Архів новин
2020
Серпень
ПнВтСрЧтПтСбНд
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Аудитори Кропивницького виявили фінансові порушення

Аудитори Кропивницького виявили фінансові порушення

Фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області провели державний фінансовий аудит виконання селищного бюджету селища Олександрівка за період з 01.01.2016 по 30.11.2019 рр.
Аудиторським дослідженням виявлено ряд причин і факторів, які перешкоджали у повному обсязі наповнювати бюджет селища. Зокрема, доходи втрачаються через неефективну систему управління фінансами територіальної громади та невикористання існуючих можливостей щодо мобілізації фінансових надходжень.


Аудиторами встановлено, що протягом досліджуваного періоду селищною радою втрачено можливість отримати майже 3 млн. грн. додаткових надходжень внаслідок: неналежного контролю за повнотою сплати орендної плати; відсутності єдиного підходу до визначення розміру орендної плати за землю залежно від її цільового призначення; неврахування територіальним підрозділом Держгеокадастру рекомендацій Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру щодо збільшення розміру орендних ставок на землі сільськогосподарського призначення; несвоєчасного укладення і реєстрації договорів оренди земельних ділянок відповідно до прийнятих рішень селищної ради; безоплатного використання земельних ділянок без належним чином оформлених документів; відсутності роботи по внесенню змін до договорів оренди землі у зв'язку зі зміною нормативної грошової оцінки земельних ділянок; безконтрольного розміщення об'єктів зовнішньої реклами.
Крім того, запроваджена система управління і контролю за діяльністю КП «Оберіг-Аква» вплинула на фінансовий результат діяльності підприємства, не сприяла наповненню дохідної частини бюджету та призвела до неефективних витрат, яких можна було уникнути, через надання підприємству 2,3 млн. грн. фінансової підтримки. Зазначеному сприяє також затвердження економічно необґрунтованих тарифів та відсутність рішень щодо своєчасного їх перегляду.
За результатами проведеного аудиту були розраховані додаткові резерви надходжень від операцій із земельними ресурсами, які можуть у майбутньому скласти 22,2 млн. грн. Вони зміцнять фінансову базу територіальної громади селища та дозволять спрямовувати кошти на економічний і соціальний розвиток території.
Враховуючи результати аудиторського дослідження, фахівці Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області надали ряд пропозицій Олександрівській селищній раді задля ефективного та раціонального використання фінансових і матеріальних ресурсів, поліпшення соціально-економічного стану громади, усунення існуючих порушень та недопущення їх у майбутньому.

Прес-служба Управління Східного офісу
Держаудитслужби в Кіровоградській області