Архів новин
2020
Січень
ПнВтСрЧтПтСбНд
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Кропивницьким крокує фестиваль

Кропивницьким крокує фестивальDSC04568 - копия 613e5
Кропивничани та його гості не могли не помітити чудовий захід на вулиці Дворцовій. Уже стало традицією для працівників обласної бібліотеки для юнацтва ім. Маланюка наприкінці вересня, з нагоди Дня бібліотек, проводити вуличні фестивалі молодіжної книги. Цьогоріч це свято носить інтригуючу назву - «Етно-фешн у книжковому містечку». Старт йому дала керівник бібліотеки Лариса Савенко, яка привітала учасників заходу і закликала їх приєднуватися до усіх презентацій. До привітань, як завжди, долучилася голова обкому профспілки працівників культури Зоя Кадук.DSC04588 b32ad
Звісно, під час фестивалю у центрі уваги була книга, тому так багато підготовлено книжкових виставок-перезентацій, презентацій літературних новинок. Серед цікавинок фестивалю – майстри-класи, наприклад, із виготовлення глиняних виробів, українських сувенірів, з арт-розпису, із плетіння української коси, ляльки-мотанки... У програмі також були виставки творчих робіт, вибухонебезпечних предметів від управління ДСНС в області, стенд-перезентація від Патрульної поліції області, локація головного управління юстиції в області, безплатне анонімне тестування на ВІЛ/СНІД та різні форми гепатиту.
У фестивалі взяли участь також Федерація профспілок області, обкоми профспілок працівників культури та охорони здоров'я, які презентували заходи профспілок з нагоди Дня дій за гідну працю, який відзначається 7 жовтня, а також розповсюдили проект Заяви Федерації профспілок України щодо проекту Трудового кодексу України. Профспілки протягом багатьох років боролися за новий Трудовий кодекс, який би не підривав, а зміцнював можливості у соціально-трудових відносинах з роботодавцем. Тобто ФПУ стоїть на позиціях категоричного неприйняття у трудовому законодавстві так званого «ліберального» підходу до унормування взаємовідносин між роботодавцями і працівниками, коли нібито «рівні» для сторін умови зводяться до повного позбавлення працівника можливостей захиститися самостійно або через профспілку нормами справедливого закону. Фінансове процвітання бізнесу за рахунок закріпачення й оббирання найманих працівників – це шлях від правової держави і демократії, шлях у нікуди.
Українські профспілки готові відстоювати трудові права працівників, зафіксовані у діючому трудовому законодавстві.DSC04586 d883f
Гарно вплелися у програму фестивалю музичні вітання камерного оркестру музичного коледжу, ансамблю сучасного танцю «Час Пік» обласного центру ДЮТ, солістів, хореографічних колективів та ін.
Марія Іванова