Архів новин
2020
Липень
ПнВтСрЧтПтСбНд
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

З Днем підприємця!

З Днем підприємця!
Сьогодні ми вшановуємо ділових людей, людей неординарних. Звісно, всі професії важливі, у кожній професії є свої особливості, є свої герої, але на мою думку, підприємці – це найбільш особливі люди. Вони не тільки створюють власний бізнес, вони ним живуть. Ми пишаємося кожним підприємцем, який незважаючи на різні перепони, недосконале законодавство, знайшов себе, створив свою справу, відкрив робочі місця і сьогодні реально сприяє позитивним змінам в країні. Безперечно – ця сфера діяльності і люди, які в ній працюють, дійсно заслуговують на пошану і на повагу.
Шановні друзі! Я від Кіровоградської обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг, яка об'єднує представників малого і середнього бізнесу, щиро вітаю всіх підприємців з професійним святом! Ми дякуємо працівникам за їх сумлінну працю, ми бажаємо здоров*я, бажаємо добробуту, бажаємо гідних робочих місць і гідної заробітної плати. Ми вітаємо роботодавців, бажаємо від профспілки роботодавцям стабільних підприємств, стабільної роботи, успіхів у всіх справах. І я хочу сказати, що нещодавно, з міністерством економічного розвитку і торгівлі України наша Всеукраїнська профспілка уклала галузеву угоду. Сьогодні ця галузева угода розповсюджується по підприємствах. І я звертаюся до всіх роботодавців приєднатися до угоди і на практиці довести свою соціальну відповідальність по відношенню до працівників своїх колективів.
Тож, шановні друзі, зі святом вас, здоров'я, обов'язкового миру всім нам, а підприємництво завжди було і завжди буде.
З повагою
Людмила Хриплива,
голова обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг

images 9 43649

 

У профспілок є великий потенціал

У профспілок є великий потенціалКопия DSC02728 aeda2
У Федерації профспілок Кіровоградської області відбулася зустріч профактиву з Представником Федерації профспілок України у Верховній Раді України, народний депутатом України Сергієм Капліним.
Як зазначив голова ФПО Максим Баланенко, відповідно до підписаного Меморандуму йде активна співпраця профспілок і народного депутата. «Ми не помилилися у виборі представника – ним подаються усі профспілкові законодавчі ініціативи до ВРУ. Серед останніх законопроектів – щодо захисту працівників від несвоєчасної виплати зарплати. Була його підтримка профспілкових пропозицій при прийнятті Трудового кодексу, щодо пенсійної реформи та ін.».Копия DSC02735 b1001
Сергій Каплін зазначив: «Я приїхав сюди з цинічною, прямою метою втягнути вас у політичну боротьбу. Інакше ми ніколи не отримаємо закон про право на страйк, не запровадимо інститут страйкового фонду, закон, який назавжди закриє питання «віджиму» профспілкового майна. На жаль, у Парламенті немає профспілок. А це потужна сила, яка має іти в політику. (Такої ваги і сили, як профспілки, не має жодна політична фракція). Якщо ми протягом наступних кількох років не приймемо рішення про зміни законодавства щодо профспілок, взагалі не збережемося, як профспілка, і втратимо такий великий потенціал».
За словами Сергія Капліна, розроблено і реалізовано багато спільних з профспілками ініціатив і законопроектів, є Генеральна угода, яку профспілки підписали з Урядом і роботодавцями, і маємо перші результати співпраці (наприклад, повернули людям 1 Травня), добилися підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн. (це ініціатива профспілок і моя правка до Бюджету). Так, багато у зв'язку з цим негативних наслідків, але це проблеми Уряду, який мав упорядкувати ці питання на рівні податків.Копия DSC02736 8c3eb
Сергій Каплін проінформував учасників зустрічі про ситуацію в областях (він зараз здійснює тур Україною), у трудових колективах, про заснування нового блоку «За простих людей», який виник в результаті об'єднання Соціал-демократичної та соціалістичної партії України, її ідеологію (в країні 90 відсотків простих людей), про намір зробити сучасну європейську партію.
Під час зустрічі обговорювалися питання щодо стану трудових відносин в Україні, зайнятості населення, можливостей реалізації в парламенті законодавчої ініціативи профспілок щодо пенсійної та медичних реформ, децентралізації влади, удосконалення громадського контролю за трудовими відносинами. Позиція Сергія Капліна щодо удосконалення трудового кодексу, питань оплати праці, підвищення соціальних стандартів співзвучна профспілкам. Йому імпонує профспілкова захисна місія і він готовий підставляти плече для її здійснення.Копия DSC02737 32880
Пропозиції, надані учасниками зустрічі народний депутат України пообіцяв реалізувати у парламенті. Зокрема, голова обкому працівників охорони здоров'я Лариса Козлова озвучила критичну ситуацію в галузі у зв'язку із недостатнім фінансуванням, голова обкому профспілки освітян Світлана Скалько висловила тривогу щодо недолугого реформування освітніх закладів, закриття шкіл під час створення об'єднаних територіальних громад, голова профкому ДП «Криворізький ГЗКОР» Зоя Багнюк передала звернення колективу про вирішення питання фінансування підприємства. Голова профкому філії ПАТ «Національне державне суспільне телебачення України» Ірина Маєвська заявила про стурбованість реформуванням телекомпаній, яка уже призвела до створення філій на місцях, а далі - призведе до корпунктів. Лісівники області занепокоєні намірами Уряду ліквідувати державні підприємства лісового господарства і передати їх у довгострокову концесію, наслідком якої може бути масове скорочення працівників.
Марія Іванова

