Архів новин
2021
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Вимагаємо зупинити масове звільнення працівників та ліквідацію закладів культури

Вимагаємо зупинити масове звільнення працівниківКадук 42c44
та ліквідацію закладів культури
Обком профспілки працівників культури в рамках своїх повноважень щодо захисту прав і гарантій працівників культури, керуючись нормативно-правовими документами, звертає увагу на дотримання конституційних прав працюючих у нашій області і вимагає зупинити масове звільнення працівників та повну ліквідацію закладів культури.
Відповідно до Закону «Про культуру» заклади культури комунальної власності автоматично включені до базової мережі місцевого рівня. Виключення закладів культури з базової мережі або ліквідація чи реорганізація потребують погодження з Міністерством культури та інформаційної політики України, як центрального органу виконавчої влади, що здійснює формування державної політики у сфері культури.
Слід зазначити, що відповідно до ЗУ «Про добровільні об'єднання територіальних громад», заклади переходять у власність громад за правонаступництвом. І Постанова ВРУ від 17 липня 2020 р. №807 не передбачає ліквідацію чи реорганізацію комунальних закладів, у т. ч. культури. Станом на 22 січня ц. р. практично у жодному із новостворених чотирьох районів не завершено передачу закладів культури сіл, селищ раніше діючих районів до комунальної власності територіальних громад. Сесії районних та селищних рад перенесені на 26-29 січня. Питання про виплату зарплати за січень працівникам культури не вирішене. Фінвідділи селищних рад відправляють керівників районних закладів культури до райрад, які не мають відповідного фінансування.
Комісії тільки створюються, майно передається, а про комплексну передачу повноважень, персоналу й відповідних обов'язків не йдеться. Всупереч діючому законодавству сесія Голованівської селищної ради рішенням від 15 січня №75 затвердила структуру відділу культури, туризму та культурної спадщини у кількості 63 штатних одиниць, тоді як у 2020 році було 135 штатних посад, тобто запропоноване масове звільнення, яке суперечить і Галузевій угоді, і нормативній базі України. По районній бібліотеці скорочення – майже 40%. На 18 сільських бібліотек виділено 4,5 штатних посад, на 14 сільських клубів – 7 штатних одиниць. Тобто всі працівники культури і бібліотек переведені на 0,5 ставки.
Олександрівська селищна рада 19 січня листом за підписом селищного голови повідомила усіх сільських працівників культури, кожного персонально під особистий підпис про звільнення із займаних посад у зв'язку з реорганізацією району. Ні сесія новоствореної Кропивницької районної ради, ні сесія Олександрівської селищної ради з питань передачі власності ще не відбулися, а працівників уже попередили не про зміну засновника і назву, а про звільнення, хоча законодавством цього не передбачено.

Детальніше...

 

ТАРИФИ НА ГАЗ І ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ МАЮТЬ БУТИ СПРАВЕДЛИВИМИ !

