Вимагаємо зупинити масове звільнення працівників та ліквідацію закладів культури
Вимагаємо зупинити масове звільнення працівників
та ліквідацію закладів культури
Обком профспілки працівників культури в рамках своїх повноважень щодо захисту прав і гарантій працівників культури, керуючись нормативно-правовими документами, звертає увагу на дотримання конституційних прав працюючих у нашій області і вимагає зупинити масове звільнення працівників та повну ліквідацію закладів культури.
Відповідно до Закону «Про культуру» заклади культури комунальної власності автоматично включені до базової мережі місцевого рівня. Виключення закладів культури з базової мережі або ліквідація чи реорганізація потребують погодження з Міністерством культури та інформаційної політики України, як центрального органу виконавчої влади, що здійснює формування державної політики у сфері культури.
Слід зазначити, що відповідно до ЗУ «Про добровільні об'єднання територіальних громад», заклади переходять у власність громад за правонаступництвом. І Постанова ВРУ від 17 липня 2020 р. №807 не передбачає ліквідацію чи реорганізацію комунальних закладів, у т. ч. культури. Станом на 22 січня ц. р. практично у жодному із новостворених чотирьох районів не завершено передачу закладів культури сіл, селищ раніше діючих районів до комунальної власності територіальних громад. Сесії районних та селищних рад перенесені на 26-29 січня. Питання про виплату зарплати за січень працівникам культури не вирішене. Фінвідділи селищних рад відправляють керівників районних закладів культури до райрад, які не мають відповідного фінансування.
Комісії тільки створюються, майно передається, а про комплексну передачу повноважень, персоналу й відповідних обов'язків не йдеться. Всупереч діючому законодавству сесія Голованівської селищної ради рішенням від 15 січня №75 затвердила структуру відділу культури, туризму та культурної спадщини у кількості 63 штатних одиниць, тоді як у 2020 році було 135 штатних посад, тобто запропоноване масове звільнення, яке суперечить і Галузевій угоді, і нормативній базі України. По районній бібліотеці скорочення – майже 40%. На 18 сільських бібліотек виділено 4,5 штатних посад, на 14 сільських клубів – 7 штатних одиниць. Тобто всі працівники культури і бібліотек переведені на 0,5 ставки.
Олександрівська селищна рада 19 січня листом за підписом селищного голови повідомила усіх сільських працівників культури, кожного персонально під особистий підпис про звільнення із займаних посад у зв'язку з реорганізацією району. Ні сесія новоствореної Кропивницької районної ради, ні сесія Олександрівської селищної ради з питань передачі власності ще не відбулися, а працівників уже попередили не про зміну засновника і назву, а про звільнення, хоча законодавством цього не передбачено.
ТАРИФИ НА ГАЗ І ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ МАЮТЬ БУТИ СПРАВЕДЛИВИМИ !
ТАРИФИ НА ГАЗ І ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ МАЮТЬ БУТИ СПРАВЕДЛИВИМИ !
Підвищення цін на газ і тарифів на електроенергію – нахабний крок влади, до чого більшість людей виявились не підготовленими, що засвідчують протести в різних регіонах України.
На цьому наголошувалося у виступах учасників прес-конференції 21 січня 2021 року в Інформаційній агенції "УНІАН".
До журналістів звернулись Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, голова Федерації транспортників України, голова Профспілки залізничників і транспортних будівельників Вадим Бубняк, заступник Голови ФПУ Олександр Шубін, голова Профспілки виробничників і підприємців України Наталья Землянська, представник ГО "Соціальний рух" Олексій Громов.
Вони були одностайними у думці, що ціни на природний газ та тарифи на електричну енергію і комунальні послуги значно перевищують економічно обґрунтований рівень та не відповідають фактичному рівню доходів населення. Як наслідок, збільшується кількість людей, які бідніють, зростає заборгованість за спожиті енергоносії та житлово-комунальні послуги. У виробничому секторі знижується конкурентоспроможність української продукції.
Представники профспілок приєднались до «хвилі гніву», ініційованої громадськими організаціями, яка прокаталася всією країною, чітко сформулювали свою позицію на засіданні Президії ФПУ та направили звернення до влади.
ФПУ вважає, що державна політика при запровадженні в Україні ринків природного газу та електричної енергії, не забезпечує інтересів громадян і потребує перегляду.
