Архів новин
2022
Січень
ПнВтСрЧтПтСбНд
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

ПРОФСПІЛКИ ВИХОДЯТЬ НА ПРОТЕСТ

ПРОФСПІЛКИ ВИХОДЯТЬ НА ПРОТЕСТ
Влада спільно з правоохоронними органами цілеспрямовано порушують конституційні та міжнародні норми щодо забезпечення захисту трудових й соціально-економічних прав працівників і профспілок.
Головною причиною таких дій є принципова позиція Федерації профспілок, яка повстала проти проведення антисоціальних реформ, наступу на права працівників і профспілок.
Влада, користуючись карантинними обмеженнями на масові зібрання та акції протесту, знову просуває цілу низку законопроектів, якими хоче змінити трудові норми, зробити їх ліберальними на користь роботодавців.
Не досягнувши зміни трудового законодавства через спротив людей влада вдалася до тиску на профспілки через правоохоронні органи, прокуратури і суди. Днями заарештовано окремі майнові об'єкти Федерації профспілок України. У ЗМІ почали тиражуватися різні неправдиві історії щодо профспілкової власності.
При тому, що правова позиція ФПУ в правовідносинах з державою щодо визнання права власності на майно профспілок є незмінною і підтверджено рішенням Європейського суду з прав людини від 09.10.2020.
Все це розцінюється як спроби залякування, переслідування професійних спілок за активну правозахисну роботу, організований спротив лібералізації трудового законодавства та ліквідації основних трудових і профспілкових прав громадян України.
Закликаємо всіх членів профспілок 2 і 3 грудня 2020 року прийти до Верховної Ради, щоб захистити свої конституційні права.
Акції розпочинаються о 10.00.
Прес-центр ФПУ

 

Заява

Заява
у зв'язку з черговим наступом влади
на права працівників та профспілок

У черговий раз провладна більшість, вдалася до порушення конституційних та міжнародних норм, що стосуються трудових і соціально-економічних прав працівників і діяльності профспілок.
Головна причина цього - принципова позиція Федерації профспілок України, яка повстала проти політики максимального зниження соціальних норм та мінімального контролю за їх додержанням, яка є «падінням на дно». В Україні намагаються запровадити найбільш огидні форми експлуатації праці робітників, які використовувалися в кінці ХІХ і на початку ХХ століття, та знищити профспілки.
Це порушує основоположні пакти ООН про права людини, Конвенції МОП, ратифіковані Україною, Угоду про асоціацію Україна - ЄС та торгівельну угоду між Україною і Канадою.
Ми розцінюємо ці спроби, як залякування та тиск на професійні спілки через активну правозахисну роботу, організований супротив лібералізації трудового законодавства та ліквідації основних трудових і профспілкових прав громадян України.
Влада в умовах карантину, яким обмежено проведення масових заходів, використовує правоохоронні органи, під надуманим приводом через суд наклала арешт на об'єкти власності Федерації профспілок України, в тому числі на Будинок профспілок у Києві, побудований у 1980 році на профспілкові внески.
Такі дії є неприйнятними у цивілізованому світі. В черговий раз, зловживаючи відсутністю законодавчого врегулювання питання правового статусу майна загальносоюзних організацій колишнього СРСР та профспілкових організацій, здійснюється тиск на профспілки, щоб дискредитувати їх в очах суспільства.
Правова позиція ФПУ щодо власності майна в правовідносинах з державою фактично визнана рішенням Європейського суду з прав людини.
Федерація профспілок України, її членські організації не допустять маніпуляцій з Трудовим кодексом України, Законом про профспілки до яких знову намагаються внести дискримінаційні трудові і антипрофспілкові норми.
Ми маємо від сьогодні розпочати мобілізацію наших рядів. Не можна допустити, щоб влада знущалася над сторічними завоюваннями українських профспілок, одночасно декларуючи, що вона відкрита до соціального діалогу і ставить своєю головною метою покращення життя усього українського народу.
За знищенням ФПУ – обов'язково впровадять рабську працю для народу України!

