Архів новин
2018
Березень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2627281234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Найвища цінність – людина праці

Найвища цінність – людина праціКопия фото майстри 2 258ca
Традиційно, напередодні Травневих свят Федерація профспілок Кіровоградської області вшановує кращих працівників різних галузей і присвоює своєрідний титул «Майстер Кіровоградщини». Цього року такого звання удостоїлися 66 кращих професіоналів. Героїв свята нагороджено Дипломом ФПО «За високу професійну майстерність» та сфотографовано на профспілкову Дошку пошани.
Голова ФПО Максим Баланенко відзначив: «Це свято неповторне і унікальне - такого немає в жодній області. Цього року ми відзначаємо його уже 16 раз. Півтора десятка років тому ФПО започаткувала цю церемонію і відтоді вона стала традиційною. Щороку змінюються лише номінанти, тобто, коло високих професіоналів розширюється. Незважаючи ні на які обставини, найвищою цінністю суспільства залишається людина праці, бо вона створює добробут країни».Копия фото майстри 9597f
Того дня вся увага, компліменти, музичні вітання, які підготували студенти Кіровоградського музичного училища, присвячувалися героям свята, адже у них, дійсно, золоті руки і віддані професії серця, тому й величають їх майстрами Кіровоградщини. Кожен з них на своєму робочому місці відзначився особливим внеском у загальну справу і заслужив народну пошану, а профспілки завжди будуть шанувати і підтримувати тих, хто вирощує хліб, навчає дітей, лікує людей, плавить метал, будує, надає послуги, береже довкілля... Крім того, того дня було підбито підсумки конкурсу на «Кращий колективний договір».
Марія Іванова

 

Висадили «молодіжну» липову алею

Висадили «молодіжну» липову алею
Дружна команда Молодіжної ради Федерації профспілок області (голова Олена Базилюк) долучилася до Всеукраїнської екологічної акції «Посади дерево миру», яка проводилась по всій країні. Близько двохсот молодих лип були висаджені активними небайдужими громадянами міста на Набережній у центрі Кропивницького, які також долучились до цієї акції. Крім того, участь в акції взяли народний депутат України Олександр Горбунов, голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко, міський голова Андрій Райкович та багато інших керівників органів місцевої влади, депутатів, спортсменів... Крім основного завдання учасники акції мали можливість у невимушеній атмосфері поспілкуватись та вирішити нагальні проблеми.Копия посадка дерев 6c3ff
Члени Молодіжної ФПО не просто висадили дерева, а й допомагатимуть доглядати за молодими деревами, щоб вони прижилися, а згодом усі бажаючі мали можливість в літню спеку прогулятися чудовою липовою алеєю, сховатися від сонця у тіні дерев та мати більше чистого повітря в рідному місті.
Члени Молодіжної ради ФПО також висаджували дерева разом з працівниками управління лісового та мисливського господарства в області у Чорноліському лісгоспі Знам'янського району. Працювали під гаслом «Профспілкова молодь – за зелену Кіровоградщину». І там буде їхня, «молодіжна» алея.
Олексій Коваленко, заступник голови Молодіжної ради ФПО

 

