Архів новин
2021
Жовтень
ПнВтСрЧтПтСбНд
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Колективні трудові спори – спільними зусиллями

Колективні трудові спори – спільними зусиллями
Для стабілізації соціально-трудових відносин в установах, організаціях та на підприємствах області ФПО та її членські організації активно використовують усі правові механізми щодо вирішення колективних трудових спорів для захисту прав членів профспілок. Вагоме місце у цій роботі відводиться співпраці з обласним відділенням Національної служби посередництва і примирення на основі підписаної Угоди про взаємодію. Під час засідання Президії ФПО сторони Угоди – голова ФПО Максим Баланенко та начальник відділення НСПП в області Оксана Крайносвіт – поінформували про хід виконання Угоди у І півріччі.
Важливість цього напрямку роботи значно підвищилася в умовах кризи ринку праці, спричиненої COVID-19. Унаслідок відсутності ефективних економічних механізмів підтримки як роботодавців, так і працівників, ситуація на ринку праці та з дотриманням трудових прав працівників ускладняється.
З початку року заплановане масове звільнення працівників збільшилося на 2,6 відсотка і склало 2,8 тис. осіб. На 1 серпня зареєстровано 18,2 безробітних, що на 68,1 відсотка більше показника на цю дату в 2019 році. Такий стан справ спонукає до виникнення конфліктних ситуацій. Негативно впливає на стан соціально-трудових відносин заборгованість із виплати зарплати та її несвоєчасна виплата, загальна сума якої на 1 червня складала 13,5 млн. грн.
Стан соціально-трудових відносин на підприємствах, установах, закладах області регулярно аналізується ФПО спільно з відділенням НСПП, розробляються заходи із запобігання виникненню колективних трудових спорів.
Основні вимоги, що виникають у зв'язку із розбіжностями щодо встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту, виконання колективного договору (угоди) або окремих їх положень, невиконання вимог законодавства про працю.
Саме з цих причин виникли конфліктні ситуації у КЗ «Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги», КЗ «Міський пологовий будинок з функціями перинатального центру II рівня», КЗ «Поліклінічне об"єднання м. Кіровограда», КЗ «Стоматологічна поліклініка №2» м. Кропивницько.
Завдяки спільним діям відділення і галузевих профспілкових організацій у ці конфліктні ситуації у зв'язку з усуненням розбіжностей знято з обліку. У зв'язку з усуненням розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин знято з обліку конфліктну ситуацію між найманими працівниками та адміністрацією КП «Теплоенергетик» м. Кропивницького, яка виникла унаслідок утворення заборгованості із виплати зарплати (1852,9 тис.грн.).
Працівники відділення провели 4 узгоджувальні зустрічі з адміністрацією та профкомом КП «Теплоенергетик» з метою з"ясування причин виникнення заборгованості із виплати зарплати. У свою чергу ФПО, обласна організація профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості звернулися до міськвиконкому із пропозицією надати фінансову допомогу підприємству для виплати зарплати та органів казначейської служби щодо розблокування рахунків. Як результат, зарплата була виплачена, а конфліктну ситуацію знято з обліку.
Запобігаючи виникненню колективного трудового спору, за зверненням ФПО на облік відділення була взята конфліктна ситуація у філії ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Кропивницька регіональна дирекція». Розбіжності, що призвели до конфліктної ситуації - невиконання адміністрацією вимог законодавства щодо встановлення нових або зміни існуючих умов праці та виробничого побуту. Відбулося кілька узгоджувальних зустрічей з адміністрацією та профкомом.
ФПО, обласна організація профспілки культури звернулася до Голови Наглядової ради ПАТ «НСТУ» про усунення потенційних ризиків для регіональних філій АТ. На сьогодні процедура скорочення призупинена.
Сторони Угоди про співпрацю втручалися у конфліктну ситуацію між найманими працівниками, інтереси яких представляла профорганізація, та адміністрацією комунального некомерційного підприємства «Староосотський дитячий обласний протитуберкульозний санаторій Кіровоградської обласної ради» Олександрійського району. Причина конфлікту звична: невиконання адміністрацією вимог законодавства щодо встановлення нових або зміни існуючих умов праці та виробничого побуту. Розбіжності між найманими працівниками та адміністрацією удалося усунути.
Була також зареєстрована конфліктна ситуація, яка виникла між найманими працівниками закладів освіти Тишківської ОТГ Добровеличківського району, інтереси яких представляла Добровеличківська районна організація профспілки працівників освіти і науки, та відділом освіти, молоді, спорту, культури та туризму виконкомом Тишківської сільської ради. І знову в основі конфлікту – невиконання адміністрацією вимог законодавства щодо встановлення нових або зміни існуючих умов праці та виробничого побуту, невиконання вимог законодавства про працю з інших питань.
Серед рекомендацій, які відділення направило районній профорганізації, було скасування наказу «Про попередження керівників закладів освіти Тишківської ОТГ про зміну істотних умов праці у зв'язку з порушенням КЗпП та ЗУ «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності». Спільні дії профорганізації і відділення сприяли вирішенню цієї основної вимоги.
Поліпшенню стану соціально-трудових відносин, запобіганню виникнення колективних трудових спорів сприяють колективні договори, які укладаються між роботодавцями і профспілковими організаціями. На допомогу членським організаціям ФПО щорічно направляються основні завдання колдоговірної роботи, які обговорюються з фахівцями відділення. Зважаючи на те, що при вирішенні трудових спорів допускаються багато порушень через недостатню обізнаність представників сторін соціально-трудових відносин із колом власних прав та обов'язків, ФПО, її членські організації спільно з відділенням проводять роботу по вивченню соціально-трудових відносин.
Сторони Угоди, зважаючи на загострення стану соціально-трудових відносин, викликаних пандемією COVID-19, невдалими урядовими реформами, прогнозують можливе зростання протестних дій уже в четвертому кварталі.
Аби стабілізувати стан соціально-трудових відносин в трудових колективах, сторони спрямовувати зусилля на запобігання виникнення колективних трудових спорів та сприяти їх вирішенню.

