Архів новин
2019
Листопад
ПнВтСрЧтПтСбНд
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

Відповідальність роботодавця за ненарахування індексації заробітної плати

Відповідальність роботодавця за ненарахування індексації заробітної плати

               Індексація грошових доходів населення – це законодавчо встановлений механізм підвищення грошових доходів населення, який дозволяє частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг (ст. 1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» №1282).

Індексація доходів населення віднесена до державних соціальних гарантій. Її мета – підтримувати достатній життєвий рівень громадян та їх купівельну спроможність в умовах зростання цін (ст. 18 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» №2017).

Про те, що заробітна плата підлягає індексації, чітко сказано також у ч. 5 ст. 95 КЗпП України та ст. 33 Закону України «Про оплату праці» №108.

Процедура індексації регулюється Постановою КМУ від17 липня 2003 року №1078 «Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення». Індексацію зобов’язані проводити всі роботодавці незалежно від форми власності (ст. 19 Закону №2017).

Детальніше...

 

Відзначили ювілей

Відзначили ювілейFB IMG 1554889201149 - копия a7581
В обласній філармонії відбувся масштабний урочистий концерт з нагоди 30-річчя творчого об'єднання молодіжний клуб «Імідж» обласного центру дитячої та юнацької творчості, керівником якого є заслужений працівник освіти України Наталія Долгополова.FB IMG 1554883095066 - копия a857b
Молодіжний клуб «Імідж» виховує та готує найкращих ведучих, шоуменів, акторів, дипломатів, журналістів та громадських діячів, які згодом стають відомими на всю Україну. Підтвердженням цього є кілька поколінь випускників, які завітали на ювілей, аби привітати рідний клуб та викладачів. Деякі не змогли приїхати, адже знаходяться в інших країнах, в різних куточках світу, але все одно переказали свої відеопривітання. За всі роки існування «Іміджу» його вихованцями стало приблизно три тисячі дітей та підлітків!FB IMG 1554889138216 - копия a0296
На святковому концерті «іміджисти» презентували свої найкращі номери та постановки, театральні дійства, програми, продемонстрували усю палітру неймовірних костюмів та реквізиту, за допомогою яких клуб уже котрий рік створює найяскравіші та найфеєричніші шоу для дітей на будь-яке свято! FB IMG 1554887665481 1 - копия ec9e6Виступи «Іміджу» завжди вражають не тільки своєю видовищністю, а й тим, що кожна постановка має свій глибокий філософський зміст, кожен номер доносить певну думку, дає глядачам урок, настанову та натхнення. «Імідж» несе ідею добра та любові у світлі душі молодого покоління.
Наталя Долгополова є унікальною особистістю! З почуттям поваги та вдячності неймовірна кількість людей особисто привітала талановитого педагога: випускники клубу народний депутат України – Дмитро Лінько, проректор Київського університету, доктор політичних наук, професор, директор Інституту журналістики та міжнародних відносин, професор кафедри міжнародних відносин, професор Варшавської школи менеджменту та Лондонської школи економіки і політичних наук, колишній директор Національного палацу мистецтв «Україна» - Інна Костиря, заступник начальника управління освіти, молоді та спорту Лідія Францівна Шатна, начальник відділу сім'ї та молоді міської ради Кропивницького - Дорохіна Людмила, помічник начальника управління з питань зв'язків зі ЗМІ та громадськістю управління державної служби, надзвичайних ситуацій України в області, старший лейтенант служби цивільного захисту – Мочак Оксана, а також випускники різних поколінь.FB IMG 1554883106351 - копия 7b1f9
Найголовнішим проявом визнання стала Почесна грамота Кіровоградської обласної державної адміністрації та обласної ради за вагомий внесок в реалізацію державної політики у сфері освіти і культури області, якою була нагороджена Наталя Долгополова.
Не залишились без уваги і помічники Наталії Костянтинівни – викладачі молодіжного клубу «Імідж», кожен з яких відповідає за певний напрямок підготовки «іміджистів» та були нагороджені Подяками Кіровоградської обласної ради та Грамотами Кіровоградського обласного ЦДЮТ.
Цього дня багато дружніх побажань було адресовано «Іміджу». Серед інших, привітав молодіжний клуб «Імідж» із 30-м Днем народження голова профкому Сергій Олійник та вручив цьому колективу Подяку єдиної первинної профорганізації «Гідросила» за багаторічну і активну співпрацю по проведенню культурних заходів на підприємстві, високий професіоналізм та вагомий внесок у духовне збагачення і естетичне виховання підростаючого покоління.
«Гідросилівці» щиро вдячні «Іміджу» за багаторічну та приємну співпрацю. Цей колектив завжди допомагає в проведенні на підприємстві культурних заходів, таких як «День першокласника», концертів до професійного свята «Дня машинобудівника», до 8 Березня. Діти заводчан із задоволенням відвідують новорічні ранки, в організації яких, безпосередньо приймає участь «Імідж». На кожне наше звернення, від молодіжного клубу «Імідж» ми отримуємо підтримку й розуміння. А коли виступають діти, створюється чудова атмосфера, це завжди гарний настрій, радісно і приємно. Юні артисти «Іміджу» дарують світло творчості Кропивницькій публіці і виступають задля задоволення глядача, а високий професіоналізм та творчий пошук цього колективу, викликають повагу й захоплення.
Справжнє щастя бачити на одній сцені дітей, очі яких горять натхненням, самовідданих педагогів та вдячних випускників ! Ще раз вітаємо Молодіжний клуб «Імідж» з ювілеєм ! Більше Вам перемог, талановитих вихованців та творчих проривів !
Більше фото: http://www.fasebook.com/pg/kocdut/photos/?tab=album&album_id=2253735164877250
Сергій Олійник,
Голова ЄППО «Гідросила»