 

Не можемо бути пасивними спостерігачами

Не можемо бути пасивними спостерігачами
Минув майже рік з часу проведення минулорічного Маршу протесту профспілок у формі пікетування Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України. Головна його мета була: захист людей від захмарного росту цін на газ і комунальні послуги. Сьогодні уже можемо сказати, що цієї мети не досягнуто. Ціна на газ не зменшилася, а навпаки – підвищилася, і, за натяками Уряду, планується чергове підвищення. Не знято остаточно і питання плати за газову трубу.Баланенко сайт a720c
Більш того, стрімко зросли ціни на продукти харчування та товари широкого вжитку. Причому, сталося це відразу після скасування з 1 липня державного регулювання цін. Поповзли ціни на хліб соціальних сортів, м'ясні і молочні продукти. Одним словом, на ті продукти, які людина вживає щоденно. У пресі все частіше з'являється тривожна інформація щодо річної інфляції на рівні 20%.
У цій ситуації нічого не вартує підвищення мінімалки до 3200 грн. Слід сказати, що за рівнем зарплати Україна у хвості європейських країн СНД і посідає ганебне 11-е місце. Наша область ще в гіршому стані, рівень зарплати - найнижчий в Україні.
Зважаючи на це, ФПО вважає, що Уряд достроково відмовився регулювати ціни на життєво необхідні товари. З відповідною вимогою ФПО звернулося до Кабінету Міністрів. Що ж стосується підвищення зарплати працівників, то ми переконані, що великим гальмом у цьому процесі є те, що сторонами Генеральної угоди, укладеної рік тому, до цього часу не визначено розмір тарифної ставки робітника 1 розряду у небюджетній сфері на 2017 рік, який уже закінчується. Це є великою перешкодою у веденні колективно-договірних домовленостей між роботодавцями і профспілками.
Не можна похвалитися здобутками і по інших вимогах учасників Маршу протесту. Майже забута вимога щодо оздоровлення працівників і їхніх дітей за рахунок Фонду соціального страхування. Медична реформа викликає страх: вся система послуг охорони здоров'я руйнується, а нового не горизонті не видно. Не викликає захвату пенсійна реформа: частіше стали звучати запевнення, що пенсія може і зменшитися, але заспокоюють, що вона залишиться на діючому рівні.
Кабінет Міністрів відсунув вимогу профспілок щодо зниження порогу індексації до 101 відсотку, як було раніше. Діючий рівень 103 відсотки витягає з гаманців працівників і пенсіонерів немалі суми.
Суттєвим порятунком у нинішніх умовах для збіднілого населення була житлова субсидія, але... Великого страху нагнала Постанова Кабміну щодо більш жорсткого підходу до виплати субсидії, а саме: зменшення соціальних норм, зміна періоду врахування доходів, тотальна верифікація підстав надання субсидій, позбавлення субсидії у разі наявності боргів із сплати комунальних послуг, зате борги із зарплати ростуть безкарно. До того ж, передбачене суворе покарання людей за помилки, допущені у деклараціях при зверненні за субсидіями.
У такій надскладній ситуації нам не можна бути пасивними спостерігачами наступу на права людей. Все частіше членські організації профспілок України, і наше профспілкове об'єднання в тому числі, виступають за проведення в жовтні поточного року Всеукраїнської акції протесту профспілок, метою якої має стати примушення Уряду і роботодавців до забезпечення гідного рівня зарплати і реального захисту конституційних прав та інтересів громадян.

