Архів новин
2019
Листопад
ПнВтСрЧтПтСбНд
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

Шановні спілчани – представники творчої і красивої галузі культури! Шановні представники обласної організації працівників культури!


Щиро вітаємо Вас із професійним святом!
Цього дня ми вшановуємо тих, хто відроджує духовні скарби нашого краю, дбає про культурний розвиток держави, займається аматорською творчістю, а також тих, хто стоїть на сторожі інтересів працівників культури – профспілкових «культурних» діячів. Ваша самовіддана творча праця вражає своєю неповторністю, яскравим колоритом, різносторонністю репертуару, невичерпною енергією.
Дякуючи щоденній праці клубних працівників, викладачів мистецьких навчальних закладів, бібліотекарів, фахівців музейної справи, невтомно плекаються джерела духовності, правди і краси. Саме працівники культури забезпечують суспільне благополуччя.
Від усієї душі вдячні Вам за сумлінне служіння благородній справі збереження і розвитку української культури – становлення Української держави, невтомний творчий пошук, завдяки якому звершуються великі діяння.
Зичими здоров'я, добра, благополуччя Вам, Вашим родинам і колективам, реалізації творчих проектів і невичерпної наснаги! Нехай здійсняться всі Ваші життєві плани, надії і мрії, а кожен день вашого життя буде світлим і сонячним, дарує радість творчого натхнення і життєвих перемог!
З повагою
Голова Федерації профспілок області                         Максим Баланенко

flowers-1245820  340 d387d

 

Володимир Гройсман – ФПО

Володимир Гройсман – ФПО
Як ми повідомляли, за результатами зборів профспілкового активу області, на яких розглядалося питання про участь у Всеукраїнській акції протесту, Федерація профспілок області направила листи Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України та народним депутатам. Учасники зборів висловили протест з приводу незадовільного забезпечення умов для реалізації конституційних прав на працю та достатній рівень життя працівників, системних порушень їхніх прав на своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати, порушень законодавства про профспілки.
Цими днями надійшла відповідь від Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, у якій повідомляється, що лист ФПО направлено на розгляд керівникам відповідних міністерств та відомств Кабінету Міністрів України та зобов'язано про результати поінформувати заявника і Кабмін.
Прес-центр ФПО

 

Шановна Олено Дмитрівно!

Шановна Олено Дмитрівно!
Федерація профспілок області щиро вітає Вас із обранням на посаду голови первинної профспілкової організації ДП «Кіровоградстандартметрологія»!
Спілчани довірили Вам високу місію – захищати їхні трудові та соціально-економічні права, бути в авангарді усіх профспілкових справ. Віримо, що досвід роботи у профспілковому комітеті стане добрим стартом для активної та творчої діяльності!
Бажаємо Вам зміцнення спілчанських рядів, нових ідей, гарної перспективи, успіхів і натхнення у реалізації планів та задумів! Хай щастить на професійному та громадському олімпі!
З повагою
Голова ФПО Максим Баланенко

flowers-1245820  340 10570

 

Результати зустрічі Павла Розенка із профспілками

Результати зустрічі Павла Розенка із профспілками
Відразу після Всеукраїнської акції протесту профспілок 17 жовтня відбулася зустріч Віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка з представниками профспілкової делегації щодо обговорення вимог учасників акції.
За результатами обговорення порушених під час зустрічі питань вирішено:
1. Міністрам, керівникам інших центральних органів виконавчої влади особисто провести зустріч з представниками галузевих профспілок та їх об'єднань для обговорення проблемних питань і вироблення узгоджених пропозицій щодо їх вирішення (проінформувати до 9 листопада ц. р.).
2. Мінфіну, Мінсоцполітики, МОН, МОЗ та Міненерговугілля під час доопрацювання проекту Державного бюджету України на 2019 рік до другого читання провести додаткові консультації з представниками профспілок щодо можливості врахування пропозицій Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні (проінформувати КМУ до 15 листопада ц. р.)

 

Вимоги профспілок - на контролі ФПУ

Вимоги профспілок - на контролі ФПУ
У Мінсоцполітики розроблено проект закону "Про посилення захисту прав працівників на своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати у разі неплатоспроможності роботодавця".

