Архів новин
2022
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Прожитковий мінімум занижено у 2,4 раза

Прожитковий мінімум занижено у 2,4 разаФПУ картинка cd584
За розрахунками Мінсоцполітики фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням суми обов'язкових платежів відповідно до чинного законодавства у цінах травня 2021 року становив 5 553,98 грн.
Таким чином, законодавчо встановлений на травень 2021 року прожитковий мінімум для працездатних осіб (2 270 грн) занижено порівняно з його фактичним розміром у 2,4 рази або на 3 283,98 грн. Мінімальна заробітна плата у травні ц.р. (6 000 грн) перевищила фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 446 грн.
Середня заробітна плата в Україні у травні 2021 року порівняно із квітнем ц.р. знизилася на 0,3% та становила 13 499 грн. Порівняно із травнем 2020 року вона зросла на 28,1%. У перерахунку на євро заробітна плата склала 402,9 євро (у квітні ц.р. вона складала 406,3 євро).
Протягом травня 2021 року найбільшими темпами зросла заробітна плата у наступних сферах: тимчасове розміщування й організація харчування (на 27,2%), мистецтво, спорт, розваги та відпочинок (на 9,1%). Проте порівняно з квітнем 2021 року за більшістю видів економічної та промислової діяльності відбулося зниження середньої заробітної плати; відносно ж травня 2020 року в усіх сферах економіки заробітна плата зросла.
Заробітна плата працівників окремих галузей бюджетної сфери залишається нижчою ніж середня по економіці: в освіті – 11 579 грн (або 85,8% від середньої по економіці), у сфері охорони здоров'я та надання соціальної допомоги – 11 526 грн (або 85,4% від середньої по економіці).
За регіональною ознакою у травні 2021 року найбільшою середня зарплата була у Києві (19 287 грн), Донецькій (14 457 грн) та Київській (13 850 грн) областях, найнижчою – у Волинській області (10 890 грн).
Індекс реальної заробітної плати у травні ц.р. порівняно із квітнем ц.р. становив 98,4%, а відносно травня 2020 року – 116,8%.
За результатами аналізу офіційної статистики фонд оплати праці в Україні у травні 2021 року зменшився на 0,8% відносно попереднього місяця та перевищив показник травня 2020 року на 24,9%.
За усіма видами економічної діяльності відбулося зростання фонду оплати праці відносно показника травня 2020 року: найменше зростання відбулось у сфері державного управління й оборони, обов'язкового соціального страхування (13,1%), найбільше – у сфері тимчасового розміщування й організації харчування (125,4%).
За даними Держстату, станом на 01.06.2021 року заборгованість із виплати заробітної плати 144,2 тисячам працівників економічно-активних підприємств склала 3 350,7 млн. грн, з яких 1 357,03 млн. грн – борги державних підприємств. Працівникам промисловості заборговано 2 506,4 млн грн заробітної плати.
Слід зазначити, що, починаючи з січня 2021 року, Державною службою статистики запроваджено нову редакцію Методологічних положень державного статистичного спостереження «Стан виплати заробітної плати» (затверджено наказом Держстату від 30.12.2020 № 374).
Відповідно до оновлених Методичних положень інформація готується на основі даних державного статистичного спостереження, яке охоплює юридичні особи, активні на початок року, з урахуванням цензу за кількістю найманих працівників. Зокрема, збір та підготовка інформації щодо заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах-банкрутах, які не здійснюють економічної діяльності, Держстатом не проводиться.
Довідково: до категорії підприємств-банкрутів Держстат відносить суб'єкти господарювання, щодо яких запроваджено процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Департамент з питань бюджету
та оплати праці апарату ФПУ

 

