Архів новин
2022
Грудень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Сплата членських профспілкових внесків під час простою

Сплата членських профспілкових внесків під час простою

Відповідно до частини першої статті 34 Кодексу законів про працю України (далі- КЗпП), простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

Згідно зі частиною першою статті 113 КЗпП, час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Зауважуємо, що відповідно до частини четвертої статті 113 КЗпП, час простою з вини працівника не оплачується.

Отже, працівник під час простою залишається у трудових відносинах, роботодавець зобов’язаний нараховувати такому працівникові заробітну плату у розмірі не нижче від двох третин тарифної ставки, проводити з неї всі необхідні відрахування до бюджету і страхових фондів, а також утримувати членські профспілкові внески та перераховувати їх на рахунок профспілки.

Роботодавець не має права відмовитись утримувати або затримувати перерахування цих коштів, оскільки в нього відсутні для цього правові підстави. У відповідності до частини 3 статті 42 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», за наявності письмових заяв працівників, які є членами профспілки, роботодавець щомісячно та безоплатно утримує із зарплати й перераховує на рахунок профспілки членські профспілкові внески працівників відповідно до укладеного колективного договору або окремої угоди в терміни, визначені цим договором. Роботодавець не має права затримувати перерахування цих коштів.

Волевиявлення працівника викладено у заяві про відрахування членських профспілкових внесків.

Таким чином, якщо під час простою підприємства не з вини працівника він отримує заробітну плату у розмірі не нижче від двох третин тарифної ставки, то роботодавець повинен щомісячно та безоплатно утримувати із зарплати й перераховувати на рахунок профспілки членські профспілкові внески працівників відповідно до укладеного колективного договору або окремої угоди в терміни, визначені цим договором.

Департамент правового захисту

апарату ФПУ

 

Шановний Максиме Олексійовичу!

Шановний Максиме Олексійовичу!images.jpg 2 7a115
Щиро вітаємо Вас зі святом душі – Днем народження!
Доля неспроста вивела Вас на профспілковий олімп Кіровоградщини. Багаторічна діяльність у профспілковому домі підтвердила, що це – Ваше покликання, спосіб мислення і життя. Ви не один рік тримаєте руку на пульсі соціальних проблем, забезпечуєте захист інтересів спілчан, підставляєте плече кожному, хто цього потребує. Велика Вам дяка за це!
Доля дала Вам багато: улюблені справи, дружну родину, міцний характер, вірних друзів та партнерів. Віримо: так буде завжди, а добро, яке Ви випромінюєте і притягуєте у свою ауру, тільки примножуватиметься!
Зичимо Вам міцного здоров'я і довголіття, духовних і фізичних сил, невичерпної життєвої наснаги, професійних здобутків і перемог, тепла і затишку у Вашій оселі. Нехай роки залишають тільки радісні спогади, майбутнє дарує багато щасливих літ, сповнених радості, добра і надії, відлуння свята ще довго-довго зігріває Вашу душу, вселяє позитивні емоції! Миру Вашому дому та усій Україні!
З повагою
працівники Федерації профспілок області

 

Шановні працівники «Зорянки»!

Шановні працівники «Зорянки»!ювілей 6e9de
Шановні спілчани!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди чудової дати на обрії легендарної швейної фабрики «Зорянка» - першого 100-річчя!
За ці роки фабрика пройшла, можна сказати, революційний шлях становлення, розвитку і розквіту – від швейної артілі до потужного сучасного підприємства. Та головне надбання «Зорянки» -- її працівники, цілі династії не одного покоління, які творили цю історію. Кожен працівник заслуговує на увагу і повагу – за золоті руки та відданість справі.
Ми пишаємося тим, що у сторічному літописі зримо виділяється профспілкова діяльність, активна співпраця адміністрації і профкому, налаштована на соціальні пріоритети.
Незважаючи на складну ситуацію в країні, колектив «Зорянки» упевнено дивиться вперед, освоює сучасні технології та завойовує нові ринки. Так тримати і далі!
Бажаємо кожному працівникові фабрики міцного здоров'я, невичерпної енергії, професійного та особистого щастя, а знаному підприємству – процвітання! Миру і злагоди іменинникам та усій Україні!
З повагою
Голова ФПО                Максим Баланенко

