Архів новин
2020
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Житлові субсидії: що змінилося?

Житлові субсидії: що змінилося?Копия DSC02713 ade4d
У Федерації профспілок області відбувся семінар-навчання профспілкового активу щодо надання населенню житлової субсидії за участю начальника відділу соціальної допомоги, грошових виплат та компенсацій департаменту соціального захисту населення Кіровоградської облдержадміністрації Олени Михальченко.
Відкрила семінар-навчання заступник голови ФПО Оксана Терлецька. Олена Михальченко проінформувала присутніх про умови і порядок призначення житлових субсидій, які не змінилися. Для призначення субсидій потрібно два документа: заява і декларація.
Присутніх ознайомлено із змінами, внесеними до порядку надання населенню субсидій, які набули чинності з 1 травня 2017 року, а саме:
1. Збільшено соціальну норму житла для непрацездатних осіб (пенсіонерів, інвалідів) з 48,87 кв.м. до 75,0 кв.м.
2. Змінено терміни призначення субсидії в опалювальний період.
для індивідуального газо- та електро- опалення субсидія нараховується з 16 жовтня по 15 квітня.
3. По новому враховуються доходи отримувачів субсидії на житлово-комунальні послуги. Середньомісячний сукупний дохід розраховується виходячи з доходів за чотири квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія. Для призначення субсидії на тверде паливо та скраплений газ доходи враховуються за попередній календарний рік (ця норма залишена без змін).
4. Змінено підхід до врахування доходів непрацюючих пенсіонерів.
У разі, коли на час звернення за призначенням субсидії, особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії, немає, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць.Копия DSC02710 38b55
5. Змінено умови врахування доходів на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування. З травня до сукупного доходу сім'ї не враховується допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування.
6. Змінено умови призначення субсидії на наступний термін (для тих, хто отримував субсидію у попередньому періоді) за наявності заборгованості за житлово-комунальні послуги. У разі наявності заборгованості за житлово-комунальні послуги понад два місяці субсидія на наступний термін не призначається.
7. Змінено норми споживання природного газу та електроенергії, що споживається для опалення. Норма споживання природного газу для опалення становить 5,0 куб. м. на 1 кв.метр опалювальної площі (було 5,5 куб.м.), норма споживання електроенергії для опалення становить 51 кВт на 1 кв.метр опалювальної площі (було 65 кВт).
8. Внесено зміни до переліку послуг, за якими після закінчення опалювального сезону виробником/виконавцем послуг суми невикористаної субсидії повертаються до бюджету. До переліку внесено послугу постачання холодної води та водовідведення.
9. Запроваджено механізм виплати готівкою зекономлених субсидій. В межах зекономлених 150 кВт електроенергії, або 100 куб.м. газу, що споживались для опалення, кошти будуть виплачені енергоощадним родинам.
До 1 червня 2017 року підприємства-надавачі послуг надають управлінню соціального захисту населення списки енергоощадних отримувачів субсидії із зазначенням суми субсидії, яка належить до виплати.
З 1 липня до 1 вересня 2017 року отримувачі субсидії, зазначені у списку, подають до управління заяву, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.
Марія Іванова

 

Понад 80 відсотків роботодавців порушують трудове законодавство

Понад 80 відсотків роботодавців порушують трудове законодавствоDSC02701 99f14
Такого висновку дійшли фахівці управління Держпраці у Кіровоградській області. Протягом І півріччя було проведено 484 перевірок – порушень море. До адміністративної відповідальності притягнуто 332 посадові особи.
Ці цифри озвучив начальник управління Держпраці Сергій Подорожний під час прес-конференції для журналістів. Велику увагу фахівці приділяли погашенню заборгованості із зарплати. На вимоги державних інспекторів погашено заборгованість із зарплати на 1685 тис. грн. 24 роботодавці виплатили працівникам індексацію зарплати в сумі 703 тис. грн.
В ході перевірок факти використання найманої праці без належного оформлення встановлено у 21 роботодавця. На одного роботодавця накладено штраф у розмірі 96 тис. грн. В цілому винесено 282 постанови про накладення штрафних санкцій на 1120 тис. грн.
Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю запроваджено нові підходи у відносинах держави та бізнесу. Головними пріоритетами інспекторів праці визначені профілактична робота та консультування роботодавців.
Сергій Подорожний відповів на запитання журналістів та закликав їх до співпраці.
Прес-центр ФПО

 

Що чекати нинішнім і майбутнім пенсіонерам?

