Архів новин
2021
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Звернення до Голови Верховної Ради України

тепло 13b8d
Кіровоградська обласна організація профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та побутового господарства, стурбована ситуацією у теплоенергетиці, підготувала Звернення до Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О.
Протягом багатьох років комунальна теплоенергетика знаходиться в стані перманентної кризи. Проблеми, які накопичувалися роками наразі потребують негайного вирішення вищими урядовими органами, оскільки стан існування сфери централізованого теплопостачання в області загрожує її банкрутством.
Регулярне підвищення державним монополістом АТ «НАК «Нафтогаз України» ціни на природний газ, збільшення майже на 80% вартості його транспортування та розподілу, запровадження розподільчих рахунків підприємств у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 18 червня 2014 року № 217 призвели до критичного стану теплопостачальні підприємства області.
Державною виконавчою службою, через великі суми боргів за спожитий газ, накладено арешти на рахунки ряду підприємств, чим заблоковано їх діяльність, унеможливлені розрахунки за енергоносії, виплата заробітної плати, сплата податків і зборів, існує загроза відключення теплопостачання населенню та соціальній сфері.
Всупереч Закону України «Про теплопостачання» уряд України починаючи з 2016 року не виділяє кошти на відшкодування різниці в тарифах на теплову енергію. Заборгованість з різниці в тарифах досягла критичної межі і по деяких підприємствах вже дорівнює більше річного обороту.
Через пандемію, пов'язану із COVID-19 в Україні, платежі населення за отримані послуги централізованого опалення та гаряче водопостачання знизились на 15-20% в порівнянні з попередніми періодами.
Підписаний 09 лютого 2021 року Меморандум, щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії зовсім не врегульовує ті проблеми, які мають на сьогоднішній день підприємства. Якщо, згідно Меморандуму, заборгованість за природний газ перед НАК «Нафтогаз України» підлягає врегулюванню, то щодо заборгованості за послуги розподілу природного газу та послуги розподілу електричної енергії залишаються неврегульованим. Відповідно, сплачувати їх підприємствам прийдеться за новими цінами і своєчасно, не маючи при цьому джерела фінансування. І в разі виникнення заборгованості підприємства одразу будуть відключені від газопостачання чи електропостачання.
Крім того, не менш важливим є забезпечення розміру заробітної плати працівникам до законодавчо встановлених на 2021 рік прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати. Застосовуючи старі тарифи на послуги, підприємства автоматично позбавляються джерела фінансування на виплату такої зарплати та податків.
Враховуючи викладене просимо як найшвидше прийняти законопроекти:
1. №3800-1 «Про внесення змін до Закону України «Про ринок природного газу» та інших законів щодо забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу» зареєстрований 17.07.2020р.
2. №3508 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання і водовідведення» зареєстрований
Ольга Глущенко,
Голова обласної організації
житлово-комунального господарства