Сподіваємося на позитивне рішення
Сподіваємося на позитивне рішення
Федерація профспілок Кіровоградської області направила звернення до генерального директора компанії ДТЕК Максима Тимченка. Спонукало до цього прикре явище, з яким постійно борються профспілки - заборгованість із зарплати. До речі, ми з приємністю констатували, що на 1 січня 2022 року боргів із зарплати на тих підприємствах, де діють профспілкові організації, не було. І ось знову прикрість.
До Федерації профспілок області від імені трудового колективу, який налічує більше 300 працівників, звернувся заступник генерального директора ТДВ «ОДЕБП» Михайло Бур'янський з проханням надати допомогу у вирішенні питання погашення заборгованості перед працівниками в розмірі 3,6 млн. грн.
Основною причиною виникнення боргів із зарплати є дебіторська заборгованість підприємств, яким відвантажено товариством готової продукції на суму 12 122 938 грн. Серед боржників – підприємства компанії ДТЕК, а саме:
- АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» - 3 762 360 грн.;
- АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ДТЕК ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» - 1 215 653 грн.;
- АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ДТЕК ДОНЕЦЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» - 2 843 129 грн.;
- ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» - 4 301 796 грн.
На численні звернення керівництва товариства до керівників вказаних підприємств реагування – нульове.
Розуміємо нинішню надскладну ситуацію, викликану в економіці країни воєнними діями, в тому числі і в компанії ДТЕК, яка робить вагомий внесок в економіку держави, в тому числі в оборонну галузь, і для підтримки людей. Товариство теж могло б внести свій власний внесок у підтримку економіки держави, проте за відсутності обігових коштів, викликаної дебіторською заборгованістю названих підприємств, воно вимушено зупинити роботу і не в змозі виплатити заборговану заробітну плату працівникам, які опинилися без єдиних засобів існування.
Як заявила компанія ДТЕК у пресі: всі наші бізнеси сконцентровані на тому, щоб допомогти людям. Дуже сподіваємося, що ця допомога не обмине і колектив товариства. Хочеться вірити, що керівництво такої відповідальної, соціально налаштованої компанії знайде можливість, аби позитивно вирішити питання із заборгованістю по зарплаті працівникам ТДВ «ОДЕБП».
ПРО ДІЇ ФПУ ТА УХВАЛЕНІ УРЯДОВІ РІШЕННЯ
ПРО ДІЇ ФПУ ТА УХВАЛЕНІ УРЯДОВІ РІШЕННЯ
З 24 ЛЮТОГО 2022 РОКУ
1. Реагуючи на звернення Заступника Голови ФПУ - Голови Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Андреєва В.М. щодо загрози невиплати окремими роботодавцями заробітної плати за лютий місяць ц.р., ФПУ звернулася до членських організацій із запитом про надання інформації стосовно фактів затримки заробітної плати за лютий місяць ц.р., а також про встановлені у цей період на підприємствах умови режиму та оплати праці, забезпечення соціальних гарантій, передбачених колективними договорами.
На жаль, інформація надійшла лише від 3 членських організацій – Профспілки працівників соціальної сфери України (а також територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Володимира-Волинського та Голобського психоневрологічного інтернату), Полтавської облпрофради, ФПО Кіровоградської області.
У відповідях членських організацій ФПУ відсутня інформація щодо навмисного порушення трудових прав працівників, зокрема невиплати заробітної плати за лютий ц.р., та незабезпечення соціальних гарантій. Водночас, висловлюється занепокоєння щодо можливих проблем у сфері оплати праці у березні ц.р.
У разі отримання від членських організацій ФПУ інформації щодо наявності зазначених порушень, ФПУ буде направлене відповідне звернення до Уряду.
2. Враховуючи масштабні втрати українців від військової агресії РФ, 4 березня ц.р. ФПУ звернулася до КМУ з ініціативою щодо звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб всіх видів допомоги громадянам, постраждалим внаслідок військових дій, з усіх джерел без обмеження розмірів такої допомоги.
Рішення Уряду з питань оплати праці та соціального захисту:
1. Прийнято постанову КМУ від 07 березня 2022 р. № 221 «Деякі питання оплати праці працівників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що фінансуються або дотуються з бюджету, в умовах воєнного стану», якою, зокрема, надано право керівникам державних органів, підприємств, установ та організацій, що фінансуються або дотуються з бюджету, до припинення чи скасування воєнного стану в Україні в межах фонду заробітної плати, передбаченого у кошторисі, самостійно визначати розмір оплати часу простою працівників, але не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові тарифного розряду (посадового окладу).
