Архів новин
2021
Липень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

ВИЗНАЧИЛИ ПРІОРИТЕТНІ ЗАВДАННЯ

ВИЗНАЧИЛИ ПРІОРИТЕТНІ ЗАВДАННЯФПУ 85df6
20 квітня у режимі відеоконференції відбулось засідання Президії Федерації профспілок України, на якому було обговорено і прийнято рішення з низки важливих та актуальних питань соціально-економічного захисту працівників в умовах карантинних обмежень та розглянуто інші питання профспілкової діяльності.
У своєму виступі щодо укладення Меморандуму про співпрацю між Федерацією професійних спілок України та Міжнародною громадською організацією «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я», Голова ФПУ Григорій Осовий зазначив, що метою цього документу є консолідація зусиль Сторін з розробки, реалізації заходів і програм, спрямованих на забезпечення превентивних заходів щодо недопущення порушень прав і свобод людини та громадянина, зокрема права на працю, безпечні умови праці, соціальний захист, на об'єднання у профспілки, встановлення та просування гендерної рівності на робочому місці, усування всіх форм дискримінації у сфері праці.
Меморандум допоможе в забезпеченні доступу громадян до якісної та своєчасної правової допомоги, з урахуванням нових викликів обумовлених поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та сприятиме підвищенню рівня інституційної спроможності правозахисної діяльності ФПУ, всеукраїнських профспілок і територіальних профоб'єднань.
Президія одноголосно схвалила Меморандум.
На його виконання затверджено Спільний план заходів про співпрацю на 2021 рік.
Члени Президії обговорили питання про пропозиції ФПУ до проєкту Бюджетної декларації України на 2022–2024 роки.
З інформацією виступив заступник голови ФПУ Олександр Шубін, який зазначив, що підготовлено аргументовані Профспілкові пропозиції до проєкту Бюджетної декларації на 2022–2024 роки, які спрямовані кардинальне підвищення розмірів основних державних соціальних стандартів та гарантій, поступовому наближенню заробітної плати до рівня країн Європейського Союзу. А їх реалізація забезпечить належний рівень соціального захисту громадян, у тому числі шляхом гідного функціонування систем охорони здоров'я, освіти і науки.
Президія взяла за основу Профспілкові пропозиції до проєкту Бюджетної декларації України на 2022–2024 роки
Керівництву президія доручила заручитися підтримкою СПО з метою консолідації зусиль профспілок і поінформувати соціальних партнерів, народних депутатів. Забезпечити моніторинг за їх проходженням
Президія розглянула питання про стан безпеки праці та захист здоров'я працівників в умовах пандемії COVID-19. З інформацією з цього питання виступив заступник Голови ФПУ Євген Драпятий, який наголосив, що для істотного поліпшення профспілками цієї роботи необхідно підвищити ефективність використання наявного кадрового потенціалу технічної інспекції праці профспілок та можливостей профспілкових виборних органів різних рівнів, постійно контролювати негативні процеси у сфері безпеки праці, своєчасно й активно впливати на їх перебіг, кваліфіковано й ефективно захищати права спілчан, особливо в умовах надзвичайної ситуації, викликаної пандемією СOVID-19. І закликав взяти активну участь у заходах із відзначення Всесвітнього Дня охорони праці в Україні у 2021 році та з вшанування пам'яті загиблих на виробництві.