Архів новин
2020
Квітень
ПнВтСрЧтПтСбНд
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123

Хоровий колектив «Душа співає» - найкращий

Хоровий колектив «Душа співає» - найкращий
Наприкінці минулого року у Петрівському районному Будинку культури відбувся ІІ відкритий міжрайонний фестиваль хорового мистецтва «Битва хорів». Слід зазначити, що ці заходи проходять за підтримки та сприяння голови Петрівської райдержадміністрації Сергія Завалія, голови Петрівської районної ради Тамари Сакари та першого заступника голови РДА Тетяни Панети.
Фестиваль засвідчив, що Петрівщину населяють не тільки працьовиті, а й неймовірно талановиті люди, які люблять українську народну пісню, шанують традиції пращурів. Саме через пісню люди висловлювали власні почуття та розповідали про своє буття. Адже українська народна пісня настільки багатогранна, що знайдеться мотив і слово до кожної миті життя. Минає час, проте і сьогодні українська народна пісня лунає у кожному куточку країни. Петрівський район – не виняток. Фестиваль, який зібрав найкращі голоси, ще раз підтверджує відданість народній пісні, бажання продовжувати їй життя.
Учасників фестивалю своїм виступом привітав переможець попередньої «Битви хорів», аматорський хоровий колектив «Душа співає» Петрівської РДА та Петрівської районної ради. Склад хорового колективу досить серйозний. Учасниками співочого колективу стали навіть голова районної ради Тамара Сакара та перший заступник голови РДА Тетяна Панета. А це свідчить про те, що керівництво району не може стояти осторонь, коли лунає українська пісня та коли душа співає, й доклало чимало зусиль для перемоги у минулому році.
Аматорський хоровий колектив «Душа співає» Петрівської РДА та Петрівської райради.

 

Як житиме Кіровоградщина у 2019 році?