Детальніше https://www.kmu.gov.ua/.../deyaki-pitannya-oplati-praci...
2. Постановою КМУ від 07 березня 2022 р. № 214 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги на період введення воєнного стану», зокрема встановлено, що строк виплати державної соціальної допомоги продовжується на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування.
Детальніше https://www.kmu.gov.ua/.../deyaki-pitannya-nadannya...
3. Постановою КМУ від 07 березня 2022 р. № 215 визначено особливості нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період дії воєнного стану
Детальніше https://www.kmu.gov.ua/.../pro-osoblivosti-narahuvannya...
«Турбота» турбується
«Турбота» турбується
Фонд Олександрійського міського голови Сергія Кузьменка «Турбота» налічує на своєму рахунку чимало добрих справ. Він відгукується на всі проблеми і будь-яку біду.
Як з'явився фонд? Коли країну накрила хвиля ковідної пандемії, Сергій Кузьменко разом з командою започаткував соціальний проект «Турбота», який згодом переріс у благодійний фонд з аналогічною назвою, адже потреба в його підтримці тільки зростала. Якщо у мирний час «Турбота» опікувалася мирними ідеями і проблемами, то нині у фокусі уваги - воєнні справи, в першу чергу люди, які потерпіли від воєнного лихоліття.
За період війни через Олександрійську громаду пройшли транзитом тисячі українців, які отримали всебічну допомогу. Хто виявив бажання, зупинилися в гостинній Олександрії. У громаді з початку війни зібрали та відправили чимало вантажів з необхідними речами у міста, які стали гарячими точками на українській карті.
Сьогодні всі олександрійці працюють задля перемоги над російським агресором. Зокрема колектив Олександрійського медичного коледжу перерахував в фонд армії 45 тисяч грн. Відчутний внесок для підтримки ЗСУ зробила міська організація профспілки працівників освіти, відправивши 60 тисяч грн. на спеціальний рахунок. На потреби армії працює місцева швейна фабрика.
Санаторії ФПУ підтримують постраждалих
Санаторії ФПУ підтримують постраждалих
Як повідомив голова ФПУ Григорій Осовий за період з 28 лютого по 12 березня ц.р. санаторно-курортна система ФПУ прийняла 49700 переміщених осіб. Станом на 12.03 перебуває 4700. Це різні категорії: біженці з регіонів, де неможливе зараз перебування, працівники з евакуйованих підприємств, приватних підприємств та члени їх сімей, у яких здебільшого завершилися кошти на проживання, цільові групи (діти-сироти, вагітні жінки та ін.), які поселені за зверненнями військово-цивільних адміністрацій.
12 березня відбулася нарада з керівниками санаторно-курортного комплексу ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» щодо забезпечення безперебійної діяльності санаторіїв у період воєнного стану та прийому біженців у цих закладах.
За підсумками засідання 13 березня Тимчасового гуманітарного штабу допомоги працівникам, громадянам, які потерпіли у наслідок воєнної агресії Росії, створеного ФПУ, прийнято рішення звернутися до Міністра соцполітики Марини Лазебної щодо координації і взаємодії з розміщення цільових груп біженців в профспілкових санаторіях і туристських об'єктах та надання їм фінансової і гуманітарної допомоги. А також звернутися до Укрнафти щодо пріоритетного пільгового забезпечення паливно-мастильними матеріалами санаторіїв. Керівникам санаторіїв будуть надані методичні рекомендації щодо операційної, фінансової роботи, звітності по гуманітарній допомозі та взаємодії з місцевими органами влади з розміщення переміщених осіб.
Зібрали 160 тисяч підписів
Зібрали 160 тисяч підписів
Більше двох тижнів російські війська обстрілюють українські міста і села, знищуючи усе живе. Найбільшу загрозу несуть на нашу землю ворожі літаки, які скидають смерть – руйнують аеродроми, військові частини, підприємства, склади, а також житлові будинки, школи, лікарні, дитячі садки...
Єдиний порятунок від бомбардувань – закрити небо над Україною. Таке звернення озвучив Президент України Володимир Зеленський, яке підтримують усі українці, а також жителі Кіровоградщини.
Зокрема, жителі Кіровоградської області зібрали 160 тисяч підписів на підтримку звернення закрити небо над Україною. Свої підписи поставили також члени профспілок.
Підписи за впровадження Північно-атлантичним альянсом безпольотної зони над Україною збирали скрізь - у лікарнях, закладах громадського харчування, магазинах, на зупинках громадського транспорту, навіть в укриттях. Кіровоградці хочуть, щоб голос України почув увесь світ.
