Архів новин
2020
Листопад
ПнВтСрЧтПтСбНд
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

П Р О Ф С П І Л К И П Р О Т И АНТИКОНСТИТУЦІЙНОГО ЗАКОНОПРОЕКТУ «ПРО ПРАЦЮ»

П Р О Ф С П І Л К И  П Р О Т И

АНТИКОНСТИТУЦІЙНОГО ЗАКОНОПРОЕКТУ

«ПРО ПРАЦЮ»

Україна як ніколи за часів своєї незалежності знаходиться на межі руйнації як правової та соціальної держави!

Влада, вдаючись до маніпуляцій та введення в оману суспільство, пропонує лібералізацію трудового законодавства і хоче в угоду інтересам олігархічного бізнесу впровадити в Україні рабську працю для свого народу, знешкодити профспілки, як єдину правозахисну громадську організацію!

27 грудня 2019 року Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради України неоліберальний проект Закону «Про працю», який позбавляє працівників конституційних прав та гарантій, а профспілки спроможності їх захищати.

Під гаслами ніби то забезпечення балансу інтересів працівників і роботодавців, залучення інвестицій і, так званого, впорядкування діяльності професійних спілок, в порушення норм Конституції України та основоположних міжнародних актів, ратифікованих Україною, владою ПРОПОНУЄТЬСЯ:

- самоусунути державу від свого основного обов'язку - регулювання трудових відносин, забезпечення прав і свобод людини;

- нові трудові договори «за домовленістю» з роботодавцем без прав і мінімальних гарантій працівника - фактично «свобода без прав»;
- надається повна свобода роботодавцю без будь-яких підстав за власною ініціативою звільнити працівника без виплати вихідної допомоги, в тому числі з підстав або мотивів дискримінації або помсти, наміру працівника стати представником працівників, виконання функцій представника працівників та ін.;

- роботодавцю надається право одноосібно погіршити істотні умови трудового договору (зменшення рівня зарплати, норми робочого часу, переведення на іншу роботу) і в разі незгоди працівника - звільнити його за власною ініціативою.

Не визначаються граничні норми застосування надурочних робіт, (хоч і щоденно). При цьому, в 5 разів знижується розмір оплати праці за надурочні роботи.
Роботодавець самостійно визначає норми праці та формує систему оплати праці залежно від результатів господарської діяльності, без врахування норм Генеральної та галузевих угод. ГАРАНТІЯ ОДНА – МІНІМАЛЬНА ЗАРПЛАТА.
Значно зменшується розмір доплат за роботу у важких і шкідливих умовах праці, за роботу у нічний час. У 5 разів зменшується розмір оплати праці у вихідні, святкові, неробочі дні.
Відміняються додаткові відпустки для наступних категорій працівників:
- зайнятих на роботах із важкими і шкідливими умовами праці;
- робота, яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням;
- з ненормованим робочим днем;
- лісової промисловості та лісового господарства;
- керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам;
- особам з інвалідністю I-III груп.

ЗАМІСТЬ ПРОФСПІЛОК пропонується представляти інтереси працівників – уповноваженому трудовим колективом, який практично немає ніяких законних прав та ще й може бути звільнений за виконання функцій представника працівників.

Законопроект передбачає втрату чинності Кодексу законів про працю України, Законів України «Про оплату праці», «Про відпустки», «Про індексацію грошових доходів населення». При цьому, значна частина норм цих законів законопроектом «Про працю» не регулюється.
ПРОФСПІЛКИ УКРАЇНИ заявляють рішучий протест проти законопроекту «Про працю», як такого, що порушує основоположні статті Конституції України та міжнародні акти, ратифіковані Україною і викликають масові засудження міжнародних організацій профспілок.

НЕ ДОЗВОЛИМО ВЛАДІ порушувати наші конституційні права, принижувати нашу гідність, позбавити наших дітей права на вільну та достойну працю!
Всьому на світі є межа і не варто її переходити!

Федерація професійних спілок
Кіровоградської області

 

УВАГА!!!