ТАРИФИ НА ГАЗ І ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ МАЮТЬ БУТИ СПРАВЕДЛИВИМИ !images 1 b8d61
Підвищення цін на газ і тарифів на електроенергію – нахабний крок влади, до чого більшість людей виявились не підготовленими, що засвідчують протести в різних регіонах України.
На цьому наголошувалося у виступах учасників прес-конференції 21 січня 2021 року в Інформаційній агенції "УНІАН".
До журналістів звернулись Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, голова Федерації транспортників України, голова Профспілки залізничників і транспортних будівельників Вадим Бубняк, заступник Голови ФПУ Олександр Шубін, голова Профспілки виробничників і підприємців України Наталья Землянська, представник ГО "Соціальний рух" Олексій Громов.
Вони були одностайними у думці, що ціни на природний газ та тарифи на електричну енергію і комунальні послуги значно перевищують економічно обґрунтований рівень та не відповідають фактичному рівню доходів населення. Як наслідок, збільшується кількість людей, які бідніють, зростає заборгованість за спожиті енергоносії та житлово-комунальні послуги. У виробничому секторі знижується конкурентоспроможність української продукції.
Представники профспілок приєднались до «хвилі гніву», ініційованої громадськими організаціями, яка прокаталася всією країною, чітко сформулювали свою позицію на засіданні Президії ФПУ та направили звернення до влади.
ФПУ вважає, що державна політика при запровадженні в Україні ринків природного газу та електричної енергії, не забезпечує інтересів громадян і потребує перегляду.images 9aab3
Для виходу з кризової ситуації ФПУ вимагає від влади відновити державне регулювання цін для населення як на ринку природного газу, так і на ринку електроенергії щонайменше до моменту стабілізації економіки і внести відповідні зміни до законодавства.
Верховній Раді України запропоновано невідкладно заслухати звіт Уряду в порядку парламентського контролю, переглянути державну політику ціноутворення в енергетичному секторі економіки країни, а також прийняти рішення про посилення соціального захисту населення в умовах запровадження енергоринку. Переглянути засади створення і діяльності наглядових рад державних підприємств і організацій.
ФПУ також вважає за необхідне внести зміни до Держбюджету України на 2021 рік, передбачивши реальний обсяг асигнувань на пільги і житлові субсидії громадянам для оплати житлово-комунальних послуг, придбання палива і газу.загружено 46649
У разі не виконання владою зазначених вимог до 1 лютого ц.р. ФПУ мобілізує своїх прихильників і вдасться до масових протестних дій.

 

КУДИ ВИТІКАЮТЬ БЮДЖЕТНІ КОШТИ?

КУДИ ВИТІКАЮТЬ БЮДЖЕТНІ КОШТИ?
Фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області завершили ревізію бюджету Первозванівської сільської об'єднаної територіальної громади та фінансово-господарської діяльності Первозванівської сільської ради.
Установили низку порушень, що призвели до втрати майже 1,2 млн. грн. Зокрема, встановлено, що до актів виконаних робіт із благоустрою, було включено матеріали й витрати на роботу орендованої та власної техніки.
Виявлено також, що підрядники завищили вартість виконаних робіт при виконанні вуличного капітального ремонту, проведенні реконструкції та поточного ремонту мереж зовнішнього електроосвітлення вулиць. Встановлено ще й нецільове використання коштів із місцевого бюджету. Програмою «Ветеран» передбачалося бюджетні кошти спрямовувати на цільові заходи, проте вони були використані на виплату... зарплати голові ради ветеранів.
За допущені порушення складено 4 протоколи про адмінправопорушення. Про результати ревізії проінформовано правоохоронні органи.
Пресслужба Управління Східного офісу.

 

Без активних дій, мабуть, не обійтись

Без активних дій, мабуть, не обійтись20210121 100526 12efe
Відбулася відео-конференція ФПУ, в якій взяли участь представники Федерації профспілок Кіровоградської області та начальник відділення НСПП в області. Учасники конференції обговорили проблеми, які виникають у процесі адміністративно-територіальної реформи.
Що найбільше турбує профспілки? Те, що реформа втілюється, відбувається передача майна, будівель, але... без людей. Сьогодні важливо не допустити, щоб люди залишилися без роботи. Профспілки повинні на кожній конкретній території розібратися, чому відбувається порушення трудових прав працівників.
Великим сюрпризом виявилося те, що усі документи щодо ліквідації районів були прийняті наприкінці минулого року, а отримали їх у січні. На думку окремих учасників наради, Україна у плані звільнення людей дійшла до середньовіччя. Звільняються цілі управління, наприклад, соціального захисту, тобто руйнується система соціального захисту. Є випадки, коли скорочують працівників без розрахунків. Загалом немає єдиного державного підходу до процесу реорганізації.20210121 100436 8117f
Голова Федерації профспілок Кіровоградської області Максим Баланенко заявив, що профспілки не включені до спеціальних комісій і всі процеси відбуваються без їхньої участі, і цю ситуацію потрібно негайно виправляти. Максим Баланенко проінформував, що ФПО провела робочу зустріч з директором обласного центру зайнятості та представниками облдержадміністрації, які були попереджені: якщо нічого не зміниться, то у березні відбудеться соціальний вибух, і зажадали посилити контроль за цими процесами.
Учасники наради вирішили провести детальний аналіз ситуації та звернутися до Президента України, Кабінету Міністрів про припинення масових порушень прав працівників в ході адміністративної реформи та попередити, що в разі не реагування на звернення профспілок про проведення акції протесту профспілок, підготовка до якої вже розпочалася.20210121 100351 0e185
Дії профспілок підтримала представник Уповноваженого з дотримання соціальних та економічних прав Олена Степаненко.
Прес-центр ФПО