Його ухвалення сприятиме забезпеченню конституційних гарантій права працівників на отримання належних їм коштів з оплати праці та відповідатиме Конвенції Міжнародної організації праці № 173 "Про захист вимог працівників у разі неплатоспроможності роботодавця.
Передбачаєтся, що за кожен день затримки зарплат понад 15 днів роботодавець буду зобов'язаний виплатити працівникові пеню в розмірі облікової ставки НБУ. Також працівник буде вправі припинити виконання своїх обов'язків у разі затримки зарплати. Якщо буде порушено справу про банкрутство роботодавця, працівнику належить компенсація в розмірі трьох середньомісячних заробітних плат.
Наразі проект закону спрямований на погодження до зацікавлених органів виконавчої влади та сторін соціального діалогу.

Відзначимо, що це вже не перша спроба встановити подібну пеню. Влітку 2014 року ВР в другому читанні вирішила не підтримувати проект закону, який пропонував встановлювати пеню в разі невиплат заробітної плати, в разі затримок з виплатами пенсій, або інших виплат, що встановлені законом.
Прес-центр ФПУ

Федерацією профспілок України ініційовано проведення зустрічей із:
- Прем'єр-міністром України Гройсманом В.Б. – до внесення доопрацьованого Урядом законопроекту про Державний бюджет України на 2019 рік до Верховної Ради України на друге читання за участю керівників всеукраїнських галузевих профспілок та територіальних профоб'єднань з метою обговорення шляхів урахування профспілкових пропозицій у цьому законопроекті;
- Головою Верховної Ради України Парубієм А.В. – у короткі терміни після подання Урядом доопрацьованого проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» за участю профільних комітетів (бюджетного, промислового, соціального, з питань освіти, охорони здоров'я тощо) з метою доведення профспілкових пропозицій та їх максимального врахування при прийнятті законопроекту.

Управління соціального діалогу та
колективно-договірного регулювання

Департамент з питань економічного розвитку та ціноутворення ФПУ розглянув розроблені Мінрегіоном України проекти:

- наказу Мінрегіону України «Про затвердження Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі»;
- постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов узгодження ліцензіатами обласних та Київської міської державних адміністрацій, що провадять господарську діяльність з виробництва теплової енергії, транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами та постачання теплової енергії, крім виробництва, транспортування та постачання теплової енергії за нерегульованим тарифом з органами місцевого самоврядування запозичень від іноземних держав, банків та міжнародних фінансових організацій для реалізації інвестиційних проектів».
З огляду на те, що зазначені проекти нормативно-правових актів, у разі їх прийняття, матимуть досить суттєвий вплив на розмір тарифів на житлово-комунальні послуги, зокрема, послуги з управління багатоквартирним будинком, централізованого опалення та гарячого водопостачання, експертами департаменту підготовлені зауваження та пропозиції.
У пропозиціях було запропоновано Мінрегіону ввести до проектів певні запобіжники, які б не дозволяли суб'єктам господарювання суттєво підвищувати тарифи на зазначені послуги. Наприклад, обов'язковими умовами погодження запозичень від міжнародних фінансових організацій мають бути: наявність аналізу впливу на розмір та структуру тарифів, гарантії суб'єкта господарювання щодо зниження питомих витрат природних та енергетичних ресурсів під час виробництва і транспортування теплової енергії, а також її втрат в мережах теплопостачання, забезпечення технологічного та комерційного обліку теплової енергії, підвищення якості надання послуг.

Департамент з питань економічного розвитку та ціноутворення

В рамках реалізації вимоги профспілок № 5 «Невідкладно повернути борги по заробітній платі понад 100 тис. працівникам» 25 жовтня ц.р. відбулася профспілкова нарада з обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця», що надійшов від Мінсоцполітики на погодження СПО об'єднань профспілок.
У заході взяли участь представники Мінсоцполітики та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
В цілому підтримуючи зазначений законопроект, за підсумками наради учасниками напрацьовано низку зауважень та пропозицій, які найближчим часом будуть направлені до Міністерства.
Нагадаємо, що завдання розробити відповідний законопроект передбачено цілою низкою документів та доручень, зокрема:
- п. 119 Плану пріоритетних дій Уряду на 2018 рік, затвердженого розпорядженням КМУ від 28 березня 2018 року № 244-р;
- п. 5 Плану невідкладних заходів щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати, затвердженого розпорядженням КМУ від 22.07.2016 № 517-р;
- п. 2.16 Генеральної угоди на 2016-2017 роки;
- п. 3.2.4 Програми Гідної праці МОП для України на 2016-2019 роки;
- доручення Прем'єр-міністра України Гройсмана В.Б. за підсумками зустрічі з профспілками (протокол від 7.11.2017 року).

