Архів новин
2020
Лютий
ПнВтСрЧтПтСбНд
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291

ЖКГ: чи є світло в кінці тунелю?

ЖКГ: чи є світло в кінці тунелю?DSC04245 - копия 74ca8
Житлово-комунальна сфера сьогодні нагадує мінне поле, яке непросто перейти рядовим споживачам: можна «підірватися», дивлячись на усе зростаючі суми у платіжках за компослуги. На кінець січня 2019 року борги із сплати за газ склали 334 млн. грн., опалення - 243 млн, утримання будинків - 50 млн., води - 27, вивезення побутових відходів - 6, електроенергію - 142 млн. грн. Всього 802 млн. грн. У листопаді минулого року ця сума була майже наполовину меншою. До того ж, споживачів постійно лякають запровадженням штрафів за несвоєчасну оплату компослуг.DSC04239 - копия 21369 Одним словом, ситуація – шокуюча. Ось чому Федерація профспілок Кіровоградської області ініціювала розгляд питання «Про реалізацію в області державної політики у галузі житлово-комунального господарства» на засіданні обласної тристоронньої соціально-економічної ради.DSC04241 - копия 685d9
Як зазначив голова ФПО Максим Баланенко, хвилює те, що в боржниках - переважна більшість споживачів, які просто не в змозі сплатити сьогоднішню вартість послуг. «Якщо так, то чи сплатять вони ще й штрафи? На мою думку, мало що дасть роз'яснювальна робота зі споживачами (як пропонує департамент ЖКГ), якщо відсутня можливість сплатити борги. Не має сумніву, що борги мають і бюджетні установи, і держава, що в свою чергу призводить до складного фінансового стану підприємств ЖКГ, високої собівартості послуг - як наслідок підприємства не мають можливості модернізувати обладнання. А це в свою чергу - високі втрати і знову все лягає на тарифи, які просто не під' ємні. Споживачі вимушені шукати власні виходи із ситуації, як сталося із «тепловиками» Кропивницького. Тривають масові відключення від мереж, що призводить до розбалансування систем, зменшення обсягу споживання».
Зважаючи на таку ситуацію, ФПО запропонувала у рішенні тристоронньої ради департаменту житлово-комунального господарства ОДА посилити роботу щодо виконання зобов'язань, взятих за Територіальною угодою, особливо щодо впровадження заходів на зменшення споживання енергоресурсів, зменшення непродуктивних втрат теплової енергії і води, що у свою чергу забезпечить беззбиткову діяльність підприємств ЖКГ та зниження рівня тарифів.
Про те, як забезпечує зобов'язання щодо розвитку ЖКГ облдержадміністрація, розповіла директор департаменту житлово-комунального господарства ОДА Ольга Довжук. За її словами, торік підприємствами ЖКГ було забезпечене стабільне надання всього спектру житлово-комунальних послуг, хоча на більшості з них через зношеність основних засобів спостерігається нестійкий фінансовий стан, тому вони непривабливі для зовнішніх інвесторів. Фінансовий результат від діяльності підприємств ЖКГ – збитки у сумі 117,1 млн. грн.
Торік для поліпшення фінансового стану підприємств ЖКГ органами місцевого самоврядування профінансовано 122,6 млн. грн., на 2019 рік на ці заходи заплановано майже 100 млн. грн. Значні кошти освоєно у рамках державної програми енергоефективності. Найбільше підприємство області у сфері централізованого водопостачання та водовідведення ОКВП «Дніпро-Кіровоград» продовжує співпрацю зі Світовим банком в рамках «Другого проекту розвитку міської інфраструктури». Для зменшення заборгованості споживачів комунальних послуг, пропонується укладати договори реструктуризації боргів, що дасть можливість споживачам отримувати житлову субсидію.DSC04244 - копия 6c864
На засіданні ради було обговорено ще одне болюче питання, яке стосується ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ». Місцева влада, зважаючи на невиконання орендарем комунального підприємства договору оренди ЦМК державного комунального підприємства теплових мереж «Кіровоградтеплоенерго, договір розірвало. За рішенням міської ради планується забрати орендоване майно і приєднати його до діючого теплогенеруючого комунального підприємства «Теплоенергетик». Проте в рішенні нічого не визначено про подальшу долю працівників цього підприємства. Поки що їх поголовно попереджають про наступне звільнення через 2 місяці. Йдеться майже про 300 чоловік. Зважаючи на складний стан ринку праці в області, працевлаштування ймовірних безробітних буде дуже складним. Тому ФПО звернулася до директора департаменту вивчити це питання спільно з міськвиконкомом з метою врегулювання цієї проблеми та збереження працівників підприємства, які будуть затребувані для обслуговування повернутого з оренди майна. ФПО і обласна галузева організація профспілки триматимуть на постійному контролі хід цієї ситуації. Підтримує дії профспілок і відділення НСПП в області.
Марія Іванова

