Архів новин
2020
Лютий
ПнВтСрЧтПтСбНд
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291

Про підтримку вітчизняного товаровиробника

Про підтримку вітчизняного товаровиробникаDSC04611 - копия e5e56
Підприємства сільгоспмашинобудування давно потерпають від нездорової конкуренції - дуже швидкими темпами завозиться як в область, так і в Україну в цілому уживана сільгосптехніка (і не тільки) з-за кордону. Це питання турбує не лише роботодавців, а й профспілки та владу, адже буде виробництво та реалізація продукції – будуть робота, зарплата, податки... Саме тому це актуальне питання обговорювалося на обласній тристоронній соціально-економічній раді. Відкрила засідання в. о. голови ОДА Світлана Лобанова.DSC04616 - копия cd341
За словами директора департаменту інфраструктури та промисловості ОДА Олександра Корнюши, питання нездорової конкуренції вивчалося і опрацьовувалося із правоохоронними та контролюючими органами. Жоден з них не має законодавчого впливу на сприяння або заборону реалізації техніки, що була у вжитку, та інших товарів. Це питання двічі порушувалося перед Міністерством економічного розвитку і торгівлі. З метою стабілізації ситуації у галузі машинобудування та створення умов для подальшого розвитку ОДА запропонувала можливе внесення змін до законодавства у частині щодо ввезення до України вживаної сільгосптехніки. На рівні Міністерства обговорювалися питання щодо створення робочої групи із напрацювання можливих шляхів вирішення проблеми. Вивчалося питання секунду техніки і з наукової точки зору. Науковці констатують, що вторинний ринок техніки в Україні знаходиться у стадії розвитку. А як ось сільгоспвиробники стверджують, що раніше уживана техніка з-за кордону користувалася більшим попитом, мала переваги у якості, а сьогодні якість вітчизняної продукції значно поліпшилася. Аналіз ринку нової та уживаної імпортної техніки свідчить, що співвідношення ціна-якість – на одному рівні. То який резон купувати за такі самі кошти уживану техніку?
Звісно, галузь сільгоспмашинобудування для області дуже важлива, тому ОДА вживає всі заходи для її розвитку. Діє державна програма щодо компенсації вартості техніки, придбаної у 2018 році.
Голова ФПО Максим Баланенко зазначив: «Укладаючи Генеральну угоду, профспілки домагалися включення низки зобов'язань сторін стосовно цієї проблеми. Цілий блок питань, щодо підтримки промисловості зобов'язався забезпечити Кабінет Міністрів, серед яких підтримка вітчизняних товарів. Вважаємо, що ця проблема для нас - одна із найважливіших, бо не головне випустити продукцію, а головне реалізувати її.
Домовилися також про державну підтримку економіки, яка буде стимулювати попит на вітчизняну продукцію, зокрема державної програми підтримки придбання сільгоспвиробниками української техніки. Поки що, реалізація цих домовленостей іде, прямо скажемо, туго. Тому ми запропонували, а роботодавці нас підтримали звернутися від тристоронньої ради до Уряду про виконання цих та інших домовленостей за Угодою. А це і довгострокові фінансові ресурси, підтримка залучення інвестицій, дешеві кредити. Без вирішення цих проблем вітчизняним товаровиробникам буде дуже складно стати конкурентоспроможними. Для нашої області розвиток промислового комплексу важливий ще й тим, що тут зайнято 13 відсотків чисельності працівників. Саме у цій галузі формується гідна й легітимна зарплата. На жаль, сьогодні для області це теж дуже серйозна проблема».DSC04609 - копия 71866
Максим Баланенко відзначив, що область перебуває на останніх щаблях за рівнем зарплати, тому намічений рубіж росту обсягів промислового виробництва на 2,5 % (відсотка) на 2019 рік треба обов'язково перевищувати.
На його думку, потрібно активніше використовувати депутатське об'єднання «Кіровоградщина», більше спілкуватися з підприємствами, у яких економічні труднощі, разом втручатись у проблеми й вирішувати їх. Профспілки стоять на незмінній позиції: гідна та своєчасно виплачена зарплата і гідні умови праці, інакше можна залишися без кадрів.
Звичайно, найбільше болить проблема нездорової конкуренції роботодавцям. Як відзначив генеральний директор виконавчої дирекції обласного об'єднання організацій роботодавців Олександр Саінсус, влада, знизу доверху, повинна захищати вітчизняного товаровиробника. «Це робочі місця, економіка, бюджети усіх рівнів, зарплата. Через нездорову конкуренцію чимало підприємств, як кажуть, склали лапки. А скільки підпільно виготовляють техніку і не сплачують ні податки, ні чисту зарплату! Тобто ми на вітчизняному ринку у нерівних умовах. Роботодавці за те, щоб створювати робочі місця і виплачувати гідну зарплату, а для цього потрібні умови і щоб була здорова внутрішня конкуренція. Те, що за кордоном купують уживану техніку – це їхні проблеми, а чому їхня техніка повинна бути на нашому ринку? На мій погляд, акценти треба робити на нову, вітчизняну техніку, з певним відсотком локалізації: 20-30 відсотків має бути місцеве виробництво, тоді будуть збережені робочі місця».
Учасники засідання вирішили від тристоронньої ради підготувати до Кабміну звернення з проханням розглянути можливість внесення змін до законодавства в частині посилення норм щодо ввезення вживаної техніки.DSC04613 86acc
Під час засідання розглядалися також питання про дії сторін соціального діалогу щодо виконання Програми зайнятості населення області на 2018-2020 роки та щодо запобігання виникнення колективних трудових спорів, сприяння їх вирішенню та підвищення правової освіти населення у взаємодії зі сторонами соціального діалогу.
Марія Іванова

