Архів новин
2020
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

ГАЛУЗЕВА УГОДА

ГАЛУЗЕВА УГОДА

між міністерством економічного розвитку і торгівлі України, 

Асоціацією роботодавців торгівлі та коменційної сфери економіки

України та Всеукраїнською профспілкою працівників і підприємців

торгівлі, громадського харчування та послуг

від 10 липня 2017 року №46


1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Галузева угода (далі – Угода) укладена між Міністерством
економічного розвитку і торгівлі України (далі – Мінекономрозвитку, або
Сторона), Асоціацією роботодавців торгівлі та комерційної сфери економіки
України (далі – Роботодавці, або Сторона) та Всеукраїнською профспілкою
працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг (далі –
Профспілка, або Сторона).
1.2. Угода укладена відповідно до Законів України "Про колективні
договори і угоди", "Про соціальний діалог в Україні", положень Генеральної
угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-
економічної політики і трудових відносин в Україні (далі – Генеральна угода)
та інших нормативно-правових актів.
1.3. Повноваження Сторін визначено законами України, Статутами та
іншими нормативно-правовими актами.
1.4. Сторони визнають Угоду як чинний акт соціального партнерства,
яким регулюються основні принципи і норми реалізації соціально-економічної
політики і трудових відносин та забезпечення конституційних прав і гарантій
працівників і роботодавців. При цьому Угода розглядається Сторонами як
основа для ведення колективних переговорів в організаціях і на підприємствах,
а її положення є обов'язковими і мінімальними для врахування суб'єктами, що
перебувають у сфері дії Сторін. Угода не обмежує підприємства установлювати
за рахунок власних коштів у колективних договорах додаткові гарантії, трудові
та соціально-побутові пільги.
1.5. Угода набирає чинності з дня її підписання і діє до укладення нової
або перегляду цієї Угоди.
1.6. Угода відкрита для приєднання інших репрезентативних об'єднань
роботодавців і профспілок сфери торгівлі, ресторанного господарства та
послуг.
1.7. Для ведення переговорів щодо укладення Угоди і підведення
підсумків її виконання утворюється комісія з рівної кількості представників від
кожної із Сторін.
1.8. Мінекономрозвитку у триденний строк з дня підписання Угоди
Сторонами подає її на повідомну реєстрацію до Мінсоцполітики. Сторони
роботодавців і профспілки у двотижневий строк з дня реєстрації Угоди
доводять її до відома відповідних підприємств.
1.9. Сторони рекомендують підприємствам укладати колективні договори
або вносити зміни та доповнення до них до 1 березня відповідного року, з
дотриманням умов, норм і положень, визначених законодавством та Угодою, а
також сприяють створенню умов для ведення переговорів з укладення
колективних договорів відповідно до законодавства.

Детальніше...

 

