Архів новин
2020
Лютий
ПнВтСрЧтПтСбНд
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291

Погляд на виставку майбутніх архітекторів

 
DSC04186 - копия 9e619В обласній бібліотеці ім. Чижевського відкрито виставку-огляд робіт архітекторів України «Кращий проект року». Конкурс проходить із 2003 року за ініціативи Національної спілки архітекторів. Виставку представила голова обласної організації Національної спілки архітекторів Людмила Харламова.
У перший день виставка зібрала чимало відвідувачів, які люблять помилуватися полотнами зрілих архітекторів, уже реалізованими проектами і майбутніми начерками. А ось студенти Кіровоградського будівельного коледжу прийшли на виставку не як звичайні глядачі – вони її споглядали з точки зору майже професіоналів, кожну роботу звіряли із своїми знаннями, баченням майбутнього об'єкту на папері і мріями.DSC04189 - копия 1e3a1
-Бібліотека ім. Чижевського – це своєрідна мистецька мека, особливо для студентів-архітекторів, - сказала заступник директора будівельного коледжу Інна Чернишова. – Справа в тому, що ми не лише приходимо на огляди-виставки відомих авторів, які уже внесли свій вклад у розвиток архітектури України, а й із навчальною метою. Ми тут і виставляємо роботи студентів – це для них досить престижно, і вчимося на тих полотнах, які презентує заклад. Долучитися до виставки, подивитися довершені роботи, щось гарне, незвичне – це завжди корисно для студентів. І разом з тим вони мають змогу спільно із викладачами деталізувати подані проекти чи знімки готових об'єктів і щось запозичити для себе. Студентство – це та категорія, яка тільки навчається і вбирає в себе усе найкраще від досвідчених митців. Наше відділення архітектури – молоде, цього року будемо відзначати його 10-річчя, але уже маємо випускників, які закінчили після коледжу й вищі навчальні заклади за своєю спеціальністю і навіть відкрили власні архітектурні майстерні. Часу минуло мало, тому видатних проектів ми ще не маємо, але студентів-архітекторів, які, наприклад, брали участь у конкурсі з проектування площі біля театру ім. Кропивницького, уже відзначили: вони посіли тоді 5-е місце. Як для архітекторів-початківців – це вагомий результат. Сподіваємося, що з часом у рядочку відомих архітекторів будуть імена і наших випускників.DSC04192 - копия 5ceda
Своїми враженнями від побаченого поділилися студенти. Ірена Голофаєва: «Для нас ця виставка є гарною нагодою подивитися багато цікавого, знайти нові ідеї, які зможемо втілити у своїх курсових проектах і у майбутньому зробити щось корисне для нашого міста». Тетяна Шмига: «Мрію після закінчення коледжу продовжити навчання у виші, тому перегляд виставки для мене дуже важливий. Тут багато прикладів архітектурних робіт, побачила багато об'єктів, яких ніколи раніше не зустрічала. Для мене – це досвід для майбутнього проектування». Максим Фіркало: «Я уже закінчую навчання в коледжі, вважаю, що готовий до самостійної роботи. З радістю переглянув проекти відомих архітекторів – це для мене добрий приклад для майбутньої професії. Я уже виділив для себе проект – храму, він незвичний і яскравий».
Григорій Святун,
голова обкому профспілки працівників
будівництва і промбудматеріалів.

 

