Архів новин
2019
Листопад
ПнВтСрЧтПтСбНд
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

Літо-2019. Знову у «Бригантині»

Літо-2019. Знову у «Бригантині»
Традиційно оздоровча стежка для дітей працівників підприємств «Гідросила», «Гідросила АПМ» та інструментального заводу «ЛЕЗО» пролягає до оздоровчого закладу «Бригантина». Це випробуваний і перевірений часом табір, з яким «гідросилівці» поріднилися. Слово – голові профкому єдиної первинної профорганізації «Гідросила» Сергію Олійнику: «Незважаючи на жодні негаразди на «гідросилівських» підприємствах питанням оздоровлення працівників та їхніх дітей приділяється велика увага, для цього виділяються певні кошти. У колективному договорі записано, що працівники сплачують лише 10 відсотків вартості путівки, решту – підприємства. Цього року склалася несприятлива ситуація на підприємствах, тому профком прийняв рішення по співфінансуванню оздоровлення і доставки дітей. Тобто для батьків нічого не змінилося. Жодній дитині ми не відмовили. За три зміни оздоровили майже 90 дітей. Цього літа, як ніколи, немає ні скарг, ні нарікань – лише гарні відгуки і вдячність за можливість оздоровити дітей на пільгових умовах. За будь-яких обставин ми від цієї гарантії не відступаємо, і я радий, що керівництво підприємств соціально налаштоване і для нього, як і для профкому, діти – у пріоритеті.
Маємо ми ще власну базу відпочинку «Прибій» на березі Чорного моря. Тут відпочивають сім'ї. У колдоговорі також передбачене пільгове оздоровлення. Подбали ми про те, щоб дітям тут було весело. Вже не один рік запрошуємо організатора дозвілля Василя Коломійця. Це культорганізатор від Бога, уміє працювати з дітьми, придумує різні захоплюючі масові заходи, тож відпочиваючі ходять за ним юрбами. Це конкурси, змагання, «Караоке»... Для цієї роботи профком виділив необхідні кошти та закупив усе необхідне».
Своїми відгуками про відпочинок діляться батьки та діти. Любов Скрипай: «Для кожної родини важливо, щоб їхні діти мали можливість улітку оздоровитися. Таку можливість нашим дітям надає ЄППО «Гідросила». Табір завжди дружно зустрічає наших дітей, тому вони із задоволенням туди їдуть і оздоровлюються. Набираються нових емоцій і щасливі повертаються. Із захопленням розповідають про події, які там відбувалися. Моїй доні 12 років, а вона уже уп'яте відпочиває у "Бригантині», і щоразу хоче повертатися туди знову. Головний показник для батьків: дитина весела і щаслива».
Марія Скрипай: «Цього літа, мені здається, було найкраще. Стільки усього нового і цікавого, що просто очі розбігаються. Наприклад, мене вразили нові гуртки, такі, як самбо для дівчат, йога. Саме їх я й обрала – дуже сподобалося, за короткий час освоїла багато вправ. Мамі присилала відеоролики. Наш загін отримав кубок «Найкращий загін» серед середньої ліги. Табір – це не тільки відкриття, пізнання, а й нові знайомства. Цього літа також були найкращі вожаті, які зробили цю зміну веселою і яскравою. У ніч закриття зміни ми винесли матраци у хол, ми переглядали фільми, слухали музику і так заснули. Захід носив назву «Королівська ніч». Для нас вона стала незабутньою».
