Архів новин
2019
Листопад
ПнВтСрЧтПтСбНд
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

Домагалися, перемагали і знову – на передовій

Домагалися, перемагали і знову – на передовійIMG 1774 b0072
Як ми уже повідомляли, відбулася ХХІV звітно-виборна конференція обласної організації профспілки працівників культури, на якій головою знову обрано Зою Кадук.IMG 1779 93f2c Вона проаналізувала зроблене Профспілкою та обласною організацією у звітному періоді. Так, за участю Профспілки прийнято, зокрема постанову КМУ про умови оплати праці журналістів державних і комунальних ЗМІ, підписано Галузеву угоду між Міністерством культури України та Профспілкою на 2017-1922 роки. Крім того, збережено право на пенсію за вислугу років артистам театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів, фінансування з Державного бюджету національних закладів культури, систему оплати праці працівників закладів культури та спорту, відновлено через систему судочинства законних прав педагогів на отримання пенсій за вислугу років та забезпечено прийняття судових рішень щодо виплати працівникам культури грошової допомоги у розмірі десяти пенсій. Завдяки діям Профспілки збережено на посадах більше 700 працівників ПАТ «НСТУ», яких планувалося скоротити.IMG 1808 6d7ea
Завдяки втручанню Профспілки не допущено прийняття змін до Бюджетного кодексу України в частині передачі державних циркових організацій на баланс місцевих органів влади, скорочення на 3 відсотки чисельності працівників бюджетних установ, погіршення умов оплати праці працівників Національної телекомпанії, прийняття проекту постанови КМУ щодо реформування оплати праці з комплексом антисоціальних нововведень та ін.
Це тільки частина здобутків Профспілки та її членських організацій, у т. ч. й Кіровоградської. А ще більше належить зробити. Тема оплати праці постійно знаходиться у центрі уваги Профспілки, адже нова реформа оплати праці у бюджетній сфері може стати ще однією загрозою ефективного впровадження державної політики у сфері культури, фізичної культури та спорту. Загроза подальшої ліквідації закладів культури посилюється проголосованим ВРУ у першому читанні проектом ЗУ «Про приватизацію державного майна», яким передбачається внести ряд змін до ЗУ «Про культуру» щодо вилучення з цієї норми, за якою на сьогодні не підлягають приватизації заклади культури. Більш того, у законопроекті міститься норма щодо можливості перепрофілювання об'єктів соціально-культурного призначення.
Враховуючи загрозливі приклади подальшого функціонування закладів культури у процесі впровадження реформи децентралізації, Профспілка продовжує наголошувати на необхідності термінового затвердження постановою КМУ «Мінімального культурного кошика» - стандарту мінімальної кількості закладів культури у певному населеному пункті. У черговий раз на державному рівні виникла загроза перепідпорядкування культурно-мистецьких освітніх закладів Міністерству освіти і науки. Інша невирішена проблема: це відсутність у новому пенсійному законодавстві права на пенсію за вислугу років для педагогічних працівників та спортсменів – заслужених майстрів спорту, майстрів спорту міжнародного класу, які донедавна мали право на такий вид пенсії.IMG 1798 bf94f
Особливої уваги потребувало й питання подальшого застосування контрактної форми трудового договору з художньо-артистичним персоналом закладів культури. Найбільша кількість звернень, які надходять до Профспілки, стосувалася працівників передпенсійного віку та членів виборних профорганів. Профспілка надіслала керівникам таких закладів рекомендаційний лист з посиланням на норми законодавства у сфері трудового права та положення Галузевої угоди, дотримання яких дозволить забезпечити соціальний захист цих категорій працюючих.

Детальніше...

