Архів новин
2022
Серпень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Працівники відчувають профспілкове плече

Працівники відчувають профспілкове плече
Наша музична школа №1 - найбільша серед подібних закладів Кропивницького. Первинна профспілкова організація теж чисельна. Членство – майже стовідсоткове. Це тому, що люди відчувають профспілкове плече. Нам повезло в тому плані, що директор школи Євгенія Малявкіна сім років очолювала профспілкову організацію. З таким партнером працюється добре: вона розуміє наші потреби і завжди йде назустріч. Ми всі питання вирішуємо разом, тому немає недомовок і пересудів.
Орієнтиром у нашій роботі є колективний договір, який завжди під рукою. (У зв'язку із законодавчими змінами з оплати праці будемо його переглядати). Це – діючий документ, гарантії кожного працівника, як кажуть, на всі випадки життя. Сьогодні, як ніколи, люди потребують підтримки, тому, що б не трапилося, надаємо допомогу: і матеріальну, й моральну. Ми працюємо над тим, щоб працівники були задоволені. Багато таких моментів, які ми вирішуємо позитивно. Вважаю, що профспілка потрібна. Це захист і підтримка. Крім того, профорганізація зближує людей, вони почуваються, як у великій родині. Якщо не можемо вирішити проблему самотужки, звертаємося до обкому профспілки, його голова Зоя Кадук – безвідмовний помічник і порадник. Коли тривалий час хворіла член профспілки, консультувалися, як оформити документи на допомогу. У іншої працівниці помер чоловік – теж з'ясовували, як підтримати, вирішити назрілі проблеми з виплатами, у пенсійних питаннях. Люди залишилися задоволені.
Виникали у нас і невеликі конфлікти і, дякуючи Зої Миколаївні, вирішували їх вчасно й позитивно. Загалом, намагаємося працювати на упередження: так роз'яснити людині ситуацію, норми закону, щоб не довести до трудового спору, зняти напругу. Якщо потрібні юридичні консультації, звертаємося до ФПО. Наші працівники переконалися: ті, хто перебувають у профспілці, більш захищені. Наприклад, не даємо винести дисциплінарне стягнення без детального вивчення ситуації, в якій профком виступає в ролі адвоката. Різне трапляється, буває, людина скоїла невеличкий проступок, але без нашого втручання дирекція не має права покарати. Ми ж входимо у ситуацію і знаходимо пом'якшуючі обставини. Адже профком - не каральний орган – його місія примирна, завжди намагаємося дати людині шанс на виправлення. І тоді спілчанин дійсно відчуває роль профспілки.
Окрема сторінка - культмасова робота. Наше робоче місце зобов'язує, щоб вона була на висоті. Приміром, наші Новорічні колядки знає все місто – приходимо в організації і даруємо вітання. Колектив наш дуже творчий, цікавий – ми такі заходи проводимо, що не соромно вийти і на міжнародний рівень. Беремо участь у конкурсах різних рівнів і переможців не залишаємо без уваги. Жодне свято не минає без оригінального профспілкового привітання колективу.
Лариса Макієнко, голова профкому Кропивницької музичної школи №1.