Архів новин
2018
Березень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2627281234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Окреслено першочергові завдання служби зайнятості

Окреслено першочергові завдання служби зайнятості

Під час перебування на Кіровоградщині Сергій Кравченко, заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату), ознайомився з роботою обласної служби зайнятості, а також окреслив першочергові завдання в умовах модернізації та реформування державної служби зайнятості.DSC02547 630ea
«На всій території країни рівень зайнятості населення зростає, відстежується позитивна динаміка. Адже станом на 1 березня на 14% зменшилася чисельність безробітних. Соціальними послугами служби зайнятості станом на 01 березня поточного року охоплено 439 тис. осіб. Кількість вакансій збільшилася на 47%. Вже в січні 2017 року 4 млн. громадян отримали збільшену заробітну плату. Відбувається значне пожвавлення на ринку праці після підвищення мінімальної зарплати і це тільки перші кроки на шляху до нової соціальної політики держави, спрямованої на те, щоб кожен українець мав гідну заробітну плату, а роботодавець – висококваліфікованого працівника», - повідомив С. Кравченко.
Поліпшується ситуація й на регіональному ринку праці Кіровоградщини. Згідно із статистичними даними, на 21,7% зросла чисельність роботодавців, з якими співпрацює служба, крім того, протягом січня-лютого ц. р. до Кіровоградської обласної служби зайнятості було подано на 68,6% вакансій більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Центрами зайнятості області працевлаштовано 2,3 тис. осіб. Тобто, порівняно з минулим роком, чисельність людей, забезпечених роботою, зросла на 8,4%.
С. Кравченко додав, що в сучасних умовах з урахуванням зростаючих потреб суспільства та розвитку новітніх інформаційних технологій державною службою зайнятості проводиться модернізація, зокрема, у плані підвищення якості обслуговування клієнтів, у тому числі із застосуванням сучасних методів інформаційно-роз'яснювальної роботи та інформаційних технологій; сприяння зменшенню професійно-кваліфікаційного дисбалансу на ринку праці; співпраця з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, роботодавцями, профспілками.
Лілія Колесник, заступник директора обласного центру зайнятості, зазначила: «Обласною службою зайнятості здійснюється комплексна робота в двох основних напрямках, зокрема, щодо сприяння громадянам у поверненні до трудової діяльності та профілактики безробіття. З цією метою активно впроваджуються нові формати комунікацій з роботодавцями, у т.ч. з використанням ІТ-технологій, спрямовані на забезпечення оперативності працевлаштування шукачів роботи, максимальне задоволення кадрових потреб роботодавців, зменшення рівня безробіття та ін.».
Реалізація зазначених змін дасть можливість, зокрема, забезпечити: актуалізацію технології надання послуг клієнтам, запровадження нових методів роботи, що максимально відповідають потребам клієнтів; розширення бази вакансій служби зайнятості; оперативність працевлаштування шукачів роботи, у т. ч. шляхом організації їх професійного навчання.
Марія Іванова

 

У що вилилися недостовірні відомості

У що вилилися недостовірні відомості
Порушення, що призвели до зайвого витрачання коштів державного бюджету на суму майже 200 тис.грн. виявили фахівці управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області під час ревізії в Управлінні соціального захисту населення Світловодської міської ради.
Зокрема, за період з 01.01.2014 по 30.10.2016 внутрішньо переміщені особи подали до органу соціального захисту населення недостовірні відомості щодо свого майнового та фінансового стану. Через це управління зайво призначило та виплатило їм щомісячну адресну допомогу на загальну суму майже 200 тис.грн.
Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Кіровоградської області.