Молоді освітяни приміряли корону

Молоді освітяни приміряли коронуКопия IMG 5295 5afcc
В рамках обласного зльоту молодих вчителів відбувся конкурс Міс Освітянка та Містер Освітянин, який з року в рік проводить Кіровоградський міськком профспілки працівників освіти. Захід традиційний, із звичними номінаціями-завданнями, вітаннями, святковою програмою – змінюються лише дійові особи конкурсу, а тому щоразу він стає неповторним. У ньому беруть участь молоді вчителі і вихователі після першого року праці, непростого, але цікавого і сповненого незабутніх вражень. Вони вилилися у диво-презентації, якими конкурсанти переконували присутніх у правильності вибору професії, звіряли свої кроки з досвідченими освітянами, з допомогою сучасних засобів демонстрували свої уроки чи заняття, поетично розповідали про свої перші педагогічні проби, про мрії і плани на майбутнє. А ще вони дякували старшим колегам, котрі допомагають адаптуватися у вирі шкільного життя, міськкому комітету профспілки, який гуртує молодих освітян, сприяє їхньому становленню, піклується про умови праці та відпочинку. У міському комітеті вибудувана ціла система роботи з молодими вчителями.
Дійство вийшло за рамки звичайного конкурсу і розрослося у глибинну і щиру бесіду старших і молодших колег-педагогів. Для педагогів міста працює центр методичної, соціально-психологічної служби, який зокрема, надає велику допомогу новачкам, формуючи із них справжніх вчителів та вихователів. Нелегку професію обрали учасники конкурсу, яка вимагає великих душевних затрат і сил, але перший рік роботи показав, що вони не розчарувалися і готові й далі торувати свій освітянський шлях. А міський комітет профспілки докладе всіх зусиль для забезпечення законних прав і гарантій, передбачених діючим законодавством для освітян, добиватиметься їх розширення, розуміючи, що саме освітяни формують інтелект і моральне обличчя країни.Копия IMG 5320 e077a
Усі конкурсанти були неперевершені, але корона Міс Освітянка дісталася Ользі Заболотній (ДНЗ №28). До речі вона ж виборола корону в обласному конкурсі. Містером Освітянином став Віталій Берлін (НВО «Вікторія»). В обласному конкурсі отримав звання віце-містера. Інна Комарова (ДНЗ №4) завоювала титул Міс Винахідливість, Яна Маркова (ДНЗ №2) – Міс Інтелект, Ілона Крицька (дитячо-юнацький центр «Юність) – Міс Обдарованість і Міс глядацькі симпатії, Анна Полудень (НВО №19) – Міс Чарівність.
Олександр Дзюба,
голова Кропивницького міського
комітету профспілки працівників освіти

 

«Витекли» кошти із пенсійної кишені

«Витекли» кошти із пенсійної кишені

Порушення, що призвели до втрат на загальну суму майже 200 тис.грн. виявили фахівці управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області під час ревізії в Кропивницькому об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України за період з 01.01.2014 по 30.11.2016.
Зокрема встановлено, що внаслідок приховування громадянами факту виїзду на постійне проживання за кордон та надання для оформлення пенсій паспортів, що обліковуються як втрачені, а також несвоєчасного надання довідок про завершення навчання, було зайво нараховано та виплачено пенсій на загальну суму 196,7 тис.грн.
Про результати ревізії поінформовано Управління захисту економіки в Кіровоградській області.

Прес-служба

 