 

Українське сільгоспмашинобудування – під загрозою існування

Українське сільгоспмашинобудування – під загрозою існуванняIMG 5720 693bc
Такий був лейтмотив виступу голови Наглядових рад ПрАТ «Гідросила Груп» та ПрАТ «Ельворті Груп», голови обласного об'єднання організацій роботодавців Павла Штутмана на засіданні Центральної Ради профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування. Ця проблема порушувалася в контексті одного з основних питань порядку денного засідання «Про роботу профорганів області щодо дотримання на підприємствах, в організаціях законодавства про працю», яке відкрив голова Центральної Ради профспілки Василь Дудник.IMG 5717 ed128
«На жаль, сказав Павло Штутман, під загрозою опинилася ціла галузь, низка заводів, які вижили у майже 30-річний період становлення Незалежності України. Через зниження цін на зернові, нехватку кредитних ресурсів, очікувань, пов'язаних із можливим зняттям мораторію на продаж землі сільгосппризначення різко скоротився попит на внутрішньому ринку сільськогосподарських машин. Плюс взаємні санкції між Україною і Росією, в результаті чого тільки деякі продукти українського сільськогосподарського машинобудування можуть потрапляти на наші традиційні ринки».
Павло Штутман запевнив, що роботодавці докладуть усіх зусиль, аби стабілізувати роботу компаній і підвищити рівень життя працівників.IMG 5695 6230e
У засіданні взяв участь голова ФПО Максим Баланенко. Він зазначив, що профспілковий рух в Україні сьогодні стикається з новими загрозами і викликами влади і роботодавців, а також внутріспілковими проблемами щодо власної спроможності до ефективних дій у сучасній суспільно-політичній ситуації. «Наше профоб'єднання надало власне бачення шляхів вирішення злободенних питань профспілкового руху. Це забезпечення високопродуктивної офіційної зайнятості, шляхом підтримки вітчизняного товаровиробника, просування на зарубіжні ринки, пільгове кредитування, обмеження на ввезення обладнання та товарів, що були у вжитку, зменшення митного податку на експорт техніки, що не виробляється в Україні. Хіба не ці проблеми сьогодні «посадили» наші успішні підприємства сільгоспмашинобудування? На жаль, в державі відсутня стратегія і програма розвитку промисловості. Термін «промислове виробництво» майже відсутнє в Уряді».
Обласна програма на 2019 рік передбачає вжиття заходів щодо створення належних умов для нарощування підприємствами області обсягів виробництва промислової продукції, підвищення її конкурентоспроможності і реалізації на ринках України та за її межами, але реалізація цих заходів мало помітна, більш того в першому кварталі в області допущено спад виробництва промислових товарів.
Зважаючи на це, ФПО запропонувала заслухати на тристоронній соціально-економічній Раді питання про виконання рішення обласної тристоронньої соціально-економічної ради щодо сприяння органами виконавчої влади розвитку промислових підприємств області. Є сподівання і на виконання пункту Генеральної угоди щодо підтримки придбання вітчизняної сільгосптехніки.
В листопаді минулого року ФПУ підписала Меморандум з Федерацією роботодавців України, яким підтвердила взаємні прагнення стосовно розвитку економіки і забезпечення соціально-трудових прав працівників, розвитку соціального діалогу. Одним з напрямів соціальної діяльності – забезпечення подальшого реформування оплати праці задля зростання заробітної плати як стимулу розвитку економіки, дієвого способу попередження бідності, протидії масовій трудовій міграції українців.
Бажано щоб обласні об'єднання роботодавців, галузеві організації, які є членами Федерації роботодавців України, не відрікались від цієї норми і визнали урешті законну норму нової Генеральної угоди, про те, що на підприємствах небюджетної сфери тарифна ставка робітника І розряду встановлюється відповідною галузевою угодою. У галузі сільгоспмашинобудування - це 50 відсотків вище розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Центральна Рада профспілки відзначила, що профспілкові організації області вживала заходи щодо забезпечення дотримання на підприємствах і в організаціях законодавства про працю, здійснювали представництво та захист трудових, соціально-економічних прав працівників. Завдяки спільним зусиллям роботодавців, профкомів, обласної ради профспілки на підприємствах, де створені первинні профорганізації, укладені колективні договори. Колдоговори АТ «Гідросила» (тричі), ПрАТ «Гідросила АПМ» визнавалися кращими у галузевому та всеукраїнському конкурсах на кращий колективний договір. У результаті спільної роботи роботодавців та профкомів середня зарплата у 2018 році на підприємствах і організаціях області підвищилася на 27,4 відсотка і склала 8518 грн. Найвищий рівень зарплати у ПрАТ «Металіт» (11300грн), ПрАТ «Гідросила АПМ» - 9579 грн, АТ «Ельворті - 9028 грн, ТОВ «Профі Стан» - 8611 грн. Профспілкові органи також приділяють увагу питанням охорони праці.
Разом з тим Рада звернула увагу кіровоградської обласної ради, голів первинок на недостатню ефективність керівників підприємств щодо забезпечення впровадження галузевих гарантій з оплати праці в частині встановлення мінімальної тарифної ставки.
Зібрання прийняло Заяву до Президента України Володимира Зеленського щодо складної ситуації в галузі.
Марія Іванова

