Архів новин
2020
Листопад
ПнВтСрЧтПтСбНд
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Виклики, ризики, заяви, позиції щодо законодавчих змін Позиція профспілок/послідовність дій, як реагування на виклик

 Виклики, ризики, заяви, позиції
щодо законодавчих змін Позиція профспілок/послідовність дій,
як реагування на виклик
Зміни Трудового законодавства
Голова парламентського комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова заявила, що ухвалений попереднім складом парламенту у першому читанні проект Трудового кодексу, «успішно заблоковано». Натомість через півтора-два місяці буде внесено ліберальний проект, який створить «дуже прості і дешеві умови відкриття і закриття робочого місця». Більше того, його норми будуть «трохи дискримінувати найманого працівника».
1. Трудові відносини будуватимуться «на умовах нової форми трудових договорів «за домовленістю» з роботодавцями, які «матимуть пріоритет над нормами Трудового кодексу і містимуть мінімальні гарантії. Трудові договори згідно Трудового законодавства будуть складатися у випадках, якщо роботодавець та працівник:
не домовились щодо договору за згодою сторів;
у монополізованих з боку роботодавців секторах та регіонах (дослідити та визначити окремо);
можливі інші виключення за результатами окремого дослідження Позиція профспілок:
1. Заборони цивільно-правових договорів.
2. Трудові відносини виникають виключно на підставі трудового договору, що укладається між працівником і роботодавцем. Визначення на рівні закону змісту трудового договору: обов'язкові та додаткові умови. Додаткові умови включаються до трудового договору за домовленістю сторін трудових відносин.
3. Строкові трудові договори укладаються в обмежених законом випадках.
4. Трудове законодавство поширюється на всіх працівників, крім тих, трудові відносини яких регулюються спеціальними законами.

Детальніше...

 

Шановні Сергію Юрійовичу, Ваша дружна команда, усі працівники освіти!

images dd717
Щиро вітаємо Вас з особливим днем на календарі – Днем учителя! Це свято викликає гарні емоції, спогади про шкільні роки, звеличує в очах суспільства постать Учителя.
Упродовж багатьох років ваша обласна організація профспілки працівників освіти і науки України опікується працівниками освіти, виборює їхні права, тобто відіграє велику роль у їхньому житті.
Віримо, що Ваша обласна організація і надалі триматиме руку на пульсі життя закладів освіти, надійно захищатиме права та інтереси особливих професіоналів, докладе максимум зусиль для забезпечення законних прав і гарантій для освітян, добиватиметься їх розширення, розуміючи, що саме вони формують інтелект і моральне обличчя України.
Зичимо Вам, Вашим спілчанам усім, хто пов'язав свою долю з учительством, міцного здоров'я, професійного і особистого щастя, гідного життя та впевненості у власних силах! Хай її величність Фортуна супроводжує Вас на кожному кроці!

З повагою
Голова Федерації профспілок області              Максим Баланенко

 

