Архів новин
2019
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Збори профактиву –з болем і надією

Збори профактиву – з болем і надієюDSC03912 42fc1
У рамках Всеукраїнської акції протесту профспілок у Федерації профспілок Кіровоградської області відбулися бурхливо-емоційні збори профспілкового активу області. Тон задав Голова ФПО Максим Баланенко, який деталізував, чим викликані вимоги профспілок до Уряду і Верховної Ради України, та передав передстрайкові настрої трудових колективів. DSC03935 d14e7Спілчани стурбовані заявами Уряду про підвищення ціни на природний газ для населення, на споживчі товари та житлово-комунальні послуги. У той же час у проекті Держбюджету на 2019 рік Урядом знову пропонуються занижені рівні основних державних соціальних стандартів і гарантій. Загострюється наступ на права профспілок. З такою ситуацією миритися не можна, тому Максим Баланенко закликав присутніх взяти участь у другому етапі Всеукраїнської акції протесту, яка відбудеться 17 жовтня у Києві.
Озвучувалися надзвичайно гострі проблеми облавтодору: шляховики просто потонули у боргах, а обсягів роботи не дають. Не райдужна картина й у профтехзакладах, зокрема, з виплатами зарплат та стипендій працівників училищ поділили на «чорних» і «білих» - одним виплачують надбавки та доплати, іншим – ні, залежно від того, хто з якого бюджету отримує зарплату. Йшла мова і про недофінансування закладів охорони здоров'я Кропивницького – можна сказати з'явилася нова форма оплати праці: частинами...DSC03914 156cf
У роботі зборів узяв участь Голова ФПУ Григорій Осовий. Він зокрема розповів, як проходитиме Всеукраїнська акція протесту – з пікетуванням Уряду та Верховної Ради України. «Оцінюючи ситуацію, яка склалася із забезпеченням прав спілчан, Президія ФПУ прийняла рішення про її проведення. З чим ідемо до влади? В першу чергу домогтися того, щоб у нашій країні виконувалися закони, які гарантують працівникам певні права. Ми зобов'язані вимагати від влади і роботодавців, щоб вони забезпечували виконання цих прав. Якщо подивитися на вимоги профспілок, то вони абсолютно чітко обраховані на основі діючого законодавства, тож повинні відстоювати їх виконання. Причому ми вимагаємо забезпечення мінімуму, який необхідний для фізіологічних потреб людини. Отже, ФПУ об'єктивно обрахувала вартість споживчого кошику і визначила, що з 1 січня вона має складати 5167 грн. Уряд називає на тисячу гривень меншу, тобто кожного працівника хочуть обібрати на тисячу гривень. Якщо дозволимо, це буде зроблено, але треба не дозволяти оббирати людей праці, відстоювати кожну свою позицію, адже наше покликання – захищати права спілчан».
Григорій Осовий відповів на запитання учасників зборів та закликав до активності та консолідації дій під час відстоювання вимог, як до центральної влади, так і до місцевої.
Прес-центр ФПО

 

