Архів новин
2019
Березень
ПнВтСрЧтПтСбНд
25262728123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Серед нагороджених – водій ПАТ «Гідросила» Максим Старченко

Серед нагороджених – водій ПАТ «Гідросила» Максим СтарченкоКопия DSC 0916 548f8
Нещодавно в Колонній залі Київської міськради відбулася традиційна урочиста церемонія вшанування переможців та призерів чемпіонатів та кубків України з автомобільного спорту 2017 року.
Президент Автомобільної федерації України Леонід Костюченко привітав усіх переможців чемпіонатів та кубків України з великими досягненнями, що отримані у безкомпромісній, чесній боротьбі та побажав наполегливості і цілеспрямованості, здійснення всіх планів у спортивному сезоні 2018 року.
Президент FAU також висловив слова подяки всім, без кого свято автомобільного спорту було би неможливе: спортсменам, тренерам, механікам, організаторам змагань, фахівцям, менеджерам, суддям, організаторам команд та представникам ЗМІ, які надають моральну та матеріальну підтримку автоспорту. Окрема подяка – відданим та чисельним уболівальникам, які підтримували спортсменів протягом всього року.
Участь у церемонії взяв директор департаменту фізичної культури та неолімпійських видів спорту Міністерства молоді та спорту України Матвій Бідний, який вручив групі спортсменів, серед яких був і наш земляк Максим Старченко, посвідчення про присвоєння почесного спортивного звання «Майстер спорту України» з автомобільного спорту за підсумками спортивного сезону 2017 року. Крім цього, за зайняте 2 місце у ІІ заліковій групі (автомобіль з двигуном до 1500 см3) і 3 місце в чемпіонаті України з автокросу в ІІ заліковій групі (в тому числі баггі юніор – FIA) та в ІІІ заліковій групі він був нагороджений відповідними дипломами та кубками.
Урочиста церемонія нагородження переможців та призерів традиційно викликала великий суспільний резонанс, серед 400 присутніх були відомі спортсмени, ветерани автоспорту, організатори змагань та спортивні судді, представники команд, органів державної влади, місцевого самоврядування...

Сергій Олійник,

голова єдиної первинної організації профспілки "Гідросила"

 

Скорочення у телекомпанії. По живому!

