Архів новин
2021
Жовтень
ПнВтСрЧтПтСбНд
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Міністерства отримали доручення

Міністерства отримали доручення
Як ми повідомляли, 30 червня ц.р. у столиці та у всіх регіонах відбулися заходи у рамках Всеукраїнської попереджувальної акції протесту проти законодавчих ініціатив влади, які порушують права працівників і є спробою руйнації самих профспілок. ФПУ розробило низку вимог, які вручили голові Верховної Ради України та Прем'єр-міністру.
Як результат акції – відбулася зустріч Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з представниками Спільного представницького органу сторони роботодавців та Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні.
Під час зустрічі міністерства разом із зацікавленими центральними органами виконавчої влади отримали протокольні доручення. Наприклад, Мінекономіки зобов'язано за участю сторін соціального діалогу у місячний термін провести консультації щодо внесення змін та доповнень до Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики та трудових відносин в Україні на 2019-2021 роки у зв'язку із кризовими явищами в економіці через COVID-19. А також – за участю СПО профспілок та СПО сторони роботодавців на національному рівні опрацювати питання щодо активізації соціального діалогу на галузевому рівні із залученням галузевих організацій роботодавців і профспілок. Крім того, Мінекономіки доручено активізувати співпрацю із представниками СПО профспілок та СПО сторони роботодавців на національному рівні з питань підготовки пропозицій щодо актуалізації трудового законодавства, законодавства у сфері соціального діалогу, колективно-договірного регулювання трудових відносин.
Міністерству охорони здоров'я доручено провести зустрічі з представниками профспілок у галузі охорони здоров'я для обговорення проблем проведення медичної реформи та визначення шляхів їх вирішення. Мінсоцполітики, Мінекономіки та Мінфіну – забезпечити проведення соціального діалогу під час підготовки законопроектів стосовно запровадження загальнообов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення.
Мінфін, Мінекономіки отримали завдання разом із СПО профспілок, СПО сторони роботодавців на національному рівні та ФПУ опрацювати пропозиції щодо розширення державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». Мінфін, Міністерство енергетики – розглянути можливість збільшення видатків державного бюджету для погашення заборгованої заробітної плати шахтарів і модернізації державних вугледобувних підприємств.

Детальніше...

 

Аудитори Кіровоградщини відшкодування втрат на суму майже 12,2 млн. грн.

Аудитори Кіровоградщини відшкодування втрат на суму майже 12,2 млн. грн.

За результатами проведених фахівцями Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області ревізій упродовж січня-червня п. р. виявлено втрат матеріальних і фінансових ресурсів на загальну суму понад 18,1. млн грн.
Завдяки здійсненій роботі аудиторів забезпечено відшкодування фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму майже 12,2 млн. грн.

Детальніше...

 

Законопроєкт Галини Третьякової порушує Конституцію

Законопроєкт Галини Третьякової порушує Конституцію
Депутати провалили ідею Третьякової відібрати майно у профспілок, бо спочатку треба провести його аудит.
Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики знайшов корупційні ризики у законопроєкті № 2681 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)». Автором та головним лобістом законопроєкту є народний депутат Галина Третьякова.
Питань до законопроєкту у Комітеті вистачає. Так, законопроєктом пропонується обмежити кількість первинних профспілкових організацій і мінімальну кількість членів первинної профорганізації.
Голова Комітету Анастасія Радіна звернула увагу на те, що законопроєкт у цій частині не повною мірою відповідає ст. 36 Конституції.
Відповідно до цієї норми громадяни мають право на участь у професійних спілках з метою захисту своїх трудових і соціально-економічних прав та інтересів. Усі професійні спілки мають рівні права. Обмеження щодо членства у професійних спілках встановлюються виключно цією Конституцією і законами України.
Згідно із законопроєктом до складу первинної профорганізації входить не менше 10 членів профспілки. Голові Комітету не зрозуміло, чому якщо 9 громадян хочуть створити профспілку, вони не мають право це зробити?
До речі, Конституційний Суд України свого часу зазначив, що громадяни України мають право на утворення професійної спілки і воно не може бути обмежене ні законодавством, ні на практиці.
У нардепів є також питання до скорочення тривалості відпустки на час профспілкового навчання працівникам, обраним до складу виборних органів профспілки. Згідно з діючим законодавством на час профнавчання працівникам, обраним до складу виборних профспілкових органів, надається додаткова відпустка тривалістю до 6 календарних днів зі збереженням середньої зарплати за рахунок роботодавця. Члени Комітету з питань антикорупційної політики зауважують, що запропонована редакція не відповідає ст. 22 Конституції України.
Проблемна ситуація існує із режимом права власності на майно, яке належало професійним спілкам УРСР. Зараз це майно належить ФПУ. Законопроект пропонує встановити, що все майно, яке станом на 24 серпня 1991 року перебувало у володінні та користуванні профспілок, має бути оголошене власністю держави. Саме це майно Галина Третьякова уже не перший раз пропонує відібрати у профспілок та віддати на приватизацію. Утім, члени комітету вважають, що це не таке однозначне питання. Порушувати конституційне право на майно у комітеті не наважуються.