Головне – запобігти колективним трудовим спорам

Головне – запобігти колективним трудовим спорамDSC03860 - копия 273c7
Відомо, що саме конструктивна взаємодія відділення Національної служби посередництва і примирення в області з організаціями профспілок, роботодавців, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування сприяє запобіганню виникненню колективних трудових спорів. Це актуальне питання нещодавно розглядалося на засіданні обласної тристоронньої соціально-економічної ради. DSC03862 - копия 1f4baГолова Федерації профспілок Кіровоградської області Максим Баланенко підкреслив, що ФПО та її членські організації активно використовують всі правові механізми для вирішення колективних трудових спорів для захисту прав членів профспілок. «Ще в 2011 році, тобто з року утворення НССП, ФПО підписала Угоду про співпрацю з обласним відділенням. Головною її мета – стабілізація соціально-трудових відносин, попередження виникнення колективних трудових спорів та вирішення розбіжностей між працівниками і роботодавцями. На щастя, в області немає масових довготермінових конфліктів. У тих конфліктах які виникали в трудових колективах, де діють первинні профспілкові організації, ми завжди діяли спільно і, як правило, досягали порозуміння.
Максим Баланенко звернув увагу на окремі напрями спільної роботи. Перш за все, на наростання протестних настроїв у колективах. Протягом року у черговий раз зросли ціни на продукти харчування, товари першої необхідності, знову розглядається питання підвищення ціни на газ. Останньою новиною Прем'єр-міністр грається з населенням, як кіт із мишою. До речі, теплогенеруючі підприємства Кропивницького, не чекаючи підвищення ціни на газ, значно підвищили тарифи на тепло. Уряд заспокоює субсидією, але у Порядок її нарахування внесені такі новації, що позбудеться цієї допомоги значна частина сімей, яка конче її потребує.DSC03861 - копия 6b99e Наприклад, причиною може стати неперерахування роботодавцем ЄСВ. В області таких підприємств сотні, а борги майже 40 млн. грн. Найбільша напруга у шляховиків, де борг з ЄСВ сягнув більше 5 млн. грн. Ситуація патова: через борги підприємства не можуть вибороти на тендерах виконання робіт, що в свою чергу, призводить до скорочення працівників. І як наслідок - без роботи, без зарплати і без субсидії.DSC03863 - копия 48b70
Ще однією з причин відмови у виплаті субсидій – переведення на роботу на неповний робочий час не з волі працівника. Хвилюють людей і наміри влади включити до доходів для призначення субсидій податки та внески. Усі ці негаразди лягають на зовсім неадекватний розмір зарплат працівників. Додаються борги із зарплати. Тому настрій у людей, прямо скажемо, вибухо небезпечний.
Від керівників галузевих профспілок, профспілкових об'єднань спілчани вимагають відповідного захисту. Саме тому у ці дні Федерація профспілок України проводить Всеукраїнську акцію протесту.DSC03864 - копия 9e843
За словами Максима Баланенка, багато чого залежить від соціальних партнерів. «Зважаючи на ситуацію, необхідно постійно зустрічатись із трудовими колективами, не перекидати цю роботу на профкоми, їхніх керівників, не вважати голову профкому ворогом, якщо він інформує про загострення ситуації на підприємстві, погрожувати ліквідацією профспілки та скороченням працівників. Навпаки, треба в тандемі вирішувати проблеми, пояснюючи працівникам ситуацію. Трудовий колектив повинен володіти економічним станом підприємства, його перспективами. Зараз у нас такий час, що працівниками необхідно дорожити, бо вже чітко відчувається їхній дефіцит. Хочу підкреслити, що не варто вважати трагедією звернення працівників до служби примирення, бо головне її призначення – не допустити конфлікту, мирно його врегулювати».