Останнє оновлення (Четвер, 07 березня 2019, 09:29)

 

ЗВЕРНЕННЯ

ЗВЕРНЕННЯ
Президії ФПУ до членів профспілок з нагоди
виборів Президента України
Шановні спілчани!
Під час виборів Президента України без перебільшення буде вирішуватися доля України на найближчі 5 років.
Вага вибору кожного з нас є високою. Цього разу у президентських перегонах на найвищу державну посаду заявили про свою участь рекордна кількість претендентів. Громадяни, голосуючи за того чи іншого кандидата, обиратимуть не лише яскраву особистість, а й візьмуть на себе відповідальність за майбутнє країни. Наш з вами вибір безпосередньо матиме вплив на подальший розвиток Української держави, забезпечення миру і безпеки, незмінність її зовнішньополітичного курсу на європейську інтеграцію.
Федерація профспілок України, яка представляє інтереси понад 5 млн членів профспілок з різними політичними поглядами та уподобаннями, в основі своєї діяльності керується демократичними цінностями, верховенством права. Пріоритетом профспілок є забезпечення прав людини на працю, гідну оплату, безпеку на робочих місцях, соціальний захист ветеранів праці, гарантування доступної і якісної професійної освіти молоді та забезпечення їхньої зайнятості.
Профспілкові лідери й активісти, члени профспілок під час зустрічей з кандидатами на посаду Президента мають порівнювати пріоритети своєї діяльності, цілі та завдання, окреслені у Стратегії діяльності ФПУ на 2016–2021 роки «Європейський вибір», з основними положеннями передвиборних програм.
Професійні спілки очікують від кандидатів у президенти не нищівної критики один одного, а широкої дискусії щодо їх програмного бачення подальшого розвитку України як суверенної і незалежної, демократичної, соціальної, правової держави. Дієвих кроків, які будуть здійснені на рівні держави і місцевого самоврядування для досягнення:
 миру та стабільності в суспільстві, непорушності державних кордонів;
 справедливого правосуддя на основі верховенства права, рішучого подолання корупції;
 стійкого економічного зростання за рахунок розвитку промисловості, подолання тіньової економіки, створення високооплачуваних робочих місць як альтернативи масового виїзду українців на заробітки за кордон;
 справедливого розподілу результатів праці; забезпечення гідної зарплати і наближення її до рівня країн ЄС;
 створення належних умов гідного життя, подолання бідності, забезпечення доступу до медичної допомоги, освіти, отримання професії, житла;
 припинення безконтрольного підвищення споживчих цін і тарифів ЖКГ, транспортних послуг, енергоносіїв, які не забезпечені відповідним зростанням трудових доходів, пенсій, соціальних виплат, стипендій;
 забезпечення конституційних прав профспілок на свободу об'єднання, гарантування їх правозахисної діяльності в інтересах людей праці; захист від незаконних зазіхань на профспілкову власність, недопущення перешкоджання статутній діяльності профспілок представниками влади і роботодавців;
 розширення народної демократії, запровадження права народної законодавчої ініціативи, відкликання народних депутатів за невиконання своїх обов'язків, гарантування конституційного права на мирні зібрання та страйк.
Закликаємо членів профспілок уважно аналізувати програми кандидатів на посаду Президента, звіряти їх з профспілковими трудовими і соціальними пріоритетами, зробити свідомий відповідальний вибір.
Поважаймо свою власну гідність як виборця і розуміймо особисту відповідальність за майбутнє України.
Звертаймося до спілчан із закликом прийти 31 березня ц.р. на виборчі дільниці і виконати свій громадянський обов'язок.
ФПУ як демократична організація, всеукраїнські профспілки, територіальні профоб'єднання відкриті для діалогу з кандидатами на посаду Глави держави, які поділяють і готові втілювати цінності трудової людини.
5.03.2019 р.

 

Шановні жінки!

Шановні жінки!

Від усієї душі вітаю Вас
зі святом весни,
краси і надії – 8 Березня!