Тендер з багатьма невідомими

Тендер з багатьма невідомими
Як відомо, щоб отримати право на виконання певних робіт чи послуг, потрібно заявити про себе і виграти тендер. Як відбуваються тендери, що криється за їхньою ширмою, мало кому відомо. Роздумами про цю процедуру ділиться один із її учасників, директор ТОВ підприємство «АРТАЛЕКС» Олександр Сипливець:
- Нас, як будівельну організацію, зацікавила тендерна пропозиція на закупівлю будівельно-монтажних робіт за проектом «Капітальний ремонт КЗ «НВО «Багатопрофільний ліцей – фізико-математична школа І-ІІ ступенів №18 – центр дитячої та юнацької творчості «Надія», яку побачили в єдиній прозорій системі. Розробили відповідну документацію, яка була зазначена замовником, та подали її на розгляд. Програма передбачає певні критерії, серед яких є оцінка, це - питома складова. Тобто, сам об'єкт – це 100 відсотків, 80 відсотків – ціна, а 20 – технічні питання і вимоги до документації. При оцінці сама програма вираховує коефіцієнти для перемоги. Оцінку встановлює замовник в тендерній документації, яка реєструється в єдиній системі. Коли формувався порядок поданих пропозицій, наша ціна була найдешевша – 5 млн. грн. А цей чинник найголовніший при виборі переможця. Згідно з розрахунками наше товариство мало виграти конкурс, але. Не так сталося, як гадалося. Із невідомих причин наше підприємство не втиснулося у конкурс.
Які були підстави для відхилення вашої пропозиції? Сама процедура містить багато нюансів. Згідно з Протоколом засідання тендерного комітету управління капітального будівництва Кіровоградської міської ради при розгляді тендерної пропозиції ТОВ «АРТАЛЕКС» були виявлені підстави для відхилення пропозиції учасника. Не буду вдаватися у деталі, наведу лише один приклад. Нам пред'явлено претензію, що при складанні графіка не враховано період розгляду тендерної пропозиції та існує розбіжність щодо терміну виконання робіт. На це зауваження є проста відповідь: замовник не надав форми календарного графіка, згідно з яким підприємство могло розробити свій календарний графік. Логічно так: перш ніж вимагати, треба виставляти чіткі конкретні, а не загальні вимоги. Як можна виявити наші помилки, якщо не було конкретних вимог? Тому вважаю, що це рішення тендерного комітету упереджене, бо треба було більш детально розробити вимоги, поспілкуватися із учасниками, дізнатися про їхні можливості і професійні дані. На підставі Протоколу засідання тендерного комітету ми зробили свій висновок і в цілому це рішення сприйняли, як безпідставне. До тендерного комітету входять професіонали, які мають приймати відповідні рішення: аргументовані, кваліфіковані і чесні. Адже вони виконують своєрідну роль суддів доль учасників тендерів.
У тендері брало участь десять підприємств із загальною сумою - приблизно 7 млн. грн. Тож, виходячи із нашої ціни – 5 млн. грн., перевагу мали б отримати ми, та на перешкоді стали зазначені у Протоколі похибки. А їх легко можна було б уникнути, якби ми бачили чіткі вимоги. Але...
Чи можна оскаржувати дії тендерного комітету? Можна. Оскаржуються ці дії Антимонопольним комітетом, але у цій процедурі є такий нюанс: якщо фігурує сума вище 1 млн. грн., то незадоволене підприємство має сплатити 15 тис. грн. Просто так, витягнути з бюджету товариства круглу суму, не маючи гарантії не тільки на виграш, а навіть на те, чи прийметься воно до розгляду чи ні. За таких умов, думає, знайдеться небагато охочих шукати істину. Вважаю, що ця колізія антиконституційна, адже кожне підприємство повинне мати право безплатно оскаржувати певні рішення, дії чи бездіяльність.
Хочу кілька слів сказати про своє підприємство «АРТАЛЕКС». На будівельному ринку ми - із 1996 року. Будуємо, ремонтуємо, реконструюємо, від нуля і до ключа. Колектив, який складається із досвідчених професіоналів, має гарну репутацію. Крім того, останнім часом ми багато уваги приділяємо майбутнім робітничим кадрам – надаємо робочі місця для проходження виробничої практики учнів профтехзакладів. На рахунку підприємства чимало зданих об'єктів з високою оцінкою. Один із них – гуртожиток для переселенців із Донеччини у Новгородці. Звісно, після отриманої тендерної інформації колектив, який розраховував на перемогу, розчарований, адже сьогодні робота – на вагу золота. Ми, звісно, не сидимо склавши руки, вивчаємо ринок, шукаємо замовників – треба працівників забезпечити роботою і зарплатою, але тендер дещо зіпсував настрій.

