Архів новин
2019
Серпень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Поштова стежка Валентина Спусканюка

Поштова стежка Валентина Спусканюка
Поділ на жіночі і чоловічі професії існує чисто умовний: слабка стать підкоряє мужню справу, а сильна добре освоюється на полегшеному, але клопітному поприщі. Чи часто можна побачити серед листонош чоловіків? Звісно, ні – ніби не для них ця «легка» робота. А Валентин Спусканюк так не вважає. DSC 0384 52e12Не один рік відбігав від хати до хати із сумкою листоноші. Коли переріс себе на цій посаді, його призначили начальником пересувного відділення поштового зв'язку №36 Голованівського цеху обслуговування споживачів УДППЗ «Укрпошта». Саме за високий професіоналізм його нещодавно відзначено Дипломом Федерації профспілок області «Майстер Кіровоградщини».
... Для Валентина Васильовича залишається і досі загадкою: чи доля привела його на пошту, чи випадковість? Школярем любив забігати у відділення зв'язку – допомагав сортувати газети і журнали. Хлопці після уроків йшли грати у м'яча чи до інших розваг, а він проклав свою стежину на пошту. Завиграшки розкладав свіжу періодику, непомітно вбирав дружну атмосферу в колективі. Кмітливого і старанного хлопчика полюбили. Одна листоноша часто хворіла і позаштатного працівника попросили на канікулах підмінити її. Погодився з вискоком. Потім продовжував практику після уроків.
- Добрим стимулом для мене були схвальні слова односельців: «Ти молодець, швидко розносиш пошту!», - розповідає Валентин. - Додавало настрою те, що мене уже знали, старші першими віталися. Тому після закінчення школи, без вагань, влаштувався листоношею. Не вважаю, що це не чоловіча справа. Обслуговувати людей, доставляти їм задоволення, приносити радість чи новину у кожну домівку – це здорово. Мені подобається спілкуватися з односельцями, бути політінформатором. А яке приємне відчуття, коли тебе чекають! Це зараз листування витісняє мобільний зв'язок, а раніше масово писали листи. Я знав все: хто чекає листа від сина з армії, хто від дітей з іншого міста, допомагав писати відповіді. Радість від отриманої звістки передавалася й мені, тож завжди працював на піднесенні. Коли зрозумів, що це справа мого життя, вступив до Одеського технікуму електрозв'язку.
Дипломованому спеціалісту вже довірили іншу посаду. Що входить в його обов'язки? Він забезпечує обмін інформацією з операційними вікнами, стежить, щоб не було затримок доставки поштових відправлень, тобто, на ньому контроль за діяльністю сільських відділень. Молодому чоловікові, який пройшов різні сходинки у поштовому зв'язку, все вдається і все під силу, нарікань від людей немає, а це найвищий показник його роботи. Колективом він задоволений – усі працюють злагоджено і дружно. Велику роль у створенні сприятливої атмосфери відіграє обласна організація профспілки. У різних ситуаціях люди відчувають її підтримку. Під опікою обкому профспілки літнє оздоровлення працівників і їхніх сімей, путівки – за пільговою, доступною ціною.
Марія Іванова,
керівник прес-центру ФПО

 

