Архів новин
2020
Лютий
ПнВтСрЧтПтСбНд
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291

Ми – не раби!

Ми – не раби!
Чому профспілки виступають проти лібералізації трудового законодавства?
12 грудня 2019 року у ВРУ зареєстровано проект закону №2584 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо додаткових підстав для звільнення». Законопроект суперечить низці міжнародних нормативно-правових актів, Конституції України, звужує права та гарантії працівників, запроваджує норми, які містять правову невизначеність.
Так, законопроектом пропонується:
1. Звільнення працівників на підставі «втрати довіри»: «Власник або уповноважений ним орган в разі втрати довіри до працівника має право з власної ініціативи розірвати з ним трудовий договір». При цьому стаття не містить жодної вказівки на дії працівника, які можуть призвести до втрати довіри. За таких умов будь-який із працівників може бути визнаний таким, що втратив довіру, та звільнений за суб'єктивною оцінкою роботодавця. Така новація призведе до невмотивованих звільнень виключно на основі оціночних суджень. З огляду на це, порушується принцип, за яким розірвання трудового договору з ініціативи власника має застосовуватися лише за визначені законодавством конкретні порушення працівника, які повинні слугувати підставою припинення повноважень посадових осіб і які слід розглядати як юридичний наслідок таких порушень. Звільнення працівників на підставі «втрати довіри» суперечить, зокрема:
o Європейській соціальній Хартії, ратифікованій у 2006 році (стаття 24: право всіх працівників не бути звільненими без поважних причин для такого звільнення, пов'язаних з їхньою працездатністю чи поведінкою, або поточними потребами підприємства, установи чи служби);
o Конвенції МОП № 158 про припинення трудових відносин з ініціативи роботодавця 1982 року (ратифікованій Постановою Верховної Ради України від 04.02.1994 р.), за якою «трудові відносини з працівниками не припиняються, якщо тільки немає законних підстав для такого припинення, пов'язаного із здібностями чи поведінкою працівника або викликаного виробничою потребою підприємства, установи чи служби» (стаття 4).
2. Звільнення працівників за порушення обов'язку нерозголошення комерційної таємниці. Це означає, що працівник, повідомивши, наприклад членам своєї сім'ї розмір своєї заробітної плати чи умови роботи, може бути звільненим.
3. Звільнення на підставі відсутності на роботі протягом робочого дня без поважних причин. Зазначене положення містить правову невизначеність, оскільки: якщо мається на увазі відсутність працівників упродовж усього робочого дня, то у даному випадку права працівників будуть розширені, а права роботодавців звужені, адже за чинним КЗпПУ для звільнення достатньо відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня. З іншого боку, якщо в законопроекті мається на увазі, що працівник може бути звільненим, якщо він відсутній на роботі упродовж робочого дня протягом певного, не обумовленого мінімальною тривалістю проміжку часу, це означатиме, що прогулом вважатиметься навіть відсутність на роботі протягом, наприклад, 15 хвилин. Тобто, працівник може бути звільненим, у тому числі і за спізнення на роботу.

Детальніше...

 

Профспілки – за трудові права

Профспілки – за трудові праваIMG 20191217 092458 7e3e6
17 грудня профспілкові активісти ФПУ, у тому числі профоб'єднання Кіровоградщини, вийшли у столиці України на акцію протесту. Вимоги учасників були спрямовані на відкликання законопроєктів щодо запровадження ринку землі "Ні - розпродажу України!", відстоювання позиції профспілок щодо недопущення лібералізації трудового законодавства, тотальної приватизації державних підприємств із знищенням робочих місць, руйнації існуючої системи соціального захисту та збереження соціальних стандартів. Крім того, учасники акції виступили проти наступу на права профспілок.

Акція розпочалася на майдані Незалежності, де відбувся імпровізований мітинг, під час якого були озвучені вимоги профспілок та прийнята за участі делегації ФПУ Заява Генеральної асамблеї Панєвропейської регіональної ради на захист прав профспілок в Україні.
Виступаючі порушили проблеми, які найбільше турбують людей праці, і закликали учасників акції, представників профспілок надати солідарну підтримку аграріям та представникам інших громадських організацій, які виступають проти розпродажу землі, намагань влади зруйнувати Україну, як соціальну та правову державу. Зокрема у виступах наголошувалося на «червоних лініях», які окреслили профспілки для влади щодо лібералізації трудового законодавства та реформування соціальної політики.
4,5 тис. спілчан організованою ходою, скандуючи протестні гасла, пройшли урядовим кварталом до Верховної ради України, де приєднались до інших протестувальників – фермерів, підприємців, самозайнятих та представників політичних сил.

