Архів новин
2021
Липень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ

ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙзагружено 0f6cd
11 червня ц.р. відбулась Всеукраїнська селекторна нарада та засідання центрального міжвідомчого штабу з координування організації та проведення оздоровлення і відпочинку дітей у 2020 році, до складу якого входять представники зацікавлених міністерств та відомств, а також Федерації профспілок України.
Відкрив нараду заступник Міністра соціальної політики України Борис Лебедцов, який у своєму виступі зазначив про необхідність створення безпечних умов для перебування дітей в дитячих оздоровчих закладах, зокрема дотримання санітарно-епідеміологічних норм.
Головний санітарний лікар України, заступник Міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко поінформував, що міністерством розробляються рекомендації щодо організації протиепідеміологічних заходів для дитячих оздоровчих закладів під час оздоровлення та відпочинку дітей на період карантину та після його відміни. Також було зазначено, що ситуація у кожному регіоні різна, тому й питання щодо часу відкриття дитячих оздоровниць буде вирішуватись по кожному із них індивідуально. Перевага буде надаватись тим із них, які зможуть надавати оздоровчі, а не тільки відпочинкові послуги.
На селекторній нараді піднімалося питання щодо можливого здешевлення вартості путівки, зокрема через звільнення дитячих оздоровчих закладів від сплати податку на землю і нерухоме майно, встановлення пільг на комунальні послуги, оплату електроенергії. У Міністерстві соціальної політики України сподіваються, що зробити це буде можливим завдяки запропонованому Міністерством проекту закону про це.

 

НАРОДНІ ОБРАНЦІ! НЕ ЗНИЩУЙТЕ ПРОФСПІЛКИ!

НАРОДНІ ОБРАНЦІ! НЕ ЗНИЩУЙТЕ ПРОФСПІЛКИ!
Як відомо, сьогодні йде активний наступ на профспілки з боку влади. У зв'язку з такою ситуацією Президія Федерації профспілок Кіровоградської області підготувала Звернення до Голови Верховної Ради України, голів депутатських фракцій , народних депутатів від Кіровоградщини.
Профспілкові організації Кіровоградщини у повному нерозумінні того, чим викликані дії депутатського корпусу, який так активно взявся за утиск профспілок, позбавлення їх гарантій діяльності та обмеження прав. Відповідний законопроект щодо цього віднесено до першочергового. Ніби і немає більш невідкладних та значимих проблем у державі. Замість того, щоб забезпечувати виконання передвиборчих обіцянок Президента, наведення порядку, зокрема на митниці, у «Нафтогазі», з вини яких не виконується Державний бюджет, наступають на профспілки. Виникає запитання: які дії профспілок спонукали профільний комітет ВРУ до такого турборежиму, що він відмовився від власного попереднього рішення про опрацювання проекту спільно із соціальними партнерами?
