Архів новин
2022
Серпень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Складові авторитету районної організації Сьогодні Новомир

Складові авторитету районної організації
Сьогодні Новомиргородська районна організація профспілки працівників держустанов вирізняється потужністю, активністю, поінформованістю і конкретними справами. Це головні складові її авторитету. Великий плюс – особиста позиція і небайдужість голови райкому профспілки Світлани Давиденко.
Її прихід на цю посаду, мабуть, був визначений вищими силами. Звітно-виборна кампанія у 2015 році проходила складно. Пішла з посади голова райкому профспілки. Світлана, з її навантаженням завсектором організаційної роботи і голови первинної профорганізації райдержадміністрації, про райком не мріяла, але зупинились на її кандидатурі, бо інших не було. Аргумент: вивела первинку на пристойний рівень, треба рятувати райком, адже членство просто сипалося. У переддень звітно-виборних зборів принесли 10 заяв. Районна організація розвалювалася на очах. Світлана це сприйняла дуже болісно – як недовіру до своєї кандидатури. І тоді вирішила: якщо й вона відмовиться, то про організацію профспілки швидко забудуть. Опанувала собою, дала згоду і її обрали. Буквально наступного дня їй принесли 25 заяв про вступ у профспілку. «Мені було невимовно приємно, - говорить Світлана Миколаївна. Я зрозуміла, що мене підтримують. Стала працювати з піднесенням і бажанням гори звертати. Добре, що поруч є надійний помічник – скарбник Людмида Чудновська. Довго утримувався мер – рядові вступили у профспілку, а він – ні. Згодом приніс заяву, сам, без будь-якого нагадування. Тепер і там сильна профорганізація.Копия DSC02545 681f2
Світлана Миколаївна давно зламала стереотип про те, що держслужбовці повинні покірно сприймати запропоноване й не можуть відстоювати свої права. Адже сміливо заявляє свою позицію райком профспілки, а не хтось персонально. Так, держслужбовці дуже залежні від роботодавців, але райком жодну людину не залишив без захисту. Наприклад, в одній сільраді був конфлікт між працівником і роботодавцем. Залагоджували його довго: запрошували на засідання поодинці і разом, пропонуючи різні примирні варіанти, але зберегли людині робоче місце, і, як кажуть, поставили обох на місце.
Без перебільшення, найпотужнішим захисним фоном служать колективні договори, до яких своєчасно вносяться зміни і доповнення або укладаються нові. Головна вимога до них: щоб новий документ розширював, а не звужував гарантії і пільги працюючих. Сьогодні обком профспілки, і відповідно, райком відпрацьовують лінію колдоговірного захисту із певними преференціями для членів профспілки. Їх непросто вибити у фінансових рамках, але у кожному колективі шукають такі можливості. Наприклад, мають преференції члени профспілки – працівники територіального центру, для них передбачені додаткові вихідні (не додаткова відпустка), наприклад, у день народження, одруження (своє або дітей), під час проводів рідних в армію і т. д. Раніше у ці дні люди брали відпустку за власний рахунок. Іще одна вимога: колдоговір повинен працювати, а не відлежуватися у шухляді. У багатьох організаціях вони зразкові – для людей різних професій прописані пункти захисту. І це не голослівно, а з посиланням на закон, постанову чи наказ. Серед них колдоговір міжводного господарства, яке обслуговує кілька районів. В ньому чітко розписано пільги для трактористів, бухгалтерів, інженерно-технічного працівників, обслуговуючого персоналу, плюс вагомі додатки до колдоговору. Кожен працівник персонально знайомиться з колдоговором і, крім голови профкому, сам може проконтролювати його виконання. Тому ніхто не дрімає, коли проходять звіти керівника і профкому про виконання його норм.
У голови райкому на контролі усі напрямки роботи, а найбільше до вподоби – культмасовий. І сама любить подорожувати, і всіх спілчан захопила цією віддушиною. Після напружених буднів потрібні розрядка, нові враження, відкриття, емоції. Об'їздили всю Україну, за винятком східної. До речі, коли на схід країни прийшла біда у 2014 році, райком профспілки усі кошти (за згодою спілчан) відправляв на підтримку української армії, купував необхідне обладнання, одягав воїнів-земляків. Командир військового підрозділу, якому дісталися рації, зателефонував і подякував за подарунки. І за власні кошти Світлана Миколаївна купувала теплі речі захисникам, і була на сьомому небі від щастя, коли вони повідомляли, що саме цей одяг зігрівав їх на дорогах війни.
Усі спілчани, не лише лідери первинок, у неї на зв'язку. У будь-який час їй можна телефонувати й вирішувати питання, як кажуть, по гарячих слідах. Позиція у неї проста: невирішених проблем не буває. Вона не чекає вдячності: їй самій приємно, коли вдається зарадити у біді чи когось виручити. Пам'ятає такий випадок: тяжко захворіла спілчанка. Пройшла всі складні процедури, а на останню не було коштів. Дізнавшись про це, Світлана Давиденко, порадилася з колегами, зняла всі до копійки гроші з рахунку і вручила хворій. І та допомога врятувала жінці життя. Сьогодні бачити її живою-здоровою – це найбільше щастя.
Віктор Федотов,
голова обкому профспілки
працівників держустанов