Архів новин
2020
Листопад
ПнВтСрЧтПтСбНд
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

ФПУ у боротьбі за права працівників і профорганізацій

ФПУ у боротьбі за права працівників і профорганізаційзавантаження 1 2c29f

Федерація профспілок України підсумувала, що зроблено протягом року (березень 2019 – березень 2020 рр.).
Активна участь ФПУ у формуванні та реалізації економічної політики. За наполяганням ФПУ до Планів пріоритетних дій Уряду включено низку профспілкових пропозицій: створено Департамент промислової політики Мінекономрозвитку; створено Національний комітет з промислового розвитку, до складу якого включено голову ФПУ Г. В. Осового; у 2020 році Урядом замість Національного комітету з промислового розвитку утворено Координаційний центр з питань промисловості, до складу якого увійдуть представники СПО; укладено Генеральну угоду на 2019-2021 роки; підписано Меморандум з Федерацією роботодавців України, проект Меморандуму про співпрацю між ФДМ та ФПУ; підтримка збільшення локалізації виробництва продукції для державних потреб; розвиток виробництва вітчизняної сільгосптехніки; програма фінансової підтримки розвитку фермерських господарств.
Зменшення впливу монополій на населення. Зменшено норми споживання у разі відсутності індивідуальних газових лічильників. Досягнуто суттєвого зменшення запланованого НКРЕКП підвищення тарифів на послуги транспортування природного газу. Продовжується робота з просування профспілкової пропозиції щодо нових підходів до ціноутворення на природний газ для населення з обов'язковим урахуванням обсягів та собівартості газу внутрішнього видобутку. Профспілками надано низку зауважень при внесенні змін до порядку надання населенню житлових субсидій. Започатковано масштабний процес реформування житлово-комунальної сфери.

Детальніше...

 

Ініціатива профкому

Ініціатива профкомуIMG 20200408 161152 46fe0
Відомо, що пасажирський транспорт у Кропивницькому на період карантину функціонує в режимі доставки на роботу та підвезення додому працівників лише тих підприємств, що забезпечують діяльність критичної для міста інфраструктури. А як бути іншим працівникам? Єдина первинна профорганізація «Гідросила» проявила ініціативу і взяла на себе оплату двох автобусів із перевезення з віддалених районів міста спілчан – працівників АТ «Гідросила» та ПрАТ «Гідросила АПМ» на роботу та після робочої зміни по домівках. Люди не повинні у складний період терпіти незручності та дискомфорт.
Сергій Олійник,
Голова ЄППО "Гідросила"

 

Звільнення в умовах карантину

Звільнення в умовах карантину
Запровадження на території України карантину не є самостійною правовою підставою для звільнення працівника з ініціативи роботодавця.
Однак карантин може розглядатися як передумова для проведення роботодавцем процесу скорочення чисельності або штату працівників.
Така підстава вимагає від роботодавця вжиття таких обов'язкових заходів:
• повідомити державну служби зайнятості про звільнення, якщо звільнення є масовим;
• попередити працівника про звільнення не пізніше ніж за два місяці;
• запропонувати працівникам вакантні посади, якщо такі є в наявності та відповідають освіті та кваліфікації працівника;
• отримати згоду профспілкового органу на звільнення тих працівників, у разі, якщо профспілковий орган був створений на підприємстві;
• виплатити працівнику вихідну допомогу у розмірі середнього місячного заробітку.
Слід враховувати, що працівник може бути звільнений з посади виключно у разі наявності змін в організації виробництва і праці роботодавця. Як показує судова практика, доказами наявності таких змін, зокрема, можуть слугувати службові записки чи висновки уповноважених підрозділів на підприємстві, наказ з обґрунтуваннями про необхідність внесення змін у структуру і штатний розпис підприємства, у якому зазначається перелік посад, кількість працівників, які підлягатимуть скороченню.
Слід зазначити, що працівник не може бути звільнений в період його тимчасової непрацездатності, а також в період перебування у відпустці, також не допускається звільнення вагітних жінок та жінок, які мають дітей віком до трьох років (до 6 років – у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду), одиноких матерів при наявності дитини віком до 14 років або дитини з інвалідністю.
Факт запровадження карантину не дає підстав роботодавцям звільняти працівників. Усі без винятку звільнення повинні відбуватися виключно у площині вимог чинного трудового законодавства.
Поряд з цим роботодавцям при проведенні звільнень працівників поза межами лінії закону необхідно враховувати, що грубе порушення законодавства про працю є кримінальним правопорушенням, відповідальність за яке передбачена ст. 172 КК України. Санкція статті передбачає застосування штрафу у розмірі від 34 000 до 51 000 гривень або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або виправні роботи на строк до двох років.