 

ЗАЯВА ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ

ЗАЯВА ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ
стосовно проєкту Державного бюджету України на 2020 рік

У Верховній Раді України триває робота над опрацюванням поданого Урядом проєкту Державного бюджету України на 2020 рік. На жаль, як і в минулі роки, урядовим проєктом держбюджету знову порушуються конституційні права людини на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї.
Ратифікувавши Конвенції Міжнародної організації праці № 117 про основні цілі та норми соціальної політики та № 131 про встановлення мінімальної заробітної плати з особливим урахуванням країн, що розвиваються, підписавши Програму Гідної праці МОП для України на період 2016–2019 років, влада України підтвердила свою готовність до забезпечення гідної праці та достатнього рівня життя населенню України з метою досягнення заможного європейського майбутнього.
Проте, у проєкті Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» в основу розрахунків соціально-економічних показників Урядом закладено темпи зростання основних державних соціальних стандартів та гарантій, які не відповідають ані вимогам національного законодавства, ані міжнародним зобов'язанням України, ані домовленостям Сторін соціального діалогу у Генеральній угоді на 2019-2021 роки.
Так, проєктом Держбюджету–2020 передбачається встановити прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року у розмірі 2 102 грн, що вже сьогодні в 2,2 рази менше за його фактичний розмір, розрахований Мінсоцполітики у цінах серпня 2019 року (4722 грн), а на початок 2020 року це співвідношення ще збільшиться.
Також урядовці пропонують передбачити мінімальну зарплату меншу від очікуваного фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме – 4723 гривень.
Відтак занижено і посадовий оклад працівника І тарифного розряду ЄТС, який встановлено на рівні 2102 грн, що складатиме лише 44% від розміру мінімальної заробітної плати, що в умовах недостатнього фінансування бюджетних галузей, продовжить практику «зрівнялівки» в оплаті праці працівників перших 13 (з 25) розрядів ЄТС та пролонгуватиме подальше заниження рівня заробітної плати працівників бюджетної сфери порівняно із середньою по Україні.
Без достатньої державної підтримки залишаються підприємства і працівники вугільної галузі, лісового господарства та інших. Це не дозволить погасити існуючу заборгованість з виплати заробітної плати працівникам через недостатність обігових коштів і провокуватиме її зростання, не сприятиме підвищенню конкурентоздатності українських підприємств та товарів.
На жаль, як і в минулі роки, профспілки, як сторона соціального діалогу, були відсторонені від участі у формуванні Державного бюджету, право на яке мають відповідно до законодавства та домовленостей за Генеральною угодою, а вчасно направлені пропозиції СПО об'єднань профспілок залишились неврахованими Урядом.
Саме тому профспілкові постатейні пропозиції та зауваження до проєкту Держбюджету–2020 у вересні ц.р. було надіслано комітетам Верховної Ради України з питань бюджету, з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, а також кожному народному депутату України.
На засіданні Верховної Ради України 20 вересня ц.р., під час представлення законопроєкту, міністерка фінансів України Оксана Маркарова зазначила, що документ буде доопрацьовуватися і не виключається, що макропоказники можуть бути змінені до моменту ухвалення документа.
Федерація профспілок України наполягає на врахуванні при доопрацюванні проєкту Держбюджету–2020 профспілкових пропозицій, насамперед, щодо встановлення з 1 січня 2020 року:
- розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розрахованого у відповідності до національного законодавства та міжнародних зобов'язань України, зокрема Конвенції МОП № 117 (з урахуванням витрат на придбання або оренду житла, медичне обслуговування, освіту та прогнозного індексу споживчих цін), на рівні не менше 5640 грн;
- мінімальної заробітної плати у розмірі не менше 7276 грн;
- посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС на рівні фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб для розрахунку розмірів посадових окладів за всіма тарифними розрядами ЄТС з відповідним зростанням фонду оплати праці.
Федерація профспілок України закликає владу забезпечити виконання взятих на себе зобов'язань та не допустити подальшого поглиблення бідності в Україні через закріплення у Державному бюджеті України на 2020 рік занижених соціальних стандартів та гарантій, а також обмеження видатків галузям, які визначені пріоритетними та які є надважливими для економіки України (освіта, охорона здоров'я, вугільна промисловість тощо), що в свою чергу сприятиме збереженню існуючих та створенню нових гідних робочих місць, справедливому розподілу результатів праці, забезпеченню своєчасної виплати заробітної плати та ліквідації зарплатних боргів на державних підприємствах і в бюджетній сфері, підвищенню рівня життя громадян.
Джерелами наповнення дохідної частини проєкту держбюджету для покриття зазначених видатків повинні стати заходи законодавчого та організаційного характеру, спрямовані на деофшоризацію, детінізацію економіки та розвиток національного виробництва. Федерація профспілок України вважає, що саме з цих напрямів необхідно розпочинати турбореформи. Адже головний обов'язок влади – забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на достатній рівень життя на основі соціальної справедливості та розбудови економіки країни.
16 жовтня 2019 року