 

На крилах 48 весни молодих учителів Кіровоградщини

На крилах 48 весни молодих учителів Кіровоградщини
Зльоти молодих учителів області, яким уже виповнилося 48 років, стали невід'ємною частинкою життя і обкому профспілки працівників освіти і науки України (він дає їм старт), і усього учительства краю. Зліт – це не просто добра традиція, а майданчик для знайомств, спілкування й обміну досвідом, презентація здобутків освітян і шкільних колективів. Тільки замислитися: ті вчителі, які були героями перших зльотів, сьогодні передають естафету молодим колегам. Цьогорічний зліт був присвячений 80-річчю утворення області та 100-річчю від дня народження педагога-земляка І. Г. Ткаченка.DSC04261 81ffa
Свою ходу зліт розпочав із обласного музично-драматичного театру. Молодих учителів вітали голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, перший заступник голови ОДА Сергій Коваленко, начальник управління освіти і науки, молоді та спорту ОДА Володимир Таборанський, ректор ДЦПУ ім. Винниченка Олег Семенюк, директор обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Людмила Корецька. DSC04262 c04fcВони говорили про відповідальну місію вчителя, про реформи, які відбуваються у школі. І саме, розбудовуючи нову українську школу, вчительство повертається до творчої спадщини видатних педагогів-земляків Василя Сухомлинського та Івана Ткаченка, напрацьовує освітні системи у фокусі яких буде дитиноцентризм. Якщо для учителя будуть створені умови, він готовий зробити диво: навчати, виховувати, вкладати у дітей душу. Сьогодні обласна влада системно працює над тим, щоб освітянам працювалося комфортно, а школи поповнювалися сучасним обладнанням.DSC04267 92b6e
Про те, яку системну роботу з молодими вчителями проводить обком профспілки працівників освіти і науки, розповів в. о. голови обкому профспілки Сергій Петров. Він відзначив, що молоді освітяни роблять перші кроки не лише у професії, а й у пошуковій, інноваційній та громадській діяльності. У свій час обком профспілки започаткував саме для такої активної молоді обласну премію ім. І. Г. Ткаченка. За 15 років її удостоїлися більше 120 чоловік. DSC04266 be1fbОбком профспілки напередодні зьоту провів анкетування, отримавши, позитивні відгуки про перші кроки на роботі, адаптацію, умови праці та, з'ясувавши, які у них є проблеми. А вони типові: низька оплата праці у молодих вчителів та здебільшого відсутність житла. Над цими проблемами й працюватиме обком профспілки, залучаючи владу.
Кульмінаційним моментом зльоту стала передача естафети передового педагогічного досвіду молодим учителям. Побували учасники зльоту й у важливому для їхньої подальшої освітянської діяльності закладі – обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, адже саме тут підвищуватимуть кваліфікацію.
Далі маршрут молодих вчителів проліг до опорного навчального закладу «Богданівська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. І. Г. Ткаченка. Хвилюючим був перегляд фільму про Ткаченка, де прозвучав фрагмент із його голосом. Феномен педагога-новатора в тому, що він створив власну систему навчання, яка випередила вітчизняну педагогіку. Він ініціював організацію учнівських навчально-виробничих бригад, перетворив школу у науково-педагогічну лабораторію трудового навчання, виховання і професійної орієнтації України, розробив Кодекс правил поведінки. Мріяв створити містечко юності. Герой Соціалістичної Праці, заслужений учитель України, кандидат педагогічних наук – це далеко не повний перелік відзнак учителя-новатора. Про використання спадщини Ткаченка в умовах реформування освіти розповіла начальник відділу освіти Знам'янського району Віта Сидоренко, а сільський голова Анатолій Іващук, учень Івана Ткаченка розкрив образ феноменального вчителя, компасом якого була сумлінна праця. Він умів згуртувати і дорослий, і дитячий колективи навколо себе, захопити не тільки своїм предметом математики, а й позакласними справами. Його мета була – не лише дати знання учням, а й підготувати їх до життя, дати їм трудові навички. Багато зробив для розвитку села.