Останнє оновлення (Понеділок, 27 травня 2019, 05:28)

 

Програмі житлових субсидій виповнилося 24 роки

Програмі житлових субсидій виповнилося 24 рокиDSC04404 a6fb9
Про це під час прес-конференції в облдержадміністрації розповіла начальник відділу департаменту соціального захисту населення ОДА Олена Михальченко.
Який стан надання субсидій в області та які зміни відбулися з травня? В опалювальний період отримали субсидії понад 136 тисяч домогосподарств (більш як 33 відсотка). Програма призначення субсидій не нова, вона діє з 1995 року.
У 2019 році запроваджено дві нові моделі виплати субсидії: безготівкова та готівкова. За лютий готівкою субсидію отримали 92,8 тис. домогосподарств. За березень – таку ж суму, за квітень – 78,5 тисяч. Це близько 380 млн. грн. готівкою і більше 22 млн. грн. безготівково.
У травні вимоги до призначення субсидії залишилися такі, як були торік. При призначенні субсидії із травня враховуються доходи за 3 і 4 квартали минулого року. Із жовтня – за 1 і 2 квартали цього року. Термін призначення субсидії не змінився: двічі на рік: на неопалювальний період з 1 травня по 30 вересня і на опалювальний період – з 1 жовтня по 30 квітня. На тверде паливо і скраплений газ призначається субсидія раз на рік.
Для пенсіонерів виплати здійснюються через Пенсійний фонд, для працюючих – через Ощадбанк. За бажанням людей можна перейти на безготівкову форму виплати субсидії.
Які зміни відбулися? Постановою КМУ №373 передбачено основну зміну: із травня субсидія призначається без звернення, автоматично, за винятком тих осіб, яким вона призначалася за рішенням комісії.

 

Порушень – більш ніж на мільйон А точніше, більш ніж на 1,4 млн. грн. виявили кіровоградські аудитори порушень в управлінні праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради. В Управлінні праці та соціального захисту населення Олександ

Порушень – більш ніж на мільйон
А точніше, більш ніж на 1,4 млн. грн. виявили кіровоградські аудитори порушень в управлінні праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради.
В Управлінні праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради під час проведення ревізії за період з січня 2015 по грудень 2018 року фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області виявили фінансових порушень, що призвели до втрат на загальну суму 1421,4 тис. грн.
Встановлено випадки зайвої оплати за фактично ненадані послуги з газопостачання на загальну суму 541 тис. грн.. внаслідок неповернення до бюджету підприємством-надавачем послуг газопостачання невикористаних сум субсидій за опалювальний період 2015-2016 років.
Крім того, внаслідок надання громадянами недостовірних даних про свої доходи та придбані транспортні засоби, а також при наявності в них заборгованості за комунальні послуги зайво виплачено субсидій на суму 880,4 тис. грн.
Завдяки діям кіровоградських аудиторів забезпечено відшкодування виявлених порушень на суму понад 1,2 млн. грн.
Матеріали ревізії передано в прокуратуру Кіровоградській області.

Прес-служба Управління
Східного офісу Держаудитслужби
в Кіровоградській області

 

Вітаємо!