Вплив профорганізацій на продуктивну зайнятість

Вплив профорганізацій на продуктивну зайнятістьКопия DSC02827 cfc32
Уперше відбулося спільне засідання Президії Федерації профспілок Кіровоградської області і координаційного комітету сприяння зайнятості населення. До обговорення питання щодо ситуації на ринку праці та дії профспілок у вирішенні питань зайнятості у такому форматі спонукала непроста ситуація у сфері зайнятості, яка залежить не тільки від профспілок, а в першу чергу від органів влади.Копия DSC02821 b3750
Заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян проінформував про стан ринку праці на Кіровоградщині, який має позитивні тенденції. Протягом восьми місяців ц.р. статус безробітного мали 34 тис. осіб – за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 11,6 тис. безробітних. Рівень безробіття економічно активного населення помітно зменшився. З метою сприяння зайнятості до у часті у громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено майже 8,5 тисяч. Для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці близько 5 тис. осіб проходили професійне навчання за направленням центру зайнятості. Кількість вакансій на сьогодні – понад 3 тисяч, на одну вакансію претендує 5 чоловік. Постійним попитом користуються кваліфіковані робітники. Богдан Стоян закликав профспілкову сторону долучитися до проведення спільних семінарів з роботодавцями та шукачами роботи, створення на Інтернет-сторінці рубрики «Захист прав громадян у сфері зайнятості».
Голова ФПО Максим Баланенко проаналізував роботу профспілкових організацій у напрямку збереження трудових ресурсів. Профспілкове об'єднання брало участь у розробці обласної програми зайнятості, яка є базовим документом у питанні забезпечення продуктивної зайнятості. ФПО та її членські організації неодноразово розглядали хід її виконання. Головне завдання профспілок у цей складний час – недопущення масових звільнень. Співпрацюючи із центром зайнятості, ФПО отримує завчасно інформацію про кожне наступне масове звільнення і має можливість впливати на їх недопущення. Бували випадки, коли попереджали про звільнення усіх працюючих, проте вивчення ситуації показало, що це лише реорганізація, без наслідків скорочення штату.
Для профорганізацій стало правилом не надавати згоду на звільнення у зв'язку з ненаданням роботодавцями інформації за 3 місяці до намічуваних заходів, про їх причини та економічне обґрунтування. За ініціативою ФПО питання зайнятості неодноразово виносилися на засідання тристоронньої соціально-економічної ради. Особливе місце в роботі профспілкових організацій займає працевлаштування молоді. ФПО, її Молодіжна рада зверталися до керівників держави, профільних міністерств, місцевих органів влади, роботодавців про зміну ставлення до підготовки кадрів, особливо робітничих. Єдине досягнення – згода роботодавців на взаємодію з навчальними закладами, які готують робітничі кадри. А поки що чимало проблем: затримка виплати зарплати працівникам ПТУ, учням - стипендій.
Максим Баланенко підкреслив, що профорганізаціями усіх рівнів надається спілчанам безплатна правова допомога, у разі необхідності – забезпечується захист їхніх прав у судах (з початку року складено 21 позовну заяву). Серед напрямків діяльності - здійснення громадського контролю за дотриманням законодавства про працю. У І півріччі проведено майже 200 перевірок, виявлено 49 порушень щодо незаконного звільнення та переведення на іншу роботу.Копия DSC02825 fc37c
Велика увага приділяється колективно-договірному регулюванню трудових відносин. Практично на усіх підприємствах, де є профорганізації, діють колдоговори. Як правило, в них є зобов'язання сторін щодо змін в організації виробництва і праці, забезпечення зайнятості, в т. ч. створення нових робочих місць, тривалості робочого часу і, звичайно, передбачено соціальний пакет. Саме через колдоговори профспілкова сторона домагається разом з роботодавцями забезпечення підвищення кваліфікації раз на 5 років, професійної перепідготовки працівників у період їх неповної зайнятості.
Не обійшли під час обговорення і питання оплати праці, яка є головним фактором у збереженні кадрів. Саме через низьку зарплату чимало фахівців звільняються і їдуть на заробітки за кордон, тому, звучало на засіданні, треба створити такі умови, щоб у людей праці не виникали думки про пошук кращої долі.
Сторони соціального діалогу визнали, що використали ще не всі шанси для виконання програми зайнятості і намітили ряд спільних заходів для поліпшення ситуації.
Марія Іванова

 

Угоду про співпрацю підписано

Угоду про співпрацю підписаноКопия 20170919 100807 70019
У Федерації профспілок Кіровоградської області відбулася урочиста церемонія підписання Угоди про співпрацю між ФПО та Соколівською сільською радою об'єднаної територіальної громади Кіровоградського району. Як зазначив голова ФПО Максим Баланенко, метою Угоди є співпраця в питаннях регулювання трудових, соціальних, економічних відносин, сприяння вирішенню соціально-економічних проблем, підвищення рівня життя членів об'єднаної громади, зокрема через колективно-договірні домовленості. «Така Угода підписується вперше і не випадково вибір зупинився на Соколівській ОТГ, адже вона є однією з найуспішніших і найефективніших не тільки в області, а й в Україні. Копия 20170919 101051 b18bdЄ сподівання, що співпраця з профспілковою стороною стане результативною, і у всіх визначених напрямках спільної діяльності буде взаєморозуміння й підтримка. Є сподівання на здійснення спільних дій по створенню умов для економічного і фінансового розвитку ОТГ за галузевим принципом діяльності, на збереження цілісності галузевих організаційних ланок профспілок, недопущення необґрунтованої ліквідації первинних профспілкових організацій у процесі оптимізації мережі закладів бюджетної сфери».
Голова Соколівської ОТГ Інна Завірюха зазначила: підписання Угоди – це відповідальний крок для громади. «Соколівська сільська рада завжди з повагою ставилася до профспілок і націлювала працівників бути спілчанами наймасовішою організації. Будемо й надалі співпрацювати, знаходити спільні рішення назрілих питань».
Марія Іванова

 