Детальніше...

 

«Весняна акварель»

«Весняна акварель»
Які ми звикли бачити картини? Написані фарбами на полотні. А картини, виконані в іншій техніці – це щось новее, незвичне. Наприклад, сьогодні популярним стає живопис вовною, як ще називають його «вовняна акварель».1553594915984 c3590
Ознайомитися із полотнами, виконаними у техніці живопис вовною, і навіть доторкнутися до цього виду мистецтва мали змогу студенти фізико-математичного факультету ЦДПУ імені Винниченка та члени Молодіжної ради Федерації профспілок області (відбулося спільне засідання Молодіжної ради ФПО та відділу мистецтв обласної бібліотеки для юнацтва ім. Маланюка).
Відкрила захід завідувач відділу мистецтв, член Молодіжної ради ФПО Наталія Таратута. А керівник гуртка «Арт-майстерня», що діє при КЗ «НВО СЗНЗ І ступеня Гармонія» – Гімназія імені Тараса Шевченка – ЦПВ «Контакт» міської ради міста Кропивницького Ірина Тисак презентувала виставку творчих робіт «Весняна акварель». Від картин не можна було відірвати погляду. Вони м'які, теплі та дуже ніжні. Кожна картина – це справжній витвір мистецтва.
Представлені на виставці роботи – це результат річної праці не тільки майстрині а й членів гуртка «Арт-майстерня». Ірина Володимирівна розповіла про свої улюблені картини, про те, як захопилася живописом вовною. До речі, вдома у неї робіт небагато – вона охоче дарує їх своїм друзям в Україні й за кордоном..
Найцікавіший момент під час заходу - майстер-клас зі створення картини у техніці «вовняна акварель», який провела Ірина Тисак ,а помічницями були її учні – Марія Потапенко, Анна Шепеленко та Єлизавета Щерба.
Марія Іванова

 

ЖКГ: чи є світло в кінці тунелю?