27 травня комітет приймає нове рішення: рекомендувати Верховній Раді прийняти проект закону №2681 за основу, а вже потім створити робочу групу, яка підготує його до другого читання. Як кажуть, наздогін поїзду, який уже пішов. Як можна взяти за основу законопроект, більшість статей якого суперечить Конституції України, чинному законодавству та міжнародним законодавчим актам? Мінюст України у своїх висновках фактично через це скасував його.
Знаково й те, що місія європейських профспілок зазначила, що цей проект протирічить духу, принципам і директивам Євросоюзу, до вступу в який ми так прагнемо. Хто ж нас туди прийме при таких тотальних порушеннях? Більше того, члени профспілок, просто громадяни України, в тому числі й Кіровоградщини, долучилися до підпису електронної петиції щодо не підтримки цього законопроекту, під якою достроково підписалися 25 тисяч осіб. Проте члени комітету, більшість яких «слуги народу», все відкинули і нахабно протискують своє: взяти за основу, а потім... махайте кулаками. Тобто все вирішує більшість одноголосно: геть профспілки, щоб ніхто не заважав проводити неоліберальну політику. А для цього: створення контрольних комісій, які контролюватимуть витрати профспілкових внесків, відсторонення профспілок від контролю за дотриманням трудового законодавства, заборона будь-яких дій проти роботодавця, який порушує трудові права і колективні договори, позбавлення права профспілок у розгляді нормативно-правових актів. Тільки так, як хоче влада!
У цій ситуації вражають цинічні висловлення «слуг народу» про те, що профспілки не такі, не виводять людей на вулиці, не страйкують і потребують негайної заміни. Вже забулося, скільки раз штурмували профспілки вже й нову владу, вимагаючи підвищення заробітної плати, продуктивної зайнятості, нормальних умов праці, гідних соціальних гарантій, зниження комунальних тарифів. Але ж реакція влади на вимоги профспілок нульова. Якими ще радикальними діями можна привернути увагу влади? Палити шини, смолоскипи?..
Сьогодні саме профспілки ведуть постійно боротьбу за підвищення оплати праці, протистоять масовим звільненням, дбають про нормальні умови праці, взяли на себе турботу про ветеранів, які в умовах пандемії залишилися наодинці зі своїми проблемами. Виборюють соціальні пакети через колективні договори і угоди. Дбають про оздоровлення працівників та їхніх дітей, бо влада і тут усе відібрала і турбується тільки про одне: прихопити профспілкові оздоровниці, де діють ще більш доступні за вартістю путівки.
Невже саме зараз, коли людям важко, і профспілки за власні кошти намагаються хоч якось їм допомогти, треба знищити наймасовішу громадську організацію, яка предметно відстоює і захищає права людини праці? Чи може це теж вимога МВФ, який прагне зменшити дефіцит Державного бюджету за рахунок членських профспілкових внесків?
Звертаємося до Вас і просимо не підтримувати законопроект №2681, який крім чергових втрат для людей нічого не принесе. Законопроект, який різко вдарить по авторитету влади як в Україні, так і на міжнародній арені.
За дорученням Президії ФПО
Голова ФПО Максим БАЛАНЕНКО