Прес-служба управління

 

Профспілки за збереження освітньої ланки – ВНЗ І-ІІ рівнів

Профспілки за збереження освітньої ланки – ВНЗ І-ІІ рівнів
Рада Федерації профспілок Кіровоградської області звернулася до Голови Верховної Ради України А. В. Парубія з проблемою, пов'язаною із загрозою ліквідації однієї з основних освітніх ланок України – ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.
Згідно з Законом України «Про вищу освіту» статус коледжів та технікумів залишається невизначеним на законодавчому рівні, а термін прийому абітурієнтів на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст», закінчився у 2016 році.
Враховуючи, що ця проблема стосується багатьох галузей, а саме: освіти, медицини, агропрому, машинобудування, духовної сфери, для яких готуються кадри цими закладами та з метою запобігання втрати підготовки вкрай важливої середньої ланки фахівців Рада ФПО вирішила звернутись до голови Верховної Ради України Парубія А.В. про прискорення розгляду проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст».

За дорученням Ради ФПО
Голова ФПО М. Баланенко

 

Профспілка проти зрівнялівки в оплаті праці медиків

Профспілка проти зрівнялівки в оплаті праці медиків
Рада Федерації профспілок Кіровоградської області звернулася до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням підтримати вимоги профспілки працівників охорони здоров'я щодо підвищення зарплати працівників охорони здоров'я.
Для забезпечення коштами у 2017 році фонду оплати праці закладів охорони здоров'я в області не вистачає близько 144 млн. грн. Доведений обсяг медичної субвенції не дає можливості виконати вимоги Закону України від 06.12.2016 № 1774-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» та постанови КМУ від 28.12.2016 року. № 1037 «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» для забезпечення диференціації заробітної плати працівників з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його праці.
Зрівнялівка існує майже в усіх закладах охорони здоров'я: лікар-інтерн, бухгалтер, с/медична 6 розряду, прибиральник території, інженер, економіст, юрист – заробітна плата знаходиться на одному рівні. Це в свою чергу не мотивує висококваліфікованих працівників і може призвести масових скарг та зростання соціальної напруги в галузі.
Враховуючи той факт, що в галузі охорони здоров'я Кіровоградської області кадрова криза залишається однією з провідних проблем: в лікувально – профілактичних закладах області штатних посад лікарів 87,6%, з яких укомплектовано фізичними особами 68,7%, а середнього медичного персоналу – 88,0 %. Питома вага осіб пенсійного віку серед лікарів становить
31,6%, а поміж середнього медперсоналу – 11,9%. Ситуація, що складається ніяк не сприяє залученню до роботи молодих фахівців.
Враховуючи вищевказане Федерація профспілок області вирішила звернутися до Кабінету Міністрів України про:
- відновлення міжпосадових(міжкваліфікаційних) співвідношень в оплаті праці працівників галузі охорони здоров'я.
- внесення змін до постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30 серпня 2002 № 1298 щодо підвищення на 3 тарифні розряди посадові оклади медичним працівникам, працівникам технічних, юридичних, економічних служб закладів охорони здоров'я.

За дорученням Ради ФПО

Голова ФПО М.Баланенко

 

Втрати – майже на 7 млн. гривень

Втрати – майже на 7 млн. гривень
За січень – лютий 2017 року управлінням Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області проведено 12 контрольних заходів і виявлено порушень фінансово-бюджетної дисципліни, що призвели до втрат на загальну суму майже 7 млн. грн.
Забезпечено відшкодування порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму майже 1 млн. грн.
Прес - служба управління

 

Чи буде державне регулювання цін?

Чи буде державне регулювання цін?
Федерація профспілок області звернулася до Прем'єр-міністра України Гройсмана В.Б. щодо систематичного підвищення тарифів на різні послуги
Рада Федерації профспілок області розглядаючи, на своєму засіданні питання забезпечення конституційного права працівників на достатній життєвий рівень, визнала його недостатнім.
На жаль, відсутність будь-якого контролю в державі за ціноутворенням, відсторонення організацій громадянського суспільства у державному регулюванні цін, скасування державного регулювання цін на основні продукти харчування спричинили значний ріст цін на самі необхідні продукти, ліки, енергоносії, комунальні послуги.
Систематично йде підвищення тарифів на газ, воду, житло, електроенергію, послуги пошти, телекому, введення плати за платіжки в державних банках.
В магазинах майже щоденно нові ціни на молочні продукти, хліб, борошно, крупи, в аптеках – ліки.
За даними Держстату в структурі витрати затрати на продукти харчування і комунальні послуги складають 71,4%.
Одним словом навіть підвищена мінімальна заробітна плата забезпечує в основному сплату податків, харчів та комунальних послуг.
Назвати цей життєвий рівень достатнім ніяк не можна.
Керуючись ст.. 19 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» Рада Федерації профспілок області вирішила звернутись до Кабінету Міністрів України про проведення державної політики цін та здійснення державного регулювання ціноутворення, забезпечення на цій основі захисту прав споживачів та підвищення якості їх життя.