ЖКГ: чи є світло в кінці тунелю?DSC04245 - копия 74ca8
Житлово-комунальна сфера сьогодні нагадує мінне поле, яке непросто перейти рядовим споживачам: можна «підірватися», дивлячись на усе зростаючі суми у платіжках за компослуги. На кінець січня 2019 року борги із сплати за газ склали 334 млн. грн., опалення - 243 млн, утримання будинків - 50 млн., води - 27, вивезення побутових відходів - 6, електроенергію - 142 млн. грн. Всього 802 млн. грн. У листопаді минулого року ця сума була майже наполовину меншою. До того ж, споживачів постійно лякають запровадженням штрафів за несвоєчасну оплату компослуг.DSC04239 - копия 21369 Одним словом, ситуація – шокуюча. Ось чому Федерація профспілок Кіровоградської області ініціювала розгляд питання «Про реалізацію в області державної політики у галузі житлово-комунального господарства» на засіданні обласної тристоронньої соціально-економічної ради.DSC04241 - копия 685d9
Як зазначив голова ФПО Максим Баланенко, хвилює те, що в боржниках - переважна більшість споживачів, які просто не в змозі сплатити сьогоднішню вартість послуг. «Якщо так, то чи сплатять вони ще й штрафи? На мою думку, мало що дасть роз'яснювальна робота зі споживачами (як пропонує департамент ЖКГ), якщо відсутня можливість сплатити борги. Не має сумніву, що борги мають і бюджетні установи, і держава, що в свою чергу призводить до складного фінансового стану підприємств ЖКГ, високої собівартості послуг - як наслідок підприємства не мають можливості модернізувати обладнання. А це в свою чергу - високі втрати і знову все лягає на тарифи, які просто не під' ємні. Споживачі вимушені шукати власні виходи із ситуації, як сталося із «тепловиками» Кропивницького. Тривають масові відключення від мереж, що призводить до розбалансування систем, зменшення обсягу споживання».
Зважаючи на таку ситуацію, ФПО запропонувала у рішенні тристоронньої ради департаменту житлово-комунального господарства ОДА посилити роботу щодо виконання зобов'язань, взятих за Територіальною угодою, особливо щодо впровадження заходів на зменшення споживання енергоресурсів, зменшення непродуктивних втрат теплової енергії і води, що у свою чергу забезпечить беззбиткову діяльність підприємств ЖКГ та зниження рівня тарифів.
Про те, як забезпечує зобов'язання щодо розвитку ЖКГ облдержадміністрація, розповіла директор департаменту житлово-комунального господарства ОДА Ольга Довжук. За її словами, торік підприємствами ЖКГ було забезпечене стабільне надання всього спектру житлово-комунальних послуг, хоча на більшості з них через зношеність основних засобів спостерігається нестійкий фінансовий стан, тому вони непривабливі для зовнішніх інвесторів. Фінансовий результат від діяльності підприємств ЖКГ – збитки у сумі 117,1 млн. грн.
Торік для поліпшення фінансового стану підприємств ЖКГ органами місцевого самоврядування профінансовано 122,6 млн. грн., на 2019 рік на ці заходи заплановано майже 100 млн. грн. Значні кошти освоєно у рамках державної програми енергоефективності. Найбільше підприємство області у сфері централізованого водопостачання та водовідведення ОКВП «Дніпро-Кіровоград» продовжує співпрацю зі Світовим банком в рамках «Другого проекту розвитку міської інфраструктури». Для зменшення заборгованості споживачів комунальних послуг, пропонується укладати договори реструктуризації боргів, що дасть можливість споживачам отримувати житлову субсидію.DSC04244 - копия 6c864
На засіданні ради було обговорено ще одне болюче питання, яке стосується ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ». Місцева влада, зважаючи на невиконання орендарем комунального підприємства договору оренди ЦМК державного комунального підприємства теплових мереж «Кіровоградтеплоенерго, договір розірвало. За рішенням міської ради планується забрати орендоване майно і приєднати його до діючого теплогенеруючого комунального підприємства «Теплоенергетик». Проте в рішенні нічого не визначено про подальшу долю працівників цього підприємства. Поки що їх поголовно попереджають про наступне звільнення через 2 місяці. Йдеться майже про 300 чоловік. Зважаючи на складний стан ринку праці в області, працевлаштування ймовірних безробітних буде дуже складним. Тому ФПО звернулася до директора департаменту вивчити це питання спільно з міськвиконкомом з метою врегулювання цієї проблеми та збереження працівників підприємства, які будуть затребувані для обслуговування повернутого з оренди майна. ФПО і обласна галузева організація профспілки триматимуть на постійному контролі хід цієї ситуації. Підтримує дії профспілок і відділення НСПП в області.
Марія Іванова

Останнє оновлення (Четвер, 07 березня 2019, 09:29)

 

