Архів новин
2023
Лютий
ПнВтСрЧтПтСбНд
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272812345

Фабрика стала рідною домівкою

Фабрика стала рідною домівкою
У червні цього року швейній фабриці «Зорянка» виповнюється 100 років. За ці роки підприємство пройшло непростий, але цікавий шлях становлення, розвитку і розквіту. Та головне надбання фабрики – її люди, цілі династії поколінь. Кожен працівник заслуговує на увагу і повагу – за золоті руки і відданість роботі. Своїми спогадами ділиться дивовижна жінка - Валентина Алексеєнко, яка була на фабриці суперовим багаторічним головою профкому:
- На фабрику прийшла після курсів крою і шиття. Прийняли мене у розкрійний цех. Тоді потрапити на підприємство було складно, спочатку належало відпрацювати рік у колгоспі. Витримала, і закріпилася тут більш як на 35 років. Щоправда, була перерва, коли ми з чоловіком виїздили в інше місто. А коли повернулася, мені показали мій стілець з іменним підписом. Це була просто фантастика – виявляється, фабрика мене чекала. Згодом перейшла в бухгалтерію. Не відриваючись від виробництва, закінчила інститут народного господарства і стала заступником головного бухгалтера з фінансової роботи. На цьому розмірене життя закінчилося, адже мою кандидатуру уже обговорювали на голову профкому. Тоді була ціла процедура – не тільки мав проголосувати колектив, а й пройти співбесіду у райкомі, обкомі партії, в облпрофраді. Усі співбесідники дали добро.
Найцікавіше, що раніше ніколи не цікавилася профспілковим життям, тим паче не мріяла про такий поворот. Освоювала профспілкову справу так, як навчають плаванню – кидають на глибину. І я відразу опинилася у коловороті подій. Як не парадоксально, але профспілковій роботі мене навчав директор Володимир Курбатов. Наприклад, підказував, що моя робота - не кабінетна, а серед людей. І я приходила о 7-й ранку, ходила по цехах, спілкувалася з людьми: хтось скаржився, у когось виникли проблеми... Так збирала питання, які треба було вирішувати. Коли написала першу звітну доповідь, директор захотів ознайомитися з нею, а потім зазначив, що немає критики адміністрації. Так навчилася писати об'єктивні доповіді. Гарна доповідь у мене вийшла до Дня 8 Березня. Я назвала цікаві приклади. Наприклад, Ольга Іщенко за 5 років устигла народити дитину і виконати п'ятирічку за 2 роки. Згадала Тамару Медведєву, яка переїхала з Далекого Сходу, і прижилася на фабриці, у той час чекала сина з армії. Відзначила подружжя Лисаковських, які не тільки гарно працювали, а й несли крізь будні свої почуття. Чоловік говорив: «Я скільки дивлюся на свою Тамілу і люблю її все більше і більше». Доповідь тоді розчулила багатьох, у тому числі й Володимира Ілліча.

Детальніше...

 

Шановні журналісти!

Шановні журналісти!images dc38a
Прийміть по-профспілковому щирі вітання з нагоди
професійного свята – Дня журналіста.
За роки Незалежності України саме журналістика стала однією з провідних підвалин, на яких країна будує демократію та відстоює свободу слова. Особливої ваги набуває професія журналіста сьогодні, у період воєнних випробувань. Саме завдяки Вам читачі газет, глядачі телепрограм та слухачі радіопередач отримують оперативну і правдиву інформацію. Пишаємося тими журналістами, які боронять в одному ряду з військовими рідну землю. А також завжди будемо пам'ятати українських та іноземних майстрів слова, які віддали своє життя за перемогу і майбутнє нашої держави.
Сьогодні, як ніколи, на журналістах лежить надзвичайна відповідальність за формування свідомості людей, їхніх переконань. Віримо, що Ваше правдиве слово буде знаходити відлуння у думках українців, сприятиме утвердженню добра і справедливості.
Від усієї душі бажаємо стійкості, здоров'я, успіхів, невичерпної енергії, професійного та особистого щастя, а Вашим виданням – процвітання! Миру і злагоди Вашим домівкам та усій Україні!
З повагою
Голова ФПО       Максим Баланенко

 

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ КОНСУЛЬТУЄ

     Управління Держпраці у Кіовоградській області  проводить інформаційну кампанію  "Україна працює"  з роз'ясненнями  для роботодавців. 