Відзнака – заслужена

Відзнака – заслужена
Нещодавно голову Соколівської об'єднаної територіальної громади Інну Завірюху нагородження відзнакою Центрального Комітету профспілки працівників державних установ України «За соціальний діалог». Таке рішення, враховуючи активну співпрацю обкому профспілки з ОТГ, прийняла президія обкому профспілки працівників держустанов.IMG-bde801560e7530b22fcebc483b0a8926-V 1 bf32f
За словами голови обкому профспілки Віктора Федотова, обласна організація тривалий час тісно співпрацює із Соколівською ОТГ, конкретніше, з первинною профспілковою організацією. «Для досвіду нам цікаво, як розвивається діяльність галузевих профспілок у громаді. Тому на президії ми розглянули це питання. Щоб рухатися уперед, намітили конкретні напрямки в роботі, а саме, спрямовані на збільшення профспілкового членства (у нас воно збільшилося на 25 відсотків), на забезпечення участі профспілкових організацій у розробці та реалізації програм економічного і соціального розвитку громад, на захист трудових та економічних прав спілчан через колективні договори. Досягти наміченого можна, тільки співпрацюючи з керівником ОТГ. Хочеться відзначити активну участь у всіх процесах голови ОТГ Інни Завірюхи. Вона не говорить гарних слів про співпрацю з профспілками, а виконує конкретні справи і має добрі результати. Інна Григорівна відповідально ставиться до укладання колективного договору з профорганізацією та до його виконання. Показники діяльності громади – одні з кращих в області. Це доповнюється великою кількістю виграних міжнародних грантів, як приклад, у сфері модернізації адміністративних послуг. Приємно, що у тих показниках є внесок і профкому».

 

Соціальний профспілковий квиток – вимога часу

Соціальний профспілковий квиток – вимога часу
Зовсім недавно з'явився соціальний профспілковий квиток. Одним із перших на Кіровоградщині його отримав голова обкому профспілки працівників держустанов Віктор Федотов. У чому переваги такого квитка, розповідає Віктор Федотов:DSC04117 ab3f8
Час вимагає пошуку нових форм і методів профспілкової роботи. Мотивація профспілкового членства висувається на перший план логікою розвитку спілчанського руху. Проблеми мотивації, організаційного і фінансового стану профспілок тісно взаємопов'язані. Слабкі профспілки нездатні виконувати захисні функції, надавати своїм членам профспілки адресні переваги. Сьогодні широко прижилася практика вирішення мотиваційних проблем за допомогою надання матеріальних послуг і забезпечення різних пільг для членів профспілки. Займаються цим як обком профспілки, так і райкоми, міськкоми й первинні профорганізації. Останнє опитування показало, що профкоми готові витрачати на матеріальну допомогу членам профспілки близько 80 відсотків профспілкових коштів із 70 відсотків, які залишаються у первинках. Так, обком профспілки у І півріччі 2018 року надав 69 тис. грн. матеріальної допомоги. У 2017 році цей показник був – понад 120 тис. грн. Це добре, що є така допомога, але не можна перетворювати профкоми на так звані «чорні каси».
Сьогодні з'явилася нова форма мотивації профчленства – соціальний профспілковий квиток. І це не тільки мотивація, а й широкий спектр надання послуг спілчанам. Проект квитка нового зразка розроблявся кілька років і максимально врахував досвід провідних європейських профспілок. Соціальний квиток надає його власникам чимало суттєвих преференцій та переваг. Зокрема, це щоденне заощадження коштів завдяки можливості придбання товарів і послуг зі знижкою в рамках дисконтної програми. Вона буде діяти серед партнерів Центру в мережі магазинів продуктів харчування, техніки, будматеріалів, ресторанах, аптеках, спортклубах, нотаріатах та адвокатурах, серед перевізників, станцій техобслуговування і АЗС, в автосалонах, страхових компаніях, навчальних курсах і школах.
За допомогою професійних юристів, які працюють у програмі «Адвокат-24» та «Допомога в дорозі» власник квитка почуватиметься захищеним, причому, як удома, так і під час далеких поїздок. Що стосується правової підтримки, то буде гарантовано безоплатний виїзд адвоката на місце події в разі реальної загрози життю, здоров'ю, свободі, майну члена профспілки або членів його сім'ї.
Багатьох зацікавить і послуга «Лікар онлайн», що дає можливість отримання по гарячій лінії безплатної консультації лікаря-терапевта. Акцентовано увагу на запровадженні програм медичного соціального страхування, зокрема страхового відшкодування на амбулаторно-поліклінічну допомогу, денний стаціонар, малі хірургічні операції, невідкладну стоматологічну допомогу, пологи.
Захищеність спілчан та розширення спектру послуг відтепер залежить від оперативності роботи профспілкових лідерів усіх рівнів, інформування членів профспілок.
Найближчим часом Центр соціальних послуг планує запровадити соціальний профквиток із можливостями платіжної картки. Квиток підтверджує право на отримання усіх послуг, передбачених договором між Центром соціальних послуг та профспілковою організацією.