 

Окреслили шляхи підготовки кадрів

Окреслили шляхи підготовки кадрів
Відбулося засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради, під час якого голова ФПО Максим Баланенко передав «правління» голові обласного об'єднання організацій роботодавців Павлу Штутману. Останній став двічі «іменинником» - йому у присутності соціальних партнерів вручено Свідоцтво про репрезентативність. Серед обговорених питань – назріле: «Про стан і перспективи підготовки кадрів інженерно-технічних та робітничих професій та забезпечення галузей економіки області кадрами у необхідній кількості».Копия DSC02589 96e90
Павло Штутман, приймаючи естафету голови тристоронньої ради, зазначив, що обласне об'єднання організацій роботодавців дбає про створення умов праці працівників та в цілому про підвищення життєвого рівня. У той же час, роботодавці відчувають віддачу працівників, які не просто вимагають підвищення зарплати, а й уболівають за долю підприємств. Від підкреслив, що ці соціальні питання: оплата праці, безпека та охорона праці постійно перебувають у полі зору учасників соціального діалогу, і запевнив, як головуючий на новий термін, докладе максимум зусиль, щоб область розвивалася, а працівники відчували соціальну захищеність і перспективу, а діалог між партнерами тільки зміцнювався. Павло Штутман окреслив шляхи підготовки кадрів в області та запропонував для більш детального вивчення стану справ щодо забезпечення економіки області кадрами інженерно-технічних та робітничих професій створити обласну робочу комісію.Копия DSC02591 67f0c
Оскільки заключними положеннями Генеральної угоди передбачена норма, якою рекомендовано сторонам соціального діалогу на територіальному рівні привести у відповідність до її положень норми територіальних угод, Максим Баланенко запропонував доповнити Територіальну угоду наступними положеннями:
1) Розділ І "Підвищення конкурентоздатності національного виробника та забезпечення зростання зайнятості" доповнити реченням: "Запровадження дуальної форми підготовки у співпраці з навчальними закладами"; підставу п. 1.43. Генеральної угоди доповнити у наступній редакції: "Умов відновлення наставництва, удосконалення професійного навчання працівників безпосередньо на виробництві, запровадження системи підтвердження кваліфікації за робітничими професіями за результатами неформального навчання".
2) Розділі ІІ "Оплата праці" викласти в наступній редакції:
"Забезпечити темпи зростання середньої номінальної зарплати, виходячи з економічної ситуації в державі та фінансових можливостей підприємств, відповідно до затвердженої Програми економічного і соціального розвитку Кіровоградської області на 2017 рік"
3) розділі ІV "Соціальний захист, задоволення культурних і духовних потреб населення, молодіжні питання" викласти у наступній редакції:
"Рекомендувати органам місцевого самоврядування:
- надавати адресну одноразову допомогу молодим спеціалістам бюджетних галузей, а також студентам з малозабезпечених сімей, молодим сім'ям;
- віднайти можливість звільнення дитячих оздоровчих закладів та позашкільних навчальних закладів спортивного профілю від оподаткування земельним податком та податком на нерухоме майно;
- передбачити кошти на фінансову підтримку дитячо-юнацьких спортивних шкіл".
Прес-центр ФПО

 

Порушень – майже на 9,8 млн. грн.

Порушень – майже на 9,8 млн. грн.
За січень-березень 2017 року управлінням Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області проведено 18 контрольних заходів і виявлено порушень фінансово-бюджетної дисципліни, що призвели до втрат, на загальну суму майже 9,8 млн грн.
Забезпечено відшкодування порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму майже 1,6 млн грн.
За результатами контрольних заходів керівниками установ прийнято 8 управлінських рішень, за переданими матеріалами контрольних заходів правоохоронними органами розпочато 2 досудових розслідувань та вручено 6 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
За допущені фінансові порушення 27 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, до дисциплінарної та матеріальної відповідальності притягнуто 12 посадових осіб.
Разом з цим повідомляємо, що за номером (0522) 24-44-96 можна проінформувати про виявлення фактів можливих корупційних та інших неправомірних дій посадових осіб управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області.