Незважаючи на всі негаразди,
хай жіночий день
додасть всім настрою,
оптимізму і віри у майбутнє,
пробудить бажання жити,
діяти і творити!
Міцного здоров'я всім, добра,
радості, благополуччя,
достатку і довголіття!
Нехай ваші серця завжди
буде зігріті теплом рідних
і повагою близьких людей!

З повагою
Максим Баланенко,
Голова Федерації профспілок
Кіровоградської області

flowers-1245820  340 55329

 

Як виживати із новим податком?

Як виживати із новим податком?IMG-ec57eae5e87decdb28e1862ea0a53272-V 366ab
У Кропивницькому відбулося позачергове спільне розширене засідання Організації роботодавців області та обласного відділення УСПП. Мета засідання – формування спільної позиції громадських об'єднань підприємців, роботодавців, представників експертної спільноти та бізнесу щодо розв'язання нагальних проблем у реальному секторі економіки, акцентуючи увагу на неприпустимості формування та застосування місцевих податків (у т. ч. податок на землю) без врахувань пропозицій суб'єктів господарювання, заснованих на їх збалансованості, передбачуваності, ефективності. У засіданні взяв участь представник ФПО.IMG-7a86c3d04190a7a9d4245277bf54a712-V 7f2a9
Справа в тому, що нові, захмарні податки на землю уже почали діяти. У Держгеокадастрі пояснюють, що нові коефіцієнти призначатимуть тим підприємствам, які не внесли відомості про призначення землі. Тобто їм потрібно терміново оформити кадастрові номери на землю.
Що найбільше хвилює у цій ситуації профспілки? Податок на землю – це непередбачувані витрати, які тяжким вантажем ляжуть на плечі підприємствам. А це може відбитися на рівні оплати праці, на економічному захисті працівників, може обернутися заборгованістю із виплати зарплати, у цілому знецінити гарантії, передбачені колективними договорами.
До убивчих тарифів підприємці отримали не менш убивчий податок на землю. Як виживати?
Марина Тур,
Юрисконсульт Федерації профспілок області

 

«Охорона праці очима дітей»

«Охорона праці очима дітей»
Під такою назвою триває конкурсу дитячого малюнка. 27 лютого журі підбило підсумки обласного етапу цього конкурсу, який традиційно присвячується Дню охорони праці. Організовує конкурс – управління Держпраці в області. Як уже повідомлялося, його мета - популяризація безпечної праці серед молоді, знайомство з умовами праці батьків, виховання навичок безпеки свого життя.
Цьогоріч до управління з усіх регіонів області надійшло понад 600 робіт, кожна з них – це своєрідний шедевр дитячого малюнка. Усі роботи вражають авторським стилем та баченням дитиною дорослих питань охорони праці. Усі твори виконані майстерно: як олівцем, так і олійними та акварельними фарбами, гуашшю.
Журі у складі представників управління Держпраці в області, управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА, департаменту культури, туризму та культурної спадщини ОДА, Федерації профспілок області, ПАТ «Миколаївський експертно-технічний центр», управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в області визначило переможців у трьох вікових групах.
І вікова група (6-10 років)
І місце – Марія Бацина, м. Кропивницький, ЦДЮТ «Надія» КЗ «Науковий ліцей»,
ІІ місце – Дарина Мишковська, Камбурліївська ЗОШ І-ІІІ ступенів (Онуфріївський р-н), ІІІ місце – Поліна Борисенко, Мечиславська філія Благовіщенського НВК №1.
ІІ вікова група (11-14 років)
І місце – Сергій Островський, Компаніївська ЗШ І-ІІ ступенів Компаніївської селищної ради, ІІ місце – Валерія Грекова, НВК «Знам'янська ЗШ І-ІІІ ст. №3-гімназія», ІІІ місце – Каріна Шевченко, НВК «Павлиська ЗОШ І-ІІІ ст. – ліцей імені В.О.Сухомлинського» Онуфріївської РДА
ІІІ вікова група (15-18 років)
І місце – Олеся Шалагіна, Олександрвський районний центр дитячої та юнацької творчості, ІІ місце – Станіслав Камінський, НВК «Знам'янська ЗШ І-ІІІ ст. №3-гімназія», ІІІ місце – Світлана Безугла, НВК «Долинська гімназія» -ЗОШ І-ІІІ ст. №3.
Відзначені роботи будуть відправлені у столицю для участі у Всеукраїнському етапі конкурсу «Охорона праці очима дітей».
Марія Іванова

 

