Архів новин
2022
Січень
ПнВтСрЧтПтСбНд
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Пасинок у рідної держави

Пасинок у рідної державизагружено 2 ee146
Федерація профспілок області систематично переймається сумнозвісною долею ДП «Дирекція ГЗКОР» - 5-й рік підряд ставить перед Мінекономрозвитку питання щодо врегулювання достатнього фінансування та збереження державного майна, проте позитивне рішення не приймається. Наприкінці минулого року в черговий раз ФПО на прохання профкому підприємства звернулася до Міністерства з конкретною пропозицією: посприяти у вирішенні питання виділення необхідного додаткового фінансування ДП «Дирекція ГЗКОР» у 2020 році із Держбюджету України для забезпечення погашення першочергових видатків з оплати праці та електроенергії.загружено 1 61159
Відповідь Мінекономрозвитку вражаюча: «Законом України «Про внесення змін до Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» Мінекономіки зменшено видатки держбюджету, оскільки кошти були спрямовані на створення фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 та її наслідками. Крім того, відповідно до постанови ВРУ від 03. 09. 2020 р., утворено нове Міністерство – з питань стратегічних галузей промисловості України. З метою забезпечення його фінансування прийнято Закон, яким внесено зміни до Закону про Держбюджет-2020 і Мінекономіки скорочено видатки державного бюджету. На виконання вимог Закону «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, прийнято розпорядження КМУ про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, яким в черговий раз Мінекономіки скорочено видатки державного бюджету. З огляду на зазначене у Мінекономіки відсутні джерела, за рахунок яких можливо забезпечити покриття видатків на виконання зазначених заходів».загружено b52f9
Є у відповіді й обнадійливе речення: «Видатки на забезпечення життєдіяльності ДП «КГЗКОР» відповідно до проекту Закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік» передбачено для головного розпорядника бюджетних коштів, а саме – Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України за програмою «Забезпечення життєдіяльності Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд». А ось чи дійдуть кошти до ДП «КГЗКОР» уже з нового Міністерства, питання відкрите. Чи повернеться, урешті, держава обличчям до власного підприємства, чи й далі Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд почуватиметься пасинком у рідної держави?
Марія Іванова

 

КАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ ПОСИЛЮЮТЬСЯ

КАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ ПОСИЛЮЮТЬСЯcovid-coronavirus-in-real-3d-illustration-concept-to-describe-about-corona-virus-anatomy-and-type 17005-733 79f61
З 8 по 24 січня 2021 року по всій території України за рішенням Уряду посилюються карантинні обмеження.
Як наголосив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, це робиться, щоб стримати розповсюдження коронавірусу після новорічних та різдвяних свят.
У цей період буде заборонена робота:
- закладів освіти, крім дитячих садочків;
- кафе, барів, ресторанів (крім доставки та роботи на виніс);
- робота ТРЦ (за винятком магазинів, які торгують продуктами харчування, ліками, ветеринарними препаратами, побутовою хімією), розважальних закладів);
- салонів краси, фітнес-залів, спортзалів, басейнів);
- кінотеатрів, театрів;
- магазинів непродовольчих товарів;
- продовольчих і непродовольчих ринків;
- проведення розважальних, рекламних, спортивних, культурних масових заходів.
Натомість у цей період в Україні працюватимуть: громадський транспорт, аптеки, банки, поштові відділення, продуктові магазини, готелі.
Прес-центр ФПУ

 

