Архів новин
2020
Листопад
ПнВтСрЧтПтСбНд
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Шановні колеги прекрасної статі!

Шановні колеги прекрасної статі!загружено 13489
Щиро вітаю Вас із чарівним святом, яке на своїх крилах принесла красуня-весна, – 8 Березня! Ви уособлюєте в собі найпривабливіших дружин, дочок, матерів, подруг, колег! Це для кожної з Вас персонально усміхається сонце, розквітають квіти, оживає довкілля. А Ваші загадкові посмішки роблять свято барвистим і неповторним.
У день 8 Березня бажаю Вам 8 необхідних речей: миру в родинах, спокою в душі, здоров'я у тілі, радості в очах, любові у серці, легкості в ногах, приємних слів у вухах і гарних квітів у руках! Нехай вісімка, яка означає безкінечність, буде постійною супутницею Вашого життя!
Світ тримається на жіночих плечах – від Вас зароджується і продовжується життя. Ви – берегині родин і колективів, окраса домівок і робочих місць! Тож, на роботі і вдома, залишайтеся такими ж ніжними, турботливими, талановитими, яскравими та неперевершеними!
З повагою
Голова Федерації профспілок
Кіровоградської області    Максим Баланенко

 

Про збереження регіонального мовника

Про збереження регіонального мовника
Рада Федерації профспілок Кіровоградської області на прохання первинної профспілкової організації філії ПАТ «НСТУ» «Кропивницька регіональна дирекція» звернулася до Голови Наглядової ради ПАТ «Національне суспільне телебачення України» з метою підтримки працівників щодо збереження обсягів мовлення і трудового колективу регіональної філії.
Хоча офіційного наказу про скорочення на 27.02.2020року не надійшло, але регіональна філія вже отримала новий штатний розпис, яким передбачено скорочення 44% працівників. Саме таке масове звільнення працівників філії відбулось у 2018році. За схожою схемою: спочатку було змінено штатний розпис, а потім відбулося скорочення тих, хто не увійшов до нового структурного підрозділу.
До тепер щодня у філії виробляли до 6 годин 15 хвилин власного контенту (3год. 5хв. - телебачення та 3год.10хв. – радіо). Зазначений контент переважно суспільно-політичного характеру протягом двох років підпадав під постійний моніторинг, який проводив департамент управління регіональним контентом дирекції регіонального мовлення ПАТ «НСТУ». Тобто весь контент виходив і виходить за стандартами і не порушує редакційний статут. А саме головне, такий формат цілком забезпечував надання затребуваної громадою інформаційної продукції.
Цілком очевидно, що зменшення обсягів мовлення (до 1 години на телебачення та 1год.30хв. на радіо) не задовольнятиме потреб на отримання щоденної інформації щодо подій і проблем Кіровоградщини.
Враховуючи, що сьогодні в державі ідуть активні реформи, значно зростають потреби обласних аудиторій, а запропоновані зміни можуть, навпаки, призвести до зменшення майданчиків для висвітлення соціального, політичного, культурного життя в області.
Обурює і той факт, що правлінням проігнорована норма колдоговору Приватного акціонерного товариства стосовно зобов'язання роботодавця інформувати профспілкову сторону про зміни в організації виробництва і праці не пізніше ніж за три місяці.
Дана норма надає можливість адміністрації і профкому проаналізувати ситуацію, вжити заходи по працевлаштуванню працівників, які будуть вивільнені.
Зважаючи на вкрай важкий стан ринку праці в області викликаний скороченням штатів в органах виконавчої влади питання додаткових звільнень є надскладним.
Загрозливою є і подальше «реформування» обласного телерадіомовлення в корпункт, що стане абсолютним знищенням обласного телебачення і радіо, що суперечить децентралізації влади в Україні.
Зважаючи на викладене, Рада ФПО просить прийняти виважене рішення щодо збереження регіонального Суспільного мовника і трудового колективу.
За дорученням Ради ФПО
Голова ФПО М. Баланенко

 

Звернення до Президента України

Звернення до Президента України
Володимира Зеленського

Рада Федерації профспілок області на прохання обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я прийняла Звернення до Президента України стосовно критичної ситуації в галузі та у зв'язку з впровадженням другого етапу реформи.

