олега Воронька, який висловив щиру подяку за викладені пропозиції, що, безумовно, підлягають розгляду та внесення до проекту Закону, у зв'язку з чим ним будуть вживатися, на майбутнє, відповідні дії. Хочеться вірити, що так і буде.
Варто нагадати, про що йшлося у Зверненні до народних депутатів, що найбільше обурює членів профспілок? Невдоволення викликав закладений до Держбюджету на 2022 рік розмір прожиткового мінімуму, який становить 2481 гривню, і вже сьогодні у 2,3 раза менше фактичного розміру. Зважаючи на те, що розмір тарифної ставки робітника 1 розряду встановлюється на рівні на 10 відсотків вище прожиткового мінімуму, її величина складе лише 2729 грн. Це більше ніж у 2 рази нижче розміру мінімальної зарплати.
За таких обставин розмір тарифної ставки, рівний мінімальній зарплаті, може досягти лише високопрофесійний робітник 7 розряду. Про яку мотивацію високопродуктивної праці можна говорити у цій ситуації?
Не можна допустити практичне замороження мінімальної заробітної плати, яке передбачено проектом, при галопуючому рості цін і тарифів на найнеобхідніші товари і послуги.
Вкрай недостатнє передбачене проектом фінансування бюджетних галузей та галузей, що фінансуються чи дотуються з бюджету, що не дозволить забезпечити в повному обсязі реалізацію гарантій в оплаті праці працівників, передбачених чинним законодавством України.
Члени профспілок, які об'єднує Федерація профспілок області, які є виборцями, що голосували за майбутніх депутатів Українивід Кіровоградщини і сподівались на забезпечення достатнього рівня життя, просять народних обранців підтримати та врахувати профспілкові пропозиції і зауваження СПО об'єднань профспілок при опрацюванні проекту Закону «Про Державний бюджет України на 2022 рік».

 

Вітання до Дня вчителя

листівка до дня освіти2 96e2d

 

Всеукраїнську акцію протесту профспілок Кіровоградщина підтримує !

Всеукраїнську акцію протесту профспілок Кіровоградщина підтримує !
Як відомо, 7 жовтня, з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю, у Києві відбудеться Всеукраїнська попереджувальна акція протесту проти намірів влади звузити законні права працівників і профспілок. Кіровоградщина одностайно підтримує цей захід.
Федерація профспілок області запропонувала також підтримати вимоги ФПУ до Уряду та Верховної Ради України щодо припинення наступу на права працівників та доповнити їх такими пропозиціями:
1. Виключити із порядку денного Верховної Ради України розгляд усіх антиконституційних законопроектів, які позбавляють працівників трудових прав, профспілкового захисту, нищать трудові ресурси, провокують тотальну бідність.
2. З метою недопущення банкрутства промислових підприємств, масового безробіття – припинити ріст тарифів на газ і електроенергію для суб'єктів господарювання.
3. Запровадити систематичне жорстке державне регулювання цін і тарифів на енергоносії і комунальні послуги для населення, не допускати їх ріст в період карантину. Повернути всі пільги, які діяли при споживанні електроенергії, знизити ціну на газ за умови споживання для населення українського газу, виконати умови Меморандуму між Кабміном і мерами міст стосовно підтримки теплогенеруючих підприємств.
4. Припинити наступ на права та гарантії профспілок, обмеження їх діяльності щодо захисту трудових і соціально-економічних інтересів членів профспілок.
Прес-центр ФПО

 

Готуємося до підтвердження репрезентативності

Готуємося до підтвердження репрезентативностіIMG 20210922 110441 1 a0a87
З цією метою у Федерації профспілок області відбулася виробнича нарада. Перед профспілковою аудиторією виступила начальник відділення Національної служби посередництва та примирення в області Оксана Крайносвіт. Вона поінформувала, як ФПО та деяким членським організаціям підготуватися до підтвердження репрезентативності на територіальному рівні, оскільки термін відповідності критеріям репрезентативності закінчується.IMG 20210922 110528 3d76f
Прес-центр ФПО

 

