Архів новин
2020
Лютий
ПнВтСрЧтПтСбНд
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291

Вимоги профспілок - на контролі ФПУ

Вимоги профспілок - на контролі ФПУ
У Мінсоцполітики розроблено проект закону "Про посилення захисту прав працівників на своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати у разі неплатоспроможності роботодавця".

Його ухвалення сприятиме забезпеченню конституційних гарантій права працівників на отримання належних їм коштів з оплати праці та відповідатиме Конвенції Міжнародної організації праці № 173 "Про захист вимог працівників у разі неплатоспроможності роботодавця.
Передбачаєтся, що за кожен день затримки зарплат понад 15 днів роботодавець буду зобов'язаний виплатити працівникові пеню в розмірі облікової ставки НБУ. Також працівник буде вправі припинити виконання своїх обов'язків у разі затримки зарплати. Якщо буде порушено справу про банкрутство роботодавця, працівнику належить компенсація в розмірі трьох середньомісячних заробітних плат.
Наразі проект закону спрямований на погодження до зацікавлених органів виконавчої влади та сторін соціального діалогу.

Відзначимо, що це вже не перша спроба встановити подібну пеню. Влітку 2014 року ВР в другому читанні вирішила не підтримувати проект закону, який пропонував встановлювати пеню в разі невиплат заробітної плати, в разі затримок з виплатами пенсій, або інших виплат, що встановлені законом.
Прес-центр ФПУ

Федерацією профспілок України ініційовано проведення зустрічей із:
- Прем'єр-міністром України Гройсманом В.Б. – до внесення доопрацьованого Урядом законопроекту про Державний бюджет України на 2019 рік до Верховної Ради України на друге читання за участю керівників всеукраїнських галузевих профспілок та територіальних профоб'єднань з метою обговорення шляхів урахування профспілкових пропозицій у цьому законопроекті;
- Головою Верховної Ради України Парубієм А.В. – у короткі терміни після подання Урядом доопрацьованого проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» за участю профільних комітетів (бюджетного, промислового, соціального, з питань освіти, охорони здоров'я тощо) з метою доведення профспілкових пропозицій та їх максимального врахування при прийнятті законопроекту.

Управління соціального діалогу та
колективно-договірного регулювання

Департамент з питань економічного розвитку та ціноутворення ФПУ розглянув розроблені Мінрегіоном України проекти:

- наказу Мінрегіону України «Про затвердження Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі»;
- постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов узгодження ліцензіатами обласних та Київської міської державних адміністрацій, що провадять господарську діяльність з виробництва теплової енергії, транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами та постачання теплової енергії, крім виробництва, транспортування та постачання теплової енергії за нерегульованим тарифом з органами місцевого самоврядування запозичень від іноземних держав, банків та міжнародних фінансових організацій для реалізації інвестиційних проектів».
З огляду на те, що зазначені проекти нормативно-правових актів, у разі їх прийняття, матимуть досить суттєвий вплив на розмір тарифів на житлово-комунальні послуги, зокрема, послуги з управління багатоквартирним будинком, централізованого опалення та гарячого водопостачання, експертами департаменту підготовлені зауваження та пропозиції.
У пропозиціях було запропоновано Мінрегіону ввести до проектів певні запобіжники, які б не дозволяли суб'єктам господарювання суттєво підвищувати тарифи на зазначені послуги. Наприклад, обов'язковими умовами погодження запозичень від міжнародних фінансових організацій мають бути: наявність аналізу впливу на розмір та структуру тарифів, гарантії суб'єкта господарювання щодо зниження питомих витрат природних та енергетичних ресурсів під час виробництва і транспортування теплової енергії, а також її втрат в мережах теплопостачання, забезпечення технологічного та комерційного обліку теплової енергії, підвищення якості надання послуг.