В УКРАЇНІ ПІДВИЩИЛИ ПЕНСІЙНИЙ ВІК

В УКРАЇНІ ПІДВИЩИЛИ ПЕНСІЙНИЙ ВІКimages 3 389bb
В Україні з 1 січня 2021 року на 12 місяців посилили вимоги для виходу на пенсію. Якщо в 2020-му потрібно було мати 27 років стажу, щоб отримати виплату в 60 років, то зараз знадобиться не менше ніж 28 років. Про це йдеться в законі "Про загальнодержавне пенсійне страхування".
Для виходу на пенсію в 63 роки в 2021-му потрібно мати від 18 до 28 років стажу, щоб отримати виплату в 65 років – від 15 до 18 років стажу.
Вимоги щодо стажу будуть зростати до 2027 року доти, поки для виходу на пенсію в 60 років знадобиться 35 років стажу. Це призведе до того, що вчасно на заслужений відпочинок зможуть виходити тільки 45% українців.images 4 be4a4
В Україні неофіційно працює кожен п'ятий. 20,6% працевлаштовані без офіційного оформлення, вони не платять внески до Пенсійного фонду і ризикують залишитися без виплати.
Також збільшать пенсійний вік для жінок. З квітня 2021-го пенсійний вік збільшать до 60 років. Це стане останнім етапом перегляду правил, прийнятих ще в 2011-му.
Таким чином, вже з наступного року і чоловіки, і жінки будуть мати рівні права і повинні будуть працювати як мінімум до досягнення віку в 60 років. При цьому варто відзначити, що ті Українки, які досягнуть віку 59,6 років до квітня наступного року, зможуть отримати виплату на пів року раніше. Це торкнеться тих, хто народився з 1 жовтня 1960-го до 31 березня 1961 року.
• Нагадаємо, з 1 січня розмір мінімальної пенсії за віком для непрацюючих осіб зростає з 2,1 тисячі гривень до 2,4 тисячі гривень завдяки підвищенню "мінімалки" до 6 тисяч гривень.
Прес-центр ФПУ – за матеріалами ЗМІ

 

Шановні спілчани, усі жителі Кіровоградщини!

Шановні спілчани, усі жителі Кіровоградщини!загружено 1 95079

Щиро вітаю Вас з Новорічними святами!
З великою надією розпочав свою ходу новий, 2021 рік. Її продовжують не менш обнадійливі Різдвяні свята. Вони завжди викликають особливі відчуття, вселяють нові сподівання. Тож нехай чудові зимові свята стануть початком вдалого року, багатого на добрі справи, творчі здобутки та профспілкові перемоги, а Ваші серця наповняться любов'ю, радістю і щастям!
На жаль Новорічні свята ми зустрічатимемо у складний епідеміологічний час, але все одно свята не відміняються. Будемо їх відзначати у колі сім'ї, з вірою і надією на краще.
Бажаю Вам натхнення і радості, витримки і порозуміння, мудрості і виваженості! Нехай віра і впевненість у завтрашньому дні зміцнять Ваше здоров'я, примножать Ваші статки, подарують гарні події, родинне тепло та злагоду, шану і любов рідних і близьких! Бережіть себе та своїх рідних!

З повагою
Голова Федерації профспілок області
М. Баланенко

 

Звернення ФПО до Кабінету Міністрів України

Звернення ФПО до Кабінету Міністрів Українизавантаження b2850

До Федерації профспілок Кіровоградської області надходять численні звернення спілчан Кіровоградщини, стурбованих тим, що останнім часом, незважаючи на надскладний економічний стан, ріст безробіття населення, нечувані борги із заробітної плати, в Україні різко виросли тарифи (ціни) на енергоносії та комунальні послуги на 2021 рік.
Так, з 01 січня 2021р. на 14% дорожчає газ (7,22 грн. за 1 куб. м). До цієї ціни газу додається тариф на послуги розподілу газу (у ВАТ «Кіровоградгаз» він становить 1,92 грн., що удвічі вище існуючого.
У цей тариф, не дивлячись на неодноразові звернення Федерації профспілок області, Регулятором знову внесено елемент втрат – компенсацію витрат за попередні періоди: 2015-2018 роки.
Із цієї ж дати на 13% зростає тариф на послуги центрального водопостачання і на 25% - на водовідведення. У сумі – 44.50 грн. за куб. м.
Скасовується з 01 січня 2021р. пільговий тариф на перші 100 кВт електроенергії і вводиться єдиний тариф у розмірі 1.68 грн. При цьому анонсується зростання тарифу з квітня 2021 року (приблизно у 2,5 раза).
Від 5 до 50% Регулятор підвищив тарифи на виробництво теплоенергії.
Паралельно, заражені загальною епідемією підвищення тарифів, заговорили про їх зростання надавачі послуг на квартплату, вивезення ТПВ, пасажирські перевезення, за користування Інтернетом.
Якби такими темпами зростали зарплати і пенсії, можна було б змиритися із запропонованими підвищеннями, але ріст доходів більшості громадян в рази відстає від зростаючих апетитів надавачів послуг.
Обласне профспілкове об'єднання цікавить, чи є в державі такий орган, який загальмує цей процес? Врахує ситуацію, викликану смертельною коронавірусною загрозою, зубожінням населення, яке призвело до неплатоспроможності більшої частини споживачів послуг. Утворений Кабміном Регулятор, одним із основних завдань якого є забезпечення захисту прав споживачів послуг у сфері енергетики та комунальних послуг, із цією функцією практично не справляється, надаючи явну перевагу господарюючим суб'єктам. Проведення громадських обговорень та громадських слухань
відбувається формально – фактично пропозиції та зауваження громадськості залишаються поза увагою, що найбільше обурює та принижує громадськість.
Керуючись ст.116 Конституції України, Федерація профспілок області, що об'єднує близько 80 тисяч спілчан Кіровоградщини, просить вжити невідкладних заходів по забезпеченню прав громадян на доступні комунальні та енергетичні послуги.