СВІТЛА ПАМ'ЯТЬ

Світла пам'ятьindex c9fbb
Закінчив свій земний шлях колишній голова обкому профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості Володимир Мулява. Світла йому пам'ять.
Важко повірити, що Володимир Петрович більше не зайде у Будинок профспілок, не зателефонує, не повідомить якусь новину... Хочеться запам'ятати його таким, яким був за життя: енергійним, відповідальним, пунктуальним, справедливим, справжнім борцем за права та інтереси спілчан.
Профспілковій роботі він віддав більшу частину свого життя. Був завжди в гущі подій, на передовій, будь-яку справу намагався доводити до завершення. До останнього подиху переймався проблемами галузі та спілчан.
Життя завжди обривається несподівано, та добра пам'ять про високого професіонала, людяного очільника обкому профспілки залишається в серцях його колег, рідних та близьких.
Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким з приводу тяжкої втрати – смерті Муляви Володимира Петровича. Вічна йому пам'ять.
Президія ФПО

 

Про електронні лікарняні та трудові книжки

Про електронні лікарняні та трудові книжки
Враховуючи актуальність теми щодо запровадження електронних листків непрацездатності та трудових книжок, Федерація профспілок області провела семінар-навчання для профспілкового активу та відповідних спеціалістів підприємств, установ та організацій.
Відкрив зібрання голова ФПО Максим Баланенко, який подякував і доповідачам, і усім присутнім за участь у семінарі-навчанні.P10921-110418 cf2ae
Про впровадження електронних трудових книжок розповіла заступник начальника управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду в області Оксана Пухарь.
Тему «Електронні лікарняні замість паперових листків непрацездатності» розкрили начальник відділу страхових виплат та матеріального забезпечення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в області Наталія Коваленко та головний спеціаліст відділу експертизи тимчасової непрацездатності Людмила Задорожна, а з порядком реабілітації хворих після тяжких захворювань та операцій і продовженням їхнього лікування у санаторно-курортних закладах ознайомила начальник відділу медичних та соціальних послуг Олена Святун.
Про те, яку відповідальність несуть роботодавці за порушення трудового законодавства, проінформувала начальник відділу з питань експертизи умов праці територіального управління Держпраці Олена Хіміч.
У роботі семінару-навчання взяла участь начальник відділення НСПП в області Оксана Крайносвіт.P10921-110557 a3a50
Прес-центр ФПО

 

Вітання, квіти та нагороди

Вітання, квіти та нагородиDSC 0579 21c82
Цими днями лісівники області відзначили своє професійне свято. Із цієї нагоди відбулися урочистості, під час яких на адресу вартових лісу звучало багато гарних слів-побажань, кращим працівникам було вручено нагороди. Начальник головного управління лісового господарства в області Наталія Ревенко у своєму привітанні висловила подяку кожному лісівникові окремо та всій лісівничій родині регіону за роботу, підтримку й готовність служити кіровоградським лісам, DSC 0604 b93edнезважаючи на непрості часи та складну фінансову ситуацію. Привітали лісівників також голова Федерації профспілок Кіровоградської області Максим Баланенко та голова обкому профспілки працівників лісового господарства Марина Слюсарова.DSC 0665 1 daba0
Нехай злагоджена праця представників гарної та почесної професії й надалі буде запорукою збереження та примноження зеленого оберегу Кіровоградщини!

 

Шановний Павле Леонідовичу!

Шановний Павле Леонідовичу!34622-1200x800-2 b1774
Прийміть найщиріші вітання від своїх соціальних партнерів – профспілок з нагоди присвоєння Вам високого звання
Почесного громадянина Кропивницького!
Дуже приємно, що міська влада оцінила Ваші видатні заслуги перед територіальною громадою міста, вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняного машинобудування, створення гідних робочих місць, сприяння підвищенню авторитету Кропивницького в Україні та за її межами.
Ви з честю виконуєте свою місію, як голова наглядових рад «Ельворті Груп», «Гідросила Груп» та голова обласного об'єднання організацій роботодавців, завжди працюєте на результат. А ще Ви відомий як компетентний управлінець, благодійник - ініціатор створення благодійного фонду допомоги військовослужбовцям у зоні АТО, автор низки винаходів та патентів у галузі машинобудування та засновник наймасштабнішої агропромислової виставки України «АгроЕкспо».
Бажаємо Вам нових звершень і проектів, побільше позитиву та підтримки від влади і громадян!
З повагою
Голова ФПО      Максим Баланенко

images 8 feb6e