Що чекати нинішнім і майбутнім пенсіонерам?
Як ми повідомляли, у Федерації профспілок області відбувся семінар у рамках співпраці ФПО і головного управління Пенсійного фонду в області щодо законопроекту про пенсійну реформу. Як зазначила заступник начальника головного управління ПФ в області Олена Романченко, законопроект стосується як нинішніх, так і майбутніх пенсіонерів. Для нинішніх пенсіонерів законопроект передбачає осучаснення пенсій. До речі, ПФ уже двічі проводив осучаснення пенсій: з 1 січня 2008 року із застосуванням середньої зарплати за 2006 рік 928 грн. і з 1 травня 2012 року із застосуванням середньої зарплати за 2007 рік 1197 грн. Законопроектом передбачається всі пенсії, які були призначені до 2017 року перерахувати із застосуванням показника зарплати за 2014, 2015 і 2016 роки, тобто за 3 календарні роки, що передують 2017 року, 3764,4 грн. Якщо раніше коефіцієнт стажу враховувався в розмірі 1,35 відсотка, то з 1 жовтня 2017 року він становитиме 1 відсоток. Якщо людина мала 40 років стажу, її пенсія множилася на 50 відсотків (з урахуванням кратності 1,35), то зараз – за 40 років стажу буде 40 відсотків.
З 1 жовтня ц.р. пропонується поновити виплату пенсій працюючим пенсіонерам у повному обсязі. Якщо на сьогодні працюючий пенсіонер отримує 85 відсотків призначеної пенсії, то з 1 жовтня отримуватиме її у повному розмірі.Копия DSC02703 ad598
Визначено так званий перехідний період, наприклад, у людей, які йдуть на пенсію у 2017 році, уже застосовується для обчислення пенсії середня зарплата 3764,4 грн. і коефіцієнт стажу 1,35 відсотка, тому для них осучаснення не проводиться. Для тих, хто буде йти на пенсію у 2018 році, застосовуватиметься середня зарплата за 2 попередні роки і коефіцієнт стажу 1 відсоток. І починаючи з 2019 року, для обчислення пенсії буде застосовуватися середня зарплата за 3 календарні роки, що передують року призначення, і коефіцієнт стажу 1 відсоток. Передбачається щороку, починаючи з 2021 року, проводити осучаснення пенсії, виходячи з нових величин середньої зарплати.
Для осіб, які готуються вийти на пенсію, буде гнучка шкала необхідного страхового стажу для призначення пенсії. На сьогодні для того, щоб людина мала право на пенсію, потрібно мати не менше 15 років стажу. Якщо не буде 15 років стажу, права на пенсію не матиме. Дещо зміщується право на пенсію щодо віку виходу на пенсію. Тобто, у 2018 році для того, щоб вийти на пенсію у 60 років, треба мати 25 років стажу (стаж збільшується з 15 до 25 років). Якщо немає 25 років стажу, а є від 15 до 25 років, то право на пенсію виникає у 63 роки. І починаючи з 2019 року, уже необхідний стаж додається щороку по року. Тобто, у 2019 році потрібно 26 років, у 2020 році – 27 років і т. д. І до 2028 року необхідний страховий стаж – 35 років, щоб вийти на пенсію у 60 років. Якщо стажу менше – від 25 до 35 років, то право виходу на пенсію буде у 63 роки, якщо стажу від 15 до 25 років, таке право наступить у 65 років.
Законом передбачено, що право виходу на пенсію за вислугу років будуть мати особи, які на день набрання чинності цим законом (на 1 жовтня ц. р.), матимуть необхідний стаж роботи, що дає право на пенсію за вислугу років. На сьогодні це 26,5 років. Якщо на 1 жовтня 2017 року є вислуги 26,5
років, людина може скористатися цим правом. Якщо такого стажу немає, то вона працює відповідно до досягнення пенсійного віку.
Мінімальний розмір пенсії на рівні прожиткового мінімуму (тут змін немає) може встановлюватися особам, які мають стажу: жінки - 30 років, чоловіки – 35 років. Ця норма залишилася у законопроекті. Якщо стажу менше, пенсія обраховується пропорційно наявному стажу.
Змінено умови для обчислення пенсії по інвалідності від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. На сьогодні цим особам призначається пенсія за нормами Закону «Про пенсійне забезпечення», який діяв до 2004 року. Законопроектом передбачається, що особи з інвалідністю матимуть право вибору: або вони отримують страхову виплату втраченого заробітку відповідно до ЗУ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», або отримують пенсію відповідно до закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Для них буде призначатися одна виплата за їхнім вибором. Також передбачається створення міжвідомчої робочої групи із спірних питань, яка здійснюватиме перевірку причини групи, часу настання інвалідності, строк, на який вона встановлюється. І повноваження цієї міжвідомчої робочої групи будуть затверджуватися Кабінетом Міністрів України.
Щодо спеціальних законів, то їх залишається два: ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» і ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Відповідно до цих законів будуть призначатися пенсії на умовах, які дещо відрізняються від умов, які передбачені загальним законом.
Начальник управління електронних реєстрів Олена Пархоменко зупинилася на змінах, які пропонується внести у ЗУ «Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Запропоновано звільнити роботодавців від щомісячного відшкодування пільгових пенсій, за умови, що такі пенсії залишаються. (На сьогодні роботодавці, які мають працівників, котрі працюють за Списком 1, 2, відшкодовують ПФ щомісячно витрати на пенсію таким особам). Але для таких роботодавців збільшується єдиний соціальний внесок на 15 відсотків на фонд оплати працівників, які працюють за Списком 1, і на 7 відсотків (до ставки плюс 7) – на фонд оплати тих, хто працюють за Списком 2. У ЗУ «Про збір та облік єдиного соціального внеску» визначена нова категорія осіб, які підлягають соціальному страхуванню. Це – члени фермерських господарств. На сьогодні вони мають право брати добровільну участь. У разу прийняття цього закону соціальне страхування для цієї категорії осіб буде обов'язковим і, відповідно, вони тепер підлягають страхуванню і на випадок безробіття, і на випадок тимчасової втрати працездатності, і від нещасних випадків, і на пенсійне страхування.Копия 2 DSC02703 09d93
Що стосується фізичних осіб-підприємців. Ті особи, які обрали спрощену систему оподаткування, платники І групи єдиного податку, мають право сплачувати єдиний внесок у розмірі 50 відсотків від мінімального страхового внеску. Такі особи мають 15 календарних днів страхового стажу. Нормою законопроекту ця позиція вилучається. Всі фізичні особи-підприємці будуть зобов'язані сплачувати мінімальний страховий внесок. Разом з тим, фізичні особи –підприємці, які є пенсіонерами за віком, особи з інвалідність та особи, які досягли пенсійного віку згідні зі ст. 26 ЗУ «Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та отримують пенсію або соціальну допомогу, звільняються від сплати єдиного внеску.
Вносяться зміни щодо персоніфікованого обліку. Сьогодні реєстр застрахованих осіб, норми якого визначено цим законом, буде передбачати розділ про накопичувальну систему пенсійного страхування і буде створено підсистему електронної трудової книжки. На сьогодні там зберігається інформація про початок трудових відносин та їх закінчення. Пропонується, що туди будуть вноситися відомості про професійну назва роботи та посади, які обіймає працівник. Сьогодні йдуть перемови з організацією роботодавців щодо впровадження пілотного проекту щодо запровадження електронної трудової книжки.
Вносяться зміни щодо добровільної участі у системі пенсійного страхування. Передбачається добровільна участь - не більше 24 місяців. При цьому мінімальний страховий внесок збільшується удвічі за період 1 – 12 місяців, і у півтора рази – за період від 13 – 24 місяців. Сьогодні добровільна участь «коштує» мінімальна зарплата 3200 грн. помножена на 22 відсотки єдиного внеску, тобто, 704 грн. За умови прийняття закону ця вартість збільшиться або удвічі, або у півтора рази.