РАДА ПРОФСПІЛОК
РАДА ПРОФСПІЛОК НОВОЇ ЗЕЛАНДІЇ (РПНЗ)
СОЛІДАРНА З УКРАЇНОЮ
Талі Вільямс, в.о. Секретаря Ради профспілок Нової Зеландії
від імені більш ніж 300 тисяч членів 30 членських організацій Ради профспілок Нової Зеландії заявив про солідарну підтримку народу України і закликав до негайного виведення всіх російських військ.
РПНЗ підтримує заклик Міжнародної конфедерації профспілок до миру, діалогу та демократії в Україні, а також закликає:
• світових лідерів зробити термінові та остаточні кроки для початку діалогу та пошуку мирного вирішення кризи відповідно до Статуту Організації Об'єднаних Націй;
• застосувати санкції, спрямовані насамперед проти олігархів та оточення президента Путіна;
• уряди надати безпечний притулок усім біженцям, які рятуються від конфлікту – українцям та іноземним робітникам та студентам;
• захистити громадянське населення та забезпечити безпечний гуманітарний доступ.
Ми, люди праці, виступаємо єдиним фронтом, закликаючи до негайного припинення вторгнення Росії до України.
Солідарність із УкраїноюСолідарність із Україною Прийнято рішення УрядуПрийнято рішення Уряду Нарахування та стягнення штрафів або пені, інфляційних нарахувань, відсотків річних у разі несвоєчасної або неповної оплати за житлово-комунальні послуги населенням — заборонено. Водночас надання комунальних послуг у разі несплати або оплати не в повному обсязі припинено не буде. Відповідне рішення прийнято на засіданні Уряду. Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час брифінгу повідомив, що Уряд прийняв постанову, що забороняє нарахування та стягнення штрафів/пені за несвоєчасну або неповну оплату послуг ЖКГ населенням. Реалізація працівниками права на відпустку без збереження заробітної плати в умовах воєнного стануРеалізація працівниками права на відпустку без збереження заробітної плати в умовах воєнного стану Згідно зі статтею 2 Закону України «Про відпустки» право на відпустки мають працівники, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності, виду діяльності та галузі, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи. Статтею 26 Закону «Про відпустки» передбачено надання працівнику за згодою сторін відпустки без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин на термін, обумовлений угодою між працівником та роботодавцем, але не більше 15 календарних днів на рік. Виключенням є ситуація, пов’язана з періодом карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України відповідно до Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, коли така відпустка може бути більшої тривалості (стаття 84 Кодексу законів про працю України – далі КЗпП). Надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати здійснюється виключно в інтересах саме працівників за їх бажанням, а не з ініціативи роботодавця. Будь-які форми тиску на працівника з метою змусити написати його заяву про надання відпустки без збереження заробітної плати є протиправними. Таким же незаконним буде примушування працівника звільнитися за власним бажанням. Згідно зі статтею 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Стаття 68 Конституції України встановлює обов'язок кожного неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. У разі порушення законодавства про працю працівники мають право звернутися зі скаргою до профспілки, членами якої вони є, Державної служби України з питань праці або із позовом до суду. В умовах воєнного стану, в якому опинилася вся Україна, роботодавець може тимчасово встановити для працівників дистанційну роботу, оголосити простій або надати їм (за їхніми заявами) невикористану оплачувану чергову відпустку. В зазначених умовах, якщо працівник не має можливості дістатися до свого робочого місця (відсутність громадського транспорту, комендантський час, вимушене переселення в безпечне місце тощо), роботодавець може визнати причину його відсутності на роботі поважною. У такому разі складається скоригований табель із зазначенням днів відсутності працівника кодом «І» (Інші причини неявок). При цьому дні відсутності працівника на роботі оплачуватися не будуть. Такого працівника забороняється звільняти з роботи за прогули, оскільки відповідно до пункту 4 статті 40 КЗпП розірвання трудового договору з працівником з ініціативи роботодавця допускається лише у випадку, коли працівник відсутній на роботі без поважної причини. Роз’яснення підготовлене за зверненням Сумської обласної ради профспілок. Департамент правового захисту апарату ФПУ
Профспілки – українським воїнамПрофспілки – українським воїнам Дії роботодавцяПрацівника мобілізували або служить в теробороні: які дії роботодавця Держпраці відповідає на питання, які стосуються мобілізації працівників до ЗСУ або їх вступу до лав тероборони. -- Роз'ясненняПрацівник, який виїхав з місця постійного перебування в межах України або за кордон Указом Президента України від 24.02.2022 року«Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 в Україні запроваджений воєнний стан. Департамент правового захисту |