 

ПОЗИЦІЯ ФПУ:

ПОЗИЦІЯ ФПУ:

СИТУАЦІЯ ПО ТАРИФАХ МАЄ БУТИ ВИРІШЕНА НА КОРИСТЬ ЛЮДЕЙ

На засіданні Уряду 13 січня 2021 року одним з основних розглядалось питання про необхідність вжиття заходів із вирішення ситуації, що виникла через підвищення з початку року тарифів на комунальні послуги для населення.

У регіонах України люди виходять на мітинги, перекривають траси, протестуючи проти зростання цін на газ, електроенергію та опалення. При  цьому ФПУ, її членські організації відразу рішуче заявили про свою позицію щодо неприпустимості збільшення цін на послуги ЖКГ. Особливо, коли в країні запроваджено черговий локдаун, пов'язаний з поширенням епідемії коронавірусу. Такі дії розцінюються ФПУ як провокативні та такі, що потребують відповідальності перед суспільством.

Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Оовий, коментуючи ситуацію навколо цін і тарифів, нагадав про те, що Федерація профспілок України та Спільний представницький орган профспілок ще восени   минулого року звертались до Уряду у зв’язку із запровадженням в країні з 1 серпня 2020 р. ринку природного газу. Тоді профспілки чітко зазначили, що в Україні поки що не створено належних умов для застосування тих правил, які є звичайними для енергоринків економічно розвинених країн.

- Для нас це нова справа і нам потрібно ще багато чого зробити, щоб створити належні умови для конкуренції на енергетичному ринку, а головне – збалансувати доходи громадян з видатками, які об’єктивно будуть коливатись, виходячи з ринкової ціни на газ, - наголосив Г.Осовий.  - Отже, позиція профспілок полягає у тому, щоб на період дії обмежувальних заходів у зв’язку із поширенням пандемії COVID-19, або як мінімум – до завершення опалювального сезону призупинити підвищення тарифів. Потрібно також звернути увагу на зменшення доходів громадян і, в тому числі трудових доходів, тому що за  минулорічний період (за оцінками профспілок) працівники не дотримали більш як 140 млрд. грн. заробітної плати. Це відбулось через карантин, запровадження неповного робочого часу, або зменшення обсягів виробництва. Тому те, що було оголошено на засіданні Уряду, який ініціював, принаймні до завершення карантинних обмежень, або поточного опалювального сезону запровадження державного регулювання ціни на газ для побутових споживачів, співвідноситься із вимогами ФПУ, - підкреслив лідер профспілок.

14 січня, Президія ФПУ ухвалить рішення, спрямовані на захист споживачів і запропонує широкий спектр дій, необхідних для стабілізації ситуації.
Представники профспілок також готові долучитись до роботи в складі груп, які будуть утворюватись урядовими структурами для вироблення справедливої ціни на газ та  електроенергію для населення, а також пошуку шляхів законодавчого вирішення питання щодо тарифів.

- Ми будемо наполягати на необхідності збалансування економічної і соціальної складових у процесі проведення реформ енергоринку і, насамперед, забезпечення підвищення грошових доходів громадян: заробітних плат, пенсій, а також індексації цих доходів, - сказав Голова ФПУ. – Адже ситуація по тарифам має бути вирішена на користь людей.