 

Територіальна угода – на виході

Територіальна угода – на виходіDSC04753 - копия 8a083DSC04755 - копия 072ec
Півроку сторони соціального діалогу відпрацьовували важливий для області документ – проект Територіальної угоди на 2020-2022 роки. Кожна сторона готувала і відстоювала свої пропозиції. Останній акорд цієї роботи відбувся на спільному засіданні робочих комісій повноважних представників сторін Територіальної угоди між облдержадміністрацією, обласним об'єднанням організацій роботодавців та Федерацією профспілок області.DSC04765 - копия 13264

 

АНОНС

17 грудня 2019 року у Києві Федерація профспілок України, її членські організації в умовах лібералізації трудового законодавства та наступу на права профспілок проведуть солідарну акцію профспілок біля Верховної Ради України.
Акція проводиться на підтримку законопроектів Трудового кодексу України № 2410, Кодексу України про працю № 2410-1, вимог щодо недопущення тотальної приватизації державних підприємств із знищенням робочих місць, проти руйнації існуючої системи соціального захисту, за збереження соціальних стандартів, а також – проти запровадження ринку землі в Україні.
Збір учасників акції на майдані Незалежності – з 08.30 до 09.30.
Початок руху колони – о 9.30 з майдану Незалежності до Верховної Ради України.

Прес-центр ФПУ

Останнє оновлення (П'ятниця, 13 грудня 2019, 07:13)

 

Леонід Козинець – профспілковий лідер машинобудівників

Леонід Козинець – профспілковий лідер машинобудівниківDSC04744 - копия a5952
Відбулася VІІ обласна звітно-виборна конференція профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування, на якій головою обласної профспілки обрано Леоніда Козинця, досвідченого профлідера. Вітаємо його із високою довірою!
На конференції відзначалося, що у звітному періоді (2014-2019 рр.) діяльність обласної ради профспілки, яка здійснювалася у непростих соціально-економічних умовах, спрямовувалася на підвищення соціальних стандартів. Пріоритетами були: збереження трудових колективів, забезпечення зайнятості, регулярної виплати зарплати, питання охорони праці, розв'язання інших питань соціального захисту членів профспілки, підвищення авторитету профспілки.DSC04728 - копия 18b65
Обласна рада постійно розглядала на своїх засіданнях принципові питання. DSC04745 - копия 49fefВиходячи із конкретних ситуацій, приймалися рішення, які націлювали первинні профспілкові організації на реалізацію права на працю, гідну зарплату, безпечні умови праці, соціальні гарантії працівникам та членам їх сімей. Велику увагу обласна рада, первинні профорганізації приділяли розвитку колективно-договірної роботи та соціального діалогу. Як результат – майже на всіх підприємствах та в установах укладені колективні договори, а колдоговір ПрАТ «Гідросила АПМ» за 2016 рік посів друге місце в галузевому конкурсі на кращий колективний договір та перше місце у Всеукраїнському конкурсі на кращий колективний договір.
Реалізація Галузевих угод та колективних договорів, ріст обсягів виробництва та реалізації продукції дозволили у звітному періоді підвищити середню зарплату в еквіваленті повної зайнятості майже на 27,4%.DSC04741 - копия d47baDSC04747 - копия 3d84c
Обговорювалися на конференції також проблеми галузі, зокрема ввезення в Україну уживаних товарів, зокрема сільськогосподарської техніки, що гальмує вітчизняне виробництво. У зв'язку з цим конференція підтримала звернення голови первинної профорганізації АТ «Ельворті», озвучене на звітно-виборній конференції ФПО, про ініціювання внесення змін до чинного законодавства щодо обмеження ввезення в Україну уживаних товарів, у т. ч. і сільгосптехніки.
Конференція постановила: при укладанні колдоговорів та внесенні змін і доповнень у діючі документи спільно з представниками власників та керівниками підприємств і установ забезпечити підвищення рівня середньої зарплати, її індексації у зв'язку із підвищенням споживчих цін, збереження зайнятості, зниження виробничого травматизму, а також спрямувати роботу первинних ланок на навчання профактиву, залучення до профспілкової діяльності молоді.
У роботі конференції взяли участь голова ЦК профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування Василь Дудник та голова ФПО Максим Баланенко, які дали позитивну оцінку діяльності обласної організації профспілки та ознайомили з подіями, які відбуваються у профспілковому русі.DSC04724 - копия 9d7a6
Марія Іванова

