Архів новин
2019
Квітень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Що ти пропонуєш змінити?

Що ти пропонуєш змінити?
Під час засідання Молодіжної ради ФПО відбувся тренінг з такими запитаннями: що ти пропонуєш змінити в Україні, у профспілках і в собі? Потім свої короткі нотатки члени Молодіжної ради кріпили на стенді, і вийшло крислате дерево побажань і пропозицій, які вони мають намір втілювати.
Що ж молоді люди пропонують змінити в Україні? Багато чого, наприклад, прагнуть реально замінити політичну еліту (доки обиратимуть у всі гілки влади «штатних» обіцяльників, толку не буде), подолати корупцію (люди з грошима займають посади різних рівнів і диктують свої права), створити умови для високопродуктивної праці, в т. ч. для молоді, подолати перекоси у рівні життя пересічних громадян і можновладців. (Занадто вже велика прірва між багатими і бідними. Це ненормально, коли в країні одні різко багатіють, а інші бідніють). Змусити владу працювати відкрито і прозоро на економіку держави, поважати свій народ, цінувати людину праці, не заганяти її податками у глухий кут, а надавати можливість для реалізації її потенціалу. Забезпечити рівність перед законом і відповідальність керівників і депутатів усіх рівнів.Копия DSC02459 b0556
Як зміни члени Молодіжної ради вбачають у профспілках? По-перше, прагнуть омолодження у профспілкових рядах – вони готові прийти на зміну. По-друге, пропонують змінити форми і методи профспілкової роботи: менше слів, а більше реального захисту спілчан, рішучості й наполегливості у протестних заходах. По-третє, йти до кінця у своїх вимогах, домагатися, щоб влада чула голос профспілок, рахувалася з думкою народу, а не приймала кулуарно закони, які погіршують життя працівників, пенсіонерів, студентів. По-четверте, урізноманітнити профспілкову діяльність – більше проводити тренінгів, семінарів, ділових ігор, заходів, спрямованих на розвиток особистості.
Щоб впливати на зміни у країні й профспілковому русі, молодь ставить перед собою завдання щодо самоосвіти і саморозвитку. Вона прагне вчитися публічності, веденню переговорів. Треба вірити у свої сили, втілювати нові ідеї, набиратися досвіду і знань, єднатися в активних діях й тоді можна розраховувати на результат.
Під час засідання прозвучав звіт про роботу Молодіжної ради у 2016 році. Зроблено не так і багато, але варті уваги ефективні моменти. Члени Молодіжної ради брали участь у всеукраїнських акціях протесту, долучалися до студентського маршу протесту, підтримуючи вимоги щодо стипендіального забезпечення. Яскравою сторінкою запам'ятався спортивний захід – квест під назвою «Разом ми – сила». Не один рік члени Молодіжної ради порушували проблему пільгового кредитування молодіжного будівництва, торік з цього приводу зверталися до міського голови Кропивницького, але отримали відмову. Очевидно, молодіжні проблеми зручно озвучувати з трибун, а конкретних дій, на жаль, не видно.
Олена Базилюк, голова Молодіжної ради ФПО