Архів новин
2022
Грудень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Шановні ветерани усіх галузей!

Шановні ветерани усіх галузей!images 4 cb5d5
Прийміть найкращі привітання з нагоди Дня людини похилого віку
та Дня ветерана!
Цей день – ознака поваги до старшого покоління, визнання його заслуг перед країною. Ми завжди пишаємося вашими здобутками, неоціненним внеском у розвиток усіх галузей. Ви – наша опора, порада і мудрість. Ми вчимося у вас жити і працювати, так же самовіддано і натхненно, як ви. Залишайтеся такими ж активними, енергійними та нескореними!
Бажаємо вам міцного здоров'я, достатку, спокою, сімейного затишку і активного довголіття. Миру вам у кожну домівку і нашу країну!
З повагою голова ФПО       Максим Баланенко

 

Пам'ятаємо великого вчителя

Пам'ятаємо великого вчителяP20928-100034 eb91c
28 вересня виповнилося б 104 роки відомому вчителю-земляку, громадському діячу, педагогу зі світовим ім'ям Василю Сухомлинському. Та скільки б років не минуло, нащадки завжди пам'ятатимуть унікального фахівця та його спадщину.
Із цієї нагоди шанувальники знаного земляка зібралися біля меморіальної дошки Сухомлинського, розміщеної на приміщенні обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, який носить ім'я Василя Олександровича. До речі, ініціатива щодо встановлення цієї дошки йшла від колишньої голови обкому профспілки працівників освіти і науки України Світлани Скалько. Її підтримала донька Сухомлинського – Ольга Василівна.
У заході взяли участь працівники обласного інституту та обкому профспілки освітян. Відкрила урочистості заступник директора закладу Юлія Федорова, яка, зокрема підкреслила, що педагогічні ідеї, започатковані знаним педагогом-земляком, актуальні і сьогодні, вони можуть послугуватися у Новій українській школі. «Працюючи в школі, Василь Олександрович уперше звернув увагу на цінність особистості дитини, її здібності. І побудова освітнього процесу, за його словами, мала відбуватися навколо дитини. У школі має бути комфортно не лише педагогові, а в першу чергу, учням. «Сьогодні, яку його ідею не візьми, яку роботу із 48 монографій, або 1200 статей, або понад 600 оповідань чи казок, знаходимо відповіді на питання сучасності. Чи мова йде про НУШ чи про партнерство, чи про взаємини учителів і батьків, можна сміливо звертатися до спадщини знаного вчителя. Якщо порушуємо теми гуманізму, виховання громадянина, патріота, звертаємо увагу на ідеї та настанови Сухомлинського. І вшановуємо великого вчителя не лише у певні дати, а пропагуємо його вчення серед освітян постійно, проводимо конференції, майстер-класи і впроваджуємо у сучасну педагогіку».P20928-100003 b16a4