Скорочення у телекомпанії. По живому!DSC03149 1ad23
Профспілковий актив Кіровоградщини схвально сприйняв ЗУ «Про суспільне телебачення і радіомовлення України». Основним принципом діяльності суспільного телебачення та радіомовлення, яке утворено у формі АТ «Національна суспільна телерадіомовна компанія України» (НСТУ), має бути всебічне, об'єктивне і збалансоване інформування про суспільно значущі події.
На превеликий жаль, правління ПАТ «НСТУ» цей принцип проігнорувало. Статут, затверджений Кабміном, передбачає необмежені права правління, що суперечить Закону. І найприкріше, з кінця минулого року під завісою змін до структури відокремлених структурних підрозділів запланувало масове скорочення працівників регіональних філій, пояснюючи це значним недофінансуванням з Держбюджету на 2018 рік.
Все це відбувається без публічного обговорення, врахування думки глядача, суспільних інтересів, без участі громадськості у формуванні програмної політики. Обурює те, що в період, коли реформа децентралізації вийшла на етап нової якості надання інформаційних послуг, ПАТ «НСТУ» своїми діями створює передумови для послаблення самої місії Суспільного мовлення та практично позбавляє населення інформації щодо подій в регіоні.
Активно нав'язується ідея виробництва програмного продукту на основі аутсорсингу, замість підвищення кваліфікації штатних працівників, збереження власних трудових ресурсів.
Переймаючись проблемою своєчасної і повноцінної інформаційної потреби регіону, збереження висококваліфікованих кадрів, спроможних забезпечити високу якість контенту, Президії ФПО та обкому профспілки працівників культури просили особистого втручання у забезпечення правових основ діяльності Суспільного телебачення і радіомовлення Президента України і Прем'р-міністра, звернулися до депутатів ВР Сюмар і Капліна, пропонуючи з'ясувати причини порушення законодавства з боку Верховної Ради щодо фінансування ПАТ «НСТУ».
Звернулися за підтримкою й до виконавчого директора ПАТ «НСТУ» Олександра Лієва та інформували його, що для проведення конструктивних консультацій щодо масового вивільнення працівників філії ПАТ «НСТУ» «Кіровоградська регіональна дирекція» була створена комісія. Проведено два засідання. На час другого засідання комісії, станом на 9 січня 2018 року (на сьогодні ситуація не змінилася) змушені констатувати що: відсутні кошторис на 2018 рік та штатний розпис з 2.04.2018 року, остаточні розрахунки розміру виплат працівникам, які підлягають скороченню, вихідної допомоги, компенсації за невикористану відпустку та інших пільг. Кількість категорій та персональний склад працівників, які підлягають вивільненню по філії (йдеться про професіоналів), є таким масовим, що ставить під загрозу забезпечення високої якості місцевих суспільно значущих новин та програм через брак відповідних спеціалістів.
Незрозумілими залишаються принципи затвердження чисельності працівників філій, відсутня «дорожня карта» їх подальшого розвитку та фунціонування. Неприйнятними є пропозиції про впровадження ЦПД, адже працівники в такому разі втрачають пільги, соціальний захист, передбачені трудовим законодавством, Не визначено порядок та джерела фінансування працівників, які користуються правом першочергового працевлаштування, мають переважне право на залишення на роботі.
Відсутня чіткість щодо юридичного статусу філії, відомості про яку
як відокремленого структурного підрозділу ПАТ «НСТУ» на сьогодні не внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, хоча Положення про філію передбачає можливість мати поточний банківський рахунок, печатку, інші реквізити та бути самостійним платником податків, що відповідає принципам децентралізації.
Ліквідація творчо-виробничого об'єднання телевізійних програм
філії, на наш погляд, суперечить меті діяльності, завданням і основним напрямкам діяльності філії, адже цей власний контент нашого регіонального мовника має свого чисельного глядача у Кропивницькому, Кіровоградській області та навіть за її межами,
Ігноруючи точку зору профспілкової сторони, ігноруючи законодавство, 15 січня ц. р. працівникам вручені персональні попередження про наступне вивільнення після закінчення 2-х місячного терміну з моменту одержання цього попередження. Обком профспілки працівників культури не дав згоду на звільнення працівників філії та запропонував відтермінувати строки попередження і звільнення працівників до вирішення вказаних проблем. Звернулися також до Держтелерадіокомпанії, як до головного акціонера, господаря, з пропозицією: задля уникнення невдоволень та судових позовів в ході скорочення, відтермінувати строки попередження та звільнення працівників.
До речі, цифрове покриття в області складає 50-60 %, аналогове – 80-90%. Кому вигідно, щоб половина області це бачила і не чула суспільного?
Дуже б не хотілося б, щоб викинуті на вулицю професіонали-журналісти і «телетехнарі» очолили протестний рух та вийшли на вулиці.
Є надія, що Президента, Кабмін, ВР, як і профспілку, занепокоїть ситуація, яка складається в філіях та доля фахівців, котрих планують викинути на біржу. Залишається риторичним питання про економію бюджетних коштів за рахунок масового скорочення працівників в регіонах із зарплатами 4-6 тисяч грн. та збільшенням зарплат адмінперсоналу в Центральній дирекції до 40-50 тисяч, а членів правління – до 50-72 тисяч гривень на місяць. А Положенням про преміювання членам Правління встановлюються премії у розмірі до дванадцяти місячних посадових окладів за підсумками роботи за рік. Навіщо ділити людей на чорних і білих?
Зоя Кадук,
голова Кіровоградського обкому профспілки працівників культури
P.S. Як повідомив народний депутат України Сергій Каплін, його командою сплановано ряд заходів, які можуть допомогти вирішити порушене питання. «Для врегулювання його депутатами Верховної Ради необхідна політична воля. Усіма наявними засобами я попрацюю, аби зрушити цю проблему у позитивний бік. У першу чергу, мною скеровано депутатські звернення для розгляду їх компетентними органами та вжиття відповідних заходів реагування». Зрештою, з'явилася надія...

 

Ювілейний концерт

Ювілейний концерт

10 лютого (субота) 2018р. 15:30Aff 10 02 15-30 eee37
Клуб авторської пісні та поезії "Байгород" та ГО "Будинок вчених Кіровоградщини" запрошують на ювілейний концерт Клубу "Байгород"
"Нам вже три...".
У концерті візьмуть участь О. Антоненко, П. Золотарьов, А. Корінь, Н. Шмітке, В. Холявко та інші члени клубу, а також, УВАГА!, член Спілки композиторів Запорізької області, художній керівник творчого об'єднання "Плеяда" організатор міжнародного мистецького фестивалю "Зірка різдва 2018" в м. Запоріжжя ГАННА КИЯЩУК.
Очікуємо на приїзд Ганни вже вдруге. Перший її концерт у Кропивницькому у клубі "Байгород" у травні 2017-го був дуже успішним.
"Надзвичайно насичений творами різного жанру й характеру виступ гості тривав майже дві години, а потім вдячна публіка викликала Ганну на біс поки вона не пообіцяла приїхати з концертом ще раз" – писала газета "Народне слово".