До реформи не готові ні заклади охорони здоров'я, ні нормативна база, ні населення., що значно погіршить отримання медичної допомоги.
Оприлюднені Національною службою здоров'я України тарифи на гарантовані медичні послуги не покривають реальних затрат на лікування, а деякі види медичних послуг взагалі не будуть фінансуватися. Не вирішено питання фінансування патологоанатомічної служби, дитячого протитуберкульозного санаторію.
Вимоги для надання медичних послуг не завжди є виправданими. Відсутність дитячих хірургів, анестезіологів офтальмологів , стоматологів та інших спеціалістів унеможливлює надання в районах допомоги дітям. Така ж ситуація з наданням паліативної допомоги, лікуванням та реабілітацією учасників війни в госпіталі. Необгрунтовано зменшено фінансування на лікування туберкульозу та психіатричної допомоги.
В деяких районах у зв'язку з відсутністю лікарів до 40% населення не заключили декларації, а спеціалізовану допомогу можна отримати тільки за направленням сімейного лікаря.
Менше місяця дало НСЗУ для укладання договорів з лікувальними установами, повторно тільки через рік, а як будуть функціонувати заклади які з об'єктивних причин не встигли укласти договори? Заклади будуть закриті а працівники вивільнені.
Уже тепер медпрацівників масово попереджають про зменшення розміру заробітної плати та можливе скорочення чисельності і штату.
Вважаємо, що реформа системи охорони здоров'я потребує комплексного нормативно – правового забезпечення, належного фінансування, розробки та затвердження Державної програми правового та соціально-економічного захисту працівників галузі охорони здоров'я в умовах реформування.
У зв'язку із зазначеним пропонуємо:
- відтермінувати медичну реформи та запровадити поетапне її впровадження;
- забезпечити фінансування Програми медичних гарантій на рівні не менше 5% від ВВП;
- затвердити до 01 квітня 2020 року для медичних працівників комунальних некомерційних підприємств нормативів навантаження;
- умови оплати праці, які включатимуть виплату надбавки за вислугу років, за кваліфікаційну категорію, шкідливі умови праці, а також допомоги на оздоровлення;
- переглянути умови надання медпослуг за програмою пакетів медичних гарантій та вилучити необгрунтовані вимоги;
- не допускати закриття закладів охорони здоров'я та масових вивільнень медичних працівників внаслідок впровадження Програми державних гарантій медичного обслуговування населення.
Просимо підтримати та вжити можливих заходів для реалізації поставлених проблем.
З повагою,
за доручення членів Ради ФПО
Голова ФПО М. БАЛАНЕНКО

 

Про загрози профспілковому руху

Про загрози профспілковому рухуDSC04900 8f357
Такою була тема першого засідання Ради Федерації профспілок Кіровоградської області. Крім цього ФПО визначила завдання профоб'єднання в сучасних умовах.DSC04905 171d2
Голова ФПО Максим Баланенко відзначив, що, незважаючи на негативні явища в економіці держави, профспілкам спільно із соціальними партнерами удалося уникнути масових звільнень працівників, забезпечити ріст середньомісячної зарплати більш як на 16 відсотків. На 8,4 відсотка виросла реальна заробітна плата. За підсумками 2019 року зріс індекс промислової продукції, сільгосппродукції та будівельної продукції.
На противагу державному стану в області розвивається соціальний діалог на всіх рівнях. Укладено і діє 1974 колективних договорів, якими охоплено 86,7 штатних працівників (найвищий рівень серед областей України). Працює обласна тристороння соціально-економічна рада.
Проте є ще багато невирішених проблем. В області залишаються високими чисельність безробітного населення - 47 тис. осіб і рівень безробіття - 11,2 відсотка. За останніми статистичними даними кожен четвертий працівник у звітному році отримував зарплату нижче рівня фактичного прожиткового мінімуму (в Україні цей показник удвічі нижчий). Не дивлячись на ріст середньої зарплати область продовжує залишатись в аутсайдерах серед областей України і займає 5 місце знизу. Не вдалося повністю ліквідувати борги із заробітної плати.DSC04897 6cbc9
Вказані проблеми серед першочергових в діяльності ФПО були окресленні нещодавно на VII Конференції. Однак реалізація намічених заходів опинилася під загрозою зриву через проведення Урядом антисоціальних реформ, урізання державних соціальних програм і гарантій, руйнування системи державного соціального страхування і соціального захисту населення.
Те, що сьогодні відбувається у законодавчому органі – це не «страшний сон», а реальність. Уряд побив усі рекорди попередників і просуває все нові й нові постанови, законопроєкти, які несуть загрозу масових скорочень працівників у промисловості, бюджетній сфері, в управлінні. Сьогодні знову масове скорочення у філії ПАТ «НСТУ» «Кіровоградська регіональна дирекція». Тобто влада приступила до подальшої руйнації суспільного мовника в регіонах. З метою збереження регіонального мовника прийнято Звернення до дирекції НСТУ.