:

 

ПІДСУМКИ АКЦІЇ ПРОТЕСТУ

ПІДСУМКИ АКЦІЇ ПРОТЕСТУ

Як ми повідомляли, 30 червня було проведено Всеукраїнську попереджувальну акцію протесту у Києві та в регіонах. Загалом у цих акціях взяли участь близько 4,5 тис. осіб.
Найбільш масово учасниками були представлені всеукраїнські профспілки вугільної промисловості, освіти і науки, охорони здоров'я, держустанов, АПК, культури, ЖКГ, зв'язку, будівельників, автосільгоспмашу, соціальної сфери.
У Києві профспілкова акція була проведена у формі пішої ходи та пікетування будівлі Верховної Ради України та Офісу Президента України.
Учасники акції виступили з такими вимогами.
1. Зупинити подальше просування Урядом антисоціального закону про працю, який порушує права громадян.
2. Відкликати з Верховної Ради антипрофспілковий законопроект №2681. Профспілкову реформу проводити лише за участі самих профспілок.
3. Вилучити із законопроекту №2275 статтю щодо позбавлення прав профспілок і роботодавців на рівне представництво інтересів застрахованих осіб у фондах соціального страхування.
4. Відкликати з посади голови Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галину Третьякову за проведення антисоціальної політики та антигуманну позицію по відношення до громадян України.
5. Відновити діяльність на робочих місцях і надати фінансову та матеріальну підтримку працівникам, які потерпають в умовах економічної кризи, викликаної поширенням коронавірусної інфекції. Ліквідувати заборгованість із заробітної плати.
6. Зберегти доступність та обсяг надання медичної допомоги населенню, припинивши закриття закладів охорони здоров'я, звільнення медпрацівників та забезпечивши їм гідну зарплату, безпечні умови праців в умовах пандемії.
Федерація профспілок Кіровоградської області організувала інформаційний пікет з вимогою не допустити прийняття антиконституційного законопроекту №2681. Інформаційна акція відбулася біля будівель обласної ради, Кропивницької міської ради та Будинку профспілок. Учасники пікетування роздавали перехожим звернення ФПУ та ФПО.

 

Григорій Осовий зустрівся з Дмитром Разумковим

Григорій Осовий зустрівся з Дмитром Разумковим

Федерація профспілок України разом з іншими національними профцентрами 30 червня ц.р. провели Всеукраїнську попереджувальну акцію протесту проти законодавчих ініціатив влади, які порушують права працівників і є спробою руйнації самих профспілок.

На мітингу під стінами парламенту учасниками були виголошені вимоги до Верховної Ради України.

3 липня ц.р. Голова Спільного представницького органу об'єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий за дорученням учасників Всеукраїнської попереджувальної акції протесту вручив Голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову ці вимоги під час особистої зустрічі.

У ході робочої зустрічі Григорій Осовий акцентував на тому що профспілки налаштовані на конструктивний соціальний діалог з органами державної влади, і зокрема поінформував спікера парламенту про налагодження такої співпраці, що підтверджено зустріччю, яка відбулася 17 червня з Прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем.

Водночас, профспілки і надалі будуть жорстко і послідовно протидіяти законодавчим ініціативам, направленим на звуження прав працівників, демонтаж системи державних соціальних гарантій й позбавлення прав профспілок як правозахисної організації.