Департамент з питань бюджету та оплати праці

 

Акції протесту відбулися. Що далі?

Акції протесту відбулися. Що далі?
Президія Федерації профспілок Кіровоградської області підтримала пропозиції Закарпатської обласної ради професійних спілок стосовно подальших дій профспілок щодо виконання вимог профспілкових акцій протесту. Після попереджувальної акції протесту профспілок в Ужгороді 9 жовтня і Всеукраїнської акції протесту профспілок у Києві 17 жовтня спілчани Закарпаття вимагають від профспілок усіх рівнів рішучих дій щодо захисту прав та інтересів людей, практичної реалізації вимог учасників профспілкових протестних акцій, переданих КМУ та ВР України.
Члени профспілок Закарпаття обурені тим, що відразу ж після проведення Всеукраїнської профспілкової акції протесту Уряд 19 жовтня проголосив про суттєве підвищення з 1 листопада ц. р. ціни на природний газ для населення, що потягне за собою ріст цін на основні товари і послуги, призведе до подальшого падіння життєвого рівня людей і може стати причиною соціального вибуху в країні.
У зв'язку з цим Закарпатська обласна рада профспілок пропонує такі невідкладні дії ФПУ, їх членських організацій:
1. Членам створених 19 жовтня 2018 року на засіданні Оргкомітету робочих груп негайно розпочати роботу з урядовими і парламентськими структурами щодо невідкладного розгляду профспілкових вимог і врахування їх у Державному бюджеті України на 2019 рік.
2. Керівництву ФПУ гостро поставити перед Урядом, як партнером у соціальному діалозі, вимогу – до 1 листопада 2018 року дати конкретну інформацію ФПУ про виконання вимог учасників профспілкових акцій протесту і подання їх на розгляд у Верховну Раду України.
3. Доручити представнику ФПУ у ВРУ, народному депутату України Капліну С. М. ініціювати розгляд вимог профспілок на засіданнях відповідних парламентських Комітетів за участю представників профспілок.
4. У разі зволікання з виконанням профспілкових вимог та неотримання до 1 листопада ц. р. конкретної відповіді від Уряду:
- скликати позачергове засідання Президії ФПУ, на якому прийняти рішення розпочати в усіх областях України збір підписів про недовіру Уряду;
- розглянути питання про проведення Всеукраїнського страйку;
- ініціювати збір підписів до Верховної Ради України про проведення парламентських слухань про майно профспілок і його правовий статус;
- висловити позицію профспілок на виборах Президента України.
Прес-центр ФПО

 

70 років на захисті прав спілчан

70 років на захисті прав спілчанDSC03959 - копия b2622
Наприкінці жовтня Федерації профспілок Кіровоградської області виповнилося 70 років. З цієї нагоди відбулося урочисте засідання Президії ФПО. DSC03962 - копия 10fe8DSC03966 - копия 9bbf2Голова профспілкового об'єднання Максим Баланенко відзначив, що це були роки становлення, пошуку, перемог, здобуття досвіду. «Попри політичні та соціально-економічні зміни в Україні, які сталися у минулі десятиліття, в жорстких умовах переходу до ринкової економіки обласне профоб'єднання змогло вистояти, переорієнтувати свою діяльність, зайняти конструктивну, послідовну, наступальну і соціально відповідальну позицію, реалізуючи свою головну мету: захист трудових, соціально-економічних прав членів профспілок. Курс на європейську інтеграцію, лібералізація економіки, нехтування соціальної політики захисту простих трудівників, знецінення людини праці вимагають посилення дій і ролі профспілок на сучасному етапі. Забезпечення ефективного захисту прав працівників можливе лише при застосуванні усього арсеналу механізмів впливу профспілок та зокрема соціального діалогу. Його реальне впровадження вимагає підвищення правової культури учасників соціального діалогу, підвищення результативності колективно-договірної роботи, застосування механізмів відповідальності за невиконання зобов'язань учасниками соціального діалогу, а також за невиконання умов колективних угод і договорів».DSC03974 - копия 27ab4DSC03978 - копия d13caDSC03982 - копия 04a29DSC03967 - копия ec1f3DSC03972 - копия d442eDSC03975 - копия a3065DSC03983 - копия 8ad3eDSC03979 - копия 67919DSC03968 - копия 87084DSC03984 - копия 06d33DSC03976 - копия 8bcbfDSC03965 - копия e2046DSC03977 - копия cb901DSC03969 - копия 2629dDSC03970 - копия ad5f0
Члени Президії відзначили, що досвід 70 років діяльності ФПО спонукає до більш системної реалізації завдань, визначених рішеннями VІІ з'їзду Федерації профспілок України.
За багаторічну плідну працю, особистий внесок у розвиток профспілкового руху на Кіровоградщині нагороджено голів обласних організацій профспілок, працівників апарату ФПО, ветеранів праці.DSC03973 767ca
Марія Іванова