 

НАСТУП ВЛАДИ НА ПРАВА ПРАЦІВНИКІВ І ПРОФСПІЛОК

НАСТУП ВЛАДИ НА ПРАВА ПРАЦІВНИКІВ І ПРОФСПІЛОК
ФПУ прийняла постанова «Про протидію Федерації профспілок
України черговому наступу влади на права працівників та профспілок». Чим вона викликана? Останнім часом політична більшість діючої влади синхронно з правоохоронними органами цілеспрямовано здійснюють політику порушення конституційних та міжнародних норм щодо захисту трудових і соціально-економічних прав працівників і діяльності профспілок.ФПУ картинка 331a8
Головною причиною таких дій є принципова позиція Федерації профспілок України, яка повстала проти проведення антисоціальних реформ, урізання державних соціальних норм і гарантій, просування політики дешевої праці та руйнування системи соціального захисту в угоду вітчизняному бізнесу і транснаціонального капіталу.
Активне солідарне протистояння профспілок впродовж року зупинило просування законопроєктів про лібералізацію трудового законодавства та профспілки. Однак у листопаді 2020 року влада, користуючись карантинними обмеженнями на масові акції протесту, знову просуває цілу низку законопроєктів, якими намагається імплементувати у Кодексі законів про працю України славнозвісні ліберальні норми, які дискримінують права працівників та профспілок. Окрім зазначених цілей у законопроєкті про профспілки (№2681) лобіюється націоналізація власності профспілок, набутої на законних правах.
Не досягнувши мети шляхом прийняття відповідних законів, влада вдалася до інструментів реалізації своїх задумів через правоохоронні органи, прокуратуру і суди. Як факт підтвердження цих дій стало прийняття Печерським районним судом міста Києва 3 листопада 2020 року клопотання виконувача обов'язків прокурора першого відділу організації процесуального керівництва та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами центрального апарату Національної поліції України Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю, Офісу Генерального прокурора Манжилея М.В. і накладення арешту на майно Федерації профспілок України, ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», ПрАТ «Укрпрофтур» та Київської міської ради профспілок в рамках кримінального провадження №12020000000000878.

Детальніше...

 

ЧИ БУДУТЬ ЗАБЕЗПЕЧЕНІ ПЕНСІЙНІ ПРАВА?

ЧИ БУДУТЬ ЗАБЕЗПЕЧЕНІ ПЕНСІЙНІ ПРАВА?про пенсію a2ba9
З початку 2021 року набувають чинності зміни до законодавства, згідно з якими роботодавці подаватимуть звітність про сплату єдиного внеску раз на квартал, замість щомісячної.
Такі зміни можуть призвести до порушення прав застрахованих осіб на своєчасне та в повному розмірі призначення та перерахунок пенсій з урахуванням наявного страхового стажу та заробітку.
Незважаючи на те, що єдиний внесок нараховуватиметься та сплачуватиметься, як і раніше, щомісячно, проте відомості про його сплату надходитимуть до системи персоніфікованого обліку, на підставі даних якої обчислюються пенсії, лише протягом двох-трьох місяців поспіль. Відсутність повної інформації про сплату єдиного внеску на момент звернення за призначенням чи перерахунком пенсії призведе до штучного заниження розміру пенсії, на який має права особа, а також до відтермінування проведення перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам.
Для врегулювання зазначеного питання ФПУ звернулася до Мінсоцполітики та Пенсійного фонду України.

 

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ

1578293557 photofacefun com 1543934966

Шановні громадяни!

З метою запобігання можливого поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом та на виконання заходів ефективної протидії поширення коронавірусної інфекції особистий прийом громадян керівництвом та фахівцями апарату Федерації профспілок Кіровоградської області  тимчасово припинено.

Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» пропонуємо Ваші звернення подавати шляхом направлення поштою або надсилання електронним зв’язком за допомогою мережі Інтернет.

Юридичні консультації можна одержати шляхом звернення  за телефонами: (0522) 24-38-39, 24-59-31 та  050-457-01-51.

Просимо використовувати вказані способи подання звернення.

Поштова адреса ФПО: вул. Преображенська,4,  м. Кропивницький, 25006

Адреса для електронного звернення: fpo_krop@ukr.

                                                                                                                                Адміністрація Федерації профспілок області.           

 

КАТЕГОРИЧНО ПРОТИ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФУ

КАТЕГОРИЧНО ПРОТИ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФУimages 1 5b81c
Федерація професійних спілок Кіровоградської області, розглянувши наданий ВАТ "Кіровоградгаз" проєкт тарифу (підвищеного у 2,7 раза) на послуги розподілу природного газу на 2021 рік, визнала його таким, що не може бути затвердженим через відсутність достатніх економічних підстав, та звернулася з цього приводу до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Зважаючи на це, ФПО запропонувала товариству переглянути розмір окремих елементів витрат з метою недопущення росту тарифу (додаток до протоколу результатів відкритого обговорення проєкту структури на послуги розподілу природного газу ВАТ "Кіровоградгаз" на 2021 рік від 13.11.2020 рік).images 50dce
ВАТ "Кіровоградгаз" вказані пропозиції ФПО, не врахувало і залишило свої розрахункт без змін.
Зважаючи на надскладний стан в економіці області і держави, спад виробництва, стрімкий ріст безробіття, спад рівня заробітної плати, пропонуємо при затвердженні тарифу врахувати позицію ФПО щодо недопущення його росту та запезпечити баланс інтересів споживачів і суб'єкта господарювання, як то передбачає ЗУ "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг".
Максим БАЛАНЕНКО,
Голова ФПО