Профспілковий лідер пояснив, що саме такі законопроекти як №№ 2708,2681,2682,2275,3515 викликали обурення у мільйонів людей праці.

Учасники зустрічі дійшли загальної думки, що регулювання соціально-трудових відносин можливе лише за умови поваги соціальних партнерів і врахування думки людей, на яких саме і будуть поширюватися ці законопроекти.

Прес-центр ФПУ

Останнє оновлення (Вівторок, 07 липня 2020, 07:39)

 

Аудитори Кропивницького виявили фінансові порушення

Аудитори Кропивницького виявили фінансові порушення

Фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області провели державний фінансовий аудит виконання селищного бюджету селища Олександрівка за період з 01.01.2016 по 30.11.2019 рр.
Аудиторським дослідженням виявлено ряд причин і факторів, які перешкоджали у повному обсязі наповнювати бюджет селища. Зокрема, доходи втрачаються через неефективну систему управління фінансами територіальної громади та невикористання існуючих можливостей щодо мобілізації фінансових надходжень.

Детальніше...

 

Профспілки - проти антиконституційного законопроекту №2681

Профспілки - проти антиконституційного законопроекту №2681DSC04949 39425
30 червня Федерація профспілок Кіровоградської області у рамках Всеукраїнської попереджувальної акції протесту профспілок організувала інформаційну акцію з вимогою недопущення прийняття антиконституційного законопроекту №2681. Готуючись до акції, ФПО прийняла Звернення до працівників підприємств, установ та організацій Кіровоградщини, у якому йшлося про те, що втратять працівники та профорганізації у випадку прийняття згаданого законопроекту. Інформаційна акція відбулася біля будівель обласної ради, Кропивницької міської ради та біля Будинку профспілок. Учасники акції, дотримуючись соціальної дистанції, роздавали перехожим Звернення ФПУ та ФПО. Голова ФПО Максим Баланенко озвучив текст Звернення та вимоги Всеукраїнської попереджувальної акції протесту профспілок. Профспілковий лідер області дав інтерв'ю сіспільному телебаченню та взяв участь у передачі «Радіомайдан».DSC04947 229d4
Що спонукало профспілки вийти на акцію? Нова влада у турборежимі активно веде наступ на трудові права працівників. Була спроба запустити згубний для людини праці проєкт Закону «Про працю».DSC04940 24535
Не удалося! На заваді стали профспілки України та міжнародна профспілкова спільнота. Зрозумівши силу профспілок, влада взялася за їх знищення - розробила законопроект №2681.
Його мета: відібрати ще одну конституційну гарантію – свободу об'єднання громадян для колективного захисту своїх трудових прав. А позбавлені права на колективний захист працівники самотужки не зможуть вплинути на владу.
Законороєкт позбавляє профспілки права участі у розгляді нормативно-правових актів, відсторонює від колективно-договірного регулювання і соціального діалогу.DSC04996 25f6c
Влада міркує так: не буде профспілок - не буде жодних перепон у впровадженні антинародної політики. Проект скасовує повноваження профкому вимагати у власника розірвання трудового договору з керівником підприємства, відміняє норма про відрахування коштів IMG 8229 8e1a5підприємствами профорганізаціям на культмасову та оздоровчу роботу. А ці кошти спрямовувалися на допомогу працівникам та оздоровлення дітей.
На сайті Верховної ради України було зареєстровано електронну петицію про нерозгляд законопроекту №2681, яка достроково набрала необхідні 25 тисяч голосів. Проте профільний комітет Верховної Ради виніс рішення про направлення проєкту до ВРУ на розгляд.DSC04980 d251d
Саме зважаючи на такі дії влади, профспілки вийшли на Всеукраїнську інформаційну акцію з вимогою недопущення прийняття антиконституційного законопроєкту №2681. DSC04967 e740cDSC04958 b9110Інформаційні акції відбулися також на підприємствах Кіровоградщини, зокрема ПАТ «Ельворті», «Гідросила». а у лікувальних закладах пройшли флешмоби.

Останнє оновлення (Вівторок, 30 червня 2020, 13:06)

 

УВАГА!