Соціальний діалог з багатьма запитаннями

Соціальний діалог з багатьма запитаннямиDSC04222 - копия c753f
Відбулося засідання Ради Федерації профспілок області, на якому розглядалося питання щодо розвитку соціального діалогу.DSC04214 - копия 80688
Як зазначила заступник голови ФПО Оксана Терлецька, важливу роль у цій роботі відіграє Територіальна угода, у якій є спеціальний розділ «Соціальний діалог». Прикладом співпраці можна назвати роботу обласної тристоронньої соціально-економічної Ради, на засіданнях якої розглядаються актуальні для області питання, наприклад, щодо перспективи реформування галузі охорони здоров'я, використання праці неоформлених працівників, дій сторін соціального діалогу щодо збереження та розвитку трудового потенціалу та стан підготовки інженерних і робітничих кадрів закладами вищої та профтехосвіти області для потреб економіки регіону, розвитку соціального діалогу в умовах децентралізації.
Конструктивний діалог склався між управліннями освіти і науки, департаментами соціального захисту населення, культури і туризму та культурної спадщини, охорони здоров'я і відповідними обласними організаціями профспілок.
Прикладом розвитку соціального діалогу є співпраця з відділенням Національної служби посередництва і примирення, Головним управлінням Пенсійного Фонду України, обласним центром зайнятості, управлінням Держпраці.DSC04217 - копия eb8cd
Найбільш результативною формою соціального діалогу залишається укладання і виконання колективних договорів, під захистом яких перебуває 158 тисяч працівників або 88,5 відсотка працюючих (в Україні 75,6%). Кількість працівників, які охоплені колдоговорами в області зросла майже на 5 відсотків (в Україні зменшилась на 2,2 відсотка). Основні завдання колдоговірної роботи на 2019 рік: забезпечення продуктивної зайнятості, недопущення масових звільнень, а в разі їх виникнення - соціальної підтримки працівників, які попереджені про наступне звільнення. У випадках ліквідації, реорганізації, що тягнули за собою скорочення чисельності або штату працівників, профспілкові організації вимагали надання інформації про причини наступних звільнень не пізніше 3 місяців. Часто саме ця норма колдоговору допомагала збереженню працівників, бо за 3 місяця ситуація іноді мінялася у кращий бік.DSC04220 - копия 84f09
Як правило, ключовими для профкомів були домовленості щодо оплати праці. Обов'язковим для профкомів завданням є встановлення колдоговорами мінімальної місячної тарифної ставки на рівні галузевих угод. Ця норма переважно виконується.DSC04227 - копия f7731
Профспілкові організації домагалися через колдоговори підвищення сум витрат, спрямованих на запровадження непередбачених законодавством пільг та виплат працівникам і членам їхніх сімей. Більше 3 тис. грн. виплачено кожному працівникові на ці цілі торік в АТ «Гідросила», близько 2 тисяч в АТ «Ельворті». Традиційно значні кошти виділяються ПАТ НВП «Радій», ТОВ «Побузький феронікелевий комбінат», філією Кременчуцька ГЕС», підприємствами лісового господарства.
Оксана Терлецька звернула увагу на такий момент: законодавством встановлено зобов'язання роботодавця відраховувати кошти первинним профорганізаціям на культмасову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, але не менш ніж 0,3% фонду оплати праці працівників. За минулорічною профспілковою звітністю із 1700 первинок отримували такі кошти лише 394. Це, можна сказати, ціна соціального діалогу на виробничому рівні.
Незважаючи на недоліки в розвитку соціального діалогу, все ж можна сказати, що саме він сприяв розвитку економіки області, досягненню позитивних результатів у забезпечені трудових прав працівників. Торік спостерігався приріст промислового виробництва і сільгосппродукції, ріст роздрібного товарообороту. Збільшились надходження до зведеного бюджету області і місцевих бюджетів. На 24 відсотка виросла середня зарплата і склала більше 7 тисяч. Зросла реальна зарплата. На всіх підприємствах, де діють профорганізації (крім ТДВ «Світловодське кар'єроуправління») погашено борги із зарплати. Удалось уникнути серйозних трудових затяжних конфліктів.
