Архів новин
2020
Листопад
ПнВтСрЧтПтСбНд
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Максим Баланенко – знову голова ФПО. Вітаємо!

Максим Баланенко – знову голова ФПО. Вітаємо!DSC04697 - копия 3371a
Відбулася VІІ звітно-виборна конференція ФПО. Ішла мова про реалізацію пріоритетних напрямів діяльності ФПО на 2014-2019 роки. Як зазначив голова ФПО Максим Баланенко, завдяки консолідованим зусиллям профспілкових організацій області протягом звітного періоду удалося забезпечити підвищення рівня економічної активності населення працездатного віку та рівень його зайнятості. Збільшилася кількість вакансій і як результат у десять разів знизилося навантаження на одну вакансію. У 2,5 раза збільшилася середньомісячна зарплата, відновлена позитивна динаміка зростання реальної зарплати. Майже утричі зменшено обсяг зарплатних боргів.DSC04669 - копия 29a53
Досягненню позитивних результатів сприяв багаторівневий соціальний діалог, колективно-договірний процес, участь у Всеукраїнських солідарних акціях протесту профспілок. Велика увага членських організацій ФПО приділялася посиленню впливу колективних договорів на соціально-економічний розвиток колективів. Питома вага працівників, охоплених колективно-договірним регулюванням, - майже 87 відсотків, що значно вище середнього рівня по Україні. Як результат – сотні тисяч гривень щорічних додаткових виплат для членів профспілок. Збільшується кількість первинних організацій профспілок, що отримують кошти на культмасову, фізкультурну й оздоровчу роботу, передбачені у колдоговорах.DSC04700 - копия 0dc68
Важлива роль у розвитку соціального діалогу відводилася Радою ФПО співпраці з ОДА та обласним об'єднанням організацій роботодавців у рамках укладеної Територіальної угоди, систематичної роботи тристоронньої соціально-економічної ради. У звітному періоді рада розглянула 40 питань щодо проблем економічного і соціального розвитку області. Прийнято конкретні рішення стосовно їх вирішення, більшість яких виконано. Активізувалася співпраця з народними депутатами України від Кіровоградщини щодо підтримки пропозицій профспілок.
Задля забезпечення конституційних прав членів профспілок упродовж 5 років ФПО було направлено майже 70 звернень до органів влади. Широко використовувалася для цього і співпраця на основі угод про взаємодію з обласними представництвами органів влади в області: відділенням НСПП, головним управлінням Пенсійного фонду, обласним центром зайнятості, управлінням Держпраці, регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Удосконалено практику участі ФПО та її членських організацій у розробці і виконанні обласних цільових програм стосовно соціально-трудової сфери. Приділялася увага стану охорони праці, виробничого травматизму. Удалося значно зменшити кількість випадків виробничого травматизму. Здійснювався громадський контроль за дотриманням законодавства про працю.DSC04721 - копия 8b464
У роботі конференції взяв участь голова ОДА Андрій Балонь, який зазначив, що влада готова до співпраці, соціального діалогу, а також сприятиме розвитку громадянського руху. Інтереси влади та профспілок збігаються: і перші, і другі - за створення робочих місць і таких умов праці, за яких українці не виїздитимуть за кордон, підтримку вітчизняного товаровиробника, гідну зарплату. Про підтримку профспілок у діях щодо відстоювання прав працюючих та пенсіонерів заявив голова обласної ради Олександр Чорноіваненко. На його думку, бізнес повинен бути соціально налаштований.DSC04682 - копия 5dfb4
Оцінив діяльність Федерації профспілок Кіровоградської області голова ФПУ Григорій Осовий. Він зазначив, що перед профспілками сьогодні багато викликів: йде повний демонтаж трудових відносин, системи соціального захисту, вибудуваної за багато років, влада намагається одержавити фонд соціального страхування й позбавити застрахованих осіб права на лікування... У боротьбі за трудові і соціально-економічні права профспілковий лідер України закликав спілчан до активних, наступальних дій, можливо, навіть до всеукраїнського страйку.
Делегати конференції знову обрали головою ФПО Максима Баланенка.
Марія Іванова

 

Шановні працівники сільського господарства!