Детальніше...

 

Ні зменшенню регіонального мовлення!

Ні зменшенню регіонального мовлення!DSC04891 1388a
26 лютого працівники регіональної філії НСТУ вийшли на попереджувальну акцію протесту перед приміщенням телерадіокомпанії. До них приєдналися громадські організації, обком профспілки працівників культури, представники ФПО та небайдужі жителі Кропивницького. DSC04886 b00f2Такі заходи відбулися у восьми областях України.
Головна вимога учасників акції – не допустити заплановане керівництвом «Суспільного» скорочення ефірного часу для регіонів до 1 години на добу для телебачення та 1,5 години для радіо, що безперечно тягне за собою скорочення професійних кадрів. Сьогодні філії мають до 6 годин на добу власних теле- і радіопрограм – це новини, суспільно-політичні, мистецькі, просвітницькі програми, а також ранкове шоу, які завоювали симпатії у глядачів та слухачів. DSC04889 09aafЗменшення обсягів мовлення чи не єдиного незалежного мовника в регіоні викликає багато запитань, несе інформаційну загрозу національній безпеці України. Регіональне телебачення та радіомовлення має право на життя, вважають організатори акції.
У регіональній філії створено комітет порятунку Суспільного, який розгорнув боротьбу за існування власних теле- і радіопрограм, за збереження робочих місць.DSC04888 d696e Активно підтримує працівників філії обком профспілки працівників культури, який підготував звернення у відповідні органи влади.DSC04890 4e202 Теле- і радіожурналісти продовжують збирати підписи проти зменшення регіонального мовлення.

 

Профспілка і медична реформа

Профспілка і медична реформаDSC04876 - копия 27a7e
Перше засідання Ради обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я проходило не у традиційному форматі: доповідач – виступаючі. Відійшовши від шаблону, голова обласної організації Лариса Козлова запросила до участі у засіданні начальника відділу нагляду в АПК та соціально-культурній сфері управління Держпраці в області Ірину Чирву-Репетир та члена комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ Ларису Гретченко, які з допомогою демонстрації слайдів розкрили актуальні теми «Про стан охорони праці в закладах охорони праці» та «Профспілка і медреформа. Точки дотику».DSC04882 ab09f
Ірина Чирва-Репетир наголосила на нагальності співпраці працівників закладів охорони здоров'я (керівників та профактивістів) і управління Держпраці, адже зараз відбуваються важкі психологічно, фізично, матеріально реформаційні процеси в галузі медицини. Вона зокрема назвала небезпечні чинники, які створюють професійні ризики у медичному закладі, а також господарський блок, якому притаманна велика кількість об'єктів підвищеної небезпеки. Тому саме на це має бути спрямований громадський контроль, який здійснюють профспілкові лідери.DSC04880 92aef
Під час засідання обговорювалося, що треба зробити інженерам з охорони праці, громадським контролерам, аби мінімізувати ризики, які можуть спричинити травмування працівника, професійного захворювання. Ірина Чирва-Репетир роз'яснила, як правильно оформляти факт травматизму, вести журнал інструктажу... Ці інструкції ведуться не просто так – вони пишуться кров'ю, хворобами, смертями працівників. Закон «Про охорону праці» ніхто не відміняв і треба домагатися його виконання в частині фінансування заходів на охорону праці, забезпечення передбачених пільг і гарантій. Громадські контролери, на її думку, покликані допомогти роботодавцю створити комфортні, безпечні, не конфліктні умови праці.

Детальніше...