 

Шановні працівники торгівлі!

Шановні працівники торгівлі!

Сердечно вітаємо вас з професійним святом – Днем працівників торгівлі! Торгівля – це велике мистецтво,

а бути працівником цієї сфери – нелегка праця, яка несе в собі не тільки економічний,

а ще і величезний соціальний зміст. Завдяки вашій професійній майстерності, ініціативі,

щирому прагненню задовольняти потреби широкого кола споживачів, розвивається торговельна справа,

її сучасна інфраструктура, підвищується рівень сервісу, реалізуються соціальні проекти.

Прийміть щиру вдячність за вашу сумлінну працю! У цей святковий день бажаємо вам,

шановні працівники торгівлі, подальших комерційних успіхів, процвітання,

задоволення від результатів своєї роботи та лише добрих слів від покупців!

Міцного вам здоров'я, достатку, благополуччя, родинного тепла та довгоочікуваного миру!


З повагою
Людмила Хриплива, голова Кіровоградської обласної організації профспілки ВПТ

images 9 202ce

 

На порядку денному – пенсійна реформа

На порядку денному – пенсійна реформаКопия DSC02703 57fc5
У Федерації профспілок Кіровоградської області відбулася нарада у рамках співпраці ФПО і головного управління Пенсійного фонду в області щодо законопроекту про пенсійну реформу. Головна мета заходу – ознайомлення профспілкового активу із змінами в ряді законодавчих актів України щодо підвищення пенсій.
З інформацією про зміни, які чекають нинішніх і майбутніх пенсіонерів, виступили представники головного управління Пенсійного фонду в області. Позицію профспілок щодо змін в пенсійному законодавстві озвучила заступник голови ФПО Оксана Терлецька. Зокрема, присутніх детально ознайомлено із постатейними пропозиціями до проекту ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» для врахування їх при доопрацюванні законопроекту для розгляду у другому читанні.Копия DSC02706 1d9b2
Представникам членських організацій ФПО рекомендовано звернутися до народних депутатів України ініціювати внесення пропозицій профспілок до вказаного законопроекту. Профактив проінформовано також про дії ФПУ по відстоюванню позиції профспілок та про направлення представникам ФПУ у Верховній Раді України – народним депутатам Капліну С. М. та Івченку В. Є. для внесення їх до ВРУ та врахування при доопрацюванні законопроекту до розгляду у другому читанні.
Прес-центр ФПО