Оздоровили усіх бажаючих

Оздоровили усіх бажаючих
Щоліта профком ПАТ «Ельворті» складає екзамен на організацію оздоровлення. Нинішнє літо, як і попередні, він пройшов на відмінно. Про це свідчать численні відгуки як працівників, так і їхніх дітей, для яких літо залишило приємні спогади. Усі бажаючі працівники підприємства мали змогу поїхати на базу відпочинку «Прибій», а їхні діти – в оздоровчий табір «Бригантина», який вони полюбили за гостинність, природу та розмаїття розваг.Копия моторний 1f731
Організація оздоровлення членів профкому та їхніх родин на заводі – повністю на плечах профкому, яка здійснюється відповідно до умов колективного договору із залученням коштів роботодавця. У новому колдоговорі не тільки збережені оздоровчі пільги і гарантії, а й поліпшені умови придбання путівок на базу відпочинку та в оздоровчий табір. Багатодітним родинам цьогоріч профком надав путівки безплатно. Для інших працівників зменшена плата за путівки залежно від стажу роботи. У виграші – кадрові працівники.
Оскільки Фонд соціального страхування уже не надає пільгові путівки на санаторно-курортне лікування, профком вирішив і цю проблему: член профспілки сплачує лише 30 відсотків вартості путівки. Така допомога дуже доречна, адже турбота про здоров'я працівників має бути на першому плані. А здорові кадри – це продуктивна праця в кінцевому результаті.
Слід зазначити, що профком у оздоровчих питаннях знаходить повну підтримку та взаєморозуміння з керівництвом підприємства. Оздоровлення – це лише один штрих в роботі профкому, і літнім періодом він не закінчується. Якщо працівник звертається у профком з будь-яким проханням, його проблема обов'язково вирішується.
Володимир Моторний,
голова профкому ПАТ «Ельворті»

 

Накипіло: медики виходять на акцію протесту

Накипіло: медики виходять на акцію протестуКопия DSC02745 44fdd
У лікувальних закладах Кіровоградщини склалася критична ситуація з оплатою праці. До кінця року потрібно по області близько 100 млн. грн. в т.ч. по Кропивницькому - близько 40 млн. грн. На сьогодні утворилася кредиторська заборгованість - по обласному центру отримано тільки частину авансу за серпень. Завдяки наполегливості голови обкому профспілки працівників охорони здоров'я Лариси Козлової, зокрема виступу на сесії міської ради було додатково виділено на фінансування лікувальних закладів 10 млн. грн., що дозволило перекрити поточну заборгованість у червні. Але загалом проблема не вирішена. Аналогічна ситуація і в інших регіонах, тому президія Профспілки працівників охорони здоров'я прийняла рішення про проведення 19 вересня Всеукраїнської акції протесту.
Критична ситуація в медичній галузі і готовність до акції протесту обговорювалася на засіданні за круглим столом, який відбувся у Федерації профспілок області. Відкриваючи засідання, голова ФПО Максим Баланенко проаналізував хід реформ, які відбуваються без чітких орієнтирів, зокрема медичної, висловив солідарність Федерації з діями Профспілки медиків.Копия DSC02742 61bc3
За словами Лариси Козлової, саме безвідповідальне ставлення держави до вирішення ключових проблем системи охорони здоров'я України призвело до погіршення у 2017 році соціально-економічної ситуації в галузі та зниження рівня гарантій і соціального захисту медиків. Профспілка намагалася врегулювати питання збільшення фінансування галузі із забезпеченням у повному обсязі фонду оплати праці закладів охорони здоров'я, своєчасної виплати зарплати працівникам, неодноразово зверталася у вищі інстанції, особисто до кожного народного депутата. У результаті Президія Профспілки змушена визнати, що незважаючи на вжиті заходи, КМУ та МОЗ України проігнорували більшість пропозицій Профспілки. Тому й виходять медики на акцію протесту.
Зважаючи на критичну ситуацію в галузі, в первинних профорганізаціях пройшли збори (конференції) з порядком денним: «Громадянам України – доступну та якісну медичну допомогу. Працівникам охорони здоров'я – роботу, зарплату, соціальний захист». На зібраннях були підтримані особистими підписами вимоги Профспілки до органів державної влади України та делеговані представники майже з кожної організації для участі в акції протесту.
У засіданні за круглим столом взяли участь заступник директора департаменту охорони здоров'я ОДА Олександр Скрипник та начальник управління фінансово-бюджетного забезпечення департаменту Тамара Збатанова, які запевнили, що нинішній рік медики закінчать без боргів із зарплати.
Марія Іванова

 

З Днем підприємця!