 

ПРАВО НА ДОПОМОГУ ПО БЕЗРОБІТТЮ,

ПРАВО НА ДОПОМОГУ ПО БЕЗРОБІТТЮ, ЯКЩО ПРАЦІВНИК ЗВІЛЬНИВСЯ ЗА ВЛАСНИМ БАЖАННЯМ В ПЕРІОД КАРАНТИНУзагружено 1 ce7ad

Законом України від 13.04.2020 № 553-IX «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» внесено зміни до Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Змінами визначено, що на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2:

- допомога по безробіттю призначається з першого дня надання статусу безробітного;

- виплата допомоги по безробіттю може здійснюватися без особистого відвідування безробітним територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, за умови підтвердження безробітним наміру перебування у статусі безробітного будь-якими засобами комунікації (телефонний зв'язок, електронні засоби тощо);

- для осіб, які втратили роботу в період карантину, не застосовуються вимоги щодо скорочення тривалості виплати допомоги по безробіттю, визначені пунктом 1 частини п'ятої статті 31 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», при цьому загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю для таких осіб не може перевищувати 270 календарних днів.

Детальніше...

 

Зупинимо просування законопроекту «Про працю»!

Зупинимо просування законопроекту «Про працю»!завантаження 1 9b2da

Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні у відповідь на направлення Міністерством економрозвитку України для погодження до Міністерства юстиції України проекту Закону України «Про працю» (реєстр.№ 2708 від 28.12.19), який був відкликаний з Верховної Ради України у зв'язку з відставкою Кабінету Міністрів України, звернувся листом до КМУ.
У листі Голова СПО об'єднань профспілок Григорій Осовий наголошує на тому, що «вищеназваний законопроект, ініційований попереднім складом Уряду та спрямований на запровадження неоліберальних спрощених підходів до реформування трудового законодавства, розроблявся без врахування українських реалій у сфері праці, широкої публічної дискусії i фахового обговорення. Через це документ отримав негативну оцінку не лише з боку профспілок, а й Міжнародного бюро праці, провідних національних закладів освіти та експертів з трудового права.
Також у листі акцентується на тому, що під час опрацювання зазначеного акту, урядовою стороною не були дотримані узгоджувальні процедури зі CПO об'єднань профспілок, як це передбачено законодавством.
З урахуванням цього, 29 січня п.р. профспілки звернулись з позовом до Окружного адміністративного суду м. Києва про визнання протиправними дій Уряду.
Судове засідання у цій справі призначено на 28 травня 2020 року.
СПО об'єднань профспілок вимагає від КМУ зупинити подальше просування законопроекту «Про працю» та пропонує Урядовій стороні офіційно приєднатися до розробки кодифікованого акту в сфері праці, розпочатого мультидисциплінарною робочою групою при Комітеті Верховної Ради України з питань соцполітики, а також підтвердити повноваження зайнятих в ній урядових представників.

Прес-центр ФПУ

 

Профспілки підтримали 25 тисяч чоловік

Профспілки підтримали 25 тисяч чоловікIMG 20200521 094627210 BURST000 COVER 5c175
Сьогодні запрошую до розмови голову ФПО Максима Баланенка. Тема нашої розмови - про наміри органів і законодавчої, і виконавчої влади знищити профспілки.
М. Іванова: Провладна більшість парламенту не полишає намірів втрутитися у справи профспілок, намагається звести нанівець діючі законні методи захисту трудових прав. Що ж пропонує Верховна Рада в особі близько півсотні народних депутатів, більшість яких слуги народу?
М. Баланенко: Так, шаленний наступ на профспілки продовжується. З цією метою активно, як першочерговий, лобіюється законопроект № 2681 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)», в якому суттєво обмежуються гарантії діяльності профспілок. Профспілки розцінюють цей проект закону, як спробу поставити їх під повний контроль держави, створити умови для ослаблення автономії профспілок. З'явилася навіть ідея ввести в Закон норму про обов'язкове створення контрольних комісій із включенням осіб, які не є членами профспілки. Такі собі КРУ по контролю за використанням профспілкових внесків. Звучить абсурдно: члени профспілки сплатили членські профвнески, а не члени профспілки перевірятимуть, куди їх витрачають.
Вважаємо недопустимим виключення, визначеного у статях 247 КЗпП України та 33 Закону України про профспілки, права виборного органу профспілки вимагати звільнення керівника підприємства, якщо він порушує законодавство про працю, не дотримується положень колективного договору чи ухиляється від його укладення. Це було гарантією та можливістю профспілки впливати на недобросовісного роботодавця, який абсолютно нехтує правами працівників. З боку профспілки ніяких зловживань при використанні цього права немає бо запобіжником тут виступає суд, який вирішує питання законності вимог профспілки, та чи роботодавець нічого не порушує.
Також протиправним вважаємо виключення пункту 6 статті 248 КЗпП України та пункту 6 статті 40 Закону про профспілки щодо позбавлення права профорганізацій перевіряти розрахунки з оплати праці, оскільки відповідно до статті 35 Закону України «Про оплату праці» громадський контроль за додержанням законодавства про оплату праці здійснюють професійні спілки та їх об'єднання, тим паче, що такі порушення – масові.
Або взяти пропозицію зняти відрахування роботодавцями на рахунки профкомів коштів не менш ніж 0,3 % на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу. Це позбавляє профкоми можливості оздоровлювати працівників та їхніх дітей. А це, між іншим, єдина можливість надавати оздоровчі послуги, адже держава нахабно виключила їх із Закону про соціальне страхування.
Проектом пропонується позбавити профспілки права участі у розгляді проектів нормативно-правових актів, які стосуються регулювання трудових, соціальних, економічних відносин органами влади. Виходить: одноосібно розділяй і владарюй.

Детальніше...

 

Заклади «Укрпрофоздоровниці» відчиняються!