У листопаді 2018 року ФПУ та Федерація роботодавців України підписали Меморандум про спільні зусилля щодо забезпечення прав працівників, зокрема про підвищення рівня оплати праці та її частки у собівартості виробленої продукції з метою її наближення до європейських стандартів, збереження та розвиток трудового потенціалу. У цій роботі великі сподівання профспілки покладають на обласне об'єднання роботодавців, яке визнає Меморандум обов'язковим до виконання документом. Є надія, що цей Меморандум ляже в основу нової Територіальної угоди, яку планується підписати у цьому році.DSC04230 - копия 5944c
Сьогодні варто визнати, що існуюча розгалужена мережа соціального діалогу недостатньо ефективно використовується для вирішення соціально-трудових проблем. Порушуються конституційні права людини праці, скасовуються та обмежуються соціальні гарантії і стандарти, відбувається пряме нехтування інтересами людини праці. Влада зруйнувала систему оздоровлення та лікування працюючих та членів їхніх сімей, у тому числі і дітей, запровадила на користь монополістів кабальні ціни на газ, електроенергію, тарифи на комунальні послуги. Ріст цін, у тому числі й на продукти харчування, товари першої необхідності, призвів до значного зубожіння працюючих. Не можна сказати що профспілки мовчали. Профспілкове об'єднання направляло звернення до Президента, Прем'ер-міністра України, Верховної Ради України з питань: перегляду ціни на природній газ для населення, про захист права осіб, зайнятих на роботах з важкими й шкідливими умовами праці та ін. Отримували відписки.
ФПО намагається використовувати співпрацю з нардепами від Кіровоградщини, але не до всіх можна достукатись. Очевидно, треба на чергових виборах нардепів спробувати підписати договори про співпрацю в обмін на підтримку на виборах. А поки що предметна співпраця, як така відсутня. Лише один приклад: Обґрунтоване звернення надсилалось ФПО у вересні 2018 року до народних депутатів щодо підтримки пропозицій профспілок, які торкалися соціального блоку питань у проекті Державного бюджету на 2019 рік. DSC04234 - копия 17cfaГоловна увага зверталась на недопущення прийняття ВРУ пропозиції уряду залишити прожитковий мінімум на І півріччя 2019 року у розмірі, який діє з грудня 2018 року. Аргументували, що 1921 гривня, яка є основою формування зарплати призведе до зниження купівельної спроможності громадян. Пропозицію не підтримали.
Зважаючи на те, що мирний соціальний діалог – безрезультативний, профспілки України провели 17 жовтня 2018 року акцію протесту, в якій взяли участь 15 тисяч членів профспілок з усієї України. Реакція Прем'єра на звернення профоб'єднання була, як ніколи, серйозна. Прем'єр особисто дав доручення віце-прем'єрам і 7 міністрам надати відповідь ФПО за вимогами обласних зборів. Уже вирішуються питання:
- розрив між найвищою і середньою зарплатою на підприємстві буде не вище 15 (сьогодні 200);
- доручення органам влади посилити контроль за оформленням трудових відносин і ліквідації тіньової зайнятості;
- розроблено стратегію розвитку промисловості, яка проходить регламентні процедури, і до якої розробляється План заходів на 2019-2020 роки;
- на 2019 рік на фінансування медичних закладів заплановано 15,3 млрд грн. (на 2 млрд. грн. більше, ніж у минулому році).DSC04236 - копия e35efDSC04237 - копия 1ce7c
Але все це автоматично не запрацює - потрібен контроль з боку профспілок.
Уже більше десятка років профспілкова сторона звертається до Президента, ВРУ, КМУ, про визнання Генеральної угоди, галузевих і територіальних угод, колдоговорів правовими актами, але реакція нульова. Владі це не потрібно.
Прес-центр ФПО