 

Хоровий колектив «Душа співає» - найкращий

Хоровий колектив «Душа співає» - найкращий
Наприкінці минулого року у Петрівському районному Будинку культури відбувся ІІ відкритий міжрайонний фестиваль хорового мистецтва «Битва хорів». Слід зазначити, що ці заходи проходять за підтримки та сприяння голови Петрівської райдержадміністрації Сергія Завалія, голови Петрівської районної ради Тамари Сакари та першого заступника голови РДА Тетяни Панети.
Фестиваль засвідчив, що Петрівщину населяють не тільки працьовиті, а й неймовірно талановиті люди, які люблять українську народну пісню, шанують традиції пращурів. Саме через пісню люди висловлювали власні почуття та розповідали про своє буття. Адже українська народна пісня настільки багатогранна, що знайдеться мотив і слово до кожної миті життя. Минає час, проте і сьогодні українська народна пісня лунає у кожному куточку країни. Петрівський район – не виняток. Фестиваль, який зібрав найкращі голоси, ще раз підтверджує відданість народній пісні, бажання продовжувати їй життя.
Учасників фестивалю своїм виступом привітав переможець попередньої «Битви хорів», аматорський хоровий колектив «Душа співає» Петрівської РДА та Петрівської районної ради. Склад хорового колективу досить серйозний. Учасниками співочого колективу стали навіть голова районної ради Тамара Сакара та перший заступник голови РДА Тетяна Панета. А це свідчить про те, що керівництво району не може стояти осторонь, коли лунає українська пісня та коли душа співає, й доклало чимало зусиль для перемоги у минулому році.
Аматорський хоровий колектив «Душа співає» Петрівської РДА та Петрівської райради.

 

Як житиме Кіровоградщина у 2019 році?