Прес-служба

 

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ

 

Профспілки вимагають мораторію на підвищення ціни на газ тарифів на житлово-комунальні послуги

Федерація профспілок України висловлює категоричний протест проти ухваленого 28 березня 2017 року рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) «Про встановлення тарифів на послуги транспортування та розподілу природного газу».
Грубо нехтуючи положеннями Генеральної угоди, рішеннями Національної тристоронньої соціально-економічної ради, дорученнями Уряду, принципами соціального діалогу, регулятором без обговорення з соціальними партнерами за декілька днів до вступу в силу вчергове ухвалено рішення, що несе загрозу для добробуту громадян, економічної і соціальної стабільності держави.
Встановлення фіксованої «абонплати» для населення та промисловості за користування газотранспортними та газорозподільними мережами, що є стратегічним інфраструктурним ресурсом держави, ще здорожчать вартість енергоносіїв, зведуть нанівець усі зусилля з енергозбереження та диверсифікації енергоносіїв, стануть черговим бар'єром соціально-економічного оздоровлення України.
Профспілки вимагають:
- негайного скасування прийнятого НКРЕКП рішення та накладення мораторію на підвищення ціни на газ та тарифів на житлово-комунальні послуги без проведення належного громадського обговорення та погодження із соціальними партнерами;
- притягнення до відповідальності винних посадових осіб НКРЕКП аж до їх звільнення із займаних посад;
- широкого обговорення національної тарифної політики в Парламенті та Уряді із залученням громадськості, експертів, сторін соціального діалогу.
В разі нехтування цими вимогами, ФПУ разом з іншими профоб'єднаннями і громадськими організаціями рішуче виступить на захист інтересів спілчан, включаючи ініціювання масових акцій протесту.

 