Президія Федерації
профспілок Кіровоградської області

 

Точка зору

Точка зору

Ноу-хау по-українськи


DSC04220 - копия c2705Те, що державні службовці (низової ланки) опинилися у немилості у власного роботодавця – держави, ні для кого не секрет. Їх відміняють, як кажуть, у всіх відмінках. Причому, у міру того, як зростають вимоги, хмари над ними згущуються усе сильніше: від урізань зарплати – до масових вивільнень, можна сказати, із «вовчим білетом».
І ось на фоні такої зневаги до держслужбовців звучить ноу-хау, або подарунок від Святого Миколая, саме 19 грудня Верховна Рада змінила вікові обмеження для роботи на державній службі – дозволила працювати до 70 років. (Залишилося внести зміни до Конституції України). Під час обговорення проекту закону депутати наголошували, що зміна вікових обмежень допоможе наймати фахівців незалежно від їхнього віку. У пояснювальній записці до документа зазначається, що актуальність питання обумовлена захистом інтересів суспільства та держави. У виняткових випадках виникає потреба у залишенні державного службовця на займаній посаді після досягнення ним 65-річного віку – для більш ефективного функціонування державного органу.
По-різному можна сприймати таку новацію: хтось із радістю, а хтось із здивуванням чи обуренням. Дійсно, чимало людей зрілого віку зберігають професійні навички і світле мислення. Таких – одиниці, і їм при потребі подовжують термін роботи. Навіщо під ці одиниці приймати цілий закон? Відразу виникає запитання: про яких державних службовців іде мова? Здогадатися не важко – про тих, хто займає високі посади і їм хочеться ще трішки «попрацювати». Цей абсурд наштовхує на таку думку: хтось із народних депутатів (до речі, статус «народний» з них треба зняти, бо невідомо, інтереси якого народу вони відстоюють) вирішив своєрідно привітати когось із рідних зі святом Миколая - дати можливість попрацювати на державній службі поки що до 70 років, а потім, може й, пожиттєво. Адже депутат має право на законодавчу ініціативу (профспілки, які налічують більше 4 мільйонів спілчан, такої ініціативи не мають), чом би не скористатися ним? У нашій державі це не проблема: змінити Конституцію чи закон під одну людину. Але ж це кошти, і немалі! А куди дівати молодь?

Детальніше...

 