За дорученням Ради ФПО

Голова ФПО М.Баланенко

 

Сподіаємося на позитивне вирішення проблеми

Сподіаємося на позитивне вирішення проблеми
Федерація профспілок області звернулася до міського голови м. Кропивницького Райковича А.П. щодо сприяння у вирішенні проблеми, яка виникла у зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови № 974 від 14 грудня 2016 року «Про внесення змін у додаток 2 до Постанови Кабміну від 30.08.2012 № 1298», якою установлено різні терміни підвищення посадових окладів педагогічних працівників, а саме:
- тим, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету з 1 січня 2017 року;
- тим, які фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів з 1 вересня 2017 року.
У числі останніх викладачі спецдисциплін та майстри виробничого навчання професійно-технічних закладів.
Вказане рішення Уряду викликає обурення в трудових колективах, яке може призвести до втрати висококваліфікованих працівників.
Вищеназваною постановою органам місцевого самоврядування дозволено приймати власні рішення щодо підвищення тарифних розрядів педпрацівників закладів та установ, що фінансуються за рахунок місцевих бюджетів до 1 вересня ц.р. Рішенням сьомої сесії сьомого скликання Кіровоградської міської ради від 17.01.2017 № 757 «Про внесення змін до рішення Кіровоградської міської ради від 20.12.2016 № 709 «Про міський бюджет на 2017 рік» таке рішення прийняте.
Проте в ньому відсутні суми додаткових коштів на підвищення заробітної плати майстрам виробничого навчання та викладачам спецдисциплін. Відсутній відповідний наказ управління освіти Кіровоградської міської ради про підвищення заробітної плати даної категорії працівників, в якому було б зазначено точний термін дії цього підвищення.
Поки що фінансування здійснюється тільки в І кварталі п.р., а що буде далі не відомо.
Шановний Андрію Павловичу! Просимо позитивно вирішити цю проблему, зберегти трудові колективи, які готують робітничі кадри для підприємств міста і які сьогодні в великому дефіциті.

Голова ФПО М.Баланенко

 

З надією на додаткове фінансування

З надією на додаткове фінансування
Федерація профспілок області звернулася до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з приводу непростої ситуації на Криворізькому ГЗКОРі.
На території області знаходиться унікальне недобудоване державне підприємство – «Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд», яке дісталось Україні в спадщину від СРСР.
З 1993 року будівництво його було призупинено в стадії 70% готовності.
З того часу багато різних рішень (добудова, приватизація) проектувалось владою, але всі вони зривались.
Після припинення будівництва, державне підприємство фінансується з Державного бюджету України за бюджетною програмою «Забезпечення життєдіяльності Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд» (головний розпорядник коштів - Міністерство економічного розвитку і торгівлі України).
За заявою голови первинної профспілкової організації ДП «Дирекція КГЗКОР» З.Б.Багнюк, яка виступала на засіданні Ради ФПО 22 лютого п.р. у 2015-2016 роках фінансування підприємства було вдвічі скорочено (23,85 млн. грн.) порівняно із 2014 роком (47,7 млн. гри.). Обмежене фінансування комбінату призвело до складної фінансової ситуації, внаслідок якої було скорочено та звільнено майже 230 працюючих. На протязі трьох років працівники з 8- годинним робочим графіком працюють в умовах неповного робочого тижня (3 дні). Середньомісячна заробітна плата за 2016 рік склала 2300 гривень.
В Законі України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» на фінансування підприємства знову передбачено 23,85 млн. грн. При цьому мінімальна потреба складає 48,6 млн. грн. на оплату' першочергових витрат, а саме: заробітної плати, нарахувань на заробітну плату та електроенергії.
Оплата електроенергії є першочерговою проблемою, тому що припинення електропостачання автоматично призведе до припинення діяльності комбінату. У 2015-2016 роках підприємство постійно працювало під загрозою відключення основних об'єктів комбінату' від електропостачання.
Станом на 01.01.2017 року на підприємстві рахується заборгованість за спожиту електроенергію в сумі 1,4 млн. грн. Пеня та штрафні санкції за несвоєчасну оплату електроенергії 5,2 млн. грн. Енергетики в любий момент можуть відключити енергопостачання і зупинити підприємство. Враховуючи, що підприємство є єдиним виробником і постачальником послуг водопостачання та водовїдведення для міста Долинська (20 тис. населення) – це може призвести до екологічної та гуманітарної катастрофи.
Зважаючи на критичність ситуації Рада Федерації профспілок вирішила звернутись до Кабінету Міністрів України про виділення підприємству додаткового фінансування в сумі 24,75 млн. грн.. та невідкладно розглянути питання подальшої його долі.
За дорученням Ради ФПО
Голова ФПО М.Баланенко