Проти порушень трудових прав – спільними зусиллями

Проти порушень трудових прав – спільними зусиллямиКопия DSC02572 c75bd
Уперше на Кіровоградщині відбулося спільне засідання колегії управління Держпраці в області та Федерації профспілок області, під час якого було підбито підсумки роботи щодо виконання Угоди про співпрацю. І голова ФПО Максим Баланенко, і начальник управління Держпраці в області Сергій Подорожний (й інші учасники засідання) відзначили активну співпрацю у різних напрямках діяльності. Наприклад, профспілкові органи вказують на порушення трудових прав, контролюють їх виконання і наполягають на більш жорстких підходах до захисту прав працівників.Копия DSC02564 ce678
За словами Максима Баланенка, основними напрямами співпраці є контроль за реалізацією державної політики у сфері охорони праці, зайнятості населення, оплати праці, вжиття заходів до усунення порушень і проведення профілактичної роботи щодо їх попередження. Громадськими інспекторами праці перевірено 393 юридичні особи, на яких виявлено 467 порушень. Поновлено права понад трьох тисяч працівників. Головна увага приділялася виробленню спільної тактики дій з вирішення проблемних питань під час реалізації законодавчих змін у сфері оплати праці. Забезпечено широку інформаційно-роз'яснювальну роботи у цьому напрямку.
Так, не сприймаються пояснення про те, що доплати за роботу у вечірній час, суміщення професій, виконання обов'язків відсутнього працівника, розширення зони обслуговування, доплата за класність, ранг держслужбовця, престижність педагогічної роботи, індексація зарплати включаються до виплат, які мають враховуватись до зарплати при забезпеченні її мінімального розміру. Надзвичайно важко пояснити працівникові, який сенс йому братись за суміщення професій, додаткову роботу, підвищувати кваліфікацію, якщо це ніяк не відіб'ється на його зарплаті.
ФПУ проводить активну роботу із врегулювання таких проблемних питань.Копия DSC02570 e4e33 Позиція профспілок чітка – не може бути такої зрівнялівки, яка викликана останніми змінами в законодавстві про оплату праці. Профспілкова сторона розраховує, що відповідно до Угоди буде розроблено спільні пропозиції щодо удосконалення законодавства про працю, у застосуванні штрафних санкцій. Угода передбачає проведення аналізу найбільш поширених видів порушень та механізмів їх усунення. Одним із таких видів сьогодні є порушення строків виплати зарплати. Незважаючи на те, що проблеми погашення боргів із зарплати знаходяться постійно в полі зору управління Держпраці, ФПО і її членських організацій, ліквідувати борги не удалось. Не лякають підприємства ні приписи, ні штрафи, не завжди допомагають механізми колективного трудового спору, судових звернень, ініціювання розірвання трудового договору з керівником підприємства. Вдалось це лише обкому профспілки працівників автотранспорту та шляхового господарства. Результатом їхньої наполегливої боротьби стала відсутність боргів, які тримали область в «передовиках» по боргам. По боржниках треба діяти більш активно, адже власники, відпрацьовують «хитрі» плани, як перекинути борги і вийти «чистими». Бувають інші приклади, як із ДП «Кіровоградтепло». Тут зарплатні борги виникли з вини держави через невідшкодування різниці в тарифах. Торік в ході протестних акцій профспілки зажадали від влади для ліквідації заборгованості із зарплати невідкладно ухвалити законодавчі акти, спрямовані на посилення захисту економічних прав працівників, заснування «гарантійної установи виплати боргів». У Верховній Раді зареєстровано два законопроекти щодо відповідальності роботодавця за борги із зарплати.Копия DSC02575 2d05d
Максим Баланенко зупинився на виконанні домовленостей за Угодою щодо охорони праці. У ході акції протесту профспілки вимагали повернути до 1 січня 2017 року десяткам тисяч працівників, зайнятих на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, безпідставно скасоване право на достроковий вихід на пенсію (Списки № 1 і № 2). На сьогодні підготовлений і узгоджений з СПО об'єднань профспілок проект постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів від 24 червня 2016 року № 461 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах». У разі його прийняття буде повернено право дострокового виходу на пенсію для майже 28 тис. працівників. На сьогодні у державі склалася надзвичайна ситуація з безпекою та умовами праці на більшості підприємств. Про це свідчать результати здійснення перевірок спеціалістів управління і громадського контролю. Порушення обчислюються тисячами. Серед причин - недостатнє з боку роботодавців фінансування профілактичних заходів і засобів з охорони праці. На жаль, стало головним – наявність робочого місця, а які там умови – це вже вторинне.Копия DSC02578 a7332
За інформацією першого заступника начальника управління Романа Зяблікова, торік проведено 222 планові перевірки суб'єктів господарювання. Близько 30 відсотків планових перевірок проходили на суб'єктах господарювання, де є профспілкові організацїі. Її представників запрошували до участі у перевірках. Зокрема, відбулася перевірка за зверненням голови первинної профорганізації Новопразького НВК Олександрійської райради. Встановлено порушення вимоги ЗУ «Про колективні договори і угоди». За результатами перевірки директору вручено припис щодо недопущення виявлених порушень в подальшому, буде передано до суду протоколи для притягнення директора НВК до адміністративної відповідальності.Копия DSC02582 292c2Копия DSC02583 39e4eКопия DSC02585 091b2
І управління Держпраці, і ФПО приділяють увагу проведенню превентивних заходів, зокрема організовують спільні семінари з питань трудового законодавства.
Фахівці управління торік провели 34 спеціальні розслідування нещасних випадків на виробництві, у яких беруть участь представників профспілкових організацій, як органу, що стоїть на боці працівників. Представник ФПО бере участь в опитувані свідків, огляді місця настання нещасного випадку, робить висновки. Представник управління Держпраці та ФПО разом відстоюють права потерпілого.
Під час спільного засідання прийнято спільне рішення та визначено завдання для подальшої співпраці.
Марія Іванова.