УВАГА!!!
ПРОФСПІЛКОВА АКЦІЯ ВІДБУДЕТЬСЯ 15 СІЧНЯ
У зв'язку з перенесенням розгляду Комітетом соціальної політики та захисту прав ветеранів ВР України законопроекту «Про працю» анонсована на 10 січня ц.р. акція-пікетування парламентського Комітету відбудеться 15 січня за адресою: м. Київ, вул. Банкова, 6-8.
Збір учасників акції на майдані Незалежності (біля монументу Незалежності) 15 січня з 13-00 до 13.20.
Піша хода по вул. Героїв Небесної Сотні та Інститутській до вул. Банкова, 6-8 з 13.20.
Початок пікетування Комітету Верховної Ради України – з 13.40.
Нагадуємо, що 16 січня ц.р. у Києві та обласних центрах України скликається Всеукраїнське профспілкове віче на захист конституційних, трудових і соціально-економічних прав працівників та діяльності профспілок. Для участі у профспілковому віче запрошуються Президент України, Прем'єр-міністр, голова Верховної Ради України.
У Кропивницькому профспілкове віче відбудеться на площі Богдана Хмельницького (біля Будинку профспілок) та на площі Героїв Майдану (біля облдержадміністрації) з 8-ї до 14-ї години.
Закликаємо усіх профспілкових активістів, членів профспілок, усіх небайдужих громадян долучитися до профспілкового протесту.
Як повідомлялось раніше, членами СПО об'єднань профспілок 28 грудня 2019 року ініційовано проведення колективних протестних дій аж до організації загальнонаціонального страйку.
Прес-центр ФПУ

Останнє оновлення (Субота, 11 січня 2020, 09:47)

 

Ні – наступу на права профспілок!

Ні – наступу на права профспілок!
Федерація профспілок області звернулася до Президента України щодо вветування закону через неконституційність його окремих норм. (Лист додається).

Шановний пане Президенте!
Федерація профспілок Кіровоградської області глибоко стурбована ситуацією, яка складається у взаємовідносинах між владою і профспілками в Україні.
Не дивлячись на те, що згідно з Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», держава забезпечує реалізацію права громадян на об'єднання у профспілки та додержання прав та інтересів профспілок на практиці, останнім часом з боку влади йде активний наступ на права профспілок.
Яскравий приклад цьому є прийнятий 6 грудня 2019 року Закон України «Про внесення змін до деяких законів України» (реєстр. №2260), яким обмежено дію законодавства про профспілки на державну службу та службу в органах місцевого самоврядування, а також прав державних службовців на профспілковий захист при звільненні. Практично вказаний закон позбавляє працівників і службовців органів виконавчої влади і місцевого самоврядування права на колективний захист через профспілки. 17 грудня 2019 року цей закон направлений Вам на підпис.
У зв'язку з невідповідністю окремих його норм положенням Конституції України і міжнародного права керуючись пунктом 30 частини першої статті 106 Конституції України просимо Вас, шановний пане Президенте, як гаранта додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, застосувати право вето до вищезазначеного Закону та повернути його на повторний розгляд Верховної Ради України з метою приведення у відповідність до норм Конституції України та ратифікованих Україною Конвенцій МОП.

З повагою,
Голова ФПО           М. Баланенко

Останнє оновлення (Субота, 11 січня 2020, 07:11)

 