Прес-центр ФПУ

ПОЗИЦІЯ ФПУ:

СИТУАЦІЯ ПО ТАРИФАХ МАЄ БУТИ ВИРІШЕНА НА КОРИСТЬ ЛЮДЕЙ

На засіданні Уряду 13 січня 2021 року одним з основних розглядалось питання про необхідність вжиття заходів із вирішення ситуації, що виникла через підвищення з початку року тарифів на комунальні послуги для населення.

У регіонах України люди виходять на мітинги, перекривають траси, протестуючи проти зростання цін на газ, електроенергію та опалення. При  цьому ФПУ, її членські організації відразу рішуче заявили про свою позицію щодо неприпустимості збільшення цін на послуги ЖКГ. Особливо, коли в країні запроваджено черговий локдаун, пов'язаний з поширенням епідемії коронавірусу. Такі дії розцінюються ФПУ як провокативні та такі, що потребують відповідальності перед суспільством.

Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Оовий, коментуючи ситуацію навколо цін і тарифів, нагадав про те, що Федерація профспілок України та Спільний представницький орган профспілок ще восени   минулого року звертались до Уряду у зв’язку із запровадженням в країні з 1 серпня 2020 р. ринку природного газу. Тоді профспілки чітко зазначили, що в Україні поки що не створено належних умов для застосування тих правил, які є звичайними для енергоринків економічно розвинених країн.

- Для нас це нова справа і нам потрібно ще багато чого зробити, щоб створити належні умови для конкуренції на енергетичному ринку, а головне – збалансувати доходи громадян з видатками, які об’єктивно будуть коливатись, виходячи з ринкової ціни на газ, - наголосив Г.Осовий.  - Отже, позиція профспілок полягає у тому, щоб на період дії обмежувальних заходів у зв’язку із поширенням пандемії COVID-19, або як мінімум – до завершення опалювального сезону призупинити підвищення тарифів. Потрібно також звернути увагу на зменшення доходів громадян і, в тому числі трудових доходів, тому що за  минулорічний період (за оцінками профспілок) працівники не дотримали більш як 140 млрд. грн. заробітної плати. Це відбулось через карантин, запровадження неповного робочого часу, або зменшення обсягів виробництва. Тому те, що було оголошено на засіданні Уряду, який ініціював, принаймні до завершення карантинних обмежень, або поточного опалювального сезону запровадження державного регулювання ціни на газ для побутових споживачів, співвідноситься із вимогами ФПУ, - підкреслив лідер профспілок.

14 січня, Президія ФПУ ухвалить рішення, спрямовані на захист споживачів і запропонує широкий спектр дій, необхідних для стабілізації ситуації.
Представники профспілок також готові долучитись до роботи в складі груп, які будуть утворюватись урядовими структурами для вироблення справедливої ціни на газ та  електроенергію для населення, а також пошуку шляхів законодавчого вирішення питання щодо тарифів.

- Ми будемо наполягати на необхідності збалансування економічної і соціальної складових у процесі проведення реформ енергоринку і, насамперед, забезпечення підвищення грошових доходів громадян: заробітних плат, пенсій, а також індексації цих доходів, - сказав Голова ФПУ. – Адже ситуація по тарифам має бути вирішена на користь людей.