Шановні працівники сільського господарства!загружено 95af2
Щиро вітаємо Вас із професійним святом!
Це свято можна дійсно вважати народним, адже від результатів Вашої праці залежить добробут кожної родини, Кіровоградщини, усієї країни!
Ви – творці багатства. Велика подяка і шана Вам за жертовну працю, самовіддану любов до рідної землі. Нехай удача посміхається Вам завжди і у всьому, а погода і природа допомагають у Вашій роботі. Хай нелегка щоденна праця приносить добрий результат, задоволення і достаток, а Ваші руки не знають утоми!
Спасибі Вам за нелегку, потрібну всім нам працю! Щедрих Вам урожаїв, миру, щастя, злагоди і добробуту в кожну домівку.
Нехай Божа іскра Вашого таланту спалахне в серцях дітей та онуків, які продовжать славний родовід хліборобів на нашій квітучій і благословенній батьківській землі!

З повагою
Голова Федерації профспілок області             Максим Баланенко

Останнє оновлення (Четвер, 14 листопада 2019, 13:08)

 

АКТУАЛЬНИЙ КОМЕНТАР

АКТУАЛЬНИЙ КОМЕНТАР
Голова Правління Фонду соцстрахування Володимир Саєнко: «Якщо звернення профспілок про відхилення ВР законопроекту буде проігноровано, профспілкова сторона не матиме іншого виходу , як зупинити свою участь у роботі правління Фонду».
Голова Правління Фонду соціального страхування України, заступник Голови ФПУ Володимир Саєнко на сторінці у Facebook прокоментував ситуацію навколо Фонду^ «У зв'язку з неконструктивними діями Міністерства соціальної політики України, Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, внесенням законопроекту, яким повністю ліквідується тристоронній діалог в правлінні Фондом соціального страхування України, 4 листопада на засіданні Спільного представницького органу профспілок України було розглянуто заяву про вихід профспілкової сторони з органів правління Фонду. Такий крок дасть можливість контролювати усі дії влади стосовно змін у системі соціального страхування населення і озвучувати громадськості їх ефективність та справжні наслідки.

Я , як Голова правління Фонду соціального страхування України заявляю, що в ситуації, яка склалася, відповідальність за неминучі наслідки лягає на Уряд та ВР України. Чи є сенс профспілковій стороні приймати участь в правлінні Фонду та нести відповідальність за рішення, прийняті однією стороною без урахування пропозицій інших сторін? Якщо звернення профспілок про відхилення ВР законопроекту буде проігноровано, профспілкова сторона не матиме іншого виходу ,як зупинити свою участь у роботі правління Фонду».

Прес-центр ФПУ

 

Трудові спори – під контролем

Трудові спори – під контролем
Як уже повідомлялося, нещодавно відбулося засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради. Обговорювалася низка питань. Серед них - питання щодо співпраці відділення Національної служби посередництва і примирення в області з органами державної влади, органами місцевого самоврядування та об'єднаннями профспілок та організацій роботодавців, яка спрямована на запобігання виникнення колективних трудових спорів.
За словами начальника відділення НСПП в області Оксани Крайносвіт така співпраця є запорукою забезпечення стабільних трудових відносин на території області. Взаємодія визначена як основоположний принцип здійснення соціального діалогу у запобіганні колективних трудових спорів та їх вирішенні. Формами такої взаємодії є обмін інформацією, прийняття спільних рішень із соціально-економічних питань, консультації, спрямовані на зближення позицій сторін, узгоджувальні зустрічі, мета яких: врахування позицій сторін, прийняття компромісних рішень, колективні переговори.
З метою упорядкування взаємодії, конкретизації форм і методів та надання конструктивності такій співпраці, яка спрямована на запобігання колективних трудових спорів, відділенням укладено Угоди із ФПО, департаментом соціального захисту ОДА, регіональним центром надання вторинної правової допомоги, управлінням Держпраці в області, обласним центром зайнятості, головним територіальним управлінням юстиції, об'єднанням організацій роботодавців, управлінням соціального захисту у містах та районах, вищими навчальними закладами Кропивницького. Активна співпраця налагоджена з ФПО, обласними комітетами галузевих профспілок, роботодавцями, структурними підрозділами підрозділів ОДА.
За словами Оксани Крайносвіт, із зазначеними об'єктами здійснюється постійний обмін інформацією про стан соціально-трудових відносин, забезпечення своєчасного реагування у випадках загострення стану соціально-трудових відносин та вжиття вичерпних заходів з метою запобігання негативної ситуації та її поліпшення.
Відділення постійно безе участь у роботі консультативних дорадчих органів ОДА, міської ради Кропивницького, засіданнях районних робочих груп з питань легалізації і своєчасної виплати зарплати, зайнятості населення, погашення боргів із зарплати.
Упродовж 9 місяців поточного року відділення сприяло вирішенню 3 колективних трудових спорів, безпосередніми учасниками яких були 1300 найманих працівників на 17 підприємствах області.