             Інформацію можна отримати за посиланням  www.pratsia.in.ua 
 
FB cover ae4c2

     – Як перезапустити бізнес на новому місці?

     – Які особливості трудових відносин під час воєнного стану?

     – Які права та гарантії мають мобілізовані працівники?

Останнє оновлення (Середа, 01 червня 2022, 11:21)

 

Уряд розширив перелік військовозобов’язаних, що можуть виїжджати за кордон.

            Уряд розширив перелік військовозобов’язаних, що можуть виїжджати за кордон.

 
        Зміни діють з 26 травня 2022 року та стосуються правил перетину кордону водіями, залізничниками та спортсменами.
        Під час дії воєнного стану пропуск водіїв, які перевозять медичні вантажі, вантажі гуманітарної допомоги автомобілями для потреб ЗСУ, інших військових формувань, а також населення України через кордон здійснює Держприкордонслужба.             Умова —наявність рішення про виїзд за межі України та інформації про особу у відповідній інформаційній системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека, й виконання правил перетину державного кордону України.  
      Рішення про виїзд за межі України водіїв приймає Мінінфраструктури або обласні, Київська міська військові адміністрації. 
        Обґрунтування  обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення подають у листах будь-який з таких органів, підприємств, установ, організацій, закладів:  військових, правоохоронних органів;  військових адміністрацій;  медичних закладів;  відправників чи отримувачів гуманітарної допомоги. 
      Рішення про виїзд за межі України, яке дає можливість перетину державного кордону, приймають на строк не більше 6 місяців.  
       Такі водії можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 30 к. дн. з дня перетину державного кордону.  Також право на перетин кордону мають водії транспортних засобів суб’єктів господарювання з ліцензією на міжнародні перевезення вантажів та пасажирів автомобільним транспортом. 
         На одному транспортному засобі державний кордон зможуть одночасно перетинати:  один водій на вантажному транспортному засобі ліцензіата; два водії на пасажирському транспортному засобі (автобусі) ліцензіата.  Ці водії можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 45 к. дн. з дня перетину державного кордону.  
       Працівники підприємств залізничного транспорту, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці також мають право на виїзд за кордон. Рішення про виїзд за межі України прийматимуть на строк не більше 6 місяців на підставі листів підприємств залізничного транспорту з обґрунтуванням та підтвердженням обсягів перевезень вантажів залізничним транспортом в період воєнного стану  Окрім того, виїзд за кордон під час воєнного стану дозволили:  спортсменам національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю;  тренерам із складу національних збірних команд України, які забезпечують підготовку спортсменів, включених до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю;   спортивних суддів та інших фахівців, які забезпечують організаційне, науково-методичне, медичне супроводження, антидопінговий контроль підготовки спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю.           Необхідність виїхати за кордон підтвердить рішення Мінмолодьспорту про включення до складу учасників спортивного заходу.  Такі особи можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 30 к. дн. з дня перетину державного кордону, але не менше строку, у який проводять захід.  
          Відповідні зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою КМУ від 27.01.1995 № 57 і Порядку бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану, затвердженого постановою КМУ від 03.03.2022 № 194 викладені у Постанові КМУ від 20.05.2022 № 615.  
 
                                                                                                                                                                              За матеріалами Урядового порталу

 

 

Скільки платити працівникам, які проходять службу в ЗСУ, якщо в організації запровадили простій.

            Скільки платити працівникам, які проходять службу в ЗСУ, якщо в організації запровадили простій.

      Незалежно від запровадження на підприємстві простою, за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток. Так скеровує стаття 119 КЗпП.
 

                                                                                                                                     Джерело: Управління Держпраці у Чернігівській області

 

Допомога по безробіттю за новим законом: яка тривалість та розмір виплати

                 Допомога по безробіттю за новим законом: яка тривалість та розмір виплати

           7 травня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» від 21.04.2022 № 2220-IX. 
         Закон визначив такі умови призначення допомоги: 
- допомога призначається з першого дня надання статусу безробітного; 
- для ВПО допомога встановлюється на підставі відомостей, наявних в державних реєстрах, а також податкової звітності за останній звітний період - IV квартал 2021 року або річної звітності за 2021 рік; - виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі перебування безробітного за кордоном понад 30 календарних днів. 
 