Як житиме Кіровоградщина у 2019 році?DSC04167 - копия aab16
Це питання обговорювали соціальні партнери на засіданні обласної тристоронньої соціально-економічної ради. Підбила підсумки минулого року і презентувала Програму економічного та соціального розвитку області на 2019 рік заступник директора економічного розвитку і торгівлі ОДА Світлана Соломаха.
У 2018 році в області продовжено реформу децентралізації влади – утворено 20 ОТГ, діють 25 центрів надання адміністративних послуг. Відбулося розширення джерел наповнення місцевих бюджетів, введення нових трансфертів, тобто у них з'явилися більші можливості для фінансування видатків розвитку та виконання власних повноважень. Торік середня зарплата зросла на 24,6 відсотка і склала 7001 грн.DSC04163 - копия 7e327
Упровадження освітньої реформи розширює доступність до якісної освіти. В області створено 69 опорних шкіл. За цим показником Кіровоградщина посідає І місце в Україні. За результатами моніторингу за рівнем охоплення позашкільною освітою школярів область – у десятці лідерів. Значні зусилля спрямовано для стабілізації демографічної ситуації – для цього продовжується впровадження реформа з поліпшення надання медичних послуг у лікувальних закладах. В області діють 3 госпітальні округи, розпочато будівництво 18 сільських амбулаторій та придбання медичного транспорту. Вживаються заходи щодо закріплення медичних кадрів.
В агропромисловому комплексі здійснювалася реалізація 75 інвестиційних проектів та заходів на 1,1 млрд. грн., у промисловості 72 проектів (створено майже 1000 нових робочих місць). Забезпечено впровадження енергоефективних технологій, введення нових потужностей у сфері енергозбереження, затверджена обласна комплексна програма з розвитку автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху.
Світлана Соломаха назвала головну мету Програми економічного та соціального розвитку області на 2019 рік – підвищення якості життя та добробуту населення на основі проведення реформ у різних галузях і сферах діяльності. Завдяки зростанню розміру середньомісячної зарплати її питома вага в доходах за останні три роки зросла до 35,6 відсотка. У 2019 році передбачено рівень зарплати – 8383 грн. Виконання завдань та досягнення мети Програми буде забезпечено шляхом укладання та реалізації угод про співпрацю, об'єднання зусиль влади, громадських організацій, роботодавців та інших заходів.
Оскільки для профспілок надважливим є завдання захисту прав працівників на гідний рівень зарплати, задоволення їхніх потреб вище за державні соціальні стандарти, заступник голови ФПО Оксана Терлецька, обговорюючи Програму, зупинилася на основних її завданнях та заходах щодо забезпечення зростання доходів населення та зарплати. Ці дві складові тісно пов'язані і не можуть здійснюватись окремо одна від одної. «Якщо не буде приділено цій проблемі належної уваги, то не відбудеться й зростання економіки області. Запланований на наступний рік ріст зарплати на 116,3 відсотка фактично залишає її розмір таким, який склався у поточному році. Як був у 1,9 рази вище мінімальної зарплати, так і залишився. А якщо врахувати, що розмір мінімальної зарплати наступного року менше фактичного прожиткового мінімуму, то запланована зарплата буде навіть нижчою, ніж цьому році. Вважаємо: нам треба буде повернутися до цього показника, принаймні при укладанні нової Територіальної угоди. Покладаємось на підписаний Меморандум між Федерацією профспілок України і Федерацією роботодавців України за яким сторони визначили, що низький рівень зарплат, є основною причиною високого рівня трудової міграції з країни, відтоку висококваліфікованих робітничих кадрів за кордон. Одним із завдань щодо підвищення рівня зарплати визначено в меморандумі збільшення її частки у собівартості виробленої продукції з метою наближення її до європейських стандартів».DSC04162 - копия 5f82a
На думку Оксани Терлецької, більш дієвим повинен бути як державний, так і громадський контроль за своєчасною і не нижчою за визначений законодавством розмір оплати праці, дотримання умов колективних договорів, Генеральної, регіональної та галузевих угод у частині оплати праці, недопущення необґрунтованого зменшення зарплати з урахуванням доплат і надбавок. Останнє дуже важливе для бюджетників. «Ми завжди підкреслюємо, що в області низька зарплата, бо велика питома вага бюджетної сфери. У той же час маємо масу прикладів невиплати педагогам, медикам, працівникам культури, законодавчо встановлених премій, доплат і надбавок. Уже не один рік говоримо про запровадження місцевих програм матеріальних стимулів для медпрацівників у селах, але поки що це поодинокі випадки. А тим часом, ми уже перші в України по неукомлектації лікарями».
На засіданні також обговорювалися питання зайнятості зареєстрованих безробітних. Як зазначив заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян, ситуація у сфері зайнятості населення має тенденцію до поліпшення. Рівень безробіття населення працездатного віку складає 12,3 відсотка, навантаження на одне вільне місце – 3 особи. Серед пріоритетних напрямків у цій сфері – сприяння зростанню рівня зайнятості, підвищенню конкурентоспроможності робочої сили на ринку праці та стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць. Збереження і розвиток трудового потенціалу, легалізація неформальної зайнятості.DSC04170 - копия 58d07
Певний вклад до результату у сфері зайнятості внесли і профспілкові організації області. Як підкреслила Оксана Терлецька, перш за все завдяки спротиву масовим звільненням, через вимоги дотримання норм колективних договорів, галузевих угод. «До речі, левова частка з них містить конкретні зобов'язання щодо обмеження масових звільнень. До прикладу, міжгалузева угода в сферах машинобудування, металообробки містять таку норму: «Не допускати на підприємствах звільнень працюючих за ініціативою роботодавця більше 4 відсотків чисельності працівників протягом календарного року. Якщо на підприємстві виникає обґрунтована необхідність скоротити більше 4 відсотків працівників, рішення про це приймається роботодавцем спільно з профкомом після погодження з центральним виборним органом профспілки на підставі представленого роботодавцем подання. І треба сказати, цією нормою профспілки користуються часто. Торік роботодавцями було подано інформацію про заплановане вивільнення майже 5 тисяч чоловік, це менше ніж за аналогічний період минулого року, але все ж для області це немало».
Заступник голови ФПО нагадала соціальним партнерам про домовленість через Територіальну угоду вживати заходи щодо недопущення необґрунтованого масового вивільнення працівників, сприяти включенню до колективних договорів заходів щодо створення та збереження робочих місць. Це дуже важливо саме зараз, коли розпочинається колдоговірна кампанія 2019 року.
Профспілкова сторона запропонувала поновити роботу обласного координаційного комітету зайнятості, де б сторони соціального діалогу могли обговорювати проблеми зайнятості, заходи запобігання розвитку безробіття, хід виконання обласної програми зайнятості на 2018-2020 року, яку розробляли спільно. З урахування реалій сьогодення необхідно сконцентрувати зусилля сторін соціального діалогу на збереженні робітничих кадрів, мотивації легальної зайнятості.
Прес-центр ФПО

 

Шановні колеги, шановні спілчани!

Шановні колеги, шановні спілчани!

Щиро вітаю Вас з Новорічними та Різдвяними святами!
Ці свята завжди викликають особливі відчуття, вселяють нові надії. Тож нехай разом із новорічними передзвонами і колядками Ваші серця наповняться любов'ю, радістю і щастям, а чудові зимові свята стануть початком вдалого року, багатого на добрі справи і творчі здобутки!
У цей складний для країни час бажаю Вам витримки і порозуміння, мудрості і виваженості! Вірю, що новий рік примножить Ваші статки, наповниться щасливими подіями, подарує родинне тепло та злагоду, шану і любов рідних та близьких! Бережіть себе та своїх рідних!
З повагою
Голова ФПО Максим Баланенко

 

