Архів новин
2020
Лютий
ПнВтСрЧтПтСбНд
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291

Бий свій свого... Або І знову про державних службовців


Як кажуть, не встигло ще висохнути чорнило після травневої постанови КМУ №91 (за Уряду Гройсмана) про 50-відсоткове скорочення державних службовців, як уже 10 вересня Верховна Рада поспіхом проголосувала у першому читанні за законопроект №1066 «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади», у якому знову черговий сюрприз, звісно, для держслужбовців. Як не дивно, але, мабуть, усі народні депутати починали своє професійне життя із державної служби. І нинішні парламентарі дуже поважно називають себе: ми – державні службовці. Але в чому різниця? По-перше, вони уже не того польоту. По-друге, якби на них поширювався законопроект №1066, а не про статус народного депутата, то, мабуть, вони спішно б залишали стіни ВРУ...
Дуже влучно характеризує цей законопроект прислів'я: «Бий свій свого, щоб чужий боявся». Він рясніє такими новаціями, які збагнути дуже важко. Причому, продумано настільки хитромудро, аби держслужбовці не могли захистити свої діючі права і гарантії. Розробники законопроекту відразу відсікли цю можливість, увівши норму про непоширення на них законодавства про працю (ніби вони другосортні). Цей законопроект попросту знищить законне регулювання трудових відносин державних службовців майже у всіх сферах, включаючи оформлення трудових відносин, гарантій в оплаті праці, виплати компенсацій.
Обухом по голові б'є запровадження для державних службовців контрактної форми без чіткого визначення випадків її застосування, на що вказував Конституційний Суд України. Що важливо для працюючої людини? Стабільність. Упевненість на робочому місці – це добрий стимул працювати краще, відточувати професійну майстерність для забезпечення ефективної реалізації державної політики. А контракт має відтінок тимчасовості. Його застосування на посадах держслужбовців, на мій погляд, недоречне, адже ці посадовці з першого трудового кроку зобов'язані навчатися, удосконалюватись, підвищувати кваліфікацію, складати екзамени, щорічну оцінку... Контрактна система нівелює цю відпрацьовану систему.

Останнє оновлення (Середа, 25 вересня 2019, 11:52)

Детальніше...

 

Шановні працівники лісу та ветерани галузі!


Прийміть найщиріші і найтепліші вітання з нагоди
професійного свята!загружено cefd8
Ви представляєте прекрасну, життєдайну і вічну професію – розумом, серцем і руками створюєте унікальний, безцінний дарунок людству, прикрашаєте землю зеленими насадженнями, працюєте на національне багатство і здоров'я населення, гарантуєте екологічну безпеку, забезпечуєте майбутнє нації. Ви залишаєте гарний, незабутній для багатьох поколінь слід. Честь і хвала Вам за невтомність і відданість справі! Ми пишаємося Вами, геніями лісових масивів, господарями зеленої планети. Приємно, що у лісовому господарстві Кіровоградщини діє потужна, чисельна обласна організація профспілки, її структурні підрозділи. Щороку Ваші колективні договори відзначаються серед кращих. Це Ваш захист і впевненість у завтрашньому дні. Профкоми, обком профспілки роблять все можливе, аби Ви отримували гідну заробітну плату, працювали у безпечних умовах, могли добре відпочити.
Нехай усе вирощене і створене Вашими руками на кіровоградських лісових просторах служить людям на радість і добро! Здоров'я Вам, фізичного і морального, щастя, професійного і родинного, удачі, завжди і у всьому, успіхів у всіх починаннях! Хай Вас надихають рідні люди, підтримують колеги, а доля збагачує життєвою мудрістю, світлою енергією та невичерпним натхненням!

З повагою
Голова Федерації профспілок області Максим Баланенко

 

Готуємось до прийняття нового Трудового кодексу!