Лілія Горенко: «Щороку їздимо туди і щоразу привозимо щось нове. Їздили у різні табори, але зупинилися на «Бригантині». Там гарна місцевість, природа, просто райський куточок. Гарні умови проживання, відповідальні вожаті, різноманітне калорійне харчування. Донька не дуже апетитна, але там усе з'їдала і дуже хвалила страви. Тобто, наші діти потрапляють у надійні руки. На жаль, наступного літа ми уже в табір не потрапляємо, бо донька буде вступати до вишу, і вона з цього приводу сумує. На мою думку, табір дає спілкування, самостійність і паростки дружби. Після повернення це помічаєш: усе хоче робити сама. А як поверталися із табору, треба було бачити: не могли розпрощатися».
Катерина Горенко:«Мені 16 років, я виросла із «Бригантиною». Цього літа я перебувала шостий раз і отримала паспорт «бригантинця». Щороку подобалося відпочивати, а цього літа – особливо. Цікавинки забезпечували вожаті та самі діти. Я відвідувала секцію з волейболу: щодня тренувалися, потім були змагання. Наш загін посів перше місце. Мені подобається ця гра, у ній стільки азарту! Завоювали також перше місце із перетягування канату. Івана Купала святкували на річці, за українською традицією стрибали через багаття, водили хороводи. Залюбки відвідувала дискотеки. Табір допомагає багато в чому: це і розвиток, і почуття дружби. З минулого року у мене, завдяки табору, з'явилася подруга. Поки що «Бригантина» не сниться, але дуже туди хочеться».
Катерина Мельникова: «Донька їхала уперше, дуже хвилювалися за неї. Їй 10 років, але не дуже самостійна. На радість нам, батькам, повернулася із табору більш зібрана. Там було строго: чистота у кімнаті, усі речі мали бути на своїх місцях. Тепер і вдома хоче усе робити сама. Самостійність і акуратність прищепив їй табір. Здається, за зміну в таборі вона стала більш упевнена, подорослішала».
Ліза Мельникова: «Найбільше мені сподобалися екскурсії до річки, я навіть плавати навчилася. Було багато гуртків, я відвідувала «Електроніку». Навіть змогли з дівчатами зробити сигналізацію від хлопців. Моя телефонна книжка поповнилася новими іменами – це мої друзі. Із задоволенням поїду у табір наступного літа».
Юрій Лизунов: «Синові дуже подобається відпочивати в таборі, повертається веселий, з новими враженнями, навичками і знаннями. А задоволений син – задоволені й ми, батьки. Я знаю, що він у безпеці, за нього і за інших дітей відповідають. Ми дуже задоволені, що профком надає нам пільгові путівки і діти мають змогу оздоровлюватися на всі сто відсотків. Син не хотів навіть їхати з табору, просився ще залишитися».
Олександр Лизунов: «Мені 12 років. Я уже старожил у таборі – четверте літо там відпочивав, але щоразу знаходжу багато цікавого. Там кожен день – неповторний: ігри, робота у гуртках, квести, екскурсії. Я відвідував авіамодельний і радіогурток: там ми паяли, робили мікросхеми, як дорослі, ліхтарики, які світилися від батарейок телефонів. Ходили на річку, але замало. За домівкою не сумував, настільки там було захоплююче. Найбільше сподобалися дискотеки, там училися танцювати. На наступне літо уже замовив татові путівку».

