Архів новин
2022
Жовтень
ПнВтСрЧтПтСбНд
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Що вимагати від Прем'єр-міністра?

Що вимагати від Прем'єр-міністра?
Враховуючи наступ на права людини праці в умовах реформ, Президія Федерації профспілок України доручила Голові ФПУ Григорію Осовому ініціювати зустріч з Прем'єр-міністром України і розглянути питання щодо неврахування вимог профспілок стосовно забезпечення конституційних прав громадян при прийнятті законів та нормативно-правових актів. Готуючись до зустрічі, Федерація профспілок області вважає за необхідне порушити перед Прем'єр-міністром України такі пропозиції:
- повернути державне регулювання цін за рахунок комплексу важелів прямого опосередкованого впливу держави на механізм ціноутворення;
- припинити наміри НКРЕКП щодо підвищення тарифів на послуги розподілу газу на 2017 рік через облгази, що в кінцевому результаті обумовить підвищення тарифу на газ;
- вживати заходів щодо підвищення реальних доходів населення, які б забезпечували достойний рівень життя;
- припинити недофінансування видатків бюджетної сфери, яке стало причиною скритих боргів із заробітної плати медпрацівників;
- ініціювати зниження ставки ПДВ на газ та комунальні послуги;
- невідкладно здійснити заходи щодо демонополізації та антимонопольного регулювання економіки;
- припинити ініціювання законопроектів, що порушують ст.. 22 Конституції України;
- забезпечити виконання п.2.31 Генеральної угоди щодо відновлення окремих норм та соціальних гарантій, які діяли станом на 1.01.2014 року;
- забезпечити виконання п. 2.63 Генеральної угоди щодо фінансування видатків на охорону праці бюджетних установ;
- розробити проект і подати на затвердження ВРУ Національної програми збереження трудових ресурсів з відповідним фінансуванням;
- щокварталу надавати показники рівня бідності у цілому по Україні та в розрізі регіонів;
- повернутися до вирішення питання щодо санаторно-курортного лікування застрахованих осіб та оздоровлення дітей за рахунок Фонду соціального страхування;
- забезпечити обов'язкове здійснення соціального діалогу при розробленні проектів законів та нормативно-правових актів.

М. Баланенко,
Голова ФПО

 

Проблеми зрушилися з мертвої точки

Проблеми зрушилися з мертвої точки
Під час зустрічі профактиву Кіровоградщини з народним депутатом України, представником ФПУ у Верховній Раді України Сергієм Капліним порушувалися болючі для області проблеми, тож гостю були вручені ряд звернень. Ось що відповів Сергій Каплін.
Зокрема, щодо звернення голови профкому ДП «Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд» Зої Багнюк він повідомив, що направлено депутатське звернення № 1 15/5307 від 22 серпня 2017 р. до Прем'єр-міністра України з проханням сприяти у виділенні коштів з Державного бюджету України на забезпечення функціонування комбінату Очікується відповідь з Кабінету Міністрів України, за результатами якої буде змога проводити наступні дії для вирішення цього питання.
Щодо звернення голови обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я Лариси Козлової зазначив: питання з приводу оплати праці медичних працівників перебуває під його особистим контролем. До речі, йдучи у першому ряду з працівниками медичної галузі у вересні 2017 року, народний депутат підтримав зазначену акцію щодо вирішення проблемних питань медичної галузі.
Враховуючи прийняття закону про освіту, підкреслив Сергій Каплін, будуть відслідковуватися питання щодо дотримання трудових прав та соціальних гарантій працівників освіти у актуальних питаннях, що можуть набути негативного значення.
З приводу пенсійної реформи та питання утворення територіальних громад і освітніх округів, він наголосив на проведенні представниками Соціал- демократичної партії фахової оцінки, за результатами якої, будуть вжиті всі належні заходи з урегулювання прогалин та колізій чинного законодавства України.
У листі також повідомляється про вжиття відповідних заходів щодо підтримки лісової галузі та внесення пропозицій до Парламенту щодо виділення відповідної суми коштів на охорону та захист галузі, а також, всебічну підтримку Соціал- демократичною партією працівників лісового господарства. «Усі надані пропозиції у зверненні будуть мною враховані під час дослідження законодавства на предмет доцільності внесення відповідних змін. Окремо вдячний Вам за Вашу підтримку та довіру, а також, висловлюю подяку за Вашу громадянську позицію, зокрема, щодо сприяння у вирішенні нагальних проблем основних галузей діяльності нашої держави».
Прес-центр ФПО

 

