Архів новин
2019
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Позовна заява про укладення трудового договору та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу

ЗРАЗОК

До ______________________________

(найменування суду)

Позивач: Іванова Ольга Семенівна

що проживає за адресою: Жадова, ___, корп.1, кв.___

м. Кіровоград, поштовий індекс: _____

Номер засобу зв’язку: _________________________

 

 

Відповідач : Товариство з обмеженою відповідальністю „_______”

Адреса: вул.Леніна, 17 , м._______________________

Поштовий індекс ______________________________

Поточний рахунок _______________ у банку _______

Код ЄДРПОУ __________________________________

Номер засобу зв’язку: ___________________________

Електронна адреса : _____________________________

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про укладення трудового договору та стягнення заробітної плати

за час вимушеного прогулу

 

____________ року мені стало відомо, що у відкритому акціонерному товаристві „________” м. ______________ звільнилася посада продавця промислових товарів ІІ категорії.

Маючи необхідну кваліфікацію і досвід роботи за спеціальністю, я в той же день звернулася до директора магазину ________ із заявою про прийняття мене на роботу.

Заяву у мене прийняли, однак у зв’язку із наявністю малолітньої дитини - _________________________, ___________ року народження, в укладенні трудового договору відмовили.

Вважаю відмову незаконною, оскільки у відповідності з ч. 1 ст. 22, ч. 1 ст. 184 КЗпП України забороняється відмовляти жінкам у прийнятті на роботу з мотивів, пов’язаних з наявністю дітей віком до трьох років.

Якщо внаслідок відмови у прийнятті на роботу або несвоєчасного укладення трудового договору, працівник мав вимушений прогул, його оплата згідно з п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 06.11.92 р. „Про практику розгляду судами трудових спорів” провадиться стосовно до правил ч. 2 ст. 235 КЗпП про оплату вимушеного прогулу незаконно звільненому працівникові з дня його звернення до власника або уповноваженого ним органу з приводу прийняття на роботу.

 

Виходячи з цього, на день пред’явлення позову, відповідач зобов’язаний виплатити на мою користь заробітну плату за час вимушеного прогулу в сумі ____ грн. Свої вимоги у зазначеній частині я уточню після надходження від відповідача довідки про середню заробітну плату продавця промислових товарів ІІ категорії.

 

У відповідності з п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України „Про судовий збір” від сплати судового збору звільняються позивачі - за подання позовів про стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин.

Крім доданих до заяви документів зазначені мною обставини зможуть підтвердити свідки _______________________ та _____________________.

 

На підставі викладеного й у відповідності з ч. 1 ст. 21, ч. 1 ст. 22, ч. 1 ст. 184, ч. 2 ст. 232, ч. 2 ст. 235 КЗпП України, керуючись ч. 1 ст. 88, ст. 119, п. 5 ч. 6 ст. 130, п. 2 ч. 1 ст. 367 ЦПК України

 

ПРОШУ:

 

1. Зобов’язати товариство з обмеженою відповідальністю „__________” (вул. ________________ в м. _________________, код ЄДРПОУ____________) укласти зі мною трудовий договір про роботу продавцем промислових товарів ІІ категорії з ___________ року.

 

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю „____________” (вул. ________________ в м. _________________, поточний рахунок № _______________ у банку _____________, код ЄДРПОУ____________) на мою користь середній заробіток за час вимушеного прогулу в сумі __________ гр.

 

3. Стягнути з відповідача на мою користь судові витрати.

Додатки:

 

1. Копія трудової книжки.

 

2. Копія свідоцтва про присвоєння кваліфікації.

 

3. Копія свідоцтва про народження дочки.

 

4. Довідка з місця проживання.

 

5. Копія позовної заяви з додатками, доданими до позовної заяви (для відповідача) – на _____ арк.

 

__________________ ___________________________ Іванова О.С.

(Дата) (Підпис)