Готуємось до прийняття нового Трудового кодексу!
Сьогодні профспілками направлено параламентарям низку постатейних поправок до проекту нового Трудового Кодексу України.
У Верховній Раді України 29 серпня 2019 року зареєстровано проект Трудового кодексу України (реєстр. № 0955) (далі – проект Кодексу), прийнятий Парламентом в першому читанні за основу за підтримки 258 народних депутатів України VIII скликання. Історія цього проекту починалася з 27 грудня 2014 року, коли у Верховній Раді України зареєстровано проект Трудового кодексу України, внесений народним депутатом України Папієвим М.М. (реєстр.№ 1658).
20 травня 2015 року за результатами роботи представників сторін соціального діалогу народними депутатами України Гройсманом В.Б., Денісовою Л.Л., Папієвим М.М. до Верховної Ради України за тим же № 1658 надано на заміну доопрацьований проект Трудового кодексу.
Авторами проекту Трудового кодексу (реєстр. № 1658 доопрац.) за основу взяті напрацювання до попередніх проектів.
Комітет на засіданні 20 травня 2015 року схвалив проект і рекомендував Верховній Раді України для прийняття його у першому читанні.
5 листопада 2015 року Верховна Рада України прийняла проект Трудового кодексу України (реєстр.№ 1658 доопрацьований) у першому читанні за основу та доручила Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням зауважень і пропозицій суб'єктів права законодавчої ініціативи та внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.
Для підготовки проекту Трудового кодексу до другого читання Комітетом була утворена Робоча група з представників уряду, профспілок, роботодавців, науковців у галузі трудового права. Протягом 2015-2017 років Робоча група провела більше ніж 40 засідань, на яких удосконалено положення законопроекту № 1658 (доопрац.), розглянуто та прийнято рішення більше як по 1885 пропозиціям.
У квітні 2017 року Комітетом прийнято рішення про внесення проекту Трудового кодексу на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.
Проект Трудового кодексу, що був підготовлений до першого читання, пройшов експертизу Міжнародного бюро праці щодо відповідності його положень міжнародним нормам і стандартам. У Меморандумі технічних коментарів МБП до проекту висловлено 59 рекомендацій, в основному щодо регулюючого характеру проекту, інші – конкретні рекомендації щодо регулювання трудових відносин.
З урахуванням наданих рекомендацій МБП СПО об'єднань профспілок напрацьовано низку постатейних поправок до проекту Кодексу, які направлені 6 вересня 2019 року Голові Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, депутатським фракціям і групам у Верховній Раді України, народним депутатам України з метою внесення їх від суб'єктів права законодавчої ініціативи у встановленому Регламентом Верховної Ради України порядку для врахування під час підготовки проекту Кодексу до другого читання, а також підтримки під час голосування у Парламенті.

Департамент правового захисту ФПУ

 