Подарували частинку добра і тепла

Подарували частинку добра і теплаDSC04183 - копия 48487
За ініціативою Молодіжної ради Федерації профспілок області за підтримки членських організацій та волонтера Наталії Селецької у гематологічному відділенні обласної дитячої лікарні відбулася благодійна акція «Добро починається з тебе», присвячена дню Святого Миколая та Новорічним святам.
Члени Молодіжної ради та членські організації ФПО зібрали іграшки, закупили конструктори, ігри, розмальовки, канцтовари, солодощі, фрукти...DSC04180 - копия 93b65
Та не лише подарунками гості здивували пацієнтів відділення – вони підготували цікаву вітальну програму. Відкрили її заступник голови ФПО Оксана Терлецька, голова Молодіжної ради Олена Пирогова та її заступник Олексій Коваленко.
У програмі благодійної акції також був майстер-клас із виготовлення вітальної листівки, який провела керівник гуртків НВК №19 Лілія Бордюгова. Це треба було бачити, з яким натхненням діти створювали листівки, фантазували над їх оформленням, придумували своїм рідним і близьким щирі вітальні слова. У цих Новорічних посланнях писали і свої найпотаємніші мрії та побажання, найбільше з них було – пошвидше вилікуватися. Слід зазначити, що у цьому особливому відділенні проходять лікування мужні, терплячі і добрі діти, які живуть з вірою і надією у все найкраще. А дякуючи медичному персоналу, волонтерам, багатьом добрим людям, усе так і буде. До речі, за ініціативи Наталії Селецької у маніпуляційному кабінеті встановили коробочку хоробрості, яку постійно поповнюють подарунками. А призначаються вони для пацієнтів, які мужньо проходять процедури. Діти й справді вірять, що ця чарівна коробочка полегшує біль, тому без побоювання відвідують кабінет і як винагороду отримують подарунок.DSC04175 - копия ef692
Зацікавила хлопчиків та дівчаток ф гра «Знайомство», яку провела член Молодіжної ради, соціальний психолог Катерина Таран, під час якої її учасники, а це були і дорослі, і діти, не тільки знайомилися, а й представляли себе і визначали свої якості.
Хочеться висловити велику вдячність членам Молодіжної ради, які відгукнулися на заклик і взяли участь у благородній місії, зокрема Олені Пироговій, Олексію Коваленку, Катерині Таран, Лілії Бордюговій, Ганні Полудень і, звісно, волонтеру Наталії Селецькій, яка своєю працею пробуджує у людей почуття доброти і співчуття.
Марія Іванова

 

Результати співпраці очевидні

Результати співпраці очевидніDSC04124 - копия b0687
Традиційно обком профспілки працівників освіти і науки України передноворічний пленум присвятив підсумкам виконання Угоди про співпрацю між обкомом профспілки та управлінням освіти і науки, молоді та спорту за 2018 рік та визначив напрямки подальшої спільної праці.DSC04127 - копия 7ee05 Як зазначив в. о. голови обкому профспілки Сергій Петров, успіх колдоговірної роботи залежить від багатьох чинників, в першу чергу від законодавчої бази, яка регламентує дії сторін щодо їх ефективного запровадження. Рівень зарплати значно нижчий порівняно з 2013-14 роками, не кажучи вже про порівняння її з європейськими країнами. DSC04130 - копия bb762Впливає на ці негаразди і ріст комунальних платежів та цін на товари першої необхідності.
Закон про Державний бюджет на 2019 рік практично прийнято без погодження із спільним представницьким органом профспілок і не враховано жодну пропозицію освітянської профспілки. Незважаючи на масові акції протесту у жовтні 2018 року, вимоги теж не були враховані. У першу чергу профспілки, у т. ч. й освітяни, домагалися підвищення прожиткового мінімуму, який з 1 січня 2019 року зросте аж на 159 грн, та мінімальної зарплати, яка зросте на 450 грн. Цей рівень мінімальних соціальних гарантій не відповідає фактичним розмірам, які визнало Мінсоцполітики. За розрахунками фахівців ФПУ прожитковий мінімум повинен бути 5167 грн, а мінімальна зарплата – 7750 грн.DSC04126 - копия f370a
Невтішні у Держбюджеті й видатки на освіту – 6,13 відсотка від ВВП проти 7,71 відсотка у 2018 році, що засвідчує негативну динаміку. ЗУ «Про освіту» свідчить – не менше 7 відсотків. Обсяг освітньої субвенції з Держбюджету збільшено на 15 відсотків і включено сюди поділ класів на групи, роботу інклюзивних центрів. Певний ріст є, але за профспілковими підрахунками цього недостатньо. Не включено у Держбюджет наближення рівня зарплати, передбаченого ст. 61 (поетапний ріст до 2023 року цих показників). Більше того, ця стаття передбачає мінімальний розмір І тарифного розряду – три мінімальні зарплати, а у Прикінцевих положеннях Закону, де прописано – 4 прожиткових мінімуми. Такий парадокс ніхто пояснити не може. Із ЗМІ стало відомо, що є рекомендації Світового банку – «заморозити» ст. 61 і передбачити подальше скорочення працівників галузі.
Передбачена у Держбюджеті додаткова дотація до обласних бюджетів – по Україні це 14,9 млрд. грн., а потреба – 35 мільярдів. Недостатньо передбачено коштів на фінансування вишів 3-4 рівнів акредитації та профтехосвіти. Потребує додаткових видатків і стипендіальний фонд з метою розширення кола стипендіатів до двох третин. Це лише частина проблем, які потрібно буде вирішувати із соціальними партнерами у 2019 році.

Детальніше...