Департамент з питань економічного розвитку та ціноутворення

В рамках реалізації вимоги профспілок № 5 «Невідкладно повернути борги по заробітній платі понад 100 тис. працівникам» 25 жовтня ц.р. відбулася профспілкова нарада з обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця», що надійшов від Мінсоцполітики на погодження СПО об'єднань профспілок.
У заході взяли участь представники Мінсоцполітики та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
В цілому підтримуючи зазначений законопроект, за підсумками наради учасниками напрацьовано низку зауважень та пропозицій, які найближчим часом будуть направлені до Міністерства.
Нагадаємо, що завдання розробити відповідний законопроект передбачено цілою низкою документів та доручень, зокрема:
- п. 119 Плану пріоритетних дій Уряду на 2018 рік, затвердженого розпорядженням КМУ від 28 березня 2018 року № 244-р;
- п. 5 Плану невідкладних заходів щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати, затвердженого розпорядженням КМУ від 22.07.2016 № 517-р;
- п. 2.16 Генеральної угоди на 2016-2017 роки;
- п. 3.2.4 Програми Гідної праці МОП для України на 2016-2019 роки;
- доручення Прем'єр-міністра України Гройсмана В.Б. за підсумками зустрічі з профспілками (протокол від 7.11.2017 року).

Департамент з питань бюджету та оплати праці

 

Акції протесту відбулися. Що далі?

Акції протесту відбулися. Що далі?
Президія Федерації профспілок Кіровоградської області підтримала пропозиції Закарпатської обласної ради професійних спілок стосовно подальших дій профспілок щодо виконання вимог профспілкових акцій протесту. Після попереджувальної акції протесту профспілок в Ужгороді 9 жовтня і Всеукраїнської акції протесту профспілок у Києві 17 жовтня спілчани Закарпаття вимагають від профспілок усіх рівнів рішучих дій щодо захисту прав та інтересів людей, практичної реалізації вимог учасників профспілкових протестних акцій, переданих КМУ та ВР України.
Члени профспілок Закарпаття обурені тим, що відразу ж після проведення Всеукраїнської профспілкової акції протесту Уряд 19 жовтня проголосив про суттєве підвищення з 1 листопада ц. р. ціни на природний газ для населення, що потягне за собою ріст цін на основні товари і послуги, призведе до подальшого падіння життєвого рівня людей і може стати причиною соціального вибуху в країні.
У зв'язку з цим Закарпатська обласна рада профспілок пропонує такі невідкладні дії ФПУ, їх членських організацій:
1. Членам створених 19 жовтня 2018 року на засіданні Оргкомітету робочих груп негайно розпочати роботу з урядовими і парламентськими структурами щодо невідкладного розгляду профспілкових вимог і врахування їх у Державному бюджеті України на 2019 рік.
2. Керівництву ФПУ гостро поставити перед Урядом, як партнером у соціальному діалозі, вимогу – до 1 листопада 2018 року дати конкретну інформацію ФПУ про виконання вимог учасників профспілкових акцій протесту і подання їх на розгляд у Верховну Раду України.
3. Доручити представнику ФПУ у ВРУ, народному депутату України Капліну С. М. ініціювати розгляд вимог профспілок на засіданнях відповідних парламентських Комітетів за участю представників профспілок.
4. У разі зволікання з виконанням профспілкових вимог та неотримання до 1 листопада ц. р. конкретної відповіді від Уряду:
- скликати позачергове засідання Президії ФПУ, на якому прийняти рішення розпочати в усіх областях України збір підписів про недовіру Уряду;
- розглянути питання про проведення Всеукраїнського страйку;
- ініціювати збір підписів до Верховної Ради України про проведення парламентських слухань про майно профспілок і його правовий статус;
- висловити позицію профспілок на виборах Президента України.
Прес-центр ФПО

 