З Днем підприємця!
Сьогодні ми вшановуємо ділових людей, людей неординарних. Звісно, всі професії важливі, у кожній професії є свої особливості, є свої герої, але на мою думку, підприємці – це найбільш особливі люди. Вони не тільки створюють власний бізнес, вони ним живуть. Ми пишаємося кожним підприємцем, який незважаючи на різні перепони, недосконале законодавство, знайшов себе, створив свою справу, відкрив робочі місця і сьогодні реально сприяє позитивним змінам в країні. Безперечно – ця сфера діяльності і люди, які в ній працюють, дійсно заслуговують на пошану і на повагу.
Шановні друзі! Я від Кіровоградської обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг, яка об'єднує представників малого і середнього бізнесу, щиро вітаю всіх підприємців з професійним святом! Ми дякуємо працівникам за їх сумлінну працю, ми бажаємо здоров*я, бажаємо добробуту, бажаємо гідних робочих місць і гідної заробітної плати. Ми вітаємо роботодавців, бажаємо від профспілки роботодавцям стабільних підприємств, стабільної роботи, успіхів у всіх справах. І я хочу сказати, що нещодавно, з міністерством економічного розвитку і торгівлі України наша Всеукраїнська профспілка уклала галузеву угоду. Сьогодні ця галузева угода розповсюджується по підприємствах. І я звертаюся до всіх роботодавців приєднатися до угоди і на практиці довести свою соціальну відповідальність по відношенню до працівників своїх колективів.
Тож, шановні друзі, зі святом вас, здоров'я, обов'язкового миру всім нам, а підприємництво завжди було і завжди буде.
З повагою
Людмила Хриплива,
голова обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг

images 9 43649

 

У профспілок є великий потенціал

У профспілок є великий потенціалКопия DSC02728 aeda2
У Федерації профспілок Кіровоградської області відбулася зустріч профактиву з Представником Федерації профспілок України у Верховній Раді України, народний депутатом України Сергієм Капліним.
Як зазначив голова ФПО Максим Баланенко, відповідно до підписаного Меморандуму йде активна співпраця профспілок і народного депутата. «Ми не помилилися у виборі представника – ним подаються усі профспілкові законодавчі ініціативи до ВРУ. Серед останніх законопроектів – щодо захисту працівників від несвоєчасної виплати зарплати. Була його підтримка профспілкових пропозицій при прийнятті Трудового кодексу, щодо пенсійної реформи та ін.».Копия DSC02735 b1001
Сергій Каплін зазначив: «Я приїхав сюди з цинічною, прямою метою втягнути вас у політичну боротьбу. Інакше ми ніколи не отримаємо закон про право на страйк, не запровадимо інститут страйкового фонду, закон, який назавжди закриє питання «віджиму» профспілкового майна. На жаль, у Парламенті немає профспілок. А це потужна сила, яка має іти в політику. (Такої ваги і сили, як профспілки, не має жодна політична фракція). Якщо ми протягом наступних кількох років не приймемо рішення про зміни законодавства щодо профспілок, взагалі не збережемося, як профспілка, і втратимо такий великий потенціал».
За словами Сергія Капліна, розроблено і реалізовано багато спільних з профспілками ініціатив і законопроектів, є Генеральна угода, яку профспілки підписали з Урядом і роботодавцями, і маємо перші результати співпраці (наприклад, повернули людям 1 Травня), добилися підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн. (це ініціатива профспілок і моя правка до Бюджету). Так, багато у зв'язку з цим негативних наслідків, але це проблеми Уряду, який мав упорядкувати ці питання на рівні податків.Копия DSC02736 8c3eb
Сергій Каплін проінформував учасників зустрічі про ситуацію в областях (він зараз здійснює тур Україною), у трудових колективах, про заснування нового блоку «За простих людей», який виник в результаті об'єднання Соціал-демократичної та соціалістичної партії України, її ідеологію (в країні 90 відсотків простих людей), про намір зробити сучасну європейську партію.
Під час зустрічі обговорювалися питання щодо стану трудових відносин в Україні, зайнятості населення, можливостей реалізації в парламенті законодавчої ініціативи профспілок щодо пенсійної та медичних реформ, децентралізації влади, удосконалення громадського контролю за трудовими відносинами. Позиція Сергія Капліна щодо удосконалення трудового кодексу, питань оплати праці, підвищення соціальних стандартів співзвучна профспілкам. Йому імпонує профспілкова захисна місія і він готовий підставляти плече для її здійснення.Копия DSC02737 32880
Пропозиції, надані учасниками зустрічі народний депутат України пообіцяв реалізувати у парламенті. Зокрема, голова обкому працівників охорони здоров'я Лариса Козлова озвучила критичну ситуацію в галузі у зв'язку із недостатнім фінансуванням, голова обкому профспілки освітян Світлана Скалько висловила тривогу щодо недолугого реформування освітніх закладів, закриття шкіл під час створення об'єднаних територіальних громад, голова профкому ДП «Криворізький ГЗКОР» Зоя Багнюк передала звернення колективу про вирішення питання фінансування підприємства. Голова профкому філії ПАТ «Національне державне суспільне телебачення України» Ірина Маєвська заявила про стурбованість реформуванням телекомпаній, яка уже призвела до створення філій на місцях, а далі - призведе до корпунктів. Лісівники області занепокоєні намірами Уряду ліквідувати державні підприємства лісового господарства і передати їх у довгострокову концесію, наслідком якої може бути масове скорочення працівників.
Марія Іванова