 

Профспілки йдуть на вибори

Профспілки йдуть на вибори,
щоб представляти інтереси спілчанDSC05013 06597

Сьогодні усе життя крутиться навколо виборів до місцевих органів влади. Профспілки не можуть стояти осторонь цієї кампанії. У зв'язку з важким соціально-економічним становищем, погіршенням життєвого рівня громадян, ростом безробіття, наступом на права працівників і профспілок, викликами, пов'язаними із змінами децентралізації влади, перерозподілом повноважень і ресурсів на місцевий рівень, проведенням адміністративно-територіальної реформи, назрілоDSC05003 7021e питання щодо посилення впливу профспілок на більш активне відстоювання інтересів працівників у системі державного управління, задля забезпечення захисту прав працівників та профспілок у цих умовах. На черговому засіданні Президії Федерації професійних спілок області, в якому взяв участь голова обласної ради Олександр Чорноіваненко і розповів про особливості цьогорічних виборів, було прийнято низку рішень:DSC05008 9d372
- Визнати участь представників організацій профспілок у місцевих виборах 2020 року пріоритетом профспілкового руху для представлення інтересів і відстоювання прав членів профспілок в органах влади на регіональному і місцевому рівнях.
- Керівництву ФПО, її членських організацій: організувати широкомасштабне інформування спілчан та профспілкового активу з питань законодавства щодо особливостей місцевих виборів 2020 року, провести співбесіди з профактивом для виявлення потенційних кандидатів від профспілок у цьогорічних виборах до місцевих рад за мажоритарною та пропорційною системами, налагодити співпрацю з політичними силами, які відстоюють права працівників і профспілок.
- Керівникам членських організацій ФПО рекомендувати: взяти активну участь в організації підготовки участі представників організацій профспілок у місцевих виборах восени 2020 року, сприянні створення місцевих осередків і популяризації профспілкової ідеології політичних сил, які заявили про захист прав працівників, співпрацю з профспілками та участь представників профспілок у партійних списках.DSC04999 b04c7
Президія ФПО підтримала рішення голови Федерації профспілок області Максима Баланенка брати участь у місцевих виборах – балотуватися у депутати обласної ради за списком партії «Батьківщина». У разі перемоги Максим Баланенко стане голосом профспілок у сесійній залі, тобто матиме змогу озвучувати у депутатській аудиторії проблеми членів профспілок підприємств, організацій і закладів.