Останнє оновлення (Четвер, 17 серпня 2017, 09:59)

 

Велике життя маленьких цеглинок

Велике життя маленьких цеглинокКопия завод 8e18c
ТОВ «Кіровоградський завод будівельних матеріалів №1» відзначив подвійне свято: професійне і 60-річчя підприємства. З цієї нагоди дирекція та профком провели урочисті збори. Неспроста працівників та ветеранів праці зібрали на подвір'ї заводу – саме тут, як на долоні, видно підсумок 60-річного виробничого шляху: від примітивних споруд і технологій до сучасних добротних приміщень, включаючи соціальні (душові, роздягальні, побутові кімнати, їдальню із символічними цінами на обіди). Окремо варто сказати про подвір'я: охайне, доглянуте, з парково-квітниковою зоною, альтанками, облаштованим бюветом. Якби не крани і не вантажні майданчики на віддалі, можна було б сприйняти цегельний завод за оздоровчий чи інший культурний заклад. Копия 20170811 150344 1378bВідповідно до дизайну підприємства гарно одягнулися й присутні – зовні й не скажеш, що це працівники цегельного заводу. То раніше робота на ньому пов'язувалася з брудом, була малопривабливою. Сьогодні – це сучасне виробництво з великими замовленнями по всій Україні, на яке влаштуватися непросто, треба постояти в черзі. А працюючі, маючи пристойну зарплату і соціальний пакет, не поспішають розривати зв'язки з підприємством.Копия 20170811 150419 3d731
Вітаючи колектив із подвійним святом директор ТОВ «КЗБМ №1 Юрій Марущак, акцентував увагу на значимості професії будівельника: і для країни, і для кожного її мешканця. «Приємно, що значну частину будівельної роботи виконуємо й ми – випускаємо маленькі цеглинки, які дають можливість людям зводити житло, інші споруди. Без нашої цеглини будівельна галузь не зможе обійтися. Наше підприємство за короткий час посіло гідне місце на ринку будівельної продукції. Вона цінується за якість. Копия 20170811 150546 4b660В цьому році нашу продукцію замовники забирають, як кажуть, з руками. Це дякуючи щоденній добросовісній праці кожного члена колективу. Якщо взяти 60 років щодо людини, то це поважний вік, час виходу на пенсію. Для підприємства – це час розквіту і старту у майбутнє».Копия 20170811 150629 11d1f
Того дня чимало працівників та ветеранів виробництва отримало відзнаки та премії, в тому числі, й профспілкові. Окремий дарунок колективу від дирекції – екскурсія до Уманського дендропарку.
Григорій Святун,
голова обкому профспілки працівників
будівництва і промбудматеріалів

 

З В Е Р Н Е Н Н Я Президії Центрального комітету Профспілки металургів і гірників України до Федерації професійних спілок України


Пройшов майже рік з часу проведення минулорічного Маршу протесту профспілок у формі пікетування Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, метою якого був захист прав та інтересів працівників і ветеранів праці на гідне життя в умовах шокового підвищення цін на енергоносії і тарифів на житлово-комунальні послуги.
Чи досягли ми сьогодні поставленої мети? На наше переконання - Ні!!!
За цей час фактично не відбулося покращення стану справ у сфері захисту соціально-економічних прав та інтересів громадян. Навпаки, він продовжує погіршуватися. Урядом та роботодавцями не здійснено нейтралізації підвищення ціни на газ і тарифів ЖКГ для населення, не ліквідовано заборгованості із зарплати, не забезпечено кожній людині гідних умов життя та ефективного соціального захисту. Часткове та переважно декларативне виконання Кабінетом Міністрів України домовленостей с профспілками не призвело до бажаних результатів.
Маніпулятивні заяви та дешеві піар-акції Уряду щодо пожвавлення промислового виробництва, зростання економіки, росту реальної заробітної плати, непідвищення пенсійного віку не здатні ввести в оману українське суспільство. Громадяни кожного дня відчувають на собі вкрай негативні наслідки невпинного зростання цін на продукти харчування та товари широкого вжитку, що за прогнозами незалежних експертів призведе до річної інфляції на рівні 20%. При цьому Україна за рівнем середньомісячної заробітної плати займає ганебне 11-е місце серед європейських країн СНД!
Антисоціальна політика, яку продовжують реалізовувати у поточному році Уряд та роботодавці, вже стала нестерпною і призвела до різкого зростання соціальної напруги в трудових колективах, зокрема, до стихійних страйків на підприємствах Кривбасу. Це реально загрожує перерости у соціальний вибух, що може порушити соціально-політичну стабільність у державі.
Конструктивний соціальний діалог в країні фактично відсутній. До цього часу з вини Уряду не визначено розмір тарифної ставки робітника 1 розряду на 2017 рік.
У такій надскладній ситуації Президія Центрального комітету Профспілки вважає, що ФПУ, її членські організації не повинні залишатися пасивними спостерігачами за активі-зацією стихійного робітничого руху і так званих незалежних профспілок, а зобов'язані організовано і ефективно діяти. Час і люди вимагають від нас рішучих солідарних дій!
Президія Центрального комітету Профспілки пропонує ФПУ на найближчому засіданні Президії ФПУ ухвалити рішення про проведення до Всесвітнього дня дій за гідну працю в жовтні п. р. Всеукраїнського осіннього наступу профспілок, метою якого має стати примушення Уряду і роботодавців до забезпечення адекватного рівня заробітної плати та реального захисту соціально-економічних прав та інтересів громадян.