Про співпрацю з організаціями профспілок розповіла начальник обласного відділення НСПП Оксана Крайносвіт.
Голова ФПО висловив занепокоєння тим фактом, що наприкінці вересня СПО роботодавців прийняв рішення призупинити участь сторони у роботі національної тристоронньої соціально економічної ради. «З метою уникнення таких подій ФПО, перейнявши досвід окремих областей, підготувала проект Розпорядження голови ОДА «Про посилення взаємодії органів виконавчої влади, її органів місцевого самоврядування з організаціями роботодавців і профспілок. Головна мета його – поліпшення соціального діалогу на обласному рівні, спільне вирішення проблемних питань розвитку області.
Марія Іванова

 

Що спонукає до акції протесту?

Що спонукає до акції протесту?DSC03909 - копия 51111
Сьогодні, 9 жовтня у Кропивницькому на площі Героїв Майдану та біля міської ради з 9-ї до 12 години пройшло інформаційне пікетування профспілок. Це – перший етап Всеукраїнської акції протесту, який проходить у всіх регіонах.DSC03901 - копия 34b0f Другий етап Всеукраїнської акції протесту профспілок із пікетуванням Уряду та Верховної Ради України відбудеться 17 жовтня, у День боротьби з бідністю, у Києві.
Як зазначив Голова Федерації профспілок Кіровоградської області Максим Баланенко, акція відбувається відповідно до Постанови Президії ФПУ «Про солідарні протестні дії ФПУ та її організацій у зв'язку із наступом на права людини праці» по всій країні проходять масові заходи. До масового протесту спонукають злиденний рівень життя, мізерні зарплати більшості українців, тотальне зубожіння населення, викликане постійним підвищенням цін на товари першої необхідності та тарифів на комунальні послуги, які уже зросли і ще зростуть у рази, нездатністю держави захистити вразливі категорії людей, зокрема житловою субсидією, яка стала недоступною для більшості мешканців. На мізерні зарплати та без субсидії людям просто не вижити!DSC03898 - копия 15f9c
Того ж дня у ФПО  о 15 годині відбудуться збори профспілкового активу, на яких буде прийнято відповідну резолюцію.
Основні вимоги учасників акції протесту до Уряду та Верховної Ради України:
1. Припинити економію на людині праці та встановити з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум – 5167 грн.DSC03903 - копия ff992
2. Зупинити підвищення непосильних цін на природний газ, електроенергію та тарифів на житлово-комунальні послуги для населення, адже надра та ресурси є власністю українського народу.
3. Привести розрив між мінімальною та максимальною заробітною платою у державних установах та на підприємствах державної і комунальної власності до рівня країн Західної Європи (1:4).
4. Запровадити ефективний механізм надання пільг у грошовій формі категоріям соціально вразливих верств населення.DSC03907 - копия f1656
5. Забезпечити у Державному бюджеті України на 2019 рік належні видатки на освіту, охорону здоров'я, соціальний захист, розвиток галузей економіки.
6. Забезпечити дієві заходи, спрямовані на подолання детенізації відносин у сфері зайнятості населення.
7. Впровадити державну підтримку національного товаровиробника. Вирішити проблемні питання економічного розвитку бізнесу.
Європейській Україні – європейські стандарти життя!DSC03910 - копия 24087
В інформаційному пікетуванні взяли участь усі членські організації, які озвучили проблеми своїх галузей. Учасники пікетування роздали близько двох тисяч роз'яснюючих документів.
Профспілки йтимуть до кінця задля виконання поставлених вимог. Закликаємо підтримати дії профспілок!
Прес-центр ФПО