 

Не забуваємо про професійні обов'язки

Не забуваємо про професійні обов'язки
Із перших днів війни ФПО та її членські організації внесли корективи у свою діяльність, додавши до основної роботи щодо захисту трудових прав спілчан, підтримку ЗСУ та територіальної оборони. Розуміючи потреби армійців, продовжуємо перераховувати кошти, займатися волонтерством. Але водночас не забуваємо і про професійні обов'язки. Згідно зі ст. 14 так би мовити воєнного Закону, профспілки повинні забезпечувати громадський контроль за мінімальними трудовими гарантіями, представленими цим Законом. Як ви знаєте, державний контроль зараз, частково чи повністю, призупинено. А нам роботи вистачає. Сьогодні доводиться приділяти більше уваги наданню правової допомоги: з питань оплати праці, звільнення, переведення, оголошення простою, обліку робочого часу, організації безпечного ведення робіт, оформлення тимчасового безробіття.
До речі, цією нормою скористалося не одне підприємство області і ми вважаємо, що це в певній мірі сприяє їх збереженню, дає можливість підтримати працівників та визначитися з відновленням роботи підприємства. Нині у багатьох працівників виникає чимало питань щодо своєчасної оплати праці, адже з огляду на ведення активних бойових дій на території України велика кількість, як самих працівників, так і підприємств, установ та організацій, в яких вони працювали, були змушені зупинити свою діяльність.
Часто причиною стає заборгованість замовника за виконану роботу. Тож доводиться виконувати і такі дії, як звернення до підприємств, які не забезпечили оплату за виконані замовлення. Останнє звернення було до компанії ДТЕК, яка заборгувала одному із світловодських підприємств. І хочу відзначити, що компанія відреагувала позитивно і борги погашено. Подібні звернення адресувалися і до Кабміну, і до профільних міністерств, органів місцевого самоврядування. Загалом за сприяння ФПО виплачено майже 7 млн. грн. боргів із зарплати.
І тут не можу обійти факти типових порушень. Наші окремі «винахідливі» роботодавці придумали шляхи, як обійти норми Закону про оплату праці. Замість зарплати вирішили платити соціальну допомогу. Звичайно, довелося вживати заходи і призупинити ці ноу-хау. Адже ці виплати не обкладаються єдиним соціальним внеском, а робочий час не зараховується у стаж роботи.
До слова, обласна організація профспілки освітян сьогодні вивчає ситуацію в кожному навчальному закладі, територіальній організації, в управлінні освіти на предмет того, як здійснюється оплата праці. Її турбує те, аби освітяни не були позбавлені законних виплат. І недаремно непокоїться, адже у деяких територіях місцеві органи влади мали намір зменшити зарплату до двох третин, але своєчасно до них звернулися і ситуацію виправили.
Усе частіше доводиться стримувати наміри роботодавців зупинити дію колективних договорів. У воєнному Законі є норма про те, що роботодавець може за власним рішенням зупинити дію окремих положень колдоговорів, проте вони пішли далі. Замість окремих положень зупиняють дію колдоговорів зовсім. І знову проводимо «роз'яснювальну» роботу відносно того, що такі дії неправомірні.
На наш погляд, зараз, коли війна призводить до руйнування виробничого потенціалу, втрат основного капіталу, актуальним є питання збереження будь-якою ціною наших підприємств. ФПО не стоїть осторонь цієї проблеми. В нагоді стала наша Територіальна угода, за якою ми спільно з ОВА докладаємо зусиль, аби зберегти підприємства, забезпечити їм державне замовлення, запустити виробництво. Зараз це, переважно, підприємства будівельної галузі. Не можна не відзначити активну роботу у цьому напрямку обласної організації профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості.
До речі, обласне профспілкове об'єднання бере активну участь у роботі штабу ФПУ з надання гуманітарної допомоги членам профспілок, профорганізаціям та внутрішньо переміщеним особам.
Максим Баланенко,
Голова ФПО

 

