Архів новин
2023
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

ІНФОРМАЦІЯ про результати діяльності Федерації профспілок Кіровоградської області

                                                                                                                                ІНФОРМАЦІЯ

про результати діяльності Федерації профспілок Кіровоградської області

 

Кіровоградська обласна рада профспілок створена у відповідності до постанови ВЦРПС 1-ю Кіровоградською міжспілковою конференцією професійних спілок 27 жовтня 1948 року.

На початку діяльності функції облпрофради полягали в координації роботи галузевих обкомів, райкомів та ФЗМК профспілок, а також в організації соціалістичного змагання, вивченні, узагальненні та розповсюдженні передових методів праці, поліпшенні культурно-просвітницької і організаційно-масової роботи серед членів профспілок, роботи по соціальному страхуванню і т.д.

            14 вересня 1990 року ХІХ обласна міжспілкова конференція ліквідувала Кіровоградську обласну раду профспілок, достроково припинивши повноваження членів облпрофради та членів ревізійної комісії. Цього ж дня ХІХ обласну міжспілкову конференцію профспілок було конституйовано в Першу установчу конференцію Федерації профспілок області.

            Установча конференція прийняла Заяву (Угоду) про утворення Федерації профспілок Кіровоградської області ( скорочено – ФПО) та положення про ФПО.

            Перша установча конференція проголосила Федерацію профспілок Кіровоградської області правонаступником Кіровоградської облпрофради, обрала керівні органи: Раду ФПО, Президію Ради ФПО, ревізійну та мандатну комісії ФПО.

            Друга звітно-виборна конференція затвердила Статут Федерації профспілок області. призупинивши дію Положення про ФПО.

            У зв’язку з прийняттям Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» 20 січня 2000 року була проведена ІІІ конференція ФПО, яка прийняла нову редакцію Статуту Федерації профспілок області.

          Конференція затвердила  організаційну структуру ФПО та основні принципи її діяльності. ФПО побудована за галузево-територіальним принципом і включає в себе організаційні ланки Всеукраїнських профспілок та інші профспілкові організації, які діють на території  області, міські та районні координаційні ради профспілок.

          В подальшому,  VII Конференцією ФПО затверджена нова редакція Статуту ФПО.

          Основним завданням ФПО Конференція проголосила представництво,  здійснення   захисту трудових, економічних, соціальних прав та інтересів членських організацій та об’єднуваних ними членів профспілок.

          Президія ФПО  постійно розглядає ці питання на своїх засіданнях, вносить конкретні конструктивні пропозиції до органів влади всіх рівнів  щодо покращення стану справ в економіці області. Зокрема, зверталась до Кабінету Міністрів України, народних депутатів України про прийняття спеціального рішення щодо стабілізації фінансового стану підприємств області, про перегляд її бюджетного забезпечення. Бере участь у розробці Програми соціально-економічного розвитку області.

          Для привертання уваги вищих органів влади до самих болючих  точок області практикується проведення виїзних засідань Президії. Саме в такому режимі розглядалась критична ситуація, що склалась в м. Світловодську, надзвичайний стан на Криворізькому ГЗКОР, Олександрійському буровугільному комплексі.

Федерація профспілок області та її членські організації проводять активну роботу, спрямовану на підвищення соціального діалогу. Систематично працює тристороння соціально-економічна рада.

            Забезпечено представництво керівництва ФПО та її членських організацій у колегіальних органах управлінь облдержадміністрації, органах управління фондів загальнообов’язкового соціального страхування, громадських радах при органах виконавчої влади.  Це дає змогу безпосередньо впливали на прийняття рішень що стосуються забезпечення прав та інтересів працівників.

            ФПО підтвердила відповідність критеріям репрезентативності та отримала відповідне Свідоцтво. Проведена робота по приведенню існуючої системи соціального діалогу у відповідність до вимог закону України «Про соціальний діалог в Україні».

            В області укладено  Територіальну угоду  між облдержадміністрацією, обласним об’єднанням організацій роботодавців і ФПО, виконання якої контролюється  тристоронньою соціально-економічною радою.

          Укладено 2893 колективних договорів, якими охоплено 179 тисяч працюючих. В колективні договори  більшості  підприємств  внесені зобов’язання власників по поліпшенню виробничих відносин, недопущенню масових звільнень працюючих, умови оплати праці.

          З метою підвищення престижу людини праці ФПО заснувала Диплом „За високу професійну майстерність”. З 2001 року напередодні першотравневих свят урочисто  вшановуються працівники, які досягли вагомих здобутків у виконанні кваліфікаційних завдань і обов’язків.

          Значна увага  ФПО області сконцентрована на питаннях забезпечення членів профспілок роботою. За активною участю  профспілок розробляються обласні програми зайнятості населення. Дієвою є робота обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення.  На його засіданнях розглядаються питання щодо дотримання чинного законодавства з питань зайнятості населення.

         Одним із пріоритетних напрямків роботи ФПО  є підвищення вартості робочої сили, недопущення боргів із зарплати.

          Представники  ФПО беруть участь у роботі обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій  та інших соціальних виплат. Надається практична допомога працівникам для звернення їх в суди.

            Президія, Рада ФПО спрямовує роботу на зміцнення ФПО, консолідацію профспілкового руху, єдність членських організацій, здатних відстоювати права та інтереси людини праці та гідний рівень її життя.

ФПО  залишалась наймасовішим представником найманих працівників у Кіровоградській області і об’єднує в своїх рядах 86 978 членів профспілок. Профспілковий рух характеризується стабільністю, послідовністю, підвищенням авторитету, новими формами і методами роботи.

            Став системою  огляд-конкурс районних, міських, координаційних рад профспілок, щорічно узагальнюється досвід роботи первинних організацій профспілок. Створено Молодіжну Раду ФПО. Продовжується практика проведення селекторних нарад, зустрічей з органами виконавчої влади,   місцевого самоврядування та роботодавців щодо виконання регіональних угод,  поліпшення соціально-економічного становища в районах та містах області.

За підтримки Федерації профспілок області та обласних профспілкових організацій беруть щороку  участь у спортивно-масовій та фізкультурно-оздоровчій роботі більше 30 тис. чоловік.

Велика увага приділяється оздоровленню дітей. За два останніх роки за організацією і фінансовою підтримкою профспілок оздоровлено майже 30 тисяч дітей віком від 7 до 16 років.

Налагоджено  тісні контакти з місцевими засобами масової інформації, радіомовленням та телебаченням.

           Голова ФПО                                                                                                                                                       М. Баланенко

Останнє оновлення (Понеділок, 17 лютого 2020, 10:29)