 

Шановні працівники мужньої професії – металург!

1554704230 15 85b9e
Шановні спілчани підприємств металургійної галузі!
Щиро вітаємо Вас із професійним святом!
Бажаємо успіхів у досягненні поставлених завдань на робочих місцях, міцного здоров'я, сімейного благополуччя, щастя, святкового настрою, творчих та особистих здобутків, душевної рівноваги. Нехай метал тече рікою, полум'яного вогню випромінює любов, а твердість духу, витримка і злагодженість будуть присутні в щоденній роботі. Низький уклін Вам за важку й важливу працю! Удалих результатів у всіх Ваших починаннях! Хай Вас надихають рідні люди, підтримують колеги, а доля збагачує життєвою мудрістю, світлою енергією та невичерпним натхненням!

З повагою
Голова Федерації профспілок області Максим Баланенко

 

Світла пам'ять

Світла пам'ятьDSC04528 - копия 9d5be
Назавжди відійшов у інший світ високий професіонал, чудовий співрозмовник і просто гідна людина – Богданов Борис Павлович. Важко змиритися з тим, що про цю гарну людину доводиться говорити у минулому часі.
Він багато років незмінно очолював обласну організацію профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення і не тільки уміло захищав інтереси спілчан, а й піклувався про збереження та розвиток галузі. Це була людина на своєму місці, яка уміла інтелігентно і фахово вести переговори із партнерами, переконувати їх та принципово відстоювати свою точку зору. Завдяки зусиллям Бориса Павловича збережено не одну первинну профспілкову організацію, укладено дієві колективні договори. Його шанували і цінували у трудових колективах, до нього прислухалися керівники підприємств та колеги. Тому спілчанам і колегам завжди не вистачатиме його поради, розуміння і підтримки.
Федерація профспілок області та її членські організації глибоко сумують з приводу тяжкої втрати – смерті Богданова Бориса Павловича та висловлюють щире співчуття його рідним та близьким. З нами назавжди залишаться світлі спогади про колегу та добра пам'ять про нього.

 

Екскурсії вихідного дня !

Екскурсії вихідного дня !DSC 0108 005e9
Група гідросилівців зі своїми сім'ями на День конституції за маршрутом вихідного дня відвідали м. Чернігів та «Гетьманську столицю» - м. Батурин. IMG 6027 2c8b3Таку поїздку для спілчан єдиної профорганізації «Гідросила» організував профспілковий комітет.
Під час 2-денного екскурсійного туру гідросилівці ознайомились з княжим містом Чернігів, якому більше ніж 1300 років, його визначними пам'ятками та побачили гетьманську столицю Батурин, який був заснований в 1575 році, як столиця автономної лівобережної України і гетьманська резиденція.IMG 6037 fa0dfIMG 6044 49e9aIMG 6173 29960IMG 6189 05491
За відгуками працівників «Гідросили», вони приємно провели час та зберегли позитивні емоції на все життя.

 

Прибій кличе на відпочинок

Прибій кличе на відпочинокIMG 6396 4294b
На те воно й літо, щоб думати про гарний відпочинок. Працівникам підприємств компанії «Гідросила» про це думати не доводиться. Цю місію щороку виконує гідросилівська база відпочинку «Прибій», яка розташована на березі Чорного моря. Відпочинок на ній –доступний – сім'я сплачуєлише 50 відсотківвартостіпутівки.IMG 6464 b5c78
Профком завчасно подбав про організацію дозвілля, завіз усе необхідне обладнання, установив сучасний телевізор. Але і без телевізора відпочиваючим є чим зайнятися. До їхніх послуг не лише вабливе море, а й маса розважальних заходів та атракціонів. IMG 6268 5667eПричому культмасова робота проводиться не спонтанно, а продумано і сплановано. Це поле діяльності культорганізатора Василя Коломійця, який не один рік співпрацює з єдиною первинною профорганізацією «Гідросила» і на усі сто відсотків забезпечує культурне й корисне дозвілля як для дітей, так і для дорослих.
На вибір відпочиваючих – боулінг по гідросилівські, дартс, ходьба на ходулях, рухливі ігри, конкурси, «тарзанка», драбина-гойдалка, переправа (циркова, навісна з карабіном, з палицями) і, звісно, нагородження кмітливіших та активніших. Але це буде пізніше, оздоровчий сезон на «Прибої» тільки розпочався. Діти не натішаться таким цікавим відпочинком – вони буквально табунами ходять за культорганізатором, який уміло пропонує розважальні програми для дітей різного віку. Не відстають від дітей і батьки та бабусі, які активно долучаються до розваг. А попереду відпочиваючих очікують ще цікавіші заходи: «Караоке», День Нептуна, конкурси малюнків та інше.IMG 6368 ba24e
Такий організований відпочинок для працівників сьогодні можуть запропонувати далеко не всі підприємства чи організації. Відпочиваючі дуже вдячні, що на базі є такі спеціалісти. Адже у селищі Луговому понад 15 баз відпочинку і лише на «Прибої» працює організатор дозвілля.
Як би не змінювалася влада, політика, фінансові пріоритети для керівництва підприємств компанії «Гідросила» і профкому, найвищою цінністю залишається людина, її здоров'я. Тому бережуть цю благодатну землю біля моря, дбають про неї, аби вона ще довго-довго слугувала нинішнім і майбутнім працівникам заводу.