 

Міністерство соцполітики України – ФПО

Міністерство соцполітики України – ФПО
На виконання доручень Прем'єр-міністра України В. Гройсмана, секретаріату КМУ, апарату Верховної Ради України Мінсоцполітики спільно з іншими міністерствами розглянуло звернення Голови ФПО Максима Баланенка щодо рішення зборів профактиву Кіровоградської області та повідомляє наступне.
Щодо встановлення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2019 року – 5167 грн, з 1 липня – 5335 грн, з 1 грудня – 5503 грн, мінімального рівня оплати праці не нижче 7700 грн.
Підвищення розмірів державних соціальних стандартів та гарантій безпосередньо залежить від фінансово-економічної ситуації в країні. Рішення щодо підвищення прожиткового мінімуму приймається відповідно до вимог бюджетного законодавства. Зростання розміру прожиткового мінімуму без урахування фінансово-економічної ситуації в країні призведе до неможливості забезпечити своєчасним фінансуванням у повному обсязі видатків на пенсії, соціальні допомоги та ін. Позитивна динаміка економічного зростання дозволить у подальшому спрямовувати більші ресурси для підвищення рівня соціальних стандартів та гарантій, зарплати, пенсій, соціальної допомоги. У цілому за рік підвищення прожиткового мінімуму та розмірів державних соціальних гарантій склало 9 відсотків.
Щодо приведення розриву між розміром зарплати керівників державних підприємств та установ і мінімальної зарплати в Україні до рівня країн Західної Європи.
З метою пошуку шляхів вирішення проблеми надмірної диференціації в оплаті праці під час переговорів з укладення Генеральної угоди на новий строк Мінсоцполітики запропонувало зафіксувати домовленості Сторін щодо забезпечення справедливої диференціації оплати праці та розподілу доходів від господарської діяльності шляхом визначення в колективних договорах і угодах системи оплати праці з урахуванням того, щоб співвідношення розміру найвищої до середньої зарплати у одного роботодавця не перевищувало 15-ти, а частка основної зарплати складала не менше 60 відсотків. Опрацьовується питання щодо внесення змін до постанови КМУ від 19. 05. 99 р. №859 «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності та обєднань державних підприємств».
Щодо забезпечення дієвих заходів, спрямованих на подолання детінізації відносин у сфері зайнятості населення.
КМУ прийнято розпорядження №649, яким надано доручення центральним органам виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування провести комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення. Так, посадовими особами центральних та місцевих органів виконавчої влади проводиться інформаційно- роз'яснювальна кампанія шляхом участі у нарадах, семінарах, інших публічних заходах.
Щодо питання запровадження мораторію на підвищення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги.
Державні регульовані ціни/тарифи повинні бути економічно обґрунтованими. Встановлення їх у розмірі, нижчому від їх економічно обґрунтованого розміру, без визначення джерел відшкодування, за рахунок коштів відповідних бюджетів не допускається і може бути оскаржено в судовому порядку. У той же час запроваджуються механізми компенсацій малозабезпеченим верствам населення.
Щодо призначення житлової субсидії.
Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення в умовах підвищення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги залишається програма житлових субсидій, яка гарантує малозабезпеченим громадянам стабільність витрат на оплату цих послуг незалежно від зміни їх вартості.
Щодо майна загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР.
Профспілки і їх об'єднання можуть мати у власності кошти та інше майно, необхідне для здійснення їх статутної діяльності. Позбавлення профспілок права власності, а також права володіння та користування майном, переданим їм у господарське відання, може мати місце лише за рішенням суду.
Щодо стратегії розвитку промисловості.
Мінекономрозвитку розроблено Стратегію розвитку промисловості за участі низки вітчизняних і міжнародних експертів. Наразі відповідний проект акту КМУ проходить регламентні процедури для можливості внесення на розгляд Уряду. У проекті Стратегії зазначається, що основні зусилля з її реалізації будуть зосереджені на розвитку виробництва середньо- та високотехнологічної інноваційної продукції з високою доданою вартістю, що забезпечить загальне посилення конкурентоспроможності вітчизняної промислової продукції та підвищення рівня промислово-технологічної переробки. До Стратегії розробляється План заходів на 2019-2020 роки.
Щодо збільшення фінансування галузі охорони здоров'я у 2019 році.
За інформацією МОЗ видатки місцевих бюджетів на охорону здоров'я враховано у складі видатків МОЗ за бюджетною програмою «Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам», обсяг якої визначається на основі формульних розрахунків за єдиними підходами для усіх територій. З набранням чинності ЗУ «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», змінюється модель фінансування системи охорони здоров'я в Україні. У 2018 році на нову модель оплати медичних послуг за тарифами Національної служби здоров'я України (НСЗУ) перейшло 528 комунальних закладів первинної медичної допомоги. Медичні заклади, які почали працювати з НСЗУ, отримують оплату за медичні послуги, які більші, ніж за медичною субвенцією. МОЗ послідовно відстоює позицію збільшення фінансування на ті ланки медичної допомоги, які перейшли на нову модель оплати медичних послуг за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

 