УВАГА!
30 червня о 10 годині Федерація профспілок України проводить Всеукраїнську інформаційну акцію з вимогою недопущення прийняття антиконституційного законопроекту №2681, який позбавляє людей праці права на колективний захист та запроваджує тотальний контроль працівників і профспілок. (Такі акції відбудуться у всіх обласних центрах).
У Кропивницькому інформаційна акція відбудеться біля міської ради та Будинку профспілок (площа Б. Хмельницького).
Запрошуємо небайдужих мешканців Кропивницького приєднатися до інформаційної акції та підтримати вимоги профспілок.

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

ПОВІДОМЛЕННЯ
Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області
нагадує про функціонування телефону довіри в Управлінні Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області. Телефонуйте за номером (0522) 24-44-96.
Просимо повідомляти про недотримання законодавства про державні закупівлі та бюджетного законодавства, неефективне використання коштів державного та місцевих бюджетів, неправильне ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності на підприємствах, установах, організаціях, котрі отримують кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують державне чи комунальне майно тощо.

 

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ. ПРОФСПІЛКИ І РОБОТОДАВЦІ ОБГОВОРИЛИ З ГОЛОВОЮ УРЯДУ НАЙВАЖЛИВІШІ ПИТАННЯ, ЩО ТУРБУЮТЬ ЗАРАЗ ЛЮДЕЙ

17 червня відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з представниками СПО об’єднань профспілок України та СПО  об’єднання організацій роботодавців України.

У  зустрічі з профспілкової сторони  взяли  участь:  Голова СПО об’єднань профспілок,  Голова  ФПУ  Григорій Осовий,  заступники  Голови  СПО: - Голова  КВПУ Михайло Волинець,  Голова  ФПТУ Вадим Бубняк, Голова ОВАП Анатолій Широков, Голова ОВПП «Єдність» Анатолій Онищук.

У зустрічі також взяли участь:  Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник,  Голова Об'єднання організацій роботодавців України Анатолій Кінах, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко, Міністр соціальної політики України Марина Лазебна, Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, Міністра охорони здоров’я України Максим Степанов.

Це перша представницька зустріч сторін соціального діалогу, яка відбулася за каденції нового складу Уряду, спрямована на підвищення його ефективності та результативності в інтересах громадян.

Голова ФПУ Григорій Осовий зазначив, що у профспілок є спільне з Урядом розуміння того, що альтернативи соціальному діалогу немає.

«Нинішня  зустріч і прийняті на засіданні Уряду розпорядження підтверджують, що альтернативи соціальному діалогу немає, - наголосив профспілковий лідер. - Про це свідчить 100-річний досвід діяльності Міжнародної організації праці, побудованої на засадах трипартизму. Завданням профспілок, згідно з чинним законодавством, є представництво інтересів працівників і захист їхніх прав. Переднім рубежем цієї роботи є наша спільна участь у опрацюванні законопроектів і рішень Уряду.

Спочатку року СПО об’єднань профспілок опрацював 185 законопроектів, 230  нормативно-правових актів Уряду і ЦООВ. З них знайшли погодження  біля 60 відсотків документів, до інших було надано конструктивні пропозиції, що упередило прийняття рішень, які могли б негативно позначитися на соціально-економічному становищі людей».

Григорій Осовий акцентував увагу на необхідності відновити діяльність НТСЕР та тристоронньої робочої комісії, щоб забезпечити виконання спільних зобов’язань соціальних партнерів передбачених Генеральною угодою у 2020 році. «Потрібно використати ці площадки для спільних заходів з реалізації програмних реформ Урядуформування  бюджету на наступний рік, стимулювання ринку праці задля створення робочих місць, - підкреслив він. Профспілки запропонували оперативно сформувати порядок денний першого засідання НТСЕР і провести його під головуванням Прем’єр-міністра.

Голова СПО об'єднань профспілок наголосив на тому, що Урядом і народними депутатами ініційовано значну кількість законопроектів, які спрямовані на кардинальне реформування системи соціально-трудових відносин, зокрема проектів законів:

- про працю, про колективні договори,

- про регулювання трудових спорів,

- про страйки і локаути,

- про переформатування управління фондами соціального страхування,

- про соціальний діалог,

- про зайнятість та низка інших.