Як житиме Кіровоградщина у 2019 році?DSC04167 - копия aab16
Це питання обговорювали соціальні партнери на засіданні обласної тристоронньої соціально-економічної ради. Підбила підсумки минулого року і презентувала Програму економічного та соціального розвитку області на 2019 рік заступник директора економічного розвитку і торгівлі ОДА Світлана Соломаха.
У 2018 році в області продовжено реформу децентралізації влади – утворено 20 ОТГ, діють 25 центрів надання адміністративних послуг. Відбулося розширення джерел наповнення місцевих бюджетів, введення нових трансфертів, тобто у них з'явилися більші можливості для фінансування видатків розвитку та виконання власних повноважень. Торік середня зарплата зросла на 24,6 відсотка і склала 7001 грн.DSC04163 - копия 7e327
Упровадження освітньої реформи розширює доступність до якісної освіти. В області створено 69 опорних шкіл. За цим показником Кіровоградщина посідає І місце в Україні. За результатами моніторингу за рівнем охоплення позашкільною освітою школярів область – у десятці лідерів. Значні зусилля спрямовано для стабілізації демографічної ситуації – для цього продовжується впровадження реформа з поліпшення надання медичних послуг у лікувальних закладах. В області діють 3 госпітальні округи, розпочато будівництво 18 сільських амбулаторій та придбання медичного транспорту. Вживаються заходи щодо закріплення медичних кадрів.
В агропромисловому комплексі здійснювалася реалізація 75 інвестиційних проектів та заходів на 1,1 млрд. грн., у промисловості 72 проектів (створено майже 1000 нових робочих місць). Забезпечено впровадження енергоефективних технологій, введення нових потужностей у сфері енергозбереження, затверджена обласна комплексна програма з розвитку автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху.
Світлана Соломаха назвала головну мету Програми економічного та соціального розвитку області на 2019 рік – підвищення якості життя та добробуту населення на основі проведення реформ у різних галузях і сферах діяльності. Завдяки зростанню розміру середньомісячної зарплати її питома вага в доходах за останні три роки зросла до 35,6 відсотка. У 2019 році передбачено рівень зарплати – 8383 грн. Виконання завдань та досягнення мети Програми буде забезпечено шляхом укладання та реалізації угод про співпрацю, об'єднання зусиль влади, громадських організацій, роботодавців та інших заходів.
Оскільки для профспілок надважливим є завдання захисту прав працівників на гідний рівень зарплати, задоволення їхніх потреб вище за державні соціальні стандарти, заступник голови ФПО Оксана Терлецька, обговорюючи Програму, зупинилася на основних її завданнях та заходах щодо забезпечення зростання доходів населення та зарплати. Ці дві складові тісно пов'язані і не можуть здійснюватись окремо одна від одної. «Якщо не буде приділено цій проблемі належної уваги, то не відбудеться й зростання економіки області. Запланований на наступний рік ріст зарплати на 116,3 відсотка фактично залишає її розмір таким, який склався у поточному році. Як був у 1,9 рази вище мінімальної зарплати, так і залишився. А якщо врахувати, що розмір мінімальної зарплати наступного року менше фактичного прожиткового мінімуму, то запланована зарплата буде навіть нижчою, ніж цьому році. Вважаємо: нам треба буде повернутися до цього показника, принаймні при укладанні нової Територіальної угоди. Покладаємось на підписаний Меморандум між Федерацією профспілок України і Федерацією роботодавців України за яким сторони визначили, що низький рівень зарплат, є основною причиною високого рівня трудової міграції з країни, відтоку висококваліфікованих робітничих кадрів за кордон. Одним із завдань щодо підвищення рівня зарплати визначено в меморандумі збільшення її частки у собівартості виробленої продукції з метою наближення її до європейських стандартів».DSC04162 - копия 5f82a
На думку Оксани Терлецької, більш дієвим повинен бути як державний, так і громадський контроль за своєчасною і не нижчою за визначений законодавством розмір оплати праці, дотримання умов колективних договорів, Генеральної, регіональної та галузевих угод у частині оплати праці, недопущення необґрунтованого зменшення зарплати з урахуванням доплат і надбавок. Останнє дуже важливе для бюджетників. «Ми завжди підкреслюємо, що в області низька зарплата, бо велика питома вага бюджетної сфери. У той же час маємо масу прикладів невиплати педагогам, медикам, працівникам культури, законодавчо встановлених премій, доплат і надбавок. Уже не один рік говоримо про запровадження місцевих програм матеріальних стимулів для медпрацівників у селах, але поки що це поодинокі випадки. А тим часом, ми уже перші в України по неукомлектації лікарями».
На засіданні також обговорювалися питання зайнятості зареєстрованих безробітних. Як зазначив заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян, ситуація у сфері зайнятості населення має тенденцію до поліпшення. Рівень безробіття населення працездатного віку складає 12,3 відсотка, навантаження на одне вільне місце – 3 особи. Серед пріоритетних напрямків у цій сфері – сприяння зростанню рівня зайнятості, підвищенню конкурентоспроможності робочої сили на ринку праці та стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць. Збереження і розвиток трудового потенціалу, легалізація неформальної зайнятості.DSC04170 - копия 58d07
Певний вклад до результату у сфері зайнятості внесли і профспілкові організації області. Як підкреслила Оксана Терлецька, перш за все завдяки спротиву масовим звільненням, через вимоги дотримання норм колективних договорів, галузевих угод. «До речі, левова частка з них містить конкретні зобов'язання щодо обмеження масових звільнень. До прикладу, міжгалузева угода в сферах машинобудування, металообробки містять таку норму: «Не допускати на підприємствах звільнень працюючих за ініціативою роботодавця більше 4 відсотків чисельності працівників протягом календарного року. Якщо на підприємстві виникає обґрунтована необхідність скоротити більше 4 відсотків працівників, рішення про це приймається роботодавцем спільно з профкомом після погодження з центральним виборним органом профспілки на підставі представленого роботодавцем подання. І треба сказати, цією нормою профспілки користуються часто. Торік роботодавцями було подано інформацію про заплановане вивільнення майже 5 тисяч чоловік, це менше ніж за аналогічний період минулого року, але все ж для області це немало».
Заступник голови ФПО нагадала соціальним партнерам про домовленість через Територіальну угоду вживати заходи щодо недопущення необґрунтованого масового вивільнення працівників, сприяти включенню до колективних договорів заходів щодо створення та збереження робочих місць. Це дуже важливо саме зараз, коли розпочинається колдоговірна кампанія 2019 року.
Профспілкова сторона запропонувала поновити роботу обласного координаційного комітету зайнятості, де б сторони соціального діалогу могли обговорювати проблеми зайнятості, заходи запобігання розвитку безробіття, хід виконання обласної програми зайнятості на 2018-2020 року, яку розробляли спільно. З урахування реалій сьогодення необхідно сконцентрувати зусилля сторін соціального діалогу на збереженні робітничих кадрів, мотивації легальної зайнятості.
Прес-центр ФПО