Для виходу з кризової ситуації ФПУ вимагає від влади відновити державне регулювання цін для населення як на ринку природного газу, так і на ринку електроенергії щонайменше до моменту стабілізації економіки і внести відповідні зміни до законодавства.
Верховній Раді України запропоновано невідкладно заслухати звіт Уряду в порядку парламентського контролю, переглянути державну політику ціноутворення в енергетичному секторі економіки країни, а також прийняти рішення про посилення соціального захисту населення в умовах запровадження енергоринку. Переглянути засади створення і діяльності наглядових рад державних підприємств і організацій.
ФПУ також вважає за необхідне внести зміни до Держбюджету України на 2021 рік, передбачивши реальний обсяг асигнувань на пільги і житлові субсидії громадянам для оплати житлово-комунальних послуг, придбання палива і газу.
У разі не виконання владою зазначених вимог до 1 лютого ц.р. ФПУ мобілізує своїх прихильників і вдасться до масових протестних дій.
КУДИ ВИТІКАЮТЬ БЮДЖЕТНІ КОШТИ?
КУДИ ВИТІКАЮТЬ БЮДЖЕТНІ КОШТИ?
Фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області завершили ревізію бюджету Первозванівської сільської об'єднаної територіальної громади та фінансово-господарської діяльності Первозванівської сільської ради.
Установили низку порушень, що призвели до втрати майже 1,2 млн. грн. Зокрема, встановлено, що до актів виконаних робіт із благоустрою, було включено матеріали й витрати на роботу орендованої та власної техніки.
Виявлено також, що підрядники завищили вартість виконаних робіт при виконанні вуличного капітального ремонту, проведенні реконструкції та поточного ремонту мереж зовнішнього електроосвітлення вулиць. Встановлено ще й нецільове використання коштів із місцевого бюджету. Програмою «Ветеран» передбачалося бюджетні кошти спрямовувати на цільові заходи, проте вони були використані на виплату... зарплати голові ради ветеранів.
За допущені порушення складено 4 протоколи про адмінправопорушення. Про результати ревізії проінформовано правоохоронні органи.
Пресслужба Управління Східного офісу.
Без активних дій, мабуть, не обійтись
Без активних дій, мабуть, не обійтись
Відбулася відео-конференція ФПУ, в якій взяли участь представники Федерації профспілок Кіровоградської області та начальник відділення НСПП в області. Учасники конференції обговорили проблеми, які виникають у процесі адміністративно-територіальної реформи.
Що найбільше турбує профспілки? Те, що реформа втілюється, відбувається передача майна, будівель, але... без людей. Сьогодні важливо не допустити, щоб люди залишилися без роботи. Профспілки повинні на кожній конкретній території розібратися, чому відбувається порушення трудових прав працівників.
Великим сюрпризом виявилося те, що усі документи щодо ліквідації районів були прийняті наприкінці минулого року, а отримали їх у січні. На думку окремих учасників наради, Україна у плані звільнення людей дійшла до середньовіччя. Звільняються цілі управління, наприклад, соціального захисту, тобто руйнується система соціального захисту. Є випадки, коли скорочують працівників без розрахунків. Загалом немає єдиного державного підходу до процесу реорганізації.
Голова Федерації профспілок Кіровоградської області Максим Баланенко заявив, що профспілки не включені до спеціальних комісій і всі процеси відбуваються без їхньої участі, і цю ситуацію потрібно негайно виправляти. Максим Баланенко проінформував, що ФПО провела робочу зустріч з директором обласного центру зайнятості та представниками облдержадміністрації, які були попереджені: якщо нічого не зміниться, то у березні відбудеться соціальний вибух, і зажадали посилити контроль за цими процесами.
Учасники наради вирішили провести детальний аналіз ситуації та звернутися до Президента України, Кабінету Міністрів про припинення масових порушень прав працівників в ході адміністративної реформи та попередити, що в разі не реагування на звернення профспілок про проведення акції протесту профспілок, підготовка до якої вже розпочалася.
Дії профспілок підтримала представник Уповноваженого з дотримання соціальних та економічних прав Олена Степаненко.