Вітаємо!DSC01955 d7098
На ХХІV звітно-виборній конференції обласної організації профспілки працівників культури головою обкому профспілки одноголосно й безальтернативно обрано Зою Миколаївну Кадук. Вітаємо її з обранням на відповідальну посаду! Це вияв високої довіри та найвища оцінка її діяльності.
За час багаторічної і самовідданої роботи на профспілковому Олімпі Зоя Миколаївна довела, що уміло веде «культурний» корабель життєвим морем, наполегливо вирішуючи соціально-економічні проблеми галузі і спілчан, толерантно співпрацюючи із соціальними партнерами, підставляючи плече тим, хто цього потребує. Вона виробила власний стиль роботи, відповідно до ситуації змінюючи тональність голосу і зміст вимог. З нею рахуються, її пропозиції враховують на найвищому рівні. Велика їй вдячність за професіоналізм, досвід і мудрість.
Зичимо їй ще довго-довго тримати профспілково-культурне кермо у своїх надійних руках, а також наполегливості у відстоюванні прав спілчан, великих і малих перемог, оптимізму, добробуту та здійснення усіх професійних і особистих мрій! Хай величність Фортуна завжди супроводжує такого чудового профспілкового лідера, а людська шана буде вдячністю за її відданість спілчанській справі!
Федерація профспілок області

 

«Я чую цей світ»

«Я чую цей світ»DSC04371 449f8
Під такою назвою 12 травня у Дендропарку Кропивницького відбувся благодійний забіг для дітей.
Організатор забігу, член Молодіжної ради ФПО Катерина Таран назвала мету дійства: «Ми організувати цей захід з нагоди Всесвітнього дня кохлеарної імплантації з тим, щоб зібрати Маргариті Мотовиловій кошти на операцію. Дівчинці рік і дев'ять місяців й у неї є проблеми зі слухом. Їй необхідна термінова операція з кохлеарної імплантації. Всі, хто бере участь у забігу, їхні батьки, решта учасників акції зрозуміють, що діти з проблемами слуху такі ж, як і інші хлопчики й дівчатка. Очікую від забігу гарних результатів, що все-таки зможемо зібрати певну суму й допомогти Маргариті, і, звичайно, позитивних емоцій. Чому вирішили провести саме забіг? Бо це найпростіший вид спорту, в якому можуть брати участь усі. Обмежень по віку для учасників забігу немає – від 1 року до 18, навіть долучаються дорослі. Загалом – це цікавий захід, який об'єднує громаду міста. Велика вдячність керівництву Дендропарку, яке не просто дозволило провести забіг, а й організувало солодощі для дітей, а також волонтерам із Корпусу Миру, з Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. Винниченка, активістам громадської організації «Ожина», Рун-клубу, Молодіжної ради ФПО, клубу прогресивних ініціатив».DSC04390 91c9c
За словами голови Молодіжної ради ФПО Олени Пирогової, Молодіжна рада долучилася до цієї акції з благородних намірів – молодь має знати проблеми своїх співгромадян і брати участь у них. «Приємно, що багато людей зареєструвалися, зробили внесок задля вирішення проблеми Маргарити, а близько сотні дітей виявили бажання взяти участь у забігу. З розумінням та фінансово підтримали дівчинку голови обласних організацій галузевих профспілок, а Федерація профспілок області закупила для учасників забігу подарунки».DSC04401 e7a8f
Представник бігового клубу «KRO RUM CLUB» Станіслав Зелінський зазначив, що спонукала взяли участь у заході благодійна мета. «Є можливість допомогти дівчинці почути цей світ. По-перше, ми виступаємо, як співорганізатори забігу, тобто пропагуємо такий вид спорту, як біг, по-друге, проявляємо акт милосердя. Це здорово і благородно».
Причетний до організації заходу й викладач кафедри фізвиховання педуніверситету Євген Миценко, який одночасно представляє й колектив інклюзивно-ресурсного центру. «Це був мій моральний обов'язок прийти на благодійний забіг. Це жест доброї волі, привід поспілкуватися, знайти нових друзів, взяти участь у гарній справі, переконатися, що добра більше. Гадаю, не треба нічого нікому нав'язувати, це кожен має вирішувати сам, тоді це буде справжній крок. А справжнє має шанс відродитися у більш значному прояві».DSC04396 d6a8a
«Такий захід не потребує багато пафосних слів, - сказала голова громадської організації "Ожина" Олена Дорошенко, - Нашими діями ми підтверджуємо бажання, щоб усі діти навколо були здоровими й чули довколишній світ. Я упевнена, що за допомогою чуйних людей Маргарита буде чути й гарно розмовляти».
Марія Іванова

Останнє оновлення (Понеділок, 13 травня 2019, 08:29)

 