Діяти ефективно та результативно

Діяти ефективно та результативноФПУ 4c109
Рада ФПУ 30 червня 2021 року затвердила заходи з реалізації Стратегії діяльності Федерації професійних спілок України на 2021–2026 роки «Час дій та якісних змін», прийнятої VІІІ-м З'їздом ФПУ. Схвалила план з реалізації зауважень та пропозицій делегатів З'їзду, обговорила напрями розвитку майнового комплексу ФПУ...
Звертаючись до членів Ради, Голова ФПУ Григорій Осовий зокрема зазначив, що час від проведення 8-го з'їзду – 25 травня ц.р. видався для профспілкового руху динамічним та насиченим. Було розроблено: План заходів щодо реалізації Стратегії діяльності Федерації на 2021-2026 роки «Час дій та якісних змін», заходи щодо реалізації зауважень та пропозицій делегатів з'їзду, підготовлено зміни до Положення про постійні Комісії Ради ФПУ, сформовано пропозицію щодо персонального складу та створення Робочої групи Ради ФПУ з напрацювання змін до Статуту ФПУ тощо.
Він поінформував, що документи з'їзду були направлені Прем'єр-міністру, Голові Верховної Ради України, Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, керівникам центральних органів виконавчої влади, депутатським фракціям, соціальним партнерам для врахування в їхній діяльності.
Голова ФПУ наголосив, що заходи на виконання Стратегії діяльності ФПУ мають стати для усіх профспілкових організацій Дорожньою картою реалізації стратегічних завдань, насамперед щодо посилення економічного, правового і соціального захисту спілчан в умовах реформ, розвитку профспілкового руху та зміцнення потенціалу всіх ланок профспілок, щоб діяти ефективно та результативно. Вони передбачають низку завдань, спрямованих на посилення захисної функції профспілок
Важливим залишається питання реформування трудових і соціальних відносин. Профспілки визнають необхідність реформування законодавства про працю, але не шляхом просування неоліберальних законопроектів. Реформування має відбуватися системно і лише за виконання принципу рівних прав і можливостей, пріоритетності питання захисту прав людини та з обов'язковим урахуванням інтересів працюючих.
Президією ФПУ 24 червня ц.р. було схвалено План заходів ФПУ, спрямованих на недопущення просування згаданих законодавчих ініціатив, а також Алгоритм реагування ФПУ на законодавчі ініціативи, які суттєво звужують права та інтереси працівників і профспілок.
У цьому контексті було наголошено на необхідності активізувати голосування спілчан за петиції по законопроектах №5371 і 5388. Також члени Ради були поінформовані про створення Робочої групи ФПУ з питань опрацювання законопроектів, які суттєво звужують права та інтереси працівників і профспілок, для представлення позиції ФПУ у профільних комітетах Верховної Ради України, а також засобах масової інформації, та утворення Організаційного комітету ФПУ з проведення всеукраїнських акцій протесту профспілок у разі розгляду Верховною Радою України законопроектів, які порушують права працівників та профспілок.
- Саме на осінь може припасти пік нашої боротьби проти антитрудових ініціатив влади, - наголосив Григорій Осовий, - ми маємо бути максимально готові і відмобілізовані до таких дій по всій країні.

Детальніше...

 

Шановні медичні працівники Кіровоградщини!

Шановні медичні працівники Кіровоградщини!images 3 c36a0
Прийміть найщиріші вітання із професійним святом
та слова вдячності за вашу благородну працю!
Споконвіку більше за будь-які скарби та всілякі надбання цінувалося здоров'я людини. Саме медичні працівники дарують найдорожче – здоров'я, віру та надію, а професія медика вважається однією із найнеобхідніших і найшановніших. Саме для неї завжди були, є і будуть актуальними такі поняття, як доброта, гуманність благородність і професіоналізм.
З нагоди свята шлемо низький уклін усім працівникам охорони здоров'я за сумлінну та невтомну працю. Нехай сторицею повертається до вас добро, дароване людям, а у Ваших домівках завжди панують щастя і мир! Міцного здоров'я, добробуту і добра Вам та Вашим родинам!

З повагою
Голова ФПО Максим Баланенко

 

Законопроект 3515 руйнує підвалини соціальної держави Україна – позиція ФПУ

Законопроект 3515 руйнує підвалини соціальної держави Україна – позиція ФПУ

            Верховна Рада Україним 2 червня ц.р. прийняла за основу законопроєкт №3515 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення.

            За оцінкою Федерації профспілок України, законопроект 3515 фактично руйнує підвалини розбудови соціальної держави Україна і реалізації людино центричної політики. Цей курс крок за кроком вибудовувалась у державі за роки незалежності під статус держави Україна, як соціальної (що закріплено у Конституції).
На реалізацію такого статусу у різні роки була прийнята низка законів, які розроблялись за участю усіх трьох сторін соціального діалогу, міжнародних експертів, європейських структур. Зокрема йдеться про закони "Про прожитковий мінімум" і "Про державні соціальні стандарти і державні соціальні гарантії".
            На їх основі формувалися відповідні соціальні гарантії – заробітної плати, пенсійного забезпечення, соціальних виплат та допомог.
            У разі прийняття законопроекту 3515 це все може бути перекреслено одним махом, - заявив Голова ФПУ, Голова СПО об'єднань профспілок Григорій Осовий, коментуючи рішення Парламенту.