Газовики готують тарифний сюрприз

Газовики готують тарифний сюрприз2039960 05c19
Федерація профспілок області, стурбована ймовірним підвищенням ціни на газ, звернулася до Федерації профспілок України з пропозицією втрутитися у ситуацію. Незважаючи на запевнення уряду про те, що ціна газу у цьому опалювальному сезоні підвищуватися не буде, що для цього немає жодних підстав, обласні газові служби за командою НКРЕКП проводять активну роботу по обговоренню проектів тарифів на послуги газорозподілу природного газу, які значно вищі за діючі. Так, ВАТ «Кіровоградгаз» виставило на відкрите обговорення з громадськістю області проект тарифу (924,23 грн. без ПДВ за 1000 м. куб.), який у півтора раза вище діючого.
Зважаючи на те, що структура проекту тарифу не містить обгрунтованих доводів щодо необхідності його підвищення, Федерація профспілок області не підтримала такі наміри товариства. Рішення ФПО схвалили інші учасники громадських слухань. Загальна позиція учасників щодо недопущення збільшення будь-якої складової ціни на газ в умовах катастрофічного зубожіння населення викладена в протоколі обговорення проекту документу.
Проте, вивчення ситуації показує, що у окремих областях до обговорення тарифів не було залучено широке коло громадськості. Рішення приймались і схвалювалися представниками обласних газових служб і органів виконавчої влади без будь-яких заперечень.
Враховуючи, що постанова НКРЕКП №866 від 30. 06. 2017 р. не передбачає дотримання п. 2.106 Генеральної угоди, може повторитися ситуація, яка відбулась у березні - квітні п. р., коли НКРЕКП практично без обговорення з тристоронніми дорадчими органами підвищив тарифи на розподіл газу, а як так, то і на сам газ.

М. Баланенко,
Голова ФПО

 

