Архів новин
2019
Квітень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Споживча кооперація орієнтується на молодь

Споживча кооперація орієнтується на молодь
В системі споживчої кооперації працює багато молоді. І керівники підприємств, і профкоми для її закріплення створюють всі умови. Головним інструментом захисту її прав та соціальних гарантій залишаються колективні договори, в яких окремими рядками передбачені гарантії дя молодих фахівців. Наприклад, в Галузевій угоді та в колдоговорах робота з молоддю виділена в окремий розділ. В першу чергу під захисне крило потрапляють випускники шкіл та технікумів, яким допомагають не тільки визначитися з професією, а й її здобути. Зараз, наприклад, за направленнями кооперативних організацій та підприємств системи споживчої кооперації області у вищих навчальних кооперативних закладів навчається 17 чоловік.
Студентів супроводжують не лише до закінчення вишу. Після закінчення навчання випускників забезпечують першим робочим місцем. Ця традиція не порушується вже багато років. Іще такий цікавий момент: перед роботою молодим спеціалістам надається оплачувана відпустка, а період навчання, починаючи з 2007 року, зараховується у стаж. Така пільга є далеко не на всіх підприємствах. Як і в радянські часи, новачки потрапляють під опіку наставників, які сприяють їх адаптації в трудових колективах.
Їхні кандидатури включають у резерв кадрів на керівні посади. Передбачені додаткові гарантії для тих, хто звільнився із строкової військової або альтернативної служби. Додаткові оплачувані відпустки надаються молодим кооператорам, які навчаються на заочній формі.
Крім того, молодим кваліфікованим робітникам, випускникам навчальних закладів протягом трьох місяців з початку їх самостійної роботи знижені норми виробітку на 20 відсотків з оплатою праці, як за повну норму виробітку.
Молодим кооператорам, які пропрацювали у системі не менше 3 років, виплачується матеріальна допомога при першому шлюбі, народженні дитини, призову на службу в армію з поверненням на попереднє місце роботи, одиноким, розлученим жінкам, вдовам, які мають двох і більше дітей дошкільного віку. Надається матеріальна допомога також працівникам, яких було призвано в АТО. За ними зберігаються робочі місця.
Галина Калюжна,
голова обкому профспілки
працівників споживчої кооперації