Деякі з них носять достатньо суперечливий характер, звужують права працівників і профспілок і викликали активний суспільний спротив та міжнародний резонанс, - зазначив Г.Осовий.

«Ми категорично не сприймаємо спроби ліквідувати паритетне управління соціальним страхуванням (законопроект №2275), а також - демонтувати представницькі та захисні функції профспілок (законопроект № 2681), - сказав він. 

Нас турбує що паралельно із створеною в профільному парламентському Комітеті робочою групою в урядових кабінетах знову ініціюють повторне подання резонансного проекту Закону України «Про працю» (№2708), який був поданий попереднім Урядом в обхід соціальних партнерів. Щоб уникнути подальшого загострення ситуації ми пропонуємо доручити профільним міністрам провести ретельний правовий аналіз згаданих законопроектів і спільно з соціальним партнерами доопрацювати їх з дотриманням норм національного законодавства і Конституції України, а також нормами міжнародного права». 

Григорій Осовий також торкнувся актуальної теми збереження робочих місць і відновлення активної виробничої діяльності.

«Наша пропозиція - спільно напрацювати до Генеральної угоди відповідні зміни і доповнення, які б стали інструментом активної взаємодії трьох сторін, щоб допомогти людям, в такий непростий для всіх нас час. Ми були сповнені оптимізму для досягнення добробуту людей, тому не відхиляючись від цієї мети  потрібно зосередитися на створенні нових робочих місць, гідної оплати праці тощо, а для цього ми маємо зробити дуже реалістичні доповнення до Генугоди. - Залишаються  актуальними і проблеми зростаючої заборгованості з заробітної плати, а також зростання цін і тарифів, продовження пенсійної реформи, приватизації, реформування у сфері охорони праці, соціального захисту, які потребуватимуть широкого громадського обговорення і консолідації суспільства, - підкреслив профспілковий лідер. Він також акцентував увагу на такій болючій проблемі, як захист життя і здоров’я людей і зокрема працівників медичної галузі, які стоять на передньому краї боротьби з пандемією, проведення медичної реформи. 

Лідерами національних профоб’єднань, які брали участь у зустрічі з Прем’єром, було порушено низку важливих питань. Зокрема щодо роботи промислових підприємств, енергетичного сектору у т.ч. вугільної галузі, транспортних перевезень, роботи "Укрзалізниці", про механізм реалізації права на колективні переговори, конституційне забезпечення права на страйк для захисту законних інтересів трудящих, коли діалог не працює, та ін.

Прес-центр ФПУ

 

 

 

ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ

ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙзагружено 0f6cd
11 червня ц.р. відбулась Всеукраїнська селекторна нарада та засідання центрального міжвідомчого штабу з координування організації та проведення оздоровлення і відпочинку дітей у 2020 році, до складу якого входять представники зацікавлених міністерств та відомств, а також Федерації профспілок України.
Відкрив нараду заступник Міністра соціальної політики України Борис Лебедцов, який у своєму виступі зазначив про необхідність створення безпечних умов для перебування дітей в дитячих оздоровчих закладах, зокрема дотримання санітарно-епідеміологічних норм.
Головний санітарний лікар України, заступник Міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко поінформував, що міністерством розробляються рекомендації щодо організації протиепідеміологічних заходів для дитячих оздоровчих закладів під час оздоровлення та відпочинку дітей на період карантину та після його відміни. Також було зазначено, що ситуація у кожному регіоні різна, тому й питання щодо часу відкриття дитячих оздоровниць буде вирішуватись по кожному із них індивідуально. Перевага буде надаватись тим із них, які зможуть надавати оздоровчі, а не тільки відпочинкові послуги.
На селекторній нараді піднімалося питання щодо можливого здешевлення вартості путівки, зокрема через звільнення дитячих оздоровчих закладів від сплати податку на землю і нерухоме майно, встановлення пільг на комунальні послуги, оплату електроенергії. У Міністерстві соціальної політики України сподіваються, що зробити це буде можливим завдяки запропонованому Міністерством проекту закону про це.

 

НАРОДНІ ОБРАНЦІ! НЕ ЗНИЩУЙТЕ ПРОФСПІЛКИ!