 

Область працює на перспективу

Область працює на перспективуDSC04534 - копия c92dc
Рівень забезпечення промисловості регіону інженерними та робітничими кадрами та якість їх підготовки вищими навчальними закладами та системою профтехосвіти у 2018-2019 роках та на період до 2023 року – ці актуальні питання обговорювалися під час засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради.DSC04529 - копия 1e51f
Начальник управління освіти і науки, молоді і спорту Володимир Таборанський відзначив, що останні 20 років не вкладалися кошти, ні державного, ні місцевих бюджетів, у розвиток профтеосвіти. Фінансувалися лише захищені статті. «Тому розпочали із зміцнення матеріально-технічної бази. Цьогоріч плануємо на її оновлення освоїти 38 млн. грн. Роботу спрямували на відкриття навчально-практичних центрів на базі ПТУ. У 2017 році відкрили Центральноукраїнський професійний будівельний ліцей. Центр сантехнічних систем (вклали 1 млн. грн.), у 2018 році – три таких заклади: Бобринецьке ПТУ №32 (25 млн. грн.), Маловисківське ПТУ №16 (понад 4 млн. грн.), ПТУ №38 (1 млн. грн.).DSC04532 - копия 1dbbd За останні 2 роки у профтехосвіту влито 31,5 млн. грн. Центри працюють на госпрозрахунковій основі. У цьому році заплановано відкрити ще 2 таких центри. Чим вигідні такі заклади? Тим, що залучаються молодь з інших районів, де немає таких спеціальностей, та незайняте населення. Наступний напрямок: відновлення соціально-побутової структури. Тобто, потрібно мати не тільки матеріально-технічне забезпечення, а й базу для проживання та відпочинку. DSC04527 - копия 80346Протягом 2018-2019 років 11,5 млн. грн. було спрямовано на капітальні ремонти гуртожитків».
Відбуваються кардинальні зміни щодо методичних підходів, які дозволять підвищити якість навчання. Звернуто увагу на організацію дуальної форми навчання. Це підготовка учнів, які знають, де вони працюватимуть і там проводять більше часу. Вона дає результати. Є приклади співпраці вищого профтехучилища та Ельворті Груп, регіонального центру ім. Єгорова і СТО, училища сфери послуг і ТОВ «Копилка» і низки магазинів, де готують продавців , і куди учні після дуальної форми навчання йдуть працювати. Підприємства передали обладнання, спецодяг, тобто співпраця відбувається активна.
Ще один позитив: училища розробили нові стандарти із низки професій – верстатник, візажист, контролер Ощадного банку. Державні стандарти прийнято на рівні України, тобто місцеві викладачі та майстри розробили ці стандарти і ними користується вся Україна. Уведено нові професії: швачка (Новгородківське ПТУ №36), майстер ресторанного обслуговування, агент із туризму (профліцей сфери послуг і торгівлі), офіціант, токар, слюсар-ремонтник (Олександрійський професійний лікар). Ці професії запроваджені як відгук на потреби роботодавців і ринку праці.

Детальніше...