Профспілка проти тиску на фізичних осіб-підприємців

Профспілка проти тиску на фізичних осіб-підприємців
Всеукраїнська профспілка працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг, яка об'єднує велику кількість членів профспілки малого і середнього бізнесу, стурбована прийняттям Верховною Радою України Законів № 1053-1 про реєстратори розрахункових операцій (РРО) та № 1073 щодо введення «кешбека».
Враховуючи те, що ці закони є черговим тиском на фізосіб – підприємців (ФОПів), Всеукраїнська профспілка працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг звернулася до Президента України з проханням ветувати згадані закони.
Зокрема у Зверненні йдеться: «Уведення цих законів призведе до чергової тенізації малого бізнесу або взагалі його ліквідації. Шкода, що ці люди 28 років незалежності України несли на своїх плечах важкий тягар, самостійно забезпечували себе роботою і працевлаштовували інших. Завдяки підприємцям економіка країни вистояла у скрутні часи і ось тепер одним із перших законів нової влади стає «подяка» їм за все.
Неприйнятними та недопустимими є суми штрафів, які зазначені в цих законах. Вами, шановний Володимире Олександровичу, було скасовано Указ Порошенко, яким за порушення касової дисципліни був штраф у п»ятикратному розмірі неоподаткованої суми. Як презентувалося у пресі, скасування даного штрафу було пов»язано з тим, що він «заважав бізнесу працювати». І що бачимо тепер?
Законотворці встановлюють фактично, за таке саме порушення, нову суму штрафу у розмірі 150% від неоприбуткованої суми ( мін. 850 грн., хоча раніше можливо було обмежитись сумою 500 грн.). У разі вчинення повторного правопорушення сума штрафу вже становитиме 250% від не оприбуткованої суми. Тобто те, що декларувалось Вами раніше, наразі порушується цими законами».
На сайті Президента зареєстровано 2 Петиції щодо ветування цих законопроектів: Петиція №22/074532-еп та Петиція №22/074632-еп.
Всеукраїнська профспілка торгівлі підтримує також ці Петиції до Президента України.
Таким чином Профспілка вважає, що громадський резонанс серед підприємців, який виник після прийняття законопроектів №№ 1053-1, 1073 в черговий раз підтверджує той факт, що разові законопроекти, які спрямовані на детінізацію бізнесу, не вирішують проблему, тому пропонує прийняти нову податкову систему – просту, зрозумілу, єдину для всіх платників податків.
Профспілка звертається до спілчан та усіх свідомих громадян підтримати Звернення до Президента України та Петиції.

Останнє оновлення (Середа, 02 жовтня 2019, 12:29)

 

Світла пам’ять

Світла пам'ять
Неочікувано й передчасно згасла зірка Бєлана Віталія Афанасійовича, екс-голови обкому профспілки працівників автомобільного та сільгоспмашинобудування. Важко повірити в те, що ця світла людина більше не переступить поріг профспілкового дому, не скаже жартівливе слово, не усміхнеться, не обговорить з колегами профспілкові та політичні події. Ця холодна частка «не» назавжди зупинила її серце.фото майстри 5603d
Він завжди був у центрі уваги, мав свою точку зору і міг її відстоювати, був центровою фігурою на підприємствах сільгоспмашинобудування, завжди знаходив порозуміння із роботодавцями, дипломатично втілював профспілкову лінію в життя. Профспілкова робота – то була його доля. У нього завжди було багато ідей, задумів, які несли профспілкове навантаження, спрямовувалися на поліпшення умов та безпеки праці працівників провідних підприємств машинобудування.
Віталій Афанасійович пройшов непростий, але цікавий шлях – від токаря заводу «Червона зірка» до профспілкового діяча з великої літери, широкого регіонального діапазону. І скрізь, де б він не працював – інженером з експлуатації інструменту, технічним інспектором праці, секретарем обкому профспілки, головою – скрізь залишав свій, бєлановський почерк. Був напрочуд відповідальним, обов'язковим, прискіпливим працівником, добрим організатором, толерантним співрозмовником.
Звісно, вершиною його профспілкової роботи був обком профспілки, який він очолював не один десяток років. Під його безпосереднім керівництвом у профспілкових організаціях нових відтінків набула організаційно-масова, культурно-виховна та спортивна робота. Багато уваги приділяв підбору і навчанню профспілкових кадрів, обміну досвідом роботи профспілкових лідерів, пошуку нових форм роботи. Ніколи не зупинявся на досягнутому, розширював свій кругозір, умів рухатися на крок уперед, передбачати, відчувати пульс життя галузі.
Його плідний внесок у справу був високо оцінений численними відзнаками і нагородами. Та найвища нагорода Віталія Бєлана – це повага і авторитет у колег, голів первинних профспілкових організацій, роботодавців, усіх, з ким його зводила доля.
Він любив життя, умів радіти кожному новому дню... І раптом ниточка життя різко обірвалася. Змиритися із втратою шанованої людини, надійного товариша дуже важко. Смуток огорнув серця його рідних, близьких, знайомих, колег. Хай земля буде вам, Віталію Афанасійовичу, пухом, а небеса - вічним прихистком. Пам'ять про вас житиме довго-довго.
Федерація профспілок області