 

Про соціально-трудові відносини, колективні трудові спори в Україні

Про соціально-трудові відносини, колективні трудові спори в Україні
Упродовж січня-березня 2020 року в результаті заходів, здійснених НСПП у ході сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) та запобігання їх виникненню, погашено заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 216,3 млн. грн від загальної суми боргу (539,3 млн. грн), що стала основною причиною виникнення спорів та конфліктних ситуацій.
За цей період Службою проведено 1200 примирних процедур, спрямованих на сприяння вирішенню КТС(К) та запобігання їх виникненню, зокрема 1110 узгоджувальних зустрічей та 90 засідань примирних комісій.
Упродовж звітного періоду НСПП сприяла вирішенню 253 КТС(К) (3 – на національному, 3 – на галузевому, 5 – на територіальному, 242 – на виробничому рівнях), у яких брали участь понад 1,4 млн працівників 6727 суб'єктів господарювання.
Управління соціального діалогу та
колективно - договірного регулювання ФПУ

 

ДЛЯ ТИХ , КОМУ ЗА 60

ДЛЯ ТИХ , КОМУ ЗА 60старі 2cc8a
Великий резонанс викликали нещодавно прийняті постановою №211 норми щодо обмежень стосовно громадян, яким більше 60 років, у зв'язку з карантином.
Люди від 60 років зараз мають перебувати вдома. Також вони мають утримуватися від контактів з іншими особами, окрім тих, з якими вони спільно проживають. Люди поважного віку є в групі підвищеного ризику, відтак — потребують самоізоляції у визначеному ними місці. Згідно зі статистикою ВООЗ, 95% жертв коронавірусу в Європі були віком понад 60 років.
Людям, що перебувають на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини, аптеки та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Вони так само мають дотримуватися масочного режиму та мати при собі посвідчення особи.
Крім того, у них є можливість звернутися до Управління (відділу) соціального захисту населення за місцем проживання. Уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід. Це, зокрема, стосується придбання та доставки продуктів харчування та ліків соціальними працівниками.
Частоту виходу на вулицю контролює сама людина за умови дотримання рекомендацій, але робити це якомога рідше та планувати закупівлі на якнайдовший часовий період. А наявність документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції чи обсервації, а також чи не порушила вона дозволену відстань у 2 км від визначеного місця самоізоляції. Контроль за дотриманням цих правил здійснюють структурні підрозділи МВС.
Оплатити житлово-комунальні послуги можна дистанційно — через існуючі онлайн сервіси. Крім того, найближчими днями Урядом буде прийнято рішення щодо можливості оплати житлово-комунальних послуг через уповноважені банки та Укрпошту. Громадяни, які отримують пенсії та грошові допомоги через банківські установи, зможуть дистанційно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги. Для цього вони мають зареєструється у системі дистанційного обслуговування або зателефонувати на «гарячу» лінію банку і надати інформацію про перелік ЖКП, які бажають оплатити дистанційно, та необхідні дані для оплати послуг з їх рахунків.
Одержувачі пенсій та грошових допомог також зможуть оплачувати житлово-комунальних послуги безпосередньо у листоноші під час отримання пенсії та грошової допомоги, або замовивши відповідну послугу, зокрема, телефоном.
Якщо у літньої людини з'явилися симптоми корона вірусної хвороби, треба зателефонувати сімейному лікарю. Якщо висока температура, ускладнене дихання, кашель, інші симптоми, а до сімейного лікаря додзвонитися не виходить, або у вас не підписана декларація, потрібно викликати швидку (103), або зателефонувати на «гарячу» лінію 1545.
Працюючі пенсіонери теж мусять залишатися вдома. Винятком можуть бути в тому разі, якщо вони працюють на підприємствах критичної інфраструктури та здійснюють заходи, пов'язані з недопущенням поширення COVID-19 і не можуть працювати віддалено. Тоді вони мають неухильно дотримуватися рекомендацій щодо масочного режиму, соціальної дистанції в 1,5 метра, наявності посвідчення особи та посвідки з місця роботи. У всіх інших випадках роботодавець повинен перевести пенсіонера на дистанційну форму роботи.
Відповідно до законодавства, звільнення у період дії карантину заборонено. Працівник може претендувати на відпустки — оплачувану або без збереження заробітної плати, або на дистанційну роботу. Якщо вас відправили у неоплачувану відпустку (простій), то держава планує оплачувати вам 2/3 тарифної ставки окладу на період карантину.
Рекомендовано вибрати одне місце ізоляції і не змінювати його до 24 квітня. Однак, якщо людина вирішила разово поїхати на дачу приватним авто, бо вибрала саме її місцем ізоляції — це можна зробити.
Дотримуйтесь рекомендацій і будьте здорові!