Захід відбудеться за адресою: вул. Преображенська,4 (площа Богдана Хмельницького, будинок профспілок), другий поверх.

Довідки за телефоном 097 060 97 84

 

Квест – це здорово

Квест – це здоровоКопия DSC03074 d965a
Молодіжна рада ФПО за підтримки обкому профспілки будівельників, Кропивницького міськкомітету профспілки освіти і науки, профкому ЄППО «Гідросила» та ДНЗ «Кіровоградський будівельний коледж» організувала незвичний захід - квест з командоутворення «Разом ми - сила», який викликав море емоцій і позитивів. Керівництво будівельного коледжу не тільки люб'язно надало місце для проведення заходу, а й посприяло у його організації, зокрема, директор закладу Володимир Таран, заступник директора Інна Чернишова, голова студентської профспілкової організації Наталія Кур'янова (вирішили особисто повболівати за команду майбутніх будівельників).Копия DSC03076 2806b
«Благословили» учасників на виконання цікавих і замислуватих завдань заступник голови ФПО Оксана Терлецька, голова обкому профспілки працівників будівництва та промбудматеріалів та голова Молодіжної ради ФПО Олена Базилюк. Із картою маршруту присутніх ознайомив автор та розробник цікавих локацій Олексій Коваленко, заступник голови Молодіжної ради ФПО, голова ФСТ «Спартак». Квестові завдання були різнопланові й вимагали співдружності та згуртованості команд, кмітливості, зосередженості, уваги, швидкої реакції. Наприклад, учасникам команд потрібно було з допомогою паличок перенести пластикові склянки й побудувати з них піраміду, із зав'язаними очима пройти лабіринт, нанизати 100 кілець на підвішену жердину, за 1 хвилину виготовити капелюхи, без рук перенести макарони, нанизані на спагетині, пограти у дитячого паровозика, але з дотриманням певних правил...Копия DSC03088 42d15
Всі учасники квесту добре справилися із завданнями, а найбільше очок набрали команди «Освітяночка» школи-ліцею №19, «Архітектори» ДНЗ «Кіровоградський будівельний коледж», «Максимум» Кіровоградського медичного коледжу. Вони відповідно посіли І – ІІІ місця.Копия DSC03103 1a18c
Перебуваючи у стінах одного із найстаріших закладів Кіровоградщини, учасники квесту та гості мали змогу ознайомитися з умовами навчання та відпочинку студентів. Будівельний коледж здавна славиться своїми традиціями: найперше, підготовкою висококваліфікованих спеціалістів для будівництва, газового та дорожнього господарства. Є у навчальному закладі і нова спеціальність – архітектурне проектування та внутрішній інтер'єр. Цих студентів у закладі називають архітекторами, тож будемо сподіватися, що архітектура області - у надійних руках. Серед традицій навчального закладу є не лише підготовка якісного спеціаліста, але і людини, готової до життя: комунікабельної, креативної, амбітної. Коледж вразив своєю озлобленістю. І найприємніше те, що це роботи студентів – малюнки, проекти, макети. Словом, виховується гідна зміна, і все це на теренах Кіровоградщини.Копия DSC03105 fb03aКопия DSC03109 49d4fКопия DSC03135 81737Копия DSC03098 a7c59
Слід відзначити, що Молодіжна рада ФПО постійно шукає нові форми та напрямки роботи зі студентською і виробничою молоддю, аби урізноманітнити їхнє життя, виробляти уміння працювати у команді, сприяти самореалізації...
Марія Іванова

 