Неприємний «кіндер-сюрприз» під новорічну ялинку працівникам від уряду

Неприємний «кіндер-сюрприз» під новорічну ялинку працівникам від уряду
Кабінет міністрів України 27 грудня схвалив та направив на розгляд до Верховної Ради новий законопроект про працю. Ця подія стала своєрідним неприємним "кіндер-сюрпризом" для людей праці прямо під новорічну ялинку.
«Цей документ поступив профспілкам тільки за годину до початку засідання Уряду, - зазначив Голова СПО об'єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, який брав участь у засіданні Кабміну. – Законопроект з питання, що має велике значення для всіх працівників, на жаль розроблявся без участі профспілок і без консультацій з ними. Дуже прикро, що міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов презентував цей неприємний «кін дер-сюрприз» для працівників саме під новорічну ялинку, мотивуючи це тим, що законопроект йому до кінця року потрібно подати до Верховної Ради. При цьому, як стало зрозуміло зі слів міністра, робота над ним відбувалася понад 3 місяців».
Григорій Осовий, виступаючи з даного питання на засіданні Уряду, наголосив на тому, що вперше в історії законопроект, який безпосередньо регулює трудові і соціальні права працівників, фактично визначає повноваження профспілок як представників працівників, розроблявся утаємничено, поза межами сторін соціального діалогу.
Профспілковий лідер підкреслив, що сам законопроект, поданий на розгляд Уряду з порушенням ст. 20 Закону «Про Кабінет Міністрів України», ст. 8 Закону України «Про соціальний діалог», параграфу 33 Регламенту Кабінету Міністрів України, пункту 4.2 Генеральної угоди, безумовно, мав би завчасно, як вказано в Угоді, за 10 днів бути направленим стороні профспілок для ознайомлення, обговорення. Далі розробник мав би отримати зауваження та пропозиції до документу. Потім для вирішення спірних питань мала би бути створена робоча група. Але, на жаль, всього цього не було зроблено.
Представник СПО об'єднань профспілок сказав під час засідання Уряду, що навіть документи, які було подано в якості супроводу до цього законопроекту ( а мова йде про висновок Міністерства юстиції України на 31 сторінці, висновок Уповноваженого по справах Європейського суду з прав людини на 5 сторінках) теж засвідчили, що Закон про працю не відповідає Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практиці Європейського суду. Все це, а також висновки про те, що значна частина статей законопроекту порушують норми Конституції України, звужують права і гарантії працівників, позбавляють профспілки права на представництво та захист прав працівників, дозволило представнику профспілок запропонувати відхилити законопроект та направити його авторам на доопрацювання щодо вилучення тих норм і статей, які порушують права людини.
Під час презентації законопроекту Тимофій Милованов також заявив, що закон про профспілки буде скасовано, а нібито буде підготовлено новий закон щодо підвищення ефективності профспілок. Реагуючи на такий посил, Голова СПО об'єднань профспілок застеріг урядовців від будь-яких дій у цьому напряму, оскільки профспілки є незалежними від органів державної влади і будь-яке втручання в діяльність профспілок як організації самоорганізації працівників буде точно мати негативний суспільний і міжнародний резонанс, що, звичайно, не добавить іміджу і авторитету Україні.
«Тим не менш, на жаль, вимушений констатувати, що представники сторони роботодавців та голова Федерації профспілок працівників малого і середнього підприємництва В'ячеслав Рой , які були присутні на засіданні Уряду, фактично підтримали законопроект, - зазначив профспілковий лідер. – Шляхом голосування Уряд підтримав документ, що на нашу думку, є дуже небезпечним для дотримання прав та інтересів працюючої людини».
Що будуть робити профспілки далі?
Григорій Осовий проінформував, що СПО об'єднань профспілок на своєму засіданні 28 грудня дасть оцінку цьому законопроекту. Після прийняття рішення Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок має прийняти звернення з цього питання до Уряду.
Голова ФПУ нагадав, що СПО об'єднань профспілок об'єднує всі п'ять репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок, які представляють 77 всеукраїнських профспілкових організацій, більш, ніж 90 відсотків членів профспілок країни (а це близько 6 млн. членів профспілок).
«Це велика сила, - підкреслив він. – Тому будь-які спроби вести сепаратні переговори між чиновниками та окремими профспілковими діячами, маніпуляції на тему, що є профспілки, що погоджуються з політикою, яка шкодить працівникам, будуть нами сприйматися як спроби зробити розкол в профспілковому русі. Цього ми не дозволимо. І будемо, як завжди активно і ефективно відстоювати права та інтереси людини праці»
Прес-центр ФПУ

 