Про пенсію потрібно дбати завчасно

Про пенсію потрібно дбати завчасноDSC04158 - копия 5742e
У рамках угоди про співпрацю між головним управлінням Пенсійного фонду в області та Федерацією профспілок області у ФПО відбувся семінар за участю Олени Пархоменко, начальника управління інформаційних систем головного управління Пенсійного фонду в області та Оксани Пухар, заступника начальника управління інформаційних систем, які презентували сучасні електронні сервіси.
Пенсійний фонд сьогодні володіє найпотужнішим реєстром в державі. Це реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. В реєстрі накопичена персоніфікована інформація, починаючи з 2000 року (за усіх найманих працівників, про суми їхньої зарплати, в розрізі помісячно і за кожен рік, про особливі умови праці які дають право на пільги у пенсійному забезпеченні, про усіх страхувальників-роботодавців, у яких працювала особо, і про періоди трудових відносин...). До реєстру застрахованих осіб надійшла інформація про усіх отримувачів пенсії, надходить інформація з усіх страхувальних фондів.
Пенсійний фонд на сьогодні реалізує можливість доступу кожної застрахованої особи, кожного пенсіонера до своєї персональної інформації, яка обліковується в реєстрі застрахованих осіб. Чому це важливо, особливо для майбутніх пенсіонерів? Усім відомо, що поетапно відбувається пенсійна реформа і принципи пенсійного забезпечення переведено на принципи пенсійного страхування. Тобто право на призначення пенсії і розмір виплати залежить від страхового стажу.
Загалом відбулося багато змін. Якщо у 2004 році мінімальний страховий стаж, необхідний для отримання особою права на призначення пенсії при досягненні пенсійного віку, складав 5 років, то у 2011 році цей стаж уже складав 15 років і з цього ж року почалося поетапне підвищення пенсійного віку для жінок. У жовтні 2017 року стартував черговий етап пенсійної системи, яким також запроваджено підвищення мінімального страхового стажу на 10 років, починаючи з 1 січня 2018 року. І щороку цей стаж буде підвищуватися на 1 рік до досягнення 35 років тривалості мінімального страхового стажу – у 2028 році необхідно буде мати при досягненні пенсійного віку 35 років. Тому украй важливо стежити за своїм страховим стажем і, звісно, працювати офіційно. У 2028 році немає вибору для людей, інакше, як працювати офіційно: 60 мінус 35 – це 25 років.
Пенсійний фонд виступає партнером для працюючих громадян у контролі за своїм набуттям страхового стажу. Як відомо, не всі роботодавці доброчесні, не всі працюють у правовому полі і виплачують зарплату офіційно. Все це відбивається і на сплаті страхових внесків, на зарахуванні стажу, тобто у людини будуть проблеми при виході на пенсію.
Оксана Пухар роз'яснила, правила користування веб-порталом електронних послуг Пенсійного фонду України, зареєструватися на якому може кожна особа.
Марія Іванова

 

«Добро починається з тебе»

DSC04111 - копия 2260d
Під такою назвою Молодіжна рада Федерації профспілок області проводить благодійну акцію, присвячену дню Святого Миколая та Новорічним святам.
Захід відбудеться 27 грудня 2018 року у гематологічному відділенні обласної дитячої лікарні.
Члени Молодіжної ради ФПО збирають іграшки. До переліку подарунків для дітей пропонуються: цукерки, фрукти, нескладні конструктори, книжки, розмальовки, канцтовари та інше.
У програмі благодійної акції: майстер-клас із виготовлення Янголів, вікторина, ділові ігри.
Одними з перших принесли подарунки для дітей члени Молодіжної ради, студенти комерційного коледжу. Велика їм дяка за це!
Прес-центр ФПО

Останнє оновлення (Середа, 19 грудня 2018, 07:23)

 

Шановні колеги! Шановні спілчани!


загружено 2d81dЩиро вітаю Вас і Ваших дітей із чудовим, обнадійливим святом –

Днем Святого Миколая!

Хай Миколай принесе у Ваші домівки
добробут, радості багато, розбудить приспані надії,
зернятко щастя хай посіє, зігріє гумором, любов'ю,
і принесе усім здоров'я!

Бажаю також кожному з Вас професійних удач і перемог, сил і витримки у благородних профспілкових справах!

З повагою
Голова ФПО                                        Максим Баланенко

 

«Охорона праці очима дітей»