 

Кропивницьким крокує фестиваль

Кропивницьким крокує фестивальDSC04568 - копия 613e5
Кропивничани та його гості не могли не помітити чудовий захід на вулиці Дворцовій. Уже стало традицією для працівників обласної бібліотеки для юнацтва ім. Маланюка наприкінці вересня, з нагоди Дня бібліотек, проводити вуличні фестивалі молодіжної книги. Цьогоріч це свято носить інтригуючу назву - «Етно-фешн у книжковому містечку». Старт йому дала керівник бібліотеки Лариса Савенко, яка привітала учасників заходу і закликала їх приєднуватися до усіх презентацій. До привітань, як завжди, долучилася голова обкому профспілки працівників культури Зоя Кадук.DSC04588 b32ad
Звісно, під час фестивалю у центрі уваги була книга, тому так багато підготовлено книжкових виставок-перезентацій, презентацій літературних новинок. Серед цікавинок фестивалю – майстри-класи, наприклад, із виготовлення глиняних виробів, українських сувенірів, з арт-розпису, із плетіння української коси, ляльки-мотанки... У програмі також були виставки творчих робіт, вибухонебезпечних предметів від управління ДСНС в області, стенд-перезентація від Патрульної поліції області, локація головного управління юстиції в області, безплатне анонімне тестування на ВІЛ/СНІД та різні форми гепатиту.
У фестивалі взяли участь також Федерація профспілок області, обкоми профспілок працівників культури та охорони здоров'я, які презентували заходи профспілок з нагоди Дня дій за гідну працю, який відзначається 7 жовтня, а також розповсюдили проект Заяви Федерації профспілок України щодо проекту Трудового кодексу України. Профспілки протягом багатьох років боролися за новий Трудовий кодекс, який би не підривав, а зміцнював можливості у соціально-трудових відносинах з роботодавцем. Тобто ФПУ стоїть на позиціях категоричного неприйняття у трудовому законодавстві так званого «ліберального» підходу до унормування взаємовідносин між роботодавцями і працівниками, коли нібито «рівні» для сторін умови зводяться до повного позбавлення працівника можливостей захиститися самостійно або через профспілку нормами справедливого закону. Фінансове процвітання бізнесу за рахунок закріпачення й оббирання найманих працівників – це шлях від правової держави і демократії, шлях у нікуди.
Українські профспілки готові відстоювати трудові права працівників, зафіксовані у діючому трудовому законодавстві.DSC04586 d883f
Гарно вплелися у програму фестивалю музичні вітання камерного оркестру музичного коледжу, ансамблю сучасного танцю «Час Пік» обласного центру ДЮТ, солістів, хореографічних колективів та ін.
Марія Іванова

 

Актуальний коментар.

Актуальний коментар. Профспілки захистять
трудові права працівників
23 вересня ц. р. виступаючи перед представниками бізнесу голова комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова заявила, що ухвалений попереднім складом парламенту Трудовий кодекс «успішно заблоковано» і буде внесено ліберальний проект, який через півтора-два місяці він створить «дуже прості і дешеві умови відкриття і закриття робочого місця». Більше того, будуть «трохи дискримінувати найманого працівника».