Обласний центр зайнятості – надійний партнер профспілок

Обласний центр зайнятості – надійний партнер профспілок132176863 1716453071864090 2156676283723249295 o 533de
Цими днями в обласному центрі зайнятості відбулися урочистості з нагоди 30-річчя створення Державної служби зайнятості. У святковий день «іменинники» приймали безліч привітань та відзнак, у тому числі й профспілкових. Зокрема, голова обкому профспілки працівників державних установ Віктор Федотов взяв участь в урочистостях та вручив Почесні грамоти за плідну співпрацю директору обласного центру зайнятості Лілії Колесник та профспілковим активістам.132191533 1716234428552621 2872373887892225832 o 8edad
Віктор Федотов відзначив, що служба зайнятості сьогодні здійснює соціальну місію – різнопланово підтримує безробітних, цілеспрямовано працює на забезпечення продуктивної зайнятості населення. За 30 років діяльності значно зріс не тільки авторитет служби, а й довіра до неї. Її фахівці роблять все для того, щоб ті, хто звертається у пошуку роботі, дійсно її знайшли.
Варто підкреслити, що усі ці роки супроводжуються тісною співпрацею обласного профспілкового об'єднання та обласного центру зайнятості. Представники галузевих профспілок – активні члени координаційного комітету сприяння зайнятості населення, за допомогою якого вирішується багато актуальних питань.132229923 1716453025197428 2347209155998131328 o c4293
Робота профспілкових комітетів оцінюється за виконанням конкретних завдань, які передбачають соціальний захист, охорону здоров'я, рівень заробітної праці, зайнятість. Останньому пункту приділяється велика увага, адже для людей, особливо у нинішніх умовах, найважливіше – мати робоче місце. І у його збереженні, і у забезпеченні продуктивної зайнятості профспілки мають надійного партнера – обласний центр зайнятості.

 

Тариф знизили, але...

Тариф знизили, але...images 1 6ed4e

У листопаді поточного року ВАТ «Кіровоградгаз» звернулося до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) про затвердження тарифу на розподіл газу на 2021 рік у розмірі 2,87 грн., що майже утричі більше діючого розміру. Зважаючи на недостатнє економічне обгрунтування такого стрімкого зростання тарифу, ФПО неодноразово зверталася до НКРЕКП про його недопущення. Як результат – розрахунки тарифу товариства знизили на третину (1,92 грн. за 1 м3).
Звичайно, це не зовсім те, за що боролися, але, якби не втручання ФПО, то ціна розподілу газу наблизилася б до ціни самого газу. У нашій боротьбі за зниження тарифу ми були не одинокі. Нас підтримувало обласне відділення Всеукраїнської громадської організації «Український союз промисловців і підприємців». Але результат міг бути кращий, якби була підтримка і інших громадських організацій.

 

Реформа по-українськи

Реформа по-українськиP01218-100556 2766c
Адміністративна реформа на слуху ще з 2014 року. До неї готувалися і організаційно, і психологічно: вивчали досвід інших областей, розробляли свої форми співпраці територіальними громадами, новими районами. Проте не було основного закону, який би регулював питання реорганізації місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, бюджетних ресурсів, правонаступництво і державного, і комунального майна. І ось такий Закон уже є, практично реформа завершена - сформовані райони і територіальні громади. Як налагодити співпрацю з новими органами влади та знайти своє місце у новостворених структурах? Які повноваження владних структур?P01218-100609 db9fd
Ці та інші питання обговорювалися під час семінару, який відбувся у ФПО. У заході, крім керівників членських організацій обласного профспілкого об'єднання, взяли участь представники Кіровоградського регіонального відділення Асоціації міст України. Запрошені компетентно відповіли на запитання учасників діалогу та закликали до співпраці, адже і представники Асоціації, і представники профспілок в першу чергу зацікавлені, аби не постраждали під час реформування люди.P01218-100620 689c0
Відкрив семінар голова ФПО Максим Баланенко, який конкретизував завдання профспілок:
- докласти максимум зусиль щодо збереження галузевого принципу профспілкових організацій, які діють у ТГ;P01218-100632 2d93b
- передбачити у своїх статутах можливість створення об'єднаної профспілкової організації чи об'єднання первинних профорганізацій своєї галузі, які діють на території громади;P01218-100645 9d19f
- запропонувати керівництву ТГ налагодити соціальний діалог з профспілковими організаціями, які діють на території громади.
Реформа органів самоврядування закінчена, сформовано чотири райони: Кропивницький, Олександрійський, Новоукраїнський і Голованівський та 49 територіальних громад, які вийшли на прямі міжбюджетні відносини з державою у фінансуванні охорони здоров'я, освіти, культури і т. д.P01218-100700 8e6ff
Як працюватимуть нові райони? Субвенцію та міжбюджетні трансферти вони не отримуватимуть. Їхні надходження – податки на прибуток та орендна плата за об'єкти, які є в комунальній власності.
Представників обласних організацій профспілок на цьому етапі непокоїть доля працівників, які опинилися у вакуумі. Колишнім районам з 1 січня 2021 року припинено фінансування, а новим ще не відкрито. Відповідно до трудового законодавства працівники повинні бути попереджені про наступне звільнення, але 1 січня на порозі, а цього не зроблено, бо кошти на оплату праці відсутні. Як вихід – пропонують писати заяви за згодою сторін. Страшно навіть уявити, що буде з людьми, скільки буде вивільнено працівників бюджетної сфери, державних службовців? Хто готує їм робочі місця, які і так згортаються через коронавірус? Практично люди викидаються у небуття.
Чітко не вирішене на сьогодні питання власності районних лікарень, будинків культури, бібліотек, музичних шкіл...P01218-102121 d1dc0
Загалом, багато питань у стадії розробки, а це гальмує побудову профспілкової структури. Як вписатися у новостворені органи самоврядування, з ким підписувати колективні договори (угоди)? І все ж вихід треба шукати. Зараз головне – забезпечити дотримання трудового законодавства при реалізації реформи і, звичайно, зберегти профспілкові організації шляхом проведення безпосередніх переговорів з представниками нових владних структур.