 

Ольга Синицька знову на передовій!

Ольга Синицька знову на передовій!P00910-140726 3ab91
Відбулася звітно – виборна конференція первинної профспілкової організації Кропивницького КП «Теплоенергетик», на якій одноголосно головою профкому знову обрано Ольгу Синицьку. Вітаємо її! У непростих умовах доводиться працювати сьогодні «Теплоенергетику», але Ольга Синицька, багаторічний очільник первинки готова на боротьбу за права спілчан.
Звітувати голові профкому було про що, адже зроблено, незважаючи на складні умови, чимало. Профком контролює забезпечення працівників, які працюють у шкідливих умовах праці, спецхарчуванням. На жаль зараз це відбувається не вчасно. До речі, спецхарчування працівники отримують завдяки наполегливості профкому, тому що при проведенні атестації робочих місць у 2018 році про забезпечення молоком представників шкідливих професій взагалі можна сказати забули.
Профком в основному є ініціатором прийняття нового колективного договору або внесення змін і доповнень до нього. У жовтні 2019 року прийнято новий колективний договір між адміністрацією підприємства і трудовим колективом.P00910-143319 566a2
У 2015році профкомом ініціював звернення до ЦК «Укрелектропрофспілка», ЦК профспілок ЖКГ, ФПО, в обкоми профспілок енергетиків і комунальників з проханням надати посильну допомогу на законодавчому рівні у зв'язку з важким фінансовим становищем. Голова профкому неодноразово доповідала про ситуацію на підприємстві на спільних засідання ФПО та роботодавців, на засіданнях Президії в обкомі профспілки.
У червні 2016року профком ініціював подачу заяви від усіх працівників підприємства в Кабмін щодо підвищення ціни на газ для населення. З цього ж приводу спілчани підприємства брали участь у Всеукраїнському марші протесту профспілок, пікетуванні Кабміну України і Верховної Ради.
У тому ж році профком підготував листа з підписами працівників підприємства у Міністерства, Прем'єр-міністру з проханням змінити умови перерахунку коштів, що надходять на поточні рахунки зі спеціальним режимом використання, а також з вимогою виплатити підприємству різницю в тарифах. Звернення отримало підтримку в обох міністерствах, в ЦК профспілок, ними було вжито відповідних заходів на законодавчому рівні.
Профком не раз звертався з проханням прискорити прийняття нового галузевої угоди, що дозволило б переглянути заробітну плату. До речі, Ольга Синицька використовує будь яку можливість, аби привернути увагу до проблем підприємства. Так, у січні 2019 році, перебуваючи на навчанні в Чернігові, вручила голові ЦК «Укрелектропрофспілка» лист від адміністрації та профкому підприємства з вимогою переглянути галузевий коефіцієнт для можливості збільшення занадто низьких зарплат енергетиків. Були отримані рекомендації і в лютому зарплата працівників була переглянута та істотно підвищена. Тільки завдяки активній позиції профкому не раз погашалися борги із зарплати.
Слід зазначити, що профком тримає під контролем не тільки соціально-економічні питання на підприємстві, а й виступає ініціатором у  культмасовій роботи. Саме за активність, ініціативність і відповідальність спілчани довіряють свою долю Ользі Синицькій.

 