 

На одному диханні

На одному диханні DSC04507 2a872
Відбувся семінар для профспілкового активу, який організував обком профспілки працівників культури.
Такі заходи можна організовувати по-різному. Класичний варіант – виступаючі за трибуною і слухачі. Чи сприймаються такі академічні традиційні заходи? Не завжди. Голова обкому профспілки працівників DSC04494 6ffa0культури Зоя Кадук давно відійшла від усталеної форми проведення семінарів і стала справжнім майстром креативних, напрочуд цікавих та з високим рівнем користі навчань. Цього разу семінар теж проходив у формі дискусії, з елементами ділових та рольових ігор. Присутні активно працювали у командах, а це теж великий плюс. Профактивісти вчаться формулювати колективну думку, шліфувати свої знання та презентувати і відстоювати свою точку зору.
Обговорювалися актуальні профспілкові питання: мотивації профспілкового членства, формування лідерських якостей, іміджу лідера, процедури укладання колективного договору, програвалися різні ситуації: наприклад, дії голови профкому при прийомі на роботу працівників, аргументи при агітації не членів профспілки до вступу у профспілку, приклади співпраці із керівником, дієвість колективного договору та ін.DSC04499 8ec82
Команди гідно вправлялися у тонкощах профспілкового життя, доповнюючи одне одного і переймаючи досвід інших профлідерів. Слід зазначити, що не було жодного пасивного учасника семінару – дух командної роботи не дає можливості розслабитися чи непомітно відсидітися. Зоя Кадук, як умілий модератор, вчасно DSC04507 a2c05доповнювала теоретичні знання присутніх, спонукала робити із почутого та побаченого висновки.
Прикметно, що крім профспілкових лідерів, у незвичному семінарі взяли участь і директори деяких музичних шкіл, навіть начальник районного відділу освіти. Це тому, що дехто з них був у свій час головою профкому й «доріс» до керівної посади, та головне, що у них залишився профспілковий дух і ця робота їм близька та зрозуміла. Чимало керівників обираються членами президії обкому DSC04524 75cfdпрофспілки. Виділялися із загальної аудиторії молоді голови профспілкових комітетів – креативні, завзяті, натхненні. Для них ця громадська посада не у покарання, як дехто її сприймає, а шанс реалізувати себе на цьому олімпі та виправдати довіру спілчан. Вони залюбки пірнули у вир профспілкового життя, а цей семінар дав можливість їм швидше адаптуватися і упевнено почуватися у цій ролі.DSC04523 07f86
За відгуками, кожен почерпнув для себе багато нового і повчального та переконався, що без навчання, без роботи над собою профспілковий лідер не складеться. А семінар дає таку можливість: учитися спілкуватися, переконувати і виборювати для спілчан законні пільги та гарантії. Така інтерактивна форма навчання спонукала багатьох присутніх поділитися досвідом роботи, презентувати свої первинки і, безперечно, викликала бажання працювати ще краще й результативніше. Вони вірять у майбутнє профспілки і прагнуть знайти себе у цьому майбутньому. Велика вдячність організаторам семінару за надану можливість повчитися, звірити свої знання і свій курс з іншими рецептами досвіду і стати на голову вище у своїй діяльності.DSC04522 7d268
Як мудрий учитель Зоя Кадук учасно відзначала старання «учнів», нагороджуючи за креативність думок та проявлену ініціативу як команди, так і окремих осіб смайликами та подяками.
Марія Іванова

 