Рік первинки пройшов успішно

Рік первинки пройшов успішно
Президія Федерації профспілок Кіровоградської області підбила підсумки Року первинної профспілкової організації. Він був насичений подіями і заходами. Стартував Рік засіданням за круглим столом голів профкомів на тему: «Шляхи удосконалення роботи первинної профспілкової організації: проблеми та досвід». Досвідом роботи поділились голови первинних профорганізацій ПАТ «Гідросила» С. Є. Олійник, Кропивницької міської стоматполіклініки №1 С. О. Бернард, Бобринецької спеціалізованої школи-інтернат I-II ступенів О. А Смутко, ДП «Кіровоградстандартметрологія» Т. П. Солом'янчук. Було підготовлене Звернення до Верховної Ради України, народних депутатів з проханням підтримати постатейні поправки профспілок до проекту Трудового кодексу України під час голосування на пленарному засіданні парламенту, до Кабміну України - про налагодження соціального діалогу, забезпечення виконання зобов'язань за Генеральною угодою щодо оплати праці.
Учасники круглого столу виробили також рекомендації виборним органам профспілок усіх рівнів¸ профорганізація. Наприклад, активніше протидіяти обмеженню та звуженню обсягу існуючих конституційних прав працівників, протистояти втручанню органів влади та роботодавців у внутрішню діяльність профспілок, посилити вимоги до соціальних партнерів стосовно прийняття і виконання зобов'язань за колдоговорами і угодами, забезпечувати дієвий громадський контроль за додержанням роботодавцями законодавства про працю та охорону праці.
З метою забезпечення належного захисту трудових прав та дотримання роботодавцями норм трудового законодавства торік було проведено спільне засідання Президії ФПО та колегії управління Держпраці в області. На засіданні заслухано хід виконання Угоди про співпрацю між ФПО та управлінням, зокрема щодо здійснення громадського контролю профспілок за виконанням роботодавцями законодавства про працю, взятих зобов'язань за колдоговорами. Кульмінаційним моментом колдоговірної роботи став огляд-конкурс на кращий колективний договір, за результатами якого первинки-переможці нагороджені дипломами ФПО. Підготовлено методичні розробки щодо діяльності первинних профспілкових організацій.Копия DSC03063 dd8a0
Проведено ряд навчальних семінарів для керівників первинок, зокрема стосовно пенсійної реформи, призначення житлових субсидій, порядку вирішення колективних трудових спорів, організації оплати праці.
ФПО активно включалися в роботу по збереженню профспілкових організацій у процесі децентралізації влади та створення об'єднаних територіальних громад. Провели круглий стіл на тему: «Роль та завдання профспілок у процесі децентралізації влади». У його роботі взяли участь, крім профактиву, представники Центру розвитку місцевого самоврядування. Учасники зібрання обмінялись досвідом роботи, практикою вирішення проблемних питань, які виникають у процесі створення об'єднаних територіальних громад. Визнано формою співпраці з ОТГ – укладання відповідних угод. ФПО розробила макет Угоди про співпрацю між ФПО та ОТГ, налагоджено співпрацю з Центром розвитку місцевого самоврядування та Офісом реформ області для врахування позиції профспілок із збереження соціальної складової, зокрема щодо захисту прав та інтересів спілчан при утворенні об'єднаних територіальних громад й проведенні галузевих реформ. Разом із членськими організаціями надається практична допомога у збереженні й організації діяльності первинних організацій профспілок на території новостворених громад.
У рамках Року первинки ФПО організувала зустріч профактиву з народним депутатом України Сергієм Капліним, на якій голови первинних профорганізацій порушили проблеми своїх трудових колективів.
Підбиваючи підсумки Року первинки, Президія ФПО нагородила Почесними грамотами ФПО з виділенням коштів на поліпшення статутної діяльності 7 профорганізацій, які обслуговуються безпосередньо ФПО.
Значну роботу з активізації діяльності первинок здійснила обласна організація профспілки охорони здоров'я. Створено нову первинку. З метою посилення авторитету первинок проводиться моніторинг і надається дієва допомога у вирішенні питання погашення боргів із зарплати, навчання керівників первинок. Проведено конкурс на кращу профорганізацію.
Активно проведено Рік первинки освітянами області. Приділяючи особливу увагу ролі первинних профорганізацій у вирішенні завдань, які стоять в умовах фінансової та адміністративної децентралізації, обком профспілки активізував роботу щодо навчання профактиву. Проведено круглий стіл на тему: «Шляхи удосконалення роботи первинної профорганізації: проблеми та досвід». У рамках дансько-українського проекту та Року первинки проведено обласний семінар профспілкового активу на базі Світловодського районного та Світловодського міського комітетів профспілки на тему: «Роль та завдання профспілки в процесі децентралізації влади в Україні». В рамках Року первинки проведено звітні вибори в профорганізаціях закладів освіти області, обласний семінар профактиву. Направлено звернення до місцевих органів влади та Кабміну України, а також листи до голів сільських і місцевих рад ОТГ.
Пріоритетні напрямки роботи в діяльності первинок були визначені Президією обкому профспілки працівників держустанов. Головний із них – мотивація профспілкового членства, а саме розширення переліку пільг (мотиваційних): оздоровлення дорослих та дітей через відшкодування витрат дорослим до 2200 грн., дітям – до 1500 грн., широкого запровадження норми «Колдоговір – лише для членів профспілки», що вже діє в міській раді Кропивницького, Новомиргородській РДА, Олександрійській міській раді, активної участі виборних органів, а саме первинок, у погашенні заборгованості зарплат та повноцінних виплат, узагальнення досвіду роботи первинки Олександрійського районного терцентру з обслуговування населення, який був переможцем в обласному конкурсі на «Кращий колективний договір».
Ініціативу щодо проведення Року первинки підтримала обласна організація профспілки працівників і підприємців, торгівлі, громадського харчування і послуг. Були проведені тематичні збори первинок «Твоя профспілка –твоя підтримка і захист». Головна мета зборів – посилення мотивації профспілкового членства та інформування членів профспілки про діяльність профспілок. Практикувалось проведення зустрічей у трудових колективах, надавалась конкретна правова допомога. Для надання реальної практичної допомоги забезпечена майже 100-відсоткова централізація банківського та фінансового обслуговування первинок.
Обласна організація профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування взяла участь у галузевому огляді - конкурсі первинних профорганізацій. Зважаючи на проблеми, які виникли в процесі укладання колдоговорів на 2017 рік, велика увага приділялась колдоговірній роботі, особливо при формуванні розділів щодо оплати праці.
Активно відзначила Рік первинки обласна організація профспілки працівників будівництва і промбудматеріалів, започаткувавши обласний огляд-конкурс на кращу первинку під гаслом «Активна первинка – сильна профспілка». Зважаючи на масові порушення трудових прав працівників, особливо в системі профтехосвіти, обласна організація в числі пріоритетів в роботі з первинками визначила надання практичної допомоги у відстоюванні прав і гарантій членів профспілки.
У рамках Року первинки, Президія обласної організації профспілки працівників культури запровадила обласний конкурс на кращу первинну профспілкову організацію. Зважаючи на реформи, які реалізуються у сфері культури, обласна організація велику увагу приділяла наданню практичної допомоги первинкам у захисті прав і гарантій членів профспілки.