Цікаву сторінку із життя Василя Сухомлинського розкрила професор ЦДПУ, знавець спадщини видатного педагога-земляка, наставник молоді Надія Калініченко, Вона розповіла про нього, як про воїна, солдата Другої світової війни. У 1941 році Василь Олександрович уже працював заступником директора Онуфріївської школи. Практично на другий день війни його призвали в армію. Спочатку були короткі курси політкерівників – і фронт. Відразу потрапив у справжню «м'ясорубку», отримав тяжкі поранення. Сам дивувався, як вижив і як його винесли з поля бою. Коли лікарі хотіли ампутувати руку, попросив, щоб складали, бо він – учитель. Усе життя Василь Олександрович ніс ту війну з болем. (За кілька міліметрів від серця носив шматок смертоносного металу).
Він писав багато про війну, громадянське виховання, адже любив свою батьківщину і у такому руслі виховував учнів. Звертаючись до молодих вчителів, майбутніх фахівців, давав настанови, щоб виховували виключно правдиве, людяне, толерантне покоління. Великий учитель створив унікальну школу, яку визнає увесь світ. Він зайняв одну із помітних світових вершин у педагогіці, його праці перекладені на 39 мов світу. Це єдиний українець, який має такий рейтинг у світі. «На жаль, зараз немає можливості повезти освітян у Павлиську школу, де він працював, у музей, щоб пройнятися сухомлинським духом, його гуманістичними ідеями, але прийде час – Україна переможе, і така змога буде. Хочеться, щоб ця традиція – вшановувати велику педагогічну постать, продовжувалася, і кожен вчитель черпав щось корисне для себе з її спадку».P20928-102310 e6150
Голова обкому профспілки працівників освіти і науки України Сергій Петров з гордістю зазначив, що Василь Олександрович не тільки зробив величезний внесок у педагогіку, а й поклав початок обласним зльотам молодих вчителів. Це була знакова подія – у далекому 1968 році Сухомлинський зайшов до обкому профспілки і запропонував підхопити ідею щодо зібрань молодих вчителів та роботи з ними. Перше таке зібрання відбулося за його участю. З легкої руки видатного вчителя зльоти прижилися, стали традиційними. Урізноманітнюються форми, сценарії, змінюються імена вчителів, а зліт молодіє і живе. І не просто єднає молодих освітян, а переріс у постійну форму підтримки початківців, їх адаптації у професії. Якщо проблема озвучувалася на зльоті, вона набувала значення першочергового вирішення. Через «руки» зльотів, а їх уже відбулося 48, пройшли тисячі і тисячі молодих вчителів. До речі, така системна робота з молодими кадрами проводиться тільки в нашій області, тож колеги з інших регіонів по-доброму заздрять умінню організовувати неповторні зльоти. А вдається тому, зазначив Сергій Петров, що у цих заходах беруть участь і викладачі, і ветерани-освітяни, і представники влади, і управління освіти, і інститут післядипл омної освіти. І головне – є незрима присутність великого Сухомлинського.
Марія Іванова