І це заявляє голова парламентського комітету, яка має бути повернута обличчям до соціальної політики, якій громадяни довірили своє майбутнє і майбутнє своїх дітей! Громадяни, які навіть не уявляють те, що з новим ліберальним Трудовим кодексом їх очікує справжня рабська праця на умовах нової форми трудових договорів «за домовленістю» з роботодавцями, які «матимуть пріоритет над нормами Трудового кодексу і міститимуть мінімальні гарантії». При цьому, ні про які гідні умови праці мова взагалі не буде йти.
Раніше українцям державні мужі радили «менше їсти», але з заявою про готовність до явної дискримінації українського працівника - ми стикаємося вперше.
Федерація профспілок України, галузеві і регіональні профорганізації вражені таким підходом і звертаються до керівництва парламенту, партії «Слуга народу», Глави держави за роз'ясненням чи це офіційна позиція очільників держави чи це експромт заготовлений для бізнес-аудиторії, яка була присутня.
Профспілки протягом багатьох років боролися за новий Трудовий кодекс, який би не погіршував, а покращував позиції трудящих в соціально-трудових відносинах з роботодавцем. І своїх переконань ми змінювати не збираємося.
ФПУ стоїть на позиціях не сприйняття ліберального підходу до унормування взаємовідносин між роботодавцями і працівниками.
Заяви зроблені головою комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галиною Третьяковою консолідують зусилля профспілкового руху, призведуть до активного спротиву трудящих. Наше реагування буде помітним і відчутним. Це право і обов'язок профспілок, передбачені законодавством.
Людина має бути захищеною і має повне право на гідну роботу і гідне життя.

Володимир Саєнко,
заступник Голови ФПУ

 

Бий свій свого... Або І знову про державних службовців


Як кажуть, не встигло ще висохнути чорнило після травневої постанови КМУ №91 (за Уряду Гройсмана) про 50-відсоткове скорочення державних службовців, як уже 10 вересня Верховна Рада поспіхом проголосувала у першому читанні за законопроект №1066 «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади», у якому знову черговий сюрприз, звісно, для держслужбовців. Як не дивно, але, мабуть, усі народні депутати починали своє професійне життя із державної служби. І нинішні парламентарі дуже поважно називають себе: ми – державні службовці. Але в чому різниця? По-перше, вони уже не того польоту. По-друге, якби на них поширювався законопроект №1066, а не про статус народного депутата, то, мабуть, вони спішно б залишали стіни ВРУ...
Дуже влучно характеризує цей законопроект прислів'я: «Бий свій свого, щоб чужий боявся». Він рясніє такими новаціями, які збагнути дуже важко. Причому, продумано настільки хитромудро, аби держслужбовці не могли захистити свої діючі права і гарантії. Розробники законопроекту відразу відсікли цю можливість, увівши норму про непоширення на них законодавства про працю (ніби вони другосортні). Цей законопроект попросту знищить законне регулювання трудових відносин державних службовців майже у всіх сферах, включаючи оформлення трудових відносин, гарантій в оплаті праці, виплати компенсацій.
Обухом по голові б'є запровадження для державних службовців контрактної форми без чіткого визначення випадків її застосування, на що вказував Конституційний Суд України. Що важливо для працюючої людини? Стабільність. Упевненість на робочому місці – це добрий стимул працювати краще, відточувати професійну майстерність для забезпечення ефективної реалізації державної політики. А контракт має відтінок тимчасовості. Його застосування на посадах держслужбовців, на мій погляд, недоречне, адже ці посадовці з першого трудового кроку зобов'язані навчатися, удосконалюватись, підвищувати кваліфікацію, складати екзамени, щорічну оцінку... Контрактна система нівелює цю відпрацьовану систему.

Останнє оновлення (Середа, 25 вересня 2019, 11:52)

Детальніше...

 

Шановні працівники лісу та ветерани галузі!