                  Розмір виплати допомоги по безробіттю.
          Розмір допомоги по безробіттю залежить від трьох факторів: страхового стажу, підстави припинення трудових відносин, розміру заробітної плати, отримуваної громадянином перед звільненням. 
         Якщо страховий стаж протягом 12 місяців, що передують реєстрації особи як безробітної, становить 6 або більше місяців, допомога по безробіттю призначається наступним чином: 
- якщо стаж до 2 років, передбачена допомога в розмірі 50%;
-  від 2 до 6 років — 55%; від 6 до 10 років — 60%; - понад 10 років — 70%. 
 
        Розмір виплати також залежить від строку її отримання, а саме: 
- перші 90 календарних днів допомога виплачується в повному розмірі, 
- протягом наступних 90 календарних днів - 80% від призначеного розміру допомоги по безробіттю, 
- надалі - 70% від призначеного розміру. 
     Максимальний розмір становить 150% від мінімальної заробітної плати, тобто 9750 грн, мінімальний розмір для застрахованих осіб – 1800 грн, для незастрахованих осіб (страховий стаж менш як 6 місяців) мінімальна допомога становить 1000 грн. 
 
        Тривалість виплати допомоги по безробіттю залежить від причини звільнення: 
- за власним бажанням без поважної причини або за згодою сторін під час дії карантину  та воєнного стану – 270 календарних днів; 
- інші причини звільнення – 360 к.д.; для молоді (до 35 років без страхового стажу) – 180 к.д. 
 
        Допомога по безробіттю призначається центрами зайнятості за місцем перебування на обліку безробітного і виплачується в установленому п порядку через банківські установи.
       Виплати здійснюються не рідше двох разів на місяць, а за згодою безробітного — раз на місяць. 
       Період, за який відбувається нарахування допомоги, обмежується датою, що передує дню останнього відвідування безробітним центру зайнятості. 

                                                                                                                                  За інформацією  Управління Держпраці в Хмельницькій області

 

Останнє оновлення (Понеділок, 30 травня 2022, 07:38)

 

Як відновити книгу обліку руху трудових книжок, якщо її втратили під час воєнного стану.

                   Як відновити книгу обліку руху трудових книжок, якщо її втратили під час воєнного стану.

          Втратили книгу обліку трудових книжок — складіть відповідний акт за участю довільної кількості учасників. В документі зазначте, з яких причин вона була загублена або знищена. Після оформлення акту видайте наказ з основної діяльності про заведення нової книги обліку трудових книжок. 
 
                Що робити, якщо Книгу обліку руху трудових книжок і вкладишів до них на підприємстві не вели.
 
          Відповідно до п. 4 Постанови КМУ «Про трудові книжки працівників» від 27.04.93  №301 відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника підприємства.
          Книга обліку руху трудових має бути: пронумерована, прошнурована, скріплена підписом керівника підприємства і печаткою, якщо така є.
 
         Книга ведеться за формою № П-10 «Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них», затвердженою наказом Міністату «Про затвердження типових форм первинного обліку особового складу» від 27.10.95 № 277. 
 
 
                                                                                                                                              За інформацією  ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

 

 

Карантин в Україні подовжили до 31 серпня

         Карантин в Україні подовжили до 31 серпня 

         Роботодавці мають можливість ввести дистанційну роботу чи оформити неоплачувану відпустку за згодою сторін до кінця літа
         Кабмін продовжив карантин та режим надзвичайної ситуації у зв’язку з коронавірусом до 31 серпня 2022 року. Про це за підсумками засідання уряду повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.  
 
        Строк відпустки без збереження зарплати за згодою сторін на період карантину може перевищувати 15 к. д. і тривати весь його строк відповідно до частини третьої статті 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР. 

 

 

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення захисту прав працівників)»

      27 травня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення захисту прав працівників)» від 12.05.2022 № 2253-ІХ (законопроект від 18.03.2021 № 5266, далі — Закон № 2253).  Закон № 2253 вносить зміни до КЗпП, Господарського Кодексу, Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII, Закону України «Про рекламу» від 03.07.1996 № 270/96-ВР, Закону України «Про соціальний діалог в Україні» від 23.12.2010 № 2862-VI та Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI. 