Детальніше...

 

Шановні колеги!

Шановні колеги!загружено 3bb87
Вітаю Вас із професійним святом – Днем працівників соціальної сфери!
Це свято тих, чия праця сповнена турботи і тепла, тих, хто постійно опікується проблемами інших, забезпечуючи їхні потреби.
Вашу чуйність відчувають широкі верстви населення і, насамперед, пенсіонери та інваліди, діти-сироти, малозабезпечені та багатодітні сім'ї, безробітні.
Піклуючись про людину, її майбутнє, забезпечуючи надання соціальних гарантій і допомоги тим, хто потрапив у нелегкі життєві ситуації, ви робите вагомий внесок у розбудову демократичного, громадянського суспільства.
Хочеться щиро подякувати Вам за сумлінну працю. Вірю: ми з вами єдині у прагненні соціальної справедливості, людяності, добра, у бажанні поліпшувати життя жителям Кіровоградщини.
Ваша праця скромна і не завжди помітна, але завжди сповнена душевності та чуйності. За це Вам шана і повага.
Переконаний, що Вам вистачить снаги, витримки та професіоналізму для подолання усіх труднощів у справі поліпшення добробуту населення області, соціального захисту тих, хто його потребує.
Мені приємно, що профспілкові працівники теж причетні до цього свята, адже вони також захищають, відстоюють, виборюють преференції для спілчан, переймаються їхніми проблемами, підтримують ветеранів праці.
Зичу Вам міцного здоров'я, добробуту, злагоди і домашнього затишку, звершення задумів, невтомного творчого пошуку, подальших успіхів у поліпшенні соціального захисту населення.
Нехай Ваша компетентність, працьовитість, душевне тепло й надалі служитимуть людям, а свято принесе усвідомлення своєї причетності до великої справи соціального захисту людини.
Хай невичерпною буде чиста криниця Ваших душ, а заслужена шана додасть сил і наснаги на нові здобутки у справі, яка перетворилася на вашу нелегку, але щасливу долю.

З повагою
Голова Федерації профспілок області Максим Баланенко

 

«Єдність – гарантія перемоги»

«Єдність – гарантія перемоги»DSC04621 - копия cd1e7
В осінню чудову пору «бабиного літа» Молодіжна рада Федерації профспілок області провела під такою назвою цікавий спортивний захід - квест. Приміщення для його проведення люб'язно надало керівництво Кропивницького медичного коледжу (в.о. директора Ольга Семеняченко), за що учасники квесту дуже вдячні. У кмітливості та спортивній вправності змагалися команди будівельного коледжу, коледжу харчування та торгівлі, Кропивницької міської організації профспілки працівників освіти та дві команди господарів – медичного коледжу. З вітальними словами та найкращими побажаннями до них звернулися заступник директора медичного коледжу Світлана Присяжнюк, заступник голови ФПО, голова обкому профспілки працівників охорони здоров'я Лариса Козлова, голова Молодіжної ради ФПО Олена Пирогова.DSC04637 - копия f5c47
Цікаво було спостерігати за учасниками квесту, як вони вправно орієнтувалися у нових для себе завданнях, уболівали за кожного члена команди, який долучав особистий внесок у загальну перемогу, діяли оперативно, злагоджено і чітко (на кожній локації фіксувався час).
Завдання ніби й не були складними, але вимагали зосередженості та влучності. Наприклад, у локації «Більярдний удар» потрібно було розрахувати силу удару м'яча, щоб той не вийшов за межі квадратів. На одному диханні проходила локація «Повітряна піраміда» - потрібно було злегка надути кульку у одноразовій склянці й усе це без рук перенести на інший стіл. Так діяв кожен член команди, вибудовуючи піраміду із склянок. Чия піраміда вистояла, та команда й отримувала більшу кількість очок. Далеко не усім удавалося звести таку споруду, адже один невправний рух чи невчасний сміх зводили нанівець старання усієї команди. Найбільш запальна й активна була локація «Влуч кільцем». Яка команда зуміла нанизати найбільше кілець на жердину із розгалудженнями, та й додала собі результатів. А ще були не менш захоплюючі локації «Змійка» та «Боулінг».DSC04653 - копия 0423e
Особливу вдячність учасники незвичних змагань висловили творчому розробникам завдань, організаторам заходу Олені Пироговій, заступнику голови Молодіжної ради ФПО Олексію Коваленку та членам журі, які були неупереджені в оцінюванні результатів.DSC04660 - копия a77fc
Перше місце завоювала команда коледжу харчування та торгівлі, друге - команда медичного коледжу, третє - будівельного коледжу. Переможців нагороджено Почесними грамотами ФПО та профспілковими виплатами. Та головне – не перемога, сказали учасники, які трохи не дотягнули до лідерства, а участь, гарний настрій, спілкування та нові друзі, яких дарує кожна така зустріч. А це сьогодні – найважливіше. Сподіваємося, що до подібних заходів долучатиметься побільше молоді! До нових зустрічей, молоді та креативні!DSC04623 - копия 9c100DSC04641 - копия 68b04DSC04644 - копия b02fcDSC04654 - копия 5d7a3DSC04655 - копия 8bd76DSC04631 - копия 2c518DSC04648 - копия 5ebf6DSC04656 - копия 7afd6
Марія Іванова