 

Влада намагається вкрасти українську землю

Влада намагається вкрасти українську землю
Про це заявили представники Аграрної партії під час Земельного форуму, який відбувся у Кропивницькому. Учасники форуму обурені: поки українці – патріоти гинуть за свою землю на Сході, влади намагається рейдерським способом украсти найбільшу цінність народу.
Після того, як наприкінці 2016 року, Аграрна партія домоглася продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, вона сформувала експертну групу для розробки повного пакету земельного законодавства, необхідного для завершення земельної реформи в інтересах народу.
Водночас, лобісти олігархічних інтересів у владі продовжили цинічні спроби відкрити хаотичний ринок землі, на якому в умовах несформованого законодавства наживатимуться магнати. Коли намагання скасувати мораторій через парламент провалилися, група народних депутатів внесла подання до Конституційного суду з вимогою скасувати мораторій вже навесні цього року. Це значить, що може бути ухвалене рішення про «дикий» розпродаж землі.
«Щодня українці гинуть, захищаючи свою землю. А в цей час у тилу своя підла війна – землю сільськогосподарського призначення готують до продажу кільком фінансовим кланам», - заявив лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик.
Владу, що хоче вкрасти головне багатство України, можна перемогти, об'єднавши всі активні сили суспільства, вважають аграрії. Тому й триває серія Земельних форумів в усіх регіонах, учасниками яких є експерти, підприємці, політики, власники громад, представники громад. На кожному форумі відбувається обговорення «дорожньої карти» реформи, яку запропонувала експертна група Аграрної партії на чолі з доктором економічних наук Ольгою Ходаківською. «Мета земельної реформи – зробити кращим життя селян і сільських громад, забезпечити розвиток малих і середніх форм господарювання на землі, гарантувати права власності на землю – власникам паїв у першу чергу. Також не менш важливе для нас є безпечне та екологічне використання угідь. Відповідно до цих пріоритетів ми виписали дорожню карту реформи», - пояснила Ольга Ходаківська.
Завершення земельної реформи, розпочатої ще в 1990 році, має закрити всі лазівки в законодавстві, які можуть бути використані для збагачення олігархічних сімей і монополізації головного ресурсу. Серед принципових підходів,запропонованих Аграрною партією, - визначення власниками землі виключно громадян України та обмеження площі землі, яка може перебувати у власності або в оренді однієї особи. Також, на думку експертів, необхідно передбачити роботу відкритого реєстру прав власності на землю та провести інвентаризацію земель, створити Земельний банк, завданням якого є збереження кількості і якості землі.