 

Не можемо бути пасивними спостерігачами

Не можемо бути пасивними спостерігачами
Минув майже рік з часу проведення минулорічного Маршу протесту профспілок у формі пікетування Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України. Головна його мета була: захист людей від захмарного росту цін на газ і комунальні послуги. Сьогодні уже можемо сказати, що цієї мети не досягнуто. Ціна на газ не зменшилася, а навпаки – підвищилася, і, за натяками Уряду, планується чергове підвищення. Не знято остаточно і питання плати за газову трубу.Баланенко сайт a720c
Більш того, стрімко зросли ціни на продукти харчування та товари широкого вжитку. Причому, сталося це відразу після скасування з 1 липня державного регулювання цін. Поповзли ціни на хліб соціальних сортів, м'ясні і молочні продукти. Одним словом, на ті продукти, які людина вживає щоденно. У пресі все частіше з'являється тривожна інформація щодо річної інфляції на рівні 20%.
У цій ситуації нічого не вартує підвищення мінімалки до 3200 грн. Слід сказати, що за рівнем зарплати Україна у хвості європейських країн СНД і посідає ганебне 11-е місце. Наша область ще в гіршому стані, рівень зарплати - найнижчий в Україні.
Зважаючи на це, ФПО вважає, що Уряд достроково відмовився регулювати ціни на життєво необхідні товари. З відповідною вимогою ФПО звернулося до Кабінету Міністрів. Що ж стосується підвищення зарплати працівників, то ми переконані, що великим гальмом у цьому процесі є те, що сторонами Генеральної угоди, укладеної рік тому, до цього часу не визначено розмір тарифної ставки робітника 1 розряду у небюджетній сфері на 2017 рік, який уже закінчується. Це є великою перешкодою у веденні колективно-договірних домовленостей між роботодавцями і профспілками.
Не можна похвалитися здобутками і по інших вимогах учасників Маршу протесту. Майже забута вимога щодо оздоровлення працівників і їхніх дітей за рахунок Фонду соціального страхування. Медична реформа викликає страх: вся система послуг охорони здоров'я руйнується, а нового не горизонті не видно. Не викликає захвату пенсійна реформа: частіше стали звучати запевнення, що пенсія може і зменшитися, але заспокоюють, що вона залишиться на діючому рівні.
Кабінет Міністрів відсунув вимогу профспілок щодо зниження порогу індексації до 101 відсотку, як було раніше. Діючий рівень 103 відсотки витягає з гаманців працівників і пенсіонерів немалі суми.
Суттєвим порятунком у нинішніх умовах для збіднілого населення була житлова субсидія, але... Великого страху нагнала Постанова Кабміну щодо більш жорсткого підходу до виплати субсидії, а саме: зменшення соціальних норм, зміна періоду врахування доходів, тотальна верифікація підстав надання субсидій, позбавлення субсидії у разі наявності боргів із сплати комунальних послуг, зате борги із зарплати ростуть безкарно. До того ж, передбачене суворе покарання людей за помилки, допущені у деклараціях при зверненні за субсидіями.
У такій надскладній ситуації нам не можна бути пасивними спостерігачами наступу на права людей. Все частіше членські організації профспілок України, і наше профспілкове об'єднання в тому числі, виступають за проведення в жовтні поточного року Всеукраїнської акції протесту профспілок, метою якої має стати примушення Уряду і роботодавців до забезпечення гідного рівня зарплати і реального захисту конституційних прав та інтересів громадян.

Останнє оновлення (Четвер, 17 серпня 2017, 09:59)

 