Останнє оновлення (Вівторок, 30 жовтня 2018, 10:56)

 

Влада нас не чує. Який вихід бачиш ти?

Влада нас не чує. Який вихід бачиш ти?DSC03949 - копия dd838
Такою була тема творчої роботи на черговому засіданні Молодіжної ради ФПО. А перед творчим завданням виступив голова ФПО Максим Баланенко, який розповів про участь делегації від Кіровоградщини у другому етапі Всеукраїнської акції протесту профспілок.DSC03952 - копия 06572 «В акції взяло участь близько 15 тис. спілчан, які прибули з усієї України, в т. ч. і з Кіровоградщини. Протестуючі висунули до влади низку вимог. Найперше, підвищити прожитковий мінімум, з якого формується зарплата, зупинити підвищення ціну на природний газ та тарифи комунальні послуги, передбачити у Державному бюджеті на 2019 рік передбачені законодавством видати на бюджетні установи, передбачити підтримку вітчизняного товаровиробника та розвиток економіки країни... Профспілкова сторона виставила уряду ультиматум: якщо через місяць не буде реагування на вимоги, спілчани перейдуть до наступного етапу масових протестних дій, аж до загальнонаціонального профспілкового страйку». Позиція влади така: щодо мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму можливі дискусії та компромісні рішення, а що стосується ціни на газ, то тут безвихідь –МВФ вимагає підвищення».DSC03956 - копия d106f
Який же вихід бачить молодь? Як достукатися до влади? На її думку, головне: не мовчати, постійно висловлювати у різний спосіб своє незадоволення, більше проводити масових акцій, різко виступати по телебаченню, у пресі, вимагати звітів народних депутатів перед виборцями. Якщо влада залишається глухою до народу, то її треба у законний спосіб прибрати.DSC03957 - копия a3758 Щоб вона почула українців, молодим необхідно стати частиною влади. До влади мають прийти не політичні партії, а господарі і патріоти, які наведуть лад в українському домі. Досить обурень на кухні, безрезультатних звернень, потрібно об'єднуватися у велику силу, можливо, організувати ще один майдан. Як зазначили члени Молодіжної ради, влада дуже відірвалася від народу, тому його не чує: треба написати листи-ультиматуми керівництву держали і вимагати офіційної відповіді, запропонувати усім можновладця хоча б місяць прожити на мінімальну зарплату. Місця у владі зайняли люди багато років тому і вважають, що вони будуть у цих кріслах довічно. Вони стали неконтрольовані, тому дозволяють собі порушувати закони і зневажати власний народ. На часі – кардинальна зміна влади – до керма держави повинні прийти молоді, прогресивні люди, у яких не буде на першому плані власне збагачення. Час подбати про країну і її народ!DSC03950 - копия 4048d
Про участь у соціальних проектах розповіла голова Молодіжної ради Олена Базилюк, а член Молодіжної ради, практичний психолог Катерина Таран провела ділову гру «Башта», яка сприяла розвитку кмітливості та умінню працювати у команді.DSC03951 - копия ee54a
Марія Іванова

Останнє оновлення (Вівторок, 13 листопада 2018, 07:44)

 

Шановні автомобілісти і шляховики! Шановні спілчани!