Під такою назвою управління Держпраці в Кіровоградській області проводить обласний конкурс дитячого малюнка. Його мета – популяризація питань охорони праці, привернення уваги суспільства, у т. ч. молоді, до питань охорони праці, виховання культури безпечної праці на виробництвах України у підростаючого покоління, як майбутніх роботодавців та працівників, а також популяризації превентивних методів запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням.
Конкурс проводиться з нагоди відзначення Дня охорони праці в Україні (28 квітня). Конкурс проходить у два етапи. І-й – грудень 2018 року – лютий 2019 року (відбірковий обласний тур), ІІ-й – березень – квітень 2019 року (фінал та оголошення переможців в області).
Умови конкурсу.
Учасниками конкурсу є учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, училищ, зокрема художніх, позашкільних навчальних закладів трьох вікових груп:
І група – автори робіт віком від 6 до 10 років;
ІІ група – віком від 11 до 14 років;
ІІІ група – віком від 15 до 18 років.
Конкурс проводиться за напрямком художньої творчості – малюнок. Конкурсні роботи мають висловлювати тему охорони праці та промислової безпеки (безпечного ведення робіт у вугільній, деревообробній промисловостях, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, медичній сфері, будівництві, та транспорті).
Приймаються лише індивідуальні оригінальні авторські роботи, які не рецензуються та не повертаються.
На конкурс подаються малюнки у довільній графічній, живописній формах, виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю, за форматом А-2. Роботи не повинні оформлятися рамкою, паспарту, наклейками тощо. На зворотному боці кожної роботи необхідно розбірливо зазначити українською мовою: назву роботи; прізвище ім'я, по батькові та дату народження автора (повний вік); місце проживання (повну адресу) автора, телефон, електронну адресу; сферу діяльності батьків, назву навчального закладу; прізвище, ім'я, по батькові методичного керівника.
Конкурсні роботи оцінюються за такими критеріями: відповідність роботи тематиці конкурсу; актуальність теми; практичне значення; втілення творчої ідеї та задуму автора; оригінальність та оформлення; ступінь самостійності автора у виконанні роботи.
Роботи для підбиття підсумків конкурсу надсилати до управління Держпраці в області не пізніше 15 лютого 2019 року за адресою: 25006 м. Кропивницький, вул. Дворцова, 24, e-mail – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . Конт тел.: 24-53-71, 22-94-21, 32-02-03.
Журі визначає І, ІІ та ІІІ місця робіт. Переможці обласного конкурсу нагороджуються дипломами, нагородами, їхній список оприлюднюється на сайті управління.
Автори робіт, які посіли І, ІІ та ІІІ місця у трьох вікових групах на обласному конкурсі стають лауреатами Всеукраїнського конкурсу, за можливості проводиться виставка кращих робіт учасників, організовується їхній показ на телебаченні, у транспорті, офіційних сайтах.

загружено 45b2b

 

Профспілковим організаціям в ОТГ – бути!

Профспілковим організаціям в ОТГ – бути!
Упровадження реформи децентралізації влади передбачає передачу значної кількості повноважень і ресурсів на рівень територіальної громади. На сьогодні в області сформовано 20 об'єднаних територіальних громад. Є позитивні приклади їх створення, серед них - Соколівська об'єднана територіальна громада. До складу бюджетної сфери громади входить 3 ФАПи, 2 амбулаторні поліклініки, 2 школи I-III ступенів, 3 школи I-II ступеня, 3 дитячі садки і 15 закладів культури.
У поточному році Соколівська об'єднана територіальна громада перша серед ОТГ відкрила Центр адміністративних та соціальних послуг. Особливість Центру – надання в ньому 67 адміністративних та 23 соціальних послуг. Центр соціальних послуг включає центр соціального захисту населення та надання соціальних послуг, відділ соціального захисту населення. В ОТГ збережено трудовий потенціал бюджетної сфери і всі заклади й установи, що дає можливість ефективно вирішувати місцеві проблеми.
Реформа децентралізації влади відбивається на діяльності профспілкових організацій, які покликані захищати права та інтереси працюючих у соціально-трудовій сфері. Нещодавно фахівці Федерації профспілок Кіровоградської області вивчали роботу первинних профспілкових організацій бюджетної сфери Соколівської ОТГ, після чого це питання розглядалося на Президії ФПО.
Главою 2.14 Статуту Соколівської сільської ОТГ, Положеннями про управління ОТГ передбачена їх взаємодія з профспілками та іншими громадськими організаціями, яка розглядається як пріоритетним напрямом розвитку громади. Передбачена норма про укладення відповідних угод, запрошення на сесії Ради та засідання її виконавчого комітету, залучення до розробки проектів рішень Ради.
Враховуючи проблеми, які виникають в процесі роботи ОТГ, Федерація профспілок області у вересні минулого року підписала Угоду про співпрацю з Соколівською сільською радою об'єднаної територіальної громади. Предметом Угоди є співпраця в питаннях регулювання трудових, соціальних, економічних відносин, сприяння вирішенню соціально-економічних проблем Соколівської сільської ради, підвищення рівня життя її членів, зокрема через колективно- договірні домовленості. Домовились про:
- збереження цілісності галузевих організаційних ланок профспілок, їх організаційної структури, недопущення необгрунтованої ліквідації первинних профспілкових організацій у процесі оптимізації мережі закладів бюджетної сфери;
- укладення колективних договорів на всіх підприємствах і в організаціях, що діють на території Соколівської сільської ради, відповідно до норм чинного законодавства, Генеральної, галузевих та територіальної угод.
Керуючись вказаною Угодою, більшість первинних профспілкових організацій, які діють в Соколівській об'єднаній територіальній громаді, збереглися, налагодили соціальний діалог з керівництвом громади.
Активну роботу проводять первинні профорганізації профспілки працівників освіти і науки за вагомою практичною допомогою обласної організації профспілки. Обкомом профспілки розроблено методичні рекомендації на допомогу профспілковому активу «Окремі аспекти децентралізації влади», поради «Щодо укладення і змісту колективних договорів в нових умовах», які лягли в основу колдоговірної кампанії 2017 року. Звертає на себе увагу значний перелік гарантій, які набагато вищі, передбачених законодавством, щодо додаткових відпусток, оплати простою не з вини працівника, забезпечення зайнятості, оплати праці і умов праці, і особливо прав і гарантій профспілкової організації.
Колективні договори укладено і зареєстровано у всіх школах громади. Контроль за їх виконанням здійснюють директора шкіл та начальник управління освіти ОТГ Мазурик А.М., з боку профспілок – профкоми. Укладено новий колективний договір між Соколівською сільською радою об'єднаної територіальної громади та профспілковим комітетом.
Активно, за підтримки обкому профспілки працівників держустанов, працює також первинна профорганізація апарату ОТГ. Почалися переговори по укладенню колдоговору у закладах культури об'єднаної територіальної громади.
Враховуючи активізацію процесу створення об'єднаних територіальних громад, Президія ФПО постановила: вважати одним із головних завдань членських організацій профоб'єднання - збереження первинних профспілкових організацій, їх галузевого принципу побудови профспілок, що діють в об'єднаних територіальних громадах; забезпечення дотримання трудових прав працівників при проведенні реформування, оптимізації установ та організацій бюджетної сфери, зокрема в частині оплати праці та встановлених соціальних гарантій; збереження трудового потенціалу та забезпечення працевлаштування вивільнених працівників; недопущення втручання керівництва громад у діяльність первинних профспілкових організацій, зменшення кількості колективних договорів; участь у розробці та реалізації програм економічного розвитку об'єднаних територіальних громад, у формуванні місцевих бюджетів, які повинні передбачати кошти на повне фінансування бюджетної сфери, соціальних виплат та відрахування коштів первинним профорганізаціям на культмасову та оздоровчу роботу не менше 0,3 відсотка фонду оплати праці, підвищення спроможності об'єднаних територіальних громад; своєчасно реагувати на порушення прав профспілок з боку керівництва ОТГ та повідомляти про них відповідні вищі профспілкові органи та Федерацію профспілок України.
Прес-центр ФПО