Оформити пенсію, не виходячи із дому

Оформити пенсію, не виходячи із домуDSC04559 - копия b0ad6
У рамках співпраці ФПО та головного управління Пенсійного фонду в області відбулася зустріч профспілкового активу із заступником начальника головного управління Пенсійного фонду України в області Юрієм Шарпінським, начальником управління інформаційних систем та електронних реєстрів Оленою Пархоменко, головним спеціалістом відділу методології та організації роботи з обслуговування громадян Валентиною Зав'яловою.DSC04565 - копия 8f3c1
Відкрив зустріч голова ФПО Максим Баланенко. Юрій Шарпінський проінформував про новації Пенсійного фонду. Згідно із прийнятими урядовими рішеннями проведено кілька перерахунків пенсій різним категоріям громадян. Основні з них – це індексація пенсій з 1 березня та встановлення одноразової доплати до пенсії; перерахунок з 1 квітня працюючим пенсіонерам без їхнього звернення; перерахунок з 1 липня у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму та встановлення до пенсії доплати до 2000 грн. особам, які мають необхідний страховий стаж.
Активно впроваджуються єдині стандарти обслуговування в усіх сервісних центрах головного управління. На території області 114 кваліфікованих спеціалістів надають повний спектр послуг в 24 сервісних центрах. Обслуговування громадян проводиться незалежно від місця їхнього проживання. Сервісні центри мають розумне пристосування для осіб з особливими потребами: це облаштування пандусами, табличками, з продубльованим рельєфно-крапковим шрифтом Брайля, наявність медичних аптечок, облаштування місць, призначених для паркування транспортних засобів людей з інвалідністю, засобами відеоспостереження.DSC04563 - копия 3f3b7
В 11 об'єднаних територіальних громадах працює 12 віддалених робочих місць та 12 віддалених робочих місць створено в ЦНАПах, сільських радах, установах, організаціях, на підприємствах. В цілому з початку року надано 1903 послуги. Це надання консультацій з питань пенсійного забезпечення та прийом і видача документів. На сьогодні проведено оснащення усіх віддалених робочих місць сучасною комп'ютерною технікою, що дає можливість отримання громадянами усього спектру послуг. (подання заяв про призначення (перерахунок) пенсій, замовлення пенсійних посвідчень, видача довідок про доходи пенсіонера та інших довідок з реєстру застрахованих осіб, тощо).
Популярності набирає взаємодія громадян з Пенсійним фондом через сервіси Веб-порталу електронних послуг. На сьогодні в особистому кабінеті працює низка сервісів для пенсіонерів, громадян та страхувальників, зокрема це: налаштування послуги безплатного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи); отримання довідок, достовірність яких підтверджується QR-кодом і не потребує ні підпису ні печатки (про розмір сплачених внесків (форма ОК-5), витяг із реєстру застрахованих осіб, довідка про розмір пенсії); отримання застрахованими особами через особистий кабінет інформації про страховий стаж та щомісячні відрахування єдиного соціального внеску роботодавцем, в тому числі щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу. А також електронні «Довідки про трудовий та страховий стаж» працівників для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності.
Крім того, з кінця липня реалізовано технологію призначення пенсії за принципом «одного відвідування», або «один дотик».
На Веб-порталі Фонду запрацював функціонал дистанційного подання заяви на призначення (перерахунок) пенсії та виготовлення пенсійного посвідчення із можливістю прикріплення заявником самостійно електронних копій документів.
Мешканці Кіровоградщини відтепер можуть оформити пенсію, не виходячи із дому – в один дотик. Першими, хто перевірив новацію на собі, стали жителі Новгородківського району, міст Олександрії, Світловодська та Знам'янки, які наступного дня після оформлення заяви на Веб-порталі Пенсійного Фонду та надання сканкопій документів, отримали підтвердження того, що пенсію їм призначено.
В чому перевага такого способу? Ані черг, ані витрат власного часу на відвідування сервісного центру.
Що для цього необхідно? Електронний цифровий підпис та наявність Інтернету на комп'ютері.
Як скористатися? 1. Зареєструватися на Веб-порталі електронних послуг https://portal.pfu.gov.ua/. 2. Обрати пункт "Заява на призначення пенсії". 3. Заповнити анкету. 4. Завантажити документи. 5. Підписати заяву електронним підписом. 6. Відправити її до ПФУ. 7. Дочекатися СМС (протягом 10 днів) і прийти до сервісного центру за своїм посвідченням. Наразі триває розробка мобільного додатку.
Валентина Зав'ялова відповіла на запитання, які хвилюють профспілкових активістів. Наприклад, чи мають право жінки виходити на пенсію у 55 років? Ні, уже такого права вони не мають. На сьогодні жінки, які народилися із 1 квітня по 30 вересня 1960 року, мають право вийти на пенсію у 59 років, далі – у 59 з половиною років, потім – у 60 років. Турбує також питання виходу на пенсію за вислугу років. Це питання зараз на розгляді. Багато запитання було щодо виплати 10 окладів при виході на пенсію педагогів та медиків. Ця норма діє.
Олена Пархоменко звернулася з аудиторії перед пенсійного віку та закликала скористатися послугами веб-порталу або сервісного центру Пенсійного фонду і поцікавитися інформацією про себе, яка накопичена з 2000 року. Всі відомості про пільговий стаж, про періоди перебування у центрі зайнятості, про зарплату, дату прийому та звільнення з роботи. Усі ці дані зберігаються у Пенсійному фонді. Сьогодні пенсія з 2000 року призначається за даними персоніфікованого обліку. Не варто чекати 60 років, уже у 40-45 років треба цікавитися майбутньою пенсією, чи внесені всі дані, чи сплачені у повному обсязі внески, чи правильно зазначені умови праці і т. д.
Марія Іванова