 

Хто на який результат працює

Хто на який результат працює
Новина була, як грім серед ясного неба: працівники територіального центру соціального обслуговування Бобринецького району вийшли з профспілки. Тихенько, без пояснень, не запросивши голову райкому профспілки чи представника обкому профспілки на збори, не оформивши, як слід, документи, як того вимагає Статут профспілки ПДУ і який є нормативним документом і дії всупереч його положень є протиправними. До речі, жодних документів щодо проведення зібрання до обкому не надходило. Тобто діяли бобринчани так, ніби діти, які нашкодили і хочуть замести сліди.
Як правило, у таких випадках, члени профспілки звинувачують вищестоящі органи у бездіяльності чи неактивності. Можна було б сприйняти докір і зробити висновки, якби ж профорганізація-ініціатор виходу з профспілки сама щось робила. Критика нормально сприймається, якщо первинна профорганізація крутиться на всі оберти і виконує свої статутні зобов'язання. А коли, не ворухнувши пальцем, кидати камінці у чужий город, це не солідно. Найприкріше, що розвал профорганізації йде від голови профкому (а саме на ній лежить відповідальність за міцність рядів), яка не зупинила процес розбрату і хитань, а легко, без роздумів підтримала його. Це результат або формальної роботи, або чисто меркантильних інтересів (шкода відривати від себе 1 відсоток внесків). Звісно, 1 відсоток утікачі з профспілки збережуть, але втратять набагато більше, бо можливості профоргану великі, а вони просто не зуміли ними користуватися. Якщо людям краще жити без захисту – це їхня воля. Цікаво, що б сказали з цього приводу працівники Благовіщенського територіального центру, коли ми допомогли їм звільнити директора або Світловодського міського терцентру, коли змусили депутатів вирішити питання щодо оплати праці та інше?
Та, як кажуть, світ клином не зійшовся на цій профорганізації, на щастя, є чимало первинок, які працюють зразково й натхненно. Наприклад, колеги бобринчан – профорганізація із стовідсотковим членством терцентру соціального обслуговування Олександрійського району. До речі, у 2015 році вона стала переможцем обласного конкурсу «Краща первинна профспілкова організація профспілки працівників державних установ», а досвід її роботи було узагальнено. Соціальні працівники не відділяють свої професійні обов'язки (надання соціально-побутових послуг громадянам 23 сільським та селищним радам)) і профспілкові. Адже профспілкова діяльність – це частина життя колективу. Захищаючи інших, забезпечують соціально-економічний захист і працівникам.
У свій час новообраний профком переглянув методику роботи, розробив свою стратегію і спрямував зусилля для розвитку профорганізації, підвищення рівня життя колективу і зміцнення профспілкового авторитету. Найпершу увагу приділили змісту колективного договору – головному захисному договору. Завдяки злагодженій роботі профкому з'явилися позитивні зрушення у колективно-договірному регулюванні трудових та соціально-економічних відносин. Що ж конкретно гарантує колдоговір? Додаткові відпустки одиноким матерям, дітей-інвалідів, матерям з двома і більше дітей, за особливий характер роботи, на навчання та підвищення кваліфікації. Досягнення профкому: введення нові посади, тепер на працівників, які їх обіймають теж поширюються норми про додаткові відпустки. Комісія із соціального страхування стежить за проведенням щорічних медичних оглядів. Для цього працівникам надається один оплачуваний день. Колдоговором передбачена допомога з нагоди одруження, народження дитини, довготривалого лікування...
Запорука успіху роботи профкому – це співпраця з керівництвом. Завдяки взаєморозумінню, мирним переговорам, обговоренню наказів з питань дотримання розділів колдоговору, удається уникнути конфліктних ситуацій. Результатом конструктивної співпраці стало зміцнення матеріальної бази профорганізації. Для проведення заходів для працівників терцентру облаштовано зал, закуплено ноутбук, флешки, проектор, фотоапарат, канцтовари та ін. Створено умови для індивідуального розвитку особистості членів профспілки, зокрема, закуплено комп'ютери, для занять фізкультурою - тенісний стіл і спортінвентар, для проведення свят – костюми.
Члени профспілки – легкі на підйом, тому часто подають заявки на проведення екскурсій, виїздів на природу, беруть участь у спартакіадах. Щоб урізноманітнити життя колективу, профком організовує різні конкурси, культмасові заходи (до Дня захисника Вітчизни, Нового року з врученням профспілкових подарунків...). Підтримують спілчани зв'язок із ветеранами праці, запрошують їх на свята. По-особливому тепло відзначають ювілейні дати працівників – із святковими програмами, врученням листівок, грамот, подарунків. Вже більше 10 років у терцентрі відзначають професійне свято – День працівників соціальної сфери. Останніми роками воно набуло нової форми. Для працівників готується чимало сюрпризів. Обов'язково представляється відео-звіт про роботу терцентру за рік. У рамках свята проводиться конкурс «Поклик душі». З таких штрихів і складається робота первинки. А коли треба захистити чиїсь інтереси, профком і обком готовий підставити плеча.
...Здається, два споріднені однією діяльністю колективи терцентрів, а мислять ніби вони з різних планет. Одні розуміють значення профспілки, інші проігнорували її. А, як на мій погляд, розписалися у власному безсиллі. Хто виграє із цих колективів, а хто програє, час покаже.
Віктор Федотов,
голова обкому профспілки
працівників державних установ