ЗВЕРНЕННЯ

ЗВЕРНЕННЯ
Президії ФПУ до членів профспілок з нагоди
виборів Президента України
Шановні спілчани!
Під час виборів Президента України без перебільшення буде вирішуватися доля України на найближчі 5 років.
Вага вибору кожного з нас є високою. Цього разу у президентських перегонах на найвищу державну посаду заявили про свою участь рекордна кількість претендентів. Громадяни, голосуючи за того чи іншого кандидата, обиратимуть не лише яскраву особистість, а й візьмуть на себе відповідальність за майбутнє країни. Наш з вами вибір безпосередньо матиме вплив на подальший розвиток Української держави, забезпечення миру і безпеки, незмінність її зовнішньополітичного курсу на європейську інтеграцію.
Федерація профспілок України, яка представляє інтереси понад 5 млн членів профспілок з різними політичними поглядами та уподобаннями, в основі своєї діяльності керується демократичними цінностями, верховенством права. Пріоритетом профспілок є забезпечення прав людини на працю, гідну оплату, безпеку на робочих місцях, соціальний захист ветеранів праці, гарантування доступної і якісної професійної освіти молоді та забезпечення їхньої зайнятості.
Профспілкові лідери й активісти, члени профспілок під час зустрічей з кандидатами на посаду Президента мають порівнювати пріоритети своєї діяльності, цілі та завдання, окреслені у Стратегії діяльності ФПУ на 2016–2021 роки «Європейський вибір», з основними положеннями передвиборних програм.
Професійні спілки очікують від кандидатів у президенти не нищівної критики один одного, а широкої дискусії щодо їх програмного бачення подальшого розвитку України як суверенної і незалежної, демократичної, соціальної, правової держави. Дієвих кроків, які будуть здійснені на рівні держави і місцевого самоврядування для досягнення:
 миру та стабільності в суспільстві, непорушності державних кордонів;
 справедливого правосуддя на основі верховенства права, рішучого подолання корупції;
 стійкого економічного зростання за рахунок розвитку промисловості, подолання тіньової економіки, створення високооплачуваних робочих місць як альтернативи масового виїзду українців на заробітки за кордон;
 справедливого розподілу результатів праці; забезпечення гідної зарплати і наближення її до рівня країн ЄС;
 створення належних умов гідного життя, подолання бідності, забезпечення доступу до медичної допомоги, освіти, отримання професії, житла;
 припинення безконтрольного підвищення споживчих цін і тарифів ЖКГ, транспортних послуг, енергоносіїв, які не забезпечені відповідним зростанням трудових доходів, пенсій, соціальних виплат, стипендій;
 забезпечення конституційних прав профспілок на свободу об'єднання, гарантування їх правозахисної діяльності в інтересах людей праці; захист від незаконних зазіхань на профспілкову власність, недопущення перешкоджання статутній діяльності профспілок представниками влади і роботодавців;
 розширення народної демократії, запровадження права народної законодавчої ініціативи, відкликання народних депутатів за невиконання своїх обов'язків, гарантування конституційного права на мирні зібрання та страйк.
Закликаємо членів профспілок уважно аналізувати програми кандидатів на посаду Президента, звіряти їх з профспілковими трудовими і соціальними пріоритетами, зробити свідомий відповідальний вибір.
Поважаймо свою власну гідність як виборця і розуміймо особисту відповідальність за майбутнє України.
Звертаймося до спілчан із закликом прийти 31 березня ц.р. на виборчі дільниці і виконати свій громадянський обов'язок.
ФПУ як демократична організація, всеукраїнські профспілки, територіальні профоб'єднання відкриті для діалогу з кандидатами на посаду Глави держави, які поділяють і готові втілювати цінності трудової людини.
5.03.2019 р.

 

Шановні жінки!

Шановні жінки!

Від усієї душі вітаю Вас
зі святом весни,
краси і надії – 8 Березня!

Незважаючи на всі негаразди,
хай жіночий день
додасть всім настрою,
оптимізму і віри у майбутнє,
пробудить бажання жити,
діяти і творити!
Міцного здоров'я всім, добра,
радості, благополуччя,
достатку і довголіття!
Нехай ваші серця завжди
буде зігріті теплом рідних
і повагою близьких людей!

З повагою
Максим Баланенко,
Голова Федерації профспілок
Кіровоградської області

flowers-1245820  340 55329

 

Як виживати із новим податком?