Заклади «Укрпрофоздоровниці» відчиняються!images 3 94759
У мережі санаторно-курортних закладів «Укрпрофоздоровниці» вживатимуть усіх необхідних заходів для безпечного оздоровлення та відпочинку
в умовах пандемії COVID-19. Про це 22 травня на прес-конференції в агентстві УНІАН повідомив голова Наглядової ради ПАТ «Укрпрофоздоровниця», заступник Голови ФПУ Володимир Саєнко.
Прес-конференція була присвячена роботі оздоровчої галузі України в умовах протиепідемічної безпеки під час санаторно-курортного сезону-2020.
Володимир Саєнко зауважив, що саме у Федерації профспілок України існує найбільша мережа санаторно-курортних закладів: оздоровниці, бази відпочинку, готелі, - і їх ефективна робота в багатьох випадках дасть можливість вчасно пройти реабілітацію тим, для кого це є життєво необхідним.
Крім того Володимир Саєнко зазначив, у цій мережі працює 5 тис. співробітників, які чекають на змогу повернутися на свої робочі місця. А тому, "питання режиму роботи санаторіїв в умовах виходу з карантину, норми протиепідемічної безпеки мають стратегічне значення для санаторно-курортного сезону-2020", - сказав він.
Згідно з урядовим планом виходу з карантину, з 1 червня дозволять відновити роботу санаторіїв, і ми зробимо все необхідне для безпеки їх відвідувачів, - запевнив керівник.
На сьогодні в санаторіях «Укрпрофоздоровниці» вже відпрацьовані протоколи поведінки персоналу, оскільки багато з них під час карантину приймали людей на обсервацію. За інформацією В.Саєнка, зараз опрацьовується протокол поведінки для відпочиваючих, зокрема, йдеться про необхідність проходження ними тесту на коронавірус, встановлення обмежень у спілкуванні поза межами санаторію та ін.
Власник путівки має або мати уже готовий тест на коронавірус, або пройти його під час поселення у лікувально-санаторний заклад, що, зокрема, є вимогою Міністерства охорони здоров'я. Найближчими днями ПрАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" опублікує правила поведінки в санаторно-лікувальних закладах в умовах карантину.

Детальніше...

 

Коронавірус не змінив плани ФПО

Коронавірус не змінив плани ФПОБаланенко М О 01 d6037
Незважаючи на оголошений карантин у зв'язку з пандемією коронавірусу, Федерація профспілок Кіровоградської області, працюючи у дистанційному режимі, продовжує виконувати свої завдання. Зокрема Голова ФПО Максим Баланенко систематично виступає на обласному радіо у радіопередачі «Профспілковий меридіан». Профспілковий лідер області висвітлює актуальні теми, наприклад, завдання профспілок та особливості роботи на період карантинних заходів, захист трудових прав працівників в умовах надзвичайної ситуації, дії роботодавця під час карантину, ринок праці у нинішніх умовах, дії профспілок щодо ліквідації боргів із зарплати та ін.
Крім того, фахівці ФПО консультують членів профспілок з питань трудового законодавства в період карантину, проводять моніторинг умов праці та боргів із зарплати на підприємствах, у закладах та організаціях, вирішують конфліктні ситуації. Та найбільше досягнення ФПО у цей складний період – підписання Територіальної угоди між облдержадміністрацією, об'єднаннями роботодавців та профспілок на 2020-2022 роки.
Систематично діяльність ФПО та її членських організацій висвітлюється на сторінках Всеукраїнської газети «Діалог», обласної газети «Народне слово» та інших місцевих друкованих та Інтернет-видань. Наприклад, в газеті «Народне слово» ФПО має власну сторінку «Соціальне партнерство». Нещодавно Максим Баланенко у цій газеті презентував Територіальну угоду, зокрема розповів, яке значення вона має для працівників. Насамперед, це можливості забезпечення роботою, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, скорочення рівня безробіття. З цією метою сторони соціального діалогу домовилися вживати упереджувальні заходи по недопущенню масового необґрунтованого вивільнення працівників підприємств, безпідставного скорочення робочих місць, проводити попередні консультації з виборними профспілковими органами, письмово попереджати їх не пізніше, ніж за три місяці до зазначених дій, з економічним обґрунтуванням та переліком розроблених заходів щодо забезпечення зайнятості працівників, які підлягають вивільненню (перебувають під загрозою вивільнення). Для області це надважливо. Сьогодні через незадовільність фінансового стану підприємств, низький рівень зарплати, запровадження карантину чисельність безробітних, які отримують допомогу по безробіттю з 12 березня до 4 травня становила 18 тисяч осіб, що на 17,9 відсотка більше, ніж у минулому році. У цій ситуації, як ніколи необхідна консолідація дій соціальних партнерів.