Профспілковим організаціям в ОТГ – бути!
Упровадження реформи децентралізації влади передбачає передачу значної кількості повноважень і ресурсів на рівень територіальної громади. На сьогодні в області сформовано 20 об'єднаних територіальних громад. Є позитивні приклади їх створення, серед них - Соколівська об'єднана територіальна громада. До складу бюджетної сфери громади входить 3 ФАПи, 2 амбулаторні поліклініки, 2 школи I-III ступенів, 3 школи I-II ступеня, 3 дитячі садки і 15 закладів культури.
У поточному році Соколівська об'єднана територіальна громада перша серед ОТГ відкрила Центр адміністративних та соціальних послуг. Особливість Центру – надання в ньому 67 адміністративних та 23 соціальних послуг. Центр соціальних послуг включає центр соціального захисту населення та надання соціальних послуг, відділ соціального захисту населення. В ОТГ збережено трудовий потенціал бюджетної сфери і всі заклади й установи, що дає можливість ефективно вирішувати місцеві проблеми.
Реформа децентралізації влади відбивається на діяльності профспілкових організацій, які покликані захищати права та інтереси працюючих у соціально-трудовій сфері. Нещодавно фахівці Федерації профспілок Кіровоградської області вивчали роботу первинних профспілкових організацій бюджетної сфери Соколівської ОТГ, після чого це питання розглядалося на Президії ФПО.
Главою 2.14 Статуту Соколівської сільської ОТГ, Положеннями про управління ОТГ передбачена їх взаємодія з профспілками та іншими громадськими організаціями, яка розглядається як пріоритетним напрямом розвитку громади. Передбачена норма про укладення відповідних угод, запрошення на сесії Ради та засідання її виконавчого комітету, залучення до розробки проектів рішень Ради.
Враховуючи проблеми, які виникають в процесі роботи ОТГ, Федерація профспілок області у вересні минулого року підписала Угоду про співпрацю з Соколівською сільською радою об'єднаної територіальної громади. Предметом Угоди є співпраця в питаннях регулювання трудових, соціальних, економічних відносин, сприяння вирішенню соціально-економічних проблем Соколівської сільської ради, підвищення рівня життя її членів, зокрема через колективно- договірні домовленості. Домовились про:
- збереження цілісності галузевих організаційних ланок профспілок, їх організаційної структури, недопущення необгрунтованої ліквідації первинних профспілкових організацій у процесі оптимізації мережі закладів бюджетної сфери;
- укладення колективних договорів на всіх підприємствах і в організаціях, що діють на території Соколівської сільської ради, відповідно до норм чинного законодавства, Генеральної, галузевих та територіальної угод.
Керуючись вказаною Угодою, більшість первинних профспілкових організацій, які діють в Соколівській об'єднаній територіальній громаді, збереглися, налагодили соціальний діалог з керівництвом громади.
Активну роботу проводять первинні профорганізації профспілки працівників освіти і науки за вагомою практичною допомогою обласної організації профспілки. Обкомом профспілки розроблено методичні рекомендації на допомогу профспілковому активу «Окремі аспекти децентралізації влади», поради «Щодо укладення і змісту колективних договорів в нових умовах», які лягли в основу колдоговірної кампанії 2017 року. Звертає на себе увагу значний перелік гарантій, які набагато вищі, передбачених законодавством, щодо додаткових відпусток, оплати простою не з вини працівника, забезпечення зайнятості, оплати праці і умов праці, і особливо прав і гарантій профспілкової організації.
Колективні договори укладено і зареєстровано у всіх школах громади. Контроль за їх виконанням здійснюють директора шкіл та начальник управління освіти ОТГ Мазурик А.М., з боку профспілок – профкоми. Укладено новий колективний договір між Соколівською сільською радою об'єднаної територіальної громади та профспілковим комітетом.
Активно, за підтримки обкому профспілки працівників держустанов, працює також первинна профорганізація апарату ОТГ. Почалися переговори по укладенню колдоговору у закладах культури об'єднаної територіальної громади.
Враховуючи активізацію процесу створення об'єднаних територіальних громад, Президія ФПО постановила: вважати одним із головних завдань членських організацій профоб'єднання - збереження первинних профспілкових організацій, їх галузевого принципу побудови профспілок, що діють в об'єднаних територіальних громадах; забезпечення дотримання трудових прав працівників при проведенні реформування, оптимізації установ та організацій бюджетної сфери, зокрема в частині оплати праці та встановлених соціальних гарантій; збереження трудового потенціалу та забезпечення працевлаштування вивільнених працівників; недопущення втручання керівництва громад у діяльність первинних профспілкових організацій, зменшення кількості колективних договорів; участь у розробці та реалізації програм економічного розвитку об'єднаних територіальних громад, у формуванні місцевих бюджетів, які повинні передбачати кошти на повне фінансування бюджетної сфери, соціальних виплат та відрахування коштів первинним профорганізаціям на культмасову та оздоровчу роботу не менше 0,3 відсотка фонду оплати праці, підвищення спроможності об'єднаних територіальних громад; своєчасно реагувати на порушення прав профспілок з боку керівництва ОТГ та повідомляти про них відповідні вищі профспілкові органи та Федерацію профспілок України.
Прес-центр ФПО