            Таку позицію профспілок під час обговорення законопроекту у сесійній залі Парламенту підтримали народні депутати України з різних фракцій і груп.

             Ми вважаємо, що законопроект 3515 у даній редакції не може бути прийнятий як закон, і як такий, що є антиконституційним і антисоціальним. На жаль, ті депутати, які підтримали і проголосували за нього у першому читанні, очевидно, не розібралися у суті, які загрози він несе у собі для людей.
             Профспілки готові надати кожному народному депутату всю об'єктивну інформацію щодо негативів цього законопроекту і як слід було б їх виправити.
            Сподіваюсь, що голос профспілок і людей праці буде почутий і обговорення цього законопроекту буде перенесено для подальшого його доопрацювання на площадках соціального діалогу з метою посилення соціальної політики держави і захисту громадян.
            Наразі ФПУ надсилає листи до народних депутатів, керівництва держави.
            У разі ігнорування нашої позиції ми готові вдатися до протестних дій.
            З результатами поіменного голосування за законопроект 3515 можна ознайомитись тут.

Детальніше: https://fpsu.org.ua/256-holovna-novyna/20668-zakonoproekt-3515-rujnue-pidvalini-sotsialnoji-derzhavi-ukrajina.html

Прес-центр ФПУ

Останнє оновлення (Понеділок, 07 червня 2021, 10:16)

 