Профспілки – за гідну працю

Профспілки – за гідну працюзагружено 1 afaeb
Цього року 7 жовтня 13-й раз відзначатиметься Всесвітній день дій за гідну працю. Починаючи з 2008 року, мільйони людей узяли участь у заходах, присвячених цій події. І в цьому році це день мобілізації у всьому світі: день, коли усі профспілки виступають в єдиному пориві за гідну працю. Адже саме гідна праця має займати центральне місце в діях уряду з відновлення економічного зростання та побудови нової глобальної економіки, в якій на першому місці знаходиться людина.
Потрібен новий соціальний договір, щоб забезпечити відновлення світової економіки та створення потенціалу протидії, необхідного для вирішення викликів пандемії, зміни клімату та нерівності, що накладаються один на одний. Новий соціальний договір має вирішальне значення для визначення шляху відновлення від наслідків COVID-19, а також для побудови економіки спільного процвітання та стійкості.images 18e80
У цьому році в багатьох місцях заходи з фізичною присутністю людей будуть неможливі через ризик поширення вірусу. Однак з самого початку пандемії профспілки по всьому світу досягли нових вершин у використанні технологій для проведення віртуальних заходів та швидкого спілкування. Це стане ключовим елементом Всесвітнього дня дій за гідну працю 2020 року. Центральною темою для міжнародних комітетів профспілок у цей день буде «Новий соціальний договір для відновлення та потенціалу протидії», крім цього, профспілки та інші організації, які відзначають Всесвітній день, будуть проводити заходи зі своїми власними темами та вимогами.
Як зазначив голова ФПО Максим Баланенко, Федерація профспілок Кіровоградської області та членські організації планують до Дня дій за гідну працю проводити роз'яснювальну роботу у первинках, поширювати відповідні інформаційні матеріали. На підприємствах відбудуться діалоги з керівниками, тематичні засідання профспілкових комітетів, у бібліотеках готуються спеціальні книжкові виставки.
Цими заходами профспілкові активісти намагатимуться привернути увагу суспільства до трудових проблем працівників, захисту їх соціально-економічних прав та інтересів і дій профспілок проти звуження прав працівників в умовах змін, які відбуваються на ринку праці.

 

Віктор Федотов – знову профспілковий лідер. Вітаємо!

Віктор Федотов – знову профспілковий лідер. Вітаємо!DSC04541 f6811
Він – принциповий, відповідальний, обов'язковий, добросовісний, енергійний профспілковий діяч. Саме ці якості стали підґрунтям багаторічної діяльності на посту голови обкому профспілки працівників державних установ. Чергова звітно-виборна конференція обласної організації профспілки ще раз підтвердила, що Віктор Федотов – на своєму місці.
За багато років діяльності можна скласти справжній літопис добрих справ профспілкового лідера: участь у переговорах із владою, в обговоренні законодавчих документів, втручання у критичні ситуації у колективах, прискіплива колективно-договірна робота, наполегливе відстоювання прав кожного спілчанина, боротьба за підвищення зарплати, проти скорочення кадрів...
Віктору Васильовичу довіряють – телефонують, пишуть звернення, приїздять особисто. І він діє за принципом швидкої допомоги. У будь-якому випадку підставляє плече – у пошуку справедливості дійде до найвищої інстанції.
Обком профспілки працівників держустанов – специфічний, далеко не кожен зможе кермувати такою спілчанською аудиторією. Потрібно мати унікальні здібності , уміти пройти по лезу ножа, щоб утримати профспілкове членство. Віктору Федотову це удається, бо працює не для галочки, а заради високої мети – захисту прав працівників державних установ, про яких держава (роботодавець) часто-густо забуває.
Такий курс тримати й далі! Успіхів, удач, натхнення, великих і малих перемог у благородній профспілковій справі!
Прес-центр ФПО

images 3 e1a5e

 

 

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ ДОМОГЛАСЯ ПІДВИЩЕННЯ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРПЛАТИ!

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ
ДОМОГЛАСЯ ПІДВИЩЕННЯ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРПЛАТИ!
25 серпня відбулася довгоочікувана подія – Верховна Рада України схвалила підвищення мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень. Додаткові бюджетні видатки на підвищення мінімальної зарплати пропонують здійснити за рахунок збільшення надходжень від податків.
За відповідний законопроєкт №3963 «Про внесення змін до закону «Про державний бюджет України на 2020 рік» у цілому проголосували 295 народних депутатів.
Згідно із законопроєктом, місячну мінімальну зарплату підвищують із 4723 до 5000 гривень, в погодинному розмірі вона становитиме 29,2 гривні.
Слід зазначити, що СПО обєднань профспілок, Федерація профспілок України підтримали ініціативу Президента України про підвищення мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень.
Профспілки, починаючи з 1 серпня, провели масовану інформаційну кампанію у вимогами підвищення «мінімалки». Повноважні представники профспілок неодноразово вносили до Уряду, профільного парламентського Комітету профспілкові пропозиції щодо підвищення мінімальної зарплати до рівня прожиткового мінімуму і виконання положення Генеральної угоди.
І ось нарешті зусилля профспілок досягли мети: з першого вересня ц.р. найбільш низькооплачувані працівники отримуватимуть підвищену заробітну плату.
Тим часом ФПУ не зупиняється на досягнутому. Наймасовіше профспілкове об'єднання країни продовжить боротьбу за зростання рівня мінімальної заробітної плати до рівня реального прожиткового мінімуму, за підвищення рівня життя працюючої людини.
Прес-центр ФПУ

