Архів новин
2018
Липень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Не можемо бути пасивними спостерігачами

Не можемо бути пасивними спостерігачами
Минув майже рік з часу проведення минулорічного Маршу протесту профспілок у формі пікетування Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України. Головна його мета була: захист людей від захмарного росту цін на газ і комунальні послуги. Сьогодні уже можемо сказати, що цієї мети не досягнуто. Ціна на газ не зменшилася, а навпаки – підвищилася, і, за натяками Уряду, планується чергове підвищення. Не знято остаточно і питання плати за газову трубу.Баланенко сайт a720c
Більш того, стрімко зросли ціни на продукти харчування та товари широкого вжитку. Причому, сталося це відразу після скасування з 1 липня державного регулювання цін. Поповзли ціни на хліб соціальних сортів, м'ясні і молочні продукти. Одним словом, на ті продукти, які людина вживає щоденно. У пресі все частіше з'являється тривожна інформація щодо річної інфляції на рівні 20%.
У цій ситуації нічого не вартує підвищення мінімалки до 3200 грн. Слід сказати, що за рівнем зарплати Україна у хвості європейських країн СНД і посідає ганебне 11-е місце. Наша область ще в гіршому стані, рівень зарплати - найнижчий в Україні.
Зважаючи на це, ФПО вважає, що Уряд достроково відмовився регулювати ціни на життєво необхідні товари. З відповідною вимогою ФПО звернулося до Кабінету Міністрів. Що ж стосується підвищення зарплати працівників, то ми переконані, що великим гальмом у цьому процесі є те, що сторонами Генеральної угоди, укладеної рік тому, до цього часу не визначено розмір тарифної ставки робітника 1 розряду у небюджетній сфері на 2017 рік, який уже закінчується. Це є великою перешкодою у веденні колективно-договірних домовленостей між роботодавцями і профспілками.
Не можна похвалитися здобутками і по інших вимогах учасників Маршу протесту. Майже забута вимога щодо оздоровлення працівників і їхніх дітей за рахунок Фонду соціального страхування. Медична реформа викликає страх: вся система послуг охорони здоров'я руйнується, а нового не горизонті не видно. Не викликає захвату пенсійна реформа: частіше стали звучати запевнення, що пенсія може і зменшитися, але заспокоюють, що вона залишиться на діючому рівні.
Кабінет Міністрів відсунув вимогу профспілок щодо зниження порогу індексації до 101 відсотку, як було раніше. Діючий рівень 103 відсотки витягає з гаманців працівників і пенсіонерів немалі суми.
Суттєвим порятунком у нинішніх умовах для збіднілого населення була житлова субсидія, але... Великого страху нагнала Постанова Кабміну щодо більш жорсткого підходу до виплати субсидії, а саме: зменшення соціальних норм, зміна періоду врахування доходів, тотальна верифікація підстав надання субсидій, позбавлення субсидії у разі наявності боргів із сплати комунальних послуг, зате борги із зарплати ростуть безкарно. До того ж, передбачене суворе покарання людей за помилки, допущені у деклараціях при зверненні за субсидіями.
У такій надскладній ситуації нам не можна бути пасивними спостерігачами наступу на права людей. Все частіше членські організації профспілок України, і наше профспілкове об'єднання в тому числі, виступають за проведення в жовтні поточного року Всеукраїнської акції протесту профспілок, метою якої має стати примушення Уряду і роботодавців до забезпечення гідного рівня зарплати і реального захисту конституційних прав та інтересів громадян.

Останнє оновлення (Четвер, 17 серпня 2017, 09:59)