ДУМКИ З ПРИВОДУ

P10604-113340 101f3

ДУМКИ З ПРИВОДУ
КОЛИ ВЛАДА НАМ НЕ РАДА
...журналісти їй «не нада». Зараз пафосний колись вираз «четверта влада» про ЗМІ виглядає як гіркий та геть не смішний дотеп. На жаль, доказів цьому вистачає – за два останніх роки назбиралося вдосталь. Показовий факт: день журналіста, який буде 6 червня, «Народне слово» зустрічає... у судовому процесі з обласною владою – своїми колишніми співзасновниками.
Ще перед президентськими виборами майбутнє владне збіговисько цинічно оголосило: для того, аби комунікувати з тими, кого виявилось 73 відсотки, прокладки у вигляді ЗМІ їм не потрібні. Хоча окремих «журналістів» потім вони все ж таки брали у використання, після чого й без того не бездоганна репутація останніх опинялася у сміттярці...
Такому ставленню до, зокрема, преси неабияк зраділа «Укрпошта» – нагадаємо, державна компанія, монополіст на ринку розповсюдження друкованих ЗМІ. Адже давно зрозуміло, що займатися газетами поштарям давно не цікаво й не вигідно. Тож можна не лише в односторонньому форматі диктувати газетярам умови співпраці, а й висувати ультиматуми, й відверто «забивати» на прописані угодами з редакціями зобов'язання.
За лихим прикладом і сам лихий станеш, кажуть у народі. Тож цілком логічно, що тотальна, на рівні держави, владна зневага до журналістів поширилася й на місцях. Туди, де досі зберігались рештки впливу ЗМІ або просто немає інтернету. До прикладу, щойно очоливши Кіровоградську ОДА, вже колишній голова Андрій Балонь...заборонив журналістам приходити на щотижневі апаратні наради його імені. Такого не дозволяв собі жоден його попередник.
Генеральну лінію підтримали, на жаль, і територіальні громади – звівши до мінімуму контакти з офіційними ЗМІ. Натомість практично у кожній розповсюджується самвидав у вигляді таких собі бюлетенів, куди пишуть переважно працівники міськрад/сільрад чи старшокласники тамтешніх шкіл...
За таких умов оголошене ще кілька років тому роздержавлення не пережили десятки, а то й сотні газет. Дійсно, ідея була непогана – дати державним та комунальним редакціям ідеологічну та комерційну свободу дій. Але не так сталося¸ як гадалося. Бо навіть ті редакції, які дійсно успішно вирушили у самостійне плавання, з таким ставленням нинішньої першої-третьої влади до колишньої четвертої опинилися на межі виживання та, відповідно, під загрозою закриття. Адже жодної з передбачених законом про реформування друкованих ЗМІ позицій підтримки редакції так і не отримали. Ані відповідних одноразових виплат, ані угод про висвітлення діяльності, і навіть пільгова для редакцій оренда приміщень стала неабияк муляти владним господарям квадратних метрів. І це при тому, що більшість з редакційних колективів вимушена, окрім основної, видавничої, вести ще й господарську діяльність, аби забезпечувати безперебійний вихід газет.
Зрештою, саме так сталося і з «Народним словом». Колишня газета ОДА та обласної ради кілька років тому успішно пройшла процес роздержавлення та залишається одним з провідних ЗМІ Кіровоградщини. Не маючи стороннього інвестора, редакція змушена вести не лише основну, видавничу, а й господарську діяльність, передбачену статутом - для забезпечення стабільного виходу газети. При цьому «НС» веде активну волонтерську діяльність, чимало уваги приділяє некомерційним, соціальним темам – нашими постійними партнерами є профспілки, ДСНС, центри зайнятості, військові підрозділи та волонтерські організації, літературні об'єднання та музеї тощо.
Але, треба розуміти, у влади щодо нас свої плани. Точніше, один – позбавити газету права на життя. Конкретніше – права на приміщення, що у нашому випадку одне й те саме. Тож через своє комунальне підприємство обласна рада як власниця жаданих квадратних метрів намагається викинути редакцію з її споконвічної, з моменту заснування газети, домівки. Аргументи тих, хто намагається відверто «віджати» простору територію у центрі міста, м'яко кажучи, дивні: начебто редакція не має права займатися іншою, крім видання газети, діяльністю. А ще – що не платимо оренду. Хоча перше нам дозволено редакційним статутом, а друге офіційно спростовано банківською установою. Здавалося, Бог їм суддя, але у нашому випадку суддя виявився не небесним, а цілком земним...
До речі, свіжий, щойно з печі, кавелик від влади: 1 червня "група товаришів" на чолі зі "слугою", які відповідають у ВР за "свободу слова і захист журналістів", порадили Президенту... скасувати звання "Заслужений журналіст України".
Звісно, "бранзулєток" від влади притомним журналістам і не треба. Але ж існує 40 подібних номінацій за професійною ознакою, але спокусилися тільки нашим...
Так чи інакше, професійне свято, хоч і з присмаком гіркоти, ми відзначатимемо. І вітатимемо усіх, до нього причетних. А непричетних проситимемо – як не допомагати, то хоч не заважати. Та найголовніше – знову дякуватимемо, що ви залишаєтесь з нами. Гарних новин вам щодня!
Оксана РИБЧЕНКОВА
Головний редактор газети «Народне слово»
P.S. Федерація профспілок області з дозволу головного редактора «НС» передрукувала статтю, оскільки розділяє стурбованість колективу редакції з приводу неприємної ситуації, як давній партнер підтримує газетярів і сподівається на перемогу справді «Народного слова».

 

Шановні журналісти Кіровоградщини!

Шановні журналісти Кіровоградщини!
Щиро вітаємо Вас із професійним святом!
У цей день дуже хочеться сказати щире спасибі Вам за відповідальну і непросту працю, за підтримку та розуміння. Ви обрали тернистий шлях, на якому зустрічаються безсонні ночі, невдячні люди, людський біль і величезні розчарування. А з іншого боку - цей шлях неймовірно цікавий, адже він багатий на щирі вчинки, великі радощі, приємні зустрічі та захоплюючі події.
Бажаємо Вам міцного здоров'я, невичерпної енергії та натхнення!
Нехай робота буде плідною, зарплата - високою, професія приносить задоволення, а Ви їй – користь! Із професійним святом Вас!

З повагою
Голова Федерації профспілок області       Максим Баланенко

images 3 9bcb6

 

Повідомлення

увага 5d32c

До уваги юридичних та фізичних осіб, керівників місцевих, обласних та всеукраїнських організацій, підприємств та установ

Федерація професійних спілок Кіровоградської області повторно повідомляє про зміну контактної інформації.