70 років на захисті прав спілчан

70 років на захисті прав спілчанDSC03959 - копия b2622
Наприкінці жовтня Федерації профспілок Кіровоградської області виповнилося 70 років. З цієї нагоди відбулося урочисте засідання Президії ФПО. DSC03962 - копия 10fe8DSC03966 - копия 9bbf2Голова профспілкового об'єднання Максим Баланенко відзначив, що це були роки становлення, пошуку, перемог, здобуття досвіду. «Попри політичні та соціально-економічні зміни в Україні, які сталися у минулі десятиліття, в жорстких умовах переходу до ринкової економіки обласне профоб'єднання змогло вистояти, переорієнтувати свою діяльність, зайняти конструктивну, послідовну, наступальну і соціально відповідальну позицію, реалізуючи свою головну мету: захист трудових, соціально-економічних прав членів профспілок. Курс на європейську інтеграцію, лібералізація економіки, нехтування соціальної політики захисту простих трудівників, знецінення людини праці вимагають посилення дій і ролі профспілок на сучасному етапі. Забезпечення ефективного захисту прав працівників можливе лише при застосуванні усього арсеналу механізмів впливу профспілок та зокрема соціального діалогу. Його реальне впровадження вимагає підвищення правової культури учасників соціального діалогу, підвищення результативності колективно-договірної роботи, застосування механізмів відповідальності за невиконання зобов'язань учасниками соціального діалогу, а також за невиконання умов колективних угод і договорів».DSC03974 - копия 27ab4DSC03978 - копия d13caDSC03982 - копия 04a29DSC03967 - копия ec1f3DSC03972 - копия d442eDSC03975 - копия a3065DSC03983 - копия 8ad3eDSC03979 - копия 67919DSC03968 - копия 87084DSC03984 - копия 06d33DSC03976 - копия 8bcbfDSC03965 - копия e2046DSC03977 - копия cb901DSC03969 - копия 2629dDSC03970 - копия ad5f0
Члени Президії відзначили, що досвід 70 років діяльності ФПО спонукає до більш системної реалізації завдань, визначених рішеннями VІІ з'їзду Федерації профспілок України.
За багаторічну плідну працю, особистий внесок у розвиток профспілкового руху на Кіровоградщині нагороджено голів обласних організацій профспілок, працівників апарату ФПО, ветеранів праці.DSC03973 767ca
Марія Іванова

Останнє оновлення (Вівторок, 30 жовтня 2018, 10:56)

 

Влада нас не чує. Який вихід бачиш ти?

Влада нас не чує. Який вихід бачиш ти?DSC03949 - копия dd838
Такою була тема творчої роботи на черговому засіданні Молодіжної ради ФПО. А перед творчим завданням виступив голова ФПО Максим Баланенко, який розповів про участь делегації від Кіровоградщини у другому етапі Всеукраїнської акції протесту профспілок.DSC03952 - копия 06572 «В акції взяло участь близько 15 тис. спілчан, які прибули з усієї України, в т. ч. і з Кіровоградщини. Протестуючі висунули до влади низку вимог. Найперше, підвищити прожитковий мінімум, з якого формується зарплата, зупинити підвищення ціну на природний газ та тарифи комунальні послуги, передбачити у Державному бюджеті на 2019 рік передбачені законодавством видати на бюджетні установи, передбачити підтримку вітчизняного товаровиробника та розвиток економіки країни... Профспілкова сторона виставила уряду ультиматум: якщо через місяць не буде реагування на вимоги, спілчани перейдуть до наступного етапу масових протестних дій, аж до загальнонаціонального профспілкового страйку». Позиція влади така: щодо мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму можливі дискусії та компромісні рішення, а що стосується ціни на газ, то тут безвихідь –МВФ вимагає підвищення».DSC03956 - копия d106f
Який же вихід бачить молодь? Як достукатися до влади? На її думку, головне: не мовчати, постійно висловлювати у різний спосіб своє незадоволення, більше проводити масових акцій, різко виступати по телебаченню, у пресі, вимагати звітів народних депутатів перед виборцями. Якщо влада залишається глухою до народу, то її треба у законний спосіб прибрати.DSC03957 - копия a3758 Щоб вона почула українців, молодим необхідно стати частиною влади. До влади мають прийти не політичні партії, а господарі і патріоти, які наведуть лад в українському домі. Досить обурень на кухні, безрезультатних звернень, потрібно об'єднуватися у велику силу, можливо, організувати ще один майдан. Як зазначили члени Молодіжної ради, влада дуже відірвалася від народу, тому його не чує: треба написати листи-ультиматуми керівництву держали і вимагати офіційної відповіді, запропонувати усім можновладця хоча б місяць прожити на мінімальну зарплату. Місця у владі зайняли люди багато років тому і вважають, що вони будуть у цих кріслах довічно. Вони стали неконтрольовані, тому дозволяють собі порушувати закони і зневажати власний народ. На часі – кардинальна зміна влади – до керма держави повинні прийти молоді, прогресивні люди, у яких не буде на першому плані власне збагачення. Час подбати про країну і її народ!DSC03950 - копия 4048d
Про участь у соціальних проектах розповіла голова Молодіжної ради Олена Базилюк, а член Молодіжної ради, практичний психолог Катерина Таран провела ділову гру «Башта», яка сприяла розвитку кмітливості та умінню працювати у команді.DSC03951 - копия ee54a
Марія Іванова

