Архів новин
2020
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Оформити пенсію, не виходячи із дому

Оформити пенсію, не виходячи із домуDSC04559 - копия b0ad6
У рамках співпраці ФПО та головного управління Пенсійного фонду в області відбулася зустріч профспілкового активу із заступником начальника головного управління Пенсійного фонду України в області Юрієм Шарпінським, начальником управління інформаційних систем та електронних реєстрів Оленою Пархоменко, головним спеціалістом відділу методології та організації роботи з обслуговування громадян Валентиною Зав'яловою.DSC04565 - копия 8f3c1
Відкрив зустріч голова ФПО Максим Баланенко. Юрій Шарпінський проінформував про новації Пенсійного фонду. Згідно із прийнятими урядовими рішеннями проведено кілька перерахунків пенсій різним категоріям громадян. Основні з них – це індексація пенсій з 1 березня та встановлення одноразової доплати до пенсії; перерахунок з 1 квітня працюючим пенсіонерам без їхнього звернення; перерахунок з 1 липня у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму та встановлення до пенсії доплати до 2000 грн. особам, які мають необхідний страховий стаж.
Активно впроваджуються єдині стандарти обслуговування в усіх сервісних центрах головного управління. На території області 114 кваліфікованих спеціалістів надають повний спектр послуг в 24 сервісних центрах. Обслуговування громадян проводиться незалежно від місця їхнього проживання. Сервісні центри мають розумне пристосування для осіб з особливими потребами: це облаштування пандусами, табличками, з продубльованим рельєфно-крапковим шрифтом Брайля, наявність медичних аптечок, облаштування місць, призначених для паркування транспортних засобів людей з інвалідністю, засобами відеоспостереження.DSC04563 - копия 3f3b7
В 11 об'єднаних територіальних громадах працює 12 віддалених робочих місць та 12 віддалених робочих місць створено в ЦНАПах, сільських радах, установах, організаціях, на підприємствах. В цілому з початку року надано 1903 послуги. Це надання консультацій з питань пенсійного забезпечення та прийом і видача документів. На сьогодні проведено оснащення усіх віддалених робочих місць сучасною комп'ютерною технікою, що дає можливість отримання громадянами усього спектру послуг. (подання заяв про призначення (перерахунок) пенсій, замовлення пенсійних посвідчень, видача довідок про доходи пенсіонера та інших довідок з реєстру застрахованих осіб, тощо).
Популярності набирає взаємодія громадян з Пенсійним фондом через сервіси Веб-порталу електронних послуг. На сьогодні в особистому кабінеті працює низка сервісів для пенсіонерів, громадян та страхувальників, зокрема це: налаштування послуги безплатного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи); отримання довідок, достовірність яких підтверджується QR-кодом і не потребує ні підпису ні печатки (про розмір сплачених внесків (форма ОК-5), витяг із реєстру застрахованих осіб, довідка про розмір пенсії); отримання застрахованими особами через особистий кабінет інформації про страховий стаж та щомісячні відрахування єдиного соціального внеску роботодавцем, в тому числі щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу. А також електронні «Довідки про трудовий та страховий стаж» працівників для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності.
Крім того, з кінця липня реалізовано технологію призначення пенсії за принципом «одного відвідування», або «один дотик».
На Веб-порталі Фонду запрацював функціонал дистанційного подання заяви на призначення (перерахунок) пенсії та виготовлення пенсійного посвідчення із можливістю прикріплення заявником самостійно електронних копій документів.
Мешканці Кіровоградщини відтепер можуть оформити пенсію, не виходячи із дому – в один дотик. Першими, хто перевірив новацію на собі, стали жителі Новгородківського району, міст Олександрії, Світловодська та Знам'янки, які наступного дня після оформлення заяви на Веб-порталі Пенсійного Фонду та надання сканкопій документів, отримали підтвердження того, що пенсію їм призначено.
В чому перевага такого способу? Ані черг, ані витрат власного часу на відвідування сервісного центру.
Що для цього необхідно? Електронний цифровий підпис та наявність Інтернету на комп'ютері.
Як скористатися? 1. Зареєструватися на Веб-порталі електронних послуг https://portal.pfu.gov.ua/. 2. Обрати пункт "Заява на призначення пенсії". 3. Заповнити анкету. 4. Завантажити документи. 5. Підписати заяву електронним підписом. 6. Відправити її до ПФУ. 7. Дочекатися СМС (протягом 10 днів) і прийти до сервісного центру за своїм посвідченням. Наразі триває розробка мобільного додатку.
Валентина Зав'ялова відповіла на запитання, які хвилюють профспілкових активістів. Наприклад, чи мають право жінки виходити на пенсію у 55 років? Ні, уже такого права вони не мають. На сьогодні жінки, які народилися із 1 квітня по 30 вересня 1960 року, мають право вийти на пенсію у 59 років, далі – у 59 з половиною років, потім – у 60 років. Турбує також питання виходу на пенсію за вислугу років. Це питання зараз на розгляді. Багато запитання було щодо виплати 10 окладів при виході на пенсію педагогів та медиків. Ця норма діє.
Олена Пархоменко звернулася з аудиторії перед пенсійного віку та закликала скористатися послугами веб-порталу або сервісного центру Пенсійного фонду і поцікавитися інформацією про себе, яка накопичена з 2000 року. Всі відомості про пільговий стаж, про періоди перебування у центрі зайнятості, про зарплату, дату прийому та звільнення з роботи. Усі ці дані зберігаються у Пенсійному фонді. Сьогодні пенсія з 2000 року призначається за даними персоніфікованого обліку. Не варто чекати 60 років, уже у 40-45 років треба цікавитися майбутньою пенсією, чи внесені всі дані, чи сплачені у повному обсязі внески, чи правильно зазначені умови праці і т. д.
Марія Іванова

Останнє оновлення (Четвер, 22 серпня 2019, 10:18)