Детальніше...

 

Одягни ВИШИВАНКУ – зроби цей день яскравим!

Одягни ВИШИВАНКУ – зроби цей день яскравим!
Цього року Федерація профспілок України пропонує відзначити День вишиванки у незвичний спосіб, а саме провести онлайн-флешмоб #ФПУ_уВишиванці!
Запрошуємо приєднатися усіх охочих! Для цього:
1) Сфотографуйте себе у вишиванці. Зверніть увагу: фотографія має бути горизонтальною (в ідеалі квадратною).
2) Опублікуйте фото у мережі Фейсбук з хештегом #ФПУ_уВишиванці
3) Або надішліть його на ел. адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . 21 травня о 14:00 відбудеться збір усіх фото разом та публікація великого колажу.
4) Закличте своїх друзів та колег приєднатися до акції.

 

«ЗНАЙ СВОЇ ПРВА І ВМІЙ ЇХ ЗАХИЩАТИ»

«ЗНАЙ СВОЇ ПРВА І ВМІЙ ЇХ ЗАХИЩАТИ»P00518-183252 160a7
Молодіжна політика – один із пріоритетів діяльності профспілок. Особливої уваги сьогодні потребує молодь, яка після закінчення навчального закладу розпочинає трудову діяльність і стикається з проблемами пошуку роботи, оформлення трудових відносин, закріплення на робочому місці і захисту своїх трудових прав. Тому завдання профспілок – вчасно надати молодим спілчанам необхідну інформацію, підтримку і пораду, що їм необхідно знати про свої права і як їх захищати.
З метою інформування випускників навчальних закладів про їх трудові права і захист департамент правового захисту Федерації профспілок України розробив проект Пам'ятки для випускника-2020 "Знай свої трудові права і вмій їх захищати».
Які варто знати закони, що регулюють питання праці? Кодекс законів про працю, Закони «Про оплату праці», «Про охорону праці», «Про відпустки», «Про колективні договори і угоди», «Про державне соціальне страхування», «Про страхування на випадок безробіття», «Про державне пенсійне страхування», «Про професійні спілки, гарантії їх діяльності».
У проекті міститься інформація про переваги легального працевлаштування, про оформлення трудової книжки, ознайомлення з колективним договором, діяльністю первинної профспілкової організації, яка є надійним захисником прав працівника, про можливості і шляхи професійної реалізації.
Варто пам'ятати, що при прийнятті на роботу випускників закладів вищої, фахової перед вищої, професійної освіти при першому влаштуванні на роботу випробування не встановлюється. Офіційне працевлаштування означає, що працівник має права, які захищаються законодавством про працю, що поширюються на усі види підприємств, а також осіб, які працюють за трудовим договором із фізичними особами. Основні з них: роботодавець не має права вимагати виконання роботи, не обумовленої трудовим договором і посадовою інструкцією. Про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення роботодавець повинен повідомити працівника не пізніше як за 2 місяці до їх запровадження або зміни. Нормальна тривалість робочого часу не перевищує 40 годин на тиждень. Надається право на гнучкий графік роботи. Час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від 2/3 встановленої тарифної ставки. Оплата праці має бути не нижче встановленого державою мінімального розміру.
У проекті Пам'ятки йдеться також про право на відпочинок, щорічну відпустку, соціальну відпустку та соцзахист. Що стосується охорони праці, то роботодавець має забезпечити безпечні та нешкідливі умови праці, проведення атестації робочого місця за умовами праці та відповідні компенсації.
Треба вміти захищати свої трудові права, коли їх порушують. І в цьому плані може допомогти профспілкова організація. Якщо її ще немає, то кожен може знайти однодумців і створити її.
Профспілки є у всіх галузях і сферах і вони готові допомогти у захисті трудових прав кожного спілчанина.