Останнє оновлення (Вівторок, 09 жовтня 2018, 10:45)

 

Лист народним депутатам України щодо проекту Державного бюджету на 2019 рік

Президія Федерації профспілок Кіровоградської області розглянувши проект Державного бюджету на 2019 рік вирішила звернутись до народних депутатів від Кіровоградщини про підтримку пропозиції профспілок щодо посилення соціального блоку питань у проекті бюджету, а саме:
передбачити у Державному бюджеті на 2019 рік видатки на: встановлення у 2019 році прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня – 4361 грн., з 1 липня – 4503 грн., з 1 грудня – 4645 грн., а для основних соціальних і демографічних груп населення:
- дітей віком до 6 років: з 1 січня 2019 року – 3242 грн., з 1 липня – 3347 грн., з 1 грудня – 3452 грн;
- дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2019 року – 3958 грн., з 1 липня – 4087 грн., з 1 грудня - 4215 грн.;
- працездатних осіб: з 1 січня 2019 року – 5167 грн., з 1 липня – 5335 грн., з 1 грудня – 5503 грн;
- осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2019 року – 2840 грн., з 1 липня – 2932 грн., з 1 грудня – 3024 грн.
Своє звернення аргументуємо тим, що пропозиція уряду залишити прожитковий мінімум на І півріччя 2019 року у розмірі який діятиме у грудні 2018 року призведе до зниження купівельної спроможності громадян, погіршення рівня їх життя.
Зумовить це ріст цін на всі життєво необхідні товари, на газ, комунальні послуги, рішення уряду про позбавлення субсидії багатьох сімей які їх потребують.
Варто також відмітити що запропонований урядом розмір прожиткового мінімуму більше ніж у двічі нижчий від його фактичної величини, а набори продуктів харчування непродовольчих товарів та послуг які використовуються для визначення розмірів прожиткового мінімуму не включають такі основні сімейні потреби населення, як забезпечення житлом, медичним обслуговуванням та освітою, як це передбачено ст.. 5 Конвенції МОП про основні цілі та норми соціальної політики №117, що ратифікована Україною у 2015 році.
Не можна не взяти до уваги і той факт що діючий «споживчий кошик» оновлений у 2016 році не наближено до реальності.
Більш того незаконність його підтверджена Київським адміністративним судом. А відтак, прожитковий мінімум що сьогодні пропонується урядом на 2019 рік на основі цього «кошика» є неправомірним.
Слід також врахувати й те що тепер в Україні вихідним параметром визначення заробітної плати для всіх працівників, став саме цей прожитковий мінімум, а не мінімальна зарплата як було до 2017 року в результаті знівельовано різницю в оплаті некваліфікованої і кваліфікованої праці, зруйновано міжтарифні і міжпосадові співвідношення.
Ця ситуація ще більше погіршиться з 1 січня 2019 року у зв'язку з тим що «міні малка» підвищиться, а прожитковий мінімум залишиться на тому ж рівні.
Зважаючи на вище викладене переконливо просимо Вас підтримати пропозиції профспілок щодо підвищення прожиткового мінімуму до фактичного його розміру, що дасть можливість підвищити доходи працівників, не допустити їх міграцію, зберегти кадри, і як наслідок, економіку держави.