 

Вітаємо!

Вітаємо!IMG 20190718 204014 a9584
За підсумками огляду роботи профспілкових організацій на кращу організацію оздоровлення та відпочинку дітей улітку 2019 року, які підбив виконком Центральної ради профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування України, визнано переможцями конкурсу низку профорганізацій.
Серед переможців - первинна профорганізація ЄППО «Гідросила» (голова Сергій Олійник). Вона завоювала в огляді-конкурсі перше місце. А Федерація профспілок України у номінації «Здорові діти – майбутнє країни» нагородила ЄППО «Гідросила» Подякою Голови ФПУ.
Ця нагорода і першість у конкурсі – цілком заслужені. Упродовж багатьох років єдина первинна профорганізація разом з адміністраціями заводів «Гідросила», «Гідросила АПМ» та інструментального заводу «Лезо» приділяє велику увагу оздоровленню та відпочинку дітей. Незважаючи на жодні фінансові негаразди, діти працівників цих підприємств - завжди у пріоритеті. Для них обирають завчасно найкращий оздоровчий табір, готують власну базу «Прибій» на березі моря, забезпечують найкращі умови для відпочинку на пільгових умовах. Тому профком отримує від дітей та їхніх батьків багато вдячних слів за піклування й організацію чудового оздоровлення.
Марія Іванова

 