Всесвітній досвід профспілкового руху – первинкам

Всесвітній досвід профспілкового руху – первинкамDSC02753 efb2c

У період з 13 по 15 вересня в рамках дансько – українського проекту відбувся семінар-навчання активу обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.
Семінар, який відбувся у Світловодську та Світловодському районі, був незвичний: і за насиченістю, і за формою, і за географічними рамками. Традиційне місце проведення семінару змістилося у різні адреси. Обговорення теми «Роль і завдання первинних профорганізацій в процесі децентралізації в рамках оголошеного ФПУ Року первинної профспілкової організації» розпочалося з Григорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.DSC02758 0358e
Директор школи Руслан Ткаченко провів цікаву ознайомчу екскурсію. Обличчя школи – різні куточки у коридорах, рекреаціях: відпочинку для дітей, музики, спортивних досягнень, ветеранів війни, учнівської творчості... Гордість школи – тенісний стіл у фойє (це приз за перемогу в обласних змаганнях), інтерактивні дошки, комп'ютерний клас. У канву навчально-виховної роботи гармонійно вписується профспілкова діяльність. Голові профкому Наталії Осиці легко співпрацювати з керівником закладу, домагатися виконання колективного договору, адже Руслан Ткаченко раніше очолював профком, який дав йому путівку до кар'єрного росту. Профком зберігає стовідсоткове профспілкове членство, усі надбання попередника у вирішенні соціальних питань, культмасовій і спортивній роботі.DSC02764 753a4
Микільська ЗОШ І-ІІІ ступенів теж представила свої родзинки: сучасні кабінети, в яких створені всі умови для продуктивної праці вчителя та для того, щоб учні здобували міцні знання. І вони підтверджуються добрими показниками, запевнила директор школи Валентина Томєва. Найвищі результати ЗНО з української мови у російськомовній Микільській школі, не кажучи вже про інші предмети. Про роботу первинної профорганізації щодо створення сприятливого мікроклімату, турботу про кожного спілчанина, з великим захопленням говорила голова профкому Людмила Зоріна. Гарантії і пільги працівників зафіксовані у колдоговорі. Кожен працівник школи – це творча особистість. Вчителі згуртувалися в агітбригаду «Надія», яка є призером районних і обласних конкурсів.
У Микільській школі працює багато молодих вчителів. До речі, райком профспілки, який очолює Ніна Рябчун впродовж багатьох років переймається молодими кадрами. З її ініціативи і керівництво райдержадміністрації робить все, аби педагогічна молодь затримувалася в освітніх закладах району. Зокрема їм доплачують 50 відсотків до зарплати, для них працює клуб молодого вчителя. Заступник голови РДА Володимир Похилов і начальник відділу освіти, молоді та спорту Сергій Скопич поділилися думками про реформування галузі, у центрі якої є вчитель. Обидва керівники відзначили активність райкому профспілки, який постійно підштовхує на ті чи інші рішення, тобто реформування йде під профспілковим супроводом. Складно відбувається створення Андрусівської об'єднаної громади – колектив Подорожненської школа непросто вливається до неї, але у процес постійно втручаються організації профспілки і спрямовують його у потрібне русло. І сьогодні звучить багато вдячних слів від подорожненських вчителів, які відзначають: якби не профспілка, ніякого консенсусу не знайшли б. Люди реально відчули профспілковий захист.
Не менше вразила і спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 Світловодської міськради, яка є однією із 100 визначених Міносвіти шкіл по впровадженню проекту «Нової Української школи». Директор школи Анжеліка Колесник провела відеопрезентацію закладу, в якому створено модель сучасного освітнього середовища. За рейтингом Кіровоградської області серед 285 шкіл ЗОШ №7 посідає третє місце.DSC02774 24765
У тісному тандемі з дирекцією школи працює профком, який очолює Ірина Пісаревських. У колективі панує атмосфера творчого пошуку, а тому немає конфліктів, з порозумінням вирішуються соціально-економічні питання, створено всі умови як для розвитку особистості вчителя, так і задоволення його духовних запитів. Враховуючи високий рівень такої співпраці адміністрації з профспілковими організаціями, обком профспілки вручив високу профспілкову відзнаку – почесний знак ФПУ «За соціальне партнерство» начальнику управління освіти Світловодської міської ради Геннадію Френкелю.
Перебуваючи у такій творчій атмосфері школи учасники семінару не могли не долучитися до цікавих квестів. Не менш цікавим був і захист колективних квестових робіт, тренінги, а також висадка алеї пам'яті на території школи .
У другій частині семінару обговорювалася тема «Роль молоді у профспілці та майбутнє сфери праці», яку розкрив запрошений на навчання голова об'єднаної первинної профорганізації викладачів та студентів КЗ «Корсунь-Шевченківський педагогічний коледж ім. Т. Г. Шевченка Черкаської області» Олександр Сизоненко, який брав участь у міжнародному молодіжному профспілковому форумі «ТЕМП-2017» у Білорусії. Обговорювалася найбільша проблема, яка хвилює буквально усі країни світу, – введення роботизації та інформатизації, що призводить до різкого зменшення потреби у робочих руках. Розглядалася також проблема міграції населення. Для її вирішення керівництво держави Білорусь ввело гарантію першого робочого місця. Найбільший досвід сусідньої країни – це стовідсоткове профспілкове членство, люди відчувають переваги профспілки. Сила профспілкового руху Білорусі в тому, що йде дієвий діалог профспілок і керівництва держави. Для Президента Білорусі членство у профспілках – це ефективний важіль впливу на людей. Якщо потреби людей будуть задоволені, вони працюватимуть з повною віддачею.
Найбільшу зацікавленість викликала третя складова семінару, насичена матеріалами і досвідом з практики роботи профспілок Данії, що запропонували свою допомогу, в т.ч. і фінансову, на навчання профактиву України. У роботі семінару взяли участь тренер дансько – українського проекту Ольга Курінько та його учасник Євгенія Бєжан.DSC02786 92e16
Своє бачення ролі і завдання профспілкових органів у процесі децентралізації обгрунтувала Ольга Курінько, тренер дансько-українського проекту, голова Полтавської обласної організації профспілки працівників хімічної та нафтохімічної промисловості. Проект стартував у 2015 році, його мета – посилення внеску профспілок у забезпечення гідної праці, захисту прав працівників та демократизації в Україні. Данські профспілки домоглися зміцнення авторитету у суспільстві, вирішили те, до чого прагнули, наприклад, 37-годинного робочого тижня і багато ін. А вдається їм усе тому, що в країні є відповідальність і працюють закони. В Україні з цим поки що складно, зазначає Ольга Анатоліївна. Наприклад, працюючи в комісії з тарифів від ФПУ при уряді України,- «переконуюсь, що вплинути на їх формування неможливо. Інвентаризація підприємств-надавачів послуг не проводиться, аргументації немає. Наші пропозиції лягають мертвим багажем. Є стурбованість, що у зв'язку з децентралізацією тарифи «перекинуть» на місця, де підрахують свої можливості і поставлять захмарну ціну. Якщо ми будемо сильними, по-новому прочитаємо поняття громадського контролю, тоді зможемо впливати на формування тарифів і на інші процеси. На жаль, ми працюємо в режимі гасіння пожежі, а треба вчитися працювати на випередження. Як кажуть, упала на голову децентралізація – законодавство недосконале, немає чіткого дороговказу: як рухатися. Данці вчили нас, як працювати на локальному рівні, яка буде вага колективних договорів і угод. Вони можуть бути основоположними у профспілковій роботі».