 

ФПО - Діхтярю

Шановний Олександре Васильовичу!images 9 06af7
Прийміть профспілковий уклін і щирі вітання з нагоди свята
на особистому календарі – Дня народження!
Вам випала відповідальна місія – вирішувати актуальні питання соціального страхування жителів Кіровоградщини і Ви з честю з нею справляєтеся. У цьому Вам допомагають організованість, енергійність, компетентність, плюс вічний Ваш «двигунчик» у характері і бажання рухатися вперед. Питання, якими Ви опікуєтеся, зримо виділяються на фоні загальної діяльності Фонду соціального страхування в Україні.
Ми раді, що у Вашій особі здобули вірного друга й партнера, з яким легко вирішувати будь-які проблеми, тож сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.
У цей напрочуд гарний святковий день зичимо Вам міцного - преміцного здоров'я, успіхів і удачі! Хай у Ваших домівках – виробничій і власній назавжди оселяться мир, щастя і достаток, а всі питання соціального характеру з Вашою підмогою вирішуються на користь жителів Кіровоградщини!
Наближаємо перемогу України разом!
З повагою
Голова Федерації профспілок
Кіровоградської області Максим Баланенко

 

Ми пам'ятаємо

Ми пам'ятаємоindex 0e0b9
Залишив цей світ член Національної хореографічної спілки України, заслужений працівник культури України, доцент мистецького факультету ЦДПУ ім. В. Винниченка, багаторічний, (з 1986 по 2003 року) художній керівник заслуженого ансамблю народного танцю України «Ятрань» будинку культури заводу «Гідросила» Василь Босий.
Його життя було яскраве і насичене. Здається, найяскравішою сторінкою у його житті була хореографічна діяльність в ансамблі «Ятрань» (до речі, профспілковому). За цей період були збережені танці, поставлені народним артистом України А.М. Кривохижею, і створені нові танцювальні постановки. Саме завдяки творчому підходу, натхненню, організаторському хисту Василя Сильвестровича колектив упродовж багатьох років зберігав надбання та традиції, а також прославився на увесь світ. За роки діяльності ансамбль здійснив виїзди у 21 країну.
Це була неординарна, надзвичайно талановита, людина, мудрий викладач, який умів відбирати здібних дітей і вести їх у світ мистецтва. Упродовж творчих років Василь Босий виховав не одне покоління танцюристів, багато з яких продовжили його справу.
Усім, хто знав Василя Сильвестровича, з ним працював, у нього виховувався, не вистачатиме фахової підказки, житейської поради, доброго слова мудрого наставника і керівника. Тяжко звикати до того, що доводиться говорити про цю зіркову людину у минулому часі, та, на жаль, небо забирає найкращих...
Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким Василя Босого. Вічна йому пам'ять.


Федерація профспілок Кіровоградської області

 

«Мій внесок у перемогу»

«Мій внесок у перемогу»IMG 8067 Original acbd7
Під такою назвою члени Молодіжної ради Федерації профспілок області підготували творчі роботи. Пропонуємо роздуми на цю тему практичного психолога, заступника голови Молодіжної ради ФПО Катерини Таран:
- «Я працюю в Інклюзивно-ресурсному центрі №1 Кропивницького. Наше спрямування: допомога дітям з особливими освітніми проблемами. У нинішній складній ситуації я не відділяю себе від колективу центру. Те, що ми робимо, - це наш спільний внесок у перемогу.
Сьогодні наша команда - одна велика та згуртована родина. Ми спілкуємося та турбуємося одне про одного. У перші дні війни ми зрозуміли , що, як і всі інші люди, потребуємо підтримки. Для цього організовуємо тренінги з резильєнтності. Це дає нам можливість бути в ресурсі та продовжувати допомагати іншим.
24 лютого, з п'ятої години ранку, вся наша робота різко змінилася. Звичний наш режим роботи перетворився на 24\7. Кожного дня, кожної хвилини до нас звертається багато людей, які потребують психологічної допомоги. А починаючи з березня, - цілі сім'ї, які змушені були виїхати зі своїх домівок. Вони потребують допомоги як психологічної, так і корекційної.
Психолог Оксана Чеканова поділилася історіями дітей з окупованої території. У них з'явилися нові стрихи, якихраніше не було... На консультації хлопчик 9 років. «Чого ти боїшся?» «Голоду... А ще змерзнути в холодних підвалах». Дівчинка 10 років: «Боюсь не знайти укриття, коли прилетить ракета, залишитися без води». Хлопець 13 років: «Найбільше боюся радіаційного вибуху».
Та діти не тільки бояться, а ще й мріють. І найзаповітніша мрія більшості наших дітей, щоб путін скоріше здох і ніколи не було війни. Замість оздоровлення і моря, діти цього літа знали холодні підвали і чули виття ракет.
Біля нашого будинку, вже вдруге, діє дитячий блокпост із напоями. Діти збирають кошти на ЗСУ. Діти війни, швидко дорослішають і платять свою ціну за війну. Але головне для них сьогодні, я вважаю, це контакт, спілкування та психоемоційна підтримка.
Є один важливий момент, який я зрозуміла, - війни перемагають перш за все у головах. Ми не повинні впадати у паніку, читати ворожі телеграм-канали. А натомість, за потреби, робити перерви від новин, концентруватися на тому, що ми можемо змінити, а також допомагати тим, хто поруч і потребує підтримки. Ми це робимо, кожен на своєму місці, і працюємо в режимі швидкої допомоги».