Останнє оновлення (Четвер, 22 серпня 2019, 10:18)

 

У профспілках знакова подія – підписано Меморандум

У профспілках знакова подія – підписано МеморандумDSC04553 - копия b471f
У Федерації профспілок Кіровоградської області сталася знакова подія – підписано Меморандум про співпрацю між Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області та ФПО.
До такого спільного рішення сторони Меморандуму дійшли, керуючись Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, Конституцією України, законами «Про безоплатну правову допомогу» та «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», іншими нормативно-правовими актами, спрямованими на реалізацію та захист конституційних прав і свобод людини та прагнучи забезпечити максимальну ефективність здійснюваних заходів при досягненні спільних цілей.
Голова ФПО Максим Баланенко, підписуючи Меморандум, зазначив, що завдання Федерації профспілок області та Центру збігаються: правова допомога спілчанам, усім громадянам, їх навчання, попередження від необачних кроків. «Думаю, будемо співпрацювати у цьому напрямку тісно, плідно розвиватимемо наші стосунки на місцях, під час конкретних ситуацій». Максим Баланенко назвав мету Меморандуму - це консолідація зусиль Сторін, спрямованих на недопущення порушень прав і свобод людини, зокрема на безоплатну правову допомогу. Меморандум – це відправна точка, основа для розроблення подальших заходів, спрямованих на розвиток взаємодії і співробітництва Сторін.
Представив Регіональний центр, який працює з 2012 року, його директор Леонід Кропліс. «Центр надає безоплатну допомогу як у цивільних, так і кримінальних справах. У реєстрі Центру 180 адвокатів, які теж надають послуги безоплатно. Первинну допомогу ми теж надаємо, причому усім без винятку, а вторинну допомогу - супровід у судах здійснює або адвокат, або наш працівник. У кримінальних справах надаємо допомогу усім, а у цивільних справах – 15 категоріям. У місяць по цивільних справах буває до 6 тисяч звернень. Наша робота не замикається кабінетами – ми виїжджаємо у госпіталь, зустрічаємося з АТОвцями, з іншими колективами і проводимо роз'яснювальну роботу. Загалом я дуже радий, що ми підписуємо цей Меморандум, адже профспілки захищають інтереси людей, а ми захищаємо більше незахищені верстви населення, дохід яких не перевищує двох прожиткових мінімумів. Коли поєднати дві сили – профспілкову і Центру, результат буде очевидніший. Люди повинні знати, що вони у захисті своїх прав не самотні – за них є кому постояти. Хай звертаються ті, кого образили, кому не виплачують зарплату, кого незаконно звільнили, по відношенню до кого скоюються різні порушення. Ми допомагаємо, починаючи із консультації, написання позовної заяви і до забезпечення супроводу у судах, включаючи Верховний».
Із структурою Регіонального центру, алгоритмом його дій ознайомила заступник директора Центру Олена Шишкарьова. «На Кіровоградщині діють 4 таких Центри, які забезпечують надання безоплатної вторинної правової допомоги в області: Регіональний та три місцевих. Регіональний центр надає допомогу лише у кримінальних провадженнях. Працюємо цілодобово, є черговий, яких отримує інформацію від певних органів, за потреби зв'язується з адвокатом. Безоплатна допомога тільки для клієнта, роботу адвоката оплачує держава. Ця інформація є відкритою на нашому сайті. Захищаємо права дітей. Будь-яка дитина, яка потребує правової допомоги, може до нас звертатися, а також АТОвці, внутрішньо переміщені особи, а в основному – соціально незахищені верстви населення. Місцеві центри приймають заяви безпосередньо від заявників. Нещодавно було відкрито доступ до нашої бази (на сайті зазначена адреса), тож можна з нею знайомитися і знаходити відповіді на свої запитання. Думаю, що наша співпраця у цьому плані буде корисна, адже і профспілки, і ми покликані відновлювати порушені права людей».
Сторони домовилися про проведення спільних заходів і виїздів у райони та трудові колективи.
Марія Іванова