 

Угоду підписано. Діємо спільно

Угоду підписано. Діємо спільноDSC04930 25e17
Зважаючи на прийняття Генеральної угоди на 2019-2021 роки та втрату актуальності діючої в області Територіальної угоди, соціальні партнери з липня минулого року розпочали переговори з укладання важливого документу на новий термін. Після активного обговорення та погодження сторонами взятих зобов'язань у травні цього року Угоду на 2020-2022 роки підписано. Положення Угоди діють безпосередньо і є обов'язковими для усіх суб'єктів, що перебувають у сфері дії сторін.
Мета Угода – збалансованість інтересів працівників, роботодавців та влади, удосконалення економічних, виробничих, соціально-трудових відносин, поліпшення якості життя населення області. Сторони домовилися забезпечувати захист місцевих товаровиробників, сприяти їм у розробці інвестиційних проектів, розвитку зовнішньо-економічної діяльності, налагодженню господарських зв'язків. Здійснювати оперативне виявлення проблемних питань та причин, що перешкоджають ефективній виробничо-економічній діяльності, і в разі потреби розробляти та вносити пропозиції до Центральних органів виконавчої влади щодо їх вирішення. З метою недопущення масового необґрунтованого вивільнення працівників, безпідставного скорочення робочих місць вживати упереджувальні заходи.
Які ж конкретні зобов'язання сторін у плані розвитку економіки і виробництва, зайнятості та збереження робочих місць? Назву окремі з них. ОДА зобов'язується залучати сторони роботодавців і профспілок до участі у розробці проектів програм економічного та соціального розвитку області на відповідний рік та стратегії розвитку області на 2021-2027 роки. Сприяти активізації інвестиційної діяльності підприємств області щодо залучення різних джерел інвестиційних ресурсів, впровадженню нових технологій та технічного переобладнання підприємств. Забезпечити врахування пропозицій організацій профспілок та роботодавців під час визначення проблемних питань розвитку області та їх розв'язання на регіональному та державному рівні. Вживати заходів щодо запобігання банкрутству підприємств, що мають стратегічне значення для держави і області. Сприяти забезпеченню молоді першим робочим місцем, стимулювання створення роботодавцями додаткових робочих місць.
Профспілкова сторона зобов'язалася у випадку ліквідації, реорганізації, банкрутства підприємств забезпечувати захист прав та гарантій працівників, своєчасне їх звернення до суду, надавати безоплатну юридичну допомогу працівникам, трудовим колективам з питань законодавства, що регулює соціально-економічні, виробничі та трудові відносини, запобігати фактам необґрунтованого вивільнення працівників на підприємствах, здійснювати громадський контроль за додержанням законодавства з питань праці та зайнятості. Вживати дієвих заходів щодо підвищення престижності робітничих професій на підприємствах.

Детальніше...

 