 

КІРОВОГРАДЩИНА ПРОТИ ТРУДОВОГО РАБСТВА

КІРОВОГРАДЩИНА ПРОТИ ТРУДОВОГО РАБСТВАDSC 7570 b2081
30 січня у Федерації профспілок Кіровоградської області відбулося профспілкове віче, до якого спонукали антисоціальні новації уряду. Хвиля профспілкового гніву зростає з кожним днем – у першу чергу трудові колективи обурюються законопроектом «Про працю», який передбачає погіршення умов життя та праці українців.DSC 7589 d258b
За словами голови ФПО Максима Баланенка, сьогодні Україна, як ніколи (за роки Незалежності) знаходиться на межі руйнації як правової, так соціальної держави. Влада, вдаючись до маніпуляції та введення в оману суспільства пропонує лібералізацію трудового законодавства і хоче впровадити в Україні рабську працю для свого народу, знешкодити профспілки як єдину правозахисну організацію!DSC04874 89af6
Замість підтримки вітчизняних підприємств, вжиття заходів щодо збереження трудових кадрів, 27 грудня 2019 р., Кабмін вніс до Парламенту проект Закону «Про працю», підготував його утаємничено, без узгодження із соціальними партнерами. Сьогодні рівень безробіття в Україні й в області високий, відбувається масова трудова міграція. (З прийняття цього закону вона лише посилиться). Мінімальні гарантії оплати праці у два-три рази нижчі за фактичний прожитковий мінімум. Мільярди заборгованості по виплатам зарплат (в області мільйони). Щодо середньої зарплати, то українські працівники - на останньому місці в Європі.DSC 7575 e1615
Проект урядового законопроекту «Про працю» не тільки не вирішує ці проблеми, а ще більше заганяє людей у глухий кут. Тепер мінімальна зарплата визначатиметься в межах Державного бюджету, який - у постійному дефіциті. Попередньою владою скасовано профілактичне санаторно-курортне лікування працівників. Якщо ж, нинішня влада скасує 0,3 відсотка відрахувань на оздоровчу роботу, то доведеться попрощатися і з дитячим оздоровленням.
Профспілки очікували і пропонували зміни підходів до формування Державного бюджету, однак його знову сформовано на застарілих засадах економії на людях і потребах у фінансуванні освітньої, медичної, наукової, гуманітарних сфер.
Водночас рекордні запозичення Уряду у іноземних кредиторів та внутрішньому ринку все більшим фінансовим тягарем лягають на кожну українську сім'ю. Надра належать народу, газу видобувається достатньо, щоб забезпечити власне населення, а тарифи зашкалюють. На інші комунальні послуги теж. Таких чутливих питань достатньо - ось де широке поле діяльності для Уряду. І безперечно в таких справах профспілки підтримували б об'єктивну необхідність проведення назрілих реформ, але з особливим цинізмом ідеологи розгорнули масштабну кампанію дискримінації ролі та місця профспілок у суспільстві.DSC 7582 31b3aDSC 7587 eb7f4
Під час профспілкового віче Максим Баланенко презентував урядовий законопроект «Про працю» і продемонстрував, яку небезпеку він несе для людей праці у разі його прийняття.
Яка доля урядового законопроекту? Які результати на сьогодні після спільних профспілкових дій? Перше. Профспілкам України удалося заблокувати схвалення у турборежимі урядового законопроекту. Друге. Комітетом ВР прийнято компромісне рішення – усі чотири законопроекти направити на розгляд парламенту, який має визначити, що взяти за основу. У монобільшості «Зе» буде спокуса підтримати свій законопроект. Тому профспілки мають посилювати тиск, щоб досягти остаточного результату, а саме, аби було взято за основу Трудовий кодекс, підготовлений за участі профспілок, і далі у тристоронньому форматі готувати пропозиції до другого читання. Є сподівання на подальшу підтримку міжнародних профспілок.
Третє. 29 січня Федерація профспілок України звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про визнання незаконними дії Кабінету Міністрів України в частині порушення урядом визначених законами та Генеральною угодою процедур оприлюднення і погодження із СПО об'єднань профспілок проекту Закону «Про працю». Є надія, що суд надасть справедливу оцінку протиправним діям уряду.
Четверте. Міністерство юстиції у своєму висновку за результатами правової експертизи законопроекту «Про працю» висловило низку невідповідності вимогам нормопроектувальної техніки. Проект Закону «Про працю» не відповідає конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практиці Європейського суду з прав людини.
Учасники профспілкового віче Кіровоградщини прийняли резолюцію.DSC 7558 2605e