Як виживати із новим податком?IMG-ec57eae5e87decdb28e1862ea0a53272-V 366ab
У Кропивницькому відбулося позачергове спільне розширене засідання Організації роботодавців області та обласного відділення УСПП. Мета засідання – формування спільної позиції громадських об'єднань підприємців, роботодавців, представників експертної спільноти та бізнесу щодо розв'язання нагальних проблем у реальному секторі економіки, акцентуючи увагу на неприпустимості формування та застосування місцевих податків (у т. ч. податок на землю) без врахувань пропозицій суб'єктів господарювання, заснованих на їх збалансованості, передбачуваності, ефективності. У засіданні взяв участь представник ФПО.IMG-7a86c3d04190a7a9d4245277bf54a712-V 7f2a9
Справа в тому, що нові, захмарні податки на землю уже почали діяти. У Держгеокадастрі пояснюють, що нові коефіцієнти призначатимуть тим підприємствам, які не внесли відомості про призначення землі. Тобто їм потрібно терміново оформити кадастрові номери на землю.
Що найбільше хвилює у цій ситуації профспілки? Податок на землю – це непередбачувані витрати, які тяжким вантажем ляжуть на плечі підприємствам. А це може відбитися на рівні оплати праці, на економічному захисті працівників, може обернутися заборгованістю із виплати зарплати, у цілому знецінити гарантії, передбачені колективними договорами.
До убивчих тарифів підприємці отримали не менш убивчий податок на землю. Як виживати?
Марина Тур,
Юрисконсульт Федерації профспілок області

 

«Охорона праці очима дітей»

«Охорона праці очима дітей»
Під такою назвою триває конкурсу дитячого малюнка. 27 лютого журі підбило підсумки обласного етапу цього конкурсу, який традиційно присвячується Дню охорони праці. Організовує конкурс – управління Держпраці в області. Як уже повідомлялося, його мета - популяризація безпечної праці серед молоді, знайомство з умовами праці батьків, виховання навичок безпеки свого життя.
Цьогоріч до управління з усіх регіонів області надійшло понад 600 робіт, кожна з них – це своєрідний шедевр дитячого малюнка. Усі роботи вражають авторським стилем та баченням дитиною дорослих питань охорони праці. Усі твори виконані майстерно: як олівцем, так і олійними та акварельними фарбами, гуашшю.
Журі у складі представників управління Держпраці в області, управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА, департаменту культури, туризму та культурної спадщини ОДА, Федерації профспілок області, ПАТ «Миколаївський експертно-технічний центр», управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в області визначило переможців у трьох вікових групах.
І вікова група (6-10 років)
І місце – Марія Бацина, м. Кропивницький, ЦДЮТ «Надія» КЗ «Науковий ліцей»,
ІІ місце – Дарина Мишковська, Камбурліївська ЗОШ І-ІІІ ступенів (Онуфріївський р-н), ІІІ місце – Поліна Борисенко, Мечиславська філія Благовіщенського НВК №1.
ІІ вікова група (11-14 років)
І місце – Сергій Островський, Компаніївська ЗШ І-ІІ ступенів Компаніївської селищної ради, ІІ місце – Валерія Грекова, НВК «Знам'янська ЗШ І-ІІІ ст. №3-гімназія», ІІІ місце – Каріна Шевченко, НВК «Павлиська ЗОШ І-ІІІ ст. – ліцей імені В.О.Сухомлинського» Онуфріївської РДА
ІІІ вікова група (15-18 років)
І місце – Олеся Шалагіна, Олександрвський районний центр дитячої та юнацької творчості, ІІ місце – Станіслав Камінський, НВК «Знам'янська ЗШ І-ІІІ ст. №3-гімназія», ІІІ місце – Світлана Безугла, НВК «Долинська гімназія» -ЗОШ І-ІІІ ст. №3.
Відзначені роботи будуть відправлені у столицю для участі у Всеукраїнському етапі конкурсу «Охорона праці очима дітей».
Марія Іванова

 