За дорученням Президії ЦК ПМГУ,
Голова ЦК ПМГУ C.П.Комишев

 

Оздоровлення дітей – золоте правило «Гідросили»

Оздоровлення дітей – золоте правило «Гідросили»
Діти «гідросилівців» повертаються з відпочинку з оздоровчого табору «Бригантина». Враженнями ділиться Любов Скрипаль, інженер з якості: «Донька із захопленням розповідає про відпочинок у «Бригантині». Це вже її третя поїздка. Першого разу ми вагалися, адже їй було лише 8 років. Але дитині так сподобалося, що надалі не було жодних перепон, щороку запитує, коли уже буде їхати в табір. Там усе зроблено для дітей: багато веселих розваг. Гарне харчування – діти ситі і задоволені від різноманітності страв. Щодня проводяться заходи, діти зайняті, доглянуті. Звичайно, таке оздоровлення стало можливим завдяки профкому ЄППО «Гідросила» - без його фінансування ми б не осилили повну вартість путівки. Плюс безплатна доставка дітей».Копия IMG 1283 0cec3
Доповнює маму Марійка: «Я відпочивала не раз у «Бригантині», і щоразу не перестаю захоплюватися табором: там усе – чудово. Хороші вожаті, які багато уваги приділяють дітям, море розваг. Я навчилася танцювати, грати в команді. З табору привезла свою заслугу – іменну чашку, а в «Бригантині» залишилася моя зірка, яку вручили за активність протягом зміни. Я вже сумую, хочеться знову і знову туди повертатися.
Сповнена вражень Оксана Зінов'єва, інженер з підготовки виробництва інструментального заводу «ЛЕЗО»: «Коли першого разу відправили доньку в табір, дуже переживали, з нетерпінням чекали на її повернення і реакцію. Вона повернулася щаслива і тепер щороку оздоровлюється тільки в «Бригантині». Гарно засмагла, накупалася вдосталь. Що мені сподобалося? Приємні керівники, вожаті, обслуга. Ми приїздили і спілкувалися з ними. Це позитивні люди, які душу вкладають, щоб наші діти добре відпочили. По дитині видно, що годували відмінно». Аня і досі під враженням табору. Їй сподобалося абсолютно все: «Дуже добрі були і вожаті, і керівники гуртків. Я відвідувала гурток з авіамоделювання і «Умілі руки» – додому привезла свої поробки. Навчилася робити літаки і випалювати по дереву. Подружилася майже з усіма дівчатами і хлопцями із загону, обмінялися телефонами. Мені вони на прощання розмалювали футболку. Така у таборі традиція. На закінчення зміни було величезне вогнище, феєрверки і дискотека. А ще запам'яталася «Королівська ніч», коли ми одне одного обмазували зубною пастою».
Найкращі відгуки про дитяче оздоровлення у Юлії Виштаченко, інженер ПАТ «Гідросила АПМ»: «Син повернувся з табору щасливий, задоволений і захоплений, у фірмовій футболці. Він був капітаном загону й отримав такий подарунок. Коли їздили у батьківський день, залишилися задоволеними: корпуси гарні, умови – чудові, організація відпочинку – на висоті, природа – розкішна. І доступна путівка, це сьогодні – найголовніше». У Максима – свої враження: «Мені приємно було перебувати в ролі спочатку помічника, потім - капітана загону. Справлявся. В мої обов'язки входило: організувати загін: чи на обід, чи на захід... На згадку залишилася футболка «Лідер зміни». Ми були постійно зайняті: грали в рухливі та розумові ігри, наприклад, «Зорепад»: ми брали зірочки із запитаннями, на які потрібно було відповідати. Загін мій гідно справлявся з усіма завданнями. Маленька керівна роль навчила мене стримуватися, спокійно реагувати на різні випадки, спілкуватися.
Переповнений емоціями Юрій Лазунов, начальник служби безпеки: «Син вдруге відпочивав у «Бригантині», і планує тепер постійно туди їздити. З нетерпінням чекав цього моменту, коли їхати, - там у нього вже є друзі, знає усі стежки «Бригантини». Відразу записався у різні гуртки – тільки часу не вистачало, щоб скрізь устигати. Я знаю цей табір, його умови і відповідальність колективу, тому, думаю, за дитину турбуватися не треба – вона – у надійних руках. Можна зателефонувати вожатим і дізнатися про справи, почути голос дитини. Син жодного разу не відгукнувся про табір погано». Сашко теж сповнений вражень: «Харчування – пальчики оближеш. Наприклад, щодня на вечерю давали бісквіт з медом. Вітали вихованців з днем народження, вручали Грамоту і пакунок із канцтоварами. Я став багатим, в першу чергу, на друзів – це увесь мій загін. Домовилися наступного року знову зустрітися. Додому привіз Грамоту за активну гру у футбол. Сподобалася спортивна гра-квест, де треба було проявити кмітливість і обізнаність. Я став самостійним – навчився складати свої речі, посуд прибирати. Взагалі, табір – це здорово!».
«Ми уже не перший рік відправляємо на оздоровлення дітей працівників заводів «Гідросила», «Гідросила АПМ» та інструментального заводу «ЛЕЗО» у «Бригантині», - підсумовує голова профкому «Гідросили» Сергій Олійник. У таборі підібрана найкраща команда, починаючи від директора і закінчуючи вожатими, адже вони забезпечують комфортне та насичене життя дітей. Щоразу діти повертаються додому з гарним настроєм та враженнями і просяться залишитися ще на одну зміну. За їхніми відгуками, ніщо так не оздоровлює, як свіже повітря та активне дозвілля у колі друзів. Щодня в таборі готують нові сюрпризи: екскурсії, конкурси, битви хорів, флешмоби. Приємно, що є школярі, яких можна назвати «ветеранами «Бригантини» - вони там виросли. Здійснюються заняття у гуртках за інтересами, завдяки яким діти розкривають свої таланти. Родзинкою табору є власний упорядкований пляж – улюблене місце дітей. «Бригантина» підходить нам за усіма параметрами, тому іншому місця для відпочинку дітей не шукаємо. На наших підприємствах традиційно приділяється увага соціальним питанням, в т. ч. оздоровленню дітей працівників. Навіть у складні часи робиться усе можливе, аби діти повноцінно відпочили, а батьки не ламали голови, як зміцнити здоров'я своїх чад улітку. Ці питання повністю покладені на профком. Літо для нас не просто гаряча пора, а екзамен на оздоровлення. Такий відпочинок став можливим завдяки значній підтримці адміністрацій підприємств, які з розумінням ставляться до цих питань і виділяють кошти на дитяче оздоровлення і на транспортні послуги. Завдяки такій підтримці відпочинок в таборі став доступним кожній дитині, адже пільгова путівка на 21 день коштує для батьків всього 294 грн.»