Висока довіра - Ларисі Козловій

Висока довіра - Ларисі КозловійDSC04792 - копия 5bf3c
На одному диханні пройшла звітно-виборна конференція обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я, делегати якої знову своїм лідером обрали Ларису Козлову, креативну, бойову, принципову людину. Вітаємо її!
А перед обранням прозвучав звіт про 5-річну роботу. За словами Лариси Козлової, сьогодення з його складнощами і викликами вимагає від профспілки згуртованості, конструктивних рішучих дій, спрямованих на відстоювання соціально-економічних прав та інтересів працівників охорони здоров'я. Попри існуючі труднощі, фінансово-економічну кризу Профспілці, обласній організації вдалося зберегти організаційну цілісність профорганізацій, мотиваційну привабливість та консолідувати зусилля трудових колективів на виконання галузевих завдань.DSC04788 cb24e
Профспілка працівників медиків відносить до своєї компетенції ті питання функціонування галузі, які є соціальними за своїм змістом. Основним механізмом реалізації цих завдань є соціальне партнерство, договірні відносини між профорганізаціями, владою та об'єднаннями роботодавців. Колективний договір виступає головним інструментом цього механізму. Профспілка здійснює контроль за його виконанням. Розуміючи особливе значення колективного договору в питаннях захисту прав працівників та з метою удосконалення та підвищення ефективності колдоговірної роботи в галузі, обком постійно проводить моніторинг з питань укладання та виконання колдоговорів в закладах охорони здоров'я області.DSC 3274 - копия b24d4
Коло гарантій, зафіксоване законодавством про працю, досить вузьке, рівень гарантій недостатній для забезпечення належного рівня життя. Законодавство визначає мінімальні рівні гарантії, остаточно вони встановлюються у колективному договорі. Тому це посилює роль колдоговорів, робить їх одними із основних інструментів регулювання відносин між роботодавцями та найманими працівниками. Для підвищення ролі колективних договорів щорічно проводиться конкурс на кращий колдоговір серед обласних, районних, міських закладів охорони здоровʼя. Дієвою є Колективна угода між обкомом профспілки, Департаментом охорони здоровʼя ОДА та організацією роботодавців. Лариса Козлова відзначила конструктивний характер співпраці обласної організації профспілки із Департаментом охорони здоров'я та Управлінням охорони здоров'я Кропивницької міської ради.
Одним із першочергових завдань у роботі обласної організації, як і Профспілки в цілому залишається підвищення рівня оплати праці та, на жаль, питання своєчасного її отримання (це особливо актуально для м. Кропивницького). Саме своєчасності та в повному обсязі виплати зарплати приділяється неабияка увага в останні роки. Вже з лютого кожного року Профспілка звертається до депутатів усіх рівнів про недостатнє фінансування, просить про додаткове виділення коштів.DSC 3270 - копия 94200
ВООЗ зазначило, якщо на галузь охорони здоров'я виділяється з бюджету менше ніж 5 відсотків ВВП, то галузь існувати не може. З року в рік виділяється до 3,2 відсотка, а в 2020 році - до 2,9 відсотка. І в бюджеті на 2020 рік галузь знов профінансована на 60 відсотків. Держава залишила медичних працівників другого і третього рівня в жебрацькому стані. З області, де укомплектованість медичними кадрами складає 67,3 відсотка, почався відтік медичних кадрів. Вже сьогодні по області є 211 вакантних посад медичних працівників, із них 177 лікарів.
Упродовж 2016-2017 років Профспілка намагалася врегулювати питання збільшення фінансування галузі, але довелося вдаватися до активних дій. Обласна організація брала активну участь у Всеукраїнських протестних акціях.
На жаль, усі вжиті Профспілкою заходи не вирішили проблеми. На останній зустрічі 11 грудня з міністеркою п. Зоряною президія Профспілки наголосила на терміновій необхідності укладання Галузевої Угоди, яка б надала змогу хоча б частково врегулювати оплату праці. На щастя, у таких складних умовах Профспілка виборола поновлення Списків №1 і №2 (це список професій, представники яких працюють у шкідливих умовах і мають право на вихід на пільгову пенсію), відстояла і поновила в класифікаторі професій такі професії, як фельдшер, масажист, інструктор лікувальної фізкультури, фізіотерапевт та інші.
Залишається важливою робота обласної організації щодо правового захисту спілчан. Обласна організація, її уповноважені з питань охорони праці здійснюють громадський контроль за додержанням законодавства про охорону праці, створенням безпечних і нешкідливих умов праці.
Велика увага приділяється і здоров'ю працівників. Слід відзначити, що рівень захворюваності з тимчасовою втратою працездатності працівників та рівень інвалідизації залишається достатньо високим, незважаючи на незначне його зниження за 2 останні роки порівняно з іншими галузями економіки. Відзначається тенденція до збільшення хвороб серцево-судинної патології та новоутворень. На думку Лариси Козлової, для поліпшення ситуації потрібно активізувати профілактичні медичні огляди.
Турбується обласна організація і про оздоровлення спілчан та їхніх дітей. Було прийнято рішенні про часткову участь у придбанні путівок для членів профспілки. За кожен день санаторно-курортного лікування профспілка компенсує 150 грн. члену профспілки та для дітей по 100 грн.
Здоровому способу життя сприяє й організація спортивних змагань. Щорічно проводяться обласна спартакіада, турніри з шахів, шахмат, більярду. Вже 2 роки діє футбольна команда, основу якої складають медичні працівники обласної лікарні.
Завдання, які стоять перед Профспілкою в нинішній складній соціально-економічній ситуації, амбітні, але, якщо працювати однією командою, на переконання Лариси Козлової, упоратися з ними можна. Це покликання профспілкових активістів-медиків - солідарна робота в ім'я людини праці.