Уклонилися ветеранам

Уклонилися ветеранамDSC04358 e4ec1
Федерація профспілок області та її членські організації взяли участь в урочистій ході з нагоди 9 Травня – Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Жодні зміни назви цього дня, жодні трактування на новий лад не змінять ставлення до пам'яті про героїчний подвиг та перемогу воїнів-переможців над фашизмом. Цей світлий день став провісником миру, перемоги добра над злом, символом єдності людей різних національностей. Треба завжди пам'ятати про це.DSC04363 0be61
Цьогорічна хода була традиційно велелюдною й урочистою. Важливо, що в ній взяли участь чимало молоді та дітей. Значить, ця шаноблива традиція матиме продовження, а шана героям буде вічною. Урочистості відбулися у Меморіальному комплексі «Фортечні вали». Присутні вшанували загиблих у Другій світовій війні хвилиною мовчання, поклали квіти до вічного вогню. Як і в далекому 1945 році, сьогодні переплелися радість і смуток, сльози і посмішки. Звучали зворушливі виступи, линули спогади, відбувалися зустрічі.
День пам'яті залишається у наших серцях.
Прес-центр ФПО

 

Жінка – легенда

Жінка – легендаDSC04354 7bff0
Федерація профспілок області привітала із Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні ветерана праці Надію Смикодуб.
Надія Григорівна – це світлий промінчик в історії профспілок Кіровоградщини. Працювала у відділі культури, тож відповідала за культмасову роботу, діяльність профспілкових аматорських колективів, організовувала навчання, узагальнювала та поширювала передовий досвід у різних сферах.
Тоді її життя кипіло, народжувалися і втілювалися в життя ідеї. Спогади про профспілкову роботу залишилися у фотоальбомах і нотатках, які жінка любить переглядати. А коли зустрічається з колегами, може годинами розповідати про колишнє життя профспілок.
Надія Григорівна, можна сказати, і не перебувала на заслуженому відпочинку, хіба що формально. Бо все пенсійне життя на громадських засадах працювала у ветеранській організації Кропивницького. І досі контактує з ветеранами: вона для них – телефонний зв'язковий.
Незважаючи на свій поважний вік, Надія Григорівна залишається життєрадісною, охайною, комунікабельною, привітною господинею. Аби підтримувати себе у нормі, щодня робить тривалу зарядку, читає періодику, спілкується з позитивними людьми.

 

Шановні колеги, спілчани! Дорогі ветерани війни і праці!

Шановні колеги, спілчани!
Дорогі ветерани війни і праці!
Сердечно вітаю Вас із Днем доблесті та героїзму,
Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!
Цей день назавжди залишиться символом героїчного минулого, величі духу і братства народів. Стійкість, мужність та самовідданість старшого покоління на полях битв і на трудовому фронті в ім'я перемоги над фашизмом – істинний приклад патріотизму для нащадків.
Ми схиляємо голови перед тими, хто відстояв свободу і незалежність Батьківщини, здолав післявоєнну розруху, відновив зруйновані міста і селища.
Обов'язок нинішніх поколінь – бути гідними продовжувачами справи переможців які відстояли мир, врятували і зберегли країну. Щороку свято 9 травня служитиме нагадуванням, що немає більшої цінності, ніж радість життя на вільній землі!
Щиро бажаю Вам міцного здоров'я і довголіття, добра і радості, оптимізму і непохитної віри у те, що завтрашній день буде світлішим і щасливішим!
З повагою
Голова Федерації профспілок області Максим Баланенко

загружено 42907

 

Шановні колеги!

Шановні колеги!
Федерація профспілок Кіровоградської області щиро вітає Вас та профспілковий актив з Великоднем та Травневими святами!
Нехай Великдень спонукає Вас до щирих помислів і добрих справ, вселяє у Ваші серця Віру, Надію і Любов.
Першотравень по праву вважається профспілковим святом, тож хай надихає Вас на нові задуми та плани, а діяльність буде спрямована на боротьбу за права, гідну працю та гідне життя спілчан.
У канву Першотравня гарно вплітається пам'ятне, всенародне свято – 9 Травня, яке стало мірилом совісті й обов'язку перед ветеранами війни, героїчним минулим нашого народу.
Нехай ці чудові святкові дні принесуть у Ваші домівки гарний настрій і добробут, спокій і затишок! Міцного здоров'я Вам, родинного щастя, мирного неба та невичерпної енергії у повсякденній праці в ім'я єдиної України!
Зичимо Вам успіхів від життя, прихильності від долі, миру і злагоди, впевненості у власних силах, енергії в реалізації планів та задумів.