За дорученням Президії ФПО

З повагою
Голова ФПО М. Баланенко

Останнє оновлення (П'ятниця, 21 вересня 2018, 11:45)

 

Привітання з Днем працівника лісу

ШАНОВНІ ПРАЦІВНИКИ ЛІСУ КІРОВОГРАДЩИНИ !

Теплі вітання з Вашим професійним святом!
Найкращі побажання добра, щастя і
злагоди прийміть в день свого професійного свята.

Радість цього свята з Вами
розділяють всі спілчани області,
бо розуміють ту велику значимість Вашої роботи,
завдяки якій множиться зелене багатство нашої області.

Молоді розкішні ліси з цінними
породами дерев, деревина, вироби з дерева —
це все результати Вашої праці.

Вони настільки вагомі, що ними пишається вся Україна.
Тож нехай у Вас і надалі все
складається як найкраще,
хай ніколи не зраджує Вам Ваше здоров'я,

Нехай добробут і щастя панують у Вашому домі.

 

З повагою
Голова Федерації професійних спілок
Кіровоградської області

М. БАЛАНЕНКО

 

Увага до колдоговірної роботи зростає

Увага до колдоговірної роботи зростаєDSC03780 - копия 77e04
Відбулося засідання постійної комісії Ради ФПО з соціально-економічних питань, захисту трудових прав та інтересів трудящих. Відкрила засідання заступник Голови ФПО Оксана Терлецька, вела зібрання голова постійної комісії Людмила Хриплива. На засіданні обговорювали питання про стан колективно-договірних відносин у сфері праці у 2017 році та посилення ролі колдоговорів у захисті економічних і трудових прав членів профспілок
В умовах соціально-економічної кризи, з метою збереження існуючих робочих місць та недопущення зниження рівня соціального захисту працюючих членські організації ФПО посилили увагу до колдоговірної роботи – основного правозахисного напряму діяльності.DSC03782 - копия 08196
За даними членських організацій в минулому році в області укладено 1788 колективних договорів, що охопили майже всі підприємства, де діють первинні профспілкові організації. Вдалось укласти колдоговори всім первинним організаціям профспілок працівників автомобільного і сільськогосподарського машинобудування, культури, освіти і науки, харчової і переробної промисловості, лісового господарства, споживчої кооперації, автотранспорту та шляхового господарства, житлово-комунального господарства.DSC03784 - копия 9670e
Зважаючи на складний стан ринку праці в області, при укладанні колективних договорів профспілкові організації домагались обов'язкового включення зобов'язань сторін щодо недопущення масових скорочень працівників, збереження трудових колективів, встановлення додаткових пільг для працівників, які звільняються за ініціативою роботодавця. Обов'язковим також для профкомів завданням було встановлення колдоговорами мінімальної місячної тарифної ставки на рівні галузевих угод. Аналіз наданої членськими організаціями ФПО інформації про стан виконання колективних договорів за звітний період свідчить про те, що ця норма колдоговорів в переважній більшості виконується. Це в значній мірі сприяло росту номінальної заробітної плати в області у звітному році на 46,6 відсотка.
Одним із основних завдань колдоговірної роботи в 2017 році було дотримання гарантій прав працівників на охорону праці та створення умов для гідної праці, забезпечення здорових та безпечних умов праці на кожному робочому місці.
На багатьох підприємствах в звітному році сума витрат на охорону праці значно перевищила норму, передбачену законодавством (0,5% до фонду оплати праці). Так на окремих підприємствах сільгоспмашинобудування на ці цілі використано від 0,8 до 8,4 відсотка до фонду оплати праці.
Під особливим громадським контролем профспілок було виконання зобов'язань колдоговорів щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці.
Так, атестовано 210 робочих місця зі шкідливими та важкими умовами праці, як то передбачалось колдоговором у ПАТ «Гідросила», 246 – ПАТ «Ельворті», 63 – в ТОВ «Кіровоградський інструментальний завод «Лезо».
Зважаючи на високий рівень інфляції, зниження платоспроможності працівників профспілкові організації, представляючи інтереси трудових колективів у колдоговірних переговорах, добивались підвищення суми витрат, спрямованих на соціальний розвиток працівників.
Більше 3,0 тисяч гривень витрачено на ці цілі на кожного працівника на підприємствах лісового господарства, 1354 – ТОВ «Побузький ФНК», 1000грн. у ПАТ НВП «Радій».
Біля 2 млн. гривень витрачено на запровадження непередбачених законодавчих пільг та виплат працівникам та членам їх сімей в ПАТ «Гідросила», 1694,3 тис. грн.. в ПАТ «Ельворті», 669,8 тис. грн.. в ПАТ «Гідросила АПМ».
Ці кошти направлялись на оздоровлення працівників і їх дітей, підтримки сімей, що втратили батьків в ході АТО, організацію пільгового харчування, надання матеріальної допомоги у разі хвороби працівників, жінкам, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років та ін..
Президія ФПО схвалила основні завдання колдоговірної роботи на 2018 рік, які стали фундаментом цьогорічної кампанії.
Разом з цим продовжують існувати окремі проблеми колдоговірної роботи.
Аналіз профспілкової звітності про стан укладення колдоговорів в порівнянні з наданою головним управлінням статистики у Кіровоградській області свідчить про те, що кожен четвертий колдоговір укладається з представниками трудових колективів по причині відсутності профспілкових організацій. Більше половини таких підприємств в сільському господарстві та харчовій промисловості.
Ці факти свідчать про недостатню роль профспілок у колдоговірному процесі.
В минулому році на низці підприємств не забезпечено виконання зобов'язань за колдоговорами щодо своєчасної виплати зарплати. Це порушення не усунуто і в поточному році.
Обсяг невиплаченої заробітної плати на 1 травня 2018 року складає 11,4 млн. грн.., із них 14,5 млн. грн.. – на економічно активних підприємствах.
Більше 2,0 млн. грн.– борги підприємств, де діють профспілкові організації, які є стороною колдоговорів.
В їх числі підприємства-боржники обласних організацій профспілок працівників ЖКГ, МП, ПОН , енергетики та ЕТП.
Мають випадки особливо в бюджетній сфері відсутності в колдоговорах комплексних заходів щодо покращення охорони праці.
Головна причина такого стану – внесення змін до порядку фінансування витрат на охорону праці в цій сфері, за яким вони фінансуються з урахуванням фінансових можливостей. Наразі такі можливості відсутні.
Не всім профспілковим організаціям вдалось забезпечити через колективні договори виконання ст.250 Кодексу законів про працю по відрахуванню роботодавцями коштів на проведення культурно-масової, фізкультурно-оздоровчої роботи. Вказані перерахування отримують лише 13,8 відсотка первинних профспілкових організацій. В обласній організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення – 1,2%.
Зовсім не перераховуються кошти профкомам в обласних організаціях профспілок працівників будівництва і промбудматеріалів, торгівлі, громадського харчування та послуг, лише 1 профспілкова організація обласної організації профспілки АПК.
У зв'язку із прийняттям законодавчої норми щодо перерахування коштів первинним профспілковим організаціям бюджетних установ у межах фінансових ресурсів затверджених бюджетів практично призупинено вказане фінансування.