 

Наступ на трудові права

Наступ на трудові права
Як стало відомо, на розгляд Парламенту влада готує неоліберальний проект Закону «Про працю». Причому, готує кулуарно, у закритому режимі. За анонсуванням влади, закон міститиме дискримінаційні норми щодо трудових прав найманих працівників, послаблення їх колективного захисту та обмеження прав профспілок.
У профспілок такий відверто наступ на трудові права працівників викликав обурення і відповідну реакцію. 4 грудня Президія ФПУ прийняла постанову «Про подальші дії ФПУ, її членських організацій в умовах лібералізації трудового законодавства та наступу на права профспілок», якою зокрема передбачено: у випадку внесення на розгляд Верховної Ради України законопроекту, яким буде порушено трудові права працівників та обмежено права профспілок, провести попереджувальну Всеукраїнську профспілкову акцію протесту у Києві, в усіх регіонах України, на підприємствах, в установах та організаціях.
Які ж сюрпризи готує влада під виглядом реформування трудових відносин? Із дня набрання чинності цим законом визнаються такими, що втратили чинність, «Кодекс законів про працю», закони України «Про оплату працю», «Про відпустки», «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності». Відміняються трудові книжки, які є основним документом про трудову діяльність до набрання чинності цим законом. Роботодавцям з дня набрання чинності законом протягом трьох місяців здійснити видачу працівникам трудові книжки. Облік трудової діяльності працівників буде здійснюватися в електронній формі в Реєстрі застрахованих осіб.
Щодо оплати праці, то держава гарантує мінімальну заробітну плату. При цьому роботодавець самостійно визначає норми праці та формує системи оплати праці з дотриманням принципу диференціації оплати праці залежно від складності, професійного і кваліфікаційного рівня, умов, обсягу виконуваної роботи, ступеня відповідальності, професійно ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності роботодавця. Тобто роботодавець сам собі господар. При формуванні систем оплати праці, здійсненні нормування праці роботодавець лише проводить консультації з представниками працівників. Не випадково влада планує переглянути закон про профспілки, який сьогодні погоджує норми оплати праці. Повну свободу у формуванні оплати праці можна сприйняти і зрозуміти за однієї умови: якщо роботодавці соціально відповідальні та неупереджені у ставленні до працівників. Але таких роботодавців – одиниці...
Що стосується бюджетників, то мінімальний посадовий оклад (ставка) для працівників установ, закладів, організацій, що фінансуються з державного бюджету, встановлюється у розмірі, визначеному в законі про Державний бюджет на відповідний рік. При цьому ст. 68 вказує, що «Умови і розміри оплати праці працівників установ, закладів, організацій, що фінансуються з державного бюджету, визначаються Кабінетом Міністрів України. Оплата праці працівників установ, закладів, організацій, що фінансуються з державного бюджету, здійснюється на підставі актів Кабінету Міністрів України в межах бюджетних асигнувань». А межі цих асигнувань добре відомі – вистачає, у кращому випадку, на 6 чи 9 місяців. А потім – з простягнутою рукою...
Прес-центр ФПО

 

Максим Баланенко – знову голова ФПО. Вітаємо!