Місце молоді у профспілковому русі

Місце молоді у профспілковому русіDSC04491 b0f7fDSC04488 11c12
Це незаперечна істина: молодь – майбутнє профспілок, у тому числі й профспілки працівників державних установ. Саме тому голова обкому профспілки працівників держустанов Віктор Федотов ініціював проведення спільного засідання президії обкому профспілки та Молодіжної ради ФПО. Відбулася цікава дискусія на тему: «Про завдання і проблеми активізації роботи з молоддю у профспілці держустанов».
Від того, яку позицію займає профспілка щодо молодих фахівців, залежить успіх у процесі їх адаптації входження в колектив, вважає Віктор Федотов. «Важливо, щоб молодий працівник, прийшовши на перше робоче місце, знав усе про колективний договір, робочий час, техніку безпеки, зарплату, інші гарантії. І тут саме профком стає для них незамінним провідником у правовому полі, головними завданнями якого є організація молоді на колективну діяльність, переконання їх у необхідності об'єднання у профспілку з метою спільної боротьби за свої права. Робота як президії обкому, так і первинних профорганізацій так, щоб будь-який захід відповідав Статуту та інтересам молоді. Основний акцент робиться на об'єднання молодих членів профспілки, на навчання, профосвіту. Питання молодіжного руху не раз обговорювалися за пленумах і президіях. Мова йшла про створення молодіжних рад при райкомах і міськкомах профспілки, проведення Спартакіад, поширення серед молоді правових знань... Наголос у роботі молодіжних рад, через діяльність яких реалізується молодіжна політика, ставиться на проведенні семінарів у формі тренінгів та ділових ігор. Проблеми соціального та економічного характеру, які доводиться вирішувати молодим людям, відсутність дієвих механізмів державної підтримки свідчить про гостру потребу молоді у захисті профспілок. Тим більше ці виклики уже постають у державних установах: відсутність першого робочого місця, недостатність досвіду для конкуренції на ринку праці, зовнішня і зовнішня міграція молоді».DSC04489 e6be1
Погляд молоді на проблеми висвітлила голова Молодіжної ради ФПО Олена Пирогова. Вона також презентувала роботу Молодіжної ради, завдання якої: пропаганда здорового способу життя, формування лідерських якостей, участь у соціальних проектах... «Засідання Молодіжної ради відбуваються не академічно, а творчо і різнопланово. Популярністю користуються спортивні заходи у вигляді квестів, екскурсії, майстер-класи, конкурси творчих робіт»... Один із напрямків роботи – проведення благодійних заходів, про які розповіли заступник голови Молодіжної ради Олексій Коваленко та член Молодіжної ради Катерина Таран. Зокрема профспілкова молодь провели зустріч з пацієнтами гематологічного відділення дитячої обласної лікарні. І не просто вручили їм подарунки, а провели з ними майстер-клас, ігри. Молодіжна рада ФПО взяла участь у благодійному забігу, мета якого була: допомогти хворій дитині у проведенні операції. Молодіжна рада співпрацює з бібліотеками – для юнацтва і для дітей. Проведено чимало спільних заходів. Бібліотекарі Катерина Пахомова та Алла Корнієць ознайомили присутніх із заходами, які будуть проводитися найближчим часом у їхніх закладах.DSC04486 096f6
У планах Молодіжної ради проведення профспілкових уроків у тих закладах, де вони працюють чи навчаються, профспілкової вітальні, гостями якої будуть молоді профспілкові активісти, презентація своїх захоплень...
Загалом засідання носило пізнавальний характер: члени почерпнули для себе молодіжних ідей, а молоді люди більше дізналися про державну службу. Обмін думками піде тільки на користь. Державні службовці надали Молодіжній раді низку пропозицій, зокрема, проявляти більше активності для досягнення поставлених завдань, анонсувати та піарити свою діяльність, виходити на міжнародний рівень задля обміну досвідом та розширення знань.
Марія Іванова

 

Шановні працівники «Зорянки»!

Шановні працівники «Зорянки»!
Шановні профкомівці!
Прийміть щирі вітання з нагоди професійного свята –
Дня працівників легкої промисловості!

Швейна фабрика «Зорянка» давно посіла вагоме місце у легкій промисловості Кіровоградщини, має міцні трудові традиції та виробничі досягнення, а її продукція стала знаною не лише в Україні, а й за її межами. Ми пишаємося такою промисловою родзинкою зі знаком «Зорянка». Ваша продукція є конкурентоздатною, користується популярністю серед споживачів.
Сердечна подяка вам за сумлінну працю, високу професійну майстерність і наполегливість у запровадженні новітніх технологій. Щиро бажаю вам, Вашим родинам міцного здоров'я, щастя, добробуту, процвітання, щедрих професійних та життєвих успіхів! Процвітання «Зорянці» і кожному її працівникові!
З повагою голова ФПО   Максим Баланенко
загружено 1 e1a37

 