 

На порядку денному профспілок – підвищення зарплати

На порядку денному профспілок – підвищення зарплати
За весь період незалежності України загальний рівень оплати праці є вкрай низьким. І жоден Уряд, Президент, соціальні партнери не змогли запровадити таку політику в оплаті праці, щоб кардинально змінити ситуацію на краще.
Середня заробітна плата в Україні в травні складала 6840 грн. Це найнижчий показник з-поміж країн Центральної та Східної Європи і навіть більшості пострадянських країн. Порівняно з відповідним минулорічним періодом співвідношення середньої заробітної плати до фактичного прожиткового мінімуму практично не змінилося і залишається в межах 1,5-1,8 раза.
В області ця ситуація ще складніша.
Не дивлячись на те, що номінальна зарплата зросла майже в півтора рази, і область піднялася на 5 щаблів вгору серед областей, рівень її значно нижчий від державного і наших сусідів.
Та це не головне. Головне, чого вартує наша зарплата, як забезпечує купівельну спроможність кіровоградців.
Якщо порівняти її з фактичним прожитковим мінімумом, до якого включено податки, то наша зарплата - це лише 1,5 прожиткового мінімуму. А якщо врахувати, що український прожитковий мінімум не враховує затрати на утримання дітей, платну освіту і лікування, придбання житла чи його оренду і багато чого іншого необхідного для нормального життя, особливо радуватись немає чому. І це ж якщо говорити за середню зарплату. А якщо подивитись глибше в розрізі груп за рівнем зарплати. За даними облстату в березні майже 10 відсоткам працівників нараховано зарплату менше мінімальної, від 3200 до 4000 – 32,6 %, від 4000 до 5000 – 14,3%. Це означає, що більше сорока відсотків працівників отримує зарплату, яка не дає можливості задовольнити навіть невідкладні життєві потреби.
13 липня п.р. на обласній нараді в ОДА обговорювалось питання щодо шляхів підвищення зарплати в області, визначено орієнтовним рівень зарплати - 7 тисяч грн. Профспілки підтримують цю пропозицію, проте доведеться нелегко. У березні п.р. таку зарплату отримували трохи більше 6 відсотків працівників. Але якщо сторони соціального діалогу об'єднають свої зусилля з метою забезпечення цього завдання, вважаємо це цілком можливо.
Але ще раз хочеться підкреслити – це можливо лише при об'єднанні зусиль влади, роботодавців і профспілок. Ми повинні зрозуміти, що якщо ми не збережемо кадри, ніякі інвестиції нам не допоможуть.
Безумовно, держава підтримує громадян через систему субсидій, дотацій. Дійшло до того, що ці виплати займають левову складову в доходах громадян. Але це дорога в нікуди. Профспілки вважають, що кожна людина, яка працює, повинна заробити собі на життя і на життя своєї родини.
Турбує те, що ця тенденція кардинально не змінилась і в умовах підвищення мінімальної зарплати. Цьому передувало прийняття ЗУ №1774 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким змінено суть та структуру мінімальної заробітної плати, знівельовано диференціацію в оплаті праці.
Натомість профспілки, завдячуючи законодавчим змінам, позбавлені багатьох інструментів цивілізованого впливу на роботодавця для підвищення заробітної плати.
Переговори з роботодавцями на рівні Генеральної та галузевих угод продемонстрували відсутність у роботодавців бажання до конструктивного діалогу в питаннях підвищення зарплати, особливо це стосується мінімальних гарантій оплати праці, в першу чергу тарифної ставки робітника I розряду, яка безпосередньо впливає на всю систему оплати праці та перегляд ставок і окладів.
Профспілки вимушені розпочинати переговори з цифри – 1600 грн., яка вже навіть нижча визначеного в Держбюджеті прожиткового мінімуму – 1684 грн. та занижена порівняно з фактичним прожитковим мінімумом в 2,3 раза.
Отже, питання співвідношення оплати за некваліфіковану та кваліфіковану працю, забезпечення міжкваліфікаційної диференціації, а також визначення конкретного переліку доплат, надбавок, заохочувальних та компенсаційних виплат, що включаються до складу мінімальної заробітної плати, повністю перенесено у площину колективно-договірних відносин.
Тож запроваджені Урядом законодавчі зміни в оплаті праці, якими змінено структуру мінімальної заробітної плати та порушено принцип автономії колективно-договірного процесу, спровокували виникнення низки проблем під час їх практичної реалізації. Сталося так, що якщо дотримуватись норм вказаного закону, то тарифна ставка кваліфікованого робітника 6 розряду стає нижче мінімальної зарплати. Звичайно, роботодавці доплачують до мінімальної зарплати, але це не основна зарплата.
Зміна структури мінімальної зарплати, законодавче закріплення можливості нараховувати працівнику мінімальну заробітну плату незалежно від його кваліфікації та включати до її складу доплати і надбавки, призводить до дискримінації в оплаті праці кваліфікованих працівників. Більш всього - це торкається бюджетників, особливо медпрацівників. Практично втрачено всяке бажання підвищувати кваліфікацію, навчатись і здобувати спеціальність.
Звичайно, такий стан справ не може влаштовувати профспілки. В червні п.р. Президія ФПУ на своєму засіданні розглянула питання «Про стратегічне бачення ФПУ щодо подальшого реформування оплати праці», взято за основу проект Основних напрямів подальшого реформування зарплати. Бажано, щоб членські організації, рядові члени профспілки вносили свої пропозиції до цього документу.
Серед них, забезпечення легалізації трудових відносин та заробітних плат; перегляд змісту мінімальної заробітної плати; удосконалення Єдиної тарифної сітки; посилення колективно-договірного регулювання в оплаті праці (тариф працівника I розряду, галузеві стандарти, регіональні коефіцієнти); зменшення необґрунтованої диференціації в оплаті праці; зміна параметрів розрахунку індексації заробітної плати; усунення нерівності в підходах до оподаткування заробітної плати та доходів бізнесу.
Профспілки категорично наполягають на тому, що до мінімальної зарплати не повинні включатись будь-які доплати і надбавки. За наполяганням профспілок до проекту Трудового кодексу внесено норму про неврахування у складі мінімальної зарплати низки доплат та надбавок, а також щодо додаткового права працівника відмовитись від виконання роботи у зв'язку з невиплатою зарплати у встановлений строк або виплатою її не в повному обсязі.
Маємо намір відстоювати поширення дії галузевої (міжгалузевої) угоди (її окремих положень) на роботодавців відповідного виду/видів економічної діяльності, які не перебувають у сфері її дії (роботодавці, на яких поширюється дія галузевої (міжгалузевої) угоди, визначаються за основним видом економічної діяльності).
Крім того, на підтримку комплексних профспілкових пропозицій було розроблено відповідні законопроекти, які буде надіслано народним депутатам – представникам ФПУ у Парламенті для внесення їх на розгляд Верховної Ради України.
Профспілки переконані, що реформа оплати праці має відбуватись на засадах справедливого розподілу результатів праці та підвищення рівня її оплати до стандартів ЄС з метою зростання престижності праці українців, інакше ми втратимо найдорожче - кадри.
Федерація профспілок області вважає, що питання підвищення зарплати, вироблення тактики дій в цьому напрямку повинно вирішуватись спільно соціальними партнерами: владою, роботодавцями і профспілками. Тільки так можна зупинити втрату трудового потенціалу.
Оксана Терлецька,
заступник Голови ФПО

