Архів новин
2022
Липень
ПнВтСрЧтПтСбНд
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Домоглися: зарплатні борги ліквідовані

Домоглися: зарплатні борги ліквідовані
Постійно виборюючи право на гідну оплату праці, профспілки ведуть настійну боротьбу з таким ганебним явищем, як борги з виплати зарплати. У цьому році ця боротьба увінчалася успіхом. За даними Головного управління статистики в області, на 1 січня 2022 року на усіх підприємствах Кіровоградщини, де діють профспілкові організації, зарплатні борги працівникам виплачені.
Слід нагадати, що на кінець 2021 року заборгованість перед працівниками була солідною – 7.5 млн. грн. Звісно, вона не зникла сама по собі. Це результат наполегливих, систематичних дій Федерації профспілок області та її членських організацій. Проводили переговори з роботодавцями, готували звернення у різні інстанції і отримали перемогу.
Федерація профспілок Кіровоградської області

 

Шановна Зоє Борисівно!

Шановна Зоє Борисівно!images 3 b9c0d

Прийміть найкращі профспілкові вітання з нагоди дня народження!
Бажаємо Вам міцного здоров'я, безмежного щастя, стабільного достатку, повсякденних успіхів та гарних мрій!
Витримки Вам і терпіння, радості й оптимізму, віри у краще майбутнє! Хай Вам таланить у всіх починаннях і справах, рідні та близькі дарують турботу й увагу, а кожен новий день приносить посмішку й упевненість у собі!
З повагою
Голова ФПО     Максим Баланенко

 

АНОНС

АНОНС
У десяти областях України, у т. ч. в Кіровоградській, проведено дослідження регіонального ринку праці, за результатами якого підготовлено комплексний звіт «Ринок праці Кіровоградської області: 2021». Оскільки результати дослідження мають практичну складову для профспілок, у ФПО відбулося обговорення результатів дослідження за участі заступника директора обласного центру зайнятості Богдана Стояна, заступника голови ФПО Оксани Терлецької та профактиву. Про це – у радіопрограмі «Новини профспілок області». Слухайте її - 28 січня о 20 год. 10 хв. на Суспільному радіо Кропивницький (хвиля 91,2).

 

Ринок праці майбутнього

Ринок праці майбутньогоIMG 3822 4707e
У десяти областях, у тому числі і в Кіровоградській, проведено дослідження регіонального ринку праці, що відбувалося за підтримки програми Європейського Союзу у рамках реалізації проекту «EU4Skills: кращі навички для сучасної України».
За результатами дослідження підготовлено комплексний звіт «Ринок праці Кіровоградської області: 2021» щодо стану та тенденцій розвитку регіонального ринку праці, його професійної структури, поточної та перспективної потреби області в працівниках у професійному/кваліфікаційному розрізі.IMG 3794 ab227
Зважаючи на те, що результати дослідження мають практичну складову для профспілок під час участі у колективно-договірній роботі, формуванні обласних галузевих і Територіальної угод, програм зайнятості, ФПО, керуючись угодою про співпрацю, звернулося до обласного центру зайнятості з проханням ознайомити профспілковий актив з отриманими результатами.IMG 3812 42d38
За участю заступника директора обласного центру зайнятості Богдана Стояна, заступника голови ФПО Оксани Терлецької, учасники зібрання, а це представники більшості галузевих профспілок, визначили вагомість проекту в роботі профспілок у поліпшенні ситуації на ринку праці області спільно із соціальними партнерами.IMG 3813 ad9c0IMG 3798 90057

 

Шановні колеги!

Шановні колеги!images 6 2963d
Від усієї душі вітаємо Вас із 31-ю річницею з дня створення Профспілки автомобільного та Шановні колеги!машинобудування!
Ми щиро пишаємося тим, що сьогодні Ваша галузь працює, діють потужні машинобудівні підрозділи з багаторічною історією, з колективами висококласних фахівців, досвід яких унікальний та надзвичайно цінний для усієї країни.
Приємно відзначити, що Профспілка, у тому числі й обласна рада, не просто причетні до важливої професії, а й виконуєте напрочуд високу місію – відстоюєте стабільну роботу підприємств, усіма засобами захищаєте працівників галузі, забезпечуєте їм пільги та гарантії, щодня стаєте їм рятівною соломинкою у непростому житті, за що Вам честь і хвала.
Зичимо Вам професійного і родинного щастя, міцного-преміцного здоров'я, витримки і нескореності, віри й упевненості у завтрашньому дні! Хай її величність Фортуна буде завжди прихильною до Вас, невтомно – активних представників Профспілки!