 

Кошти медикам будуть

Кошти медикам будуть
Федерація профспілок області звернулася до міського голови Кропивницького щодо критичної ситуації, яка склалася із виплатою зарплати в галузі охорони здоров'я.
Як повідомила заступник міського голови Наталія Дзюба, обсяг медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на галузь охорони здоров'я Кропивницького затверджено у сумі 221,7 млн. грн. (зі змінами). На жаль, медична субвенція з держбюджету задовольняє реальні потреби охорони здоров'я лише на 60 відсотків, а витрати на зарплату працівників галузі у структурі виділених коштів складають 100 відсотків.
Відповідно до вимог ст. 89 Бюджетного кодексу України видатки на охорону здоров'я здійснюються із держбюджету за рахунок коштів медичної субвенції. На даний час затверджений обсяг видатків по медичній субвенції не покриває навіть потребу на оплату праці, при тому, що з медичної субвенції фінансується лише зарплата.
У зв'язку з незабезпеченням фонду оплати праці щомісячно виникає кредиторська заборгованість по виплаті зарплати, яка покривається за рахунок коштів міського бюджету або кошторисними призначеннями наступного місяця. Зокрема, у 2018 році на медичну галузь з міського бюджету виділено кошти у сумі 96,8 млн. грн., що становить майже 44 відсотка від затвердженого обсягу медичної субвенції, у т. ч. на виплату зарплати працівникам галузі у сумі 37,5 млн. грн.
Завдяки додатково виділеним коштам з міського бюджету удалося уникнути серйозних соціальних ускладнень, пов'язаних із функціонуванням лікувально-профілактичних закладів міста, у т. ч. з виплатою зарплати. На сьогодні кредиторська заборгованість по виплаті зарплати медикам за першу половину листопада становить 3 695,9 тис. грн., яка буде погашена при надходженні першої частини медичної субвенції за грудень 2018 року.
У той же час вирішення проблеми оплати праці працівників галузі міста очікується за рахунок збільшення обсягу видатків по медичній субвенції відповідно до розпоряджень КМУ від 7 листопада ц. р. №813-р «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров'я на 2018 рік та розподіл медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» та від 14 листопада ц. р. №856-р «Про перерозподіл та розподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров'я на 2018 рік».
Очікуваної суми додаткових коштів, за попередніми розрахунками, буде достатньо для повної виплати зарплати медичним працівникам міста до кінця 2018 року.
Проблема фінансового забезпечення лікувально-профілактивних закладів галузі перебуває на постійному контролі міської ради, якою в межах повноважень вживаються відповідні заходи для позитивного вирішення даного питання.