Фабрика стала рідною домівкою

Фабрика стала рідною домівкою
У червні цього року швейній фабриці «Зорянка» виповнюється 100 років. За ці роки підприємство пройшло непростий, але цікавий шлях становлення, розвитку і розквіту. Та головне надбання фабрики – її люди, цілі династії поколінь. Кожен працівник заслуговує на увагу і повагу – за золоті руки і відданість роботі. Своїми спогадами ділиться дивовижна жінка - Валентина Алексеєнко, яка була на фабриці суперовим багаторічним головою профкому:
- На фабрику прийшла після курсів крою і шиття. Прийняли мене у розкрійний цех. Тоді потрапити на підприємство було складно, спочатку належало відпрацювати рік у колгоспі. Витримала, і закріпилася тут більш як на 35 років. Щоправда, була перерва, коли ми з чоловіком виїздили в інше місто. А коли повернулася, мені показали мій стілець з іменним підписом. Це була просто фантастика – виявляється, фабрика мене чекала. Згодом перейшла в бухгалтерію. Не відриваючись від виробництва, закінчила інститут народного господарства і стала заступником головного бухгалтера з фінансової роботи. На цьому розмірене життя закінчилося, адже мою кандидатуру уже обговорювали на голову профкому. Тоді була ціла процедура – не тільки мав проголосувати колектив, а й пройти співбесіду у райкомі, обкомі партії, в облпрофраді. Усі співбесідники дали добро.
Найцікавіше, що раніше ніколи не цікавилася профспілковим життям, тим паче не мріяла про такий поворот. Освоювала профспілкову справу так, як навчають плаванню – кидають на глибину. І я відразу опинилася у коловороті подій. Як не парадоксально, але профспілковій роботі мене навчав директор Володимир Курбатов. Наприклад, підказував, що моя робота - не кабінетна, а серед людей. І я приходила о 7-й ранку, ходила по цехах, спілкувалася з людьми: хтось скаржився, у когось виникли проблеми... Так збирала питання, які треба було вирішувати. Коли написала першу звітну доповідь, директор захотів ознайомитися з нею, а потім зазначив, що немає критики адміністрації. Так навчилася писати об'єктивні доповіді. Гарна доповідь у мене вийшла до Дня 8 Березня. Я назвала цікаві приклади. Наприклад, Ольга Іщенко за 5 років устигла народити дитину і виконати п'ятирічку за 2 роки. Згадала Тамару Медведєву, яка переїхала з Далекого Сходу, і прижилася на фабриці, у той час чекала сина з армії. Відзначила подружжя Лисаковських, які не тільки гарно працювали, а й несли крізь будні свої почуття. Чоловік говорив: «Я скільки дивлюся на свою Тамілу і люблю її все більше і більше». Доповідь тоді розчулила багатьох, у тому числі й Володимира Ілліча.

Детальніше...

 

Шановні журналісти!

Шановні журналісти!images dc38a
Прийміть по-профспілковому щирі вітання з нагоди
професійного свята – Дня журналіста.
За роки Незалежності України саме журналістика стала однією з провідних підвалин, на яких країна будує демократію та відстоює свободу слова. Особливої ваги набуває професія журналіста сьогодні, у період воєнних випробувань. Саме завдяки Вам читачі газет, глядачі телепрограм та слухачі радіопередач отримують оперативну і правдиву інформацію. Пишаємося тими журналістами, які боронять в одному ряду з військовими рідну землю. А також завжди будемо пам'ятати українських та іноземних майстрів слова, які віддали своє життя за перемогу і майбутнє нашої держави.
Сьогодні, як ніколи, на журналістах лежить надзвичайна відповідальність за формування свідомості людей, їхніх переконань. Віримо, що Ваше правдиве слово буде знаходити відлуння у думках українців, сприятиме утвердженню добра і справедливості.
Від усієї душі бажаємо стійкості, здоров'я, успіхів, невичерпної енергії, професійного та особистого щастя, а Вашим виданням – процвітання! Миру і злагоди Вашим домівкам та усій Україні!
З повагою
Голова ФПО       Максим Баланенко

 

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ КОНСУЛЬТУЄ

     Управління Держпраці у Кіовоградській області  проводить інформаційну кампанію  "Україна працює"  з роз'ясненнями  для роботодавців. 