Під час конференції було вручено низку нагород. У конференції взяли участь директор Департаменту охорони здоров'я ОДА Олег Рибальченко, заступник начальника відділу охорони здоров'я Кропивницької міської ради Лариса Кудрик, голова ФПО Максим Баланенко, начальник відділення НСПП в області Оксана Крайносвіт.

Останнє оновлення (Понеділок, 23 грудня 2019, 06:52)

 

Профспілка освітян не змінює свою позицію

Профспілка освітян не змінює свою позиціюDSC04771 - копия d86e0
Традиційно обком профспілки працівників освіти і науки України завершує рік проведенням пленуму. Цього разу обговорювався хід виконання Програми основних напрямів діяльності обласної організації профспілки працівників освіти і науки на 2015-2019 роки.DSC04768 - копия 19b0c
На що спрямовувалася діяльність обласної організації? Як зазначив
в. о. голови обкому профспілки працівників освіти і науки Сергій Петров, в першу чергу на фінансове забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки. Щорічно опрацьовувалися проекти Основних напрямів бюджетної політики на відповідні роки та надавалися пропозиції у різні інстанції. Серед пропозицій – забезпечення державою конституційних гарантій у сфері освіти та праці, безоплатної середньої, дошкільної, позашкільної освіти незалежно від місця проживання, недопущення ліквідації загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів, у повному обсязі видатків на потреби загальноосвітніх та профтехзакладів, оплати праці на основі ЄТС... Освітянською Профспілкою щороку вносилися пропозиції до проектів Державного бюджету і як результат: обсяги видатків на освіту щороку збільшувалися, однак у 100-відсотковому вимірі вони не відповідали законодавчим нормам. Щороку збільшувалися обсяги освітньої субвенції. Позитивним у Державному бюджеті поточного року є закладення видатків на фінансове забезпечення підтримки освітніх та наукових програм, підключення Інтернету у сільських школах, придбанні шкільних автобусів...DSC04775 - копия eceb7
Дії ЦК Профспілки та обкому профспілки сприяли прийняттю урядом низки постанов про підвищення окладів педпрацівникам, узгодженню норми Порядку використання коштів для виплати стипендій та соціальних стипендій. Продовжувалася робота у напрямку соціального партнерства. Щодо виплати надбавки за престижність педагогічної праці, то переважно протягом трьох останніх років зберігається позитивна тенденція. У більшості районів здійснюється безплатне підвезення педпрацівників до закладів освіти. У 2019 році удалося дещо удосконалити формульний розподіл освітньої субвенції.
Викликають стурбованість завдання відповідним міністерствам та ОДА розробити протягом трьох місяців та внести на розгляд КМУ проект акта щодо затвердження комплексного плану заходів щодо реформування, підвищення ефективності, наближення до сучасних стандартів мережі закладів загальної середньої освіти на середньостроковий період та щодо перегляду діючої системи надбавок, доплат та грошових винагород. Такими ж загрозливими є норми про застосування удосконаленої системи надбавок, доплат та грошових винагород одночасно із запровадженням схеми посадових окладів. Підставами такої загрози стали пропозиції Міністерства фінансів в листі «Про підвищення ефективності використання бюджетних коштів», кінцева мета яких – оптимізація видатків в освіті і які, безумовно, потягнуть скорочення працівників та зменшення рівня оплати праці.DSC04783 - копия 00025
ЦК Профспілки висловив категоричну незгоду такій позиції Мінфіну. Висловлено обурення пропозиції про збільшення педагогічного навантаження на вчителя до 20 годин на тиждень. Зазначене спричинить скорочення 44 тис. учителів в Україні. Наголошено на безпідставності та невідповідності законодавству намагання «оптимізувати» мережу малокомплектних шкіл. Висловлено протест обмеженню обсягу державного замовлення на підготовку кадрів у вишах.DSC04778 - копия 73ee2
Профспілка, у т. ч. обласна організація, не змінює свою позицію і наполегливо вимагає при перегляді Державного бюджету на 2020 рік внести зміни задля захисту прав освітян. Продовжується робота над проектом Трудового кодексу, в якому повністю змінюється ідеологія трудових відносин.
Громадський контроль за дотриманням трудового законодавства в закладах освіти в області здійснюють 56 уповноважених працівників. За 2015-2019 роки проведено більше тисячі перевірок додержання законодавства про працю, виявлено понад тисячу порушень прав працівників (з оплати праці, з питань звільнення і переведення, зміни істотних умов праці, гарантій та компенсацій. Складено 79 позовних заяв до суду – понад 60 рішень прийнято на користь працівників.DSC04779 - копия 649d7DSC04780 - копия 5ace4
Сергій Петров підкреслив, що Програму основних напрямів діяльності обласної організації освітян удалося реалізувати практично у повному обсязі.DSC04770 - копия 8d8e1
Під час пленуму було вручено низку нагород профспілковим активістам, а начальник відділення НСПП Оксана Крайносвіт вручила ряду райкомів профспілки Свідоцтва про підтвердження репрезентативності.