Найкращі привітання – освітянам

Найкращі привітання – освітянамDSC04606 - копия dfa41
Ні дощова погода, ні інші непередбачуваності не могли скасувати велелюдний захід - професійне святом освітян, який організували Піщанобрідська об'єднана територіальна громада разом із Добровеличківським райкомом профспілки працівників державних установ для «своїх» вчителів, вихователів, викладачів, майстрів...DSC04605 - копия 79b64
Наперекір негоді у Будинку культури було затишно і весело. Зал буквально розквітнув від посмішок, квітів і яскравого вбрання присутніх. Звісно, у центрі уваги того дня були вчителі – високі професіонали, які не лише дають знання учням, а й готують їх до майбутнього, самостійного життя, формують інтелектуальне обличчя України. Тож не дивно, що на їхню адресу звучало багато теплих вітань-побажань, вручалося нагород, квітів та подарунків. Від усієї душі привітали героїв дня сільський голова Піщанобрідської ОТГ Сергій Мар'янов, голова Добровеличківського райкому профспілки Оксана Панченко. До вітань долучився обком профспілки працівників держустанов, а місцеві меценати подарували для навчального процесу ноутбук та проектор.
Справжнім сюрпризом став приїзд заслуженого ансамблю пісні і танцю «Зоряни» обласної філармонії, який порадував присутніх чудовими вітальними виступами.DSC04595 - копия ac1df
Розкішне свято відбулося й у Добровеличківському ліцеї – НВО. Освітян цього унікального закладу, який досягнув високих результатів у навчально-виховному процесі, привітали його директор Катерина Ковальська, райком та обком профспілки працівників держустанов. А учні ліцею подарували улюбленим вчителям концерт.DSC04599 - копия fc695DSC04603 - копия 32c1d
Віктор Федотов,
Голова обкому профспілки працівників держустанов.

 

Шановна педагогічна родина Кіровоградщини!

Шановна педагогічна родина Кіровоградщини!
Щиро вітаємо Вас із професійним святом – Днем учителя!
За покликом серця Ви обрали благородну та дуже відповідальну професію, адже навчати дітей – це не просто робота, а спосіб життя, поклик серця.
Ви працюєте у різних навчальних закладах – школах, професійно-технічних училищах, коледжах, ліцеях, вищих навчальних закладах, але усіх Вас єднає високе звання: бути учителем, сіяти в душах учнів і студентів зерна добра, знань та мудрості.
У цей святковий день хочеться висловити слова щирої вдячності за Вашу нелегку, але потрібну працю, за терпіння, виваженість і безмежну любов до своїх вихованців. Ви заслуговуєте на повагу і доземний уклін.
Від душі бажаємо Вам незгасимої енергії, творчих злетів, добробуту, квітучого здоров'я і довголіття, професійного і родинного щастя! Хай Ваші здобутки примножуються, а кожен новий день наповнюється щасливими моментами та вдячними посмішками дітей! Миру і злагоди у Ваших навчальних закладах, родинах та у спільному домі – Україні!

Федерація профспілок області

 

А Н О Н С


7 жовтня Федерація профспілок України відзначає Всесвітній день дій за гідну працю на Майдані незалежності у Києві

До Всесвітнього дня дій за гідну працю та Дня профспілок України Федерація профспілок України 7 жовтня ц.р. поширюватиме інформаційні матеріали біля станцій метро «Хрещатик» та «Арсенальна», алеї «Героїв Небесної сотні».
О 13.00. відбудеться чисельний флешмоб на майдані Незалежності біля стели під гаслом: « ПРАЦЮЄМО В УКРАЇНІ, БУДУЄМО СВОЮ ДЕРЖАВУ».
Профспілкові активісти цією акцією намагатимуться привернути увагу суспільства до трудових проблем працівників, захисту їх соціально-економічних прав та інтересів і дій профспілок проти звуження прав працівників в умовах змін, які відбуваються на ринку праці.
Під час флеш-мобу на майдані Незалежності будуть виставлені профспілкові банери, прапори, пролунають гасла на підтримку законних вимог працівників.
Запрошуємо представників ЗМІ взяти участь !

