Архів новин
2021
Грудень
ПнВтСрЧтПтСбНд
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Законопроект 3515 руйнує підвалини соціальної держави Україна – позиція ФПУ

Законопроект 3515 руйнує підвалини соціальної держави Україна – позиція ФПУ

            Верховна Рада Україним 2 червня ц.р. прийняла за основу законопроєкт №3515 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення.

            За оцінкою Федерації профспілок України, законопроект 3515 фактично руйнує підвалини розбудови соціальної держави Україна і реалізації людино центричної політики. Цей курс крок за кроком вибудовувалась у державі за роки незалежності під статус держави Україна, як соціальної (що закріплено у Конституції).
На реалізацію такого статусу у різні роки була прийнята низка законів, які розроблялись за участю усіх трьох сторін соціального діалогу, міжнародних експертів, європейських структур. Зокрема йдеться про закони "Про прожитковий мінімум" і "Про державні соціальні стандарти і державні соціальні гарантії".
            На їх основі формувалися відповідні соціальні гарантії – заробітної плати, пенсійного забезпечення, соціальних виплат та допомог.
            У разі прийняття законопроекту 3515 це все може бути перекреслено одним махом, - заявив Голова ФПУ, Голова СПО об'єднань профспілок Григорій Осовий, коментуючи рішення Парламенту.

            Таку позицію профспілок під час обговорення законопроекту у сесійній залі Парламенту підтримали народні депутати України з різних фракцій і груп.

             Ми вважаємо, що законопроект 3515 у даній редакції не може бути прийнятий як закон, і як такий, що є антиконституційним і антисоціальним. На жаль, ті депутати, які підтримали і проголосували за нього у першому читанні, очевидно, не розібралися у суті, які загрози він несе у собі для людей.
             Профспілки готові надати кожному народному депутату всю об'єктивну інформацію щодо негативів цього законопроекту і як слід було б їх виправити.
            Сподіваюсь, що голос профспілок і людей праці буде почутий і обговорення цього законопроекту буде перенесено для подальшого його доопрацювання на площадках соціального діалогу з метою посилення соціальної політики держави і захисту громадян.
            Наразі ФПУ надсилає листи до народних депутатів, керівництва держави.
            У разі ігнорування нашої позиції ми готові вдатися до протестних дій.
            З результатами поіменного голосування за законопроект 3515 можна ознайомитись тут.

Детальніше: https://fpsu.org.ua/256-holovna-novyna/20668-zakonoproekt-3515-rujnue-pidvalini-sotsialnoji-derzhavi-ukrajina.html

Прес-центр ФПУ

Останнє оновлення (Понеділок, 07 червня 2021, 10:16)

 