Останнє оновлення (Вівторок, 13 листопада 2018, 07:44)

 

Шановні автомобілісти і шляховики! Шановні спілчани!


Щиро вітаємо Вас із професійним святом –
Днем автомобіліста і дорожника!
Дякуючи обласній дорожній службі, сумлінній праці шляховиків, автомобільні артерії забезпечують повноцінне життя краю, відкривають зелене світло водіям, які справно перевозять пасажирів та вантажі. Ми пишаємося представниками таких прекрасних професій!
У великих справах дорожників і автомобілістів є внесок і обкому профспілки працівників галузі, який невпинно стоїть на захисті інтересів працівників, забезпечує їм нормальні умови для життєдіяльності.
Бажаємо Вам міцного здоров'я, гідного життя і упевненості у власних силах! Хай її величність Фортуна супроводжує Вас на кожному кроці!

З повагою
Голова Федерації профспілок області Максим Баланенко

загружено 1 48b02

 

Шановні спілчани та ветерани профспілкового руху!


Щиро вітаю Вас із знаменною датою на календарі Федерації профспілок області – 70-річчям утворення профспілкового об'єднання Кіровоградщини!
Це символічна дата, яка прокладає місток від минулого до сьогодення, спонукає повертатися до фахової скарбниці ветеранів, поєднувати їхній досвід із діяльністю сучасників.
Це були віхові роки: становлення, осмислення, пошуку і здобутків. Упродовж 70 років організаціям профспілок доводилося діяти у різних суспільно-економічних умовах, долати перешкоди і спротив, але вони завжди знаходили вихід із ситуацій, неухильно виконували статутні завдання. Незалежно від віяння часу чи обставин, місія профспілкового об'єднання залишалася незмінною – відстоювання прав та інтересів людей праці: забезпечення їх продуктивною зайнятістю, гідною зарплатою і пенсією, створення належних виробничих умов, організація відпочинку та оздоровлення.
Життя постійно змінюється, готує виклики, на які організації профспілок реагують відповідно до вимог часу. Сьогодні профспілковий рух переживає не найкращі часи. В умовах постійного зниження життєвого рівня людей, наступу на права працівників та й самих профспілок перед членськими організаціями постають дедалі складніші й відповідальніші завдання, які вимагають від них рішучих дій для реального захисту спілчан.
Упевнений, що Федерація профспілок області й надалі займатиме конструктивну, послідовну, наступальну і соціально відповідальну позицію, відстоюючи головні принципи профспілкового руху – Єдність, Солідарність і Справедливість!
Бажаю усім спілчанам та ветеранам профспілкового руху міцного здоров'я та довголіття, професійного і особистого щастя, упевненості та виваженості, плідної праці у благородній справі відстоювання соціально-економічних та трудових прав трудящих. Наша справа – праведна й непереможна! Висловлюю вдячність кожному члену профспілки за його внесок у зміцнення наших рядів!