        Закон № 2253: 

- надає можливість укладати колдоговір для ФОП-роботодавців та поширює дію положень галузевої угоди на всіх роботодавців галузі. Порядок поширення дії галузевої (міжгалузевої) угоди затвердить КМУ; 

- зобов’язує роботодавця ознайомлювати працівника з текстом колдоговору, змінами і доповненнями до нього, сторін колективної угоди — забезпечити безперешкодний доступ до тексту договору, можливість його копіювати та інформувати про її укладення і внесені  зміни безпосередньо заінтересованих у цьому суб’єктів. За ненадання інформації працівнику про укладений колдоговір та внесені до нього зміни роботодавця чекає штраф у розмірі до 10 нмдг (170 грн) та дисциплінарна відповідальність; 

- встановлює строк дії умов колдоговору не менше одного року в разі реорганізації, зміни власника юридичної особи, відокремленого структурного підрозділу юридичної особи;  приводить норми національного законодавства у відповідність із міжнародним в частині ведення переговорів на добровільній основі; 

- встановлює зобов’язання для роботодавців надавати повідомлення щодо запланованого масового звільнення профспілковому представнику; 

- посилює відповідальність за порушення порядку повідомлення роботодавцем профспілок про масове звільнення; 

- уточнює ознаки масового вивільнення працівників з ініціативи роботодавця протягом одного місяця: 

  - вивільнення 10 і більше працівників у роботодавця з чисельністю працівників від 20 до 100; 

  - вивільнення 10 і більше відсотків працівників у роботодавця з чисельністю працівників від 101 до 300; 

  - вивільнення 30 і більше працівників у роботодавця з чисельністю працівників від 301 до 1000; 

  - вивільнення 3 і більше відсотків працівників у роботодавця з чисельністю працівників від 1001 і більше. 

           Крім цього, у законодавство включають норми, що протидіють дискримінації в оголошеннях з працевлаштування.

          Особам, які зазнали дискримінації, надають право звернутись до суду із заявою про відновлення порушених прав, відшкодування матеріальної та моральної шкоди. Закон № 2253 визначає, що не вважається дискримінацією у сфері праці та що є необґрунтованою відмовою у прийнятті на роботу.  Зокрема, забороняється необґрунтована відмова у прийнятті на роботу, тобто відмова без будь-яких мотивів або з підстав, що не стосуються кваліфікації чи професійних якостей працівника, або з підстав, не передбачених законом. 

 

Останнє оновлення (Понеділок, 30 травня 2022, 06:32)

 

Отримали заслужені відзнаки

Отримали заслужені відзнакиindex 3af13
27 травня світова громадськість відзначила Всесвітній день екстреної медичної допомоги.
Працівники швидкої допомоги, мабуть, як ніхто, заслуговують на свято, адже вони щодня, щохвилини перебувають на «передовій» - рятують хворих. Вони – їхня остання надія на порятунок. У такому режимі і в такій відданості справі працюють і працівники обласного центру екстреної медичної допомоги. Отож у святковий день отримали заслужені відзнаки від обласної військової адміністрації, обласної ради та обласної організації Профспілки працівників охорони здоров'я.

 

Наближаємо перемогу разом

Наближаємо перемогу разом
Три місяці триває військова агресія росії проти суверенітету України... Три місяці ми вчимося жити по-іншому, але весь народ ще ніколи не був таким сильним, щирим, об'єднаним спільною думкою про перемогу.
Із перших днів війни Кіровоградська обласна організація Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг разом із профкомами, керівниками підприємств спільно включилися в роботу щодо забезпечення життєдіяльності трудових колективів, організації працівників та допомоги армії та теробороні.
Членські організації активно долучилися до волонтерського руху міста та області. Вони допомагають фронту матеріалами, ліками, продуктами харчування, одягом, засобами гігієни. Придбавають необхідні прилади та організують збір іншої благодійної допомоги військовим.
У цій діяльності особливо відзначився колектив Кропивницького фахового коледжу харчування та торгівлі. На базі ЗОШ №34 та №33, ресторану "ЧаЧа", парку "Козачий острів" працівники коледжу долучились до плетіння маскувальних сіток, надаючи матеріал для цього. Включилися також до збору матраців, подушок, постільної білизни, які були передані до пунктів збору гуманітарної допомоги: у парк "Козачий острів", ЗОШ №33, готель «Турист», гуртожиток Кіровоградського машинобудівного коледжу КНТУ. Паралельно у цей період відбувався активний збір продуктів харчування, бакалійних виробів, консервації. Викладачі активно долучилися до збору складових елементів для створення «Бандерівського смузі».
З початку військової агресії і донині викладачі циклової комісії «Технології та хімії» випікали хлібобулочні, борошняні, кондитерські вироби для територіальної оборони та бійців Збройних Сил України.
Окремо слід відзначити участь усіх викладачів у здачі крові для поранених бійців на пунктах переливання крові Кропивницького та області.
Свого часу зібрали гуманітарну допомогу для військових 3-го полку імені князя Святослава Хороброго з нагоди свята Великодня. Паски та інші смаколики були виготовлені студентами коледжу для створення настрою і домашньої атмосфери нашим військовим. Крім того, до гуманітарної передачі включено предмети особистої гігієни, натільну білизну разом з дитячими малюнками, листами та вітальними словами.
У складний час захисту нашої країни нашим захисникам дозволено таку шкідливу звичку, як паління. Тому до допомоги передано цигарок на суму майже 4 тисяч грн.
Протягом квітня-травня зібрано більше 100 тисяч гривень, за які було придбано тепловізор-монокуляр і спеціальний бінокль, а також квадрокоптер за сприянням громадського об'єднання «Серця матерів та ветеранів війни Кропивницького». Зазначену техніку передано 42 батальйону Кропивницького, який є у складі 57 бригади імені Кошового отамана Кості Гордієнка, що боронить кордони нашої України.
З моменту включення Кіровоградської області до відвантаження гуманітарної допомоги територіям, де ведуться активні бойові дії, або такі, що знаходяться в блокаді, викладачі коледжу та студенти майже щотижня приєднуються до розвантаження, фасування гуманітарної допомоги та її подальшого транспортування.
Кіровоградська обласна організація Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг спільно із членськими організаціями та керівниками підприємств продовжує робити все можливе, аби змогти разом здолати ті випробування, які принесла в наш дім війна.
Схиляємо голову перед мужніми захисниками, які боронять нашу землю, наші домівки від загарбників. Наближаємо перемогу разом! Віримо в Україну!
Людмила Хриплива,
Голова обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг

 

Дитяче оздоровлення у 2022 році:

Дитяче оздоровлення у 2022 році:
проблеми, виклики, перспективиimages f95d4
Чи можливо в умовах воєнного стану здійснити оздоровлення та відпочинок дітей України?
Цій темі було присвячене засідання Центрального міжвідомчого штабу з координування організації оздоровлення та відпочинку дітей при Міністерстві соціальної політики України, яке відбулося 24 травня ц.р.
На засідання було запрошено заступника Голови ФПУ Євгена Драп'ятого, який є членом цього Штабу.
Свою позицію на засіданні висловили представники Міністерства оборони України, Державної служби надзвичайних ситуацій, Національної поліції України, Держпраці, міністерств освіти і науки, охорони здоров'я, Держпродспоживслужби, Національної соціальної сервісної служби, народний депутат України Тетяна Скрипка та низка представників обласних військових адміністрацій.
Усі вони зазначали, що найпершою умовою має бути безпека дітей під час можливих повітряних атак, адже нині уся територія України є під загрозою. Тому дітей у цей час треба негайно перемістити до бомбосховищ або інших укриттів. Бомбосховища не були передбачені для дитячих оздоровниць.
У більшості обласних військово-цивільних адміністрацій відсутні кошти на дитяче оздоровлення, бо їх передано для потреб Збройних сил.
Дитячі оздоровчі заклади також не готові до відкриття оздоровчого сезону. Нині вони не обстежені комісіями та не отримано дозволів на відкриття.
Під загрозою є і переміщення дітей з одного регіону до іншого як залізницею, так і автотранспортом. та висока ціни на пальне.
За пропозицією Євгена Драп'ятого члени Штабу визнали за доцільне:
1. Відтермінувати на 1 місяць розгляд питання щодо готовності до літнього оздоровчого сезону закладів оздоровлення дітей, які розташовані у більш безпечних регіонах України.
2. Оздоровлення та відпочинок дітей можливий при дотриманні умов:
- дозвіл на відкриття слід отримати найперше від військових державних адміністрацій на цій території;
- проведення комплексної перевірки ДОЗ усіма службами;
- забезпечення безпеки дітей при повітряній загрозі;
- збільшення кількості вихователів;
- отримання згоди від батьків на перебування дітей в ДОЗ.
3. Визнати за доцільне здійснювати оздоровлення дітей, які проживають на адміністративній території, де розташований ДОЗ, а також дітей переміщених осіб та інших категорій дітей при згоді їхніх батьків. Оздоровлення дітей за межами України здійснюватиметься за кошти благодійних організацій через обласні держадміністрації.
Такі рішення Штабу ляжуть в основу відповідного рішення Уряду України.
Департамент профспілкового руху та зв'язків
з громадськими організаціями