 

Шановні колеги, друзі!

Шановні колеги, друзі!den-stroitelya-otkrytka 0fe0f
Щиро вітаємо Вас із чудовим професійним святом – Днем будівельника!
Це свято бере витоки із 1993 року. Саме тоді, 26 років тому, Указом Президента України був встановлений святковий день для працівників будівельної галузі. Це вияв високої значимості Вашої професії.
Ви представляєте красиву і вічну професію будівельника, своєю невтомною щоденною працею піднімаєте її престиж і значення для багатьох поколінь. Тобто Ваше покликання – творити, дарувати людям затишок та комфорт, залишати у спадок чудові споруди.
Ми пишаємося вишуканими спорудами зодчих минулого, які є візитною карткою нашого краю, з глибокою шаною ставимося до культурної спадщини та сучасних авторських будівель.
Саме завдяки Вам отримують нове життя архітектурні шедеври, стають кращими й ошатнішими рідні вулиці і площі. Ми переконані, попереду у вас велика робота, адже в країні розпочато реалізацію масштабної програми житлового будівництва. Кіровоградщині та країні в цілому потрібні Ваші знання, уміння і золоті руки. Віримо, що своєю творчою щоденною працею Ви досягнете нових високих результатів, а Ваші імена будуть вписані у літопис нашого краю.
З почуттям глибокої вдячності за неоціненний вклад у розбудову рідного краю, від щирого серця бажаємо Вам – робітникам, інженерно-технічним працівникам і службовцям, ветеранам будівельного комплексу, працівникам будівельних матеріалів, викладачам, студентам та ліцеїстам будівельних навчальних закладів – міцного здоров'я, щастя, родинного благополуччя, миру, добра, стабільності та нових успіхів у Ваших справах на благо України! Хай Ваші оселі будуть наповнені добробутом, святковим і веселим настроєм!
Зі святом Вас! Слава Україні!
З повагою
Григорій Святун, голова Кіровоградської обласної організації профспілки працівників будівництва і промбудматеріалів

 

Олег Голімбієвський: «Плани прості: бачити свою територію кращою»

Олег Голімбієвський: «Плани прості: бачити свою територію кращою»DSC04541 - копия f23f5
Обком профспілки працівників державних установ і профспілка в цілому буквально б'ють в набат з приводу зловісного проекту постанови КМУ №91, який передбачає скорочення граничної чисельності працівників райдержадміністрацій на 50 відсотків. Позиція профспілкової сторони зрозуміла: не допустити порушення трудового законодавства, неаргументованого масового скорочення. (Проект не був погоджений із спільним представницьким органом профспілок). Працюючи із профорганізаціями на місцях, обком профспілки вивчає також точку зору керівників РДА, які теж опинилися у невизначеній ситуації і яких не раз доводилося захищати. Із цього приводу наша розмова з головою Голованівської РДА Олегом Голімбієвським, у якого неординарний погляд на проблему.
- Як Ви сприйняли проект постанови, яка Ваша позиція щодо прогнозованого повального скорочення штату?
- Я людина, яка все життя працювала у реальному секторі економіки, на великих бюджетонаповнюючих підприємствах, тому добре розумію: щоб добре жили родина, район, територія, країна, повинна бути пропорція: кількість із сошкою має перевищувати кількість із ложкою. Розвиток будь-якої території залежить від економіки, природних ресурсів і людей. Якщо є симбіоз, буде перспектива розвитку території, тому, як би це не звучало, добре розумію, що кількість управлінців має бути значно меншою. Сьогодні районний бюджет – 82 млн. грн., бюджети сільських і селищних рад – 59 млн. грн., а на їхнє утримання йде 26 відсотків. Як виробничник розумію, що так швидко наповнити бюджет ми не зможемо, а ось зменшити кількість «із ложкою» реально. Можна більш раціонально розподілити функції, посади і жодної катастрофи не станеться.