Велике життя маленьких цеглинок

Велике життя маленьких цеглинокКопия завод 8e18c
ТОВ «Кіровоградський завод будівельних матеріалів №1» відзначив подвійне свято: професійне і 60-річчя підприємства. З цієї нагоди дирекція та профком провели урочисті збори. Неспроста працівників та ветеранів праці зібрали на подвір'ї заводу – саме тут, як на долоні, видно підсумок 60-річного виробничого шляху: від примітивних споруд і технологій до сучасних добротних приміщень, включаючи соціальні (душові, роздягальні, побутові кімнати, їдальню із символічними цінами на обіди). Окремо варто сказати про подвір'я: охайне, доглянуте, з парково-квітниковою зоною, альтанками, облаштованим бюветом. Якби не крани і не вантажні майданчики на віддалі, можна було б сприйняти цегельний завод за оздоровчий чи інший культурний заклад. Копия 20170811 150344 1378bВідповідно до дизайну підприємства гарно одягнулися й присутні – зовні й не скажеш, що це працівники цегельного заводу. То раніше робота на ньому пов'язувалася з брудом, була малопривабливою. Сьогодні – це сучасне виробництво з великими замовленнями по всій Україні, на яке влаштуватися непросто, треба постояти в черзі. А працюючі, маючи пристойну зарплату і соціальний пакет, не поспішають розривати зв'язки з підприємством.Копия 20170811 150419 3d731
Вітаючи колектив із подвійним святом директор ТОВ «КЗБМ №1 Юрій Марущак, акцентував увагу на значимості професії будівельника: і для країни, і для кожного її мешканця. «Приємно, що значну частину будівельної роботи виконуємо й ми – випускаємо маленькі цеглинки, які дають можливість людям зводити житло, інші споруди. Без нашої цеглини будівельна галузь не зможе обійтися. Наше підприємство за короткий час посіло гідне місце на ринку будівельної продукції. Вона цінується за якість. Копия 20170811 150546 4b660В цьому році нашу продукцію замовники забирають, як кажуть, з руками. Це дякуючи щоденній добросовісній праці кожного члена колективу. Якщо взяти 60 років щодо людини, то це поважний вік, час виходу на пенсію. Для підприємства – це час розквіту і старту у майбутнє».Копия 20170811 150629 11d1f
Того дня чимало працівників та ветеранів виробництва отримало відзнаки та премії, в тому числі, й профспілкові. Окремий дарунок колективу від дирекції – екскурсія до Уманського дендропарку.
Григорій Святун,
голова обкому профспілки працівників
будівництва і промбудматеріалів

 

З В Е Р Н Е Н Н Я Президії Центрального комітету Профспілки металургів і гірників України до Федерації професійних спілок України


Пройшов майже рік з часу проведення минулорічного Маршу протесту профспілок у формі пікетування Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, метою якого був захист прав та інтересів працівників і ветеранів праці на гідне життя в умовах шокового підвищення цін на енергоносії і тарифів на житлово-комунальні послуги.
Чи досягли ми сьогодні поставленої мети? На наше переконання - Ні!!!
За цей час фактично не відбулося покращення стану справ у сфері захисту соціально-економічних прав та інтересів громадян. Навпаки, він продовжує погіршуватися. Урядом та роботодавцями не здійснено нейтралізації підвищення ціни на газ і тарифів ЖКГ для населення, не ліквідовано заборгованості із зарплати, не забезпечено кожній людині гідних умов життя та ефективного соціального захисту. Часткове та переважно декларативне виконання Кабінетом Міністрів України домовленостей с профспілками не призвело до бажаних результатів.
Маніпулятивні заяви та дешеві піар-акції Уряду щодо пожвавлення промислового виробництва, зростання економіки, росту реальної заробітної плати, непідвищення пенсійного віку не здатні ввести в оману українське суспільство. Громадяни кожного дня відчувають на собі вкрай негативні наслідки невпинного зростання цін на продукти харчування та товари широкого вжитку, що за прогнозами незалежних експертів призведе до річної інфляції на рівні 20%. При цьому Україна за рівнем середньомісячної заробітної плати займає ганебне 11-е місце серед європейських країн СНД!
Антисоціальна політика, яку продовжують реалізовувати у поточному році Уряд та роботодавці, вже стала нестерпною і призвела до різкого зростання соціальної напруги в трудових колективах, зокрема, до стихійних страйків на підприємствах Кривбасу. Це реально загрожує перерости у соціальний вибух, що може порушити соціально-політичну стабільність у державі.
Конструктивний соціальний діалог в країні фактично відсутній. До цього часу з вини Уряду не визначено розмір тарифної ставки робітника 1 розряду на 2017 рік.
У такій надскладній ситуації Президія Центрального комітету Профспілки вважає, що ФПУ, її членські організації не повинні залишатися пасивними спостерігачами за активі-зацією стихійного робітничого руху і так званих незалежних профспілок, а зобов'язані організовано і ефективно діяти. Час і люди вимагають від нас рішучих солідарних дій!
Президія Центрального комітету Профспілки пропонує ФПУ на найближчому засіданні Президії ФПУ ухвалити рішення про проведення до Всесвітнього дня дій за гідну працю в жовтні п. р. Всеукраїнського осіннього наступу профспілок, метою якого має стати примушення Уряду і роботодавців до забезпечення адекватного рівня заробітної плати та реального захисту соціально-економічних прав та інтересів громадян.