Світла пам'ять

Світла пам'ять
3 травня завершив земне життя і пішов у інші світи чудовий профспілковий діяч, грамотний фахівець, поважна людина – Зеленський Микола Мусійович. Та його земний слід залишиться у пам'яті рідних, колег і друзів назавжди.
Микола Мусійович народився 4 грудня 1939 року у селі Нижчі Верещаки Олександрівського району. Отримав гідну освіту і працював на різних посадах. Найбільший внесок він зробив у профспілкову діяльність. З 1991 по 2012 рік Микола Мусійович очолював обком профспілки працівників харчової та переробної промисловості, а загалом у профспілках працював понад 30 років.
Не один рік його обирали членом Президії і Ради ЦК АПК та членом Президії ФПО. Його сумлінне та відповідальне ставлення до обов'язків були високо оцінені нагородами, серед яких – «Профспілкова відзнака». Спілчани завжди відзначали принциповість, наполегливість, уміння відстоювати свою позицію голови обкому профспілки. У колективах харчовиків і серед колег користувався великою повагою та авторитетом. На жаль, це все залишається в минулому.
Федерація профспілок області та безпосередньо обком профспілки працівників харчової і переробної промисловості глибоко сумують з приводу тяжкої втрати – смерті колишнього голови обкому профспілки харчовиків Зеленського Миколи Мусійовича та висловлюють щирі співчуття рідним. Хай земля буде йому пухом і вічним прилистком.

 

Дії роботодавця під час карантину

Дії роботодавця під час карантину
З метою реалізації заходів, передбачених законодавством у разі встановлення карантину, роботодавці зобов'язані вжити всіх можливих заходів. Серед таких заходів:
- Надання працівникам щорічних основних та додаткових відпусток, передбачених законодавством. У разі наявності у працівника невикористаних днів щорічної відпустки за його бажанням та за згодою роботодавця може бути надана щорічна основна або додаткова відпустка, а також інші оплачувані відпустки, передбачені законодавством.
- Надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати. Зазначені відпустки надаються працівникам виключно на підставі їх особистої заяви. Надання працівникам відпусток без збереження зарплати за виключною ініціативою роботодавця законодавством про працю не передбачено. Якщо працівник відмовляється написати заяву про надання йому відпустки без збереження зарплати, роботодавець не має права примушувати його до цього.
- Установлення працівникам неповного або скороченого робочого часу. Оплата праці в цих випадках проводиться пропорційно до відпрацьованого часу. Робота в умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. Запровадження неповного робочого часу згідно зі ст. 32 КЗпП є зміною істотних умов праці, відповідно його запровадження потребує завчасного попередження працівника не менш ніж за два місяці. Якщо ж неповний робочий час установлюється за бажанням працівника, то попередження працівника за два місяці не вимагається і неповний робочий час може бути запроваджений із будь-якого моменту. У разі написання працівником заяви про встановлення неповного робочого часу він має зазначити таке: вид неповного робочого часу (неповний робочий день чи тиждень; режим роботи (початок і закінчення роботи); період, на який установлюється неповний робочий час тощо.
- Запровадження роботи змінами. Це можливе за бажанням працівника і за згодою роботодавця. Оплата проводиться за фактично виконану роботу.
- Запровадження дистанційної або надомної роботи. Так працювати мають можливість обмежені категорії працівників, робота яких не вимагає спеціальних умов та обладнання. При такому режимі працівник зобов'язаний усієї тривалості робочого часу виконувати роботу, доручену роботодавцем, та перебувати під його контролем.
- Введення простою. Його запровадження не вимагає згоди працівника. Це питання вирішується роботодавцем за погодженням з первинною профорганізацією.
- Вжиття заходів індивідуального та колективного захисту. Якщо всі перераховані варіанти не підходять, то роботодавець має безоплатно забезпечити працівників засобами індивідуального захисту, інформувати про профілактичні заходи.
- Застосування до працівників заходів дисциплінарного впливу за порушення трудової дисципліни. Працівник зобов'язаний працювати сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження власника, дотримуватися трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитися до майна. Однією з умов притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності є наявність вини працівника у порушенні трудової дисципліни.
- Гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю і пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. За загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням надаються такі види матеріального забезпечення та соціальних послуг:
допомога по тимчасовій непрацездатності;
допомога по вагітності і пологах;
допомога на поховання;
оплата лікування в реабілітаційних відділеннях тощо.
Це право виникає з настанням страхового випадку у період роботи.
Незалежно від обраного варіанту організації роботи на період карантину питання має вирішуватися роботодавцем за участі профспілок та трудового колективу, оскільки ситуація вимагає об'єднання зусиль усіх сторін соціального діалогу.

images ba173