З повагою
Голова Федерації профспілок
Кіровоградської області                                       Максим Баланенко

 

АНОНС

АНОНС
Цього року ПрАТ «Кіровоградська швейна фабрика «Зорянка» виповнюється 100 років. З нагоди ювілею профком знайомить у пресі мешканців Кіровоградщини з цікавими людьми «Зорянки». Героїня обласної радіопрограми «Новини профспілок області» - Лідія Устюжаніна-Набок, яка за 37 років пройшла шлях від учениці до начальника цеху. І сьогодні, перебуваючи на заслуженому відпочинку, займає активну позицію. Вона – голова квартального комітету і депутат Подільської районної ради. Слухайте «Новини профспілок області» - 21 січня о 20 год. 10 хв. на Суспільному радіо Кропивницький (хвиля 91,2).

 

Роботодавці і профспілки наполягають на робочій зустрічі з Прем'єр-міністром

Роботодавці і профспілки наполягають на робочій зустрічі з Прем'єр-міністром
Голова Національної тристоронньої соціально-економічної ради, голова об'єднання організацій роботодавців України Анатолій Кінах та співголова Національної тристоронньої соціально-економічної ради, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий звернулися до Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля. Ось з якого приводу.
За результатами зустрічі у форматі тристороннього соціального діалогу Прем'єр-міністра України із представниками Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні та Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні 7 жовтня 2021 року Національній тристоронній соціально-економічній раді та центральним органам виконавчої влади були надані відповідні доручення щодо розгляду та опрацювання порушених на зазначеній зустрічі питань.
На виконання доручення Прем'єр-міністра України, в межах компетенції, комітетами Національної ради протягом жовтня-листопада було розглянуто ряд вимог профспілок під час проведення Всеукраїнської акції протесту у Всесвітній день боротьби за гідну працю, зокрема щодо законодавчих ініціатив, продуктивної зайнятості, гідної оплати праці, безпеки і здоров'я на робочих місцях. Розгляд решти зазначених вимог передбачається продовжити в січні 2022 року.
Однак, інші питання, що визначені у дорученні Прем'єр-міністра України залишаються вкрай актуальними, зокрема питання щодо підтримки національного товаровиробника, які зазнають негативного впливу на вартість продукції в умовах підвищення вартості газу і потребують їх вирішення, оскільки висока вартість природного газу, електричної та теплової енергії посилює фінансову скруту підприємств, у підсумку можливе призупинення роботи значної кількості суб'єктів господарювання, а також їх банкрутство.
Також потерпає від високих цін на енергоносії та тарифів на комунальні послуги і значна частина населення. За даними Державної служби статистики України майже 22% домогосподарств, насамперед у сільській місцевості, не спроможні підтримувати у своїх оселях нормативну (комфортну) температуру взимку, як наслідок, погіршується стан здоров'я громадян, загострюються хронічні хвороби. А цього не можна допустити, особливо враховуючи нестабільну ситуацію в період пандемії COVID-19, спричиненої коронавірусом.
Також не менш гострим, що потребує оперативного втручання для його вирішення є питання зростання заборгованості із виплати заробітної плати.
У зв'язку з цим на засіданні Національної ради 23 грудня 2021 року одноголосно прийнято рішення звернутися до Прем'єр-міністра України з пропозицією провести робочу зустріч у форматі тристороннього соціального діалогу щодо стану виконання Протокольного доручення від 12. 10. 2021 р. з метою моніторингу виконання центральними органами виконавчої влади доручення Прем'єр-міністра.
Прем'єр-міністр, у відповідь на Звернення дав доручення профільним міністерствам опрацювати порушені у Зверненні питання та поінформувати Національну тристоронню соціально-економічну раду і Кабмін.

 

Верховний Суд надав роз’яснення щодо відсторонення невакцинованих працівників

Верховний Суд надав роз'яснення щодо відсторонення

      У зв'язку з неоднорідною практикою у судах першої інстанції щодо вирішення справ за позовами відсторонених невакцинованих працівників і їх поновлення, голова Миколаївського апеляційного суду звернувся за роз'ясненнями при вирішенні подібних справ до Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду. Відповідні роз'яснення КЦС ВС надав у листі від 24.12.2021 р № 3223/0/208-21.
      Однак, необхідно відзначити, що викладене в листі позиція ВС носить рекомендаційний характер, а спори мають вирішуватись місцевими та апеляційними судами, з урахуванням обставин кожної конкретної справи.