О. Терлецька,
заступник Голови ФПО

 

Скорочення по живому

Скорочення по живому
Зараз складна ситуація склалася у Держтелерадіокомпанії. У зв'язку з цим Федерація профспілок області звернулася до Президента України та Прем'єр-міністра України.
Профспілковий актив Кіровоградської області схвально сприйняв Закон України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України», мета якого задоволення інформаційних потреб суспільства, залучення громадян до обговорення та вирішення найважливіших соціально-економічних питань.
Суспільне телебачення і радіомовлення утворено в формі акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіомовна компанія України» (НСТУ), основним принципом діяльності якого має бути всебічне об'єктивне і збалансоване інформування про суспільно значущі події.
На превеликий жаль, ігноруючи цей основний принцип діяльності, правління ПАТ «НСТУ» з кінця минулого року під завісою змін до структури відокремлених структурних підрозділів (філій) запланувало масове скорочення працівників регіональних філій (більше 50%), пояснюючи ці дії суттєвим недофінансуванням з Державного бюджету України на 2018 рік.
Навіть побіжні розрахунки результатів такої зміни структури свідчать про те, що, до прикладу філія ПАТ «НСТУ» «Кіровоградська регіональна дирекція» змушена буде ліквідувати ТВО телевізійних програм, а це відділ дитячих і пізнавальних, культурно-мистецьких,музичних, правових програм, спецпроектів, які користуються підвищеною потребою громади регіону.
Все це відбувається без публічного обговорення, врахування думки глядача, суспільних інтересів, без участі громадськості в формуванні програмної політики.
Обурює те, що в період, коли реформа децентралізації вийшла на етап нової якості надання інформаційних послуг, ПАТ «НСТУ» своїми діями створює передумови для послаблення самої місії Суспільного мовлення та практично позбавляє населення інформації щодо подій в регіоні.
Крім того, контрастним на фоні передбаченого масового (55%) скорочення персоналу виглядає встановлення Наглядовою радою ПАТ «НСТУ» (протокол засідання № 6 від 22.02.2017 року) посадових окладів членів Правління Товариства у розмірі 75 % (57 600 гривень) від посадового окладу голови Правління. Одночасно, Положенням про преміювання (протокол засідання Наглядової ради від 08.11.2017 р. № 16) членам Правління встановлюються премії у розмірі до трьох місячних окладів за підсумками роботи за квартал та у розмірі до дванадцяти місячних посадових окладів за підсумками роботи за рік. Так, за рішенням Наглядової ради ПАТ «НСТУ» (пр. № 16 від 08.11.2017 р.) лише за третій квартал 2017 року, кожний член Правління компанії отримав 172 800 гривень премії.
Активно нав'язується ідея виробництва програмного продукту на основі аутсорсингу замість підвищення кваліфікації штатних працівників, збереження власних трудових ресурсів.
Переймаючись проблемою своєчасної, якісної, повноцінної інформаційної потреби регіону, збереження висококваліфікованих кадрів, спроможних забезпечити високу якість контенту, Президія Федерації профспілок області просить Вашого особистого втручання в забезпечення правових основ діяльності Суспільного телебачення і радіомовлення України.