 

Право на своєчасне отримання зарплати

Федерація профспілок України, як найчисельніша громадська організація, що представляє та захищає соціально-трудові інтереси найманих працівників, звернулась листом до Президента України Володимира Зеленського як Глави держави та гаранта додержання Конституції України, прав і свобод громадянин з приводу забезпечення конституційного права працівників на своєчасне отримання зарплати.
У порушення гарантій і норм Конституції України, міжнародного й національного законодавства протягом усіх років незалежності в Україні не вирішується питання забезпечення своєчасного отримання працівниками заробітної плати та ліквідації заборгованості з її виплати, обсяг якої продовжує невпинно зростати.images 1 9b863
На виконання постанови Президії ФПУ від 04.11.2020 № П-27-9 «Про дії ФПУ, її членських організацій щодо вирішення проблеми заборгованості з виплати заробітної плати» ФПУ звертається до Глави держави з проханням сприяти вирішенню проблеми заборгованості з виплати заробітної плати та прийняти рішення, зокрема, щодо:
- внесення до Верховної Ради України та визначення як невідкладної законодавчої ініціативи стосовно ратифікації частини ІІІ Конвенції МОП № 173 про захист вимог працівників у випадку неплатоспроможності роботодавця;
- надання доручення Раді національної безпеки і оборони України розглянути на своєму засіданні проблему заборгованості з виплати заробітної плати з метою упередження виникнення кризової ситуації, що загрожуватиме національній безпеці України;
- надання доручення Кабінету Міністрів України стосовно розробки законодавчих пропозицій щодо посилення економічного захисту працівника, утворення гарантійної установи для захисту грошових вимог працівників у випадку неплатоспроможності роботодавця та визнання заробітної плати позачерговим пріоритетним платежем порівняно з іншими зобов'язаннями роботодавця, зокрема за кредитами, перед Пенсійним фондом та фондами соціального страхування.

 

Присвячено Дню Гідності та свободи

Детальніше...

 

Тарифні хитрощі газовиків

Тарифні хитрощі газовиків

Те, що йдуть розмови про тариф на газ - майже 11 грн. за куб, схоже, не безпідставні. Підтвердженням цьому стало відкрите обговорення проекту тарифу на послуги розподілу природного газу на 2021 рік ВАТ «Кіровоградгаз», в якому взяла участь Федерація профспілок області.
Очевидно, наслідуючи приклад постачальників газу, які щомісячно підвищують тарифи на газ, товариство і собі планує підвищити діючу ціну послуги майже утричі. Якщо раніше, у 2017 році, ціна газу з ПДВ була 6 грн. 88 коп і в її складі розподіл складав 62 коп, то тепер прогнозована ціна - 7 грн. 50 коп, і вже окремо тариф на розподіл - 2 грн. 87 коп, тобто у сумі майже 11 грн.
Нічого сказати: красиво обдурили українців, та ще й у такий тяжкий час. В сьогоднішніх умовах – це шок.
Поки що це тільки проект тарифу на розподіл газу. Звісно, обласне об'єднання профспілок категорично проти такого різкого тарифного стрибка і має намір звертатися до вищих органів влади з метою його недопущення.
Нас заколисували, відокремлюючи тариф за розподіл газу від ціни на газ, що це будуть буквально копійки. Відразу так і було, а насправді йде до того, що розподіл газу буде дорожче за сам газ. Хто із споживачів витримає цей тягар? Людей підкошують пандемія, безробіття, економічна нестабільність...

 

ПЕРЕДПЛАЧУЙТЕ ГАЗЕТУ "ПРОФСПІЛКОВІ ВІСТІ"!!!

ПЕРЕДПЛАЧУЙТЕ ГАЗЕТУ "ПРОФСПІЛКОВІ ВІСТІ"!!!P01111-124529 c39f7

Передплатити газету "Профспілкові вісті" чи журнал "Бібліотечка голови профкому" можна у будь-якому відділенні Укрпошти за Каталогом передплатних видань, за передплатним індексом 22152 чи 22909 відповідно.
Також передплату можна оформити у пунктах прийому передплати чи операційних залах поштамтів.
Є можливість передплатити видання і онлайн:
Газета "Профспілкові вісті" за посиланнями:
Укрпошта чи ДП Преса
Журнал "Бібліотечка голови профкому" за посиланнями:
Укрпошта чи ДП Преса

Будь ласка, передплачуйте центральні профспілкові видання!

