Архів новин
2019
Листопад
ПнВтСрЧтПтСбНд
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

Хто візьме на роботу випускника?

Хто візьме на роботу випускника?
Відбулося засідання виконкому Молодіжної ради ФПО, на якому обговорювалося питання щодо виконання обласної цільової програми працевлаштування молоді Кіровоградщини за 2013 рік. За словами в.о директора обласного центру зайнятості Ю. Слоневського, в цілому ситуація на ринку праці в області поліпшується, а от з молодіжним працевлаштуванням проблеми залишаються. Не завжди попит збігається з пропозицією, тобто, навчальні заклади продовжують готувати випускників за спеціальностями, які не витребувані на ринку праці (юристи, економісти, бухгалтери...). Зростають вимоги роботодавців до кадрів: вони бажають брати на роботу фахівців з досвідом, якого у випускників немає.
Про труднощі працевлаштування студентів у вільний від навчання час розповів голова студпрофкому КНТУ В.Пугач. Інженер з вентиляції служби головного енергетика ПАТ «Гідросила» О.Мельничук з гордістю проінформувала про діяльність молодіжної ради підприємства, на якому приділяється велика увага молодим кадрам. У нових колективних договорах, які готуються до підпису, розроблено окремий розділ, присвячений молодіжній політиці. Голови студпрофкомів КВНЗ «Олександрійський педколедж ім.. Сухомлинського» О.Тарасенко і Олександрійського училища культури С.Рубан поділилися досвідом організації працевлаштування випускників – в обох закладах проводиться моніторинг трудового чи освітнього шляху тих, хто закінчили навчання. Як правило, одиниці випускників не знаходять собі справу. Голова Молодіжної ради ФПО А.Гончаренко, оскільки вона освітянка, повідомила про працевлаштування молодих вчителів у Новгородківському районі. В районі практикується підготовка майбутніх кадрів за цільовими направленнями – це сприяє вирішенню питань працевлаштування. Якщо раніше випускники вишів не завжди мали повне навантаження, то в минулому році всі молоді спеціалісти забезпечені роботою на ставку.
Виконком рекомендував членам Молодіжної ради ФПО: продовжити здійснення громадського контролю за виконанням обласної цільової програми працевлаштування молоді та брати активну участь у виконанні її заходів, сприяти забезпеченню вторинної зайнятості студентів у літній період.
Члени виконкому обговорили також питання підготовки до Першотравневої демонстрації – зобов'язалися провести відповідну роз'яснювальну роботу серед молоді з метою її участі у святкових заходах, присвячених 1 Травню.
Людмила Дяченко,
головний спеціаліст ФПО.

 

Бази персональних даних членів професійних спілок звільнено від обов’язку реєстрації

Бази персональних даних членів професійних спілок звільнено від обов’язку реєстрації

20 грудня 2012 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про захист персональних даних» від 20.11.2012р. № 5491-VI.

Внесені зміни спрямовані на удосконалення правого регулювання у сфері захисту персональних даних, виправлення недоліків та неузгодженостей, виявлених за час впровадження і дії Закону України «Про захист персональних даних», забезпечення належного захисту основоположних прав і свобод людини і громадянина, зокрема права на невтручання в особисте життя, у зв’язку з обробкою персональних даних.

До сфери дії Закону віднесено діяльність з обробки персональних даних, яка здійснюється повністю або частково із застосуванням автоматизованих засобів, а також на обробку персональних даних, що містяться у картотеці чи призначені до внесення до картотеки, із застосуванням неавтоматизованих засобів.

Цей Закон відтепер не буде поширюватися на діяльність з обробки персональних даних, яка здійснюється фізичною особою виключно для особистих чи побутових потреб, а також на діяльність з обробки персональних даних, яка здійснюється творчим чи літературним працівником, у тому числі журналістом, у професійних цілях, за умови забезпечення балансу між правом на невтручання в особисте життя та правом на самовираження.

У зазначеному Законі враховані пропозиції профспілкових організацій щодо звільнення від обов’язкової реєстрації баз персональних даних членів профспілок.

Відповідними змінами, які внесено до статті 9 Закону, передбачено що володілець персональних даних звільняється від обов’язку реєстрації баз персональних даних членів громадських, релігійних організацій, професійних спілок, політичних партій.

Звільнено від обов’язку реєстрації також бази персональних даних, ведення яких пов’язано із забезпеченням та реалізацією трудових відносин.