 

Ми – не раби!

Ми – не раби!
Чому профспілки виступають проти лібералізації трудового законодавства?
12 грудня 2019 року у ВРУ зареєстровано проект закону №2584 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо додаткових підстав для звільнення». Законопроект суперечить низці міжнародних нормативно-правових актів, Конституції України, звужує права та гарантії працівників, запроваджує норми, які містять правову невизначеність.
Так, законопроектом пропонується:
1. Звільнення працівників на підставі «втрати довіри»: «Власник або уповноважений ним орган в разі втрати довіри до працівника має право з власної ініціативи розірвати з ним трудовий договір». При цьому стаття не містить жодної вказівки на дії працівника, які можуть призвести до втрати довіри. За таких умов будь-який із працівників може бути визнаний таким, що втратив довіру, та звільнений за суб'єктивною оцінкою роботодавця. Така новація призведе до невмотивованих звільнень виключно на основі оціночних суджень. З огляду на це, порушується принцип, за яким розірвання трудового договору з ініціативи власника має застосовуватися лише за визначені законодавством конкретні порушення працівника, які повинні слугувати підставою припинення повноважень посадових осіб і які слід розглядати як юридичний наслідок таких порушень. Звільнення працівників на підставі «втрати довіри» суперечить, зокрема:
o Європейській соціальній Хартії, ратифікованій у 2006 році (стаття 24: право всіх працівників не бути звільненими без поважних причин для такого звільнення, пов'язаних з їхньою працездатністю чи поведінкою, або поточними потребами підприємства, установи чи служби);
o Конвенції МОП № 158 про припинення трудових відносин з ініціативи роботодавця 1982 року (ратифікованій Постановою Верховної Ради України від 04.02.1994 р.), за якою «трудові відносини з працівниками не припиняються, якщо тільки немає законних підстав для такого припинення, пов'язаного із здібностями чи поведінкою працівника або викликаного виробничою потребою підприємства, установи чи служби» (стаття 4).
2. Звільнення працівників за порушення обов'язку нерозголошення комерційної таємниці. Це означає, що працівник, повідомивши, наприклад членам своєї сім'ї розмір своєї заробітної плати чи умови роботи, може бути звільненим.
3. Звільнення на підставі відсутності на роботі протягом робочого дня без поважних причин. Зазначене положення містить правову невизначеність, оскільки: якщо мається на увазі відсутність працівників упродовж усього робочого дня, то у даному випадку права працівників будуть розширені, а права роботодавців звужені, адже за чинним КЗпПУ для звільнення достатньо відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня. З іншого боку, якщо в законопроекті мається на увазі, що працівник може бути звільненим, якщо він відсутній на роботі упродовж робочого дня протягом певного, не обумовленого мінімальною тривалістю проміжку часу, це означатиме, що прогулом вважатиметься навіть відсутність на роботі протягом, наприклад, 15 хвилин. Тобто, працівник може бути звільненим, у тому числі і за спізнення на роботу.

Детальніше...

 

Профспілки – за трудові права

Профспілки – за трудові праваIMG 20191217 092458 7e3e6
17 грудня профспілкові активісти ФПУ, у тому числі профоб'єднання Кіровоградщини, вийшли у столиці України на акцію протесту. Вимоги учасників були спрямовані на відкликання законопроєктів щодо запровадження ринку землі "Ні - розпродажу України!", відстоювання позиції профспілок щодо недопущення лібералізації трудового законодавства, тотальної приватизації державних підприємств із знищенням робочих місць, руйнації існуючої системи соціального захисту та збереження соціальних стандартів. Крім того, учасники акції виступили проти наступу на права профспілок.