 

«Статистика в смартфоні»

«Статистика в смартфоні»
Мобільний додаток під такою назвою розробив Держстат. Його мета – подальше спрощення доступу користувачів до офіційної статистичної інформації.
Додаток – двомовний (українська, англійська). Він надає можливість користувачам оперативно та зручно отримувати офіційну державну статистичну інформацію з наборів даних Держстату, розміщених на Єдиному
Державному вебпорталі відкритих даних data.gov.ua (yfhfps ljcnegyf syajhvfwsz p 2015 hjre).
Статистична інформація у мобільному додатку згрупована за темами (галузями статистики): ВВП, населення, ринок праці, ціни, промисловість, сільське господарство, будівництво, транспорт, торгівля та інші, які відображаються в головному меню. Простий інтерфейс дозволяє швидко візуалізувати обрану інформацію.
Основний функціонал мобільного додатку:
- доступ до актуальної офіційної державної статистичної інформації;
- групування наборів даних за темами (галузями статистики);
- візуалізація у вигляді графіків і гістограм за обраними параметрами (показники, класифікація, територія та період);
- збереження обраної статистичної інформації до розділу «Мої набори» для швидкого доступу в майбутньому;
- поширення скріншотів із візуалізованою офіційною державною статистичною інформацією через месенджери та соціальні мережі.
Додаток працює на операційній системі Android і безплатно доступний для завантаження на Google Play (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.statinsmartphone).
Запрошуємо долучитися до використання додатку «Статистика в смартфоні».
Юлія Новак,
Начальник головного управління статистики в Кіровоградській області.

 

Криворізький ГЗКОР. Чий головний біль?