Р Е З О Л Ю Ц І Я
О Б Л А С Н О Г О В І Ч Е
профспілкових організацій на захист трудових і соціально-економічних прав людини праці
Учасники обласного Профспілкового віче – представники більше півтори тисячі первинних профспілкових організацій, які делеговані 85 тисячами членів професійних спілок, зібрались на віче, щоб довести до керівництва держави обурення трудових колективів підприємств, установ і організацій області у зв'язку з протиправним зниженням конституційних прав і гарантій працівників.
Замість вжиття заходів по збереженню трудових кадрів, виконання своїх зобов'язань за Генеральною угодою про підтримку вітчизняних виробників, Кабінет Міністрів України в порушення порядку здійснення узгоджувальних процедур, під час розроблення проєктів законодавчих актів, утаємничено вніс до парламенту проект ЗУ «Про працю» (реєстр. №2708).
Вказаним законопроєктом скасовується діючий Кодекс законів про працю, закони про оплату праці та відпустки, втричі скорочується кількість захисних норм, руйнується система законодавчого захисту трудових прав працівників, закривається захищена трудова перспектива для молоді. Цим законом запроваджується антисоціальна ідеологія: мінімум трудових гарантій від держави, кожен працівник має сам домовлятись із роботодавцем про свої трудові права, заробітну плату, умови праці. Головний принцип: «Свобода у трудових відносинах без прав».DSC 7582 28bc0
УЧАСНИКИ ОБЛАСНОГО ВІЧЕ
ПРОФСПІЛКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ОБЛАСТІ:
І. Підтримують Резолюцію Всеукраїнського віче профспілок про те, що:
1. Так звана «трудова реформа» Кабінету Міністрів України, Міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Милованова Т.С., голови Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Третьякової Г.М. і частини інших народних депутатів України – це брутальне порушення трудових прав людини, руйнування збалансованої законодавчої системи трудових прав і гарантій, ігнорування норм Конституції України, європейського і міжнародного права.

Детальніше...

 

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ
Профспілки звернулись до суду з позовом про визнання незаконними дії КМУ
Учора, 29 січня, Федерація профспілок України звернулася в інтересах Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про визнання незаконними дії Кабінету Міністрів України в частині порушення Урядом визначених законами та Генеральною угодою на 2019-2021 роки процедур оприлюднення і погодження із СПО об'єднань профспілок проекту Закону України «Про працю».
Це – позов, спрямований на захист прав та законних інтересів кожного працівника від реальної загрози запровадження ліберальним Законом Уряду рабської праці в Україні.
Сподіваємось, що суд надасть справедливу оцінку протиправним діям Кабінету Міністрів.
Прес-центр ФПУ

 

Усі – на профспілкове віче

Усі – на профспілкове віче
30 січня о 12 годині у великому залі Федерації профспілок Кіровоградської області відбудеться масове профспілкове віче, у якому візьмуть участь профспілкові активісти різних рівнів та галузей. Хвиля профспілкового гніву зростає з кожним днем – трудові колективи обурюються новаціями уряду, зокрема антисоціальним законопроектом «Про працю», які погіршують умови життя та праці українців. На віче запрошені народні депутати, керівники області, роботодавці.
Федерація профспілок області запрошує до участі у профспілковому віче усіх небайдужих мешканців Кропивницького. Це потрібно заради власного майбутнього і майбутнього своїх дітей.

 

Профспілки Кіровоградщини – усі на профспілкове віче!

Профспілки Кіровоградщини – усі на профспілкове віче!DSC04831 - копия ef3f1
30 січня в усіх регіонах України прокотиться «Хвиля гніву». У трудових колективах, профспілкових організаціях, перед будинками місцевих органів державної влади відбудуться публічні заходи, вуличні протестні дії. Їхня мета – продемонструвати обурення законопроектом «Про працю», антипрофспілковим законопроектом № 2681 та іншими законодавчими актами, які погіршують умови життя та праці трудящих, соціальні гарантії працівників на оплату праці, соціальний захист, соціальне забезпечення.DSC04836 - копия 922d2
У Федерації профспілок Кіровоградської області відбулося засідання Президії, на якому обговорено дії профспілкового об'єднання у рамках «Хвилі гніву» 30 січня. Президія прийняла рішення провести цього дня масове профспілкове віче, на яке запросити народних депутатів, роботодавців і керівництво області.DSC04842 - копия 7c762DSC04823 - копия 7e96e
ФПО закликає профспілкових активістів, усіх небайдужих жителів Кропивницького до участі у профспілковому віче.