 

ФПО - Ліпкіній

Шановна Тетяно Григорівно!images 8b527
Прийміть найкращі вітання-побажання
з нагоди Вашого дня народження!
Багато років Ви незмінно торуєте стежку до обраного робочого місця і виконуєте високу місію: захищаєте права та інтереси спілчанської родини свого підприємства. Ви стали для них підтримкою, порадником, рятівною соломинкою у цьому непростому житті, за що велика Вам вдячність.
Бажаємо і далі упевнено вести свій профспілковий корабель під назвою НВП «Радій» правильним соціальним курсом. А для цього потрібне здоров'я, чого Вам і бажаємо. Щастя Вам – професійного і особистого, сили – моральної і фізичної, удачі – у великих і малих справах! Хай фортуна супроводжує Вас у всіх Ваших справах! Миру і злагоди Вашому дому, колективу та усій Україні!
З повагою
Голова ФПО                Максим Баланенко

 

ФПО – Коману

ФПО – Комануimages.jpg2 58145
Шановний Миколо Івановичу!
По-профспілковому щиро вітаємо Вас із чудовим святом
на особистому календарі – Днем народження!
Ваша постать досить помітна на профспілковій ниві харчової і переробної промисловості, адже багато років віддаєте важливій місії – захисту прав та інтересів спілчан, завжди тримаєте руку на пульсі життя.
Хай Бог дає Вам натхнення і надалі плідно й результативно працювати на благо спілчан, підтримувати їх у непростих житейських буднях! Вдалих Вам задумів на професійній ниві і тихої домашньої гавані! Щастя у всіх вимірах! Здоров'я - без міри і ліку! Друзів і партнерів - надійних та незрадливих! І всього-всього, чого душа бажає! Миру і злагоди Вашій родині та усій Україні

З повагою
Голова ФПО                                          Максим Баланенко

 

Світла пам'ять

Світла пам'ятьИзображение 171 25aa1
Профспілковій громадськості області, рідним і близьким тяжко усвідомити, що несподівано обірвалося життя Жанни Бориско, багаторічного активного профспілкового лідера, бійця у повному розумінні слова та просто чудової людини.
Боляче говорити про Жанну Тимофіївну у минулому часі – здається, ось-ось зазвучить її бадьорий голос у телефонній трубці або вона переступить поріг профспілкового будинку і розповість якусь новину чи цікавинку.
Її життя – це приклад відданості справі по захисту спілчан, організованості, ентузіазму, професійності, комунікабельності. І прожила його яскраво, гідно і з великою користю для людей. Її знали і любили на усіх житлово-комунальних підприємствах, місцевої промисловості та побутового обслуговування, адже завжди поспішала назустріч працівникам, підтримувала їх, підставляла плече у різних житейських ситуаціях, у спірних питаннях займала позицію спілчан.
Профспілкові колеги довго пам'ятатимуть таку душевну, неординарну, мудру жінку, яка своєю присутністю могла створити душевну атмосферу в колективі, дотепним словом розрядити ситуацію. Уміла радіти життю, успіхам колег, своїй родині. Слідкувала за подіями, уболівала за ситуацію в країні.
В одну мить серце зупинилося. Проте Жанна Тимофіївна залишається з нами, у нашій пам'яті. Спасибі їй, що багато років була на передовій непростого обкому профспілки працівників ЖКГ, з людьми: у радощах і горі, в успіхах і невдачах. З нею було легко працювати і йти по життю. Вона випромінювала добро і порядність, а ще виростила чудового сина, який продовжує справу матері, а значить залишила по собі вічну пам'ять.
Висловлюємо співчуття рідним і близьким, усім, хто знав цю чудову людину, мав щастя спілкуватися з нею і бути поруч.
Федерація профспілок області,
членські організації профспілок

 

«На нас чекає багато роботи»