Прийміть найщиріші і найтепліші вітання з нагоди
професійного свята!загружено cefd8
Ви представляєте прекрасну, життєдайну і вічну професію – розумом, серцем і руками створюєте унікальний, безцінний дарунок людству, прикрашаєте землю зеленими насадженнями, працюєте на національне багатство і здоров'я населення, гарантуєте екологічну безпеку, забезпечуєте майбутнє нації. Ви залишаєте гарний, незабутній для багатьох поколінь слід. Честь і хвала Вам за невтомність і відданість справі! Ми пишаємося Вами, геніями лісових масивів, господарями зеленої планети. Приємно, що у лісовому господарстві Кіровоградщини діє потужна, чисельна обласна організація профспілки, її структурні підрозділи. Щороку Ваші колективні договори відзначаються серед кращих. Це Ваш захист і впевненість у завтрашньому дні. Профкоми, обком профспілки роблять все можливе, аби Ви отримували гідну заробітну плату, працювали у безпечних умовах, могли добре відпочити.
Нехай усе вирощене і створене Вашими руками на кіровоградських лісових просторах служить людям на радість і добро! Здоров'я Вам, фізичного і морального, щастя, професійного і родинного, удачі, завжди і у всьому, успіхів у всіх починаннях! Хай Вас надихають рідні люди, підтримують колеги, а доля збагачує життєвою мудрістю, світлою енергією та невичерпним натхненням!

З повагою
Голова Федерації профспілок області Максим Баланенко

 

Готуємось до прийняття нового Трудового кодексу!

Готуємось до прийняття нового Трудового кодексу!
Сьогодні профспілками направлено параламентарям низку постатейних поправок до проекту нового Трудового Кодексу України.
У Верховній Раді України 29 серпня 2019 року зареєстровано проект Трудового кодексу України (реєстр. № 0955) (далі – проект Кодексу), прийнятий Парламентом в першому читанні за основу за підтримки 258 народних депутатів України VIII скликання. Історія цього проекту починалася з 27 грудня 2014 року, коли у Верховній Раді України зареєстровано проект Трудового кодексу України, внесений народним депутатом України Папієвим М.М. (реєстр.№ 1658).
20 травня 2015 року за результатами роботи представників сторін соціального діалогу народними депутатами України Гройсманом В.Б., Денісовою Л.Л., Папієвим М.М. до Верховної Ради України за тим же № 1658 надано на заміну доопрацьований проект Трудового кодексу.
Авторами проекту Трудового кодексу (реєстр. № 1658 доопрац.) за основу взяті напрацювання до попередніх проектів.
Комітет на засіданні 20 травня 2015 року схвалив проект і рекомендував Верховній Раді України для прийняття його у першому читанні.
5 листопада 2015 року Верховна Рада України прийняла проект Трудового кодексу України (реєстр.№ 1658 доопрацьований) у першому читанні за основу та доручила Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням зауважень і пропозицій суб'єктів права законодавчої ініціативи та внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.
Для підготовки проекту Трудового кодексу до другого читання Комітетом була утворена Робоча група з представників уряду, профспілок, роботодавців, науковців у галузі трудового права. Протягом 2015-2017 років Робоча група провела більше ніж 40 засідань, на яких удосконалено положення законопроекту № 1658 (доопрац.), розглянуто та прийнято рішення більше як по 1885 пропозиціям.
У квітні 2017 року Комітетом прийнято рішення про внесення проекту Трудового кодексу на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.
Проект Трудового кодексу, що був підготовлений до першого читання, пройшов експертизу Міжнародного бюро праці щодо відповідності його положень міжнародним нормам і стандартам. У Меморандумі технічних коментарів МБП до проекту висловлено 59 рекомендацій, в основному щодо регулюючого характеру проекту, інші – конкретні рекомендації щодо регулювання трудових відносин.
З урахуванням наданих рекомендацій МБП СПО об'єднань профспілок напрацьовано низку постатейних поправок до проекту Кодексу, які направлені 6 вересня 2019 року Голові Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, депутатським фракціям і групам у Верховній Раді України, народним депутатам України з метою внесення їх від суб'єктів права законодавчої ініціативи у встановленому Регламентом Верховної Ради України порядку для врахування під час підготовки проекту Кодексу до другого читання, а також підтримки під час голосування у Парламенті.