Детальніше...

 

Працюють на упередження

Працюють на упередженняDSC04536 ba9b9
Сьогодні для держслужбовців, особливо тих, які працюють у РДА, немає важливішого питання, ніж обговорення проекту постанови КМУ №91, що стосується скорочення граничної чисельності працівників райдержадміністраDSC04545 - копия 349d1цій на 50 відсотків. Це питання тримає на контролі як обком профспілки працівників держустанов, так і ЦК профспілки, та вживають заходи на упередження. Голова обкому профспілки працівників держустанов Віктор Федотов проводить зустрічі з районними організаціями профспілки, аби не наламати дров під час ймовірного скорочення.
Цими днями відбувся семінар-навчання для профактиву Голованівської районної організації профспілки, під час якого Віктор Федотов висловив позицію профспілки щодо проекту постанови КМУ №91. Перш ніж гамузом робити чергову «утряску» колективів, потрібно законодавчо урегулювати чимало питань, а також визначив дії райкому профспілки під час можливого скорочення: обов'язкове погодження цих заходів із профкомом, попередження його за 3 місяці, дотримання трудового законодавства, захист прав працівників. Боротьба має бути за кожну людину!
Обговорювалися також питання щодо підвищення зарплати держслужбовцям та посадовим особам органів місцевого самоврядування, оздоровлення працівників та їхніх дітей зі знижкою, яку забезпечує обком профспілки, роботи з тими керівниками установ, які намагаються ліквідувати первинні профорганізації, а такі приклади є, наприклад, в Олександрії...
Марія Іванова

 

Літо-2019. Знову у «Бригантині»