 

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ. РЕАЛЬНИЙ СЕКТОР ЕКОНОМІКИ ПОТРЕБУЄ РОЗВИТКУ

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ. РЕАЛЬНИЙ СЕКТОР ЕКОНОМІКИ ПОТРЕБУЄ РОЗВИТКУ
21 серпня ц.р. у Будинку профспілок у Києві відбулась робоча нарада за участю керівництва ФПУ та галузевих профспілок виробничої сфери.
Провів її Голова ФПУ Григорій Осовий, який нагадав, що за підсумками робочої зустрічі Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з представниками СПО об'єднань профспілок України і роботодавцями 17 червня ц.р. було надано низку доручень, спрямованих на посилення співпраці соціальних партнерів.
Наголошувалось, що у процесі реформування системи соціально-трудових відносин в країні владою ініційовано низку законопроектів, серед яких: про працю, про колективні договори, про регулювання трудових спорів, про соціальний діалог та ін.
Учасниками наради висловлено пропозиції щодо змін до законодавства про колективні договори та галузеві угоди, розроблені профспілками з метою поліпшення соціального діалогу.
Досягнуто домовленості поінформувати про них роботодавців та надіслати відповідного листа до Уряду. Учасники наради запропонували ініціювати проведення робочої зустрічі із нещодавно призначеним на посаду Віце-прем'єр-міністра України - Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олегом Уруським для обговорення перспектив співпраці у контексті зміцнення соціального діалогу.
Відбувся обмін думками із низки інших актуальних питань профспілкового життя.

 

Визначено кращих роботодавців

Визначено кращих роботодавців
У мiськiй радi Кропивницького провели чергове засiдання органiзацiйного комiтету з проведення конкурсу на звання "Кращий роботодавець року".
Члени комiсiї пiд головуванням заступника мiського голови Андрiя Паливоди та за участю директора департаменту – начальниці управлiння економiки департаменту з питань економiчного розвитку, торгiвлi та iнвестицiй Нiни Рахуби, за результатами критерiїв оцiнки кожного пiдприємства визначили переможцiв конкурсу серед пiдприємств Кропивницького за двома номiнацiями.
Серед пiдприємств iз середньооблiковою чисельнiстю працiвникiв вiд 101 до 500 осiб перемогу здобув колектив КП "ЕЛЕКТРОТРАНС", а серед пiдприємств iз кiлькiстю працюючих вiд 501 i бiльше переможцями визначили ПрАТ "НВП "РАДIЙ" (серед промислових пiдприємств) та ТОВ "Вересень плюс" (серед пiдприємств торгiвлi та побутового обслуговування населення).
Крiм того, оргкомiтет вирiшив конкурсантiв, якi взяли участь, але не перемогли, вiдзначити дипломами учасникiв конкурсу "Кращий роботодавець року".

Останнє оновлення (Четвер, 20 серпня 2020, 08:56)

 

Підвищення мінімальної заробітної плати: позиція профспілок

Підвищення мінімальної заробітної плати: позиція профспілок

Президентом України В.Зеленським 6 серпня 2020 року до Верховної Ради України внесено проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» за реєстр № 3963, яким ініційовано підвищення мінімальної заробітної плати з 1 вересня ц.р. до 5000 грн.