 

Про підтримку вітчизняного товаровиробника

Про підтримку вітчизняного товаровиробникаDSC04611 - копия e5e56
Підприємства сільгоспмашинобудування давно потерпають від нездорової конкуренції - дуже швидкими темпами завозиться як в область, так і в Україну в цілому уживана сільгосптехніка (і не тільки) з-за кордону. Це питання турбує не лише роботодавців, а й профспілки та владу, адже буде виробництво та реалізація продукції – будуть робота, зарплата, податки... Саме тому це актуальне питання обговорювалося на обласній тристоронній соціально-економічній раді. Відкрила засідання в. о. голови ОДА Світлана Лобанова.DSC04616 - копия cd341
За словами директора департаменту інфраструктури та промисловості ОДА Олександра Корнюши, питання нездорової конкуренції вивчалося і опрацьовувалося із правоохоронними та контролюючими органами. Жоден з них не має законодавчого впливу на сприяння або заборону реалізації техніки, що була у вжитку, та інших товарів. Це питання двічі порушувалося перед Міністерством економічного розвитку і торгівлі. З метою стабілізації ситуації у галузі машинобудування та створення умов для подальшого розвитку ОДА запропонувала можливе внесення змін до законодавства у частині щодо ввезення до України вживаної сільгосптехніки. На рівні Міністерства обговорювалися питання щодо створення робочої групи із напрацювання можливих шляхів вирішення проблеми. Вивчалося питання секунду техніки і з наукової точки зору. Науковці констатують, що вторинний ринок техніки в Україні знаходиться у стадії розвитку. А як ось сільгоспвиробники стверджують, що раніше уживана техніка з-за кордону користувалася більшим попитом, мала переваги у якості, а сьогодні якість вітчизняної продукції значно поліпшилася. Аналіз ринку нової та уживаної імпортної техніки свідчить, що співвідношення ціна-якість – на одному рівні. То який резон купувати за такі самі кошти уживану техніку?
Звісно, галузь сільгоспмашинобудування для області дуже важлива, тому ОДА вживає всі заходи для її розвитку. Діє державна програма щодо компенсації вартості техніки, придбаної у 2018 році.
Голова ФПО Максим Баланенко зазначив: «Укладаючи Генеральну угоду, профспілки домагалися включення низки зобов'язань сторін стосовно цієї проблеми. Цілий блок питань, щодо підтримки промисловості зобов'язався забезпечити Кабінет Міністрів, серед яких підтримка вітчизняних товарів. Вважаємо, що ця проблема для нас - одна із найважливіших, бо не головне випустити продукцію, а головне реалізувати її.
Домовилися також про державну підтримку економіки, яка буде стимулювати попит на вітчизняну продукцію, зокрема державної програми підтримки придбання сільгоспвиробниками української техніки. Поки що, реалізація цих домовленостей іде, прямо скажемо, туго. Тому ми запропонували, а роботодавці нас підтримали звернутися від тристоронньої ради до Уряду про виконання цих та інших домовленостей за Угодою. А це і довгострокові фінансові ресурси, підтримка залучення інвестицій, дешеві кредити. Без вирішення цих проблем вітчизняним товаровиробникам буде дуже складно стати конкурентоспроможними. Для нашої області розвиток промислового комплексу важливий ще й тим, що тут зайнято 13 відсотків чисельності працівників. Саме у цій галузі формується гідна й легітимна зарплата. На жаль, сьогодні для області це теж дуже серйозна проблема».DSC04609 - копия 71866
Максим Баланенко відзначив, що область перебуває на останніх щаблях за рівнем зарплати, тому намічений рубіж росту обсягів промислового виробництва на 2,5 % (відсотка) на 2019 рік треба обов'язково перевищувати.
На його думку, потрібно активніше використовувати депутатське об'єднання «Кіровоградщина», більше спілкуватися з підприємствами, у яких економічні труднощі, разом втручатись у проблеми й вирішувати їх. Профспілки стоять на незмінній позиції: гідна та своєчасно виплачена зарплата і гідні умови праці, інакше можна залишися без кадрів.
Звичайно, найбільше болить проблема нездорової конкуренції роботодавцям. Як відзначив генеральний директор виконавчої дирекції обласного об'єднання організацій роботодавців Олександр Саінсус, влада, знизу доверху, повинна захищати вітчизняного товаровиробника. «Це робочі місця, економіка, бюджети усіх рівнів, зарплата. Через нездорову конкуренцію чимало підприємств, як кажуть, склали лапки. А скільки підпільно виготовляють техніку і не сплачують ні податки, ні чисту зарплату! Тобто ми на вітчизняному ринку у нерівних умовах. Роботодавці за те, щоб створювати робочі місця і виплачувати гідну зарплату, а для цього потрібні умови і щоб була здорова внутрішня конкуренція. Те, що за кордоном купують уживану техніку – це їхні проблеми, а чому їхня техніка повинна бути на нашому ринку? На мій погляд, акценти треба робити на нову, вітчизняну техніку, з певним відсотком локалізації: 20-30 відсотків має бути місцеве виробництво, тоді будуть збережені робочі місця».
Учасники засідання вирішили від тристоронньої ради підготувати до Кабміну звернення з проханням розглянути можливість внесення змін до законодавства в частині посилення норм щодо ввезення вживаної техніки.DSC04613 86acc
Під час засідання розглядалися також питання про дії сторін соціального діалогу щодо виконання Програми зайнятості населення області на 2018-2020 роки та щодо запобігання виникнення колективних трудових спорів, сприяння їх вирішенню та підвищення правової освіти населення у взаємодії зі сторонами соціального діалогу.
Марія Іванова