М. Баланенко,
Голова Федерації профспілок
Кіровоградської області

 

Розставили акценти діяльності

Розставили акценти діяльностіКопия DSC03057 4a18b
У зв'язку з тим, що закінчився Рік первинної профспілкової організації, Федерація профспілок Кіровоградської області організувала зустріч з головами первинних первинок, які виходять безпосередньо на ФПО. Голова ФПО Максим Баланенко привітав присутніх з минулими Новорічними святами, підсумував зроблене кожною первинною профорганізацією.
Про зміни, які відбулися у законодавстві, розповіла заступник голови ФПО Оксана Терлецька. Вона, зокрема, підкреслила, що первинні профорганізації діють як юридичні особи, тому повинні мати усі установчі документи. Змінилися вимоги до реєстрації відомостей та змін юридичної особи. Отже, тепер при проведенні звітно-виборних зборів у протоколі обов'язково мають бути підписи усіх присутніх членів профспілки із зазначенням їхніх ідентифікаційних кодів. Щодо печаток, то Оксана Терлецька зазначила, що з 19. 07. 2017 року їх використання не є обов'язковим.Копия DSC03058 e7071
Багато запитань у голів профкомів викликає процес реформування, який, на жаль, супроводжується скороченням кадрів. У цій ситуації, зазначила Оксана Терлецька, профкоми повинні сповна використовувати надані їм права у захисту членів профспілок. «Це наша головна мотиваційна складова. Треба уважно вичитувати документи, які подає роботодавець, вимагати обґрунтування підстав та причин звільнення і не допускати масових звільнень. Не можна забувати про ст. 42 КЗпП, якою визначене переважне право залишення на роботі для окремих категорій працівників. До речі, вона доповнена ще однією категорією: це працівники, яким залишилося до виходу на пенсію менше 3 років. Оскільки сьогодні іде прямий наступ на профспілки, ми повинні мати усі юридичні документи для захисту спілчан і в контролюючих органах, і в судах».
Завдання колдоговірної кампанії на 2018 рік розкрила головний фахівець ФПО Олександра Залевська. Зокрема, вона зупинилася на обов'язкових нормах колдоговору. Останнім часом набуло поширення таке поняття, як аутсорцинг (запозичення робочої сили). Але, якщо такий найм застосовується, то він повинен бути погоджений із профкомом. «Варто звернути увагу на визначену Галузевою угодою норму щодо масового звільнення працівників – 4 відсотки. Все, що йде більше 4 відсотків, це вже масове звільнення, і роботодавець може прийняти таке рішення тільки за згодою ЦК профспілки. Ця норма обов'язково має бути в колдоговорі. Оскільки дія Генеральної угоди закінчилася, нова не укладена (живемо за документом 2017 року), тому загальмувались і всі галузеві угоди, навіть територіальна. У Генеральній угоді 2017 року для нас найважливіше – тарифна ставка робітника І розряду (це – прожитковий мінімум, підвищений на 10 відсотків). Профспілки відвойовують мінімальну зарплату, але у тому значенні, яка є на сьогодні, вона практично для підвищення оплати праці усієї чисельності працівників великої ролі не грає, адже торкається вона людей некваліфікованої праці, а І тарифний розряд формується із прожиткового мінімуму (1762 грн). Профспілки виступають проти цієї несправедливості, але поки що нічого не змінюється. Адже повністю змінена структура мінімальної зарплати. І підвищення мінімалки не сприяє зростанню рівня життя, а веде до збільшення податкового навантаження на підприємства. Виходить парадокс: зарплата кваліфікованого працівника не дотягує навіть до мінімальної зарплати. Наше головне завдання: вимагати від роботодавців підвищення зарплати, інакше ми втратимо кваліфіковані кадри».Копия DSC03059 02259
На завершення зустрічі Максим Баланенко нагородив голів профкомів Почесними грамотами.