ДУМКИ З ПРИВОДУ

P10604-113340 101f3

ДУМКИ З ПРИВОДУ
КОЛИ ВЛАДА НАМ НЕ РАДА
...журналісти їй «не нада». Зараз пафосний колись вираз «четверта влада» про ЗМІ виглядає як гіркий та геть не смішний дотеп. На жаль, доказів цьому вистачає – за два останніх роки назбиралося вдосталь. Показовий факт: день журналіста, який буде 6 червня, «Народне слово» зустрічає... у судовому процесі з обласною владою – своїми колишніми співзасновниками.
Ще перед президентськими виборами майбутнє владне збіговисько цинічно оголосило: для того, аби комунікувати з тими, кого виявилось 73 відсотки, прокладки у вигляді ЗМІ їм не потрібні. Хоча окремих «журналістів» потім вони все ж таки брали у використання, після чого й без того не бездоганна репутація останніх опинялася у сміттярці...
Такому ставленню до, зокрема, преси неабияк зраділа «Укрпошта» – нагадаємо, державна компанія, монополіст на ринку розповсюдження друкованих ЗМІ. Адже давно зрозуміло, що займатися газетами поштарям давно не цікаво й не вигідно. Тож можна не лише в односторонньому форматі диктувати газетярам умови співпраці, а й висувати ультиматуми, й відверто «забивати» на прописані угодами з редакціями зобов'язання.
За лихим прикладом і сам лихий станеш, кажуть у народі. Тож цілком логічно, що тотальна, на рівні держави, владна зневага до журналістів поширилася й на місцях. Туди, де досі зберігались рештки впливу ЗМІ або просто немає інтернету. До прикладу, щойно очоливши Кіровоградську ОДА, вже колишній голова Андрій Балонь...заборонив журналістам приходити на щотижневі апаратні наради його імені. Такого не дозволяв собі жоден його попередник.
Генеральну лінію підтримали, на жаль, і територіальні громади – звівши до мінімуму контакти з офіційними ЗМІ. Натомість практично у кожній розповсюджується самвидав у вигляді таких собі бюлетенів, куди пишуть переважно працівники міськрад/сільрад чи старшокласники тамтешніх шкіл...
За таких умов оголошене ще кілька років тому роздержавлення не пережили десятки, а то й сотні газет. Дійсно, ідея була непогана – дати державним та комунальним редакціям ідеологічну та комерційну свободу дій. Але не так сталося¸ як гадалося. Бо навіть ті редакції, які дійсно успішно вирушили у самостійне плавання, з таким ставленням нинішньої першої-третьої влади до колишньої четвертої опинилися на межі виживання та, відповідно, під загрозою закриття. Адже жодної з передбачених законом про реформування друкованих ЗМІ позицій підтримки редакції так і не отримали. Ані відповідних одноразових виплат, ані угод про висвітлення діяльності, і навіть пільгова для редакцій оренда приміщень стала неабияк муляти владним господарям квадратних метрів. І це при тому, що більшість з редакційних колективів вимушена, окрім основної, видавничої, вести ще й господарську діяльність, аби забезпечувати безперебійний вихід газет.
Зрештою, саме так сталося і з «Народним словом». Колишня газета ОДА та обласної ради кілька років тому успішно пройшла процес роздержавлення та залишається одним з провідних ЗМІ Кіровоградщини. Не маючи стороннього інвестора, редакція змушена вести не лише основну, видавничу, а й господарську діяльність, передбачену статутом - для забезпечення стабільного виходу газети. При цьому «НС» веде активну волонтерську діяльність, чимало уваги приділяє некомерційним, соціальним темам – нашими постійними партнерами є профспілки, ДСНС, центри зайнятості, військові підрозділи та волонтерські організації, літературні об'єднання та музеї тощо.
Але, треба розуміти, у влади щодо нас свої плани. Точніше, один – позбавити газету права на життя. Конкретніше – права на приміщення, що у нашому випадку одне й те саме. Тож через своє комунальне підприємство обласна рада як власниця жаданих квадратних метрів намагається викинути редакцію з її споконвічної, з моменту заснування газети, домівки. Аргументи тих, хто намагається відверто «віджати» простору територію у центрі міста, м'яко кажучи, дивні: начебто редакція не має права займатися іншою, крім видання газети, діяльністю. А ще – що не платимо оренду. Хоча перше нам дозволено редакційним статутом, а друге офіційно спростовано банківською установою. Здавалося, Бог їм суддя, але у нашому випадку суддя виявився не небесним, а цілком земним...
До речі, свіжий, щойно з печі, кавелик від влади: 1 червня "група товаришів" на чолі зі "слугою", які відповідають у ВР за "свободу слова і захист журналістів", порадили Президенту... скасувати звання "Заслужений журналіст України".
Звісно, "бранзулєток" від влади притомним журналістам і не треба. Але ж існує 40 подібних номінацій за професійною ознакою, але спокусилися тільки нашим...
Так чи інакше, професійне свято, хоч і з присмаком гіркоти, ми відзначатимемо. І вітатимемо усіх, до нього причетних. А непричетних проситимемо – як не допомагати, то хоч не заважати. Та найголовніше – знову дякуватимемо, що ви залишаєтесь з нами. Гарних новин вам щодня!
Оксана РИБЧЕНКОВА
Головний редактор газети «Народне слово»
P.S. Федерація профспілок області з дозволу головного редактора «НС» передрукувала статтю, оскільки розділяє стурбованість колективу редакції з приводу неприємної ситуації, як давній партнер підтримує газетярів і сподівається на перемогу справді «Народного слова».