 

ЗАЯВА ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ

ЗАЯВА ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ
стосовно проєкту Державного бюджету України на 2020 рік

У Верховній Раді України триває робота над опрацюванням поданого Урядом проєкту Державного бюджету України на 2020 рік. На жаль, як і в минулі роки, урядовим проєктом держбюджету знову порушуються конституційні права людини на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї.
Ратифікувавши Конвенції Міжнародної організації праці № 117 про основні цілі та норми соціальної політики та № 131 про встановлення мінімальної заробітної плати з особливим урахуванням країн, що розвиваються, підписавши Програму Гідної праці МОП для України на період 2016–2019 років, влада України підтвердила свою готовність до забезпечення гідної праці та достатнього рівня життя населенню України з метою досягнення заможного європейського майбутнього.
Проте, у проєкті Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» в основу розрахунків соціально-економічних показників Урядом закладено темпи зростання основних державних соціальних стандартів та гарантій, які не відповідають ані вимогам національного законодавства, ані міжнародним зобов'язанням України, ані домовленостям Сторін соціального діалогу у Генеральній угоді на 2019-2021 роки.
Так, проєктом Держбюджету–2020 передбачається встановити прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року у розмірі 2 102 грн, що вже сьогодні в 2,2 рази менше за його фактичний розмір, розрахований Мінсоцполітики у цінах серпня 2019 року (4722 грн), а на початок 2020 року це співвідношення ще збільшиться.
Також урядовці пропонують передбачити мінімальну зарплату меншу від очікуваного фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме – 4723 гривень.
Відтак занижено і посадовий оклад працівника І тарифного розряду ЄТС, який встановлено на рівні 2102 грн, що складатиме лише 44% від розміру мінімальної заробітної плати, що в умовах недостатнього фінансування бюджетних галузей, продовжить практику «зрівнялівки» в оплаті праці працівників перших 13 (з 25) розрядів ЄТС та пролонгуватиме подальше заниження рівня заробітної плати працівників бюджетної сфери порівняно із середньою по Україні.
Без достатньої державної підтримки залишаються підприємства і працівники вугільної галузі, лісового господарства та інших. Це не дозволить погасити існуючу заборгованість з виплати заробітної плати працівникам через недостатність обігових коштів і провокуватиме її зростання, не сприятиме підвищенню конкурентоздатності українських підприємств та товарів.
На жаль, як і в минулі роки, профспілки, як сторона соціального діалогу, були відсторонені від участі у формуванні Державного бюджету, право на яке мають відповідно до законодавства та домовленостей за Генеральною угодою, а вчасно направлені пропозиції СПО об'єднань профспілок залишились неврахованими Урядом.
Саме тому профспілкові постатейні пропозиції та зауваження до проєкту Держбюджету–2020 у вересні ц.р. було надіслано комітетам Верховної Ради України з питань бюджету, з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, а також кожному народному депутату України.
На засіданні Верховної Ради України 20 вересня ц.р., під час представлення законопроєкту, міністерка фінансів України Оксана Маркарова зазначила, що документ буде доопрацьовуватися і не виключається, що макропоказники можуть бути змінені до моменту ухвалення документа.