Прес-центр ФПУ

 

Виклики, ризики, заяви, позиції щодо законодавчих змін Позиція профспілок/послідовність дій, як реагування на виклик

 Виклики, ризики, заяви, позиції
щодо законодавчих змін Позиція профспілок/послідовність дій,
як реагування на виклик
Зміни Трудового законодавства
Голова парламентського комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова заявила, що ухвалений попереднім складом парламенту у першому читанні проект Трудового кодексу, «успішно заблоковано». Натомість через півтора-два місяці буде внесено ліберальний проект, який створить «дуже прості і дешеві умови відкриття і закриття робочого місця». Більше того, його норми будуть «трохи дискримінувати найманого працівника».
1. Трудові відносини будуватимуться «на умовах нової форми трудових договорів «за домовленістю» з роботодавцями, які «матимуть пріоритет над нормами Трудового кодексу і містимуть мінімальні гарантії. Трудові договори згідно Трудового законодавства будуть складатися у випадках, якщо роботодавець та працівник:
не домовились щодо договору за згодою сторів;
у монополізованих з боку роботодавців секторах та регіонах (дослідити та визначити окремо);
можливі інші виключення за результатами окремого дослідження Позиція профспілок:
1. Заборони цивільно-правових договорів.
2. Трудові відносини виникають виключно на підставі трудового договору, що укладається між працівником і роботодавцем. Визначення на рівні закону змісту трудового договору: обов'язкові та додаткові умови. Додаткові умови включаються до трудового договору за домовленістю сторін трудових відносин.
3. Строкові трудові договори укладаються в обмежених законом випадках.
4. Трудове законодавство поширюється на всіх працівників, крім тих, трудові відносини яких регулюються спеціальними законами.

Детальніше...

 

Шановні Сергію Юрійовичу, Ваша дружна команда, усі працівники освіти!

images dd717
Щиро вітаємо Вас з особливим днем на календарі – Днем учителя! Це свято викликає гарні емоції, спогади про шкільні роки, звеличує в очах суспільства постать Учителя.
Упродовж багатьох років ваша обласна організація профспілки працівників освіти і науки України опікується працівниками освіти, виборює їхні права, тобто відіграє велику роль у їхньому житті.
Віримо, що Ваша обласна організація і надалі триматиме руку на пульсі життя закладів освіти, надійно захищатиме права та інтереси особливих професіоналів, докладе максимум зусиль для забезпечення законних прав і гарантій для освітян, добиватиметься їх розширення, розуміючи, що саме вони формують інтелект і моральне обличчя України.
Зичимо Вам, Вашим спілчанам усім, хто пов'язав свою долю з учительством, міцного здоров'я, професійного і особистого щастя, гідного життя та впевненості у власних силах! Хай її величність Фортуна супроводжує Вас на кожному кроці!

З повагою
Голова Федерації профспілок області              Максим Баланенко

 

Профспілка проти тиску на фізичних осіб-підприємців

Профспілка проти тиску на фізичних осіб-підприємців
Всеукраїнська профспілка працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг, яка об'єднує велику кількість членів профспілки малого і середнього бізнесу, стурбована прийняттям Верховною Радою України Законів № 1053-1 про реєстратори розрахункових операцій (РРО) та № 1073 щодо введення «кешбека».
Враховуючи те, що ці закони є черговим тиском на фізосіб – підприємців (ФОПів), Всеукраїнська профспілка працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг звернулася до Президента України з проханням ветувати згадані закони.
Зокрема у Зверненні йдеться: «Уведення цих законів призведе до чергової тенізації малого бізнесу або взагалі його ліквідації. Шкода, що ці люди 28 років незалежності України несли на своїх плечах важкий тягар, самостійно забезпечували себе роботою і працевлаштовували інших. Завдяки підприємцям економіка країни вистояла у скрутні часи і ось тепер одним із перших законів нової влади стає «подяка» їм за все.
Неприйнятними та недопустимими є суми штрафів, які зазначені в цих законах. Вами, шановний Володимире Олександровичу, було скасовано Указ Порошенко, яким за порушення касової дисципліни був штраф у п»ятикратному розмірі неоподаткованої суми. Як презентувалося у пресі, скасування даного штрафу було пов»язано з тим, що він «заважав бізнесу працювати». І що бачимо тепер?
Законотворці встановлюють фактично, за таке саме порушення, нову суму штрафу у розмірі 150% від неоприбуткованої суми ( мін. 850 грн., хоча раніше можливо було обмежитись сумою 500 грн.). У разі вчинення повторного правопорушення сума штрафу вже становитиме 250% від не оприбуткованої суми. Тобто те, що декларувалось Вами раніше, наразі порушується цими законами».
На сайті Президента зареєстровано 2 Петиції щодо ветування цих законопроектів: Петиція №22/074532-еп та Петиція №22/074632-еп.
Всеукраїнська профспілка торгівлі підтримує також ці Петиції до Президента України.
Таким чином Профспілка вважає, що громадський резонанс серед підприємців, який виник після прийняття законопроектів №№ 1053-1, 1073 в черговий раз підтверджує той факт, що разові законопроекти, які спрямовані на детінізацію бізнесу, не вирішують проблему, тому пропонує прийняти нову податкову систему – просту, зрозумілу, єдину для всіх платників податків.
Профспілка звертається до спілчан та усіх свідомих громадян підтримати Звернення до Президента України та Петиції.