Відзначили «профспілкових» журналістів

Відзначили «профспілкових» журналістівDSC04478 47522
Традиційно щороку Федерація профспілок Кіровоградської області та її членські організації підбивають підсумки конкурсу серед журналістів на краще висвітлення профспілкової тематики. Цей захід, зазвичай, присвячується до Дня журналіста. Не став винятком і 2019 рік.DSC04480 6c0f8
Привітав «профспілкових» журналістів, які з року в рік висвітлюють спілчанські заходи, переймаються проблемами людини праці голова ФПО Максим Баланенко. До досвідчених майстрів пера щороку долучаються й молоді журналісти, які розділяють позицію профспілок. «На рівні області, зазначив Максим Баланенко, співпрацю профспілок і журналістів можна оцінити найвищим балом. DSC04482 1e92eУ наш буремний час зичу бути незалежними і неупередженими майстрами слова. Ви доносите до читачів і глядачів правдиву інформацію, маєте свою точку зору на певні події. Якщо будете видавати читацькій аудиторії об'єктивну інформацію, ваші матеріали читатимуть і вони матимуть резонанс».DSC04483 ba535
Привітали журналістів голови обкомів профспілок працівників освіти і науки України Сергій Петров, який побажав писати гостро, змістовно правдиво та натхненно, працівників державних установ Віктор Федотов – дав наказ бути успішними та неупередженими журналістами, працівників культури Зоя Кадук – звернулася з побажаннями отримувати задоволення від життя і від роботи, завжди підтримувати творчий вогник при підготовці публікацій чи теле-радіопередач.DSC04484 b3e62
Дипломами ФПО І ступеня нагороджено редактора телеканалу ТТV Оксану Васильєву та кореспондента обласної газети «Народне слово» Світлану Костенко. Дипломів ІІ ступеня удостоїлися кореспондент Всеукраїнської газети «Діалог» Ольга Бондаренко, кореспондент сайту «З перших уст» Лариса Романюк та редактор ТВ програм радіо ТВО Бюро телерадіоновин філії ПАТ «НСТУ» Марія Лебідь.DSC04477 c56de
Марія Іванова

 