З повагою
Голова Федерації профспілок Кіровоградської області
Максим Баланенко
                                                                                                                         Жовтень 2018 року

 

ПРОФСПІЛКОВИЙ АКТИВ ОБЛАСТІ - РАЙКОВИЧУ

ПРОФСПІЛКОВИЙ АКТИВ ОБЛАСТІ - РАЙКОВИЧУ
Федерація профспілок області від імені профспілкового активу звернулася до міському голови міста Кропивницького Райковича А. П. із повідомленням про рішення інформаційного пікетування та зборів профспілкового активу області.
9 жовтня п. р. Федерація профспілок області провела інформаційне пікетування та збори профспілкового активу області, на яких розглядалось питання про участь в Всеукраїнській акції протесту профспілок.
Учасники зборів відмітили, що не дивлячись на тотальне підвищення цін і тарифів у проекті Держбюджету на 2019 рік Урядом знову пропонуються занижені рівні основних державних соціальних стандартів і гарантій.
Видатки передбачені в бюджеті на фінансування бюджетної сфери недостатні для реалізації гарантованих Конституцією України прав громадян на якісну освіту, охорону здоров'я, соціальне забезпечення.
Враховуючи вищесказане збори висловили протест з приводу незадовільного забезпечення умов для реалізації конституційних прав на працю та достатній рівень життя працівників, системних порушень їхніх прав на своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати, порушень законодавства про профспілки та звернулися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів з вимогою припинити економію на людині праці та привести основні соціальні стандарти відповідно до норм вітчизняного законодавства та міжнародних конвенцій, не допустити підвищення тарифів на енергоносії.
Висловлено також претензії до міської ради міста Кропивницького.
Зокрема представник від галузі охорони здоров'я відмітила, що в місті вже 2 роки поспіль заробітну плату виплачують з затримками, частками, іноді по 200-300 гривень. За таких умов, при мізерній зарплаті медпрацівників виживати практично неможливо.
До кінця року, по місту на зарплату медпрацівників не вистачає 36 млн. грн.
Через низький рівень зарплати, несвоєчасну її виплату, молоді та кваліфіковані медики не бажають працювати в комунальних закладах, йдуть у приватні структури, виїжджають на роботу за кордон.
Висловлювались пропозиції про матеріальну підтримку медиків з місцевого бюджету, як це робиться в інших містах.
Аналогічна ситуація в освітянських закладах. До кінця 2018 року, в бюджеті міста не вистачає на зарплату вчителям 52 млн. грн..
З 01 вересня 2018 року не підвищено посадові оклади на 10 % усім працівникам закладів професійно-технічної освіти. Мають місце випадки заборгованості з виплати стипендій учням цих закладів.
З огляду на викладене просимо пояснити причини порушень прав працівників бюджетної сфери міста для вжиття профспілками відповідних заходів для їх усунення.

Голова
федерації профспілок області М. Баланенко

 

ЗВЕРНЕННЯ ДО НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ

ЗВЕРНЕННЯ ДО НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ
9 жовтня п. р. Федерація профспілок області провела збори профспілкового активу області, а це представники виборців усіх виборчих округів області, на яких розглядалось питання про участь в Всеукраїнській акції протесту профспілок.
Учасники зборів відзначили, що не дивлячись на тотальне підвищення цін і тарифів у проекті Держбюджету на 2019 рік Урядом знову пропонуються занижені рівні основних державних соціальних стандартів і гарантій.
Так, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб більш ніж у 2 рази нижче за фактичний його розмір.
Мінімальна заробітна плата пропонується нижче очікуваного фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Видатки передбачені в бюджеті на фінансування бюджетної сфери недостатні для реалізації гарантованих Конституцією України прав громадян на якісну освіту, охорону здоров'я, соціальне забезпечення.
Відсутні державні програми підтримки основних галузей промисловості.
Загострюється наступ на права профспілок. Мають місце факти втручання роботодавців у статутну діяльність профспілкових організацій, тиску на них з метою ліквідації.
Враховуючи вищезазначене, учасники зборів профспілкового активу Кіровоградської області висловили протест з приводу незадовільного забезпечення умов для реалізації конституційних прав на працю та достатній рівень життя працівників, системних порушень їхніх прав на своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати, порушень законодавства про профспілки.
Обласні профспілкові збори вирішили звернутися до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України з вимогами:
1. Припинити економію на людині праці і встановити прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 01 січня 2019 року – 5167 грн.; з 01 липня – 5335 грн.; з 01 грудня – 5503 грн., а мінімальний рівень оплати праці не нижчий 7700 гривень.
2. Привести розрив між розміром заробітної плати керівників державних підприємств та установ і мінімальної зарплати в Україні до рівня країн Західної Європи.
3. Забезпечити дієві заходи спрямовані на подолання детінізації відносин у сфері зайнятості населення.
4. Не допустити підвищення цін на природний газ, а також тарифів на електроенергію та житлово-комунальні послуги для населення.
5. Забезпечити в Державному бюджеті України на 2019 рік належні видатки на освіту, охорону здоров'я, соціальний захист, суспільне мовлення та внести відповідні зміни до Державного бюджету на 2018 рік.
6. Припинити державне рейдерство майна профспілок та наступ на їх права.
7. Запровадити державну підтримку національного товаровиробника, вирішення проблемних питань економічного розвитку бізнесу, особливо малого та середнього.
Керуючись ст. 7 Закону України «Про статус народного депутата України», учасники обласних профспілкових зборів вирішили також, звернутися до депутатів від Кіровоградщини про підтримку своїх вимог щодо недопущення порушення прав людини праці.
Учасники обласних профспілкових зборів висловили сподівання що депутати від Кіровоградщини Михайло Поплавський, Костянтин Яриніч, Анатолій Кузьменко, Олесь Довгий, Олександр Горбунов, Станіслав Березкін, виконуючи свої обов'язки, розглянуть звернення і внесуть відповідні пропозиції до Верховної Ради України та органів державної влади.