Олександра Залевська,
головний фахівець з соціально-економічних
питань та колдоговірної роботи ФПО

 

Раді вітати у наших лавах!

Раді вітати у наших лавах!DSC03636 - копия c32c9
Не так давно Добровеличківська районна організація профспілки працівників держустанов, а відтак і вся профспілка поповнилася на гарну організацію – створилася первинка у комунальному закладі «Добровеличківське НВО», до якого входять опорна школа - спеціалізована ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів і 6 філій. Це знаний заклад, який з початку заснування у 1956 році взяв високий старт, а очолював його заслужений учитель України Василь Нога. Він тоді створив першу школу трудового спрямування.
Чим цікава структура нинішньої школи? Цілодобове перебування дітей. «До обіду діти навчаються, а після – займаємося виховною роботою і становленням особистості, - зазначила директор Катерина Ковальська. - У школі створені всі умови, щоб діти отримували якісні освітні послуги, у перспективі – відремонтувати приміщення й відкрити там наукові лабораторії. Вони нам потрібні, адже наша школа обрала напрямок – інформаційно-комп'ютерні технології. Час показує, що це правильний, перспективний напрямок. Наші випускники – затребувані, усі вступають до вишів, їх хвалять, запрошують на роботу. Поглиблене вивчення ІКТ – це чи не головна вимога сьогодення, можливо, ще англійська мова. І над цим ми працюємо».
Катерина Ковальська переконана, якщо керівник школи думає про сьогодні, йому немає що робити на цій посаді. Він має думати на 5 років уперед. «Інформаційні технології ми задумали років 10 тому. До цього йшли довго: підтягували базу, знання вчителів, змінювали навчальні плани. У 2014 році заявили: у нас все готове для освоєння цього напрямку. Спочатку ми показали свої здобутки, а потім, як результат, школу зробили спеціалізованим закладом. Тепер хочемо піднятися ще на одну сходинку - готуємося стати ліцеєм. Нещодавно підписали Угоду про співпрацю із льотною академією. (Це буде обмін інформацією, викладачами, учнями). На базі школи учні будуть вивчати, проектувати і майструвати дрони. Що це дасть дітям? Після закінчення школи вони отримають свідоцтва про те, що стали операторами безпілотних літальних апаратів. Тобто, ми даємо їм шматок хліба в руки: випускники зможуть відразу працювати у будь-якій галузі або продовжити навчання далі. Царина використання дронів дуже широка».
З поглядом у майбутнє у НВО створили й профспілкову організацію із стовідсотковим членством, яку очолює Наталія Щербова. На думку працівників закладу, профспілка – це захист, єдність, відчуття колективізму, плеча, біля якого можна поплакатися, отримати правову консультацію, адекватну відповідь. «Це найлегше – піти на барикади, - підкреслює Катерина Ковальська, - а який буде результат? – Непередбачуваний! Відчуття належності до профспілкової спільноти, сім'ї, а я – член профспілки, у наш бурхливий час багато важить. Важливий також соціальний захист (іноді керівник теж його потребує), адже усе може трапитися. І завжди є підтримка: словом і фінансово. Вітання з днем народження, нехай це дрібничка, але приємна. Мені дуже подобається, коли профком збирається, вирішує, потім приходить до мене з пропозиціями. Це приємно: люди відчувають, що вони теж значимі. Усі питання обов'язково обговорюємо разом... До речі, у цивілізованих країнах без профспілкової організації установу чи заклад попросту не визнають. Спілчани школи не жалкують, що пов'язали долю із профспілкою державних установ: є повне взаєморозуміння із райкомом профспілки».DSC03630 - копия 3e5d2
Узагалі голова райкому профспілки Оксана Панченко серед центрових питань виділяє мотивацію профспілкового членства, причому агітує у спілчанські ряди гарними справами. У свій час за рішенням Президії райкому звернулися з листами до керівників установ та організацій з проханням розглянути можливість вступу у профспілку. І назвали переваги членства. Чимало колективів відгукнулося. Так за півтора року районна організація збільшилася чисельно удвічі. Серед найчисельніших і найактивніших – спеціалізована школа. «Ми пишаємося, що вона – наша і не просто потоваришували з первинкою школи, а й стаємо у нагоді у трудових, соціально-економічних питаннях, - розповідає Оксана Панченко. – Миттєво реагуємо на її ініціативи, клопотання і пропозиції. Працює профорганізація у рамках колективного договору. У профорганізації за короткий час уже зароджуються гарні традиції, наприклад, День здоров'я. Цього літа провели цей захід на висоті й зафіксували його на знімках. Це – позитивні емоції, закріплення дружби у колективі. Ще один позитив - відзначення працівників профспілковими нагородами. До речі, директора школи за активну співпрацю з профкомом відзначив обком профспілки».
І це тільки початок добрих справ у цій первинці.
Віктор Федотов,
Голова обкому профспілки працівників
державних установ

 

Шановні підприємці!

 

Шановні підприємці!
Сердечно вітаю вас з професійним святом –
Днем підприємця!
Слова глибокої поваги і вдячності сьогодні всім вам,
людям, які з великим завзяттям і наполегливістю,
з власної ініціативи і з справжнім ентузіазмом
освоюють економічний простір,
проявляють себе в різних сферах нашого життя.
На вас покладаються великі надії, бо за вами майбутнє,
тому як ви – підприємці, створюєте нові робочі місця,
забезпечуєте співвітчизників необхідними товарами і послугами, вносите значний внесок у наповнення бюджетів.
Ваша активна, зацікавлена позиція, прагнення створювати нове – найкраща запорука успіху.
Тож у цей святковий день від щирого серця бажаю міцного здоров'я, невичерпної енергії, натхнення, здійснення задумів, мудрості в справах, процвітання бізнесу, миру, добра і благополуччя вам і вашим родинам!

З повагою Людмила Хриплива, Голова Кіровоградської обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг

 

 

Шановні колеги! Шановні спілчани!