Марія Іванова

 

Захисна лінія обласної організації профспілки освітян

Захисна лінія обласної організації профспілки освітянКопия DSC03004 efbc6
Відбувся пленум обкому профспілки працівників освіти і науки України, на якому прозвітували про зроблене у 2017 році дві сторони соціального діалогу: профспілкова і управління освіти, молоді та спорту ОДА, які вже не один рік співпрацюють у рамках спільної Угоди. Заступник голови обкому профспілки Сергій Петров зупинився на рішучих кроках освітян щодо захисту своїх законних прав, підкреслив важливість соціального діалогу, завдяки якому вдається позитивно вирішувати конфліктні ситуації та застерігати нові непорозуміння.Копия DSC03029 88652
За словами Сергія Петрова, важливим майданчиком для регулювання трудових відносин є соціальний діалог і особливо їх колдоговірне регулювання. У 781 закладі освіти укладено 761 колективний договір, охоплено 97 відсотків освітян. За результатами громадського контролю роботодавцям було направлено 7 запитів про надання інформації, 6 подань про усунення порушень законодавства про працю та умов колективних договорів та угод, надавалася допомога у підготовці позовів до суду.
Оскільки 2017 рік був оголошений Роком первинної профспілкової організації, обком профспілки оголосив конкурс на кращу первинку, за результатами якого відзначено нагрудними знаками ФПУ 51 профспілкового лідера. Одним з основних показників оцінки первинок була результативність колдоговірного регулювання трудових відносин у колективах. Про дієвість колективних договорів і угод свідчить позитивна динаміка щодо показника додатково залучених коштів, які спрямовувалися на розвиток соціально-економічних інтересів членів профспілки, зокрема, торік цей показник склав 9408 тис. грн., а в середньому на 1 особу – 365 грн. Це удвічі більше, ніж у 2015 році та у півтора – ніж у 2016 році.
Сергій Петров зупинився на виконанні розділу Угоди «Зайнятість», який передбачав недопущення масових звільнень. Зусиллями сторін вдалося забезпечити дотримання у закладах освіти нормального режиму праці, вчасної виплати зарплати, гарантованих державою компенсаційних виплат, вирішено питання надання розрахункового повідомлення працюючим про виплату зарплати. Проте, незважаючи на задеклароване урядом підвищення зарплати на 25 відсотків, освітяни, профактив висловлюють стурбованість з низки проблем, зокрема, недостатнє фінансування галузі освіти у Держбюджеті, що має негативні наслідки і для прийняття місцевих бюджетів. Дефіцит освітньої субвенції місцевим бюджетам, за розрахунками галузевої профспілки, складає майже 200 млн. грн. Проігнорована вимога профспілок щодо встановлення у Державному бюджеті мінімальної зарплати на рівні прожиткового мінімуму. Всупереч домовленостям Генеральної угоди збільшився розрив між мінімальною зарплатою та прожитковим мінімумом і сьогодні він складатиме більш ніж 2 тис. грн. Це призведе до поглиблення зубожіння вчителя, через інфляцію та некерований ріст цін. У ході бюджетного процесу обком профспілки та його організаційні ланки неодноразово порушували це питання перед центральними органами влади, Міносвіти та народними депутатами.Копия DSC03030 ce0f7Копия DSC03010 d9484
Певним позитивом діяльності сторін можна вважати здійснення, за винятком окремих районів, виплат надбавки за престижність праці медпрацівникам. Позитивним прикладом стимулювання роботи молодих вчителів у Світловодському районі, яким виплачується 50-відсоткова надбавка за стаж роботи до 3 років. На виконання Угоди здійснюється виплата грошової винагороди вчителям за сумлінну працю. Ще не скрізь виплачуються кошти на оздоровлення непедагогічним працівникам. Завдяки зверненням обкому профспілки удалося підвищити оплату праці освітянам на 2 розряди. Копия DSC03034 ea217Проблемним залишається проходження освітянами безплатних медичних оглядів. Значно поліпшилося питання щодо безплатного підвезення вчителів сільської місцевості на роботу і у зворотному напрямку. Справедливе нарікання викликає звуження встановлених гарантій медпрацівникам сільської місцевості на безоплатне користування житлом, опаленням та освітленням. Обком профспілки щороку подає пропозиції щодо врегулювання надання компослуг, наголошуючи, що ці пільги є державною гарантією, а не соціальною пільгою. Для остаточного вирішення цих питань їх треба порушувати на сесіях виборних органів.
Від владної сторони про виконання Угоди прозвітувала перший заступник начальника управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА Лідія Шатна, яка відзначила плідну співпрацю сторін соціального діалогу, розповіла про реалізацію освітньої реформи в області.Копия DSC03018 47272Копия DSC03021 9b234Копия DSC03015 1eebaКопия DSC03012 97f8dКопия DSC03025 81781
Голова обкому профспілки працівників освіти і науки України Світлана Скалько подякувала профактиву за активну діяльність щодо захисту інтересів спілчан і закликала і надалі рішуче відстоювати їхні права.
Марія Іванова

 

Вітаємо!