Прес-центр ФПУ


СИТУАЦІЯ ПО ТАРИФАХ МАЄ БУТИ ВИРІШЕНА НА КОРИСТЬ ЛЮДЕЙ
На засіданні Уряду 13 січня 2021 року одним з основних розглядалось питання про необхідність вжиття заходів із вирішення ситуації, що виникла через підвищення з початку року тарифів на комунальні послуги для населення.
У регіонах України люди виходять на мітинги, перекривають траси, протестуючи проти зростання цін на газ, електроенергію та опалення. При цьому ФПУ, її членські організації відразу рішуче заявили про свою позицію щодо неприпустимості збільшення цін на послуги ЖКГ. Особливо, коли в країні запроваджено черговий локдаун, пов'язаний з поширенням епідемії коронавірусу. Такі дії розцінюються ФПУ як провокативні та такі, що потребують відповідальності перед суспільством.
Голова СПО об'єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Оовий, коментуючи ситуацію навколо цін і тарифів, нагадав про те, що Федерація профспілок України та Спільний представницький орган профспілок ще восени минулого року звертались до Уряду у зв'язку із запровадженням в країні з 1 серпня 2020 р. ринку природного газу. Тоді профспілки чітко зазначили, що в Україні поки що не створено належних умов для застосування тих правил, які є звичайними для енергоринків економічно розвинених країн.
- Для нас це нова справа і нам потрібно ще багато чого зробити, щоб створити належні умови для конкуренції на енергетичному ринку, а головне – збалансувати доходи громадян з видатками, які об'єктивно будуть коливатись, виходячи з ринкової ціни на газ, - наголосив Г.Осовий. - Отже, позиція профспілок полягає у тому, щоб на період дії обмежувальних заходів у зв'язку із поширенням пандемії COVID-19, або як мінімум – до завершення опалювального сезону призупинити підвищення тарифів. Потрібно також звернути увагу на зменшення доходів громадян і, в тому числі трудових доходів, тому що за минулорічний період (за оцінками профспілок) працівники не дотримали більш як 140 млрд. грн. заробітної плати. Це відбулось через карантин, запровадження неповного робочого часу, або зменшення обсягів виробництва. Тому те, що було оголошено на засіданні Уряду, який ініціював, принаймні до завершення карантинних обмежень, або поточного опалювального сезону запровадження державного регулювання ціни на газ для побутових споживачів, співвідноситься із вимогами ФПУ, - підкреслив лідер профспілок.
14 січня, Президія ФПУ ухвалить рішення, спрямовані на захист споживачів і запропонує широкий спектр дій, необхідних для стабілізації ситуації.
Представники профспілок також готові долучитись до роботи в складі груп, які будуть утворюватись урядовими структурами для вироблення справедливої ціни на газ та електроенергію для населення, а також пошуку шляхів законодавчого вирішення питання щодо тарифів.
- Ми будемо наполягати на необхідності збалансування економічної і соціальної складових у процесі проведення реформ енергоринку і, насамперед, забезпечення підвищення грошових доходів громадян: заробітних плат, пенсій, а також індексації цих доходів, - сказав Голова ФПУ. – Адже ситуація по тарифам має бути вирішена на користь людей.
Прес-центр ФПУ

 

Пасинок у рідної держави

Пасинок у рідної державизагружено 2 ee146
Федерація профспілок області систематично переймається сумнозвісною долею ДП «Дирекція ГЗКОР» - 5-й рік підряд ставить перед Мінекономрозвитку питання щодо врегулювання достатнього фінансування та збереження державного майна, проте позитивне рішення не приймається. Наприкінці минулого року в черговий раз ФПО на прохання профкому підприємства звернулася до Міністерства з конкретною пропозицією: посприяти у вирішенні питання виділення необхідного додаткового фінансування ДП «Дирекція ГЗКОР» у 2020 році із Держбюджету України для забезпечення погашення першочергових видатків з оплати праці та електроенергії.загружено 1 61159
Відповідь Мінекономрозвитку вражаюча: «Законом України «Про внесення змін до Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» Мінекономіки зменшено видатки держбюджету, оскільки кошти були спрямовані на створення фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 та її наслідками. Крім того, відповідно до постанови ВРУ від 03. 09. 2020 р., утворено нове Міністерство – з питань стратегічних галузей промисловості України. З метою забезпечення його фінансування прийнято Закон, яким внесено зміни до Закону про Держбюджет-2020 і Мінекономіки скорочено видатки державного бюджету. На виконання вимог Закону «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, прийнято розпорядження КМУ про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, яким в черговий раз Мінекономіки скорочено видатки державного бюджету. З огляду на зазначене у Мінекономіки відсутні джерела, за рахунок яких можливо забезпечити покриття видатків на виконання зазначених заходів».загружено b52f9
Є у відповіді й обнадійливе речення: «Видатки на забезпечення життєдіяльності ДП «КГЗКОР» відповідно до проекту Закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік» передбачено для головного розпорядника бюджетних коштів, а саме – Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України за програмою «Забезпечення життєдіяльності Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд». А ось чи дійдуть кошти до ДП «КГЗКОР» уже з нового Міністерства, питання відкрите. Чи повернеться, урешті, держава обличчям до власного підприємства, чи й далі Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд почуватиметься пасинком у рідної держави?
Марія Іванова

