Архів новин
2023
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Обговорили повоєнне відновлення України

Обговорили повоєнне відновлення України
У Комітеті з питань економічного розвитку Верховної Ради України відбулися Комітетські слухання на тему повоєнного відновлення України. Вони пройшли за участі представників бізнесу, роботодавців, профспілок, науковців та експертів.
У заході взяв участь і передав пропозиції до Рекомендацій за підсумками слухань Голова ФПУ, член Антикризового штабу, утвореного при Українському союзі промисловців і підприємців (УСПП), Григорій Осовий.
До роботи долучилася ціла когорта урядовців – на чолі із Першим віцепрем'єр-міністром — Міністром економіки України Юлією Свириденко, народних депутатів – голова Комітету Дмитро Наталуха, його заступники Сергій Тарута, Олексій Мовчан, представники Національного банку, Інституту економіки та прогнозування НАН України, Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи, реального сектору економіки та провідних об'єднань промисловців, підприємців, роботодавців.
- Це , власне, перший публічно-громадський захід обговорення такої важливої теми, - прокоментував подію Г.Осовий.- Є сподівання на продовження обговорення, зокрема на площадці Національної тристоронньої соціально-економічної ради (НТСЕР).
Необхідність відновлення її функціонування Голова ФПУ обговорив з Міністром економіки України Юлією Свириденко. Лідера українських профспілок у цьому підтримав співголова НТСЕР від роботодавців, президент УСПП Анатолій Кінах. Очільники сторін соціального діалогу на запрошення Міжнародної організації праці (МОП) 25-27 квітня ц.р. відвідають з робочим візитом Женеву, де планується зустріч з Генеральним секретарем МОП Жільбером Унгбо.
- Вкрай важливо до поїздки відновити роботу НТСЕР , - зазначив Г.Осовий. - Тепер слово за урядовою стороною.
Учасники слухань також наголосили на потребі активізації роботи існуючої Національної ради з питань відновлення України від наслідків війни (утворена згідно до Указу Президента від 21 квітня 2022 року № 266/2022) і затвердження нею заходів реалізації першого етапу Плану відновлення економіки.
-Пора переходити до конкретних прагматичних дій, - підкреслив у своєму виступі Анатолій Кінах та запропонував алгоритм дій в даному напрямку.
Пропозиції профспілок, роботодавців, Антикризового штабу ввійшли до проектних документів слухань.
Детальніше:
https://uspp.ua/news/ostanni-novyny/2019/za-spryiannia-uspp-antykryzovoho-shtabu-u-verkhovnii-radi-vidbulysia-komitetski-slukhannia-shchodo-planu-vidnovlennia-ukrainy-vid-naslidkiv-viiny