 

Шановні колеги, шановні спілчани!

Шановні колеги, шановні спілчани!

Щиро вітаю Вас з Новорічними та Різдвяними святами!
Ці свята завжди викликають особливі відчуття, вселяють нові надії. Тож нехай разом із новорічними передзвонами і колядками Ваші серця наповняться любов'ю, радістю і щастям, а чудові зимові свята стануть початком вдалого року, багатого на добрі справи і творчі здобутки!
У цей складний для країни час бажаю Вам витримки і порозуміння, мудрості і виваженості! Вірю, що новий рік примножить Ваші статки, наповниться щасливими подіями, подарує родинне тепло та злагоду, шану і любов рідних та близьких! Бережіть себе та своїх рідних!
З повагою
Голова ФПО Максим Баланенко

 

Подарували частинку добра і тепла

Подарували частинку добра і теплаDSC04183 - копия 48487
За ініціативою Молодіжної ради Федерації профспілок області за підтримки членських організацій та волонтера Наталії Селецької у гематологічному відділенні обласної дитячої лікарні відбулася благодійна акція «Добро починається з тебе», присвячена дню Святого Миколая та Новорічним святам.
Члени Молодіжної ради та членські організації ФПО зібрали іграшки, закупили конструктори, ігри, розмальовки, канцтовари, солодощі, фрукти...DSC04180 - копия 93b65
Та не лише подарунками гості здивували пацієнтів відділення – вони підготували цікаву вітальну програму. Відкрили її заступник голови ФПО Оксана Терлецька, голова Молодіжної ради Олена Пирогова та її заступник Олексій Коваленко.
У програмі благодійної акції також був майстер-клас із виготовлення вітальної листівки, який провела керівник гуртків НВК №19 Лілія Бордюгова. Це треба було бачити, з яким натхненням діти створювали листівки, фантазували над їх оформленням, придумували своїм рідним і близьким щирі вітальні слова. У цих Новорічних посланнях писали і свої найпотаємніші мрії та побажання, найбільше з них було – пошвидше вилікуватися. Слід зазначити, що у цьому особливому відділенні проходять лікування мужні, терплячі і добрі діти, які живуть з вірою і надією у все найкраще. А дякуючи медичному персоналу, волонтерам, багатьом добрим людям, усе так і буде. До речі, за ініціативи Наталії Селецької у маніпуляційному кабінеті встановили коробочку хоробрості, яку постійно поповнюють подарунками. А призначаються вони для пацієнтів, які мужньо проходять процедури. Діти й справді вірять, що ця чарівна коробочка полегшує біль, тому без побоювання відвідують кабінет і як винагороду отримують подарунок.DSC04175 - копия ef692
Зацікавила хлопчиків та дівчаток ф гра «Знайомство», яку провела член Молодіжної ради, соціальний психолог Катерина Таран, під час якої її учасники, а це були і дорослі, і діти, не тільки знайомилися, а й представляли себе і визначали свої якості.
Хочеться висловити велику вдячність членам Молодіжної ради, які відгукнулися на заклик і взяли участь у благородній місії, зокрема Олені Пироговій, Олексію Коваленку, Катерині Таран, Лілії Бордюговій, Ганні Полудень і, звісно, волонтеру Наталії Селецькій, яка своєю працею пробуджує у людей почуття доброти і співчуття.
Марія Іванова

 