Водночас, як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, з метою збереження співвідношення між розмірами посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери та мінімальною заробітною платою, що склалося у поточному році, передбачається збільшення видатків на підвищення розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та встановлення його у розмірі 2 225 гривень.
Анонсоване підвищення мінімальної заробітної плати, на необхідності проведення якого постійно наполягає Спільний представницький орган об'єднань профспілок з метою забезпечення достатнього рівня життя працівників та їх сімей, наблизить виконання домовленостей Генеральної угоди на 2019-2021 роки щодо досягнення мінімальної заробітної плати до фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Водночас слід зазначити, що за розрахунками Мінсоцполітики вже в цінах червня ц.р. прожитковий мінімум склав 5149 грн., тобто більше ніж запропоновано Президентом України, і цілком очевидно, що в умовах традиційного підвищення цін і тарифів в осінньо-зимовий період він буде ще зростати.
Генеральною угодою, також, передбачено забезпечення співвідношення мінімальної заробітної плати до середньомісячної на рівні 50% на кінець року. Враховуючи, що середньомісячна заробітна плата у 2020 році прогнозується Урядом на рівні 10709 грн, зазначене підвищення мінімальної заробітної плати забезпечить зростання співвідношення її розміру до середньомісячної заробітної плати лише до 46,7%.
Тому Голова СПО об'єднань профспілок Григорій Осовий, зважаючи на вимоги чинного законодавства, зокрема ст. 10 Закону України «Про оплату праці», звернувся листом до Кабінету Міністрів України та СПО роботодавців щодо необхідності прискорення проведення переговорів Сторін соціального діалогу з визначення розміру мінімальної заробітної плати.

Прес-центр ФПУ,
Департамент з питань бюджету та оплати праці ФПУ

 

РЕФОРМА ПРОФСПІЛОК В УКРАЇНІ МОЖЕ ПОРУШУВАТИ ПРАВА ЛЮДИНИ.

РЕФОРМА ПРОФСПІЛОК В УКРАЇНІ МОЖЕ ПОРУШУВАТИ ПРАВА ЛЮДИНИ.
ТАК ВВАЖАЮТЬ В ООН
Положення проєкту закону про працю №2681 не відповідають міжнародному праву та стандартам у галузі прав людини. Про це в офіційному зверненні до Уряду України повідомив спеціальний доповідач ООН з питань права на свободу мирних зібрань та асоціацій Клеман Ньялетсоссі Вуле.

«Хочу донести до відома українського уряду інформацію про те, що деякі положення законопроєкту №2681, у випадку їх прийняття, можуть бути несумісними із зобов'язаннями України відповідно до міжнародного права та стандартів у галузі прав людини. Зокрема, вони можуть поставити під загрозу реалізацію права на свободу асоціації на робочих місцях», - заявив Клеман Ньялетсоссі Вуле.
На думку спецдоповідача ООН, законопроєкт № 2681 встановлює обмеження для профспілок та їхніх членів на реалізацію права на об'єднання, свободу мирних зібрань та свободу вираження поглядів.
У зверненні до уряду Клеман Ньялетсоссі Вуле звернув увагу на такі проблемні положення законопроєкту:
- обмеження кількості профспілок на підприємстві до двох;
- створення контрольних комісій у всіх профспілках;
- заборона профспілкам, у складі яких є особи, що відносяться до керівного персоналу, виступати представником працівників у колективних переговорах;
- встановлення високої мінімальної кількості членів профспілки;
- примусова передача державі всього майна профспілок.
Спеціальний доповідач ООН аргументував, що ці норми можуть обмежувати реалізацію права українців на свободу асоціацій. У листі Клеман Ньялетсоссі Вуле попросив українських урядовців надати інформацію про заходи вжиті для забезпечення відповідності положень законопроєкту міжнародним зобов'язанням України, а також пояснити, чому під час розробки законопроєкту не проводилися консультації у форматі тристороннього соціального діалогу між представниками працівників, роботодавців та уряду. Документ спецдоповідача ООН було підписано 17 липня 2020 року.
Нагадаємо, 22 червня голова Федерації профспілок України Григорій Осовий та голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець звернулися до спеціального доповідача ООН з питань права на свободу мирних зібрань та асоціацій з проханням звернути увагу на невідповідність законопроєкту №2681 міжнародним зобов'язанням України та конституційним нормам.
Прес-центр ФПУ

 

Червоному Хресту – бути!