Останнє оновлення (Середа, 02 жовтня 2019, 12:29)

 

Світла пам’ять

Світла пам'ять
Неочікувано й передчасно згасла зірка Бєлана Віталія Афанасійовича, екс-голови обкому профспілки працівників автомобільного та сільгоспмашинобудування. Важко повірити в те, що ця світла людина більше не переступить поріг профспілкового дому, не скаже жартівливе слово, не усміхнеться, не обговорить з колегами профспілкові та політичні події. Ця холодна частка «не» назавжди зупинила її серце.фото майстри 5603d
Він завжди був у центрі уваги, мав свою точку зору і міг її відстоювати, був центровою фігурою на підприємствах сільгоспмашинобудування, завжди знаходив порозуміння із роботодавцями, дипломатично втілював профспілкову лінію в життя. Профспілкова робота – то була його доля. У нього завжди було багато ідей, задумів, які несли профспілкове навантаження, спрямовувалися на поліпшення умов та безпеки праці працівників провідних підприємств машинобудування.
Віталій Афанасійович пройшов непростий, але цікавий шлях – від токаря заводу «Червона зірка» до профспілкового діяча з великої літери, широкого регіонального діапазону. І скрізь, де б він не працював – інженером з експлуатації інструменту, технічним інспектором праці, секретарем обкому профспілки, головою – скрізь залишав свій, бєлановський почерк. Був напрочуд відповідальним, обов'язковим, прискіпливим працівником, добрим організатором, толерантним співрозмовником.
Звісно, вершиною його профспілкової роботи був обком профспілки, який він очолював не один десяток років. Під його безпосереднім керівництвом у профспілкових організаціях нових відтінків набула організаційно-масова, культурно-виховна та спортивна робота. Багато уваги приділяв підбору і навчанню профспілкових кадрів, обміну досвідом роботи профспілкових лідерів, пошуку нових форм роботи. Ніколи не зупинявся на досягнутому, розширював свій кругозір, умів рухатися на крок уперед, передбачати, відчувати пульс життя галузі.
Його плідний внесок у справу був високо оцінений численними відзнаками і нагородами. Та найвища нагорода Віталія Бєлана – це повага і авторитет у колег, голів первинних профспілкових організацій, роботодавців, усіх, з ким його зводила доля.
Він любив життя, умів радіти кожному новому дню... І раптом ниточка життя різко обірвалася. Змиритися із втратою шанованої людини, надійного товариша дуже важко. Смуток огорнув серця його рідних, близьких, знайомих, колег. Хай земля буде вам, Віталію Афанасійовичу, пухом, а небеса - вічним прихистком. Пам'ять про вас житиме довго-довго.
Федерація профспілок області

 