 

Порядок затверджено, а розмір зарплати так і не визначено

Порядок затверджено, а розмір зарплати так і не визначено
Федерація профспілок області звернулася до Віце-прем'єр-міністра України,
Міністра регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального
господарства України Зубко Г.Г. рівня заробітної плати на 2017 рік при визначенні вартості будівництва.
Починаючи з лютого 2016 рок,у Федерація профспілок області намагається отримати від Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України економічно обґрунтований рекомендований рівень заробітної плати при визначенні вартості будівництв.
На неодноразові звернення до Мінрегіонбуду Федерація отримала відповідь, що наразі відпрацьовується проект Порядку визначення розміру кошторисної зарплати.
Рік закінчився, Порядок затверджено, розмір зарплати так і не визначено. Зважаючи на це, при розрахунках вартості робіт в 2017 році з нового будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів автомобільних доріг загального користування та транспортних споруд на них, що здійснюється за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, а також коштів наданих під державні гарантії знову застосовується рівень зарплати, який склався в 2013 році.
Враховуючи те, що вказана проблема гостро ставилася на черговому засіданні Ради Федерації профспілок області обласною організацією профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства, Рада вирішила звернутись до Міністерства про невідкладне вирішення вказаної проблеми.

За дорученням Ради ФПО

Голова ФПО М. Баланенко

 