Максим Баланенко – знову голова ФПО. Вітаємо!DSC04697 - копия 3371a
Відбулася VІІ звітно-виборна конференція ФПО. Ішла мова про реалізацію пріоритетних напрямів діяльності ФПО на 2014-2019 роки. Як зазначив голова ФПО Максим Баланенко, завдяки консолідованим зусиллям профспілкових організацій області протягом звітного періоду удалося забезпечити підвищення рівня економічної активності населення працездатного віку та рівень його зайнятості. Збільшилася кількість вакансій і як результат у десять разів знизилося навантаження на одну вакансію. У 2,5 раза збільшилася середньомісячна зарплата, відновлена позитивна динаміка зростання реальної зарплати. Майже утричі зменшено обсяг зарплатних боргів.DSC04669 - копия 29a53
Досягненню позитивних результатів сприяв багаторівневий соціальний діалог, колективно-договірний процес, участь у Всеукраїнських солідарних акціях протесту профспілок. Велика увага членських організацій ФПО приділялася посиленню впливу колективних договорів на соціально-економічний розвиток колективів. Питома вага працівників, охоплених колективно-договірним регулюванням, - майже 87 відсотків, що значно вище середнього рівня по Україні. Як результат – сотні тисяч гривень щорічних додаткових виплат для членів профспілок. Збільшується кількість первинних організацій профспілок, що отримують кошти на культмасову, фізкультурну й оздоровчу роботу, передбачені у колдоговорах.DSC04700 - копия 0dc68
Важлива роль у розвитку соціального діалогу відводилася Радою ФПО співпраці з ОДА та обласним об'єднанням організацій роботодавців у рамках укладеної Територіальної угоди, систематичної роботи тристоронньої соціально-економічної ради. У звітному періоді рада розглянула 40 питань щодо проблем економічного і соціального розвитку області. Прийнято конкретні рішення стосовно їх вирішення, більшість яких виконано. Активізувалася співпраця з народними депутатами України від Кіровоградщини щодо підтримки пропозицій профспілок.
Задля забезпечення конституційних прав членів профспілок упродовж 5 років ФПО було направлено майже 70 звернень до органів влади. Широко використовувалася для цього і співпраця на основі угод про взаємодію з обласними представництвами органів влади в області: відділенням НСПП, головним управлінням Пенсійного фонду, обласним центром зайнятості, управлінням Держпраці, регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Удосконалено практику участі ФПО та її членських організацій у розробці і виконанні обласних цільових програм стосовно соціально-трудової сфери. Приділялася увага стану охорони праці, виробничого травматизму. Удалося значно зменшити кількість випадків виробничого травматизму. Здійснювався громадський контроль за дотриманням законодавства про працю.DSC04721 - копия 8b464
У роботі конференції взяв участь голова ОДА Андрій Балонь, який зазначив, що влада готова до співпраці, соціального діалогу, а також сприятиме розвитку громадянського руху. Інтереси влади та профспілок збігаються: і перші, і другі - за створення робочих місць і таких умов праці, за яких українці не виїздитимуть за кордон, підтримку вітчизняного товаровиробника, гідну зарплату. Про підтримку профспілок у діях щодо відстоювання прав працюючих та пенсіонерів заявив голова обласної ради Олександр Чорноіваненко. На його думку, бізнес повинен бути соціально налаштований.DSC04682 - копия 5dfb4
Оцінив діяльність Федерації профспілок Кіровоградської області голова ФПУ Григорій Осовий. Він зазначив, що перед профспілками сьогодні багато викликів: йде повний демонтаж трудових відносин, системи соціального захисту, вибудуваної за багато років, влада намагається одержавити фонд соціального страхування й позбавити застрахованих осіб права на лікування... У боротьбі за трудові і соціально-економічні права профспілковий лідер України закликав спілчан до активних, наступальних дій, можливо, навіть до всеукраїнського страйку.
Делегати конференції знову обрали головою ФПО Максима Баланенка.
Марія Іванова

 

Шановні працівники сільського господарства!

Шановні працівники сільського господарства!загружено 95af2
Щиро вітаємо Вас із професійним святом!
Це свято можна дійсно вважати народним, адже від результатів Вашої праці залежить добробут кожної родини, Кіровоградщини, усієї країни!
Ви – творці багатства. Велика подяка і шана Вам за жертовну працю, самовіддану любов до рідної землі. Нехай удача посміхається Вам завжди і у всьому, а погода і природа допомагають у Вашій роботі. Хай нелегка щоденна праця приносить добрий результат, задоволення і достаток, а Ваші руки не знають утоми!
Спасибі Вам за нелегку, потрібну всім нам працю! Щедрих Вам урожаїв, миру, щастя, злагоди і добробуту в кожну домівку.
Нехай Божа іскра Вашого таланту спалахне в серцях дітей та онуків, які продовжать славний родовід хліборобів на нашій квітучій і благословенній батьківській землі!