За дорученням зборів
профспілкового активу
Кіровоградської області,

Голова Федерації профспілок
Кіровоградської області М. Баланенко

 

Акція протесту відбулася. Чекаємо результату

Акція протесту відбулася. Чекаємо результатуSAM 1373 db3ea
Як уже повідомлялося, 17 жовтня у столиці відбулася масштабна Всеукраїнська акція протесту профспілок, у якій взяла участь делегація від Кіровоградщини, яку очолив голова ФПО Максим Баланенко. З якими враженнями він та інші протестуючі повернулися з акції протесту?
Максим Баланенко: «Акція відбулася вражаюча. Були делегації з усієї країни, від усіх галузей. Основні вимоги учасників пікету: підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати, введення мораторію на ціну на природний газ, розвиток галузей економіки. Хода була спрямована до урядового кварталу. Біля Кабміну відбувся мітинг. Виступаючих було багато, усі говорили про наболіле: основне – це наше жебрацьке життя і наші мізерні зарплати. За результатами мітингу було сформовано виконавчий комітет, який з вимогами профспілок направився до Кабінету міністрів України. Ця акція була попереджувальною – Уряду надано місяць для вирішення вимог профспілок. За результатами перемовин буде прийнято план подальших дій».SAM 1372 - копия 579e6
Оксана Терлецька, заступник голови ФПО: «Акція протесту була наймасовішою із 2016 року. Спілчани, об'єднані спільними гаслами, пройшли ходою центром Києва, виступаючи проти зростання цін, непосильних тарифів, закликаючи Уряд та роботодавців повернути борги із зарплат, забезпечити українців робочими місцями, гідними зарплатами, належним фінансуванням медицини та освіти у Держбюджеті. Учасники акції були украй розчаровані і навіть обурені фактом, що на їхні заклики ні глава Уряду, ні жоден міністр не вийшли. SAM 1374 - копия e6bdfНевже й справді урядовцям у Міжнародний день боротьби з бідністю зовсім нічого розповісти представникам трудових колективів, що саме нинішній склад Уряду робить для вирішення такої кричущої для України проблеми, як бідність? На погляд профспілок, саме мітинг перед будівлею КМУ цього дня був гарним майданчиком, де можна було б чиновникам не сидіти у кабінетам, а вживу поспілкуватися зі своїми людьми та вирішити проблеми, що турбують мільйони українців».
Вікторія Однобочко, заступник голови обкому профспілки працівників охорони здоров'я: «Медики більше не можуть терпіти злидні та зневагу. Вони хочуть працювати, надавати якісні медичні послуги і при цьому отримувати гідну зарплату. Але вимушені протестувати, бо їхні права порушуються, і висувати вимоги до всіх гілок влади: погасити заборгованість із зарплати та забезпечити своєчасну її виплату, додатково виділивши у 2018 році 3,6 млрд. грн. Державний борг перед медиками – 132 млн. грн. Тому вимагаємо належного фінансування галузі, передбачити у Державному бюджеті на 2019 рік виконання законодавства щодо оплати праці працівників медичних установ із розрахунку не менше 250 відсотків середньої зарплати в Україні за липень попереднього року. Вимагаємо також забезпечити фінансування галузі в умовах реформування: надбавку за вислугу років, кваліфікаційну категорію, не допускати змін умов праці у бік погіршення. Медики скандували: «Ні!» зрівнялівці в оплаті праці і вимагали встановити базовий посадовий оклад працівника І тарифного розряду за ЄТС в розмірі мінімальної зарплати з відповідним зростанням фонду оплати праці».SAM 1386 - копия 47bd8
Олександр Дзюба, голова Кропивницького міського комітету освіти працівників освіти: «Це було дуже правильне рішення: провести масову Всеукраїнську акцію протесту. Освітян спонукали вийти на протест постанови КМУ, які внесли дискримінацію в оплаті праці, поділили працівників освіти на тих, хто отримує зарплату по субвенції, і тих, хто її отримує з місцевих бюджетів. Перші отримують 10 відсотків надбавки, а другі (це працівники дошкільних, позашкільних закладів) – її не мають. Ми добиваємося, щоб усі освітяни працювали в однакових умовах. Це перша наша вимога, а друга – виплата зарплати відповідно до законодавства, зокрема надбавки за престижність праці. У Кропивницькому ми «вибили» цю надбавку: вчителям 10 відсотків, вихователям дошкільних закладів – 30 відсотків. Це те, що йде із місцевого бюджету, а по субвенції маємо заборгованість. Вимагаємо також змінити формулу нарахування субвенції, адже нинішня не сприяє розвитку освіти. Складається враження, що політика держави стає такою, щоб знищити освіту України».SAM 1368 - копия 8deeb
Прес-центр ФПО