Прес-центр ФПО
ПОЗИЦІЯ ФПУ:
ПОЗИЦІЯ ФПУ:
СИТУАЦІЯ ПО ТАРИФАХ МАЄ БУТИ ВИРІШЕНА НА КОРИСТЬ ЛЮДЕЙ
На засіданні Уряду 13 січня 2021 року одним з основних розглядалось питання про необхідність вжиття заходів із вирішення ситуації, що виникла через підвищення з початку року тарифів на комунальні послуги для населення.
У регіонах України люди виходять на мітинги, перекривають траси, протестуючи проти зростання цін на газ, електроенергію та опалення. При цьому ФПУ, її членські організації відразу рішуче заявили про свою позицію щодо неприпустимості збільшення цін на послуги ЖКГ. Особливо, коли в країні запроваджено черговий локдаун, пов'язаний з поширенням епідемії коронавірусу. Такі дії розцінюються ФПУ як провокативні та такі, що потребують відповідальності перед суспільством.
Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Оовий, коментуючи ситуацію навколо цін і тарифів, нагадав про те, що Федерація профспілок України та Спільний представницький орган профспілок ще восени минулого року звертались до Уряду у зв’язку із запровадженням в країні з 1 серпня 2020 р. ринку природного газу. Тоді профспілки чітко зазначили, що в Україні поки що не створено належних умов для застосування тих правил, які є звичайними для енергоринків економічно розвинених країн.
- Для нас це нова справа і нам потрібно ще багато чого зробити, щоб створити належні умови для конкуренції на енергетичному ринку, а головне – збалансувати доходи громадян з видатками, які об’єктивно будуть коливатись, виходячи з ринкової ціни на газ, - наголосив Г.Осовий. - Отже, позиція профспілок полягає у тому, щоб на період дії обмежувальних заходів у зв’язку із поширенням пандемії COVID-19, або як мінімум – до завершення опалювального сезону призупинити підвищення тарифів. Потрібно також звернути увагу на зменшення доходів громадян і, в тому числі трудових доходів, тому що за минулорічний період (за оцінками профспілок) працівники не дотримали більш як 140 млрд. грн. заробітної плати. Це відбулось через карантин, запровадження неповного робочого часу, або зменшення обсягів виробництва. Тому те, що було оголошено на засіданні Уряду, який ініціював, принаймні до завершення карантинних обмежень, або поточного опалювального сезону запровадження державного регулювання ціни на газ для побутових споживачів, співвідноситься із вимогами ФПУ, - підкреслив лідер профспілок.
14 січня, Президія ФПУ ухвалить рішення, спрямовані на захист споживачів і запропонує широкий спектр дій, необхідних для стабілізації ситуації.
Представники профспілок також готові долучитись до роботи в складі груп, які будуть утворюватись урядовими структурами для вироблення справедливої ціни на газ та електроенергію для населення, а також пошуку шляхів законодавчого вирішення питання щодо тарифів.
- Ми будемо наполягати на необхідності збалансування економічної і соціальної складових у процесі проведення реформ енергоринку і, насамперед, забезпечення підвищення грошових доходів громадян: заробітних плат, пенсій, а також індексації цих доходів, - сказав Голова ФПУ. – Адже ситуація по тарифам має бути вирішена на користь людей.
Прес-центр ФПУ
ПОЗИЦІЯ ФПУ:
СИТУАЦІЯ ПО ТАРИФАХ МАЄ БУТИ ВИРІШЕНА НА КОРИСТЬ ЛЮДЕЙ
На засіданні Уряду 13 січня 2021 року одним з основних розглядалось питання про необхідність вжиття заходів із вирішення ситуації, що виникла через підвищення з початку року тарифів на комунальні послуги для населення.
У регіонах України люди виходять на мітинги, перекривають траси, протестуючи проти зростання цін на газ, електроенергію та опалення. При цьому ФПУ, її членські організації відразу рішуче заявили про свою позицію щодо неприпустимості збільшення цін на послуги ЖКГ. Особливо, коли в країні запроваджено черговий локдаун, пов'язаний з поширенням епідемії коронавірусу. Такі дії розцінюються ФПУ як провокативні та такі, що потребують відповідальності перед суспільством.
Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Оовий, коментуючи ситуацію навколо цін і тарифів, нагадав про те, що Федерація профспілок України та Спільний представницький орган профспілок ще восени минулого року звертались до Уряду у зв’язку із запровадженням в країні з 1 серпня 2020 р. ринку природного газу. Тоді профспілки чітко зазначили, що в Україні поки що не створено належних умов для застосування тих правил, які є звичайними для енергоринків економічно розвинених країн.
- Для нас це нова справа і нам потрібно ще багато чого зробити, щоб створити належні умови для конкуренції на енергетичному ринку, а головне – збалансувати доходи громадян з видатками, які об’єктивно будуть коливатись, виходячи з ринкової ціни на газ, - наголосив Г.Осовий. - Отже, позиція профспілок полягає у тому, щоб на період дії обмежувальних заходів у зв’язку із поширенням пандемії COVID-19, або як мінімум – до завершення опалювального сезону призупинити підвищення тарифів. Потрібно також звернути увагу на зменшення доходів громадян і, в тому числі трудових доходів, тому що за минулорічний період (за оцінками профспілок) працівники не дотримали більш як 140 млрд. грн. заробітної плати. Це відбулось через карантин, запровадження неповного робочого часу, або зменшення обсягів виробництва. Тому те, що було оголошено на засіданні Уряду, який ініціював, принаймні до завершення карантинних обмежень, або поточного опалювального сезону запровадження державного регулювання ціни на газ для побутових споживачів, співвідноситься із вимогами ФПУ, - підкреслив лідер профспілок.
14 січня, Президія ФПУ ухвалить рішення, спрямовані на захист споживачів і запропонує широкий спектр дій, необхідних для стабілізації ситуації.
Представники профспілок також готові долучитись до роботи в складі груп, які будуть утворюватись урядовими структурами для вироблення справедливої ціни на газ та електроенергію для населення, а також пошуку шляхів законодавчого вирішення питання щодо тарифів.
- Ми будемо наполягати на необхідності збалансування економічної і соціальної складових у процесі проведення реформ енергоринку і, насамперед, забезпечення підвищення грошових доходів громадян: заробітних плат, пенсій, а також індексації цих доходів, - сказав Голова ФПУ. – Адже ситуація по тарифам має бути вирішена на користь людей.
Прес-центр ФПУ
СИТУАЦІЯ ПО ТАРИФАХ МАЄ БУТИ ВИРІШЕНА НА КОРИСТЬ ЛЮДЕЙ
На засіданні Уряду 13 січня 2021 року одним з основних розглядалось питання про необхідність вжиття заходів із вирішення ситуації, що виникла через підвищення з початку року тарифів на комунальні послуги для населення.
У регіонах України люди виходять на мітинги, перекривають траси, протестуючи проти зростання цін на газ, електроенергію та опалення. При цьому ФПУ, її членські організації відразу рішуче заявили про свою позицію щодо неприпустимості збільшення цін на послуги ЖКГ. Особливо, коли в країні запроваджено черговий локдаун, пов'язаний з поширенням епідемії коронавірусу. Такі дії розцінюються ФПУ як провокативні та такі, що потребують відповідальності перед суспільством.
Голова СПО об'єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Оовий, коментуючи ситуацію навколо цін і тарифів, нагадав про те, що Федерація профспілок України та Спільний представницький орган профспілок ще восени минулого року звертались до Уряду у зв'язку із запровадженням в країні з 1 серпня 2020 р. ринку природного газу. Тоді профспілки чітко зазначили, що в Україні поки що не створено належних умов для застосування тих правил, які є звичайними для енергоринків економічно розвинених країн.
- Для нас це нова справа і нам потрібно ще багато чого зробити, щоб створити належні умови для конкуренції на енергетичному ринку, а головне – збалансувати доходи громадян з видатками, які об'єктивно будуть коливатись, виходячи з ринкової ціни на газ, - наголосив Г.Осовий. - Отже, позиція профспілок полягає у тому, щоб на період дії обмежувальних заходів у зв'язку із поширенням пандемії COVID-19, або як мінімум – до завершення опалювального сезону призупинити підвищення тарифів. Потрібно також звернути увагу на зменшення доходів громадян і, в тому числі трудових доходів, тому що за минулорічний період (за оцінками профспілок) працівники не дотримали більш як 140 млрд. грн. заробітної плати. Це відбулось через карантин, запровадження неповного робочого часу, або зменшення обсягів виробництва. Тому те, що було оголошено на засіданні Уряду, який ініціював, принаймні до завершення карантинних обмежень, або поточного опалювального сезону запровадження державного регулювання ціни на газ для побутових споживачів, співвідноситься із вимогами ФПУ, - підкреслив лідер профспілок.