 

Для зміцнення профспілок

Для зміцнення профспілок
Федерація профспілок Кіровоградської області підготувала й надала ФПУ наступні пропозиції щодо організаційно-фінансового зміцнення ФПУ та її членських організацій:
1. Здійснення ФПУ та її членськими організаціями жорстких, наступальних, радикальних заходів по вирішенню основних життєвих проблем членів профспілок (оплата і охорона праці, зайнятість, ЖКГ) до повного їх вирішення.
2. Припинити практику розпорошення зусиль профспілок на вирішення проблем, які не є пріоритетними для членів профспілок.
3. Реалізація європейської процедури ведення соціального діалогу для забезпечення прав профспілок. Домогтися визначення Генеральної, галузевих, територіальних угод та колективних договорів як нормативних-правових актів, що носять юридично зобов'язальний характер, невиконання яких несе правову відповідальність.
4. Підвищення іміджу та авторитету профспілкового членства, запровадження матеріального стимулювання членів профспілок (поширення окремих норм колективних договорів лише на членів профспілок).
5. Ведення безкомпромісної захисної роботи по захисту прав та гарантій членів профспілок, керівників профспілкових організацій, особливо первинок, не допускати випадків їх незахищеності.
6. Запровадження жорсткої дисципліни і відповідальності керівних органів членських організацій за дотриманням статутних норм та виконанням прийнятих рішень.
7. Посилити персональну відповідальність члена профспілки за виконання статутних норм та зобов'язань. Ввести порядок прийому, виходу, припинення та виключення із членів Профспілки тільки на підставі рішення керівного органу первинної профспілкової організації.
8. Домогтися на законодавчому рівні вирішення питання щодо спрощення процедури державної реєстрації первинних профспілкових організацій (зміна приведення назви ППО у відповідність до назви підприємства, зміна керівника та виборного органу).
9. На законодавчому рівні посилити персональну відповідальність керівників підприємств, установ, організацій щодо виконання ст.ст.249,250 КЗпП України та внести їх в перелік обов'язкових питань, що підлягають перевірці контролюючими органами.
10. Вивчити європейську практику збереження профспілкових організацій на підприємствах, установах, організаціях при зміні власника. Розробити методичні рекомендації по реалізації вказаної проблеми.
11. Переглянути кадрову політику у профспілках, запровадити омолодження керівних профспілкових кадрів.
12. Запровадити матеріальне заохочення не звільнених керівників первинних профспілкових організацій шляхом профспілкових виплат із бюджетів ППО за рішенням керівного органу Профспілки.
13. Активізувати систематичне навчання членів профспілок, профактиву, щорічне підвищення кваліфікації керівників та фахівців керівних профспілкових органів за новими методами та формами навчання.