НАРОДНІ ОБРАНЦІ! НЕ ЗНИЩУЙТЕ ПРОФСПІЛКИ!
Як відомо, сьогодні йде активний наступ на профспілки з боку влади. У зв'язку з такою ситуацією Президія Федерації профспілок Кіровоградської області підготувала Звернення до Голови Верховної Ради України, голів депутатських фракцій , народних депутатів від Кіровоградщини.
Профспілкові організації Кіровоградщини у повному нерозумінні того, чим викликані дії депутатського корпусу, який так активно взявся за утиск профспілок, позбавлення їх гарантій діяльності та обмеження прав. Відповідний законопроект щодо цього віднесено до першочергового. Ніби і немає більш невідкладних та значимих проблем у державі. Замість того, щоб забезпечувати виконання передвиборчих обіцянок Президента, наведення порядку, зокрема на митниці, у «Нафтогазі», з вини яких не виконується Державний бюджет, наступають на профспілки. Виникає запитання: які дії профспілок спонукали профільний комітет ВРУ до такого турборежиму, що він відмовився від власного попереднього рішення про опрацювання проекту спільно із соціальними партнерами?
27 травня комітет приймає нове рішення: рекомендувати Верховній Раді прийняти проект закону №2681 за основу, а вже потім створити робочу групу, яка підготує його до другого читання. Як кажуть, наздогін поїзду, який уже пішов. Як можна взяти за основу законопроект, більшість статей якого суперечить Конституції України, чинному законодавству та міжнародним законодавчим актам? Мінюст України у своїх висновках фактично через це скасував його.
Знаково й те, що місія європейських профспілок зазначила, що цей проект протирічить духу, принципам і директивам Євросоюзу, до вступу в який ми так прагнемо. Хто ж нас туди прийме при таких тотальних порушеннях? Більше того, члени профспілок, просто громадяни України, в тому числі й Кіровоградщини, долучилися до підпису електронної петиції щодо не підтримки цього законопроекту, під якою достроково підписалися 25 тисяч осіб. Проте члени комітету, більшість яких «слуги народу», все відкинули і нахабно протискують своє: взяти за основу, а потім... махайте кулаками. Тобто все вирішує більшість одноголосно: геть профспілки, щоб ніхто не заважав проводити неоліберальну політику. А для цього: створення контрольних комісій, які контролюватимуть витрати профспілкових внесків, відсторонення профспілок від контролю за дотриманням трудового законодавства, заборона будь-яких дій проти роботодавця, який порушує трудові права і колективні договори, позбавлення права профспілок у розгляді нормативно-правових актів. Тільки так, як хоче влада!
У цій ситуації вражають цинічні висловлення «слуг народу» про те, що профспілки не такі, не виводять людей на вулиці, не страйкують і потребують негайної заміни. Вже забулося, скільки раз штурмували профспілки вже й нову владу, вимагаючи підвищення заробітної плати, продуктивної зайнятості, нормальних умов праці, гідних соціальних гарантій, зниження комунальних тарифів. Але ж реакція влади на вимоги профспілок нульова. Якими ще радикальними діями можна привернути увагу влади? Палити шини, смолоскипи?..
Сьогодні саме профспілки ведуть постійно боротьбу за підвищення оплати праці, протистоять масовим звільненням, дбають про нормальні умови праці, взяли на себе турботу про ветеранів, які в умовах пандемії залишилися наодинці зі своїми проблемами. Виборюють соціальні пакети через колективні договори і угоди. Дбають про оздоровлення працівників та їхніх дітей, бо влада і тут усе відібрала і турбується тільки про одне: прихопити профспілкові оздоровниці, де діють ще більш доступні за вартістю путівки.
Невже саме зараз, коли людям важко, і профспілки за власні кошти намагаються хоч якось їм допомогти, треба знищити наймасовішу громадську організацію, яка предметно відстоює і захищає права людини праці? Чи може це теж вимога МВФ, який прагне зменшити дефіцит Державного бюджету за рахунок членських профспілкових внесків?
Звертаємося до Вас і просимо не підтримувати законопроект №2681, який крім чергових втрат для людей нічого не принесе. Законопроект, який різко вдарить по авторитету влади як в Україні, так і на міжнародній арені.
За дорученням Президії ФПО
Голова ФПО Максим БАЛАНЕНКО