 

Шановні журналісти Кіровоградщини!

Шановні журналісти Кіровоградщини!
Щиро вітаємо Вас із професійним святом!
У цей день дуже хочеться сказати щире спасибі Вам за відповідальну і непросту працю, за підтримку та розуміння. Ви обрали тернистий шлях, на якому зустрічаються безсонні ночі, невдячні люди, людський біль і величезні розчарування. А з іншого боку - цей шлях неймовірно цікавий, адже він багатий на щирі вчинки, великі радощі, приємні зустрічі та захоплюючі події.
Бажаємо Вам міцного здоров'я, невичерпної енергії та натхнення!
Нехай робота буде плідною, зарплата - високою, професія приносить задоволення, а Ви їй – користь! Із професійним святом Вас!

З повагою
Голова Федерації профспілок області       Максим Баланенко

images 3 9bcb6

 

Повідомлення

увага 5d32c

До уваги юридичних та фізичних осіб, керівників місцевих, обласних та всеукраїнських організацій, підприємств та установ

Федерація професійних спілок Кіровоградської області повторно повідомляє про зміну контактної інформації.

Починаючи з 31 травня 2021 року прийом кореспонденції в електронному вигляді відбуватиметься лише за адресою:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Останнє оновлення (Понеділок, 31 травня 2021, 06:54)

 

Звернення розглянуто

Звернення розглянуто
Зважаючи на багаторічний критичний стан ДП «Дирекція КГЗКОР», Президія Федерації профспілок області звернулася до народного депутата України Олега Воронька з прохання порушити питання про сприяння перед органами влади щодо виділення коштів на погашення боргів із зарплати та вирішення подальшої долі комбінату.
На звернення надійшла відповідь: «Ваше звернення щодо дій по вирішенню зазначених питань ДП «Дирекція КГЗКОР» та погашення заборгованості із заробітної плати за листопад-грудень 2020 року в сумі 4,1 млн. грн, уважно розглянуто.
Повідомляю, що у відповідності до статті 16 Закону України «Про статус народного депутата України», мною направлено депутатське звернення до Кабінету Міністрів України.
Висловлюю Вам щиру подяку за викладені нагальні питання, які, безумовно, підлягають вирішенню, у зв'язку з чим мною будуть вживатися, на майбутнє, відповідні дії».

 

Вітання до Дня вишиванки

листівка до Дня вишиванки 1f284

Останнє оновлення (Четвер, 20 травня 2021, 08:48)

 

Звернення до Президента України

Звернення до Президента Україниindex 208da

Профспілкові організації області стурбовані діяльністю Національної тристоронньої соціально-економічної ради та вимагають від Кіровоградського обласного об'єднання профспілок порушення перед відповідними органами влади питання про розвиток соціального діалогу в Україні.
І це цілком справедливо. Саме соціальний діалог став каталізатором реформ та інновацій, перевіреним інструментом дієвої економічної політики сучасних правових демократичних держав.
Важливість реалізації ефективного соціального діалогу підтверджується положеннями Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Проте кризовий стан соціально-трудової сфери в Україні: порушення гарантій і норм Конституції України, критичні борги із зарплати, ліквідація робочих місць, банкрутство підприємств, ріст трудової міграції, економічно необґрунтований ріст цін і тарифів надає підстави визнати соціальний діалог неефективним і безрезультативним.
Відсутність необхідних організаційних та нормативно-правових ресурсів унеможливлює зробити його інструментом виходу України із кризи.
Так Національна тристороння соціально-економічна рада, яка утворюється Президентом, вже більше трьох років залишається бездіяльною.
Під тиском профспілок і роботодавців у серпні 2020 року уряд сформував персональній склад своєї сторони, а в листопаді Президія НТСЕР прийняла рішення щодо подання Президентові України на посаду Голови Національної ради кандидатури Кінаха Анатолія Кириловича, Співголови Національної ради від сторони роботодавців, а також проведення засідання Національної ради у місячний термін після підписання Указу Президента України. Проте Указ не підписано, а Національна рада до цієї пори так і не почала працювати.
Як наслідок, продовжується одностороннє державне регулювання соціального діалогу на національному рівні, що звело дії сторони профспілок та роботодавців до погоджувальної політики. Відбувається ігнорування ефективності соціального діалогу як інструмента подолання соціально-економічної кризи в Україні. Негативні процеси в організації соціального діалогу на державному рівні негативно впливають на територіальний та локальний рівень його організації.
З огляду на викладене і враховуючи надзвичайно складну ситуацію в економіці та у сфері соціального захисту населення, просимо якнайшвидше відновити роботу національної тристоронньої соціально-економічної ради.