З повагою
Голова Федерації профспілок області Максим Баланенко

K3HkM1PD 7d351

 

Вшанували кращих за професією

Вшанували кращих за професієюDSC04343 2923e
Відбулася церемонія вшанування кращих за професією представників різних галузей, яку провела Федерація профспілок області спільно з членськими організаціями. Це свято під назвою «Майстри Кіровоградщини» уже стало традиційним – цього річ йому виповнюється 18 років.DSC04338 dbf92
Відкриваючи свято голова ФПО Максим Баланенко сказав: «Ми пишаємося, що це унікальне свято, якого немає в жодній області, започаткувала ФПО. На жаль, останнім часом людина праці обділена увагою суспільства, тож профспілки компенсують цю прогалину і з року в рік вшановують кращих працівників різних галузей і професій. Цього року Дипломів ФПО удостоїлися 62 майстра Кіровоградщини».DSC04339 e5da2
Оскільки наша степова Кіровоградщина носить статус аграрної, тому честь відкрити свято було надано людям від землі – аграріям. Аграрну галузь не можна уявити без харчової та переробної галузей. Вони завжди крокують разом, створюючи достаток Кіровоградщини в цілому та кожної родини зокрема.DSC04344 - копия 9fc77
Відзначали також представників провідних галузей економіки регіону: сільгоспмашинобудування, металургійної, енергетичної. Можна гордитися тим, що продукція таких підприємств, як «Гідросила», «Ельворті», «Радій», Побузький феронікелевий комбінат стала візитною карткою промислової Кіровоградщини.
Особливу місію у степовій Кіровоградщині виконують лісівники, високе покликання яких берегти і примножувати ліси, створювати зелений оберіг області, тому серед нагороджених були широко представлені кращі лісівники різних професій.
Вдячні слова під час церемонії звучали й на адресу працівників поштового та електрозв'язку, метрології і стандартизації, які докладають чимало зусиль і старань, спрямованих на розвиток підприємств та надання якісних послуг. Особливі слова подяки звучали на адресу працівників житлово-комунального господарства, будівництва, споживчої кооперації, торгівлі і громадського харчування та легкої промисловості. Представники цих галузей щодня на високому рівні задовольняють потреби населення.
До найбільш значимих професій належать професії вчителя і медичного працівника. Одні ведуть дітей у світ знань, формують інтелект нації, інші – дарують найдорожче: здоров'я людям. Представники освіти та медицини теж удостоїлися Дипломів ФПО.
Серед номінантів були і працівники культури та державної служби. Одні пишуть яскраву неповторну сторінку у нашому непростому житті і незважаючи на будь-які негаразди, дарують незабутні хвилини радості спілкування зі світом мистецтва. Другі – напрочуд відповідальні люди, які втілюють політику держави на місцях.
Поруч із майстрами Кіровоградщини були відзначені й переможців обласного конкурсу на кращий колективний договір. За підсумками роботи у 2018 році переможцями обласного конкурсу визнано: ДП «Світловодське лісове господарство», споживче товариство «Маловисківська районна спілка споживчих товариств», КП «Електротранс» Кропивницької міськради, ПАТ «Шарівське», Тишківська сільська рада об'єднаної територіальної громади, КЗ «ЗОШ І-ІІІ ступенів №5» Бобринецької міськради, комунальний ВНЗ «Олександрійський коледж культури і мистецтва», комунальне некомерційне підприємство «Олександрійський шкірно-венерологічний диспансер».DSC04346 - копия 284bf
Марія Іванова

 

АНОНС

АНОНС
І знову «Майстри Кіровоградщини»
24 квітня о 10 годині у готелі «Турист» відбудеться свято «Майстри Кіровоградщини», яке традиційно проводить Федерація профспілок області. В урочистостях візьмуть участь кращі професіонали своєї справи різних галузей, представники влади та об'єднання роботодавців.
Прес-центр ФПО