Детальніше...

 

Зарплата з багатьма запитаннями

Зарплата з багатьма запитаннями
На засіданні тристоронньої соціально-економічної ради Кіровоградської області розглядалося одне з найболючіших для населення питання оплати праці. Сторони звітували про виконання розділу «Оплата праці» Територіальної угоди між ОДА, обласним об'єднанням роботодавців та ФПО.Копия DSC02833 1c499
За словами директора департаменту фінансів ОДА Сергія Шеремета, 2017 рік став роком суттєвого підвищення зарплати. На 36 відсотків зросли посадові оклади працівників І тарифного розряду ЄТС. В цілому у місцевих бюджетних видатках було затверджено на зарплату на 4,7 млрд. грн., що на 49 відсотків більше, ніж у попередньому році. Мали можливість залучати вільні залишки коштів та додаткові надходження від перевиконання бюджетів. Відбувалося збільшення фінансів по усіх галузях соціально-культурної сфери. Випереджаючими темпами зростала зарплата педагогічним працівникам у зв'язку з підвищенням тарифного розряду. На сьогодні відсутня будь-яка кредиторська заборгованість із зарплати.
Голова ФПО Максим Баланенко сприймає зарплатні досягнення без особливого оптимізму. Великою проблемою цьогоріч стали останні зміни в законодавстві, якими скасовано норму щодо необхідності перевищення розміру тарифної ставки працівника 1 розряду розміру мінімальної зарплати.
Орієнтиром стала величина прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня п. р. «Питання співвідношення оплати за некваліфіковану та кваліфіковану працю, забезпечення міжкваліфікаційної диференціації, а також визначення конкретного переліку доплат, надбавок. заохочувальних та компенсаційних виплат, що включаються до складу мінімальної зарплати, повністю перенесено у площину колективно-договірних відносин. Тобто не обмежена гранична величина розміру тарифної ставки робітника 1 розряду. Встановлено тільки, що мінімальна зарплата не застосовується як розрахункова величина у колдоговорах, а тому сторони вільні у визначенні її розміру. Це може бути інша норма генеральної угоди: 64 відсотки від мінімальної (2048 грн.), а не 1600 грн. яку беруть у розрахунках багато роботодавців. Запроваджені Урядом законодавчі зміни в оплаті праці, якими змінено структуру мінімальної зарплати та порушено принцип автономії колективно-договірного процесу, спровокували виникнення низки проблем під час їх практичної реалізації. Практично неможливо пояснити працівникові, як таке може бути: працювати за двох у випадку тимчасової відсутності людини, а отримувати зарплату за одного. Виникало дуже багато конфліктних ситуацій, які треба було узгоджувати з роботодавцями».
Копия DSC02837 1358cНа жаль, зазначив Максим Баланенко, при укладанні колдоговорів домовленість не завжди виконується. Причини – суб'єкт не перебуває у сфері дії сторін, при цьому цей же суб'єкт працює у галузі, на яку поширюється Угода. Якщо і далі роботодавці будуть притримуватись цієї позиції, то ще довго будемо досягати планки, названої губернатором – середня зарплата в області має бути 500-600 євро. При нинішньому рості цін і тарифів середня зарплата у 6 тис. грн. – це крапля в морі.
Йшла мова на засіданні і про вжиття спільних заходів для подолання такого ганебного явища, як несвоєчасна виплата зарплати. Зроблено багато: більш ніж наполовину зменшено борги, але вони залишаються: із 11 економічно активних підприємств-боржників на трьох діють профспілкові організації. Усі дії поки що не досягли бажаної мети. Але Максим Баланенко акцентував увагу на боргах, які не фіксуються статистикою: борги із зарплати медикам області, майстрам виробничого навчання, викладачам спецдисциплін, стипендії учням професійних училищ Кропивницького. «Для трьох сторін діалогу - це повинно бути НП, а не перекладання вини однієї установи на іншу. Хіба це нормально, що лікар повинен добиватись виплати зарплати через акцію протесту в Києві? Або учні й викладачі ПТУ Кропивницького, які готують робітничі кадри, планувати пікетування Кіровоградської міської ради? Як Голова Федерації профспілок, хочу відзначити, що ми не повністю виконали своє зобов'язання із застосування у повному обсязі надані профспілкам права щодо здійснення контролю за використанням нашими партнерами зобов'язань у сфері оплати праці. ФПО і її членським організаціям надано конкретні рекомендації щодо дій в напрямку поліпшення роботи, які обов'язково треба врахувати в роботі. Якщо в області не буде конструктивного діалогу, розуміння, що від рівня оплати праці залежить доля економіки області, кожного підприємства ми й надалі втрачатимемо трудові ресурси і населення області».Копия DSC02839 d4547
Обговорювався на засідання також стан справ по вирощуванню та збиранню врожаю. Директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Коренюк проаналізував ситуацію: у зв'язку з погодними умовами (посухою) аграрії недобрали 300 тис. тонн ранніх зернових, розповів про очікувану врожайність пізніх зернових. Заспокоює те, що зібране дозволяє забезпечити продовольчу безпеку. Профспілкову сторону у цій ситуації турбує одне: чи не спровокують недобрані тонни врожаю підвищення цін на хлібобулочні вироби? Аби застерегти можливе підвищення, вважають, потрібно посилити громадський контроль і спільно з державними контролюючими органами втручатися у формування ціни на хліб.
Активне обговорення на засіданні викликало питання «Про стан розвитку і підтримки малого та середнього підприємництва в області». Відзначалося, що умови для розвитку бізнесу створено: надаються кредити на пільгових умовах, безповоротна допомога, однак бажаючих започаткувати свою справу не густо. На думку голови обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг Людмили Хрипливої, доброю підтримкою для підприємців стане нещодавно підписана Галузева угода між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Асоціацією роботодавців торгівлі та комерційної сфери економіки України та Всеукраїнською профспілкою працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг.
Марія Іванова