             Інформацію можна отримати за посиланням  www.pratsia.in.ua 
 
FB cover ae4c2

     – Як перезапустити бізнес на новому місці?

     – Які особливості трудових відносин під час воєнного стану?

     – Які права та гарантії мають мобілізовані працівники?

Останнє оновлення (Середа, 01 червня 2022, 11:21)

 

Уряд розширив перелік військовозобов’язаних, що можуть виїжджати за кордон.

            Уряд розширив перелік військовозобов’язаних, що можуть виїжджати за кордон.

 
        Зміни діють з 26 травня 2022 року та стосуються правил перетину кордону водіями, залізничниками та спортсменами.
        Під час дії воєнного стану пропуск водіїв, які перевозять медичні вантажі, вантажі гуманітарної допомоги автомобілями для потреб ЗСУ, інших військових формувань, а також населення України через кордон здійснює Держприкордонслужба.             Умова —наявність рішення про виїзд за межі України та інформації про особу у відповідній інформаційній системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека, й виконання правил перетину державного кордону України.  
      Рішення про виїзд за межі України водіїв приймає Мінінфраструктури або обласні, Київська міська військові адміністрації. 
        Обґрунтування  обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення подають у листах будь-який з таких органів, підприємств, установ, організацій, закладів:  військових, правоохоронних органів;  військових адміністрацій;  медичних закладів;  відправників чи отримувачів гуманітарної допомоги. 
      Рішення про виїзд за межі України, яке дає можливість перетину державного кордону, приймають на строк не більше 6 місяців.  
       Такі водії можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 30 к. дн. з дня перетину державного кордону.  Також право на перетин кордону мають водії транспортних засобів суб’єктів господарювання з ліцензією на міжнародні перевезення вантажів та пасажирів автомобільним транспортом. 
         На одному транспортному засобі державний кордон зможуть одночасно перетинати:  один водій на вантажному транспортному засобі ліцензіата; два водії на пасажирському транспортному засобі (автобусі) ліцензіата.  Ці водії можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 45 к. дн. з дня перетину державного кордону.  
       Працівники підприємств залізничного транспорту, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці також мають право на виїзд за кордон. Рішення про виїзд за межі України прийматимуть на строк не більше 6 місяців на підставі листів підприємств залізничного транспорту з обґрунтуванням та підтвердженням обсягів перевезень вантажів залізничним транспортом в період воєнного стану  Окрім того, виїзд за кордон під час воєнного стану дозволили:  спортсменам національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю;  тренерам із складу національних збірних команд України, які забезпечують підготовку спортсменів, включених до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю;   спортивних суддів та інших фахівців, які забезпечують організаційне, науково-методичне, медичне супроводження, антидопінговий контроль підготовки спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю.           Необхідність виїхати за кордон підтвердить рішення Мінмолодьспорту про включення до складу учасників спортивного заходу.  Такі особи можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 30 к. дн. з дня перетину державного кордону, але не менше строку, у який проводять захід.  
          Відповідні зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою КМУ від 27.01.1995 № 57 і Порядку бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану, затвердженого постановою КМУ від 03.03.2022 № 194 викладені у Постанові КМУ від 20.05.2022 № 615.  
 
                                                                                                                                                                              За матеріалами Урядового порталу

 

 

Скільки платити працівникам, які проходять службу в ЗСУ, якщо в організації запровадили простій.

            Скільки платити працівникам, які проходять службу в ЗСУ, якщо в організації запровадили простій.

      Незалежно від запровадження на підприємстві простою, за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток. Так скеровує стаття 119 КЗпП.
 