Коли мрія переростає в улюблену справу

Коли мрія переростає в улюблену справу
Юлія Свистун хоч і не медичний працівник, але свою причетність до галузі відчуває сповна. Вона – заступник головного лікаря з економічних питань Онуфріївської центральної районної лікарні, простими словами, фінансовий Бог. Від економічних прогнозів-планів, мудрих розпоряджень залежить фінансове благополуччя закладу. А, як відомо, лікують не тільки фахівці і медикаменти, а й стіни, в яких перебуває хворий. За цей «бік медалі» якраз і відповідає Юлія Григорівна. DSC 0354 46d73Не так давно у житті фінансиста сталася приємна подія: за професійні якості її відзначено Дипломом Федерації профспілок області «Майстер Кіровоградщини».
Як добра господиня, фахівець знає, як спрямувати навіть невеличкі грошові потоки, яку проріху залатати в першу чергу. Будь-яка справа їй вдається. Мабуть, тому, що і мрія, і професія, і посада вдало поєдналися. Економістом мріяла стати ще зі школи, тож освоювала у виші професію на одному диханні. Потім мрія переросла в улюблену справу. Професіоналізм, помножений на працездатність, завжди дає результати. Спочатку Юлія працювала рядовим економістом, потім її статус зріс до заступника головного лікаря.
- Звісно, лікарня, як і вся бюджетна сфера, живе сутужно, - ділиться думками Юлія, - але ми стараємося, поліпшити умови перебування пацієнтів, зробити ремонти. Приємно відчувати, що у загальній справі, спрямованій на якісне одужання пацієнтів, є і мій внесок. А ще тішить душу, що твою роботу помічають. У лікарні був проведений міні-конкурс і на моє здивування висунули мою кандидатуру для участі в обласному заході. Я вперше була на святі «Майстри Кіровоградщини», яке щороку організовує ФПО. В захопленні від гарного дійства. Сьогодні людям праці, мабуть, як ніколи, потрібні увага і добрі слова. В лікарні діє профспілкова організація – її вплив відчуває кожен працівник. Звертаємося з різними питаннями. Якщо вони не вирішуються на нашому рівні, профком на постійному зв'язку з обкомом профспілки працівників охорони здоров'я. Це наша паличка-виручалочка на всі випадки життя. Дуже оперативно нас консультують, надсилають потрібні документи. Словом, у цьому непростому житті ми не залишені напризволяще. Тільки профспілка може підтримати, порадити і подарувати насолоду у вигляді свята.
Лариса Козлова,
голова обкому профспілки працівників
охорони здоров'я

 

Спілкуватися з розжареним металом треба на «Ви»

Спілкуватися з розжареним металом треба на «Ви»
ТОВ «Побузький феронікелевий комбінат» Голованівського району для жителів селища – це справжній всесвіт, навколо якого обертаються всі і вся. Буквально у всіх жителів доля прямо чи опосередковано пов'язана з підприємством, тож моляться на нього, аби працювало і розвивалося. Плавильнику металургійного цеху Володимиру Головку комбінат теж дав путівку в життя – з невмілого випускника школи перетворив на висококваліфікованого фахівця. Не так давно його відзначено на обласному конкурсі «Майстри Кіровоградщини», який щороку організовує ФПО.DSC 0295 8b3c9
Володимир виріс на розповідях про комбінат, тобто познайомився з ним заочно з дитинства. А після школи без роздумів прийшов сюди влаштовуватися на роботу. Ніби вчора було – пам'ятає, як зустріли у робітничу сім'ю, як освоювався, слухав наставників. А вже 36 років минуло. Сам уже став наставником.
- Робота моя непроста, вимагає вміння, чіткості, зосередженості, - розповідає Володимир. – У свій час розумні люди говорили мені (я від них багато навчився): спілкуватися з розплавом треба на «Ви», з повагою. Це така субстанція, яка не прощає жартів чи промахів. Будь-яка неуважність, зневага чи неточність може обернутися бідою. Що таке металургія? Це безперервний процес, в якому немає ні свят, ні вихідних... Звісно, вихідні у працівників є, закон не порушується. Ми працюємо за гнучким графіком, тож наші вихідні не завжди збігаються із загальновстановленими. Металургійний агрегат працює цілодобово, без зупинки. Специфіка роботи така, що постійно потрібно удосконалюватися. Без похвали: багато знаю і вмію, залюбки передаю досвід іншим, але без поповнення знань не обійтись. А навички шліфуються у щоденній праці. Робота прив'язала на все життя – 36 років на одному місці тому свідчення. Ні про що інше не мріяв, не шукав легкого шматка хліба – завжди хотів займатися справжньою чоловічою справою. Сьогодні головне, що є робота. Це важливо для всієї країни. Незайняті люди – це громадський неспокій, краще, коли вони при справі і можуть чесно заробляти на життя. Підприємство працює, тож у селищі спокій та стабільність.
У прямій залежності від економічного стану феронікелевого і можливості профспілкової організації. Первинка комбінату потужна, фінансово спроможна, тому виконується колдоговір, забезпечується соціально-економічний захист спілчан. У профкому і керівництва заводу традиційно склалися добрі взаємини, які сприяють вирішенню питань як трудового колективу, так і селища. Незважаючи на складний час, профком приділяє увагу оздоровленню працівників та їх сімей, туристичному обслуговуванню. До речі, Володимир Головко має безпосередню причетність до профспілкової роботи. 15 років очолював цехову профорганізацію – тепер вирішив: нехай беруть справу у свої руки молодші. Це дуже благородна робота – допомагати іншим, вважає він. В цьому році у профспілці металургів звіти і вибори, тож до керівництва профорганізаціями мають прийти молоді авторитетні, надійні люди.
М.Линник,
представник профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості в Кіровоградській, Полтавській та Черкаській областях

 

Хто візьме на роботу випускника?