Результати співпраці очевидні

Результати співпраці очевидніDSC04124 - копия b0687
Традиційно обком профспілки працівників освіти і науки України передноворічний пленум присвятив підсумкам виконання Угоди про співпрацю між обкомом профспілки та управлінням освіти і науки, молоді та спорту за 2018 рік та визначив напрямки подальшої спільної праці.DSC04127 - копия 7ee05 Як зазначив в. о. голови обкому профспілки Сергій Петров, успіх колдоговірної роботи залежить від багатьох чинників, в першу чергу від законодавчої бази, яка регламентує дії сторін щодо їх ефективного запровадження. Рівень зарплати значно нижчий порівняно з 2013-14 роками, не кажучи вже про порівняння її з європейськими країнами. DSC04130 - копия bb762Впливає на ці негаразди і ріст комунальних платежів та цін на товари першої необхідності.
Закон про Державний бюджет на 2019 рік практично прийнято без погодження із спільним представницьким органом профспілок і не враховано жодну пропозицію освітянської профспілки. Незважаючи на масові акції протесту у жовтні 2018 року, вимоги теж не були враховані. У першу чергу профспілки, у т. ч. й освітяни, домагалися підвищення прожиткового мінімуму, який з 1 січня 2019 року зросте аж на 159 грн, та мінімальної зарплати, яка зросте на 450 грн. Цей рівень мінімальних соціальних гарантій не відповідає фактичним розмірам, які визнало Мінсоцполітики. За розрахунками фахівців ФПУ прожитковий мінімум повинен бути 5167 грн, а мінімальна зарплата – 7750 грн.DSC04126 - копия f370a
Невтішні у Держбюджеті й видатки на освіту – 6,13 відсотка від ВВП проти 7,71 відсотка у 2018 році, що засвідчує негативну динаміку. ЗУ «Про освіту» свідчить – не менше 7 відсотків. Обсяг освітньої субвенції з Держбюджету збільшено на 15 відсотків і включено сюди поділ класів на групи, роботу інклюзивних центрів. Певний ріст є, але за профспілковими підрахунками цього недостатньо. Не включено у Держбюджет наближення рівня зарплати, передбаченого ст. 61 (поетапний ріст до 2023 року цих показників). Більше того, ця стаття передбачає мінімальний розмір І тарифного розряду – три мінімальні зарплати, а у Прикінцевих положеннях Закону, де прописано – 4 прожиткових мінімуми. Такий парадокс ніхто пояснити не може. Із ЗМІ стало відомо, що є рекомендації Світового банку – «заморозити» ст. 61 і передбачити подальше скорочення працівників галузі.
Передбачена у Держбюджеті додаткова дотація до обласних бюджетів – по Україні це 14,9 млрд. грн., а потреба – 35 мільярдів. Недостатньо передбачено коштів на фінансування вишів 3-4 рівнів акредитації та профтехосвіти. Потребує додаткових видатків і стипендіальний фонд з метою розширення кола стипендіатів до двох третин. Це лише частина проблем, які потрібно буде вирішувати із соціальними партнерами у 2019 році.

Детальніше...

 