Шановні колеги! Шановні спілчани!
Від душі вітаємо Вас зі знаменною подією - Днем Незалежності України! Ця дата втілила у собі давнє прагнення нашого народу до свободи і самовизначення. Незалежність стала новою точкою відліку в житті кожного українця.
У такий історичний день нехай Ваші серця наповнюються гордістю за нашу державу, прагненням до єдності та порозуміння, а плідна праця буде надійною запорукою щасливого майбутнього!
Бажаємо нових успіхів у вирішенні нашого спільного головного завдання - побудови заможної демократичної процвітаючої України! Нехай мир і злагода панують у нашому спільному й власних домівках та у кожній профспілковій організації! Щастя Вам, професійного і особистого, здоров'я, фізичного і морального, добробуту, достатку та усіх земних благ.
З повагою
Оксана Терлецька,
Заступник Голови ФПО

 

Шановні працівники Головного заводу ТДВ «Об'єднання Дніпроенергобудпром»!

Шановні працівники Головного заводу
ТДВ «Об'єднання Дніпроенергобудпром»!

Прийміть щирі вітання з нагоди Ювілею вашого підприємства!
За роки, що минули, багато чого відбувалось у діяльності підприємства: стрімкі злети змінювались падіннями, коли здавалось не піднятись, як це сталось з багатьма Світловодськими підприємствами¸ які занепали, ви завжди піднімалися і виживали.
Сьогодні попри економічні труднощі та негаразди в країні підприємство завдяки злагодженій, ефективній роботі керівництва, профспілкового комітету та вашої трудової звитяги почало знову відроджуватись.
Реалізуючи спільні зобов'язання взяті керівництвом і трудовим колективом підприємства, за колективним договором здійснює систематичну роботу щодо технічного переоснащення виробництва, впровадження нової техніки і прогресивних технологій підприємство повертає собі славу флагмана будівельної галузі області.
Віримо, що ваш трудовий колектив своєю натхненною працею досягне нових високих результатів.
З почуттям глибокої поваги, від щирого серця бажаємо вам і вашим родинам здоров'я, достатку та миру!

Голова Федерації професійних спілок
Кіровоградської області Максим Баланенко

 

Без вини покарані

Без вини покарані
До Федерації профспілок області звернулася обласна організація профспілки працівників зв'язку ПАТ «Укрпошта» з проханням посприяти у вирішенні проблеми, яка викликана новим порядком надання субсидій, що негативно позначився на їх призначенні для працівників Кіровоградської дирекції ПАТ «Укрпошта».
Поштове підприємство з метою збереження сільської мережі та недопущення закриття відділень зв'язку вимушене ввести режим роботи з неповним навантаженням і оплату праці за фактично відпрацьований час (нижче мінімальної зарплати). При цьому дирекція своєчасно та в повному обсязі сплачує ЄСВ (не нижче мінімального розміру). Проте людям, які працюють не на повне ставку, відмовляють у наданні субсидії. Виходить дивна ситуація: люди двічі покарані – неповним робочим днем і відмовою у субсидії.
Зважаючи на таку ситуацію, ФПО звернулася до Міністерства соціальної політики України з проханням ініціювати перед Кабінетом Міністрів питання про доповнення абзацу 3 підпункту 3 пункту 6 Порядку... словами «крім випадків, коли сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі не менше ніж мінімальний».
Прес-центр ФПО

 