«На нас чекає багато роботи»Цандекова 3f608
Держаудитслужба сьогодні – головний орган у здійсненні фінансового контролю. Попри війну, питання ефективного використання державних та бюджетних коштів залишається актуальним, адже «зайвих» грошей держава не має – все йде на потреби армії.
Як громади порушують законодавство при використанні земель та майна? Які проблеми є у теплопостачальних комунальних підприємств Кіровоградщини? І чому деякі комунальні підприємства перетворюються на «дірки» в місцевих бюджетах? Чи буде менше ревізій та аудитів під час воєнного стану? Про все це ми детально говорили з очільницею Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області Ларисою Цандековою.
Ларисо Євгеніївно, Держаудитслужба виявляє фінансові порушення, крадіжки коштів чи державного майна. Як наслідок перевірок – фінансові санкції, штрафи та кримінальні справи. То кому слід боятися аудиторів? І чи слід?
Звісно, нікому не подобається, коли його перевіряють. Під час контрольних заходів ми бачили всяке: нас і не допускали на об'єкти, і намагалися приховати документацію, і відмовлялися надавати інформацію. Я скажу так: кому нічого боятися – той нічого не приховуватиме. Якщо керівник зацікавлений в тому, щоб його підприємство чи організація працювала чітко, як годинник, якщо він хоче оптимізувати роботу – він буде співпрацювати з нами. Звісно, таких керівників не так багато, як хотілося б...
Як війна вплинула на роботу? Ревізій та аудитів поменшало?
Війна додала нам роботи. Останнім часом проводимо перевірки гуманітарної допомоги. Також більше стало перевірок закупівель. Тому навантаження не стало менше. Враховуючи проведені численні реформи, а також те, що обсяг коштів не зменшився, а навпаки, збільшився, – роботою ми завалені.

Детальніше...

 

ФПО – Лісовському

ФПО – Лісовському
Шановний Юрію Євгеновичу!
По-профспілковому щиро вітаємо Вас із чудовим святом
на особистому календарі – Днем народження!
Ваша постать досить помітна на профспілковій ниві енергетиків, адже багато років віддаєте важливій місії – захисту прав та інтересів спілчан, завжди тримаєте руку на пульсі життя.
Хай Бог дає Вам натхнення і надалі плідно й результативно працювати на благо спілчан, підтримувати їх у непростих житейських буднях! Вдалих Вам задумів на професійній ниві і тихої домашньої гавані! Щастя у всіх вимірах! Здоров'я - без міри і ліку! Друзів і партнерів - надійних та незрадливих! І всього-всього, чого душа бажає! Миру і злагоди Вашій родині та усій Україні

З повагою
Голова ФПО          Максим Баланенко

images 6 aa9fd

 

Шановні колеги та спілчани!

Шановні колеги та спілчани! Шановні жителі Кіровоградщини!index 6a03e
Від душі вітаємо Вас зі знаменною датою – Днем Незалежності України!
Ця дата втілила в собі давнє прагнення нашого народу до свободи й самовизначення. Незалежність стала новою точкою відліку в житті кожного українця.
З тієї пори, як була проголошена незалежність, наша країна пройшла кілька етапів духовного оновлення, відтворюючи патріотизм, традиції й духовність нашого народу.
З нагоди Дня Незалежності нашої держави бажаємо Вам міцного здоров'я, великого родинного щастя, миру, взаєморозуміння, злагоди та добробуту. Нехай кожен день Вашого життя буде сповнений радістю, теплом і новими здобутками, а Ваші добрі справи примножать славу рідної України.
Перемоги та миру нашій рідній землі!
З повагою
Голова ФПО Максим Баланенко

 