Хто візьме на роботу випускника?
Відбулося засідання виконкому Молодіжної ради ФПО, на якому обговорювалося питання щодо виконання обласної цільової програми працевлаштування молоді Кіровоградщини за 2013 рік. За словами в.о директора обласного центру зайнятості Ю. Слоневського, в цілому ситуація на ринку праці в області поліпшується, а от з молодіжним працевлаштуванням проблеми залишаються. Не завжди попит збігається з пропозицією, тобто, навчальні заклади продовжують готувати випускників за спеціальностями, які не витребувані на ринку праці (юристи, економісти, бухгалтери...). Зростають вимоги роботодавців до кадрів: вони бажають брати на роботу фахівців з досвідом, якого у випускників немає.
Про труднощі працевлаштування студентів у вільний від навчання час розповів голова студпрофкому КНТУ В.Пугач. Інженер з вентиляції служби головного енергетика ПАТ «Гідросила» О.Мельничук з гордістю проінформувала про діяльність молодіжної ради підприємства, на якому приділяється велика увага молодим кадрам. У нових колективних договорах, які готуються до підпису, розроблено окремий розділ, присвячений молодіжній політиці. Голови студпрофкомів КВНЗ «Олександрійський педколедж ім.. Сухомлинського» О.Тарасенко і Олександрійського училища культури С.Рубан поділилися досвідом організації працевлаштування випускників – в обох закладах проводиться моніторинг трудового чи освітнього шляху тих, хто закінчили навчання. Як правило, одиниці випускників не знаходять собі справу. Голова Молодіжної ради ФПО А.Гончаренко, оскільки вона освітянка, повідомила про працевлаштування молодих вчителів у Новгородківському районі. В районі практикується підготовка майбутніх кадрів за цільовими направленнями – це сприяє вирішенню питань працевлаштування. Якщо раніше випускники вишів не завжди мали повне навантаження, то в минулому році всі молоді спеціалісти забезпечені роботою на ставку.
Виконком рекомендував членам Молодіжної ради ФПО: продовжити здійснення громадського контролю за виконанням обласної цільової програми працевлаштування молоді та брати активну участь у виконанні її заходів, сприяти забезпеченню вторинної зайнятості студентів у літній період.
Члени виконкому обговорили також питання підготовки до Першотравневої демонстрації – зобов'язалися провести відповідну роз'яснювальну роботу серед молоді з метою її участі у святкових заходах, присвячених 1 Травню.
Людмила Дяченко,
головний спеціаліст ФПО.

 

Бази персональних даних членів професійних спілок звільнено від обов’язку реєстрації

Бази персональних даних членів професійних спілок звільнено від обов’язку реєстрації

20 грудня 2012 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про захист персональних даних» від 20.11.2012р. № 5491-VI.

Внесені зміни спрямовані на удосконалення правого регулювання у сфері захисту персональних даних, виправлення недоліків та неузгодженостей, виявлених за час впровадження і дії Закону України «Про захист персональних даних», забезпечення належного захисту основоположних прав і свобод людини і громадянина, зокрема права на невтручання в особисте життя, у зв’язку з обробкою персональних даних.

До сфери дії Закону віднесено діяльність з обробки персональних даних, яка здійснюється повністю або частково із застосуванням автоматизованих засобів, а також на обробку персональних даних, що містяться у картотеці чи призначені до внесення до картотеки, із застосуванням неавтоматизованих засобів.

Цей Закон відтепер не буде поширюватися на діяльність з обробки персональних даних, яка здійснюється фізичною особою виключно для особистих чи побутових потреб, а також на діяльність з обробки персональних даних, яка здійснюється творчим чи літературним працівником, у тому числі журналістом, у професійних цілях, за умови забезпечення балансу між правом на невтручання в особисте життя та правом на самовираження.

У зазначеному Законі враховані пропозиції профспілкових організацій щодо звільнення від обов’язкової реєстрації баз персональних даних членів профспілок.

Відповідними змінами, які внесено до статті 9 Закону, передбачено що володілець персональних даних звільняється від обов’язку реєстрації баз персональних даних членів громадських, релігійних організацій, професійних спілок, політичних партій.

Звільнено від обов’язку реєстрації також бази персональних даних, ведення яких пов’язано із забезпеченням та реалізацією трудових відносин.