Міністерство соцполітики України – ФПО

Міністерство соцполітики України – ФПО
На виконання доручень Прем'єр-міністра України В. Гройсмана, секретаріату КМУ, апарату Верховної Ради України Мінсоцполітики спільно з іншими міністерствами розглянуло звернення Голови ФПО Максима Баланенка щодо рішення зборів профактиву Кіровоградської області та повідомляє наступне.
Щодо встановлення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2019 року – 5167 грн, з 1 липня – 5335 грн, з 1 грудня – 5503 грн, мінімального рівня оплати праці не нижче 7700 грн.
Підвищення розмірів державних соціальних стандартів та гарантій безпосередньо залежить від фінансово-економічної ситуації в країні. Рішення щодо підвищення прожиткового мінімуму приймається відповідно до вимог бюджетного законодавства. Зростання розміру прожиткового мінімуму без урахування фінансово-економічної ситуації в країні призведе до неможливості забезпечити своєчасним фінансуванням у повному обсязі видатків на пенсії, соціальні допомоги та ін. Позитивна динаміка економічного зростання дозволить у подальшому спрямовувати більші ресурси для підвищення рівня соціальних стандартів та гарантій, зарплати, пенсій, соціальної допомоги. У цілому за рік підвищення прожиткового мінімуму та розмірів державних соціальних гарантій склало 9 відсотків.
Щодо приведення розриву між розміром зарплати керівників державних підприємств та установ і мінімальної зарплати в Україні до рівня країн Західної Європи.
З метою пошуку шляхів вирішення проблеми надмірної диференціації в оплаті праці під час переговорів з укладення Генеральної угоди на новий строк Мінсоцполітики запропонувало зафіксувати домовленості Сторін щодо забезпечення справедливої диференціації оплати праці та розподілу доходів від господарської діяльності шляхом визначення в колективних договорах і угодах системи оплати праці з урахуванням того, щоб співвідношення розміру найвищої до середньої зарплати у одного роботодавця не перевищувало 15-ти, а частка основної зарплати складала не менше 60 відсотків. Опрацьовується питання щодо внесення змін до постанови КМУ від 19. 05. 99 р. №859 «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності та обєднань державних підприємств».
Щодо забезпечення дієвих заходів, спрямованих на подолання детінізації відносин у сфері зайнятості населення.
КМУ прийнято розпорядження №649, яким надано доручення центральним органам виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування провести комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення. Так, посадовими особами центральних та місцевих органів виконавчої влади проводиться інформаційно- роз'яснювальна кампанія шляхом участі у нарадах, семінарах, інших публічних заходах.
Щодо питання запровадження мораторію на підвищення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги.
Державні регульовані ціни/тарифи повинні бути економічно обґрунтованими. Встановлення їх у розмірі, нижчому від їх економічно обґрунтованого розміру, без визначення джерел відшкодування, за рахунок коштів відповідних бюджетів не допускається і може бути оскаржено в судовому порядку. У той же час запроваджуються механізми компенсацій малозабезпеченим верствам населення.
Щодо призначення житлової субсидії.
Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення в умовах підвищення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги залишається програма житлових субсидій, яка гарантує малозабезпеченим громадянам стабільність витрат на оплату цих послуг незалежно від зміни їх вартості.
Щодо майна загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР.
Профспілки і їх об'єднання можуть мати у власності кошти та інше майно, необхідне для здійснення їх статутної діяльності. Позбавлення профспілок права власності, а також права володіння та користування майном, переданим їм у господарське відання, може мати місце лише за рішенням суду.
Щодо стратегії розвитку промисловості.
Мінекономрозвитку розроблено Стратегію розвитку промисловості за участі низки вітчизняних і міжнародних експертів. Наразі відповідний проект акту КМУ проходить регламентні процедури для можливості внесення на розгляд Уряду. У проекті Стратегії зазначається, що основні зусилля з її реалізації будуть зосереджені на розвитку виробництва середньо- та високотехнологічної інноваційної продукції з високою доданою вартістю, що забезпечить загальне посилення конкурентоспроможності вітчизняної промислової продукції та підвищення рівня промислово-технологічної переробки. До Стратегії розробляється План заходів на 2019-2020 роки.
Щодо збільшення фінансування галузі охорони здоров'я у 2019 році.
За інформацією МОЗ видатки місцевих бюджетів на охорону здоров'я враховано у складі видатків МОЗ за бюджетною програмою «Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам», обсяг якої визначається на основі формульних розрахунків за єдиними підходами для усіх територій. З набранням чинності ЗУ «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», змінюється модель фінансування системи охорони здоров'я в Україні. У 2018 році на нову модель оплати медичних послуг за тарифами Національної служби здоров'я України (НСЗУ) перейшло 528 комунальних закладів первинної медичної допомоги. Медичні заклади, які почали працювати з НСЗУ, отримують оплату за медичні послуги, які більші, ніж за медичною субвенцією. МОЗ послідовно відстоює позицію збільшення фінансування на ті ланки медичної допомоги, які перейшли на нову модель оплати медичних послуг за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

 