Щиро вітаємо Вас із професійним святом –
Днем автомобіліста і дорожника!
Дякуючи обласній дорожній службі, сумлінній праці шляховиків, автомобільні артерії забезпечують повноцінне життя краю, відкривають зелене світло водіям, які справно перевозять пасажирів та вантажі. Ми пишаємося представниками таких прекрасних професій!
У великих справах дорожників і автомобілістів є внесок і обкому профспілки працівників галузі, який невпинно стоїть на захисті інтересів працівників, забезпечує їм нормальні умови для життєдіяльності.
Бажаємо Вам міцного здоров'я, гідного життя і упевненості у власних силах! Хай її величність Фортуна супроводжує Вас на кожному кроці!

З повагою
Голова Федерації профспілок області Максим Баланенко

загружено 1 48b02

 

Шановні спілчани та ветерани профспілкового руху!


Щиро вітаю Вас із знаменною датою на календарі Федерації профспілок області – 70-річчям утворення профспілкового об'єднання Кіровоградщини!
Це символічна дата, яка прокладає місток від минулого до сьогодення, спонукає повертатися до фахової скарбниці ветеранів, поєднувати їхній досвід із діяльністю сучасників.
Це були віхові роки: становлення, осмислення, пошуку і здобутків. Упродовж 70 років організаціям профспілок доводилося діяти у різних суспільно-економічних умовах, долати перешкоди і спротив, але вони завжди знаходили вихід із ситуацій, неухильно виконували статутні завдання. Незалежно від віяння часу чи обставин, місія профспілкового об'єднання залишалася незмінною – відстоювання прав та інтересів людей праці: забезпечення їх продуктивною зайнятістю, гідною зарплатою і пенсією, створення належних виробничих умов, організація відпочинку та оздоровлення.
Життя постійно змінюється, готує виклики, на які організації профспілок реагують відповідно до вимог часу. Сьогодні профспілковий рух переживає не найкращі часи. В умовах постійного зниження життєвого рівня людей, наступу на права працівників та й самих профспілок перед членськими організаціями постають дедалі складніші й відповідальніші завдання, які вимагають від них рішучих дій для реального захисту спілчан.
Упевнений, що Федерація профспілок області й надалі займатиме конструктивну, послідовну, наступальну і соціально відповідальну позицію, відстоюючи головні принципи профспілкового руху – Єдність, Солідарність і Справедливість!
Бажаю усім спілчанам та ветеранам профспілкового руху міцного здоров'я та довголіття, професійного і особистого щастя, упевненості та виваженості, плідної праці у благородній справі відстоювання соціально-економічних та трудових прав трудящих. Наша справа – праведна й непереможна! Висловлюю вдячність кожному члену профспілки за його внесок у зміцнення наших рядів!

З повагою
Голова Федерації профспілок Кіровоградської області
Максим Баланенко
                                                                                                                         Жовтень 2018 року

 

ПРОФСПІЛКОВИЙ АКТИВ ОБЛАСТІ - РАЙКОВИЧУ

ПРОФСПІЛКОВИЙ АКТИВ ОБЛАСТІ - РАЙКОВИЧУ
Федерація профспілок області від імені профспілкового активу звернулася до міському голови міста Кропивницького Райковича А. П. із повідомленням про рішення інформаційного пікетування та зборів профспілкового активу області.
9 жовтня п. р. Федерація профспілок області провела інформаційне пікетування та збори профспілкового активу області, на яких розглядалось питання про участь в Всеукраїнській акції протесту профспілок.
Учасники зборів відмітили, що не дивлячись на тотальне підвищення цін і тарифів у проекті Держбюджету на 2019 рік Урядом знову пропонуються занижені рівні основних державних соціальних стандартів і гарантій.
Видатки передбачені в бюджеті на фінансування бюджетної сфери недостатні для реалізації гарантованих Конституцією України прав громадян на якісну освіту, охорону здоров'я, соціальне забезпечення.
Враховуючи вищесказане збори висловили протест з приводу незадовільного забезпечення умов для реалізації конституційних прав на працю та достатній рівень життя працівників, системних порушень їхніх прав на своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати, порушень законодавства про профспілки та звернулися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів з вимогою припинити економію на людині праці та привести основні соціальні стандарти відповідно до норм вітчизняного законодавства та міжнародних конвенцій, не допустити підвищення тарифів на енергоносії.
Висловлено також претензії до міської ради міста Кропивницького.
Зокрема представник від галузі охорони здоров'я відмітила, що в місті вже 2 роки поспіль заробітну плату виплачують з затримками, частками, іноді по 200-300 гривень. За таких умов, при мізерній зарплаті медпрацівників виживати практично неможливо.
До кінця року, по місту на зарплату медпрацівників не вистачає 36 млн. грн.
Через низький рівень зарплати, несвоєчасну її виплату, молоді та кваліфіковані медики не бажають працювати в комунальних закладах, йдуть у приватні структури, виїжджають на роботу за кордон.
Висловлювались пропозиції про матеріальну підтримку медиків з місцевого бюджету, як це робиться в інших містах.
Аналогічна ситуація в освітянських закладах. До кінця 2018 року, в бюджеті міста не вистачає на зарплату вчителям 52 млн. грн..
З 01 вересня 2018 року не підвищено посадові оклади на 10 % усім працівникам закладів професійно-технічної освіти. Мають місце випадки заборгованості з виплати стипендій учням цих закладів.
З огляду на викладене просимо пояснити причини порушень прав працівників бюджетної сфери міста для вжиття профспілками відповідних заходів для їх усунення.