14 січня, Президія ФПУ ухвалить рішення, спрямовані на захист споживачів і запропонує широкий спектр дій, необхідних для стабілізації ситуації.
Представники профспілок також готові долучитись до роботи в складі груп, які будуть утворюватись урядовими структурами для вироблення справедливої ціни на газ та електроенергію для населення, а також пошуку шляхів законодавчого вирішення питання щодо тарифів.
- Ми будемо наполягати на необхідності збалансування економічної і соціальної складових у процесі проведення реформ енергоринку і, насамперед, забезпечення підвищення грошових доходів громадян: заробітних плат, пенсій, а також індексації цих доходів, - сказав Голова ФПУ. – Адже ситуація по тарифам має бути вирішена на користь людей.
Прес-центр ФПУ
Пасинок у рідної держави
Пасинок у рідної держави
Федерація профспілок області систематично переймається сумнозвісною долею ДП «Дирекція ГЗКОР» - 5-й рік підряд ставить перед Мінекономрозвитку питання щодо врегулювання достатнього фінансування та збереження державного майна, проте позитивне рішення не приймається. Наприкінці минулого року в черговий раз ФПО на прохання профкому підприємства звернулася до Міністерства з конкретною пропозицією: посприяти у вирішенні питання виділення необхідного додаткового фінансування ДП «Дирекція ГЗКОР» у 2020 році із Держбюджету України для забезпечення погашення першочергових видатків з оплати праці та електроенергії.
Відповідь Мінекономрозвитку вражаюча: «Законом України «Про внесення змін до Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» Мінекономіки зменшено видатки держбюджету, оскільки кошти були спрямовані на створення фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 та її наслідками. Крім того, відповідно до постанови ВРУ від 03. 09. 2020 р., утворено нове Міністерство – з питань стратегічних галузей промисловості України. З метою забезпечення його фінансування прийнято Закон, яким внесено зміни до Закону про Держбюджет-2020 і Мінекономіки скорочено видатки державного бюджету. На виконання вимог Закону «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, прийнято розпорядження КМУ про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, яким в черговий раз Мінекономіки скорочено видатки державного бюджету. З огляду на зазначене у Мінекономіки відсутні джерела, за рахунок яких можливо забезпечити покриття видатків на виконання зазначених заходів».
Є у відповіді й обнадійливе речення: «Видатки на забезпечення життєдіяльності ДП «КГЗКОР» відповідно до проекту Закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік» передбачено для головного розпорядника бюджетних коштів, а саме – Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України за програмою «Забезпечення життєдіяльності Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд». А ось чи дійдуть кошти до ДП «КГЗКОР» уже з нового Міністерства, питання відкрите. Чи повернеться, урешті, держава обличчям до власного підприємства, чи й далі Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд почуватиметься пасинком у рідної держави?
Марія Іванова
КАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ ПОСИЛЮЮТЬСЯКАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ ПОСИЛЮЮТЬСЯ В УКРАЇНІ ПІДВИЩИЛИ ПЕНСІЙНИЙ ВІКВ УКРАЇНІ ПІДВИЩИЛИ ПЕНСІЙНИЙ ВІК Шановні спілчани, усі жителі Кіровоградщини!Шановні спілчани, усі жителі Кіровоградщини! Щиро вітаю Вас з Новорічними святами! З повагою Звернення ФПО до Кабінету Міністрів УкраїниЗвернення ФПО до Кабінету Міністрів України До Федерації профспілок Кіровоградської області надходять численні звернення спілчан Кіровоградщини, стурбованих тим, що останнім часом, незважаючи на надскладний економічний стан, ріст безробіття населення, нечувані борги із заробітної плати, в Україні різко виросли тарифи (ціни) на енергоносії та комунальні послуги на 2021 рік. Президія Федерації Точка зоруТочка зору Ноу-хау по-українськи
Обласний центр зайнятості – надійний партнер профспілокОбласний центр зайнятості – надійний партнер профспілок |