Соціальний діалог з багатьма запитаннями

Соціальний діалог з багатьма запитаннямиDSC04222 - копия c753f
Відбулося засідання Ради Федерації профспілок області, на якому розглядалося питання щодо розвитку соціального діалогу.DSC04214 - копия 80688
Як зазначила заступник голови ФПО Оксана Терлецька, важливу роль у цій роботі відіграє Територіальна угода, у якій є спеціальний розділ «Соціальний діалог». Прикладом співпраці можна назвати роботу обласної тристоронньої соціально-економічної Ради, на засіданнях якої розглядаються актуальні для області питання, наприклад, щодо перспективи реформування галузі охорони здоров'я, використання праці неоформлених працівників, дій сторін соціального діалогу щодо збереження та розвитку трудового потенціалу та стан підготовки інженерних і робітничих кадрів закладами вищої та профтехосвіти області для потреб економіки регіону, розвитку соціального діалогу в умовах децентралізації.
Конструктивний діалог склався між управліннями освіти і науки, департаментами соціального захисту населення, культури і туризму та культурної спадщини, охорони здоров'я і відповідними обласними організаціями профспілок.
Прикладом розвитку соціального діалогу є співпраця з відділенням Національної служби посередництва і примирення, Головним управлінням Пенсійного Фонду України, обласним центром зайнятості, управлінням Держпраці.DSC04217 - копия eb8cd
Найбільш результативною формою соціального діалогу залишається укладання і виконання колективних договорів, під захистом яких перебуває 158 тисяч працівників або 88,5 відсотка працюючих (в Україні 75,6%). Кількість працівників, які охоплені колдоговорами в області зросла майже на 5 відсотків (в Україні зменшилась на 2,2 відсотка). Основні завдання колдоговірної роботи на 2019 рік: забезпечення продуктивної зайнятості, недопущення масових звільнень, а в разі їх виникнення - соціальної підтримки працівників, які попереджені про наступне звільнення. У випадках ліквідації, реорганізації, що тягнули за собою скорочення чисельності або штату працівників, профспілкові організації вимагали надання інформації про причини наступних звільнень не пізніше 3 місяців. Часто саме ця норма колдоговору допомагала збереженню працівників, бо за 3 місяця ситуація іноді мінялася у кращий бік.DSC04220 - копия 84f09
Як правило, ключовими для профкомів були домовленості щодо оплати праці. Обов'язковим для профкомів завданням є встановлення колдоговорами мінімальної місячної тарифної ставки на рівні галузевих угод. Ця норма переважно виконується.DSC04227 - копия f7731
Профспілкові організації домагалися через колдоговори підвищення сум витрат, спрямованих на запровадження непередбачених законодавством пільг та виплат працівникам і членам їхніх сімей. Більше 3 тис. грн. виплачено кожному працівникові на ці цілі торік в АТ «Гідросила», близько 2 тисяч в АТ «Ельворті». Традиційно значні кошти виділяються ПАТ НВП «Радій», ТОВ «Побузький феронікелевий комбінат», філією Кременчуцька ГЕС», підприємствами лісового господарства.
Оксана Терлецька звернула увагу на такий момент: законодавством встановлено зобов'язання роботодавця відраховувати кошти первинним профорганізаціям на культмасову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, але не менш ніж 0,3% фонду оплати праці працівників. За минулорічною профспілковою звітністю із 1700 первинок отримували такі кошти лише 394. Це, можна сказати, ціна соціального діалогу на виробничому рівні.
Незважаючи на недоліки в розвитку соціального діалогу, все ж можна сказати, що саме він сприяв розвитку економіки області, досягненню позитивних результатів у забезпечені трудових прав працівників. Торік спостерігався приріст промислового виробництва і сільгосппродукції, ріст роздрібного товарообороту. Збільшились надходження до зведеного бюджету області і місцевих бюджетів. На 24 відсотка виросла середня зарплата і склала більше 7 тисяч. Зросла реальна зарплата. На всіх підприємствах, де діють профорганізації (крім ТДВ «Світловодське кар'єроуправління») погашено борги із зарплати. Удалось уникнути серйозних трудових затяжних конфліктів.