Час вимагає підвищення ролі профспілок у захисті спілчан

Час вимагає підвищення ролі профспілок у захисті спілчанКопия DSC02491 d2cb6
Це непросте питання обговорювалося на засіданні Ради Федерації профспілок Кіровоградської області. Захищаючи права спілчан на працю, гідну зарплату, безпечні і здорові умови праці, профспілкам довелося задіяти весь арсенал впливу: від переговорного процесу в рамках соціального діалогу до масових вуличних протестних дій. Торік двічі профактив Кіровоградщини брав участь у Всеукраїнських акціях протесту профспілок. По-різному оцінюються їх результати. Звісно, хотілося вагоміших результатів, але й марними назвати їх не можна.Копия DSC02498 936ea
Як зазначив голова ФПО Максим Баланенко, під тиском профспілок Уряд затвердив оновлені набори для розрахунку прожиткового мінімуму, які не переглядались більше 15 років і про які вже соромно було говорити. Підписано нову Генеральну угоду, бо норми раніше діючої непристойно застаріли й було дуже проблематично їх застосовувати у колективних переговорах. Нарешті відновлено соціальний діалог і профспілки мають змогу систематично спілкуватись із Прем'єром і висловлювати свої пропозиції. На вимогу профспілок підвищено мінімальну зарплату до рівня фактичного прожиткового мінімуму. Суттєво підвищено зарплату держслужбовцям і працівникам органів самоврядування. Проте не вдалось добитись основного – знизити ціну на газ. Це питання не підтримано ні Урядом, ні парламентом, тому запропоновано від імені Ради звернутись до ВРУ, народних депутатів від Кіровоградщини щодо прискорення розгляду законопроектів: № 5321 «Про внесення змін до Податкового Кодексу України (щодо здешевлення вартості житлово-комунальних послуг для побутових споживачів) і № 2677 «Про внесення змін до ст.16 ЗУ «Про ціни і ціноутворення» (щодо участі організацій громадянського суспільства у державному регулюванні цін), яким передбачається взаємодія уповноважених органів, які здійснюють державний контроль у сфері з ціноутворенням, з профспілками.
Масштабні зростання цін і тарифів на основні товари відбуваються попри категоричну незгоду профспілок. За даними Держстату в структурі витрат на продукти харчування і комуналку витрати складають 71,4 відсотка. Це при тому, що середня зарплата в області торік склала лише 3974 грн. Наслідки низької зарплати: торік майже на 3,5 тисячі зменшилась в області чисельність штатних працівників, а вони сплачували податки, наповнювали бюджети. У минулому році обласна тристороння соціально-економічна рада прийняла рішення про проведення роботи щодо підвищення зарплати в області не менш ніж на 35 відсотків. Фактично цей показник склав лише 21 відсоток. Копия DSC02496 72a77У цьому році профспілкова сторона наполягатиме на виконанні прийнятого рішення у порядку контролю. В області розпочалася колдоговірна кампанія, тож завдання профспілок: віднайти резерви для забезпечення гідної зарплати.
Турбують профлідера області випадки, коли роботодавці намагаються позбутися профорганізацій, аби не укладати колдоговори, а своїми наказами установлювати розміри зарплати. Стали масовими випадки відмови роботодавців від галузевих угод, мовляв, не брав участі у підписанні угоди. І досі СПО роботодавців України не може узгодити із профспілками тарифну ставку робітника І розряду у небюджетній сфері в Генеральній угоді, що теж на руку роботодавцям: немає орієнтиру для початку переговорів. Відсутні переглянуті галузеві угоди, які є фундаментом колдоговорів. Тобто, нинішня колдоговірна кампанія буде надскладною, тож завдання профорганів: зберегти існуючі гарантії працівників в оплаті праці і співвідношення між кваліфікаційною та не кваліфікаційною працею, не допустити зниження ціни соціального пакета.Копия DSC02503 00222
Сьогодні у трудових колективах дуже напружена ситуація: незрозумілі реформи, дорожнеча. Люди – на межі зриву. Найважче первинкам, бо вони – «на передовій». Головні питання до них: чого їздили на марші протесту? Де зниження тарифу на газ? Чому, замість мінімалки у 3200 грн, отримали прожитковий мінімум – 1600 грн, на підставі якого йдуть розрахунки зарплати. Тому члени Ради вирішили, що назріла гостра необхідність постійного взаємного інформування, обміну досвідом роботи і боротьби, донесення до Президента, Кабміну України правдивої ситуації про результати законодавчих змін в оплаті праці, в реалізації реформ.
Іще одне завдання назвав Максим Баланенко: посилення громадського контролю за виконанням законодавства про підвищення соціальних стандартів. «У цьому напрямку маємо намір тісно співпрацювати з управлінням Держпраці в області. Можна відзначити активізацію профспілкового контролю в обласній організації профспілки працівників освіти і науки (здійснюють роботу 33 громадські інспектори, які торік перевірили понад 2 тисячі організацій і виявили 182 порушення, що зачепили майже півтори тисячі працівників, більшість із них виконана). Членам профспілки надано більше 800 консультацій з правових питань. Конкретна правозахисна робота проводиться обласною організацією працівників охорони здоров'я. За результатами перевірок обкомом надіслано 51 подання і всі виконано. Забезпечено представництво більше 400 працівників у різних органах влади, складено 23 позовні заяви.Копия DSC02506 ed0e8 Але такими результатами можуть похвалитися не всі обкоми. Результати роботи фахівців управління Держпраці свідчать про масові порушення трудових прав працівників. Нескладні розрахунки показують, що порушуються права кожного третього працівника. Профспілкам надається право вносити роботодавцям, органам влади подання про усунення порушень законодавства, проте користуємось ми цим правом слабо. Є маса важелів впливу на роботодавців, такі як позови до суду, вступ у трудові спори, звернення до правоохоронних та контролюючих органів, але ми чекаємо, поки власник не стане банкрутом і тільки тоді починаються активні дії, зокрема із повернення боргів із зарплати. На 1 січня ц.р. у трьох членських організаціях були підприємства-боржники. Є сподівання, що спільними зусиллями борги будуть повернені працівникам».Копия DSC02509 9125fКопия DSC02507 7e65cКопия DSC02519 13d9f
Рада прийняла постанову, якою намічено першочергові заходи членських організацій щодо відновлення і забезпечення конституційних прав спілчан.
Під час засідання обкому профспілки працівників ЖКГ, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення вручено Свідоцтво про репрезентативність.
Марія Іванова

 

Під лежачий камінь вода не тече...