Детальніше...

 

Регулятор прислухався...

Регулятор прислухався...

На початку листопада минулого року Федерація профспілок області направила Звернення до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, надавши відповідні аргументи, щодо відсутності підстав у ВАТ «Кіровоградгаз» на підвищення діючого тарифу на 2022 рік до 3 грн. 08 коп.
По-перше, наміри акціонерного товариства підвищити діючий тариф на розподіл газу кардинально суперечили підписаному Меморандуму про взаєморозуміння щодо проблемних питань у сфері постачання тепла. По-друге, запропоноване підвищення тарифу стало б непосильним для збіднілого населення, яке потерпає від стрімкого зростання цін на продукти першої необхідності, ліки, від зниження рівня зарплати, спаду виробництва, безробіття... І так населення уже заборгувало ВАТ «Кіровоградгаз» 60 млн. грн. Тобто мета звернення до Регулятора була – зупинити апетити «Кіровоградгазу».
І це удалося. НКРЕ прислухалася до ФПО й затвердила тариф на розподіл газу на 2022 рік для мешканців Кіровоградщини менший, ніж пропонувало акціонерне товариство. З 1 січня тариф на розподіл газу затверджено у розмірі 1 грн. 79 коп., що на 7 відсотків менше проти діючого у 2021 році тарифу і на 42 відсотка менше проти пропонованого ВАТ «Кіровоградгаз».

 

Шановні колеги, шановні спілчани!

Шановні колеги, шановні спілчани!images 86d86

Щиро вітаю Вас із Новорічними та Різдвяними святами!
Наближення цих свят завжди викликає особливі відчуття, вселяє нові надії. Тож нехай разом із новорічними передзвонами і колядками Ваші серця наповняться любов'ю, радістю і щастям, а чудові зимові свята стануть початком вдалого року, багатого на добрі справи і творчі здобутки!
У цей складний для країни час бажаю Вам міцного здоров'я і натхнення, витримки і порозуміння, мудрості і виваженості! Вірю, що Новий рік принесе нові перемоги, примножить Ваші статки, наповниться щасливими подіями, подарує родинне тепло та злагоду, шану і любов рідних та близьких! Бережіть себе та своїх рідних!

З повагою
Голова ФПО           Максим Баланенко

 

АНОНС

АНОНС
Як відомо, у першому читанні прийнято законопроект №3663, який може зруйнувати систему соціального страхування. Детально про це розповість голова Федерації профспілок області Максим Баланенко в обласній радіопрограмі «Новини профспілок області». Слухайте ї - 31 грудня о 20 год. 10 хв. на Суспільному радіо Кропивницький (хвиля 91,2).

 