Департамент правового захисту ФПУ

 

Оформити пенсію, не виходячи із дому

Оформити пенсію, не виходячи із домуDSC04559 - копия b0ad6
У рамках співпраці ФПО та головного управління Пенсійного фонду в області відбулася зустріч профспілкового активу із заступником начальника головного управління Пенсійного фонду України в області Юрієм Шарпінським, начальником управління інформаційних систем та електронних реєстрів Оленою Пархоменко, головним спеціалістом відділу методології та організації роботи з обслуговування громадян Валентиною Зав'яловою.DSC04565 - копия 8f3c1
Відкрив зустріч голова ФПО Максим Баланенко. Юрій Шарпінський проінформував про новації Пенсійного фонду. Згідно із прийнятими урядовими рішеннями проведено кілька перерахунків пенсій різним категоріям громадян. Основні з них – це індексація пенсій з 1 березня та встановлення одноразової доплати до пенсії; перерахунок з 1 квітня працюючим пенсіонерам без їхнього звернення; перерахунок з 1 липня у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму та встановлення до пенсії доплати до 2000 грн. особам, які мають необхідний страховий стаж.
Активно впроваджуються єдині стандарти обслуговування в усіх сервісних центрах головного управління. На території області 114 кваліфікованих спеціалістів надають повний спектр послуг в 24 сервісних центрах. Обслуговування громадян проводиться незалежно від місця їхнього проживання. Сервісні центри мають розумне пристосування для осіб з особливими потребами: це облаштування пандусами, табличками, з продубльованим рельєфно-крапковим шрифтом Брайля, наявність медичних аптечок, облаштування місць, призначених для паркування транспортних засобів людей з інвалідністю, засобами відеоспостереження.DSC04563 - копия 3f3b7
В 11 об'єднаних територіальних громадах працює 12 віддалених робочих місць та 12 віддалених робочих місць створено в ЦНАПах, сільських радах, установах, організаціях, на підприємствах. В цілому з початку року надано 1903 послуги. Це надання консультацій з питань пенсійного забезпечення та прийом і видача документів. На сьогодні проведено оснащення усіх віддалених робочих місць сучасною комп'ютерною технікою, що дає можливість отримання громадянами усього спектру послуг. (подання заяв про призначення (перерахунок) пенсій, замовлення пенсійних посвідчень, видача довідок про доходи пенсіонера та інших довідок з реєстру застрахованих осіб, тощо).
Популярності набирає взаємодія громадян з Пенсійним фондом через сервіси Веб-порталу електронних послуг. На сьогодні в особистому кабінеті працює низка сервісів для пенсіонерів, громадян та страхувальників, зокрема це: налаштування послуги безплатного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи); отримання довідок, достовірність яких підтверджується QR-кодом і не потребує ні підпису ні печатки (про розмір сплачених внесків (форма ОК-5), витяг із реєстру застрахованих осіб, довідка про розмір пенсії); отримання застрахованими особами через особистий кабінет інформації про страховий стаж та щомісячні відрахування єдиного соціального внеску роботодавцем, в тому числі щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу. А також електронні «Довідки про трудовий та страховий стаж» працівників для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності.
Крім того, з кінця липня реалізовано технологію призначення пенсії за принципом «одного відвідування», або «один дотик».
На Веб-порталі Фонду запрацював функціонал дистанційного подання заяви на призначення (перерахунок) пенсії та виготовлення пенсійного посвідчення із можливістю прикріплення заявником самостійно електронних копій документів.
Мешканці Кіровоградщини відтепер можуть оформити пенсію, не виходячи із дому – в один дотик. Першими, хто перевірив новацію на собі, стали жителі Новгородківського району, міст Олександрії, Світловодська та Знам'янки, які наступного дня після оформлення заяви на Веб-порталі Пенсійного Фонду та надання сканкопій документів, отримали підтвердження того, що пенсію їм призначено.
В чому перевага такого способу? Ані черг, ані витрат власного часу на відвідування сервісного центру.
Що для цього необхідно? Електронний цифровий підпис та наявність Інтернету на комп'ютері.
Як скористатися? 1. Зареєструватися на Веб-порталі електронних послуг https://portal.pfu.gov.ua/. 2. Обрати пункт "Заява на призначення пенсії". 3. Заповнити анкету. 4. Завантажити документи. 5. Підписати заяву електронним підписом. 6. Відправити її до ПФУ. 7. Дочекатися СМС (протягом 10 днів) і прийти до сервісного центру за своїм посвідченням. Наразі триває розробка мобільного додатку.
Валентина Зав'ялова відповіла на запитання, які хвилюють профспілкових активістів. Наприклад, чи мають право жінки виходити на пенсію у 55 років? Ні, уже такого права вони не мають. На сьогодні жінки, які народилися із 1 квітня по 30 вересня 1960 року, мають право вийти на пенсію у 59 років, далі – у 59 з половиною років, потім – у 60 років. Турбує також питання виходу на пенсію за вислугу років. Це питання зараз на розгляді. Багато запитання було щодо виплати 10 окладів при виході на пенсію педагогів та медиків. Ця норма діє.
Олена Пархоменко звернулася з аудиторії перед пенсійного віку та закликала скористатися послугами веб-порталу або сервісного центру Пенсійного фонду і поцікавитися інформацією про себе, яка накопичена з 2000 року. Всі відомості про пільговий стаж, про періоди перебування у центрі зайнятості, про зарплату, дату прийому та звільнення з роботи. Усі ці дані зберігаються у Пенсійному фонді. Сьогодні пенсія з 2000 року призначається за даними персоніфікованого обліку. Не варто чекати 60 років, уже у 40-45 років треба цікавитися майбутньою пенсією, чи внесені всі дані, чи сплачені у повному обсязі внески, чи правильно зазначені умови праці і т. д.
Марія Іванова