 

ГАЛУЗЕВА УГОДА

ГАЛУЗЕВА УГОДА

між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України,
Асоціацією роботодавців торгівлі та комерційної сфери економіки України
та Всеукраїнською профспілкою працівників і підприємців торгівлі,
громадського харчування та послуг

(ПРОДОВЖЕННЯ)
( сторінки з 18 по 25 )

18
Продовження додатка 2
Найменування посади Тарифний
коефіцієнт
Начальники: відділів централізованої бухгалтерії, бюро,
лабораторій 2,50
Начальник першого відділу 2,13
Начальник штабу цивільної оборони 2,00
Начальник господарського відділу 1,75
3. Тарифні коефіцієнти співвідношень окладів фахівців підприємств
роздрібної, оптово-роздрібної, оптової торгівлі та громадського харчування
(за одиницю прийнято мінімальну тарифну ставку робітника І розряду,
визначену пунктом 4.1 Угоди)
Найменування посади
Провідні фахівці
Фахівці:
I категорії
II категорії
Фахівці
Адміністратор торгового залу, метрдотель
Майстер виробничого навчання
Диспетчер
Техніки всіх спеціальностей:
I категорії
II категорії
Технік без категорії
Завідувач секції, пункту (заготовчого, приймального тощо)
Завідувач складу, овоче- та фруктосховища
Майстер дільниці
Тарифний
коефіцієнт
2,25
2,13
1,88
1,63
1,63
1,63
1,63
1,50
1,38
1,25
2,26
2,00
1,82

Детальніше...

 