 

Якщо о'єднати громадський і державний контроль

Копия DSC02558 ebb81
У Федерації профспілок Кіровоградської області відбулася спільна прес-конференція для ЗМІ, яку провели голова ФПО Максим Баланенко та начальник управління Держпраці в області Сергій Подорожний. Обговорювалася тема: «Громадський контроль і державний нагляд – проти порушень трудових прав працівників» Було також обговорено виконання Угоди про співпрацю, підписання якої відбувалося у присутності журналістів. І Максим Баланенко, і Сергій Подорожний відзначили активну співпрацю у різних напрямках діяльності. Профоргани вказують на порушення трудових прав, контролюють їх виконання і наполягають на більш жорстких підходах до захисту прав працівників. За словами Сергія Подорожного, громадський контроль має бути основною виробничого життя. На будь-яку пропозицію ФПО управління Держпраці відгукується. Так, проведено ряд спільних семінарів з питань роз'яснення законодавства, керівники управління звітують про результати перевірок перед профактивом. І якщо об'єнати два контролі – державний і громадський, то можна позитивно вплинути на стан трудових відносин.Копия DSC02560 81ec9
Марія Іванова

 

Шахово-шашкові призери

Шахово-шашкові призери
Відбувся традиційний обласний турнір з шахів та шашок серед працівників закладів охорони здоров'я лікувально-профілактичних закладів Кіровоградщини. Як завжди, його організаторами були обласна організація профспілки працівників охорони здоров'я та обласна організація ФСТ «Спартак». Такої масовості організатори не пам'ятають. Цього разу у змаганнях взяли участь 76 працівників із 23 лікувальних закладів. Це був не просто турнір, а свято душі, спілкування, нові знайомства, емоції і гарний настрій. Медикам, які щоденно перебувають «на передовій» у боротьбі за життя і здоров'я, вкрай потрібні ось такі віддушини.
Серед чоловіків переможцями із шахів стали: Анатолій Махно (Староосотський дитячий обл. протитуб. санаторій) – І місце, Сергій Слободян (обласне бюро СМЕ), Валерій Розноша (ТМО «ЦЕМД та МК») – ІІ та ІІІ місця. Серед жінок призерами стали олександрійці: Альона Тимошевська – І місце, Ганна Шульга Ганна і Ольга Барилюк – ІІ та ІІІ місця.
Кращі результати із шашок серед чоловіків показали: Віктор Мережко (м. Олександрія) – І місце, Петро Богащенко (Новгородківська ЦРЛ) та Сергій Рябовол (Добровеличківський район) – ІІ і ІІІ місця. Серед жінок шашковими призерами стали: Наталія Марусенко (обласна протитуберкульозна лікарня) – І місце, Оксана Шпаченко (обласний онкологічний диспансер) та Лариса Овчаренко (Олександрійський район) – ІІ і ІІІ місця.
Як зазначила Альона Тимошевська, гра у шахи – класична й вічна, їй рівних немає, тому її не витіснять жодні сучасні технології. Освоїла гру з дитинства, після школи отримала І дорослий розряд. Незважаючи на молодість, має багато шахових перемог не тільки місцевого рівня, а й всеукраїнського.
Лариса Козлова,
голова обкому профспілки
працівників охорони здоров'яКопия P1030305 d0c8a

 

Технікуми і коледжі мають право на життя!

Технікуми і коледжі мають право на життя!
Рада Федерації профспілок Кіровоградської області звернулася до Голови Верховної Ради України А. В. Парубія із проблемою, пов'язаною із загрозою ліквідації однієї з основних освітніх ланок України – ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.
Згідно з Законом України «Про вищу освіту» статус коледжів та технікумів залишався невизначеним на законодавчому рівні, а термін прийому абітурієнтів на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст», закінчився у 2016 році.
Враховуючи, що ця проблема стосується багатьох галузей, а саме: освіти, медицини, агропрому, машинобудування, духовної сфери, для яких готуються кадри цими закладами та з метою запобігання втрати підготовки вкрай важливої середньої ланки фахівців Рада ФПО вирішила звернутись до голови Верховної Ради України Парубія А.В. про прискорення розгляду проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст». І ось результат.
Як стало відомо, 21 березня Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст».
Законодавчим актом встановлено, що вищі навчальні заклади І-ІІ рівня акредитації здійснюватимуть прийом на здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст».
Згідно із Законом, останній прийом на здобуття освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста буде проведено у 2019 році.
Відповідні зміни внесено до розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про вищу освіту».
Прес-центр ФПО