Акція розпочалася на майдані Незалежності, де відбувся імпровізований мітинг, під час якого були озвучені вимоги профспілок та прийнята за участі делегації ФПУ Заява Генеральної асамблеї Панєвропейської регіональної ради на захист прав профспілок в Україні.
Виступаючі порушили проблеми, які найбільше турбують людей праці, і закликали учасників акції, представників профспілок надати солідарну підтримку аграріям та представникам інших громадських організацій, які виступають проти розпродажу землі, намагань влади зруйнувати Україну, як соціальну та правову державу. Зокрема у виступах наголошувалося на «червоних лініях», які окреслили профспілки для влади щодо лібералізації трудового законодавства та реформування соціальної політики.
4,5 тис. спілчан організованою ходою, скандуючи протестні гасла, пройшли урядовим кварталом до Верховної ради України, де приєднались до інших протестувальників – фермерів, підприємців, самозайнятих та представників політичних сил.

 

Територіальна угода – на виході

Територіальна угода – на виходіDSC04753 - копия 8a083DSC04755 - копия 072ec
Півроку сторони соціального діалогу відпрацьовували важливий для області документ – проект Територіальної угоди на 2020-2022 роки. Кожна сторона готувала і відстоювала свої пропозиції. Останній акорд цієї роботи відбувся на спільному засіданні робочих комісій повноважних представників сторін Територіальної угоди між облдержадміністрацією, обласним об'єднанням організацій роботодавців та Федерацією профспілок області.DSC04765 - копия 13264

 

АНОНС

17 грудня 2019 року у Києві Федерація профспілок України, її членські організації в умовах лібералізації трудового законодавства та наступу на права профспілок проведуть солідарну акцію профспілок біля Верховної Ради України.
Акція проводиться на підтримку законопроектів Трудового кодексу України № 2410, Кодексу України про працю № 2410-1, вимог щодо недопущення тотальної приватизації державних підприємств із знищенням робочих місць, проти руйнації існуючої системи соціального захисту, за збереження соціальних стандартів, а також – проти запровадження ринку землі в Україні.
Збір учасників акції на майдані Незалежності – з 08.30 до 09.30.
Початок руху колони – о 9.30 з майдану Незалежності до Верховної Ради України.

Прес-центр ФПУ

Останнє оновлення (П'ятниця, 13 грудня 2019, 07:13)

 

Леонід Козинець – профспілковий лідер машинобудівників

Леонід Козинець – профспілковий лідер машинобудівниківDSC04744 - копия a5952
Відбулася VІІ обласна звітно-виборна конференція профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування, на якій головою обласної профспілки обрано Леоніда Козинця, досвідченого профлідера. Вітаємо його із високою довірою!
На конференції відзначалося, що у звітному періоді (2014-2019 рр.) діяльність обласної ради профспілки, яка здійснювалася у непростих соціально-економічних умовах, спрямовувалася на підвищення соціальних стандартів. Пріоритетами були: збереження трудових колективів, забезпечення зайнятості, регулярної виплати зарплати, питання охорони праці, розв'язання інших питань соціального захисту членів профспілки, підвищення авторитету профспілки.DSC04728 - копия 18b65
Обласна рада постійно розглядала на своїх засіданнях принципові питання. DSC04745 - копия 49fefВиходячи із конкретних ситуацій, приймалися рішення, які націлювали первинні профспілкові організації на реалізацію права на працю, гідну зарплату, безпечні умови праці, соціальні гарантії працівникам та членам їх сімей. Велику увагу обласна рада, первинні профорганізації приділяли розвитку колективно-договірної роботи та соціального діалогу. Як результат – майже на всіх підприємствах та в установах укладені колективні договори, а колдоговір ПрАТ «Гідросила АПМ» за 2016 рік посів друге місце в галузевому конкурсі на кращий колективний договір та перше місце у Всеукраїнському конкурсі на кращий колективний договір.
Реалізація Галузевих угод та колективних договорів, ріст обсягів виробництва та реалізації продукції дозволили у звітному періоді підвищити середню зарплату в еквіваленті повної зайнятості майже на 27,4%.DSC04741 - копия d47baDSC04747 - копия 3d84c
Обговорювалися на конференції також проблеми галузі, зокрема ввезення в Україну уживаних товарів, зокрема сільськогосподарської техніки, що гальмує вітчизняне виробництво. У зв'язку з цим конференція підтримала звернення голови первинної профорганізації АТ «Ельворті», озвучене на звітно-виборній конференції ФПО, про ініціювання внесення змін до чинного законодавства щодо обмеження ввезення в Україну уживаних товарів, у т. ч. і сільгосптехніки.
Конференція постановила: при укладанні колдоговорів та внесенні змін і доповнень у діючі документи спільно з представниками власників та керівниками підприємств і установ забезпечити підвищення рівня середньої зарплати, її індексації у зв'язку із підвищенням споживчих цін, збереження зайнятості, зниження виробничого травматизму, а також спрямувати роботу первинних ланок на навчання профактиву, залучення до профспілкової діяльності молоді.
У роботі конференції взяли участь голова ЦК профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування Василь Дудник та голова ФПО Максим Баланенко, які дали позитивну оцінку діяльності обласної організації профспілки та ознайомили з подіями, які відбуваються у профспілковому русі.DSC04724 - копия 9d7a6
Марія Іванова