У листопаді 2018 року ФПУ та Федерація роботодавців України підписали Меморандум про спільні зусилля щодо забезпечення прав працівників, зокрема про підвищення рівня оплати праці та її частки у собівартості виробленої продукції з метою її наближення до європейських стандартів, збереження та розвиток трудового потенціалу. У цій роботі великі сподівання профспілки покладають на обласне об'єднання роботодавців, яке визнає Меморандум обов'язковим до виконання документом. Є надія, що цей Меморандум ляже в основу нової Територіальної угоди, яку планується підписати у цьому році.DSC04230 - копия 5944c
Сьогодні варто визнати, що існуюча розгалужена мережа соціального діалогу недостатньо ефективно використовується для вирішення соціально-трудових проблем. Порушуються конституційні права людини праці, скасовуються та обмежуються соціальні гарантії і стандарти, відбувається пряме нехтування інтересами людини праці. Влада зруйнувала систему оздоровлення та лікування працюючих та членів їхніх сімей, у тому числі і дітей, запровадила на користь монополістів кабальні ціни на газ, електроенергію, тарифи на комунальні послуги. Ріст цін, у тому числі й на продукти харчування, товари першої необхідності, призвів до значного зубожіння працюючих. Не можна сказати що профспілки мовчали. Профспілкове об'єднання направляло звернення до Президента, Прем'ер-міністра України, Верховної Ради України з питань: перегляду ціни на природній газ для населення, про захист права осіб, зайнятих на роботах з важкими й шкідливими умовами праці та ін. Отримували відписки.
ФПО намагається використовувати співпрацю з нардепами від Кіровоградщини, але не до всіх можна достукатись. Очевидно, треба на чергових виборах нардепів спробувати підписати договори про співпрацю в обмін на підтримку на виборах. А поки що предметна співпраця, як така відсутня. Лише один приклад: Обґрунтоване звернення надсилалось ФПО у вересні 2018 року до народних депутатів щодо підтримки пропозицій профспілок, які торкалися соціального блоку питань у проекті Державного бюджету на 2019 рік. DSC04234 - копия 17cfaГоловна увага зверталась на недопущення прийняття ВРУ пропозиції уряду залишити прожитковий мінімум на І півріччя 2019 року у розмірі, який діє з грудня 2018 року. Аргументували, що 1921 гривня, яка є основою формування зарплати призведе до зниження купівельної спроможності громадян. Пропозицію не підтримали.
Зважаючи на те, що мирний соціальний діалог – безрезультативний, профспілки України провели 17 жовтня 2018 року акцію протесту, в якій взяли участь 15 тисяч членів профспілок з усієї України. Реакція Прем'єра на звернення профоб'єднання була, як ніколи, серйозна. Прем'єр особисто дав доручення віце-прем'єрам і 7 міністрам надати відповідь ФПО за вимогами обласних зборів. Уже вирішуються питання:
- розрив між найвищою і середньою зарплатою на підприємстві буде не вище 15 (сьогодні 200);
- доручення органам влади посилити контроль за оформленням трудових відносин і ліквідації тіньової зайнятості;
- розроблено стратегію розвитку промисловості, яка проходить регламентні процедури, і до якої розробляється План заходів на 2019-2020 роки;
- на 2019 рік на фінансування медичних закладів заплановано 15,3 млрд грн. (на 2 млрд. грн. більше, ніж у минулому році).DSC04236 - копия e35efDSC04237 - копия 1ce7c
Але все це автоматично не запрацює - потрібен контроль з боку профспілок.
Уже більше десятка років профспілкова сторона звертається до Президента, ВРУ, КМУ, про визнання Генеральної угоди, галузевих і територіальних угод, колдоговорів правовими актами, але реакція нульова. Владі це не потрібно.
Прес-центр ФПО

Останнє оновлення (Четвер, 28 лютого 2019, 12:47)

 

АНОНС

АНОНСзнак ФПО c21c6


28 лютого 2019 року о 10-й годині у Федерації профспілок області відбудеться VІ засідання Ради ФПО. На засіданні розглядатиметься актуальне питання - «Про реалізацію стратегічних напрямів діяльності ФПО на 2014-2019 роки щодо розвитку соціального діалогу». У засіданні, крім членів Ради, візьмуть участь соціальні партнери - представники обласної та міської влади, роботодавці.
Прес-центр ФПО

 

Вічна пам'ять героям

Вічна пам'ять героямDSC04203 - копия 3b124
20 лютого Федерація профспілок області та її членські організації вшанували Героїв Небесної Сотні, які були розстріляні 18 лютого 2014 року на Майдані у Києві.DSC04204 - копия 2d5a9
До пам'ятного знаку Героям Майдану поклали квіти та запалили лампадки. Варто пам'ятати подвиг тих, хто віддав своє життя у боротьбі за свободу та незалежність України. DSC04207 - копия 80b30DSC04208 - копия db4afВічна пам'ять героям!
Прес-центр ФПО