«Гідросила» - «Бригантина»: оздоровча дружба

«Гідросила» - «Бригантина»: оздоровча дружба
Уже не перший рік відправляємо на оздоровлення дітей працівників заводів «Гідросила», «Гідросила АПМ» та інструментального заводу «ЛЕЗО» в ДОЗ «Бригантина». У таборі підібрана добра команда, починаючи від директора і закінчуючи вожатими. Цей колектив з року в рік забезпечує дітям комфортні умови для відпочинку.
Щоразу після оздоровлення, діти повертаються додому з гарним настроєм та враженнями і просяться залишитися ще на одну зміну. Для батьків - це основний показник якості роботи дитячого табору. За відгуками дітей, ніщо так не оздоровлює, як свіже повітря та активне дозвілля у колі друзів. Щодня в таборі готують нові сюрпризи: екскурсії, конкурси, битви хорів, флешмоби. А ще працюють гуртки за інтересами, завдяки яким діти розкривають свої таланти. Родзинкою табору є власний упорядкований пляж – улюблене місце дітей. «Бригантина» підходить нам за всіма параметрами, тому іншого місця для відпочинку дітей не шукаємо.
На наших підприємствах традиційно приділяється велика увага соціальним питанням, в т. ч. оздоровленню дітей і робиться усе можливе, аби діти повноцінно відпочили, а батьки не ламали голови, як зміцнити здоров'я своїх чад улітку.
Ці питання повністю покладені на профком. Літо для нас не просто гаряча пора, а екзамен на оздоровлення. Такий відпочинок став можливим завдяки значній підтримці адміністрацій підприємств, які з розумінням ставляться до цих питань і виділяють кошти на дитяче оздоровлення. Так, пільгова путівка на 21 день для батьків коштує всього – 350 грн. на 1 і 3 зміни, а на 2-гу – 380 грн. Крім цього доставка дітей в табір за рахунок профкому.
Від імені «гідросилівців» хочу подякувати колективу «Бригантини» – методистам, вожатим, аніматорам, кухарям за турботу та увагу до дітей, професійну та невтомну працю, педагогічну мудрість.
Нещодавно з «Бригантини» повернулися щасливі діти «гідросилівців, які разом з батьками поділилися своїми враженнями:IMG 3696 be838
- Моя донька Ліза вперше відпочивала в «Бригантині», - розповіла Валентина Вербицька, - дуже сподобалося. – Про табір можу сказати багато хорошого: протягом зміни щодня нові заходи, дискотеки на різні теми. А це спонукає дітей до самостійності, адже треба переодягнутися у потрібний костюм, підготуватися. Ліза залишилася дуже задоволена, у неї з'явилося багато друзів, з якими обмінялися телефонами. Відвідувала гуртки малювання і авіамоделювання. На згадку про табір привезла браслет і загальне фото. Було трохи сліз, але радості було більше.IMG 3692 3d54b
- Син приїхав з табору дуже задоволений, - поділився думками начальник бюро координацій та потужностей заводу «Гідросила-АПМ» Вадим Сивий. Артем відпочивав у різних таборах, але у «Бригантині» йому сподобалося найбільше: тут було цікавіше, більше розважальних заходів. Він весь час був зайнятий – брав участь у різних іграх, квестах, плаваннях, танцях, конкурсах. Дуже гарно годували, тож син усе з'їдав. Задоволений вихователями, які постійно приділяли йому увагу, контролювали. Задоволений син – задоволений я. Артем проситься й наступного року на відпочинок у «Бригантину». Там познайомився з багатьма хлопцями, у т. ч. й футболістами, теж хоче освоїти цю гру. У таборі син навчився моделювати літачки, і додому привіз зразок. Ще йому подобалося плавати в басейні, де виготовляв різні трюки, навчився ходити на руках. Купалися також у Синюсі, біля неї проводили квести, розпалювали вогнище, стрибали через нього.IMG 3694 ef9f5
- Синові тільки 7 років, але вирішили спробувати його відправити в табір, - зазначила інженер з якості і метрології Олена Чемойдан. Олексій повернувся з гарними враженнями: веселий, задоволений, море друзів, спогадів. Дуже сподобався табір: територія, корпуси, майданчики, харчування, виховний процес – усе на відмінно. І близько річка. Та головне, був постійний нагляд. Звісно, трохи сумував, але щотижня провідували його і він звик до нової обстановки, наступного року хоче знову туди поїхати. Тут дійсно, усе створено для дітей. За словами сина, дитячий майданчик з різними каруселями і гірками – просто супер. Сподобалася природа, чисте повітря, річка, де він навчився ходити на руках.
- Донька уже вдруге у «Бригантині», повернулася задоволена і щаслива, - повідомила начальник СТК Наталія Фаранюк. - Там вона зустріла багато друзів, з багатьма продовжують спілкуватися. Сподобався персонал: кожен сумлінно виконує свою роботу, уважний до вихованців. Годували добре. Кімнати – цілком пристойні. Є чудовий майданчик, басейн, душові, навіть джакузі. Щодня – нові розваги, конкурси, салюти. IMG 3702 bb167Тобто, діти постійно задіяні у різних заходах і плюс без Інтернету, що дуже важливо. Тані найбільше сподобалися заходи під час відкриття і закриття зміни, зокрема салюти. Це здорово, що є такий прекрасний табір, у який діти хочуть повертатися знову і знову.
Сергій Олійник,
голова профкому ЄППО «Гідросила»

Останнє оновлення (Понеділок, 13 серпня 2018, 11:07)