Літо-2019. Знову у «Бригантині»
Традиційно оздоровча стежка для дітей працівників підприємств «Гідросила», «Гідросила АПМ» та інструментального заводу «ЛЕЗО» пролягає до оздоровчого закладу «Бригантина». Це випробуваний і перевірений часом табір, з яким «гідросилівці» поріднилися. Слово – голові профкому єдиної первинної профорганізації «Гідросила» Сергію Олійнику: «Незважаючи на жодні негаразди на «гідросилівських» підприємствах питанням оздоровлення працівників та їхніх дітей приділяється велика увага, для цього виділяються певні кошти. У колективному договорі записано, що працівники сплачують лише 10 відсотків вартості путівки, решту – підприємства. Цього року склалася несприятлива ситуація на підприємствах, тому профком прийняв рішення по співфінансуванню оздоровлення і доставки дітей. Тобто для батьків нічого не змінилося. Жодній дитині ми не відмовили. За три зміни оздоровили майже 90 дітей. Цього літа, як ніколи, немає ні скарг, ні нарікань – лише гарні відгуки і вдячність за можливість оздоровити дітей на пільгових умовах. За будь-яких обставин ми від цієї гарантії не відступаємо, і я радий, що керівництво підприємств соціально налаштоване і для нього, як і для профкому, діти – у пріоритеті.
Маємо ми ще власну базу відпочинку «Прибій» на березі Чорного моря. Тут відпочивають сім'ї. У колдоговорі також передбачене пільгове оздоровлення. Подбали ми про те, щоб дітям тут було весело. Вже не один рік запрошуємо організатора дозвілля Василя Коломійця. Це культорганізатор від Бога, уміє працювати з дітьми, придумує різні захоплюючі масові заходи, тож відпочиваючі ходять за ним юрбами. Це конкурси, змагання, «Караоке»... Для цієї роботи профком виділив необхідні кошти та закупив усе необхідне».
Своїми відгуками про відпочинок діляться батьки та діти. Любов Скрипай: «Для кожної родини важливо, щоб їхні діти мали можливість улітку оздоровитися. Таку можливість нашим дітям надає ЄППО «Гідросила». Табір завжди дружно зустрічає наших дітей, тому вони із задоволенням туди їдуть і оздоровлюються. Набираються нових емоцій і щасливі повертаються. Із захопленням розповідають про події, які там відбувалися. Моїй доні 12 років, а вона уже уп'яте відпочиває у "Бригантині», і щоразу хоче повертатися туди знову. Головний показник для батьків: дитина весела і щаслива».
Марія Скрипай: «Цього літа, мені здається, було найкраще. Стільки усього нового і цікавого, що просто очі розбігаються. Наприклад, мене вразили нові гуртки, такі, як самбо для дівчат, йога. Саме їх я й обрала – дуже сподобалося, за короткий час освоїла багато вправ. Мамі присилала відеоролики. Наш загін отримав кубок «Найкращий загін» серед середньої ліги. Табір – це не тільки відкриття, пізнання, а й нові знайомства. Цього літа також були найкращі вожаті, які зробили цю зміну веселою і яскравою. У ніч закриття зміни ми винесли матраци у хол, ми переглядали фільми, слухали музику і так заснули. Захід носив назву «Королівська ніч». Для нас вона стала незабутньою».
Лілія Горенко: «Щороку їздимо туди і щоразу привозимо щось нове. Їздили у різні табори, але зупинилися на «Бригантині». Там гарна місцевість, природа, просто райський куточок. Гарні умови проживання, відповідальні вожаті, різноманітне калорійне харчування. Донька не дуже апетитна, але там усе з'їдала і дуже хвалила страви. Тобто, наші діти потрапляють у надійні руки. На жаль, наступного літа ми уже в табір не потрапляємо, бо донька буде вступати до вишу, і вона з цього приводу сумує. На мою думку, табір дає спілкування, самостійність і паростки дружби. Після повернення це помічаєш: усе хоче робити сама. А як поверталися із табору, треба було бачити: не могли розпрощатися».
Катерина Горенко:«Мені 16 років, я виросла із «Бригантиною». Цього літа я перебувала шостий раз і отримала паспорт «бригантинця». Щороку подобалося відпочивати, а цього літа – особливо. Цікавинки забезпечували вожаті та самі діти. Я відвідувала секцію з волейболу: щодня тренувалися, потім були змагання. Наш загін посів перше місце. Мені подобається ця гра, у ній стільки азарту! Завоювали також перше місце із перетягування канату. Івана Купала святкували на річці, за українською традицією стрибали через багаття, водили хороводи. Залюбки відвідувала дискотеки. Табір допомагає багато в чому: це і розвиток, і почуття дружби. З минулого року у мене, завдяки табору, з'явилася подруга. Поки що «Бригантина» не сниться, але дуже туди хочеться».
Катерина Мельникова: «Донька їхала уперше, дуже хвилювалися за неї. Їй 10 років, але не дуже самостійна. На радість нам, батькам, повернулася із табору більш зібрана. Там було строго: чистота у кімнаті, усі речі мали бути на своїх місцях. Тепер і вдома хоче усе робити сама. Самостійність і акуратність прищепив їй табір. Здається, за зміну в таборі вона стала більш упевнена, подорослішала».
Ліза Мельникова: «Найбільше мені сподобалися екскурсії до річки, я навіть плавати навчилася. Було багато гуртків, я відвідувала «Електроніку». Навіть змогли з дівчатами зробити сигналізацію від хлопців. Моя телефонна книжка поповнилася новими іменами – це мої друзі. Із задоволенням поїду у табір наступного літа».
Юрій Лизунов: «Синові дуже подобається відпочивати в таборі, повертається веселий, з новими враженнями, навичками і знаннями. А задоволений син – задоволені й ми, батьки. Я знаю, що він у безпеці, за нього і за інших дітей відповідають. Ми дуже задоволені, що профком надає нам пільгові путівки і діти мають змогу оздоровлюватися на всі сто відсотків. Син не хотів навіть їхати з табору, просився ще залишитися».
Олександр Лизунов: «Мені 12 років. Я уже старожил у таборі – четверте літо там відпочивав, але щоразу знаходжу багато цікавого. Там кожен день – неповторний: ігри, робота у гуртках, квести, екскурсії. Я відвідував авіамодельний і радіогурток: там ми паяли, робили мікросхеми, як дорослі, ліхтарики, які світилися від батарейок телефонів. Ходили на річку, але замало. За домівкою не сумував, настільки там було захоплююче. Найбільше сподобалися дискотеки, там училися танцювати. На наступне літо уже замовив татові путівку».

