Архів новин
2019
Лютий
ПнВтСрЧтПтСбНд
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123

Пояснювальна записка до Інформації про правозахисну роботу громадських інспекторів праці ФПО за I півріччя 2017 року

Пояснювальна записка

до Інформації про правозахисну роботу

громадських інспекторів праці ФПО

за  Iпівріччя 2017 року

Федерація професійних спілок Кіровоградської області, виконуючи постанову Ради ФПУ від 12.12.2012 «Про завдання організацій профспілок щодо забезпечення громадського контролю за дотриманням трудового законодавства», у звітному періоді  здійснила ряд заходів щодо підвищення ефективності контролю з боку виборних профспілкових органів.

   ФПО в рамках Угоди про співпрацю  проводить спільні заходи з  Кіровоградським обласним та міськрайонним центрами зайнятості   щодо участі  у  засіданнях комісій з питань надання допомоги по частковому безробіттю, обміном  інформацією про стан зареєстрованого ринку праці в області, про заплановане масове вивільнення працівників з підприємств, установ та організацій області, яка ФПО аналізується та  спільно з галузевими організаціями профспілок вживаються відповідні  заходи щодо незаконних вивільнень працівників, зменшення їх кількості.

   В рамках  Угоди про співпрацю з Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області  постійно відбувається  обмін інформацією щодо переліку суб’єктів господарювання, які виплачують найманим працівникам заробітну плату менше законодавчо встановленого мінімального розміру (з урахуванням основного місця роботи). По кожному випадку порушень на підприємствах, де діють  профорганізації вивчаються причини і вживаються заходи  по їх усуненню.

   Представники ФПО беруть участь у  роботі комісії  з питань санації, реструктуризації та банкрутства підприємств при Кіровоградській  ОДА,  обласної  комісії з питань погашення  заборгованості із заробітної плати  та  територіальних управлінь праці м.Кропивницького, на яких  розглядається  стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування на економічно-активних підприємствах області.  За ініціативою ФПО  до рішень комісій включаються заходи по ліквідації боргів.

. З метою дотримання  трудового законодавства за зверненнями членів профспілок до ФПО за звітний період  громадськими інспекторами праці ФПО проведено 5 перевірок на підприємствах, установах, організаціях. В їх числі: ДП «Кіровоградстандартметрологія», Завод металевих конструкцій ТДВ Об’єднання Дніпроенергобудпром», Кропивницьке об’єднане автогосподарство медичних закладів, Управління поліції хорони в Кіровоградській області, у ТДВ «Світловодське кар’єроуправління» - спільно з Управлінням Держпраці в Кіровоградській області за зверненням  головного правового інспектора  праці на вимогу окремих працівників даного підприємства та обкому профспілки працівників енергетиків та електротехнічної промисловості.

Суб’єктами господарювання, що підлягали перевірці допущено порушення  прийому працівників на роботу ( порушено строки повідомлення ДФС), оплати праці в частині компенсаційних, гарантійних та інших  виплат, переведення, сумісництва та суміщення професій, а також ст.21ЗУ «Про відпустки»,  порядку застосування дисциплінарних стягнень та ін.

          Порушення в частині оплати праці в частині компенсаційних, гарантійних та інших  виплат, переведення, сумісництва та суміщення професій, були усунуті роботодавцями під час перевірок.  По інших порушеннях з  метою  їх усунення  направлені приписи органами контролю.   

ФПО особлива увага приділяється  питанню ліквідації заборгованості по заробітній платі.

Протягом I півріччя 2017року таке негативне явище має місце на підприємствах   енергетики: ТОВ «Об’єднання Дніпроенергобудпром» - 1650т.грн. та ТДВ «Світловодське кар’єроуправління – 2018,3 т.грн. станом на 01.06.2017р.

ФПО спільно з обласною організацією профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості направлялись відповідні звернення, подання  безпосередньо до власників цих підприємств. За наполяганням Голови ФПО  ситуація з виплати зарплати на цих підприємствах розглядалась на засіданні обласної комісії з питань виплати заробітної  плати та легалізації зайнятості за участі Голови ОДА. і ситуація взята під контроль особисто Головою ОДА, складено відповідний графік погашення заборгованості з виплати зарплати.

Водночас, на ТОВ «Побузький феронікелевий комбінат» з 1 липня 2017 року підвищено зарплату: для інженерно-технічних працівників на 10 відсотків, для робітників – на 22 відсотки. Тепер середня зарплата на комбінаті складає 7680 грн., що значно перевищує середню зарплату по області.. На засіданні профкому за участю ініціативної групи були розроблені вимоги до власника підприємства, щодо підвищення з 1 червня ц. р. заробітної плати на 30 відсотків. Профком підготував підписні листи і менш як за тиждень було зібрано 1100 підписів працюючих. Протокол засідання профкому та вимоги найманих працівників були передані роботодавцю. Як результат, власник надав відповідь щодо підвищення заробітної плати з 1 липня ц. р.

Таке підвищення зарплати - це велика робота спільних дій профспілкового комітету комбінату та фахівців ФПО з підключенням юридичної служби ЦК Профспілки в особі правового інспектора Пророка В.В. та  Кіровоградського відділення Національної служби посередництва та примирення.

За звітний період фахівцями ФПО надано правову допомогу у складанні  27  процесуальних  документів.  За зверненням членів профспілок та працівників ТДВ «Світловодське кар’єроуправління»  складено 23 заяви про стягнення нарахованої, але не виплаченої зарплати  для звернення до суду  в порядку наказного провадження на суму  близько 900 тис.грн. та 2 позови  про скасування наказів про притягнення до дисциплінарної відповідальності, незаконне звільнення та стягнення заробітної плати та середнього заробітку, по яких здійснюється представництво в Світловодському міськрайонному суді, розгляд яких триває до теперішнього часу.

На допомогу  профспілковим активістам, громадським інспекторам праці з   метою ефективності здійснення  громадського контролю, фахівцями ФПО  проводились семінари-навчання (4), в тому числі щодо реалізації ЗУ №1774,  по проведенню перевірок органами державного нагляду та контролю у зв’язку із  змінами в законодавстві. Розроблено методичні матеріали (3) щодо організаційних питань діяльності профспілкових організацій та питань оподаткування неприбуткових організацій.

Фахівці  ФПО постійно інформують профспілковий актив та громадськість про зміни у законодавстві України, надають консультації, роз’яснення через ЗМІ, радіо, сайт ФПО, щоквартально проводяться «прямі» лінії Головою ФПО та заступником Голови ФПО з профактивом.      

Фахівці ФПО постійно опрацьовують  пропозиції до  нормативно-правових актів та надають свої зауваження,  зокрема до законопроектів про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо  проекту Трудового кодексу, реалізації законодавчих змін в оплаті праці (реалізація ЗУ №1774)  та ін.

           Заступник Голови ФПО                                     

Останнє оновлення (Понеділок, 04 вересня 2017, 05:32)