 

Децентралізація влади: запитань більше, ніж відповідей

Децентралізація влади: запитань більше, ніж відповідейКопия DSC02720 01c5e
У Федерації профспілок Кіровоградської області за участю керівників обласних і районних організацій профспілок, які вже працюють в умовах децентралізації влади і мають певні напрацювання, відбулося засідання за круглим столом на актуальну, недостатньо вивчену тему: «Роль і місце профспілок у процесі децентралізації влади».
Голова ФПО Максим Баланенко, озвучив мету засідання: узагальнити практику, з'ясувати проблеми, розробити шляхи співпраці з об'єднаними територіальними громадами задля збереження організацій профспілок.Копия DSC02715 0da32
У засіданні взяла участь Валентина Шеремет, експерт центру розвитку місцевого самоврядування, яка розповіла про мету реформування органів місцевого самоврядування та кроки на шляху до створення об'єднаних територіальних громад. На Кіровоградщині поки що створено 7 ОТГ (повинно бути 54), тобто область посідає останнє місце.
Керівників організацій профспілок у цьому процесі хвилює багато моментів. Наприклад, недосконале законодавство, а це призводить до хаосу. Сьогодні, на жаль, вип'ячується закон про утворення ОТГ, а інші (КЗпП, «Про оплату праці», «Про відпустки», «Про колективні договори») – ігноруються. Порушуються основні принципи утворення ОТГ: добровільність і спроможність. До поняття «добровільність» долучається прикладка: примусова. Питання спроможності теж хитке. А куди подінуть неспроможні села? Багато запитань виникає і щодо фінансування: поки що держава виділяє кошти (хоча їх не на всі напрямки вистачає) на підтримку ОТГ, а що буде через кілька років? Відкритим залишається питання кадрів, які приходять до керівництва ОТГ, їхня компетентність. Доцільним було б організувати на державному рівні навчання голів, їхніх заступників новостворених громад, щоб не наламати дров у недалекому майбутньому. Непокоїть і питання відповідальності: її просто немає. Як і контролю, наприклад, за використанням коштів. І найприкріше, у процесі створення ОТГ, загубилася людина, заради якої й повинна проводитися реформа. Саме тому учасники засідання пропонують налагодити співпрацю з новоствореними об'єднаннями та відсоювати галузеві інтереси спілчан при реформуванні.Копия DSC02718 f45ca
Враховуючи, що децентралізація влади безпосередньо впливає на діяльність організацій профспілок в ОТГ та з метою порушення прав і гарантій діяльності профспілок, учасники засідання рекомендують організаціям профспілок: вважати одним з головних завдань організацій профспілок усіх рівнів в умовах реформування місцевого самоврядування збереження галузевого принципу побудови профспілок,що діють в об'єднаній територіальній громаді.Копия DSC02719 a6928
Марія Іванова

 

Житлові субсидії: що змінилося?