Федерація профспілок України наполягає на врахуванні при доопрацюванні проєкту Держбюджету–2020 профспілкових пропозицій, насамперед, щодо встановлення з 1 січня 2020 року:
- розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розрахованого у відповідності до національного законодавства та міжнародних зобов'язань України, зокрема Конвенції МОП № 117 (з урахуванням витрат на придбання або оренду житла, медичне обслуговування, освіту та прогнозного індексу споживчих цін), на рівні не менше 5640 грн;
- мінімальної заробітної плати у розмірі не менше 7276 грн;
- посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС на рівні фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб для розрахунку розмірів посадових окладів за всіма тарифними розрядами ЄТС з відповідним зростанням фонду оплати праці.
Федерація профспілок України закликає владу забезпечити виконання взятих на себе зобов'язань та не допустити подальшого поглиблення бідності в Україні через закріплення у Державному бюджеті України на 2020 рік занижених соціальних стандартів та гарантій, а також обмеження видатків галузям, які визначені пріоритетними та які є надважливими для економіки України (освіта, охорона здоров'я, вугільна промисловість тощо), що в свою чергу сприятиме збереженню існуючих та створенню нових гідних робочих місць, справедливому розподілу результатів праці, забезпеченню своєчасної виплати заробітної плати та ліквідації зарплатних боргів на державних підприємствах і в бюджетній сфері, підвищенню рівня життя громадян.
Джерелами наповнення дохідної частини проєкту держбюджету для покриття зазначених видатків повинні стати заходи законодавчого та організаційного характеру, спрямовані на деофшоризацію, детінізацію економіки та розвиток національного виробництва. Федерація профспілок України вважає, що саме з цих напрямів необхідно розпочинати турбореформи. Адже головний обов'язок влади – забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на достатній рівень життя на основі соціальної справедливості та розбудови економіки країни.
16 жовтня 2019 року

 

Вітаємо!

Вітаємо!IMG 20190718 204014 a9584
За підсумками огляду роботи профспілкових організацій на кращу організацію оздоровлення та відпочинку дітей улітку 2019 року, які підбив виконком Центральної ради профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування України, визнано переможцями конкурсу низку профорганізацій.
Серед переможців - первинна профорганізація ЄППО «Гідросила» (голова Сергій Олійник). Вона завоювала в огляді-конкурсі перше місце. А Федерація профспілок України у номінації «Здорові діти – майбутнє країни» нагородила ЄППО «Гідросила» Подякою Голови ФПУ.
Ця нагорода і першість у конкурсі – цілком заслужені. Упродовж багатьох років єдина первинна профорганізація разом з адміністраціями заводів «Гідросила», «Гідросила АПМ» та інструментального заводу «Лезо» приділяє велику увагу оздоровленню та відпочинку дітей. Незважаючи на жодні фінансові негаразди, діти працівників цих підприємств - завжди у пріоритеті. Для них обирають завчасно найкращий оздоровчий табір, готують власну базу «Прибій» на березі моря, забезпечують найкращі умови для відпочинку на пільгових умовах. Тому профком отримує від дітей та їхніх батьків багато вдячних слів за піклування й організацію чудового оздоровлення.
Марія Іванова