 

Наступ на трудові права

Наступ на трудові права
Як стало відомо, на розгляд Парламенту влада готує неоліберальний проект Закону «Про працю». Причому, готує кулуарно, у закритому режимі. За анонсуванням влади, закон міститиме дискримінаційні норми щодо трудових прав найманих працівників, послаблення їх колективного захисту та обмеження прав профспілок.
У профспілок такий відверто наступ на трудові права працівників викликав обурення і відповідну реакцію. 4 грудня Президія ФПУ прийняла постанову «Про подальші дії ФПУ, її членських організацій в умовах лібералізації трудового законодавства та наступу на права профспілок», якою зокрема передбачено: у випадку внесення на розгляд Верховної Ради України законопроекту, яким буде порушено трудові права працівників та обмежено права профспілок, провести попереджувальну Всеукраїнську профспілкову акцію протесту у Києві, в усіх регіонах України, на підприємствах, в установах та організаціях.
Які ж сюрпризи готує влада під виглядом реформування трудових відносин? Із дня набрання чинності цим законом визнаються такими, що втратили чинність, «Кодекс законів про працю», закони України «Про оплату працю», «Про відпустки», «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності». Відміняються трудові книжки, які є основним документом про трудову діяльність до набрання чинності цим законом. Роботодавцям з дня набрання чинності законом протягом трьох місяців здійснити видачу працівникам трудові книжки. Облік трудової діяльності працівників буде здійснюватися в електронній формі в Реєстрі застрахованих осіб.
Щодо оплати праці, то держава гарантує мінімальну заробітну плату. При цьому роботодавець самостійно визначає норми праці та формує системи оплати праці з дотриманням принципу диференціації оплати праці залежно від складності, професійного і кваліфікаційного рівня, умов, обсягу виконуваної роботи, ступеня відповідальності, професійно ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності роботодавця. Тобто роботодавець сам собі господар. При формуванні систем оплати праці, здійсненні нормування праці роботодавець лише проводить консультації з представниками працівників. Не випадково влада планує переглянути закон про профспілки, який сьогодні погоджує норми оплати праці. Повну свободу у формуванні оплати праці можна сприйняти і зрозуміти за однієї умови: якщо роботодавці соціально відповідальні та неупереджені у ставленні до працівників. Але таких роботодавців – одиниці...
Що стосується бюджетників, то мінімальний посадовий оклад (ставка) для працівників установ, закладів, організацій, що фінансуються з державного бюджету, встановлюється у розмірі, визначеному в законі про Державний бюджет на відповідний рік. При цьому ст. 68 вказує, що «Умови і розміри оплати праці працівників установ, закладів, організацій, що фінансуються з державного бюджету, визначаються Кабінетом Міністрів України. Оплата праці працівників установ, закладів, організацій, що фінансуються з державного бюджету, здійснюється на підставі актів Кабінету Міністрів України в межах бюджетних асигнувань». А межі цих асигнувань добре відомі – вистачає, у кращому випадку, на 6 чи 9 місяців. А потім – з простягнутою рукою...
Прес-центр ФПО