Зарплата зростає, а тарифи – ще швидше

Зарплата зростає, а тарифи – ще швидше20211222 104234 63ba0
Відбулося засідання Президії Федерації профспілок області, на якому розглядалося питання «Про посилення ролі, ефективності та впливу ФПО та її членських організацій на зростання рівня оплати праці працівників.
Підвищення розмірів заробітної плати, своєчасної її виплати, забезпечення договірних та державних гарантій є одним із основних пріоритетів діяльності ФПО та її членських організацій, визначених VII Конференцією ФПО.06 0f369
Конкретні зобов'язання з цього напрямку роботи взяті ФПО в Територіальній угоді між Кіровоградською обласною державною адміністрацією., Кіровоградським обласним об'єднанням організацій роботодавців та Федерацією профспілок Кіровоградської області на 2020-2022 роки.
Обласному профспілковому об'єднанню вдалось домовитись із соціальними партнерами внести до Територіальної угоди спільне зобов'язання щодо поетапного підвищення рівня середньої заробітної плати в області з урахуванням загальноукраїнських тенденцій та вважати за необхідне досягнення до 2021 року рівня середньої заробітної плати в області, передбаченого пунктом 2.13 Генеральної угоди.05 00cd2
Здійснено ряд заходів, які стали основою для зростання заробітної плати членськими організаціями ФПО.
Профспілки постійно привертають увагу органів влади до існуючих проблем в оплаті праці, виставляють вимоги по їх усуненню. Так, на Всеукраїнській акції протесту 7 жовтня поточного року була виставлена вимога щодо встановлення об'єктивно обрахованих розмірів державних соціальних стандартів та гарантій: прожиткового мінімуму – не нижче його фактичного розміру, як бази для обрахунку I тарифного розряду.
Збільшенню розміру оплати праці сприяла реалізація норм колективних договорів, укладених в області. За профспілковою звітністю в 2020 році укладено 1179 колдоговорів. В більшості з них встановлено мінімальну місячну тарифну ставку на рівні чи вище рівня, визначеного галузевою угодою.
Завдяки активній роботі ФПО, профспілкових організацій усіх рівнів забезпечено ріст середньомісячної заробітної плати спочатку 2021 року на 16,5 відсотка порівняно з відповідним періодом 2020 року. Розмір заробітної плати в 1,8 рази перевищив розмір законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати. Середньомісячна заробітна плата збільшилась в охороні здоров'я на 41,2 % і склала 10,5 тис.грн.; освіті на 28,6 % (10,5 тис.грн.); у промисловості на 14,1% (11,2 тис.грн.); у сільському господарстві на 12,2% (тис.грн.).04 fed9f
Темп зростання середньомісячної зарплати є вищим, ніж індекс споживчих цін (110,3%).
Завдяки зростанню розміру середньомісячної заробітної плати питома вага зарплати в доходах населення зросла до 55 відсотків (була трохи більше 30).
Вживались активні заходи щодо ліквідації боргів з виплати заробітної плати. З цією метою Федерацією профспілок області здійснюється місячний моніторинг заборгованості на економічно активних підприємствах, який направляється членським організаціям для вжиття відповідних заходів. Надсилаються матеріали до обласної комісії з питань погашення заборгованості із зарплати.
З метою погашення боргів із зарплати державного підприємства «Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд» ФПО щорічно зверталась до Верховної Ради України стосовно збільшення розміру видатків на забезпечення життєдіяльності комбінату, народного депутата України О.Є. Воронька, Кабінету Міністрів України, Міністерства економіки, Мінстратегпрому про вирішення питання достатнього фінансування комбінату.
Направлено звернення до Міністерства економіки, яке здійснює в державі заходи з погашення зарплатних боргів щодо недофінансування НСЗУ підприємств охорони здоров'я та необгрунтовані розрахунки тарифів за надані послуги, що стали причиною боргів із зарплати працівникам вказаних підприємств.03 b678d
Наразі відповідно до домовленостей Генеральної угоди Урядовою стороною за участі профспілок впродовж 2021 року було підготовлено низку законопроєктів щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну виплату заробітної плати, забезпечення права працівника на припинення роботи у разі її затримки, створення гарантійної установи задля задоволення вимог працівників у випадку неплатоспроможності роботодавця.
Проте, незважаючи на активну позицію ФПО, її членських організацій, ріст заробітної плати в області, її розмір значно менший від середнього в Україні (область 10,9 тис. грн., Україна 13,6 тис.грн.). За цим показником область займає 25 місце серед регіонів України (у 2020 році, 2 місце).
Індекс реальної заробітної плати склав 105,3 %, що майже на 7 відсоткових пунктів нижче минулого року. За цим показником область займає також 25 місце в Україні (в минулому році – 2 місце).
За останніми статистичними даними кожний п'ятий працівник в області отримує заробітну плату нижче за мінімальну, майже 42 відсотка- менше середньообласного рівня (від 7 тисяч до 10 тисяч гривень).
Зрозуміло, що в державі COVID-19, війна, енергетична криза, підприємства в дуже скрутному становищі. Але з іншого боку, майже щоденний ріст цін на все, що життєво необхідне, щоденне інформування про те, що з квітня 2022 року очікується стрімкий ріст цін до європейського рівня на електроенергію, газ, тепло, розподіл газу унеможливлює забезпечення нормального життя з таким рівнем зарплати.
Вже на кінець жовтня п.р. борги за сплату тепла склали 283,3 млн. грн.; за постачання газу – 132,6 млн.грн.; воду – 99,6 млн., грн6.; квартплату – 83,9 млн. грн.; вивезення побутового сміття – 12,8 млн.грн. І це тільки початок.
Президія прийняла відповідну постанову про активізацію дій щодо зростання рівня оплати праці працівників та підготувала Звернення до Прем'єр-міністра та соціальних партнерів.
З приємною місією на засідання завітала начальник відділення НСПП в області Оксана Крайносвіт, яка повідомила, що обласні організації профспілок працівників охорони здоров'я, культури, державних установ і автотранспорту та шляхового господарства визнано такими, що підтвердили репрезентативність на територіальному рівні для участі у колективних переговорах з укладання територіальних угод і вручила відповідні Свідоцтва.
Прес-центр ФПО