Про пенсію потрібно дбати завчасно

Про пенсію потрібно дбати завчасноDSC04158 - копия 5742e
У рамках угоди про співпрацю між головним управлінням Пенсійного фонду в області та Федерацією профспілок області у ФПО відбувся семінар за участю Олени Пархоменко, начальника управління інформаційних систем головного управління Пенсійного фонду в області та Оксани Пухар, заступника начальника управління інформаційних систем, які презентували сучасні електронні сервіси.
Пенсійний фонд сьогодні володіє найпотужнішим реєстром в державі. Це реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. В реєстрі накопичена персоніфікована інформація, починаючи з 2000 року (за усіх найманих працівників, про суми їхньої зарплати, в розрізі помісячно і за кожен рік, про особливі умови праці які дають право на пільги у пенсійному забезпеченні, про усіх страхувальників-роботодавців, у яких працювала особо, і про періоди трудових відносин...). До реєстру застрахованих осіб надійшла інформація про усіх отримувачів пенсії, надходить інформація з усіх страхувальних фондів.
Пенсійний фонд на сьогодні реалізує можливість доступу кожної застрахованої особи, кожного пенсіонера до своєї персональної інформації, яка обліковується в реєстрі застрахованих осіб. Чому це важливо, особливо для майбутніх пенсіонерів? Усім відомо, що поетапно відбувається пенсійна реформа і принципи пенсійного забезпечення переведено на принципи пенсійного страхування. Тобто право на призначення пенсії і розмір виплати залежить від страхового стажу.
Загалом відбулося багато змін. Якщо у 2004 році мінімальний страховий стаж, необхідний для отримання особою права на призначення пенсії при досягненні пенсійного віку, складав 5 років, то у 2011 році цей стаж уже складав 15 років і з цього ж року почалося поетапне підвищення пенсійного віку для жінок. У жовтні 2017 року стартував черговий етап пенсійної системи, яким також запроваджено підвищення мінімального страхового стажу на 10 років, починаючи з 1 січня 2018 року. І щороку цей стаж буде підвищуватися на 1 рік до досягнення 35 років тривалості мінімального страхового стажу – у 2028 році необхідно буде мати при досягненні пенсійного віку 35 років. Тому украй важливо стежити за своїм страховим стажем і, звісно, працювати офіційно. У 2028 році немає вибору для людей, інакше, як працювати офіційно: 60 мінус 35 – це 25 років.
Пенсійний фонд виступає партнером для працюючих громадян у контролі за своїм набуттям страхового стажу. Як відомо, не всі роботодавці доброчесні, не всі працюють у правовому полі і виплачують зарплату офіційно. Все це відбивається і на сплаті страхових внесків, на зарахуванні стажу, тобто у людини будуть проблеми при виході на пенсію.
Оксана Пухар роз'яснила, правила користування веб-порталом електронних послуг Пенсійного фонду України, зареєструватися на якому може кожна особа.
Марія Іванова

 

«Добро починається з тебе»

DSC04111 - копия 2260d
Під такою назвою Молодіжна рада Федерації профспілок області проводить благодійну акцію, присвячену дню Святого Миколая та Новорічним святам.
Захід відбудеться 27 грудня 2018 року у гематологічному відділенні обласної дитячої лікарні.
Члени Молодіжної ради ФПО збирають іграшки. До переліку подарунків для дітей пропонуються: цукерки, фрукти, нескладні конструктори, книжки, розмальовки, канцтовари та інше.
У програмі благодійної акції: майстер-клас із виготовлення Янголів, вікторина, ділові ігри.
Одними з перших принесли подарунки для дітей члени Молодіжної ради, студенти комерційного коледжу. Велика їм дяка за це!
Прес-центр ФПО

Останнє оновлення (Середа, 19 грудня 2018, 07:23)

 

Шановні колеги! Шановні спілчани!


загружено 2d81dЩиро вітаю Вас і Ваших дітей із чудовим, обнадійливим святом –

Днем Святого Миколая!

Хай Миколай принесе у Ваші домівки
добробут, радості багато, розбудить приспані надії,
зернятко щастя хай посіє, зігріє гумором, любов'ю,
і принесе усім здоров'я!

Бажаю також кожному з Вас професійних удач і перемог, сил і витримки у благородних профспілкових справах!

З повагою
Голова ФПО                                        Максим Баланенко