ГАЛУЗЕВА УГОДА

ГАЛУЗЕВА УГОДА

між міністерством економічного розвитку і торгівлі України, 

Асоціацією роботодавців торгівлі та коменційної сфери економіки

України та Всеукраїнською профспілкою працівників і підприємців

торгівлі, громадського харчування та послуг

від 10 липня 2017 року №46


1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Галузева угода (далі – Угода) укладена між Міністерством
економічного розвитку і торгівлі України (далі – Мінекономрозвитку, або
Сторона), Асоціацією роботодавців торгівлі та комерційної сфери економіки
України (далі – Роботодавці, або Сторона) та Всеукраїнською профспілкою
працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг (далі –
Профспілка, або Сторона).
1.2. Угода укладена відповідно до Законів України "Про колективні
договори і угоди", "Про соціальний діалог в Україні", положень Генеральної
угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-
економічної політики і трудових відносин в Україні (далі – Генеральна угода)
та інших нормативно-правових актів.
1.3. Повноваження Сторін визначено законами України, Статутами та
іншими нормативно-правовими актами.
1.4. Сторони визнають Угоду як чинний акт соціального партнерства,
яким регулюються основні принципи і норми реалізації соціально-економічної
політики і трудових відносин та забезпечення конституційних прав і гарантій
працівників і роботодавців. При цьому Угода розглядається Сторонами як
основа для ведення колективних переговорів в організаціях і на підприємствах,
а її положення є обов'язковими і мінімальними для врахування суб'єктами, що
перебувають у сфері дії Сторін. Угода не обмежує підприємства установлювати
за рахунок власних коштів у колективних договорах додаткові гарантії, трудові
та соціально-побутові пільги.
1.5. Угода набирає чинності з дня її підписання і діє до укладення нової
або перегляду цієї Угоди.
1.6. Угода відкрита для приєднання інших репрезентативних об'єднань
роботодавців і профспілок сфери торгівлі, ресторанного господарства та
послуг.
1.7. Для ведення переговорів щодо укладення Угоди і підведення
підсумків її виконання утворюється комісія з рівної кількості представників від
кожної із Сторін.
1.8. Мінекономрозвитку у триденний строк з дня підписання Угоди
Сторонами подає її на повідомну реєстрацію до Мінсоцполітики. Сторони
роботодавців і профспілки у двотижневий строк з дня реєстрації Угоди
доводять її до відома відповідних підприємств.
1.9. Сторони рекомендують підприємствам укладати колективні договори
або вносити зміни та доповнення до них до 1 березня відповідного року, з
дотриманням умов, норм і положень, визначених законодавством та Угодою, а
також сприяють створенню умов для ведення переговорів з укладення
колективних договорів відповідно до законодавства.

Детальніше...

 

Вплив профорганізацій на продуктивну зайнятість

Вплив профорганізацій на продуктивну зайнятістьКопия DSC02827 cfc32
Уперше відбулося спільне засідання Президії Федерації профспілок Кіровоградської області і координаційного комітету сприяння зайнятості населення. До обговорення питання щодо ситуації на ринку праці та дії профспілок у вирішенні питань зайнятості у такому форматі спонукала непроста ситуація у сфері зайнятості, яка залежить не тільки від профспілок, а в першу чергу від органів влади.Копия DSC02821 b3750
Заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян проінформував про стан ринку праці на Кіровоградщині, який має позитивні тенденції. Протягом восьми місяців ц.р. статус безробітного мали 34 тис. осіб – за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 11,6 тис. безробітних. Рівень безробіття економічно активного населення помітно зменшився. З метою сприяння зайнятості до у часті у громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено майже 8,5 тисяч. Для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці близько 5 тис. осіб проходили професійне навчання за направленням центру зайнятості. Кількість вакансій на сьогодні – понад 3 тисяч, на одну вакансію претендує 5 чоловік. Постійним попитом користуються кваліфіковані робітники. Богдан Стоян закликав профспілкову сторону долучитися до проведення спільних семінарів з роботодавцями та шукачами роботи, створення на Інтернет-сторінці рубрики «Захист прав громадян у сфері зайнятості».
Голова ФПО Максим Баланенко проаналізував роботу профспілкових організацій у напрямку збереження трудових ресурсів. Профспілкове об'єднання брало участь у розробці обласної програми зайнятості, яка є базовим документом у питанні забезпечення продуктивної зайнятості. ФПО та її членські організації неодноразово розглядали хід її виконання. Головне завдання профспілок у цей складний час – недопущення масових звільнень. Співпрацюючи із центром зайнятості, ФПО отримує завчасно інформацію про кожне наступне масове звільнення і має можливість впливати на їх недопущення. Бували випадки, коли попереджали про звільнення усіх працюючих, проте вивчення ситуації показало, що це лише реорганізація, без наслідків скорочення штату.
Для профорганізацій стало правилом не надавати згоду на звільнення у зв'язку з ненаданням роботодавцями інформації за 3 місяці до намічуваних заходів, про їх причини та економічне обґрунтування. За ініціативою ФПО питання зайнятості неодноразово виносилися на засідання тристоронньої соціально-економічної ради. Особливе місце в роботі профспілкових організацій займає працевлаштування молоді. ФПО, її Молодіжна рада зверталися до керівників держави, профільних міністерств, місцевих органів влади, роботодавців про зміну ставлення до підготовки кадрів, особливо робітничих. Єдине досягнення – згода роботодавців на взаємодію з навчальними закладами, які готують робітничі кадри. А поки що чимало проблем: затримка виплати зарплати працівникам ПТУ, учням - стипендій.
Максим Баланенко підкреслив, що профорганізаціями усіх рівнів надається спілчанам безплатна правова допомога, у разі необхідності – забезпечується захист їхніх прав у судах (з початку року складено 21 позовну заяву). Серед напрямків діяльності - здійснення громадського контролю за дотриманням законодавства про працю. У І півріччі проведено майже 200 перевірок, виявлено 49 порушень щодо незаконного звільнення та переведення на іншу роботу.Копия DSC02825 fc37c
Велика увага приділяється колективно-договірному регулюванню трудових відносин. Практично на усіх підприємствах, де є профорганізації, діють колдоговори. Як правило, в них є зобов'язання сторін щодо змін в організації виробництва і праці, забезпечення зайнятості, в т. ч. створення нових робочих місць, тривалості робочого часу і, звичайно, передбачено соціальний пакет. Саме через колдоговори профспілкова сторона домагається разом з роботодавцями забезпечення підвищення кваліфікації раз на 5 років, професійної перепідготовки працівників у період їх неповної зайнятості.
Не обійшли під час обговорення і питання оплати праці, яка є головним фактором у збереженні кадрів. Саме через низьку зарплату чимало фахівців звільняються і їдуть на заробітки за кордон, тому, звучало на засіданні, треба створити такі умови, щоб у людей праці не виникали думки про пошук кращої долі.
Сторони соціального діалогу визнали, що використали ще не всі шанси для виконання програми зайнятості і намітили ряд спільних заходів для поліпшення ситуації.
Марія Іванова

