Архів новин
2019
Липень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

ЗВЕРНЕННЯ ДО НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ

ЗВЕРНЕННЯ ДО НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ
9 жовтня п. р. Федерація профспілок області провела збори профспілкового активу області, а це представники виборців усіх виборчих округів області, на яких розглядалось питання про участь в Всеукраїнській акції протесту профспілок.
Учасники зборів відзначили, що не дивлячись на тотальне підвищення цін і тарифів у проекті Держбюджету на 2019 рік Урядом знову пропонуються занижені рівні основних державних соціальних стандартів і гарантій.
Так, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб більш ніж у 2 рази нижче за фактичний його розмір.
Мінімальна заробітна плата пропонується нижче очікуваного фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Видатки передбачені в бюджеті на фінансування бюджетної сфери недостатні для реалізації гарантованих Конституцією України прав громадян на якісну освіту, охорону здоров'я, соціальне забезпечення.
Відсутні державні програми підтримки основних галузей промисловості.
Загострюється наступ на права профспілок. Мають місце факти втручання роботодавців у статутну діяльність профспілкових організацій, тиску на них з метою ліквідації.
Враховуючи вищезазначене, учасники зборів профспілкового активу Кіровоградської області висловили протест з приводу незадовільного забезпечення умов для реалізації конституційних прав на працю та достатній рівень життя працівників, системних порушень їхніх прав на своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати, порушень законодавства про профспілки.
Обласні профспілкові збори вирішили звернутися до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України з вимогами:
1. Припинити економію на людині праці і встановити прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 01 січня 2019 року – 5167 грн.; з 01 липня – 5335 грн.; з 01 грудня – 5503 грн., а мінімальний рівень оплати праці не нижчий 7700 гривень.
2. Привести розрив між розміром заробітної плати керівників державних підприємств та установ і мінімальної зарплати в Україні до рівня країн Західної Європи.
3. Забезпечити дієві заходи спрямовані на подолання детінізації відносин у сфері зайнятості населення.
4. Не допустити підвищення цін на природний газ, а також тарифів на електроенергію та житлово-комунальні послуги для населення.
5. Забезпечити в Державному бюджеті України на 2019 рік належні видатки на освіту, охорону здоров'я, соціальний захист, суспільне мовлення та внести відповідні зміни до Державного бюджету на 2018 рік.
6. Припинити державне рейдерство майна профспілок та наступ на їх права.
7. Запровадити державну підтримку національного товаровиробника, вирішення проблемних питань економічного розвитку бізнесу, особливо малого та середнього.
Керуючись ст. 7 Закону України «Про статус народного депутата України», учасники обласних профспілкових зборів вирішили також, звернутися до депутатів від Кіровоградщини про підтримку своїх вимог щодо недопущення порушення прав людини праці.
Учасники обласних профспілкових зборів висловили сподівання що депутати від Кіровоградщини Михайло Поплавський, Костянтин Яриніч, Анатолій Кузьменко, Олесь Довгий, Олександр Горбунов, Станіслав Березкін, виконуючи свої обов'язки, розглянуть звернення і внесуть відповідні пропозиції до Верховної Ради України та органів державної влади.

За дорученням зборів
профспілкового активу
Кіровоградської області,

Голова Федерації профспілок
Кіровоградської області М. Баланенко