Кропивницьким крокує фестиваль

Кропивницьким крокує фестивальDSC04568 - копия 613e5
Кропивничани та його гості не могли не помітити чудовий захід на вулиці Дворцовій. Уже стало традицією для працівників обласної бібліотеки для юнацтва ім. Маланюка наприкінці вересня, з нагоди Дня бібліотек, проводити вуличні фестивалі молодіжної книги. Цьогоріч це свято носить інтригуючу назву - «Етно-фешн у книжковому містечку». Старт йому дала керівник бібліотеки Лариса Савенко, яка привітала учасників заходу і закликала їх приєднуватися до усіх презентацій. До привітань, як завжди, долучилася голова обкому профспілки працівників культури Зоя Кадук.DSC04588 b32ad
Звісно, під час фестивалю у центрі уваги була книга, тому так багато підготовлено книжкових виставок-перезентацій, презентацій літературних новинок. Серед цікавинок фестивалю – майстри-класи, наприклад, із виготовлення глиняних виробів, українських сувенірів, з арт-розпису, із плетіння української коси, ляльки-мотанки... У програмі також були виставки творчих робіт, вибухонебезпечних предметів від управління ДСНС в області, стенд-перезентація від Патрульної поліції області, локація головного управління юстиції в області, безплатне анонімне тестування на ВІЛ/СНІД та різні форми гепатиту.
У фестивалі взяли участь також Федерація профспілок області, обкоми профспілок працівників культури та охорони здоров'я, які презентували заходи профспілок з нагоди Дня дій за гідну працю, який відзначається 7 жовтня, а також розповсюдили проект Заяви Федерації профспілок України щодо проекту Трудового кодексу України. Профспілки протягом багатьох років боролися за новий Трудовий кодекс, який би не підривав, а зміцнював можливості у соціально-трудових відносинах з роботодавцем. Тобто ФПУ стоїть на позиціях категоричного неприйняття у трудовому законодавстві так званого «ліберального» підходу до унормування взаємовідносин між роботодавцями і працівниками, коли нібито «рівні» для сторін умови зводяться до повного позбавлення працівника можливостей захиститися самостійно або через профспілку нормами справедливого закону. Фінансове процвітання бізнесу за рахунок закріпачення й оббирання найманих працівників – це шлях від правової держави і демократії, шлях у нікуди.
Українські профспілки готові відстоювати трудові права працівників, зафіксовані у діючому трудовому законодавстві.DSC04586 d883f
Гарно вплелися у програму фестивалю музичні вітання камерного оркестру музичного коледжу, ансамблю сучасного танцю «Час Пік» обласного центру ДЮТ, солістів, хореографічних колективів та ін.
Марія Іванова

 

Актуальний коментар.

Актуальний коментар. Профспілки захистять
трудові права працівників
23 вересня ц. р. виступаючи перед представниками бізнесу голова комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова заявила, що ухвалений попереднім складом парламенту Трудовий кодекс «успішно заблоковано» і буде внесено ліберальний проект, який через півтора-два місяці він створить «дуже прості і дешеві умови відкриття і закриття робочого місця». Більше того, будуть «трохи дискримінувати найманого працівника».

І це заявляє голова парламентського комітету, яка має бути повернута обличчям до соціальної політики, якій громадяни довірили своє майбутнє і майбутнє своїх дітей! Громадяни, які навіть не уявляють те, що з новим ліберальним Трудовим кодексом їх очікує справжня рабська праця на умовах нової форми трудових договорів «за домовленістю» з роботодавцями, які «матимуть пріоритет над нормами Трудового кодексу і міститимуть мінімальні гарантії». При цьому, ні про які гідні умови праці мова взагалі не буде йти.
Раніше українцям державні мужі радили «менше їсти», але з заявою про готовність до явної дискримінації українського працівника - ми стикаємося вперше.
Федерація профспілок України, галузеві і регіональні профорганізації вражені таким підходом і звертаються до керівництва парламенту, партії «Слуга народу», Глави держави за роз'ясненням чи це офіційна позиція очільників держави чи це експромт заготовлений для бізнес-аудиторії, яка була присутня.
Профспілки протягом багатьох років боролися за новий Трудовий кодекс, який би не погіршував, а покращував позиції трудящих в соціально-трудових відносинах з роботодавцем. І своїх переконань ми змінювати не збираємося.
ФПУ стоїть на позиціях не сприйняття ліберального підходу до унормування взаємовідносин між роботодавцями і працівниками.
Заяви зроблені головою комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галиною Третьяковою консолідують зусилля профспілкового руху, призведуть до активного спротиву трудящих. Наше реагування буде помітним і відчутним. Це право і обов'язок профспілок, передбачені законодавством.
Людина має бути захищеною і має повне право на гідну роботу і гідне життя.

Володимир Саєнко,
заступник Голови ФПУ