 

На Кіровоградщині серед хворих на коронавірус 21 медик

На Кіровоградщині серед хворих на коронавірус 21 медиккіровог c348a
На Кіровоградщині лабораторним методом підтверджено 54 випадки захворювання на коронавірус, із яких 1 летальний. Серед числа хворих – 21 медик.
Про це повідомив голова ОДА Андрій Балонь 7 квітня.
На COVID-19 захворіли 40 мешканців Кропивницького, шестеро мешканців Кропивницького району та троє мешканців Долинського району. Окрім цього, під час перебування в Кіровоградській обласній лікарні коронавірус підтвердили в пацієнтки з с. Мар'ївка Компаніївського району, 1 чоловіка з с.Паліївка Маловисківського району та 1 чоловіка з смт. Вільшанка. Вони продовжують перебувати на стаціонарному лікуванні».
Серед хворих на коронавірус є і медики. Наразі йдеться про 18 працівників обласного госпіталю та трьох працівників обласної лікарні.
Загалом на Кіровоградщині 23 людини, хворих на COVID-19, мають легкий перебіг хвороби й перебувають вдома на самоізоляції. 30 людей госпіталізовані. Із них 2 - у Долинській ЦРЛ, 18 - у Центральній міській лікарні в Кропивницькому, 10 - у Кіровоградській обласній лікарні.
9 пацієнтів знаходяться у важкому стані з причин, непов'язаних безпосередньо з COVID-19. Зокрема йдеться про серцево-судинні захворювання, політравми й кому. 17 пацієнтів - у середньому стані важкості, 4 пацієнта - у стані ближче до задовільного.

 

Постраждалим – фінансову допомогу

Постраждалим – фінансову допомогу
Розпорядженням Голови ФПУ Григорія Осового 3 квітня надано фінансову допомогу Монастириській профспілкові організації працівників охорони здоров'я для підтримки членів профспілкової організації Монастириської районної лікарні, які постраждали від інфікування короновірусом під час виконання протиепідемічних заходів.
Монастириський район на сьогодні є епіцентром коронавірусу на Тернопільщині. У районній лікарні нині майже 100 захворілих коронавірусом, повідлмив заступник голови райдержадміністрації Павло Дронь.
«Серед них - медперсоналу – 37 (11 лікарів, 26 медсестер та фельдшерів), п'ятеро дітей, 4 держслужбовці, троє поліцейських, священник, завідувач дитсадку, вчитель, рятувальник, голова ОТГ», - повідомив Дронь.
Прес-центр ФПУ

 

Медиків почули!

Медиків почули!завантаження медики fccf4
МОЗ розширив Перелік посад медичних та інших працівників, які мають право на доплату в розмірі трьох посадових окладів
2 квітня 2020 року Міністерством охорони здоров'я України прийнято Наказ № 768 «Про затвердження Переліку посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID – 19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19,спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, яким здійснюється доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року» в якому, завдяки активним діям Профспілки працівників охорони здоров'я України, значно розширено Перелік посад працівників, які мають право на таку доплату (додається) та скасовано попередній Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 31 березня 2020 року № 759.
Уже за березень медичні та інші працівники, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, отримають доплату в розмірі трьох посадових окладів.
Департамент з питань бюджету та оплати праці

 

Звернення голови ФПУ до органів влади

Звернення голови ФПУ до органів влади
3 квітня Голова ФПУ, Віце-президент Міжнародної конфедерації профспілок Григорій Осовий звернувся з листом до Міністра фінансів України Сергія Марченка, Голови Національного банку України Якова Смолія, Голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Юрія Арістова, Виконавчого директора МВФ від України Ентоні Де Ланою про невідкладні дії щодо економіки, охорони здоров'я та заборгованості по зарплатам.
У листі зазначено: глобальні профспілки закликали МВФ і Світовий банк діяти відповідно до рекомендацій щодо скоординованої міжнародної відповіді на світову економічну кризу та кризу охорони здоров'я. Найближчі тижні та зустрічі - це можливість спланувати узгоджені податково-бюджетні та монетарні заходи стимулювання, які сприятимуть зміцненню передової ланки охорони здоров'я, захисту робочих місць та підтримці реальної економіки.
Надання належної підтримки країнам, що розвиваються, є важливою складовою відповіді, інакше життя будуть втрачені і глобальна економічна криза поглибиться.
Прес-центр ФПУ