 

КАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ ПОСИЛЮЮТЬСЯ

КАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ ПОСИЛЮЮТЬСЯcovid-coronavirus-in-real-3d-illustration-concept-to-describe-about-corona-virus-anatomy-and-type 17005-733 79f61
З 8 по 24 січня 2021 року по всій території України за рішенням Уряду посилюються карантинні обмеження.
Як наголосив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, це робиться, щоб стримати розповсюдження коронавірусу після новорічних та різдвяних свят.
У цей період буде заборонена робота:
- закладів освіти, крім дитячих садочків;
- кафе, барів, ресторанів (крім доставки та роботи на виніс);
- робота ТРЦ (за винятком магазинів, які торгують продуктами харчування, ліками, ветеринарними препаратами, побутовою хімією), розважальних закладів);
- салонів краси, фітнес-залів, спортзалів, басейнів);
- кінотеатрів, театрів;
- магазинів непродовольчих товарів;
- продовольчих і непродовольчих ринків;
- проведення розважальних, рекламних, спортивних, культурних масових заходів.
Натомість у цей період в Україні працюватимуть: громадський транспорт, аптеки, банки, поштові відділення, продуктові магазини, готелі.
Прес-центр ФПУ

 

В УКРАЇНІ ПІДВИЩИЛИ ПЕНСІЙНИЙ ВІК

В УКРАЇНІ ПІДВИЩИЛИ ПЕНСІЙНИЙ ВІКimages 3 389bb
В Україні з 1 січня 2021 року на 12 місяців посилили вимоги для виходу на пенсію. Якщо в 2020-му потрібно було мати 27 років стажу, щоб отримати виплату в 60 років, то зараз знадобиться не менше ніж 28 років. Про це йдеться в законі "Про загальнодержавне пенсійне страхування".
Для виходу на пенсію в 63 роки в 2021-му потрібно мати від 18 до 28 років стажу, щоб отримати виплату в 65 років – від 15 до 18 років стажу.
Вимоги щодо стажу будуть зростати до 2027 року доти, поки для виходу на пенсію в 60 років знадобиться 35 років стажу. Це призведе до того, що вчасно на заслужений відпочинок зможуть виходити тільки 45% українців.images 4 be4a4
В Україні неофіційно працює кожен п'ятий. 20,6% працевлаштовані без офіційного оформлення, вони не платять внески до Пенсійного фонду і ризикують залишитися без виплати.
Також збільшать пенсійний вік для жінок. З квітня 2021-го пенсійний вік збільшать до 60 років. Це стане останнім етапом перегляду правил, прийнятих ще в 2011-му.
Таким чином, вже з наступного року і чоловіки, і жінки будуть мати рівні права і повинні будуть працювати як мінімум до досягнення віку в 60 років. При цьому варто відзначити, що ті Українки, які досягнуть віку 59,6 років до квітня наступного року, зможуть отримати виплату на пів року раніше. Це торкнеться тих, хто народився з 1 жовтня 1960-го до 31 березня 1961 року.
• Нагадаємо, з 1 січня розмір мінімальної пенсії за віком для непрацюючих осіб зростає з 2,1 тисячі гривень до 2,4 тисячі гривень завдяки підвищенню "мінімалки" до 6 тисяч гривень.
Прес-центр ФПУ – за матеріалами ЗМІ

 

Шановні спілчани, усі жителі Кіровоградщини!