За дорученням Президії ЦК ПМГУ,
Голова ЦК ПМГУ C.П.Комишев

 

Оздоровлення дітей – золоте правило «Гідросили»

Оздоровлення дітей – золоте правило «Гідросили»
Діти «гідросилівців» повертаються з відпочинку з оздоровчого табору «Бригантина». Враженнями ділиться Любов Скрипаль, інженер з якості: «Донька із захопленням розповідає про відпочинок у «Бригантині». Це вже її третя поїздка. Першого разу ми вагалися, адже їй було лише 8 років. Але дитині так сподобалося, що надалі не було жодних перепон, щороку запитує, коли уже буде їхати в табір. Там усе зроблено для дітей: багато веселих розваг. Гарне харчування – діти ситі і задоволені від різноманітності страв. Щодня проводяться заходи, діти зайняті, доглянуті. Звичайно, таке оздоровлення стало можливим завдяки профкому ЄППО «Гідросила» - без його фінансування ми б не осилили повну вартість путівки. Плюс безплатна доставка дітей».Копия IMG 1283 0cec3
Доповнює маму Марійка: «Я відпочивала не раз у «Бригантині», і щоразу не перестаю захоплюватися табором: там усе – чудово. Хороші вожаті, які багато уваги приділяють дітям, море розваг. Я навчилася танцювати, грати в команді. З табору привезла свою заслугу – іменну чашку, а в «Бригантині» залишилася моя зірка, яку вручили за активність протягом зміни. Я вже сумую, хочеться знову і знову туди повертатися.
Сповнена вражень Оксана Зінов'єва, інженер з підготовки виробництва інструментального заводу «ЛЕЗО»: «Коли першого разу відправили доньку в табір, дуже переживали, з нетерпінням чекали на її повернення і реакцію. Вона повернулася щаслива і тепер щороку оздоровлюється тільки в «Бригантині». Гарно засмагла, накупалася вдосталь. Що мені сподобалося? Приємні керівники, вожаті, обслуга. Ми приїздили і спілкувалися з ними. Це позитивні люди, які душу вкладають, щоб наші діти добре відпочили. По дитині видно, що годували відмінно». Аня і досі під враженням табору. Їй сподобалося абсолютно все: «Дуже добрі були і вожаті, і керівники гуртків. Я відвідувала гурток з авіамоделювання і «Умілі руки» – додому привезла свої поробки. Навчилася робити літаки і випалювати по дереву. Подружилася майже з усіма дівчатами і хлопцями із загону, обмінялися телефонами. Мені вони на прощання розмалювали футболку. Така у таборі традиція. На закінчення зміни було величезне вогнище, феєрверки і дискотека. А ще запам'яталася «Королівська ніч», коли ми одне одного обмазували зубною пастою».
Найкращі відгуки про дитяче оздоровлення у Юлії Виштаченко, інженер ПАТ «Гідросила АПМ»: «Син повернувся з табору щасливий, задоволений і захоплений, у фірмовій футболці. Він був капітаном загону й отримав такий подарунок. Коли їздили у батьківський день, залишилися задоволеними: корпуси гарні, умови – чудові, організація відпочинку – на висоті, природа – розкішна. І доступна путівка, це сьогодні – найголовніше». У Максима – свої враження: «Мені приємно було перебувати в ролі спочатку помічника, потім - капітана загону. Справлявся. В мої обов'язки входило: організувати загін: чи на обід, чи на захід... На згадку залишилася футболка «Лідер зміни». Ми були постійно зайняті: грали в рухливі та розумові ігри, наприклад, «Зорепад»: ми брали зірочки із запитаннями, на які потрібно було відповідати. Загін мій гідно справлявся з усіма завданнями. Маленька керівна роль навчила мене стримуватися, спокійно реагувати на різні випадки, спілкуватися.
Переповнений емоціями Юрій Лазунов, начальник служби безпеки: «Син вдруге відпочивав у «Бригантині», і планує тепер постійно туди їздити. З нетерпінням чекав цього моменту, коли їхати, - там у нього вже є друзі, знає усі стежки «Бригантини». Відразу записався у різні гуртки – тільки часу не вистачало, щоб скрізь устигати. Я знаю цей табір, його умови і відповідальність колективу, тому, думаю, за дитину турбуватися не треба – вона – у надійних руках. Можна зателефонувати вожатим і дізнатися про справи, почути голос дитини. Син жодного разу не відгукнувся про табір погано». Сашко теж сповнений вражень: «Харчування – пальчики оближеш. Наприклад, щодня на вечерю давали бісквіт з медом. Вітали вихованців з днем народження, вручали Грамоту і пакунок із канцтоварами. Я став багатим, в першу чергу, на друзів – це увесь мій загін. Домовилися наступного року знову зустрітися. Додому привіз Грамоту за активну гру у футбол. Сподобалася спортивна гра-квест, де треба було проявити кмітливість і обізнаність. Я став самостійним – навчився складати свої речі, посуд прибирати. Взагалі, табір – це здорово!».
«Ми уже не перший рік відправляємо на оздоровлення дітей працівників заводів «Гідросила», «Гідросила АПМ» та інструментального заводу «ЛЕЗО» у «Бригантині», - підсумовує голова профкому «Гідросили» Сергій Олійник. У таборі підібрана найкраща команда, починаючи від директора і закінчуючи вожатими, адже вони забезпечують комфортне та насичене життя дітей. Щоразу діти повертаються додому з гарним настроєм та враженнями і просяться залишитися ще на одну зміну. За їхніми відгуками, ніщо так не оздоровлює, як свіже повітря та активне дозвілля у колі друзів. Щодня в таборі готують нові сюрпризи: екскурсії, конкурси, битви хорів, флешмоби. Приємно, що є школярі, яких можна назвати «ветеранами «Бригантини» - вони там виросли. Здійснюються заняття у гуртках за інтересами, завдяки яким діти розкривають свої таланти. Родзинкою табору є власний упорядкований пляж – улюблене місце дітей. «Бригантина» підходить нам за усіма параметрами, тому іншому місця для відпочинку дітей не шукаємо. На наших підприємствах традиційно приділяється увага соціальним питанням, в т. ч. оздоровленню дітей працівників. Навіть у складні часи робиться усе можливе, аби діти повноцінно відпочили, а батьки не ламали голови, як зміцнити здоров'я своїх чад улітку. Ці питання повністю покладені на профком. Літо для нас не просто гаряча пора, а екзамен на оздоровлення. Такий відпочинок став можливим завдяки значній підтримці адміністрацій підприємств, які з розумінням ставляться до цих питань і виділяють кошти на дитяче оздоровлення і на транспортні послуги. Завдяки такій підтримці відпочинок в таборі став доступним кожній дитині, адже пільгова путівка на 21 день коштує для батьків всього 294 грн.»