Останнє оновлення (Четвер, 22 серпня 2019, 10:18)

 

У профспілках знакова подія – підписано Меморандум

У профспілках знакова подія – підписано МеморандумDSC04553 - копия b471f
У Федерації профспілок Кіровоградської області сталася знакова подія – підписано Меморандум про співпрацю між Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області та ФПО.
До такого спільного рішення сторони Меморандуму дійшли, керуючись Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, Конституцією України, законами «Про безоплатну правову допомогу» та «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», іншими нормативно-правовими актами, спрямованими на реалізацію та захист конституційних прав і свобод людини та прагнучи забезпечити максимальну ефективність здійснюваних заходів при досягненні спільних цілей.
Голова ФПО Максим Баланенко, підписуючи Меморандум, зазначив, що завдання Федерації профспілок області та Центру збігаються: правова допомога спілчанам, усім громадянам, їх навчання, попередження від необачних кроків. «Думаю, будемо співпрацювати у цьому напрямку тісно, плідно розвиватимемо наші стосунки на місцях, під час конкретних ситуацій». Максим Баланенко назвав мету Меморандуму - це консолідація зусиль Сторін, спрямованих на недопущення порушень прав і свобод людини, зокрема на безоплатну правову допомогу. Меморандум – це відправна точка, основа для розроблення подальших заходів, спрямованих на розвиток взаємодії і співробітництва Сторін.
Представив Регіональний центр, який працює з 2012 року, його директор Леонід Кропліс. «Центр надає безоплатну допомогу як у цивільних, так і кримінальних справах. У реєстрі Центру 180 адвокатів, які теж надають послуги безоплатно. Первинну допомогу ми теж надаємо, причому усім без винятку, а вторинну допомогу - супровід у судах здійснює або адвокат, або наш працівник. У кримінальних справах надаємо допомогу усім, а у цивільних справах – 15 категоріям. У місяць по цивільних справах буває до 6 тисяч звернень. Наша робота не замикається кабінетами – ми виїжджаємо у госпіталь, зустрічаємося з АТОвцями, з іншими колективами і проводимо роз'яснювальну роботу. Загалом я дуже радий, що ми підписуємо цей Меморандум, адже профспілки захищають інтереси людей, а ми захищаємо більше незахищені верстви населення, дохід яких не перевищує двох прожиткових мінімумів. Коли поєднати дві сили – профспілкову і Центру, результат буде очевидніший. Люди повинні знати, що вони у захисті своїх прав не самотні – за них є кому постояти. Хай звертаються ті, кого образили, кому не виплачують зарплату, кого незаконно звільнили, по відношенню до кого скоюються різні порушення. Ми допомагаємо, починаючи із консультації, написання позовної заяви і до забезпечення супроводу у судах, включаючи Верховний».
Із структурою Регіонального центру, алгоритмом його дій ознайомила заступник директора Центру Олена Шишкарьова. «На Кіровоградщині діють 4 таких Центри, які забезпечують надання безоплатної вторинної правової допомоги в області: Регіональний та три місцевих. Регіональний центр надає допомогу лише у кримінальних провадженнях. Працюємо цілодобово, є черговий, яких отримує інформацію від певних органів, за потреби зв'язується з адвокатом. Безоплатна допомога тільки для клієнта, роботу адвоката оплачує держава. Ця інформація є відкритою на нашому сайті. Захищаємо права дітей. Будь-яка дитина, яка потребує правової допомоги, може до нас звертатися, а також АТОвці, внутрішньо переміщені особи, а в основному – соціально незахищені верстви населення. Місцеві центри приймають заяви безпосередньо від заявників. Нещодавно було відкрито доступ до нашої бази (на сайті зазначена адреса), тож можна з нею знайомитися і знаходити відповіді на свої запитання. Думаю, що наша співпраця у цьому плані буде корисна, адже і профспілки, і ми покликані відновлювати порушені права людей».
Сторони домовилися про проведення спільних заходів і виїздів у райони та трудові колективи.
Марія Іванова