Максим БАЛАНЕНКО,
Голова Федерації професійних
спілок Кіровоградської області

 

СВІТЛА ПАМ'ЯТЬ

СВІТЛА ПАМ'ЯТЬimages cb9ca
Федерація профспілок Кіровоградської області глибоко сумує з приводу передчасної смерті ХАРЧЕНКО Лідії Олексіївни, голови Київської обласної ради профспілок, Заслуженого працівника профспілок України.
Лідія Олексіївна користувалася великим авторитетом серед колег та спілчан, відзначалася ініціативністю, рішучістю, неабиякими організаторськими здібностями, тож залишила після себе чимало добрих справ. У всіх, хто знав цю чудову людину та класного професіонала, залишаться добрі спогади про її багаторічну, результативну діяльність на благо спілчан.
Висловлюємо глибокі співчуття рідним та близьким у зв'язку з тяжкою втратою.
Добра пам'ять про Лідію Олексіївну Харченко збережеться у наших серцях.
Федерація профспілок Кіровоградської області

 

Привітання

травнева листівка 077e9

 

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

28 квітня – Всесвітній день охорони праці
Курс «Гідросили» - на сучасні робочі місцяP10427-112815 55d26
Належні умови та охорона праці є необхіднішими для успішної діяльності і розвитку підприємств компанії «Гідросила». На підприємствах взяли курс на створення сучасних робочих місць, де поряд із впровадженням новітніх технологій, встановленням сучасного обладнання створюються комфортні виробничі та безпечні умови праці.
Щорічно вкладаються значні кошти в оновлення виробничих фондів та верстатного парку. Інвестиції у нове обладнання та на реконструкцію виробничих приміщень у 2020 році склали на АТ «Гідросила» - 45,9 млн. грн., ПрАТ «Гідросила АПМ» - 30,6 млн. грн.
Комплексними заходами з охорони праці на 2021 рік на ці цілі передбачено на АТ «Гідросила» - 6,5 млн.грн., на ПрАТ «Гідросила АПМ» - 345 тис.грн.
Крім цього, відповідно до вимог міжнародних стандартів на підприємствах впроваджені і діють «Система екологічного менеджменту», «Система менеджменту якості», «Система менеджменту охорони здоров'я та безпеки праці». З метою подальшого вдосконалення системи управління охороною праці продовжуються роботи із впровадження міжнародного стандарту OHSAS:18001. Так, згідно з новим стандартом «Ідентифікація небезпек, пов'язаних із безпекою праці, оцінка ризиків та визначення заходів з управління ризиками» розроблені «Реєстри ідентифікації небезпек та оцінки ризиків в області охорони праці» для значної частини стаціонарних робочих місць, розташованих у цехах та виробництвах.
Відповідно до цього стандарту на підприємстві поставлена мета - детально проаналізувати та виявити важливі фактори, які впливають на безпеку робочого місця. Для цього досліджуються технологічні процеси, стан обладнання і його відповідність вимогам нормативів, фактори навколишнього середовища на робочому місці, ергономічні фактори, небезпечні та шкідливі речовини, шум, вібрація та інше. Далі, в процесі ідентифікації небезпек, формується відповідний «Реєстр». Якщо за результатами оцінювання (методики) значення ризику перевищує допустимі, робоча група розробляє заходи щодо його зниження, що в свою чергу зведе до мінімуму рівень виробничого травматизму. У цих процесах, безперечно бере участь і профком.
До речі, відповідно до Закону «Про охорону праці» витрати, спрямовані на охорону праці, передбачено у розмірі 0,5 відсотка від фонду оплати праці, а в компанії «Гідросила» у 2020 році ці витрати склали 1,8 відсотка, що майже у 4 рази більше.
Сергій Олійник,
Голова профкому єдиної
первинної профспілкової
організації «Гідросила»