 

Шановні працівники мужньої професії – металург!

1554704230 15 85b9e
Шановні спілчани підприємств металургійної галузі!
Щиро вітаємо Вас із професійним святом!
Бажаємо успіхів у досягненні поставлених завдань на робочих місцях, міцного здоров'я, сімейного благополуччя, щастя, святкового настрою, творчих та особистих здобутків, душевної рівноваги. Нехай метал тече рікою, полум'яного вогню випромінює любов, а твердість духу, витримка і злагодженість будуть присутні в щоденній роботі. Низький уклін Вам за важку й важливу працю! Удалих результатів у всіх Ваших починаннях! Хай Вас надихають рідні люди, підтримують колеги, а доля збагачує життєвою мудрістю, світлою енергією та невичерпним натхненням!

З повагою
Голова Федерації профспілок області Максим Баланенко

 

Світла пам'ять

Світла пам'ятьDSC04528 - копия 9d5be
Назавжди відійшов у інший світ високий професіонал, чудовий співрозмовник і просто гідна людина – Богданов Борис Павлович. Важко змиритися з тим, що про цю гарну людину доводиться говорити у минулому часі.
Він багато років незмінно очолював обласну організацію профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення і не тільки уміло захищав інтереси спілчан, а й піклувався про збереження та розвиток галузі. Це була людина на своєму місці, яка уміла інтелігентно і фахово вести переговори із партнерами, переконувати їх та принципово відстоювати свою точку зору. Завдяки зусиллям Бориса Павловича збережено не одну первинну профспілкову організацію, укладено дієві колективні договори. Його шанували і цінували у трудових колективах, до нього прислухалися керівники підприємств та колеги. Тому спілчанам і колегам завжди не вистачатиме його поради, розуміння і підтримки.
Федерація профспілок області та її членські організації глибоко сумують з приводу тяжкої втрати – смерті Богданова Бориса Павловича та висловлюють щире співчуття його рідним та близьким. З нами назавжди залишаться світлі спогади про колегу та добра пам'ять про нього.

 

Екскурсії вихідного дня !

Екскурсії вихідного дня !DSC 0108 005e9
Група гідросилівців зі своїми сім'ями на День конституції за маршрутом вихідного дня відвідали м. Чернігів та «Гетьманську столицю» - м. Батурин. IMG 6027 2c8b3Таку поїздку для спілчан єдиної профорганізації «Гідросила» організував профспілковий комітет.
Під час 2-денного екскурсійного туру гідросилівці ознайомились з княжим містом Чернігів, якому більше ніж 1300 років, його визначними пам'ятками та побачили гетьманську столицю Батурин, який був заснований в 1575 році, як столиця автономної лівобережної України і гетьманська резиденція.IMG 6037 fa0dfIMG 6044 49e9aIMG 6173 29960IMG 6189 05491
За відгуками працівників «Гідросили», вони приємно провели час та зберегли позитивні емоції на все життя.