Голова
федерації профспілок області М. Баланенко

 

ЗВЕРНЕННЯ ДО НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ

ЗВЕРНЕННЯ ДО НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ
9 жовтня п. р. Федерація профспілок області провела збори профспілкового активу області, а це представники виборців усіх виборчих округів області, на яких розглядалось питання про участь в Всеукраїнській акції протесту профспілок.
Учасники зборів відзначили, що не дивлячись на тотальне підвищення цін і тарифів у проекті Держбюджету на 2019 рік Урядом знову пропонуються занижені рівні основних державних соціальних стандартів і гарантій.
Так, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб більш ніж у 2 рази нижче за фактичний його розмір.
Мінімальна заробітна плата пропонується нижче очікуваного фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Видатки передбачені в бюджеті на фінансування бюджетної сфери недостатні для реалізації гарантованих Конституцією України прав громадян на якісну освіту, охорону здоров'я, соціальне забезпечення.
Відсутні державні програми підтримки основних галузей промисловості.
Загострюється наступ на права профспілок. Мають місце факти втручання роботодавців у статутну діяльність профспілкових організацій, тиску на них з метою ліквідації.
Враховуючи вищезазначене, учасники зборів профспілкового активу Кіровоградської області висловили протест з приводу незадовільного забезпечення умов для реалізації конституційних прав на працю та достатній рівень життя працівників, системних порушень їхніх прав на своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати, порушень законодавства про профспілки.
Обласні профспілкові збори вирішили звернутися до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України з вимогами:
1. Припинити економію на людині праці і встановити прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 01 січня 2019 року – 5167 грн.; з 01 липня – 5335 грн.; з 01 грудня – 5503 грн., а мінімальний рівень оплати праці не нижчий 7700 гривень.
2. Привести розрив між розміром заробітної плати керівників державних підприємств та установ і мінімальної зарплати в Україні до рівня країн Західної Європи.
3. Забезпечити дієві заходи спрямовані на подолання детінізації відносин у сфері зайнятості населення.
4. Не допустити підвищення цін на природний газ, а також тарифів на електроенергію та житлово-комунальні послуги для населення.
5. Забезпечити в Державному бюджеті України на 2019 рік належні видатки на освіту, охорону здоров'я, соціальний захист, суспільне мовлення та внести відповідні зміни до Державного бюджету на 2018 рік.
6. Припинити державне рейдерство майна профспілок та наступ на їх права.
7. Запровадити державну підтримку національного товаровиробника, вирішення проблемних питань економічного розвитку бізнесу, особливо малого та середнього.
Керуючись ст. 7 Закону України «Про статус народного депутата України», учасники обласних профспілкових зборів вирішили також, звернутися до депутатів від Кіровоградщини про підтримку своїх вимог щодо недопущення порушення прав людини праці.
Учасники обласних профспілкових зборів висловили сподівання що депутати від Кіровоградщини Михайло Поплавський, Костянтин Яриніч, Анатолій Кузьменко, Олесь Довгий, Олександр Горбунов, Станіслав Березкін, виконуючи свої обов'язки, розглянуть звернення і внесуть відповідні пропозиції до Верховної Ради України та органів державної влади.

За дорученням зборів
профспілкового активу
Кіровоградської області,

Голова Федерації профспілок
Кіровоградської області М. Баланенко