 

ЗАЯВА

ЗАЯВА
Президії Федерації професійних спілок України щодо зареєстрованих у Верховній Раді України законодавчих ініціатив влади, спрямованих на «дерегуляцію» трудових відносин

Федерація професійних спілок України висловлює глибоке обурення з приводу реєстрації у Верховній Раді України чергових законопроєктів, спрямованих на демонтаж в Україні гарантованої Конституцією України, міжнародним та європейським правом, згода на обов'язковість якого була надана вищим законодавчим органом держави, системи захисту найманих працівників від свавілля роботодавців у трудових відносинах.
Так, 13.04.2021 групою народних депутатів України від провладної монобільшості було зареєстровано законопроєкт № 5371 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність». Кількома днями пізніше, 16.04.2021, на закритому від представників соціальних партнерів та громадськості позачерговому засіданні Уряду схвалено розроблений Мінекономіки законопроєкт № 5388 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції трудових відносин».
Законопроєктом № 5371 передбачається фактичний розподіл найманих працівників на декілька категорій щодо рівня захищеності їх прав трудовим законодавством. Для працівників підприємств, що відносяться до юридичних осіб публічного права (створених рішеннями органів влади або місцевого самоврядування), а також працівників великих приватних компаній з чисельністю понад 250 осіб передбачається зберегти чинний режим захисту трудових прав, визначений, зокрема, Кодексом законів про працю України та відповідними спеціальними законами і підзаконними актами. Для найманих осіб приватних компаній малого і середнього бізнесу, а також із заробітною платнею вище восьми мінімальних зарплат, пропонується встановити так званий договірний режим регулювання трудових відносин. Згідно з нововведенням роботодавцеві і працівникові пропонується «на власний розсуд за взаємною згодою врегулювати свої відносини в частині виникнення і припинення трудових відносин, системи оплати праці, норм праці, розміру заробітної плати з урахуванням встановленого законом граничного мінімального розміру, надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат, норм робочого часу та відпочинку з додержанням норм загальної тривалості робочого тижня, тривалості щотижневого відпочинку та інших прав і гарантій». Положення трудового договору, що не виконуватимуть визначених законодавством гарантій, визнаватимуться чинними та такими, що не погіршують становище працівника. Окрім того, проєктом дозволяється звільнення працівника з ініціативи роботодавця без пояснення причин за умови виплати компенсації у розмірі трьох мінімальних заробітних плат.
Законопроєктом № 5388 пропонується дозволити встановлювати в індивідуальному трудовому договорі додаткові, не передбачені законодавством, права, обов'язки працівника, причини для його звільнення. Пропонується запровадити можливість індивідуального визначення для працівників трудового розпорядку, режиму роботи, відпусток, залучення до надурочних робіт. Документ запроваджує новітню систему матеріальної відповідальності працівників майже у всіх випадках виходу з ладу обладнання, устаткування, комплектуючих. На додачу, пропонується мінімізувати можливості захисту прав працівників профспілками, позбавивши їх права погодження звільнень працівників за ініціативою роботодавця, а також мінімізувавши рівень впливу профспілки на визначення умов праці підприємцями.
Разом вищезазначені законодавчі ініціативи, запропоновані представниками влади, де-факто створюють можливості для експлуатації найманих працівників в Україні та повного і безконтрольного диктату роботодавця, який апріорі має більше можливостей та впливу у трудових відносинах. Вважаємо, що їх реалізація може призвести до масових порушень гарантованих Конституцією та міжнародним законодавством прав найманих працівників, зокрема їх права на об'єднання та колективний захист, а також подальшого виїзду українців на роботу за кордон та погіршення соціально-економічного становища в державі.
Федерація професійних спілок України рішуче засуджує подібні ініціативи та докладатиме максимальних зусиль задля консолідації своїх членів, прогресивних вітчизняних та міжнародних інституцій, професійних спілок і громадських об'єднань, з метою протидії спробам подальшого просування вищезазначених законопроєктів усіма законними засобами, в тому числі із застосуванням колективних дій.
Закликаємо представників органів влади і роботодавців відмовитись від підтримки законопроєктів № 5371 і № 5388 у запропонованій редакції, сісти за стіл переговорів та спільними зусиллями, із залученням сторін соціального діалогу, науково-експертного середовища, громадянського суспільства завершити розпочату роботу з підготовки збалансованого проєкту нової редакції Трудового кодексу України, що враховуватиме кращий світовий досвід, міжнародні та європейські стандарти і норми у сфері трудових прав, а також новітні глобальні та вітчизняні тенденції і виклики соціального й економічного розвитку.