 

Децентралізація влади: запитань більше, ніж відповідей

Децентралізація влади: запитань більше, ніж відповідейКопия DSC02720 01c5e
У Федерації профспілок Кіровоградської області за участю керівників обласних і районних організацій профспілок, які вже працюють в умовах децентралізації влади і мають певні напрацювання, відбулося засідання за круглим столом на актуальну, недостатньо вивчену тему: «Роль і місце профспілок у процесі децентралізації влади».
Голова ФПО Максим Баланенко, озвучив мету засідання: узагальнити практику, з'ясувати проблеми, розробити шляхи співпраці з об'єднаними територіальними громадами задля збереження організацій профспілок.Копия DSC02715 0da32
У засіданні взяла участь Валентина Шеремет, експерт центру розвитку місцевого самоврядування, яка розповіла про мету реформування органів місцевого самоврядування та кроки на шляху до створення об'єднаних територіальних громад. На Кіровоградщині поки що створено 7 ОТГ (повинно бути 54), тобто область посідає останнє місце.
Керівників організацій профспілок у цьому процесі хвилює багато моментів. Наприклад, недосконале законодавство, а це призводить до хаосу. Сьогодні, на жаль, вип'ячується закон про утворення ОТГ, а інші (КЗпП, «Про оплату праці», «Про відпустки», «Про колективні договори») – ігноруються. Порушуються основні принципи утворення ОТГ: добровільність і спроможність. До поняття «добровільність» долучається прикладка: примусова. Питання спроможності теж хитке. А куди подінуть неспроможні села? Багато запитань виникає і щодо фінансування: поки що держава виділяє кошти (хоча їх не на всі напрямки вистачає) на підтримку ОТГ, а що буде через кілька років? Відкритим залишається питання кадрів, які приходять до керівництва ОТГ, їхня компетентність. Доцільним було б організувати на державному рівні навчання голів, їхніх заступників новостворених громад, щоб не наламати дров у недалекому майбутньому. Непокоїть і питання відповідальності: її просто немає. Як і контролю, наприклад, за використанням коштів. І найприкріше, у процесі створення ОТГ, загубилася людина, заради якої й повинна проводитися реформа. Саме тому учасники засідання пропонують налагодити співпрацю з новоствореними об'єднаннями та відсоювати галузеві інтереси спілчан при реформуванні.Копия DSC02718 f45ca
Враховуючи, що децентралізація влади безпосередньо впливає на діяльність організацій профспілок в ОТГ та з метою порушення прав і гарантій діяльності профспілок, учасники засідання рекомендують організаціям профспілок: вважати одним з головних завдань організацій профспілок усіх рівнів в умовах реформування місцевого самоврядування збереження галузевого принципу побудови профспілок,що діють в об'єднаній територіальній громаді.Копия DSC02719 a6928
Марія Іванова