Шановні спілчани, усі жителі Кіровоградщини!загружено 1 95079

Щиро вітаю Вас з Новорічними святами!
З великою надією розпочав свою ходу новий, 2021 рік. Її продовжують не менш обнадійливі Різдвяні свята. Вони завжди викликають особливі відчуття, вселяють нові сподівання. Тож нехай чудові зимові свята стануть початком вдалого року, багатого на добрі справи, творчі здобутки та профспілкові перемоги, а Ваші серця наповняться любов'ю, радістю і щастям!
На жаль Новорічні свята ми зустрічатимемо у складний епідеміологічний час, але все одно свята не відміняються. Будемо їх відзначати у колі сім'ї, з вірою і надією на краще.
Бажаю Вам натхнення і радості, витримки і порозуміння, мудрості і виваженості! Нехай віра і впевненість у завтрашньому дні зміцнять Ваше здоров'я, примножать Ваші статки, подарують гарні події, родинне тепло та злагоду, шану і любов рідних і близьких! Бережіть себе та своїх рідних!

З повагою
Голова Федерації профспілок області
М. Баланенко

 

Звернення ФПО до Кабінету Міністрів України

Звернення ФПО до Кабінету Міністрів Українизавантаження b2850

До Федерації профспілок Кіровоградської області надходять численні звернення спілчан Кіровоградщини, стурбованих тим, що останнім часом, незважаючи на надскладний економічний стан, ріст безробіття населення, нечувані борги із заробітної плати, в Україні різко виросли тарифи (ціни) на енергоносії та комунальні послуги на 2021 рік.
Так, з 01 січня 2021р. на 14% дорожчає газ (7,22 грн. за 1 куб. м). До цієї ціни газу додається тариф на послуги розподілу газу (у ВАТ «Кіровоградгаз» він становить 1,92 грн., що удвічі вище існуючого.
У цей тариф, не дивлячись на неодноразові звернення Федерації профспілок області, Регулятором знову внесено елемент втрат – компенсацію витрат за попередні періоди: 2015-2018 роки.
Із цієї ж дати на 13% зростає тариф на послуги центрального водопостачання і на 25% - на водовідведення. У сумі – 44.50 грн. за куб. м.
Скасовується з 01 січня 2021р. пільговий тариф на перші 100 кВт електроенергії і вводиться єдиний тариф у розмірі 1.68 грн. При цьому анонсується зростання тарифу з квітня 2021 року (приблизно у 2,5 раза).
Від 5 до 50% Регулятор підвищив тарифи на виробництво теплоенергії.
Паралельно, заражені загальною епідемією підвищення тарифів, заговорили про їх зростання надавачі послуг на квартплату, вивезення ТПВ, пасажирські перевезення, за користування Інтернетом.
Якби такими темпами зростали зарплати і пенсії, можна було б змиритися із запропонованими підвищеннями, але ріст доходів більшості громадян в рази відстає від зростаючих апетитів надавачів послуг.
Обласне профспілкове об'єднання цікавить, чи є в державі такий орган, який загальмує цей процес? Врахує ситуацію, викликану смертельною коронавірусною загрозою, зубожінням населення, яке призвело до неплатоспроможності більшої частини споживачів послуг. Утворений Кабміном Регулятор, одним із основних завдань якого є забезпечення захисту прав споживачів послуг у сфері енергетики та комунальних послуг, із цією функцією практично не справляється, надаючи явну перевагу господарюючим суб'єктам. Проведення громадських обговорень та громадських слухань
відбувається формально – фактично пропозиції та зауваження громадськості залишаються поза увагою, що найбільше обурює та принижує громадськість.
Керуючись ст.116 Конституції України, Федерація профспілок області, що об'єднує близько 80 тисяч спілчан Кіровоградщини, просить вжити невідкладних заходів по забезпеченню прав громадян на доступні комунальні та енергетичні послуги.