Починаючи з 31 травня 2021 року прийом кореспонденції в електронному вигляді відбуватиметься лише за адресою:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Останнє оновлення (Понеділок, 31 травня 2021, 06:54)

 

Звернення розглянуто

Звернення розглянуто
Зважаючи на багаторічний критичний стан ДП «Дирекція КГЗКОР», Президія Федерації профспілок області звернулася до народного депутата України Олега Воронька з прохання порушити питання про сприяння перед органами влади щодо виділення коштів на погашення боргів із зарплати та вирішення подальшої долі комбінату.
На звернення надійшла відповідь: «Ваше звернення щодо дій по вирішенню зазначених питань ДП «Дирекція КГЗКОР» та погашення заборгованості із заробітної плати за листопад-грудень 2020 року в сумі 4,1 млн. грн, уважно розглянуто.
Повідомляю, що у відповідності до статті 16 Закону України «Про статус народного депутата України», мною направлено депутатське звернення до Кабінету Міністрів України.
Висловлюю Вам щиру подяку за викладені нагальні питання, які, безумовно, підлягають вирішенню, у зв'язку з чим мною будуть вживатися, на майбутнє, відповідні дії».

 

Вітання до Дня вишиванки

листівка до Дня вишиванки 1f284

Останнє оновлення (Четвер, 20 травня 2021, 08:48)

 

Звернення до Президента України

Звернення до Президента Україниindex 208da

Профспілкові організації області стурбовані діяльністю Національної тристоронньої соціально-економічної ради та вимагають від Кіровоградського обласного об'єднання профспілок порушення перед відповідними органами влади питання про розвиток соціального діалогу в Україні.
І це цілком справедливо. Саме соціальний діалог став каталізатором реформ та інновацій, перевіреним інструментом дієвої економічної політики сучасних правових демократичних держав.
Важливість реалізації ефективного соціального діалогу підтверджується положеннями Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Проте кризовий стан соціально-трудової сфери в Україні: порушення гарантій і норм Конституції України, критичні борги із зарплати, ліквідація робочих місць, банкрутство підприємств, ріст трудової міграції, економічно необґрунтований ріст цін і тарифів надає підстави визнати соціальний діалог неефективним і безрезультативним.
Відсутність необхідних організаційних та нормативно-правових ресурсів унеможливлює зробити його інструментом виходу України із кризи.
Так Національна тристороння соціально-економічна рада, яка утворюється Президентом, вже більше трьох років залишається бездіяльною.
Під тиском профспілок і роботодавців у серпні 2020 року уряд сформував персональній склад своєї сторони, а в листопаді Президія НТСЕР прийняла рішення щодо подання Президентові України на посаду Голови Національної ради кандидатури Кінаха Анатолія Кириловича, Співголови Національної ради від сторони роботодавців, а також проведення засідання Національної ради у місячний термін після підписання Указу Президента України. Проте Указ не підписано, а Національна рада до цієї пори так і не почала працювати.
Як наслідок, продовжується одностороннє державне регулювання соціального діалогу на національному рівні, що звело дії сторони профспілок та роботодавців до погоджувальної політики. Відбувається ігнорування ефективності соціального діалогу як інструмента подолання соціально-економічної кризи в Україні. Негативні процеси в організації соціального діалогу на державному рівні негативно впливають на територіальний та локальний рівень його організації.
З огляду на викладене і враховуючи надзвичайно складну ситуацію в економіці та у сфері соціального захисту населення, просимо якнайшвидше відновити роботу національної тристоронньої соціально-економічної ради.

Максим БАЛАНЕНКО,
Голова Федерації професійних
спілок Кіровоградської області

 

СВІТЛА ПАМ'ЯТЬ

СВІТЛА ПАМ'ЯТЬimages cb9ca
Федерація профспілок Кіровоградської області глибоко сумує з приводу передчасної смерті ХАРЧЕНКО Лідії Олексіївни, голови Київської обласної ради профспілок, Заслуженого працівника профспілок України.
Лідія Олексіївна користувалася великим авторитетом серед колег та спілчан, відзначалася ініціативністю, рішучістю, неабиякими організаторськими здібностями, тож залишила після себе чимало добрих справ. У всіх, хто знав цю чудову людину та класного професіонала, залишаться добрі спогади про її багаторічну, результативну діяльність на благо спілчан.
Висловлюємо глибокі співчуття рідним та близьким у зв'язку з тяжкою втратою.
Добра пам'ять про Лідію Олексіївну Харченко збережеться у наших серцях.
Федерація профспілок Кіровоградської області

 

Привітання

травнева листівка 077e9