Під лежачий камінь вода не тече...
Побутує така думка, що рядові державні службовці – це мовчазні виконавці, які бояться пікнути, не те, що відстоювати свої інтереси. Це не завжди так. Чимало колективів держслужбовців на всіх рівнях заявляють про свої права. Сміливості і впевненості додає підтримка обкому профспілки, який завжди підставляє плече у вирішенні проблем. Наприклад, працівники Світловодського терцентру соціального обслуговування, які надають соціальні послуги людям похилого віку, інвалідам, самотнім пенсіонерам та особам, котрі перебувають у складних життєвих обставинах, самі опинилися у незрозумілій ситуації.
У зв'язку зі змінами в законодавстві у листопаді минулого року сесія міської ради затвердила положення про терцентр у новій редакції, у якому був відсутній важливий пункт - про головного розпорядника коштів установи. Він не був внесений у зв'язку з тим, що депутати не могли дійти згоди, хто ним повинен бути: управління соцзахисту чи виконком міської ради. Відповідно до Постанови КМУ №1417 головним розпорядником коштів повинен бути орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, що утворив терцентр. Світловодський терцентр утворений виконкомом міськради.
Працівники терцентру, які не беруть участі у будь-яких політичних інтригах, не розуміли, чому не приймалося рішення про головного розпорядника коштів, яке гальмувало питання фінансового забезпечення установи. Від незрозумілих підкилимних ігор могли постраждати майже сто ні в чому не винних працівників, які не отримували належну зарплату. У колективі відбулися збори, на яких було прийняте рішення про оголошення страйку. Це було попередження. Разом з тим, працівники, як виборці, звернулися до депутатів міської ради з проханням вирішити в межах закону питання щодо головного розпорядника коштів, адже своїм протистоянням депутати порушували ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» в частині не відстоювання інтересів територіальної громади та виборців.
І достукалися. Питання вирішено.
Інша ситуація склалася у терцентрі Благовіщенського району – його працівники звернулися до обкому профспілки з приводу неможливості подальшої співпраці з директором установи. Його керівник (уже колишній) некоректно та грубо ставилася до підлеглих, постійно погрожуючи звільненням. Наприклад, під час розмови застосовувала ненормативну лайку і крик, не даючи права пояснити ситуацію чи висловити свою думку. Як кажуть, наліво і направо оголошувала догани, змушувала писати заяви на звільнення за власним бажанням. Навіть був виданий наказ на звільнення працівниці без поданої заяви.
Прикладів перевищення своїх повноважень багато. Директор дозволяла собі одноосібно вирішувати виробничі питання, наприклад, під час заготівлі вугілля і дров, яка проводилася без фактичного зважування, щодо заготівлі овочів, незважаючи на подані розрахунки сестрою-господинею, змушувала працівників стаціонарного відділення займатися переробкою овочів з подальшою консервацією, що неможливо проводити в умовах установи. Грубо порушувалися санітарні норми.
Преміювання працівників керівник здійснювала з врахуванням власних інтересів. У той час, тих, кому видавалася премія, змушувала купувати канцелярські та господарські товари за власні кошти, мотивуючи тим, що для цього і надається винагорода. Далі терпіти самоуправство директора працівники не могли. У колективі склалася напружена, стресова, несприятлива для роботи атмосфера. Люди перебували на межі емоційного вибуху.
Після втручання у конфлікт обкому профспілки, проведених переговорів із керівництвом району, ситуація у терцентрі змінилася на краще. Керівника, який втратив над собою контроль, м'яко кажучи, попросили звільнити робоче місце. Колектив зітхнув з полегшенням – з новим директором працюється із задоволенням.
Поступово ми звикаємо до такого: щоб вирішити якесь питання, мають бути екстремальні умови. Доходимо до критичної точки і... Це з одного боку, а з іншого – треба мати сміливість (державним службовцям), щоб звернутися до нас.
Торік виникала заборгованість із зарплати, особливо по управліннях соціального захисту населення. Деякі установи були на межі оголошення страйку. До нас зверталися колективи управлінь Маловисківського, Новоархангельського, Бобринецького районів. На сьогодні в жодній організації департаменту соціального захисту населення боргів із зарплати немає.
До нас дослухаються не тільки влада і керівники на місцях, а й депутати Верховної Ради. Наприклад, ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» було прийнято з урахуванням профспілкових пропозицій.
Під лежачий камінь вода не тече. Тобто, питання можна вирішити і в державних установах, якщо там є профспілкові організації.
Віктор Федотов,
голова обкому профспілки
працівників держустанов.