 

Найкращі привітання – освітянам

Найкращі привітання – освітянамDSC04606 - копия dfa41
Ні дощова погода, ні інші непередбачуваності не могли скасувати велелюдний захід - професійне святом освітян, який організували Піщанобрідська об'єднана територіальна громада разом із Добровеличківським райкомом профспілки працівників державних установ для «своїх» вчителів, вихователів, викладачів, майстрів...DSC04605 - копия 79b64
Наперекір негоді у Будинку культури було затишно і весело. Зал буквально розквітнув від посмішок, квітів і яскравого вбрання присутніх. Звісно, у центрі уваги того дня були вчителі – високі професіонали, які не лише дають знання учням, а й готують їх до майбутнього, самостійного життя, формують інтелектуальне обличчя України. Тож не дивно, що на їхню адресу звучало багато теплих вітань-побажань, вручалося нагород, квітів та подарунків. Від усієї душі привітали героїв дня сільський голова Піщанобрідської ОТГ Сергій Мар'янов, голова Добровеличківського райкому профспілки Оксана Панченко. До вітань долучився обком профспілки працівників держустанов, а місцеві меценати подарували для навчального процесу ноутбук та проектор.
Справжнім сюрпризом став приїзд заслуженого ансамблю пісні і танцю «Зоряни» обласної філармонії, який порадував присутніх чудовими вітальними виступами.DSC04595 - копия ac1df
Розкішне свято відбулося й у Добровеличківському ліцеї – НВО. Освітян цього унікального закладу, який досягнув високих результатів у навчально-виховному процесі, привітали його директор Катерина Ковальська, райком та обком профспілки працівників держустанов. А учні ліцею подарували улюбленим вчителям концерт.DSC04599 - копия fc695DSC04603 - копия 32c1d
Віктор Федотов,
Голова обкому профспілки працівників держустанов.

 

Шановна педагогічна родина Кіровоградщини!

Шановна педагогічна родина Кіровоградщини!
Щиро вітаємо Вас із професійним святом – Днем учителя!
За покликом серця Ви обрали благородну та дуже відповідальну професію, адже навчати дітей – це не просто робота, а спосіб життя, поклик серця.
Ви працюєте у різних навчальних закладах – школах, професійно-технічних училищах, коледжах, ліцеях, вищих навчальних закладах, але усіх Вас єднає високе звання: бути учителем, сіяти в душах учнів і студентів зерна добра, знань та мудрості.
У цей святковий день хочеться висловити слова щирої вдячності за Вашу нелегку, але потрібну працю, за терпіння, виваженість і безмежну любов до своїх вихованців. Ви заслуговуєте на повагу і доземний уклін.
Від душі бажаємо Вам незгасимої енергії, творчих злетів, добробуту, квітучого здоров'я і довголіття, професійного і родинного щастя! Хай Ваші здобутки примножуються, а кожен новий день наповнюється щасливими моментами та вдячними посмішками дітей! Миру і злагоди у Ваших навчальних закладах, родинах та у спільному домі – Україні!

Федерація профспілок області

 

А Н О Н С


7 жовтня Федерація профспілок України відзначає Всесвітній день дій за гідну працю на Майдані незалежності у Києві

До Всесвітнього дня дій за гідну працю та Дня профспілок України Федерація профспілок України 7 жовтня ц.р. поширюватиме інформаційні матеріали біля станцій метро «Хрещатик» та «Арсенальна», алеї «Героїв Небесної сотні».
О 13.00. відбудеться чисельний флешмоб на майдані Незалежності біля стели під гаслом: « ПРАЦЮЄМО В УКРАЇНІ, БУДУЄМО СВОЮ ДЕРЖАВУ».
Профспілкові активісти цією акцією намагатимуться привернути увагу суспільства до трудових проблем працівників, захисту їх соціально-економічних прав та інтересів і дій профспілок проти звуження прав працівників в умовах змін, які відбуваються на ринку праці.
Під час флеш-мобу на майдані Незалежності будуть виставлені профспілкові банери, прапори, пролунають гасла на підтримку законних вимог працівників.
Запрошуємо представників ЗМІ взяти участь !

Прес-центр ФПУ