Оксана Терлецька,
заступник Голови ФПО

Залевська, 24-59-31.

 

Сподіваємось на додаткове фінансування лікувальних закладів Кропивницького

Сподіваємось на додаткове фінансування лікувальних закладів Кропивницького
Звернутися до Вас, шановні депутати Кропивницької міської ради, примусила мене ситуація, яка склалась в лікувальних закладах міста з виплатою заробітної плати.
Рівень заробітної плати в охороні здоров'я є найнижчим серед інших галузей господарювання. Після підвищення мінімальної заробітної плати до 3200грн, санітарка, сестра медична і лікар 2 категорії терапевтичного профілю, який має стаж 5 років, отримують однакову заробітну плату. Доведений обсяг медичної субвенції не дає можливості не тільки виконати вимоги Кабінету Міністрів про диференціацію заробітної плати, а й не забезпечує її виплату до кінця року.
Починаючи з квітня заробітна плата в лікувальних закладах міста виплачується частково в межах 10-20% від належної суми. Навіть до професійного свята, Дня медичного працівника, медики не отримали зарплату. Станом на 01.07. поточна заборгованість складає 17 млн.грн., за червень не отримано 40% заробітної плати, а що ж буде до кінця року?
На святах ми завжди чуємо, як поважають медиків, а на ділі..... Хочеться порадіти за сусідів у них, дійсно, піклуються про людей. Наприклад в Хмельницькій області з міського бюджету на охорону здоров'я додатково виділено 67млн.грн, в Чернігові 50 млн. і проблем з зарплатою не має. Нам же до кінця року не вистачає 54 млн. грн.
Отримуючи по 175-200 грн., медичні працівники не в змозі сплатити вчасно комунальні послуги, оздоровити дітей, підготувати їх до школи.
Обласна організація профспілки звертається до Вас з проханням втрутитися в ситуацію, терміново ліквідувати поточну заборгованість та розглянути питання про додаткове фінансування лікувальних закладів.
Маємо надію що Ви, дійсно, народні обранці і дієте в інтересах громади.
Лариса Козлова,
голова обкому профспілки працівників
охорони здоров'я

 

Обіцяють підтримати профспілкові пропозиції

Обіцяють підтримати профспілкові пропозиції
У травні ц. р. ФПО провела засідання за круглим столом голів первинних профспілкових організацій на тему: «Шляхи удосконалення роботи первинної профспілкової організації: проблеми та досвід». Оскільки подальша діяльність профспілок, особливо їх первинних організацій по захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників, залежить від норм Трудового кодексу України, який знаходиться на розгляді у Верховній Раді України, учасники круглого столу звернулися до народних депутатів України, обраних від Кіровоградщини, з проханням підтримати постатейні поправки профспілок до проекту Трудового кодексу України під час голосування на пленарному засіданні парламенту.
На звернення голів первинних профорганізацій - учасників круглого столу відповіла голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова: «У Комітеті ВРУ за дорученням Голови Верховної Ради України Парубія А. В. розглянуто Ваші звернення з рекомендаціями круглого столу голів первинних профспілкових організацій Кіровоградської області. Повідомляємо, що наведену у рекомендаціях інформацію щодо підтримки та схвалення всіх профспілкових пропозицій, що внесені до проекту Трудового кодексу України, взято до відома. Також інформуємо, що народних депутатів України – членів Комітету ознайомлено з надісланими рекомендаціями з метою їх подальшого використання у законотворчій роботі».