 

Профспілковий протест

Рішучий профспілковий протестзагружено 0f518
Сьогодні, 17 жовтня центр столиці України зупинився від заторів, адже профспілки вийшли на Всеукраїнську акцію протесту. До речі, водії не нарікали, що довелося годину-півтори постояти у заторі, адже теж підтримують вимоги профспілок. А вони прості і зрозумілі кожному – профспілки рішуче вимагають від влади: РОБОТУ, ЗАРПЛАТУ І ГІДНЕ ЖИТТЯ, МОРАТОРІЙ НА ЦІНУ НА ПРИРОДНИЙ ГАЗ ТА ТАРИФИ НА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ!
У профспілковій колоні, а це близько 15 тисяч чоловік, представлена вся Україна – провідні галузі промисловості, бюджетними, усі без винятку області.
Хода розпочалася від парку Шевченка, далі Хрещатиком до Урядового кварталу
Перед пікетом виступили Голова ФПУ Григорій Осовий та представники галузевих профспілок. Влада має почути свій народ – таким був основний заклик від тих, хто розповів з трибуни про найболючіші проблеми у галузях. Під Кабміном учасники пікету скандували гасла урядовцям. Як відмітили представники ЗМІ, їх порадувало те, що у колоні, яка розтягнулася кілометрів на два, не було політичних гасел, а лише прапори галузевих профспілок, що є ще робітничі колективи, які об'єднані у профспілки.
Після мітингу делегація спілчан відправилася на перемовини до КМУ.
У масштабній Всеукраїнській акції протесту взяла участь і делегація від профспілкового об'єднання профспілок.
Прес-центр ФПО

Останнє оновлення (Середа, 17 жовтня 2018, 12:05)

 

На захист людини праці

На захист людини праці
17 жовтня - у Міжнародний день боротьби з бідністю у Києві відбудеться масовий Мітинг-хода Федерації профспілок та її членських організацій на захист законних прав та інтересів людей праці. Акція почнеться у парку Тараса Шевченка і продовжиться біля Верховної Ради України і Кабінету міністрів України.