 

Шановні колеги, друзі!

Шановні колеги, друзі!den-stroitelya-otkrytka 0fe0f
Щиро вітаємо Вас із чудовим професійним святом – Днем будівельника!
Це свято бере витоки із 1993 року. Саме тоді, 26 років тому, Указом Президента України був встановлений святковий день для працівників будівельної галузі. Це вияв високої значимості Вашої професії.
Ви представляєте красиву і вічну професію будівельника, своєю невтомною щоденною працею піднімаєте її престиж і значення для багатьох поколінь. Тобто Ваше покликання – творити, дарувати людям затишок та комфорт, залишати у спадок чудові споруди.
Ми пишаємося вишуканими спорудами зодчих минулого, які є візитною карткою нашого краю, з глибокою шаною ставимося до культурної спадщини та сучасних авторських будівель.
Саме завдяки Вам отримують нове життя архітектурні шедеври, стають кращими й ошатнішими рідні вулиці і площі. Ми переконані, попереду у вас велика робота, адже в країні розпочато реалізацію масштабної програми житлового будівництва. Кіровоградщині та країні в цілому потрібні Ваші знання, уміння і золоті руки. Віримо, що своєю творчою щоденною працею Ви досягнете нових високих результатів, а Ваші імена будуть вписані у літопис нашого краю.
З почуттям глибокої вдячності за неоціненний вклад у розбудову рідного краю, від щирого серця бажаємо Вам – робітникам, інженерно-технічним працівникам і службовцям, ветеранам будівельного комплексу, працівникам будівельних матеріалів, викладачам, студентам та ліцеїстам будівельних навчальних закладів – міцного здоров'я, щастя, родинного благополуччя, миру, добра, стабільності та нових успіхів у Ваших справах на благо України! Хай Ваші оселі будуть наповнені добробутом, святковим і веселим настроєм!
Зі святом Вас! Слава Україні!
З повагою
Григорій Святун, голова Кіровоградської обласної організації профспілки працівників будівництва і промбудматеріалів