 

ВИЗНАЧИЛИ ПРІОРИТЕТНІ ЗАВДАННЯ

ВИЗНАЧИЛИ ПРІОРИТЕТНІ ЗАВДАННЯФПУ 85df6
20 квітня у режимі відеоконференції відбулось засідання Президії Федерації профспілок України, на якому було обговорено і прийнято рішення з низки важливих та актуальних питань соціально-економічного захисту працівників в умовах карантинних обмежень та розглянуто інші питання профспілкової діяльності.
У своєму виступі щодо укладення Меморандуму про співпрацю між Федерацією професійних спілок України та Міжнародною громадською організацією «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я», Голова ФПУ Григорій Осовий зазначив, що метою цього документу є консолідація зусиль Сторін з розробки, реалізації заходів і програм, спрямованих на забезпечення превентивних заходів щодо недопущення порушень прав і свобод людини та громадянина, зокрема права на працю, безпечні умови праці, соціальний захист, на об'єднання у профспілки, встановлення та просування гендерної рівності на робочому місці, усування всіх форм дискримінації у сфері праці.
Меморандум допоможе в забезпеченні доступу громадян до якісної та своєчасної правової допомоги, з урахуванням нових викликів обумовлених поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та сприятиме підвищенню рівня інституційної спроможності правозахисної діяльності ФПУ, всеукраїнських профспілок і територіальних профоб'єднань.
Президія одноголосно схвалила Меморандум.
На його виконання затверджено Спільний план заходів про співпрацю на 2021 рік.
Члени Президії обговорили питання про пропозиції ФПУ до проєкту Бюджетної декларації України на 2022–2024 роки.
З інформацією виступив заступник голови ФПУ Олександр Шубін, який зазначив, що підготовлено аргументовані Профспілкові пропозиції до проєкту Бюджетної декларації на 2022–2024 роки, які спрямовані кардинальне підвищення розмірів основних державних соціальних стандартів та гарантій, поступовому наближенню заробітної плати до рівня країн Європейського Союзу. А їх реалізація забезпечить належний рівень соціального захисту громадян, у тому числі шляхом гідного функціонування систем охорони здоров'я, освіти і науки.
Президія взяла за основу Профспілкові пропозиції до проєкту Бюджетної декларації України на 2022–2024 роки
Керівництву президія доручила заручитися підтримкою СПО з метою консолідації зусиль профспілок і поінформувати соціальних партнерів, народних депутатів. Забезпечити моніторинг за їх проходженням
Президія розглянула питання про стан безпеки праці та захист здоров'я працівників в умовах пандемії COVID-19. З інформацією з цього питання виступив заступник Голови ФПУ Євген Драпятий, який наголосив, що для істотного поліпшення профспілками цієї роботи необхідно підвищити ефективність використання наявного кадрового потенціалу технічної інспекції праці профспілок та можливостей профспілкових виборних органів різних рівнів, постійно контролювати негативні процеси у сфері безпеки праці, своєчасно й активно впливати на їх перебіг, кваліфіковано й ефективно захищати права спілчан, особливо в умовах надзвичайної ситуації, викликаної пандемією СOVID-19. І закликав взяти активну участь у заходах із відзначення Всесвітнього Дня охорони праці в Україні у 2021 році та з вшанування пам'яті загиблих на виробництві.