Житлові субсидії: що змінилося?Копия DSC02713 ade4d
У Федерації профспілок області відбувся семінар-навчання профспілкового активу щодо надання населенню житлової субсидії за участю начальника відділу соціальної допомоги, грошових виплат та компенсацій департаменту соціального захисту населення Кіровоградської облдержадміністрації Олени Михальченко.
Відкрила семінар-навчання заступник голови ФПО Оксана Терлецька. Олена Михальченко проінформувала присутніх про умови і порядок призначення житлових субсидій, які не змінилися. Для призначення субсидій потрібно два документа: заява і декларація.
Присутніх ознайомлено із змінами, внесеними до порядку надання населенню субсидій, які набули чинності з 1 травня 2017 року, а саме:
1. Збільшено соціальну норму житла для непрацездатних осіб (пенсіонерів, інвалідів) з 48,87 кв.м. до 75,0 кв.м.
2. Змінено терміни призначення субсидії в опалювальний період.
для індивідуального газо- та електро- опалення субсидія нараховується з 16 жовтня по 15 квітня.
3. По новому враховуються доходи отримувачів субсидії на житлово-комунальні послуги. Середньомісячний сукупний дохід розраховується виходячи з доходів за чотири квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія. Для призначення субсидії на тверде паливо та скраплений газ доходи враховуються за попередній календарний рік (ця норма залишена без змін).
4. Змінено підхід до врахування доходів непрацюючих пенсіонерів.
У разі, коли на час звернення за призначенням субсидії, особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії, немає, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць.Копия DSC02710 38b55
5. Змінено умови врахування доходів на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування. З травня до сукупного доходу сім'ї не враховується допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування.
6. Змінено умови призначення субсидії на наступний термін (для тих, хто отримував субсидію у попередньому періоді) за наявності заборгованості за житлово-комунальні послуги. У разі наявності заборгованості за житлово-комунальні послуги понад два місяці субсидія на наступний термін не призначається.
7. Змінено норми споживання природного газу та електроенергії, що споживається для опалення. Норма споживання природного газу для опалення становить 5,0 куб. м. на 1 кв.метр опалювальної площі (було 5,5 куб.м.), норма споживання електроенергії для опалення становить 51 кВт на 1 кв.метр опалювальної площі (було 65 кВт).
8. Внесено зміни до переліку послуг, за якими після закінчення опалювального сезону виробником/виконавцем послуг суми невикористаної субсидії повертаються до бюджету. До переліку внесено послугу постачання холодної води та водовідведення.
9. Запроваджено механізм виплати готівкою зекономлених субсидій. В межах зекономлених 150 кВт електроенергії, або 100 куб.м. газу, що споживались для опалення, кошти будуть виплачені енергоощадним родинам.
До 1 червня 2017 року підприємства-надавачі послуг надають управлінню соціального захисту населення списки енергоощадних отримувачів субсидії із зазначенням суми субсидії, яка належить до виплати.
З 1 липня до 1 вересня 2017 року отримувачі субсидії, зазначені у списку, подають до управління заяву, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.
Марія Іванова

 

Понад 80 відсотків роботодавців порушують трудове законодавство

Понад 80 відсотків роботодавців порушують трудове законодавствоDSC02701 99f14
Такого висновку дійшли фахівці управління Держпраці у Кіровоградській області. Протягом І півріччя було проведено 484 перевірок – порушень море. До адміністративної відповідальності притягнуто 332 посадові особи.
Ці цифри озвучив начальник управління Держпраці Сергій Подорожний під час прес-конференції для журналістів. Велику увагу фахівці приділяли погашенню заборгованості із зарплати. На вимоги державних інспекторів погашено заборгованість із зарплати на 1685 тис. грн. 24 роботодавці виплатили працівникам індексацію зарплати в сумі 703 тис. грн.
В ході перевірок факти використання найманої праці без належного оформлення встановлено у 21 роботодавця. На одного роботодавця накладено штраф у розмірі 96 тис. грн. В цілому винесено 282 постанови про накладення штрафних санкцій на 1120 тис. грн.
Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю запроваджено нові підходи у відносинах держави та бізнесу. Головними пріоритетами інспекторів праці визначені профілактична робота та консультування роботодавців.
Сергій Подорожний відповів на запитання журналістів та закликав їх до співпраці.
Прес-центр ФПО

 

Що чекати нинішнім і майбутнім пенсіонерам?