ВАРТІСТЬ ПЕРЕДПЛАТИ ПРОФСПІЛКОВИХ ВИДАНЬНА 2021 рік

22152 – Газета «ПРОФСПІЛКОВІ ВІСТІ» - 284,16 грн.

22909 – Журнал «БІБЛІОТЕЧКА ГОЛОВИ
ПРОФСПІЛКОВОГО КОМІТЕТУ» – 113,28 грн.

 

Рада прийняла важливі рішення

Рада прийняла важливі рішенняP01105-112036 9b4bb
Важливі питання щодо захисту прав працівників усіх галузей економіки та бюджетної сфери, зокрема в умовах карантинних обмежень, введених Урядом через пандемією СОVID-19, обговорено 5 листопада на засіданні Ради Федерації профспілок України.
Члени Ради ФПУ брали участь у засіданні в онлайн-режимі в студіях, які були організовані як у Києві, так в усіх обласних центрах України.P01105-114203 933d4
У роботі Ради взяв участь та виступив заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Віталій Немилостивий. Він наголосив на послідовій та принциповій позиції профспілок щодо необхідності розвитку реального сектору промисловості в Україні і подякував за це присутніх.
У доповіді про соціально-економічний стан у вітчизняній економіці та захист прав працівників заступникP01105-114053 c6faa

Голови ФПУ Олександр Шубін зазначив, що надзвичайно тривожним проявом погіршення соціально-економічної ситуації в Україні у період карантину є суттєве зростання бідності населення, що спричинене: падінням ВВП (у II кварталі п.р. на 11,4%), скороченням промислового виробництва (за 8 місяців п.р. на 7,4%), зниженням рівня зайнятості населення до 50,3% та підвищенням рівня безробіття до 9,2%, зменшенням утричі кількості вакансій, зареєстрованих у Державному центрі зайнятості, та зменшенням на понад 800 тис. чисельності застрахованих осіб, падінням середньої заробітної плати (у квітні ц.р. - на 8,9%) та уповільненням її зростання в подальшому, а також зростанням заборгованості з виплати заробітної плати.
Профспілки констатують, що протягом останніх десятиліть відбувалась деіндустріалізація України, занепад її промисловості та інфраструктури, перетворення економічної структури країни від індустріальної до аграрної.
Промислова стратегія має бути переглянута з метою вирішення нових викликів, спричинених спалахом пандемії коронавірусу, а також необхідністю значних інвестицій та вжиття заходів із справедливого оподаткування.P01105-114127 6195f
Рада ФПУ ухвалила Постанову, якою, зокрема, вирішено звернутися від імені Ради ФПУ до Президента України щодо необхідності розроблення та прийняття нової стратегії розвитку промисловості, враховуючи принципи та засади, визначені ЄКП щодо нової промислової стратегії для Європи. А також вирішено закликати Парламент України, Раду національної безпеки і оборони України, Кабінет Міністрів України до вжиття невідкладних заходів, спрямованих на: вирішення проблеми заборгованості з виплати заробітної плати та недопущення її виникнення в подальшому; збереження зайнятості населення та створення умов для підвищення її рівня; дотримання та збереження соціальних гарантій у трудових колективах і для населення України в період пандемії, а також посилення заходів безпеки для працівників.

 

На підтримку вітчизняного товаровиробника

На підтримку вітчизняного товаровиробникаimages 2 84ddd
Як уже повідомлялося, сьогодні надзвичайно складна ситуація склалася у галузі сільгоспмашинобудування. З цього приводу працівники АТ «Ельворті» звернулися до Президента України, голови Верховної Ради та Кабінету міністрів, зокрема зібрали підписи на підтримку проекту ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» №3739 щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості», який прийнятий у першому читанні 21. 07. 2020 р.загружено 326ec
Мінекономіки опрацювало звернення щодо сприяння розвитку та підтримки національного виробника та повідомило наступне. З метою впровадження системних заходів з локалізації виробництва в галузі машинобудування під час здійснення публічних закупівель Мінекономіки розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту щодо здійснення закупівель техніки галузі машинобудування з використанням нецінового критерію оцінки», яким передбачено затвердження Порядку визначення ступеня локалізації виробництва техніки галузі машинобудування та перелік техніки галузі машинобудування для реалізації зазначеного проекту.images 1 2027a
Зазначений проект постанови подано до КМУ для розгляду в установленому порядку.