Президія Федерації
профспілок Кіровоградської області

 

Точка зору

Точка зору

Ноу-хау по-українськи


DSC04220 - копия c2705Те, що державні службовці (низової ланки) опинилися у немилості у власного роботодавця – держави, ні для кого не секрет. Їх відміняють, як кажуть, у всіх відмінках. Причому, у міру того, як зростають вимоги, хмари над ними згущуються усе сильніше: від урізань зарплати – до масових вивільнень, можна сказати, із «вовчим білетом».
І ось на фоні такої зневаги до держслужбовців звучить ноу-хау, або подарунок від Святого Миколая, саме 19 грудня Верховна Рада змінила вікові обмеження для роботи на державній службі – дозволила працювати до 70 років. (Залишилося внести зміни до Конституції України). Під час обговорення проекту закону депутати наголошували, що зміна вікових обмежень допоможе наймати фахівців незалежно від їхнього віку. У пояснювальній записці до документа зазначається, що актуальність питання обумовлена захистом інтересів суспільства та держави. У виняткових випадках виникає потреба у залишенні державного службовця на займаній посаді після досягнення ним 65-річного віку – для більш ефективного функціонування державного органу.
По-різному можна сприймати таку новацію: хтось із радістю, а хтось із здивуванням чи обуренням. Дійсно, чимало людей зрілого віку зберігають професійні навички і світле мислення. Таких – одиниці, і їм при потребі подовжують термін роботи. Навіщо під ці одиниці приймати цілий закон? Відразу виникає запитання: про яких державних службовців іде мова? Здогадатися не важко – про тих, хто займає високі посади і їм хочеться ще трішки «попрацювати». Цей абсурд наштовхує на таку думку: хтось із народних депутатів (до речі, статус «народний» з них треба зняти, бо невідомо, інтереси якого народу вони відстоюють) вирішив своєрідно привітати когось із рідних зі святом Миколая - дати можливість попрацювати на державній службі поки що до 70 років, а потім, може й, пожиттєво. Адже депутат має право на законодавчу ініціативу (профспілки, які налічують більше 4 мільйонів спілчан, такої ініціативи не мають), чом би не скористатися ним? У нашій державі це не проблема: змінити Конституцію чи закон під одну людину. Але ж це кошти, і немалі! А куди дівати молодь?

Детальніше...

 

Обласний центр зайнятості – надійний партнер профспілок

Обласний центр зайнятості – надійний партнер профспілок132176863 1716453071864090 2156676283723249295 o 533de
Цими днями в обласному центрі зайнятості відбулися урочистості з нагоди 30-річчя створення Державної служби зайнятості. У святковий день «іменинники» приймали безліч привітань та відзнак, у тому числі й профспілкових. Зокрема, голова обкому профспілки працівників державних установ Віктор Федотов взяв участь в урочистостях та вручив Почесні грамоти за плідну співпрацю директору обласного центру зайнятості Лілії Колесник та профспілковим активістам.132191533 1716234428552621 2872373887892225832 o 8edad
Віктор Федотов відзначив, що служба зайнятості сьогодні здійснює соціальну місію – різнопланово підтримує безробітних, цілеспрямовано працює на забезпечення продуктивної зайнятості населення. За 30 років діяльності значно зріс не тільки авторитет служби, а й довіра до неї. Її фахівці роблять все для того, щоб ті, хто звертається у пошуку роботі, дійсно її знайшли.
Варто підкреслити, що усі ці роки супроводжуються тісною співпрацею обласного профспілкового об'єднання та обласного центру зайнятості. Представники галузевих профспілок – активні члени координаційного комітету сприяння зайнятості населення, за допомогою якого вирішується багато актуальних питань.132229923 1716453025197428 2347209155998131328 o c4293
Робота профспілкових комітетів оцінюється за виконанням конкретних завдань, які передбачають соціальний захист, охорону здоров'я, рівень заробітної праці, зайнятість. Останньому пункту приділяється велика увага, адже для людей, особливо у нинішніх умовах, найважливіше – мати робоче місце. І у його збереженні, і у забезпеченні продуктивної зайнятості профспілки мають надійного партнера – обласний центр зайнятості.