Що чекати нинішнім і майбутнім пенсіонерам?
Як ми повідомляли, у Федерації профспілок області відбувся семінар у рамках співпраці ФПО і головного управління Пенсійного фонду в області щодо законопроекту про пенсійну реформу. Як зазначила заступник начальника головного управління ПФ в області Олена Романченко, законопроект стосується як нинішніх, так і майбутніх пенсіонерів. Для нинішніх пенсіонерів законопроект передбачає осучаснення пенсій. До речі, ПФ уже двічі проводив осучаснення пенсій: з 1 січня 2008 року із застосуванням середньої зарплати за 2006 рік 928 грн. і з 1 травня 2012 року із застосуванням середньої зарплати за 2007 рік 1197 грн. Законопроектом передбачається всі пенсії, які були призначені до 2017 року перерахувати із застосуванням показника зарплати за 2014, 2015 і 2016 роки, тобто за 3 календарні роки, що передують 2017 року, 3764,4 грн. Якщо раніше коефіцієнт стажу враховувався в розмірі 1,35 відсотка, то з 1 жовтня 2017 року він становитиме 1 відсоток. Якщо людина мала 40 років стажу, її пенсія множилася на 50 відсотків (з урахуванням кратності 1,35), то зараз – за 40 років стажу буде 40 відсотків.
З 1 жовтня ц.р. пропонується поновити виплату пенсій працюючим пенсіонерам у повному обсязі. Якщо на сьогодні працюючий пенсіонер отримує 85 відсотків призначеної пенсії, то з 1 жовтня отримуватиме її у повному розмірі.Копия DSC02703 ad598
Визначено так званий перехідний період, наприклад, у людей, які йдуть на пенсію у 2017 році, уже застосовується для обчислення пенсії середня зарплата 3764,4 грн. і коефіцієнт стажу 1,35 відсотка, тому для них осучаснення не проводиться. Для тих, хто буде йти на пенсію у 2018 році, застосовуватиметься середня зарплата за 2 попередні роки і коефіцієнт стажу 1 відсоток. І починаючи з 2019 року, для обчислення пенсії буде застосовуватися середня зарплата за 3 календарні роки, що передують року призначення, і коефіцієнт стажу 1 відсоток. Передбачається щороку, починаючи з 2021 року, проводити осучаснення пенсії, виходячи з нових величин середньої зарплати.
Для осіб, які готуються вийти на пенсію, буде гнучка шкала необхідного страхового стажу для призначення пенсії. На сьогодні для того, щоб людина мала право на пенсію, потрібно мати не менше 15 років стажу. Якщо не буде 15 років стажу, права на пенсію не матиме. Дещо зміщується право на пенсію щодо віку виходу на пенсію. Тобто, у 2018 році для того, щоб вийти на пенсію у 60 років, треба мати 25 років стажу (стаж збільшується з 15 до 25 років). Якщо немає 25 років стажу, а є від 15 до 25 років, то право на пенсію виникає у 63 роки. І починаючи з 2019 року, уже необхідний стаж додається щороку по року. Тобто, у 2019 році потрібно 26 років, у 2020 році – 27 років і т. д. І до 2028 року необхідний страховий стаж – 35 років, щоб вийти на пенсію у 60 років. Якщо стажу менше – від 25 до 35 років, то право виходу на пенсію буде у 63 роки, якщо стажу від 15 до 25 років, таке право наступить у 65 років.
Законом передбачено, що право виходу на пенсію за вислугу років будуть мати особи, які на день набрання чинності цим законом (на 1 жовтня ц. р.), матимуть необхідний стаж роботи, що дає право на пенсію за вислугу років. На сьогодні це 26,5 років. Якщо на 1 жовтня 2017 року є вислуги 26,5
років, людина може скористатися цим правом. Якщо такого стажу немає, то вона працює відповідно до досягнення пенсійного віку.
Мінімальний розмір пенсії на рівні прожиткового мінімуму (тут змін немає) може встановлюватися особам, які мають стажу: жінки - 30 років, чоловіки – 35 років. Ця норма залишилася у законопроекті. Якщо стажу менше, пенсія обраховується пропорційно наявному стажу.
Змінено умови для обчислення пенсії по інвалідності від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. На сьогодні цим особам призначається пенсія за нормами Закону «Про пенсійне забезпечення», який діяв до 2004 року. Законопроектом передбачається, що особи з інвалідністю матимуть право вибору: або вони отримують страхову виплату втраченого заробітку відповідно до ЗУ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», або отримують пенсію відповідно до закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Для них буде призначатися одна виплата за їхнім вибором. Також передбачається створення міжвідомчої робочої групи із спірних питань, яка здійснюватиме перевірку причини групи, часу настання інвалідності, строк, на який вона встановлюється. І повноваження цієї міжвідомчої робочої групи будуть затверджуватися Кабінетом Міністрів України.
Щодо спеціальних законів, то їх залишається два: ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» і ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Відповідно до цих законів будуть призначатися пенсії на умовах, які дещо відрізняються від умов, які передбачені загальним законом.
Начальник управління електронних реєстрів Олена Пархоменко зупинилася на змінах, які пропонується внести у ЗУ «Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Запропоновано звільнити роботодавців від щомісячного відшкодування пільгових пенсій, за умови, що такі пенсії залишаються. (На сьогодні роботодавці, які мають працівників, котрі працюють за Списком 1, 2, відшкодовують ПФ щомісячно витрати на пенсію таким особам). Але для таких роботодавців збільшується єдиний соціальний внесок на 15 відсотків на фонд оплати працівників, які працюють за Списком 1, і на 7 відсотків (до ставки плюс 7) – на фонд оплати тих, хто працюють за Списком 2. У ЗУ «Про збір та облік єдиного соціального внеску» визначена нова категорія осіб, які підлягають соціальному страхуванню. Це – члени фермерських господарств. На сьогодні вони мають право брати добровільну участь. У разу прийняття цього закону соціальне страхування для цієї категорії осіб буде обов'язковим і, відповідно, вони тепер підлягають страхуванню і на випадок безробіття, і на випадок тимчасової втрати працездатності, і від нещасних випадків, і на пенсійне страхування.Копия 2 DSC02703 09d93
Що стосується фізичних осіб-підприємців. Ті особи, які обрали спрощену систему оподаткування, платники І групи єдиного податку, мають право сплачувати єдиний внесок у розмірі 50 відсотків від мінімального страхового внеску. Такі особи мають 15 календарних днів страхового стажу. Нормою законопроекту ця позиція вилучається. Всі фізичні особи-підприємці будуть зобов'язані сплачувати мінімальний страховий внесок. Разом з тим, фізичні особи –підприємці, які є пенсіонерами за віком, особи з інвалідність та особи, які досягли пенсійного віку згідні зі ст. 26 ЗУ «Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та отримують пенсію або соціальну допомогу, звільняються від сплати єдиного внеску.
Вносяться зміни щодо персоніфікованого обліку. Сьогодні реєстр застрахованих осіб, норми якого визначено цим законом, буде передбачати розділ про накопичувальну систему пенсійного страхування і буде створено підсистему електронної трудової книжки. На сьогодні там зберігається інформація про початок трудових відносин та їх закінчення. Пропонується, що туди будуть вноситися відомості про професійну назва роботи та посади, які обіймає працівник. Сьогодні йдуть перемови з організацією роботодавців щодо впровадження пілотного проекту щодо запровадження електронної трудової книжки.
Вносяться зміни щодо добровільної участі у системі пенсійного страхування. Передбачається добровільна участь - не більше 24 місяців. При цьому мінімальний страховий внесок збільшується удвічі за період 1 – 12 місяців, і у півтора рази – за період від 13 – 24 місяців. Сьогодні добровільна участь «коштує» мінімальна зарплата 3200 грн. помножена на 22 відсотки єдиного внеску, тобто, 704 грн. За умови прийняття закону ця вартість збільшиться або удвічі, або у півтора рази.