З повагою
Голова Федерації профспілок області             Максим Баланенко

Останнє оновлення (Четвер, 14 листопада 2019, 13:08)

 

АКТУАЛЬНИЙ КОМЕНТАР

АКТУАЛЬНИЙ КОМЕНТАР
Голова Правління Фонду соцстрахування Володимир Саєнко: «Якщо звернення профспілок про відхилення ВР законопроекту буде проігноровано, профспілкова сторона не матиме іншого виходу , як зупинити свою участь у роботі правління Фонду».
Голова Правління Фонду соціального страхування України, заступник Голови ФПУ Володимир Саєнко на сторінці у Facebook прокоментував ситуацію навколо Фонду^ «У зв'язку з неконструктивними діями Міністерства соціальної політики України, Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, внесенням законопроекту, яким повністю ліквідується тристоронній діалог в правлінні Фондом соціального страхування України, 4 листопада на засіданні Спільного представницького органу профспілок України було розглянуто заяву про вихід профспілкової сторони з органів правління Фонду. Такий крок дасть можливість контролювати усі дії влади стосовно змін у системі соціального страхування населення і озвучувати громадськості їх ефективність та справжні наслідки.

Я , як Голова правління Фонду соціального страхування України заявляю, що в ситуації, яка склалася, відповідальність за неминучі наслідки лягає на Уряд та ВР України. Чи є сенс профспілковій стороні приймати участь в правлінні Фонду та нести відповідальність за рішення, прийняті однією стороною без урахування пропозицій інших сторін? Якщо звернення профспілок про відхилення ВР законопроекту буде проігноровано, профспілкова сторона не матиме іншого виходу ,як зупинити свою участь у роботі правління Фонду».

Прес-центр ФПУ

 

Трудові спори – під контролем

Трудові спори – під контролем
Як уже повідомлялося, нещодавно відбулося засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради. Обговорювалася низка питань. Серед них - питання щодо співпраці відділення Національної служби посередництва і примирення в області з органами державної влади, органами місцевого самоврядування та об'єднаннями профспілок та організацій роботодавців, яка спрямована на запобігання виникнення колективних трудових спорів.
За словами начальника відділення НСПП в області Оксани Крайносвіт така співпраця є запорукою забезпечення стабільних трудових відносин на території області. Взаємодія визначена як основоположний принцип здійснення соціального діалогу у запобіганні колективних трудових спорів та їх вирішенні. Формами такої взаємодії є обмін інформацією, прийняття спільних рішень із соціально-економічних питань, консультації, спрямовані на зближення позицій сторін, узгоджувальні зустрічі, мета яких: врахування позицій сторін, прийняття компромісних рішень, колективні переговори.
З метою упорядкування взаємодії, конкретизації форм і методів та надання конструктивності такій співпраці, яка спрямована на запобігання колективних трудових спорів, відділенням укладено Угоди із ФПО, департаментом соціального захисту ОДА, регіональним центром надання вторинної правової допомоги, управлінням Держпраці в області, обласним центром зайнятості, головним територіальним управлінням юстиції, об'єднанням організацій роботодавців, управлінням соціального захисту у містах та районах, вищими навчальними закладами Кропивницького. Активна співпраця налагоджена з ФПО, обласними комітетами галузевих профспілок, роботодавцями, структурними підрозділами підрозділів ОДА.
За словами Оксани Крайносвіт, із зазначеними об'єктами здійснюється постійний обмін інформацією про стан соціально-трудових відносин, забезпечення своєчасного реагування у випадках загострення стану соціально-трудових відносин та вжиття вичерпних заходів з метою запобігання негативної ситуації та її поліпшення.
Відділення постійно безе участь у роботі консультативних дорадчих органів ОДА, міської ради Кропивницького, засіданнях районних робочих груп з питань легалізації і своєчасної виплати зарплати, зайнятості населення, погашення боргів із зарплати.
Упродовж 9 місяців поточного року відділення сприяло вирішенню 3 колективних трудових спорів, безпосередніми учасниками яких були 1300 найманих працівників на 17 підприємствах області.

Детальніше...

 

Шановні колеги!