Останнє оновлення (Четвер, 28 лютого 2019, 12:47)

 

АНОНС

АНОНСзнак ФПО c21c6


28 лютого 2019 року о 10-й годині у Федерації профспілок області відбудеться VІ засідання Ради ФПО. На засіданні розглядатиметься актуальне питання - «Про реалізацію стратегічних напрямів діяльності ФПО на 2014-2019 роки щодо розвитку соціального діалогу». У засіданні, крім членів Ради, візьмуть участь соціальні партнери - представники обласної та міської влади, роботодавці.
Прес-центр ФПО

 

Вічна пам'ять героям

Вічна пам'ять героямDSC04203 - копия 3b124
20 лютого Федерація профспілок області та її членські організації вшанували Героїв Небесної Сотні, які були розстріляні 18 лютого 2014 року на Майдані у Києві.DSC04204 - копия 2d5a9
До пам'ятного знаку Героям Майдану поклали квіти та запалили лампадки. Варто пам'ятати подвиг тих, хто віддав своє життя у боротьбі за свободу та незалежність України. DSC04207 - копия 80b30DSC04208 - копия db4afВічна пам'ять героям!
Прес-центр ФПО

 

Спартакіада - 2019

Спартакіада - 2019Команда КИЗ Лезо - копия d526d
Змаганнями з волейболу у спортивному залі медичного коледжу стартувала спартакіада, присвячена 89-річниці заснування заводу «Гідросила».Команда ЛЦ - копия 06c77 У змаганнях брали участь 6 команд із заводів «Гідросила» -ливарний цех і виробництво шестерен, «Гідросила АПМ» - виробництво корпусних та плоских деталей і служба головного механіка, інструментального заводу «ЛЕЗО», торговельного дому «Гідросила».Команда ПК и ПД АПМ - копия c0070
Спартакіада пройде з восьми видів спорту: волейбол - спортзал медичного коледжу (лютий), перетягування канату - спортзал медичного коледжу (лютий), стрільба кульова - спортивний тир ДЮСШ № 3 (лютий), шахи - завод «Гідросила» (березень), шашки - завод «Гідросила» (березень), футбол - спортивний зал Обленерго (квітень), гирьовий спорт - заводський зал для занять гирьовим спортом (травень), настільний теніс - заводський зал для занять гирьовим спортом (травень).Команда ПШ - копия d580bКоманда Торгового дома - копия 804e4
Вітаю усіх учасників із відкриттям заводської Спартакіади і бажаю високих спортивних досягнень!
С. Олійник, голова ЄППО «Гідросила»

 

«Гідросилівці» - малозабезпеченим

«Гідросилівці» - малозабезпеченим
Профком єдиної первинної профорганізації «Гідросила» висловлює вдячність гідросилівцям за участь у акції по збору одягу, взуття, постільної білизни, іграшок для тих, хто опинився у скрутній ситуації.IMG 5356 - копия bbbd8
Безперечно, у кожного вдома знайдуться добротні речі, які уже з різних причин ніхто не носить, то чому б не підтримати таким чином малозабезпечених?
Легкі на підйом і добрі справи заводчани підтримали клич профкому – кожен зробив власний внесок у доброчинність. В 2018 році зібрані речі, а це 87 мішків, передано у Кропивницький «Дім милосердя» для надання допомоги малозабезпеченим (62 шт.), Свято – Єлисаветинський чоловічий монастир на Старій Балашівці (16 шт.) та Будинок престарілих «Милосердний самарянин» (9 шт.).
Четверту партію зібраного одягу та постільної білизни, 16 мішків, 8 лютого 2019 р. передано для надання допомоги малозабезпеченим громадянам:
- комунальному закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» (вул. Короленка,50) – 8 шт.;
- Кіровоградському міському центру тимчасового проживання для безпритульних осіб (вул.Тельмана,75) – 6 шт.;
- Будинку престарілих «Милосердний Самарянин» - 2 шт.

Акція не закінчилася, тож кожен бажаючий має змогу проявити знову свої найкращі якості – підтримати тих, кому це украй потрібно. Контейнери для збору речей стоять на прохідній «Гідросили» на видному місці
(вул. Братиславська,5).
С. Олійник, голова профкому ЄППО «Гідросила»

 

Нагорода за дитяче оздоровлення

Нагорода за дитяче оздоровленняDSC 0040 - копия 02ff8
Для багатьох дітей працівників заводів «Гідросила», «Гідросила АПМ» та інструментального заводу «ЛЕЗО» дитячий оздоровчий табір «Бригантина» став улюбленим місцем відпочинку і оздоровлення. З кожним роком ми все більше переконуємося, що «Бригантина» - це особливе місце, де діти можуть цікаво, весело і з користю провести свої канікули. Літо, сонце, свіже повітря, гарний настрій і море позитивних емоцій - все це забезпечує хороший відпочинок у таборі.DSC 0044 - копия ceadd
Приємно відзначити, що наші діти отримали масу задоволення і позитиву, добре відпочили, активно провели свій час, оздоровилися та загартувалися в літній період 2018 року.
Крім цього, щорічно профспілковий комітет залучає на «гідросилівську» базу відпочинку «Прибій», що знаходиться на Чорному морі, спеціально для роботи з дітьми - організатора дозвілля, і фінансує заходи, необхідні для організації цієї роботи. З дітьми проводять цікаві конкурси, ігри, спортивні змагання, веселі старти та інше.IMG 3621 - копия 1757f
Турбота про підростаюче покоління для наших підприємств залишається золотим правилом і робиться все, щоб діти повноцінно відпочили. Ці питання повністю покладено на профспілковий комітет. Завдяки значній підтримці адміністрацій підприємств і профорганізації, відпочинок в таборі став доступним для кожної дитини, адже пільгова путівка на 21 день в 2018 році для батьків коштувала всього 350 грн. на 1 і 3 зміни і 380 грн. на 2 зміну. У літній період було оздоровлено 133 дітей в таборі «Бригантина» і 68 дітей на базі відпочинку «Прибій».
Як підсумок, колектив «гідросилівців» нагороджений Почесною грамотою ФПУ за активну участь в оздоровчій компанії та Всеукраїнському огляді роботи профспілок на кращу організацію та відпочинок дітей улітку 2018 року.
С. Олійник
голова профкому єдиної
первинної профорганізації «Гідросила»