Зарплатні борги – під контролем

Зарплатні борги – під контролем20220816 103806 1700b
Відбулося спільне засідання постійної комісії Ради ФПО з питань захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів трудящих і обласного відділення Національної служби посередництва і примирення в області, під час якого обговорювався стан погашення заборгованості із зарплати.
Заступник голови ФПО Оксана Терлецька відзначила, що обласне профоб'єднання щомісяця проводить моніторинг заборгованості із зарплати на економічно активних підприємствах, де, звичайно, діють профспілкові організації. За даними моніторингу направляється відповідна інформація обласним організаціям. В окремих випадках профспілкові організації усіх рівнів залучають обласне відділення НСПП для вжиття спільних конкретних заходів щодо недопущення заборгованості із зарплати та її погашення.20220816 100038 ceaab
Так, станом на 1 липня п. р. борги із зарплати зрости у 6 разів (порівняно із станом на 1 січня) і склали 25 млн. грн. 40 відсотків боргів – у сфері охорони здоров'я. Складна ситуація із боргами також на ДП «Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд». На сьогодні це підприємство знаходиться в стані санації. Майже всі працівники звільнені, за винятком жінок, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною та 18 працівників, які мобілізовані у зв'язку з воєнним станом в Україні і за якими до 19 липня зберігався середній заробіток. Це підприємство отримувало кошти з державного бюджету на покриття видатків, у тому числі і з виплати зарплати.
ФПО у свою чергу неодноразово направляло звернення до Міністерства стратегічних галузей промисловості України щодо вирішення питання про погашення заборгованості з виплати зарплати. Отримали наступну відповідь: «,,,виділення коштів з державного бюджету може розглядатися лише в межах фінансових ресурсів держави в умовах воєнного часу, які на цей час є вкрай обмеженими». Тобто, погашення боргів на цьому підприємстві відкладається у довгий ящик. Незважаючи на це, ФПО шукає шляхи вирішення цього питання.
За словами голови обкому профспілки працівників охорони здоров'я Лариси Козлової, ситуація в галузі болюча, про неї знають у Центральному Комітеті профспілки і в Міністерстві охорони здоров'я. «Ми отримуємо кошти із НСЗУ. Так сталося, що з початком війни лікувальні заклади почали отримувати кошти не за те, що зробили, а фінансується 1/12 минулорічних показників, і взято літні місяці, де суми були малі. У січні-лютому ще були кошти з минулого року і могли покривати виплати, а далі стало зрозуміло, що цих коштів не вистачає. НСЗУ запровадило ще один пакет, який свідчить, що будуть додатково фінансуватися ті заклади, яким не вистачає коштів, але процес затягується: поки дійде інформація, поки зроблять обрахунки... Потім затримка у казначействі, де видають зарплату по черзі. Тому ця заборгованість – поточна, вона не зростає. Найсерйозніша ситуація у стоматології – НСЗУ її «не бачить». Є труднощі і в обласному фтізіопульманологічному медичному центрі. Така ситуація у подібних центрах по всій Україні – вони недофінансовуються. НСЗУ над цим зараз працює. Питання зарплатних боргів – на контролі, деякі зрушення є і це вже позитив».20220816 100050 ba403
В одній упряжці з профспілками у боротьбі із боргами із зарплати і відділення НСПП. «З початку року відділення сприяло вирішенню двох колективних трудових спорів (конфліктів) на 2 підприємствах, - зазначила начальник відділення Оксана Крайносвіт. - залишились невирішеними 2 вимоги найманих працівників, які стосуються виконання колективного договору (угоди) та оплата службових поїздок працівникам. Здійснювалися заходи із запобігання виникненню колективних трудових спорів, відділення сприяло врегулюванню стану соціально-трудових відносин на дев'яти підприємствах. Основні причини ускладнення стану соціально-трудових відносин на підприємствах області пов'язані із порушеннями законодавства про працю (недотриманням строків виплати поточної зарплати, наявність заборгованості), встановлення нових або зміна істотних умов праці, невиконання умов колдоговору, угоди. Потенційно конфліктогенною залишається ситуація у галузях охорони здоров'я, підприємствах переробної, харчової промисловості тощо. Стан соціально-трудових відносин підприємств згаданих галузей перебуває на постійному контролі у відділенні. З метою підвищення рівня правової культури сторін соціального діалогу відділення надає рекомендації роботодавцям, найманим працівникам та внутрішньо переміщеним особам з питань, що стосуються трудових відносин в умовах воєнного стану».
Комісія прийняла відповідне рішення.