Архів новин
2021
Грудень
ПнВтСрЧтПтСбНд
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Міністерства отримали доручення

Міністерства отримали доручення
Як ми повідомляли, 30 червня ц.р. у столиці та у всіх регіонах відбулися заходи у рамках Всеукраїнської попереджувальної акції протесту проти законодавчих ініціатив влади, які порушують права працівників і є спробою руйнації самих профспілок. ФПУ розробило низку вимог, які вручили голові Верховної Ради України та Прем'єр-міністру.
Як результат акції – відбулася зустріч Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з представниками Спільного представницького органу сторони роботодавців та Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні.
Під час зустрічі міністерства разом із зацікавленими центральними органами виконавчої влади отримали протокольні доручення. Наприклад, Мінекономіки зобов'язано за участю сторін соціального діалогу у місячний термін провести консультації щодо внесення змін та доповнень до Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики та трудових відносин в Україні на 2019-2021 роки у зв'язку із кризовими явищами в економіці через COVID-19. А також – за участю СПО профспілок та СПО сторони роботодавців на національному рівні опрацювати питання щодо активізації соціального діалогу на галузевому рівні із залученням галузевих організацій роботодавців і профспілок. Крім того, Мінекономіки доручено активізувати співпрацю із представниками СПО профспілок та СПО сторони роботодавців на національному рівні з питань підготовки пропозицій щодо актуалізації трудового законодавства, законодавства у сфері соціального діалогу, колективно-договірного регулювання трудових відносин.
Міністерству охорони здоров'я доручено провести зустрічі з представниками профспілок у галузі охорони здоров'я для обговорення проблем проведення медичної реформи та визначення шляхів їх вирішення. Мінсоцполітики, Мінекономіки та Мінфіну – забезпечити проведення соціального діалогу під час підготовки законопроектів стосовно запровадження загальнообов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення.
Мінфін, Мінекономіки отримали завдання разом із СПО профспілок, СПО сторони роботодавців на національному рівні та ФПУ опрацювати пропозиції щодо розширення державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». Мінфін, Міністерство енергетики – розглянути можливість збільшення видатків державного бюджету для погашення заборгованої заробітної плати шахтарів і модернізації державних вугледобувних підприємств.


Мінсоцполітики, Мінекономіки та Мінфіну доручено за участю сторін соціального діалогу опрацювати питання щодо вдосконалення діяльності Фонду соціального страхування, а також активізувати роботу діючої тристоронньої робочої групи із проведення консультацій щодо бюджетного процесу для обговорення пропозицій до проекту Закону про Державний бюджет України на 2021 рік, у рамках якої опрацювати питання врахування в базових соціальних стандартах витрат на придбання/оренду житла, медичне обслуговування, освіту, індексу споживчих цін, необхідності стимулювання інституту сім'ї.
Мінекономіки зобов'язано опрацювати питання щодо актуалізації переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість, стосовно розроблення балансів основних продуктів харчування. Цьому ж міністерству доручено опрацювати питання щодо залучення до роботи Ради з питань економічного розвитку України представників СПО профспілок та СПО сторони роботодавців на національному рівні.
Тобто є сподівання, що на вимоги профспілок буде відповідна реакція.
Глава Уряду запропонував профспілкам долучитися до цієї роботи, надавши Кабінетові Міністрів або безпосередньо відповідним міністерствам детальні пропозиції та розрахунки фінансових витрат і передбачуваного ефекту. Денис Шмигаль під час зустрічі висловив сподівання на конструктивний діалог із профспілками.
Максим Баланенко,
Голова ФПО