 

Угоду про співпрацю підписано

Угоду про співпрацю підписаноКопия 20170919 100807 70019
У Федерації профспілок Кіровоградської області відбулася урочиста церемонія підписання Угоди про співпрацю між ФПО та Соколівською сільською радою об'єднаної територіальної громади Кіровоградського району. Як зазначив голова ФПО Максим Баланенко, метою Угоди є співпраця в питаннях регулювання трудових, соціальних, економічних відносин, сприяння вирішенню соціально-економічних проблем, підвищення рівня життя членів об'єднаної громади, зокрема через колективно-договірні домовленості. «Така Угода підписується вперше і не випадково вибір зупинився на Соколівській ОТГ, адже вона є однією з найуспішніших і найефективніших не тільки в області, а й в Україні. Копия 20170919 101051 b18bdЄ сподівання, що співпраця з профспілковою стороною стане результативною, і у всіх визначених напрямках спільної діяльності буде взаєморозуміння й підтримка. Є сподівання на здійснення спільних дій по створенню умов для економічного і фінансового розвитку ОТГ за галузевим принципом діяльності, на збереження цілісності галузевих організаційних ланок профспілок, недопущення необґрунтованої ліквідації первинних профспілкових організацій у процесі оптимізації мережі закладів бюджетної сфери».
Голова Соколівської ОТГ Інна Завірюха зазначила: підписання Угоди – це відповідальний крок для громади. «Соколівська сільська рада завжди з повагою ставилася до профспілок і націлювала працівників бути спілчанами наймасовішою організації. Будемо й надалі співпрацювати, знаходити спільні рішення назрілих питань».
Марія Іванова

 

Оздоровили усіх бажаючих

Оздоровили усіх бажаючих
Щоліта профком ПАТ «Ельворті» складає екзамен на організацію оздоровлення. Нинішнє літо, як і попередні, він пройшов на відмінно. Про це свідчать численні відгуки як працівників, так і їхніх дітей, для яких літо залишило приємні спогади. Усі бажаючі працівники підприємства мали змогу поїхати на базу відпочинку «Прибій», а їхні діти – в оздоровчий табір «Бригантина», який вони полюбили за гостинність, природу та розмаїття розваг.Копия моторний 1f731
Організація оздоровлення членів профкому та їхніх родин на заводі – повністю на плечах профкому, яка здійснюється відповідно до умов колективного договору із залученням коштів роботодавця. У новому колдоговорі не тільки збережені оздоровчі пільги і гарантії, а й поліпшені умови придбання путівок на базу відпочинку та в оздоровчий табір. Багатодітним родинам цьогоріч профком надав путівки безплатно. Для інших працівників зменшена плата за путівки залежно від стажу роботи. У виграші – кадрові працівники.
Оскільки Фонд соціального страхування уже не надає пільгові путівки на санаторно-курортне лікування, профком вирішив і цю проблему: член профспілки сплачує лише 30 відсотків вартості путівки. Така допомога дуже доречна, адже турбота про здоров'я працівників має бути на першому плані. А здорові кадри – це продуктивна праця в кінцевому результаті.
Слід зазначити, що профком у оздоровчих питаннях знаходить повну підтримку та взаєморозуміння з керівництвом підприємства. Оздоровлення – це лише один штрих в роботі профкому, і літнім періодом він не закінчується. Якщо працівник звертається у профком з будь-яким проханням, його проблема обов'язково вирішується.
Володимир Моторний,
голова профкому ПАТ «Ельворті»