                                                                                                                                     Джерело: Управління Держпраці у Чернігівській області

 

Допомога по безробіттю за новим законом: яка тривалість та розмір виплати

                 Допомога по безробіттю за новим законом: яка тривалість та розмір виплати

           7 травня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» від 21.04.2022 № 2220-IX. 
         Закон визначив такі умови призначення допомоги: 
- допомога призначається з першого дня надання статусу безробітного; 
- для ВПО допомога встановлюється на підставі відомостей, наявних в державних реєстрах, а також податкової звітності за останній звітний період - IV квартал 2021 року або річної звітності за 2021 рік; - виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі перебування безробітного за кордоном понад 30 календарних днів. 
 
                  Розмір виплати допомоги по безробіттю.
          Розмір допомоги по безробіттю залежить від трьох факторів: страхового стажу, підстави припинення трудових відносин, розміру заробітної плати, отримуваної громадянином перед звільненням. 
         Якщо страховий стаж протягом 12 місяців, що передують реєстрації особи як безробітної, становить 6 або більше місяців, допомога по безробіттю призначається наступним чином: 
- якщо стаж до 2 років, передбачена допомога в розмірі 50%;
-  від 2 до 6 років — 55%; від 6 до 10 років — 60%; - понад 10 років — 70%. 
 
        Розмір виплати також залежить від строку її отримання, а саме: 
- перші 90 календарних днів допомога виплачується в повному розмірі, 
- протягом наступних 90 календарних днів - 80% від призначеного розміру допомоги по безробіттю, 
- надалі - 70% від призначеного розміру. 
     Максимальний розмір становить 150% від мінімальної заробітної плати, тобто 9750 грн, мінімальний розмір для застрахованих осіб – 1800 грн, для незастрахованих осіб (страховий стаж менш як 6 місяців) мінімальна допомога становить 1000 грн. 
 
        Тривалість виплати допомоги по безробіттю залежить від причини звільнення: 
- за власним бажанням без поважної причини або за згодою сторін під час дії карантину  та воєнного стану – 270 календарних днів; 
- інші причини звільнення – 360 к.д.; для молоді (до 35 років без страхового стажу) – 180 к.д. 
 
        Допомога по безробіттю призначається центрами зайнятості за місцем перебування на обліку безробітного і виплачується в установленому п порядку через банківські установи.
       Виплати здійснюються не рідше двох разів на місяць, а за згодою безробітного — раз на місяць. 
       Період, за який відбувається нарахування допомоги, обмежується датою, що передує дню останнього відвідування безробітним центру зайнятості. 

                                                                                                                                  За інформацією  Управління Держпраці в Хмельницькій області

 

Останнє оновлення (Понеділок, 30 травня 2022, 07:38)

 

Як відновити книгу обліку руху трудових книжок, якщо її втратили під час воєнного стану.

                   Як відновити книгу обліку руху трудових книжок, якщо її втратили під час воєнного стану.

          Втратили книгу обліку трудових книжок — складіть відповідний акт за участю довільної кількості учасників. В документі зазначте, з яких причин вона була загублена або знищена. Після оформлення акту видайте наказ з основної діяльності про заведення нової книги обліку трудових книжок. 
 
                Що робити, якщо Книгу обліку руху трудових книжок і вкладишів до них на підприємстві не вели.
 
          Відповідно до п. 4 Постанови КМУ «Про трудові книжки працівників» від 27.04.93  №301 відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника підприємства.
          Книга обліку руху трудових має бути: пронумерована, прошнурована, скріплена підписом керівника підприємства і печаткою, якщо така є.
 
         Книга ведеться за формою № П-10 «Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них», затвердженою наказом Міністату «Про затвердження типових форм первинного обліку особового складу» від 27.10.95 № 277. 
 
 
                                                                                                                                              За інформацією  ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

 

 

Карантин в Україні подовжили до 31 серпня

         Карантин в Україні подовжили до 31 серпня 

         Роботодавці мають можливість ввести дистанційну роботу чи оформити неоплачувану відпустку за згодою сторін до кінця літа
         Кабмін продовжив карантин та режим надзвичайної ситуації у зв’язку з коронавірусом до 31 серпня 2022 року. Про це за підсумками засідання уряду повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.  
 
        Строк відпустки без збереження зарплати за згодою сторін на період карантину може перевищувати 15 к. д. і тривати весь його строк відповідно до частини третьої статті 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.