Криворізький ГЗКОР. Чий головний біль?IMG 0021-e1400745251214 97d15
За великим рахунком має бути головним болем держави, адже це – державне підприємство, але власник давно відхрестився від проблем ДП «Дирекція ГЗКОР». Тому залишається головним болем тих, у кого на очах складалася сумнозвісна доля підприємства, яке, з розвалом Союзу, так і не стало багатообіцяючим комбінатом, який мав радикально поліпшити екологічну ситуацію Криворізького басейну. Тоді заради цієї мети пожертвували навіть десятками гектарів справді золотого чорнозему. А тепер ні підприємства, ні землі...
Не варто розповідати про те, у що перетворюється підприємство, яке не має плану розвитку, а відтак і перспективи, належного фінансування, елементарної уваги та зацікавленості власника. А пливти за течією – перспектива в нікуди.
Систематично переймається долею підприємства Федерація профспілок області, яка на прохання профкому п'ятий рік підряд ставить перед Мінекономрозвитку питання щодо врегулювання достатнього фінансування та збереження державного майна, проте позитивне рішення не приймається. Змінюються міністри, назви міністерств, а у відповідь надходять відписки, про те, що ось уже на порозі є інвестори, які погоджуються завершити будівництво комбінату. Але не склалося. Головна причина – наявність кількох співучасників будівництва. Об'єкт має міжнародний статус.
В черговий раз до ФПО звернувся профспілковий комітет з конкретним проханням – посприяти у вирішенні питання виділення необхідного додаткового фінансування ДП «Дирекція ГЗКОР» у 2020 році із Державного бюджету України для забезпечення погашення першочергових видатків з оплати праці та електроенергії. Відповідне Звернення ФПО адресувала Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Станом на 7 грудня 2020 року прорахована очікувана заборгованість з погашення першочергових видатків до кінця року становить 7,3 млн. грн.
Справа в тому, що ЗУ «Про Державний бюджет України на 2020 рік» на фінансування підприємства за бюджетною програмою «Забезпечення життєдіяльності Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд» виділено 23,85 млн. грн., а розрахункова потреба підприємства – 78,67 млн. грн. І так щорічно. Різницю порахувати не складно. Хто покриє решту?
Виділений на 2020 рік обсяг фінансування не зміг покрити потребу коштів на виплату зарплати працівникам навіть при встановленні неповного робочого тижня (3 дні). На фоні постійно зростаючих соціальних стандартів (мінімальної зарплати), підвищення тарифів на електроенергію, цін на пальне, матеріали обмежений обсяг фінансування схожий на підніжку, яка передбачає болісне падіння. Тобто підприємство постійно знаходиться в зоні ризику припинення своєї діяльності. Виходить, легше похоронити живе, ніж реанімувати його - по цеглинці розібрати збудоване попереднім поколінням, ніж знайти застосування напівготовому виробництву.
Крім виконання своїх основних функцій, підприємство сьогодні є єдиним виробником і постачальником послуг водопостачання та водовідведення для Долинської, а це 20 тисяч населення. Обмежене фінансування ставить під загрозу виконання виробничої діяльності забезпечення технологічної та екологічної безпеки.
Варто зазначити, що у Долинській таки буде збудовано груповий водопровід за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, і тоді підприємство точно зупиниться, адже плану його подальшої долі немає. А ситуація більш ніж критична, адже підприємство – це не лише виробництво, а й люди. Кілька сотень працівників залишаться без роботи, яку в Долинській знайти практично неможливо, без засобів до існування, без майбутньої пенсії...
ФПО закликала Мінекономрозвитку невідкладно розробити заходи щодо збереження трудових ресурсів та державного майна.

 

Своєчасна і обнадійлива зустріч партнерів

Своєчасна і обнадійлива зустріч партнерівP01203-100052 f1093
Зараз у Києві проходить Всеукраїнська акція протесту та пікетування Верховної Ради України у зв'язку із розглядом у Верховній Раді низки законопроектів, ініційованих Урядом і окремими народними депутатами, що продовжують політику наступу та звуження прав працівників і профспілок, а також неврахування пропозицій профспілок у проекті Державного бюджету на 2021 рік, зокрема щодо підвищення заробітної плати та державних соціальних гарантій, недофінансування галузей економіки і бюджетної сфери. Представники членських організацій ФПО беруть участь у названій акції. Учасники акції виставили низку вимог до влади.P01203-100507 03711
Федерація профспілок Кіровоградської області у рамках Всеукраїнської акції ініціювала зустріч представників галузевих профспілок із керівництвом облдержадміністрації.P01203-100750 9e038
Голова ФПО Максим Баланенко зупинився на окремих вимогах, які актуальні для Кіровоградщини. «Зокрема, забезпечення в умовах карантину зайнятості населення. Зараз зареєстровано майже 16 тисяч безробітних. Більше 4 тисяч осіб попереджено про наступне звільнення – левова частка в охороні здоров'я і державному управлінні. P01203-103630 4e07cСеред безробітних, здебільшого, - активна група працівників. На цьому фоні маємо лише 1,7 тисячі вакансій. Вважаємо, нам необхідно терміново розглянути цю проблему за участю трьох сторін соціального діалогу, з тим, щоб спільно її поліпшити. Що стосується Держбюджету 2021, то тут профспілки України застосували все, що дозволено Законами України: і звернення, і пікетування, і перекриття доріг. В основному це стосується фінансування освіти, охорони здоров'я і державної служби. І це дуже ускладнюється процесами, пов'язаними із децентралізацією влади. Бо вже зараз ми стикаємося із складними процесами, коли об'єднаним територіальним громадам не потрібні лікарні, школи, заклади культури. І ці проблеми нам потрібно вирішувати спільно із соціальними партнерами».

Детальніше...