Червоному Хресту – бути!P00722-111028 254a1
Як відомо, подвижницька діяльність обласної організації Товариства Червоного Хреста спрямована на поширення і впровадження в життя гуманістичних ідей і принципів червонохресного руху, на зменшення соціальної напруги серед жителів області, підтримку тих, хто опинився у скрутній ситуації. Конкретна діяльність за останні 5 років прозвучала під час звітно-виборчої конференції у звітній доповіді голови обласної організації Товариства Валерія Юрченка.P00722-111136 950b8
Діяльність обласної організації здійснюється у тісній співпраці з Національним комітетом Товариства Червоного Хреста, органами обласної влади та місцевого самоврядування, ветеранськими, молодіжними та іншими організаціями. Організаційна діяльність обласної організації спрямовувалася на збереження, зміцнення та удосконалення роботи Товариства та надання усіх видів допомоги мало захищеним громадянам, здійснення волонтерської та просвітницької роботи.
За словами Валерія Юрченка, роботу обласної організації потрібно розділити на два періоди: до 2017 року і після. Як відомо, на території колишнього Союзу була запроваджена програма «Патронажна сестра». У Національному комітеті працювало понад 3 тисячі патронажних сестер, в області – 75, які надавали медико-соціальну допомогу найнезахищенішим верствам населення. Фінансування цієї програми здійснювалося з Державного бюджету. Патронажна служба складала основу Товариства. Її важливість не можна було переоцінити. До 2017 року.
Після 2017 року фінансування патронажної служби було припинено. Тобто понад 3 тисячі патронажних сестер було звільнено, а Товариство залишилося без патронажної служби.P00722-112940 e8958 І найголовніше, ті люди, якими опікувалися патронажні сестри, залишилися без уваги і підтримки. Це можна розцінювати як антисоціальне, антинародне рішення. На заміну не було запропоновано нічого. Звернення до народних депутатів, до різних інстанцій залишилися без відповіді. Обласна організація зверталася до ОДА, обласної та міської ради обласного центру, до районних інстанцій. І, як зазначив Валерій Юрченко, ОЛА, обласна рада, районні органи влади завжди підтримували обласну організацію. На жаль, немає такої підтримки від Кропивницької міської ради.P00722-112748 659eb
Тобто обласна організація тримається здебільшого на волонтерській підтримці.
Усі виступаючі дали високу оцінку діяльності обласної організації. Зокрема голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я Лариса Козлова підкреслила, що діяльність, сповнену милосердя та гуманізму, людяності та допомоги, неможливо переоцінити. Навіть у мирний час його працівники надають посильну допомогу тим, хто її потребує. Особливо їхня допомога та турбота відчувається нині, у непростий для держави час. Матеріальна та психологічна допомога постраждалим від конфлікту на Сході та переселенцям, збір донорської крові для поранених, харчів, одягу, медикаментів, пошук пропалих безвісти – ось лише частина того обсягу роботи, яку сумлінно, з дня у день виконує кожен P00722-112756 b182fпредставник Червоного Хреста. Лариса Козлова висловила упевненість, що їхня благородна праця не залишиться без уваги держави і вручила Валерію Юрченку Грамоту ЦК профспілки працівників охорони здоров'я.
Делегати конференції одноголосно обрали головою обласної організації Товариства Валерія Юрченка. Вітаємо!
Прес-центр ФПО

 

СПРАВЕДЛИВІСТЬ ПЕРЕМОГЛА!

СПРАВЕДЛИВІСТЬ ПЕРЕМОГЛА!
На позачерговому засіданні 21 липня ц.р. Верховної Ради України було розглянуто у другому читанні проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України стосовно стабілізації функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування» (реєстр № 2275), який так старанно проштовхувався головою профільного парламентського комітету, народним депутатом України від політичної партії «Слуга народу» Галиною Третьяковою та іншими, з метою встановлення монопольного управління державою Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування, що ставило під загрозу належне функціонування системи соціального страхування, гарантоване ст. 46 Конституції України.
Завдяки активній позиції народних депутатів України – Наталії Королевської, Вадима Івченка та Михайла Цимбалюка – вдалося переконати значну кількість парламентарів не голосувати за законопроект № 2275, який руйнує систему загальнообов'язкового державного соціального страхування. Законопроект не набрав голосів народних депутатів України ні за ухвалення в цілому, ні за відправлення його на доопрацювання, відтак законопроект є відхиленим.
Федерація профспілок України висловлює щиру вдячність народним депутатам України, які разом із профспілками захищають права застрахованих осіб!

Детальніше...