 

Головне – запобігти колективним трудовим спорам

DSC04201 - копия 94b25Головне – запобігти колективним трудовим спорам Як виконується Угода про взаємодію між відділенням Національної служби посередництва і примирення в області та Федерацією профспілок області? Це питання обговорювалося під час засідання Президії ФПО. Максим Баланенко, Голова ФПО:DSC04194 - копия 980dc -Угоду про взаємодію ми підписали ще в 2011 році. І час показав, що співпраця відбувається на користь справі. Мета Угоди - вжиття заходів, спрямованих на стабілізацію соціально-трудових відносин в установах, організаціях та на підприємствах області, попередження виникнення колективних трудових спорів та вирішення розбіжностей між працівниками і роботодавцями. ФПО та її членські організації активно використовують всі правові механізми щодо вирішення колективних трудових спорів для захисту прав членів профспілок. В рамках Угоди про взаємодію упродовж 2018 року з метою запобігання трудових спорів та стабілізації стану соціально-трудових відносин здійснювалися заходи щодо усунення чинників його дестабілізації. Так, протягом року відслідковувався стан виплати зарплати у ТОВ «Світловодське кар’єроуправління», ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА», ТДВ «Об’єднання «Дніпроенергобудпром», надавалась практична допомога з погашення боргів із зарплати, практикувались примирні процедури. Як результат, погашено борги із зарплати в ТДВ «Об’єднання «Дніпроенергобудпром», ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА», у сім разів скорочена заборгованість у ТОВ «Світловодське кар’єроуправління». Зважаючи на негативні тенденції, пов’язані з відсутністю позитивних структурних змін у діяльності підприємств ЖКГ області, постійно створюються негативні ситуації у цій сфері, погіршуються соціально-трудові відносини. Неодноразово ФПО разом із обласним відділенням НСПП здійснювали заходи щодо запобігання виникнення колективних трудових спорів на теплогенеруючих підприємствах Кропивницького та ОКВП «Дніпро-Кіровоград».DSC04198 - копия 2ef43