 

Шановні працівники торгівлі!

Шановні працівники торгівлі!

Сердечно вітаємо вас з професійним святом – Днем працівників торгівлі! Торгівля – це велике мистецтво,

а бути працівником цієї сфери – нелегка праця, яка несе в собі не тільки економічний,

а ще і величезний соціальний зміст. Завдяки вашій професійній майстерності, ініціативі,

щирому прагненню задовольняти потреби широкого кола споживачів, розвивається торговельна справа,

її сучасна інфраструктура, підвищується рівень сервісу, реалізуються соціальні проекти.

Прийміть щиру вдячність за вашу сумлінну працю! У цей святковий день бажаємо вам,

шановні працівники торгівлі, подальших комерційних успіхів, процвітання,

задоволення від результатів своєї роботи та лише добрих слів від покупців!

Міцного вам здоров'я, достатку, благополуччя, родинного тепла та довгоочікуваного миру!


З повагою
Людмила Хриплива, голова Кіровоградської обласної організації профспілки ВПТ

images 9 202ce

 

На порядку денному – пенсійна реформа

На порядку денному – пенсійна реформаКопия DSC02703 57fc5
У Федерації профспілок Кіровоградської області відбулася нарада у рамках співпраці ФПО і головного управління Пенсійного фонду в області щодо законопроекту про пенсійну реформу. Головна мета заходу – ознайомлення профспілкового активу із змінами в ряді законодавчих актів України щодо підвищення пенсій.
З інформацією про зміни, які чекають нинішніх і майбутніх пенсіонерів, виступили представники головного управління Пенсійного фонду в області. Позицію профспілок щодо змін в пенсійному законодавстві озвучила заступник голови ФПО Оксана Терлецька. Зокрема, присутніх детально ознайомлено із постатейними пропозиціями до проекту ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» для врахування їх при доопрацюванні законопроекту для розгляду у другому читанні.Копия DSC02706 1d9b2
Представникам членських організацій ФПО рекомендовано звернутися до народних депутатів України ініціювати внесення пропозицій профспілок до вказаного законопроекту. Профактив проінформовано також про дії ФПУ по відстоюванню позиції профспілок та про направлення представникам ФПУ у Верховній Раді України – народним депутатам Капліну С. М. та Івченку В. Є. для внесення їх до ВРУ та врахування при доопрацюванні законопроекту до розгляду у другому читанні.
Прес-центр ФПО