 

Міжнародний форум «ТЕМП-2017» - це класно

Міжнародний форум «ТЕМП-2017» - це класноКопия photo5379944638938458113 3304b
Наприкінці червня у Мінську проходив Міжнародний молодіжний профспілковий освітянський форум «ТЕМП-2017». Делегація з України складалася з десяти осіб.
Вже втретє проходить масштабний проект ФПБ – форум ТЕМП «Трудом Единым Молодежь Профсоюзов». Він зібрав молодих профактивістів із 15 країн: Білорусі, України, Росії, Литви, Латвії, Казахстану, Узбекистану, Таджикистану, Кіпру, Молдови, В'єтнаму, Туреччини. Уперше взяли участь представники Естонії, Ізраїлю та Індії.Копия photo5422498689575921674 54a51
На освітній платформі форуму, який проходив цьогоріч на базі Мінського об'єднаного спортклубу ФПБ, профактивісти порушували важливі питання, які хвилюють молодь. На дискусійних майданчиках та в ході засідань за круглим столом разом шукали шляхи реалізації та ділилися досвідом профспілкової роботи. ТЕМП – це не тільки нові знання, реалізовані ідеї, а й новий рівень взаємодії різних країн, великий внесок молоді щодо вирішення глобальних питань сучасності.
Учасники Форуму відвідали промислові підприємства країни, де мали можливість ознайомитися з роботою їхніх первинних профспілкових організації: ВАТ «МТЗ», ВАТ «МЗКТ», ЗАТ «Атлант», ВАТ «Гастелівське», СВАТ «Комунарка», і санаторні комплекси Федерації профспілок Білорусі.
Крім того, молодь ознайомилася з історією та культурою Білорусі, відвідавши Національну бібліотеку, Великий театр опери та балету, Національний художній музей, Музей історії Великої Вітчизняної війни, а також вражаючий мюзикл у Республіканському Палаці культури профспілок «Сім таємниць Білорусі». Учасники форуму взяли також участь у спортивних змаганнях «Профспілкове ГПО», і команда, переважну більшість якої складали представники української делегації, посіла перше місце!Копия photo5422498689575921675 827bc
Учасників ТЕМПу хвилювали теми і навчання, і працевлаштування молоді. Цікавилися, чи діє система, яка гарантує випускникам перше робоче місце. Всі країни – учасниці ТЕМПу - представили свій позитивний досвід профспілкової роботи. Організатори форуму розробили насичену освітню і розважальну програми для «темпівців». Під час екскурсій столицею, цікавих тренінгів по розвитку лідерських якостей і креативного мислення молодь устигла познайомитися і потоваришувати. Протягом форуму учасники скуштували національну кухню багатьох країн. А одного вечора білоруси влаштували «Dranik-paty» і всі мали змогу обмінятися рецептами приготування драників у своїй країні, деякі куштували цю страву вперше.
«Ми сподіваємося, що естафету «ТЕМПа» приймуть інші країни і будуть влаштовувати на своїй території подібні дискусійні майданчики для молодих активістів з усього світу. Це дозволило б не тільки розширити горизонти профспілкової роботи, а й познайомити молодь з новими країнами, новими культурами» - зазначив представник ФПБ Михайло Орда.
На слова вдячності заслуговують ФПУ, ФПО та профспілка працівників освіти і науки України - за можливість брати участь у Міжнародному молодіжному профспілковому освітянському форумі «ТЕМП-2017» та мати можливість удосконалювати свої вміння, розвиватися та працювати для наших профспілчан!
Олена Базилюк,
голова Молодіжної ради Федерації профспілок Кіровоградської області

 

Олесь Довгий підтримав профспілкові пропозиції

Олесь Довгий підтримав профспілкові пропозиції
У травні ц. р. ФПО провела засідання за круглим столом голів первинних профспілкових організацій на тему: «Шляхи удосконалення роботи первинної профспілкової організації: проблеми та досвід». Оскільки подальша діяльність профспілок, особливо їх первинних організацій по захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників, залежить від норм Трудового кодексу України, який знаходиться на розгляді у Верховній Раді України, учасники круглого столу звернулися до народних депутатів України, обраних від Кіровоградщини, з проханням підтримати постатейні поправки профспілок до проекту Трудового кодексу України під час голосування на пленарному засіданні парламенту.
На звернення голів первинних профорганізацій-учасників круглого столу відповів народний депутат Олесь Довгий: «Дякую Вам за надіслані рекомендації круглого столу голів первинних профспілкових організацій Кіровоградської області на тему «Шляхи удосконалення роботи первинної профспілкової організації: проблеми та досвід». Вважаю, що проведення таких заходів сприяє формуванню позиції профспілок щодо законодавчого врегулювання трудових відносин роботодавців та працівників. Оцінка профспілками ситуації в країні щодо дотримання трудових прав, питань трудових відносин між працівниками і роботодавцями, ваші пропозиції щодо вирішення існуючих проблем завжди відігрівали роль дороговказу в моїй діяльності, як народного депутата від Кіровоградщини. Зокрема, мною було підтримано під час розгляду у першому читанні проект нового Трудового кодексу України. Маю намір підтримати зазначений законопроект і у другому читанні. Переконаний, що Верховна Рада України під час розгляду законопроекту у другому читанні ухвалить цей важливий і довгоочікуваний кодекс і виведе законодавчу базу трудових відносин на сучасний рівень».