У стані загострення і ймовірності виникнення конфліктних ситуацій знаходились заклади охорони здоров’я та освіти - через причину низького рівня зарплати та несвоєчасної її виплати. І лише заходи вжиті відділенням і відповідними членськими організаціями ФПО удалося зняти напругу у трудових колективах. У взаємодії з відділенням врегульовувалися випадки дестабілізації стану соціально-трудових відносин на окремих підприємствах і організаціях області. Головними чинниками дестабілізації стану соціально-трудових відносин були: застосування на підприємствах режиму неповного робочого дня/тижня та непродуктивна зайнятість працівників (ДП «Дирекція КГЗКОР»); складний фінансовий стан, зумовлений збитковістю та відсутністю обігових коштів, внаслідок зменшення обсягів виробництва через суттєве падіння попиту на продукцію підприємств, втрати зовнішніх ринків збуту, згортання державних та інших програм (ТОВ «Світловодське кар’єроуправління»); порушення процедури вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці та скорочення чисельності та штату працівників філії ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України «Кіровоградська регіональна дирекція». Як і передбачено Угодою, її сторони спільно розглядали найбільш гострі випадки дестабілізації стану соціально-трудових відносин з метою вироблення пропозицій щодо їх вирішення. Саме таким став колективний трудовий спір між найманими працівниками Подорожненського НВК «Загальноосвітня школа-дошкільний навчальний заклад» Великоандрусівської сільської ради Світловодського району. Наймані працівники висунули одну вимогу: «Внести зміни до п.1, п.2 рішення Великоандрусівської сільської ради від 20. 07. 2017 р. №133 «Про здійснення реорганізації освітніх закладів», у зв’язку з порушенням при його прийнятті п.1 розділу 3 «Забезпечення зайнятості» колективного договору, укладеного між дирекцією та профспілковим комітетом Подорожненської ЗОШ». Розгляд проводився за активної участі обласної організації профспілки освітян. Організовано і проведено 3 узгоджувальні зустрічі представників сторін колективного трудового спору. Стан соціально-трудових відносин в Подорожненському НВК залишається на контролі як відділення НСПП в області, так і ФПО та галузевої профспілки. Незважаючи на те, що у вересні 2018 року знято з реєстрації колективний трудовий спір між найманими працівниками ливарного цеху ПАТ «Гідросила» і адміністрацією товариства, сторони Угоди продовжують моніторинг стану соціально-трудових відносин на цьому підприємстві з метою усунення підстав для виникнення повторного колективного спору. Особлива увага приділяється питанню дотримання норм законодавства щодо оплати праці. Поліпшенню стану соціально-трудових відносин, запобіганню виникнення колективних трудових спорів сприяють колективні договори, які укладаються між роботодавцями і профорганізаціями. За профспілковою звітністю в області укладено 1691 колдоговір, тобто практично на всіх підприємствах, де діють профспілкові організації. Колдоговорами охоплено майже 90 тисяч працівників. На допомогу членським організаціям ФПО та їх організаційним ланкам щорічно направляються основні завдання колдоговірної роботи, які обговорюються з фахівцями відділення. Як правило, колективні договори включають зобов’язання сторін щодо регулювання соціально-економічних відносин і узгодження інтересів працівників та роботодавців. З метою забезпечення стабільного стану соціально-трудових відносин в трудових колективах та зниження соціальної напруги в 2019 році сторонам Угоди за активної участі сторін соціального діалогу необхідно реалізовувати усі можливі правові заходи, спрямовані на запобігання виникненню колективних трудових спорів та сприяти їх вирішенню. Оксана Крайносвіт, начальник відділення НСПП в області: -З метою запобігання виникненню колективних трудових спорів та стабілізації стану соціально-трудових відносин торік відділенням здійснювалися заходи щодо 17 випадків загострення стану соціально-трудових відносин на 48 підприємствах та установах. Урегульовано 13 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин. У результаті здійснених заходів вдалося домогтися погашення заборгованості із зарплати у сумі 8440 тис. грн. (83,7 відсотка) - це була основна причина виникнення колективних трудових спорів. Досягненню таких результатів роботи сприяла активна участь у запобіганні виникненню колективних трудових спорів обласних організацій профспілок працівників культури України, охорони здоров’я України, автомобільного транспорту та шляхового господарства, енергетики та електротехнічної промисловості тощо. Відділення сприяло вирішенню п’яти колективних трудових спорів, безпосередніми учасниками яких були 993 найманих працівників п’яти підприємств області. За сприяння відділення було вирішено та знято з реєстрації три колективні трудові спори та вісім вимог найманих працівників у Подорожненському НВК та ливарному цеху ПАТ «Гідросила».DSC04199 - копия 6376f

Варто зазначити, що на підприємствах, де є профспілкові організації, укладені колективні договори, колективні трудові спори вирішуються зазвичай швидше. Відділення підготувало прогноз розвитку соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів на підприємствах області у ІІ півріччі 2018 року та І півріччі 2019 року. DSC04197 - копия 8f472Взаємний обмін інформацією з галузевими профспілками щодо стану соціально-трудових відносин на підприємствах галузі дає можливість своєчасно вжити заходи, спрямовані на запобігання виникненню конфліктів, попередження страйків, інших акцій соціального протесту, виробити відповідні висновки та рекомендації НСПП для зацікавлених органів, установ, організацій з метою поліпшення соціально-трудових відносин, своєчасного усунення причин, що можуть призвести до виникнення спорів. Велику увагу відділення приділяє підвищенню рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин. Так, проведено навчання для голів та скарбників первинних профорганізацій обласної організації профспілки працівників лісового господарства, голів районних, міських та первинних організацій обласної організації профспілки освітян. Відділення також бере участь у спільних нарадах, семінарах, конференціях, зустрічах, інших заходах, що також сприяло вчасному реагуванню на ускладнення стану соціально-трудових відносин на підприємствах області тощо. Прес-центр ФПО