Вітаємо!
З Новорічними святами привітали Федерацію профспілок області учні Кропивницької музичної школи №1, які підготували цікаву театралізовану постановку.DSC03051 4365a

Останнє оновлення (П'ятниця, 29 грудня 2017, 11:22)

 

Шановні спілчани!

Шановні спілчани!
Щиро вітаю Вас із Новорічними та Різдвяними святами!
Наближення цих свят завжди викликає особливі відчуття, вселяє нові надії і сподівання. Тож нехай разом із новорічними передзвонами Ваші серця наповняться любов'ю, радістю і щастям, а чудові зимові свята стануть початком вдалого року, багатого на добрі справи і творчі здобутки!
Бажаю Вам з натхненням і оптимізмом досягати профспілкових успіхів та здійснювати свої мрії у новому році. Нехай щастить кожного дня, а вдача супроводжує увесь рік. Миру нашому спільному дому – Україні і добробуту – кожній родині. Зі святом Вас!
З повагою
Голова ФПО Максим Баланенко img resize 5fa3f

 

Із найкращими побажаннями!

DSC03049 d1371
У переддень Новорічних свят до Федерації профспілок області з вітальною програмою завітали аматори ДЮЦ «Юність» (с. Нове). Самодіяльні артисти від душі порадували профспілковий актив щирими побажаннями, дотепними жартами та піснями. Є надія, що левова частка побажань від щирих людей у 2018 році здійсниться.

 

Що принесла пенсійна реформа колишнім працівникам торгівлі?

Що принесла пенсійна реформа колишнім працівникам торгівлі?
Розрекламована урядом Пенсійна реформа для мільйонів пенсіонерів сфери торгівлі та громадського харчування не принесла значного підвищення пенсій.
Незважаючи на значний стаж роботи - 40 років і більше - екс- працівники торгівлі та громадського харчування отримали мізерні доплати – від 100 до 300 грн., тому що коефіцієнти зарплати у них нижче одиниці. Це стосується всієї сфери обслуговування. Тобто, пенсія була 1300 грн., а стала 1500 грн. Це практично у 5 разів менше пенсій шахтарів, металургів, енергетиків.
Заробітна плата працівників сфери обслуговування завжди була нижчою, ніж працівників виробничої сфери. Наприклад, оклад економіста підприємств торгівлі у 1972 – 1987 роках був на рівні 90 крб., а середня зарплата по Україні у цей період 121,91 та 155,12 крб. А у продавців, кухарів, кухонних робітників, прибиральниць заробітна плата була ще менша. Відповідно і коефіцієнти зарплати таких працівників – майбутніх пенсіонерів були 0,7 - 0,6 одиниці. В умовах ринкової економіки до липня цього року регулювалися рівні торговельних надбавок і, при значному зростанню тарифів на електроенергію, воду, газ та плати за землю, на фонд оплати праці в підприємствах галузі залишалися незначні суми. Тому і зарплата працівників галузі також була нижчою від середньої по Україні. Крім цього, з початку незалежності України в процесі проведення комерціалізації, реструктуризації підприємств торгівлі багато з них були ліквідовані. На жаль, ряд безвідповідальних роботодавців таких підприємств не здали документи до архівів і працівники при виході на пенсію не могли отримати реальні дані про свою заробітну плату, або підтвердити стаж роботи. Тому пенсія їм була нарахована з мінімальних гарантій.
Нещодавно Міністр соціальної політики А. Рева запевнив, що готуються зміни до Пенсійної реформи, згідно з якими пенсіонерам, які мають великий стаж роботи, але мали невелику зарплату (сільгосппрацівники, фельдшери, медсестри), пенсії будуть підвищені. Очевидно, що для відновлення соціальної справедливості розміри пенсій повинні бути переглянуті і для пенсіонерів, які при низькій зарплаті багато років відпрацювали в сфері торгівлі, громадському харчуванні та сфері послуг.
Галузева профспілка звернулася з такою пропозицією до наших можновладців – Кабінету міністрів, Пенсійного фонду, Міністерства соціальної політики. Та чи будуть вони почуті і враховані?
Людмила Хриплива,
голова обласної організації Всеукраїнської
профспілки працівників і підприємців торгівлі,
громадського харчування та послуг