 

Накипіло: медики виходять на акцію протесту

Накипіло: медики виходять на акцію протестуКопия DSC02745 44fdd
У лікувальних закладах Кіровоградщини склалася критична ситуація з оплатою праці. До кінця року потрібно по області близько 100 млн. грн. в т.ч. по Кропивницькому - близько 40 млн. грн. На сьогодні утворилася кредиторська заборгованість - по обласному центру отримано тільки частину авансу за серпень. Завдяки наполегливості голови обкому профспілки працівників охорони здоров'я Лариси Козлової, зокрема виступу на сесії міської ради було додатково виділено на фінансування лікувальних закладів 10 млн. грн., що дозволило перекрити поточну заборгованість у червні. Але загалом проблема не вирішена. Аналогічна ситуація і в інших регіонах, тому президія Профспілки працівників охорони здоров'я прийняла рішення про проведення 19 вересня Всеукраїнської акції протесту.
Критична ситуація в медичній галузі і готовність до акції протесту обговорювалася на засіданні за круглим столом, який відбувся у Федерації профспілок області. Відкриваючи засідання, голова ФПО Максим Баланенко проаналізував хід реформ, які відбуваються без чітких орієнтирів, зокрема медичної, висловив солідарність Федерації з діями Профспілки медиків.Копия DSC02742 61bc3
За словами Лариси Козлової, саме безвідповідальне ставлення держави до вирішення ключових проблем системи охорони здоров'я України призвело до погіршення у 2017 році соціально-економічної ситуації в галузі та зниження рівня гарантій і соціального захисту медиків. Профспілка намагалася врегулювати питання збільшення фінансування галузі із забезпеченням у повному обсязі фонду оплати праці закладів охорони здоров'я, своєчасної виплати зарплати працівникам, неодноразово зверталася у вищі інстанції, особисто до кожного народного депутата. У результаті Президія Профспілки змушена визнати, що незважаючи на вжиті заходи, КМУ та МОЗ України проігнорували більшість пропозицій Профспілки. Тому й виходять медики на акцію протесту.
Зважаючи на критичну ситуацію в галузі, в первинних профорганізаціях пройшли збори (конференції) з порядком денним: «Громадянам України – доступну та якісну медичну допомогу. Працівникам охорони здоров'я – роботу, зарплату, соціальний захист». На зібраннях були підтримані особистими підписами вимоги Профспілки до органів державної влади України та делеговані представники майже з кожної організації для участі в акції протесту.
У засіданні за круглим столом взяли участь заступник директора департаменту охорони здоров'я ОДА Олександр Скрипник та начальник управління фінансово-бюджетного забезпечення департаменту Тамара Збатанова, які запевнили, що нинішній рік медики закінчать без боргів із зарплати.
Марія Іванова

 

З Днем підприємця!

З Днем підприємця!
Сьогодні ми вшановуємо ділових людей, людей неординарних. Звісно, всі професії важливі, у кожній професії є свої особливості, є свої герої, але на мою думку, підприємці – це найбільш особливі люди. Вони не тільки створюють власний бізнес, вони ним живуть. Ми пишаємося кожним підприємцем, який незважаючи на різні перепони, недосконале законодавство, знайшов себе, створив свою справу, відкрив робочі місця і сьогодні реально сприяє позитивним змінам в країні. Безперечно – ця сфера діяльності і люди, які в ній працюють, дійсно заслуговують на пошану і на повагу.
Шановні друзі! Я від Кіровоградської обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг, яка об'єднує представників малого і середнього бізнесу, щиро вітаю всіх підприємців з професійним святом! Ми дякуємо працівникам за їх сумлінну працю, ми бажаємо здоров*я, бажаємо добробуту, бажаємо гідних робочих місць і гідної заробітної плати. Ми вітаємо роботодавців, бажаємо від профспілки роботодавцям стабільних підприємств, стабільної роботи, успіхів у всіх справах. І я хочу сказати, що нещодавно, з міністерством економічного розвитку і торгівлі України наша Всеукраїнська профспілка уклала галузеву угоду. Сьогодні ця галузева угода розповсюджується по підприємствах. І я звертаюся до всіх роботодавців приєднатися до угоди і на практиці довести свою соціальну відповідальність по відношенню до працівників своїх колективів.
Тож, шановні друзі, зі святом вас, здоров'я, обов'язкового миру всім нам, а підприємництво завжди було і завжди буде.
З повагою
Людмила Хриплива,
голова обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг

images 9 43649