 

Профспілковий пікет – у Кропивницькому

Профспілковий пікет – у КропивницькомуDSC04802 - копия 71945
Як ми повідомляли, 16 січня у Києві відбувається Всеукраїнське профспілкове віче, на яке запрошено Президента України, Прем'єр-міністра, голову Верховної Ради. Відповідні акції відбуваються у всіх областях України, у Кропивницькому – у формі інформаційного пікету.DSC04815 - копия 10223
Акції спрямовані на недопущення прийняття урядового антиконституційного законопроекту «Про працю». Українці повинні знати, що їх чекає у випадку прийняття цього законопроекту.DSC04798 - копия 52e6b
Вдаючись до маніпуляцій, введення в оману народу, уряд передбачає впровадити в Україні рабську працю та знешкодити профспілки - єдину правозахисну громадську організацію! Замість створення нових робочих місць, підвищення рівня оплати праці, уряд своїм проектом дає повну свободу роботодавцям безпідставно звільняти; відміняти практично всі гарантії, самочинно погіршувати умови праці.DSC04809 - копия ddc96
Представники Федерації профспілок Кіровоградської області, обласних організацій профспілок на площі Героїв Майдану обласного центру та біля Будинку профспілок проводили серед жителів міста роз'яснювальну роботу щодо урядового законопроекту «Про працю» та роздавали листівки. Дехто брав багато листівок – для сусідів чи колег. DSC04794 - копия 04ac0DSC04805 - копия f6b08DSC04811 - копия 5a9c0DSC04816 - копия dfd6bБіля профспілкових наметів постійно зупинялися перехожі. Більшість зацікавила інформація – люди із вдячністю відгукувалися про діяльність профспілок, бажали і надалі відстоювати трудові та соціально-економічні права працівників.DSC04800 - копия c2be2DSC04806 - копия 8e925DSC04812 - копия 78c4cDSC04819 - копия 60360DSC04808 - копия 2e67aDSC04801 - копия d86e5DSC04813 - копия 6cfc5
Прес-центр ФПО

 

ЗВЕРНЕННЯ

ЗВЕРНЕННЯ

Кіровоградська обласна організація профспілки працівників культури
вул. Преображенська, 4, м. Кіровоград, 25006
тел. 24-59-52, факс 24-59-54, Е-mail: ok_ Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

=====================================================================================

Вих. №-01/21 – 4 від 15.01.2020 р.

Прем»єр-Міністру України
О.Гончаруку
Голові Верховної Ради
Д.Розумкову

Про потенційні ризики
для регіональних філій ПАТ НСТУ

Висловлюємо своє занепокоєння можливою зміною штатного розпису філій ПАТ НСТУ.
Просимо звернути увагу на те, що масове скорочення працівників філії у 2018 році відбувалося за схожою схемою, спочатку було змінено штатний розпис, а потім відбулося скорочення тих, хто не увійшов до нового структурного підрозділу.
Звертаємо вашу увагу на те, що після останнього скорочення (1 квітня 2018 року) штат ПАТ «НСТУ» як юридичної особи складає 4 510 посадових одиниць, з них 1 950 людей працюють у регіональних філіях (22 телерадіокомпанії), 2 560 людей – у центральній дирекції (інформація з сайту corp.suspilne.media). Тобто розподіл штатних працівників Суспільного мовлення 43,2% (22 філії), і відповідно - 56,8% (ЦД). Запропоновані до впровадження нові штатні розписи не мають обгрунтування щодо розподілу навантаження на співробітників, кваліфікаційні вимоги до нового штату не враховують реальної кадрової ситуації в регіонах. Також варто відзначити тривалі та системні недотримання центральною дирекцією обіцяних збільшень заробітної плати в регіонах, що викликало хвилі незадоволення та питань, підриваючи довіру до менеджменту Суспільного, особливо на фоні збільшених виплат топ-менеджменту. Філії за два роки не отримали і відповідного технічного переоснащення, точкові закупи відбувалися за гроші, що були зароблені філіями за результатами власної господарської діяльності і за дозволом центральної дирекції. Черговий етап «трансформації» призведе до суттєвого скорочення штатів, низка регіональних ринків праці не готові до такої кількості шукачів роботи з вузькою спеціалізацією. Орієнтовна кількість безробітних по кожному регіону - до 50 осіб.

Детальніше...