Всеукраїнська акція протесту проходить у два етапи:
Перший попереджувальний етап пройшов 9 жовтня - у рамках Всесвітнього дня дій за гідну працю - в областях України, в трудових коллективах, на підприємствах і в організаціях.
Другий заключний етап - 17 жовтня у Києві.
ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ
ВІД ІМЕНІ 5 МІЛЬЙОНІВ СПІЛЧАН ВИМАГАЄ
ВІД ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, УРЯДУ І РОБОТОДАВЦІВ:

Встановити у Держбюджеті 2019:
прожитковий мінімум для працездатної особи з 1 січня – 5167 грн.
2. Не допустити підвищення цін на природний газ, а також тарифів на електроенергію та житло-комунальні послуги для населення.
Надра і ресурси є власністю українського народу.

3. Привести розрив між мінімальною та максимальною заробітною платою у державних установах та на підприємствах державної та комунальної власності до рівня країн Західної Європи (1:4).
4. Забезпечити у Державному бюджеті України на 2019 рік належні видатки на освіту, охорону здоров'я, соціальний захист, розвиток галузей економіки.

5. Забезпечити дієві заходи, спрямовані на подолання детенізації відносин у сфері зайнятості населення.
6. Впровадження державної підтримки національного товаровиробника.
Вирішення проблемних питань економічного розвитку бізнесу.

 

Збори профактиву –з болем і надією

Збори профактиву – з болем і надієюDSC03912 42fc1
У рамках Всеукраїнської акції протесту профспілок у Федерації профспілок Кіровоградської області відбулися бурхливо-емоційні збори профспілкового активу області. Тон задав Голова ФПО Максим Баланенко, який деталізував, чим викликані вимоги профспілок до Уряду і Верховної Ради України, та передав передстрайкові настрої трудових колективів. DSC03935 d14e7Спілчани стурбовані заявами Уряду про підвищення ціни на природний газ для населення, на споживчі товари та житлово-комунальні послуги. У той же час у проекті Держбюджету на 2019 рік Урядом знову пропонуються занижені рівні основних державних соціальних стандартів і гарантій. Загострюється наступ на права профспілок. З такою ситуацією миритися не можна, тому Максим Баланенко закликав присутніх взяти участь у другому етапі Всеукраїнської акції протесту, яка відбудеться 17 жовтня у Києві.
Озвучувалися надзвичайно гострі проблеми облавтодору: шляховики просто потонули у боргах, а обсягів роботи не дають. Не райдужна картина й у профтехзакладах, зокрема, з виплатами зарплат та стипендій працівників училищ поділили на «чорних» і «білих» - одним виплачують надбавки та доплати, іншим – ні, залежно від того, хто з якого бюджету отримує зарплату. Йшла мова і про недофінансування закладів охорони здоров'я Кропивницького – можна сказати з'явилася нова форма оплати праці: частинами...DSC03914 156cf
У роботі зборів узяв участь Голова ФПУ Григорій Осовий. Він зокрема розповів, як проходитиме Всеукраїнська акція протесту – з пікетуванням Уряду та Верховної Ради України. «Оцінюючи ситуацію, яка склалася із забезпеченням прав спілчан, Президія ФПУ прийняла рішення про її проведення. З чим ідемо до влади? В першу чергу домогтися того, щоб у нашій країні виконувалися закони, які гарантують працівникам певні права. Ми зобов'язані вимагати від влади і роботодавців, щоб вони забезпечували виконання цих прав. Якщо подивитися на вимоги профспілок, то вони абсолютно чітко обраховані на основі діючого законодавства, тож повинні відстоювати їх виконання. Причому ми вимагаємо забезпечення мінімуму, який необхідний для фізіологічних потреб людини. Отже, ФПУ об'єктивно обрахувала вартість споживчого кошику і визначила, що з 1 січня вона має складати 5167 грн. Уряд називає на тисячу гривень меншу, тобто кожного працівника хочуть обібрати на тисячу гривень. Якщо дозволимо, це буде зроблено, але треба не дозволяти оббирати людей праці, відстоювати кожну свою позицію, адже наше покликання – захищати права спілчан».
Григорій Осовий відповів на запитання учасників зборів та закликав до активності та консолідації дій під час відстоювання вимог, як до центральної влади, так і до місцевої.
Прес-центр ФПО