 

Київські профспілки організували перевезення медиків

Київські профспілки організували перевезення медиківавтобус da999
Завдяки коштам членських організацій Міськпрофради, якими наповнено Фонд солідарності, Київська міська рада профспілок спільно з Київською міською профспілкою працівників охорони здоров'я здійснює перевезення медпрацівників з Броварів, з Княжичів та Требухова до лікарні швидкої медичної допомоги та назад до місця проживання кожного дня.
Також голова Київської міської ради профспілок Валентин Мельник звернулася до Голови Спільного представницького органу Сторони роботодавців на територіальному рівні в м. Києві Андрія Антонюка із закликом використати всі можливості та зробити все необхідне, щоб забезпечити безпеку праці на робочих місцях; не допустити вивільнення працівників з підприємств, які тимчасово призупинили/скоротили виробничу діяльність та надання послуг.

 

Профспілкові пропозиції враховані

Профспілкові пропозиції враховані
Порушення гарантованого статтею 43 Конституції України права працівників на своєчасне одержання винагороди за працю та, як наслідок, наявність заборгованості з виплати заробітної плати, залишається однією з найгостріших соціально-трудових проблем України. При цьому забезпечити своєчасну виплату заробітної плати не спроможні ні традиційні засоби адміністративного впливу на роботодавців-боржників, ні періоди економічного зростання.
Починаючи з 2015 року заборгованість з виплати заробітної плати зросла більш ніж вдвічі та, за даними Держстату, станом на 01.03.2020 перевищила 3 млрд. грн.
Відсутність у чинному законодавстві ефективних норм, які б забезпечували першочерговість отримання заробленого, достатній законодавчий захист права на своєчасне одержання винагороди за працю та гарантували працівнику адекватну компенсацію збитків, понесених ним внаслідок затримки зарплати, створюють умови для поглиблення цього антиконституційного явища.
В рамках підготовки та участі у комітетських слуханнях на тему: «Стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати», які відбулися 11 березня ц.р., профспілками було надано низку пропозицій, спрямованих на забезпечення конституційних прав працівників на своєчасне та в повному обсязі отримання заробленого, які були підтримані Комітетом. Зокрема, профспілкова сторона пропонувала:
- забезпечити першочерговість виплати заробітної плати;
- зобов'язати роботодавця, одночасно з виплатою компенсації відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати», сплатити працівнику пеню у розмірі 0,5 відсотка суми боргу за кожен календарний день такої затримки;
- надати працівнику право тимчасово припинити виконання роботи у разі затримки виплати заробітної плати та інших сум, належних працівникові, на термін більше 7 календарних днів;
- зобов'язати керівника підприємства-боржника письмово повідомити виборний орган первинної профспілкової організації про ознаки банкрутства тощо.
За підсумками комітетських слухань зазначені пропозиції знайшли своє відображення у проекті Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту працівника у випадку затримки виплати заробітної плати» (реєстр. № 3264 від 25.03.2020 р.).
Прийняття зазначеного законопроекту має особливе значення, насамперед, в умовах запровадження суворих обмежуючих карантинних заходів та призупинення роботи сотень тисяч підприємств, коли підвищується загроза порушення роботодавцями строків та повноти виплати працівникам заробленого.

Департамент з питань бюджету та оплати праці

 

Звернулися – отримали відповідь

Звернулися – отримали відповідьзавантаження 1 49386
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль на звернення Голови ФПУ Григорія Осового щодо необхідності підтримки та додаткового матеріального заохочення медичних працівників, які залучені до боротьби з короновірусом, і які в умовах зростання навантаження, підвищеного ризику для життя та здоров'я, самовіддано, часто ризикуючи собою рятують інших людей, дав доручення керівникам МОЗ, Мінекономіки і Мінфіну розглянути це питання і про результати поінформувати Кабінет Міністрів України і Федерацію профспілок.завантаження 38e6b