Єдиний гарантований острівець захисту

Єдиний гарантований острівець захистуDSC04411 b3e7a
Ювілеї відзначають по-різному. Своє 80-річчя обласна організація профспілки працівників освіти і науки відзначила по-особливому: у виробничо-святковому стилі, об'єднавши пленум із обговорення нагальних проблем та урочисту церемонію - із квітами, нагородами, художньою самодіяльністю. Захід був велелюдний із солідним представництвом, що є ознакою поваги до обласної організації.
Насамперед, мова йшла про здобутки обласної організації, яких за довгу історію - не злічити. Серед позитивів, як зазначив в. о. голови обласної організації профспілки освітян Сергій Петров, - своєчасна виплата зарплати. «Маємо один із найвищих показників в Україні з виплати надбавки за престижність праці (18%), високий показник із виплати грошової винагороди. На створення умов праці освітян, навчання членів профспілки спрямоване колективно-договірне регулювання трудових та соціально-економічних інтересів. DSC04420 57629Орієнтиром у цьому напрямку є Галузева угода між Міністерством освіти України і ЦК профспілки на 2016-2020 роки. На обласному рівні діє Угода про співпрацю між управлінням освіти і науки, молоді і спорту та обкомом профспілки. На попередньому пленумі підбили підсумки її виконання і визнали, що Угода спрямовувалася на реалізацію передбачених зобов'язань сторін, проте вимагає докладання подальших зусиль щодо повного її виконання. Так, було заплановано заслухати виконання районних угод, колективних договорів та внести зміни, передбачивши окремі положення виключно для членів профспілки».DSC04431 cb480
На пленумі йшла мова про те, що саме освітянська профспілка має відігравати ключову роль у задоволенні професійних потреб вчителя. Треба звернути увагу на підвищення статусу і якості вчительської професії, зробити це стратегічним пріоритетним напрямком діяльності організацій профспілки. Прагнути до того, щоб профспілка стала незалежним вагомим бонусом вчительства. Серед основних чинників: створення нормальних умов праці, які допоможуть підтримати мотивацію вчителя. Умотивований і шанований вчитель – це основна мета профспілки, успішну реалізацію якої визначають ряд факторів: оплата праці, наявність безстрокового трудового договору та перспектива кар'єрного росту. На жаль, фінансування освітян із різних бюджетів призводять до неоднакового рівня оплати праці, що викликає невдоволення і ставить у нерівні умови працівників, не сприяє залученню молоді до професії.DSC04430 7d82a
Обговорювалася роль первинок як головної складової у профспілковій структурі. Є чимало чинників, які не сприяють зміцненню первинних організацій профспілки. У першу чергу, це відсутність соціального діалогу на державному рівні, ігнорування вимог профспілок. В результаті: мінімальна зарплата і прожитковий мінімум – нижче реальної величини. І в той же час розмір комунальних платежів – у завищених неконтрольованих розмірах. Не виконується ст. 78 ЗУ «Про освіту» щодо рівня фінансування освіти від ВВП. У цьому році її фінансування передбачено лише 5,8 відсотка, це значно нижче визначеного рівня. Не скрізь виплачуються надбавки у потрібному розмірі. Гостро ставилися питання на пленумі щодо оплати праці працівників дошкільних, позашкільних, професійно-технічних закладів, що фінансуються з місцевих бюджетів, стипендіального забезпечення. Обком профспілки оперативно вирішував ці та інші проблеми, чимало з них урегульовувалося.DSC04437 0bc3a
Активно обговорювалося питання організаційного зміцнення первинок, які є фундаментом усієї профспілки. Саме у первинній профорганізації вирує життя, народжуються ідеї, формуються вимоги. Саме у первинці є всі можливості для мотиваційних заходів профспілкового членства.
Що непокоїть спілчан? Те, що до їхніх вимог не завжди дослухається влада, що норми колективних договорів поширюються на усіх працівників, що знецінює мотиваційну складову.
Певний дистабілізаційний вплив вносить процес утворення ОТГ: відбувається злиття закладів, що тягне за собою скорочення чисельності працівників. Не завжди керівники прислухаються до профкомів, є випадки втручання у діяльність громадської організації. І в цьому процесі профспілки мають знайти своє місце, і, головне – зберегти галузевий принцип. Тобто працювати організаціям профспілки є над чим.

Детальніше...

 

Шановний Сергію Юрійовичу і Ваша дружна команда!

Шановний Сергію Юрійовичу і Ваша дружна команда!
Щиро вітаємо Вас із знаменною подією
у профспілково-освітянському колі – 80-річчям обласної організації
профспілки працівників освіти і науки України!
За час, що минув, організації профспілки довелося діяти у різних умовах, вирішувати проблеми, залежно від конкретних ситуацій. Та незалежно від обставин, профспілковий центр завжди ставив головним завданням – відстоювання законних прав освітян. І з цим завданням обласна організація профспілки завжди справлялася на «відмінно» і сьогодні залишається на передовій, виборюючи преференції для спілчан.
Упродовж багатьох років обласна організація незмінно тримає руку на пульсі соціальних проблем профспілкової родини Кіровоградщини, забезпечує захист інтересів спілчан, задовольняє їхні духовні запити, підставляє плече кожному, хто цього потребує. Велика Вам дяка за це!
Віримо, що Ваша обласна організація і надалі виступатиме гарантом прав та інтересів членів профспілки, докладе максимум зусиль для їх розширення, розуміючи, що саме вони формують інтелект і моральне обличчя України.
Зичимо Вам і Вашим спілчанам міцного здоров'я, професійного і особистого щастя, великих і малих перемог, гідного життя та впевненості у власних силах! Хай її величність Фортуна супроводжує Вас на кожному кроці!

З повагою
Голова Федерації профспілок області Максим Баланенко

загружено 1 7657a