Шановні колеги!загружено 3bb87
Вітаю Вас із професійним святом – Днем працівників соціальної сфери!
Це свято тих, чия праця сповнена турботи і тепла, тих, хто постійно опікується проблемами інших, забезпечуючи їхні потреби.
Вашу чуйність відчувають широкі верстви населення і, насамперед, пенсіонери та інваліди, діти-сироти, малозабезпечені та багатодітні сім'ї, безробітні.
Піклуючись про людину, її майбутнє, забезпечуючи надання соціальних гарантій і допомоги тим, хто потрапив у нелегкі життєві ситуації, ви робите вагомий внесок у розбудову демократичного, громадянського суспільства.
Хочеться щиро подякувати Вам за сумлінну працю. Вірю: ми з вами єдині у прагненні соціальної справедливості, людяності, добра, у бажанні поліпшувати життя жителям Кіровоградщини.
Ваша праця скромна і не завжди помітна, але завжди сповнена душевності та чуйності. За це Вам шана і повага.
Переконаний, що Вам вистачить снаги, витримки та професіоналізму для подолання усіх труднощів у справі поліпшення добробуту населення області, соціального захисту тих, хто його потребує.
Мені приємно, що профспілкові працівники теж причетні до цього свята, адже вони також захищають, відстоюють, виборюють преференції для спілчан, переймаються їхніми проблемами, підтримують ветеранів праці.
Зичу Вам міцного здоров'я, добробуту, злагоди і домашнього затишку, звершення задумів, невтомного творчого пошуку, подальших успіхів у поліпшенні соціального захисту населення.
Нехай Ваша компетентність, працьовитість, душевне тепло й надалі служитимуть людям, а свято принесе усвідомлення своєї причетності до великої справи соціального захисту людини.
Хай невичерпною буде чиста криниця Ваших душ, а заслужена шана додасть сил і наснаги на нові здобутки у справі, яка перетворилася на вашу нелегку, але щасливу долю.

З повагою
Голова Федерації профспілок області Максим Баланенко

 

«Єдність – гарантія перемоги»

«Єдність – гарантія перемоги»DSC04621 - копия cd1e7
В осінню чудову пору «бабиного літа» Молодіжна рада Федерації профспілок області провела під такою назвою цікавий спортивний захід - квест. Приміщення для його проведення люб'язно надало керівництво Кропивницького медичного коледжу (в.о. директора Ольга Семеняченко), за що учасники квесту дуже вдячні. У кмітливості та спортивній вправності змагалися команди будівельного коледжу, коледжу харчування та торгівлі, Кропивницької міської організації профспілки працівників освіти та дві команди господарів – медичного коледжу. З вітальними словами та найкращими побажаннями до них звернулися заступник директора медичного коледжу Світлана Присяжнюк, заступник голови ФПО, голова обкому профспілки працівників охорони здоров'я Лариса Козлова, голова Молодіжної ради ФПО Олена Пирогова.DSC04637 - копия f5c47
Цікаво було спостерігати за учасниками квесту, як вони вправно орієнтувалися у нових для себе завданнях, уболівали за кожного члена команди, який долучав особистий внесок у загальну перемогу, діяли оперативно, злагоджено і чітко (на кожній локації фіксувався час).
Завдання ніби й не були складними, але вимагали зосередженості та влучності. Наприклад, у локації «Більярдний удар» потрібно було розрахувати силу удару м'яча, щоб той не вийшов за межі квадратів. На одному диханні проходила локація «Повітряна піраміда» - потрібно було злегка надути кульку у одноразовій склянці й усе це без рук перенести на інший стіл. Так діяв кожен член команди, вибудовуючи піраміду із склянок. Чия піраміда вистояла, та команда й отримувала більшу кількість очок. Далеко не усім удавалося звести таку споруду, адже один невправний рух чи невчасний сміх зводили нанівець старання усієї команди. Найбільш запальна й активна була локація «Влуч кільцем». Яка команда зуміла нанизати найбільше кілець на жердину із розгалудженнями, та й додала собі результатів. А ще були не менш захоплюючі локації «Змійка» та «Боулінг».DSC04653 - копия 0423e
Особливу вдячність учасники незвичних змагань висловили творчому розробникам завдань, організаторам заходу Олені Пироговій, заступнику голови Молодіжної ради ФПО Олексію Коваленку та членам журі, які були неупереджені в оцінюванні результатів.DSC04660 - копия a77fc
Перше місце завоювала команда коледжу харчування та торгівлі, друге - команда медичного коледжу, третє - будівельного коледжу. Переможців нагороджено Почесними грамотами ФПО та профспілковими виплатами. Та головне – не перемога, сказали учасники, які трохи не дотягнули до лідерства, а участь, гарний настрій, спілкування та нові друзі, яких дарує кожна така зустріч. А це сьогодні – найважливіше. Сподіваємося, що до подібних заходів долучатиметься побільше молоді! До нових зустрічей, молоді та креативні!DSC04623 - копия 9c100DSC04641 - копия 68b04DSC04644 - копия b02fcDSC04654 - копия 5d7a3DSC04655 - копия 8bd76DSC04631 - копия 2c518DSC04648 - копия 5ebf6DSC04656 - копия 7afd6
Марія Іванова