Архів новин
2019
Квітень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Охорона праці – це не просто слова


Охорона праці – це не просто слова

На кропивницьких підприємствах ПАТ «Гідросила», ПрАТ «Гідросила АПМ» та ТОВ «Кіровоградський інструментальний завод «ЛЕЗО» питання збереження здоров'я і життя працівників завжди актуальні. Вони є пріоритетними у діяльності єдиної первинної профорганізації «Гідросила».
У повсякденній роботі профспілкового лідера виникає чимало питань і переважна більшість стосується проблем працівників. Чим можна їм допомогти? Як грамотно та ефективно вирішити наболілі питання і захистити їхні інтереси? Звичайно, потрібні знання, поінформованість, володіння певними методами роботи.Копия IMG 2914 - копия 72640
На «Гідросилі» у тимчасовій ролі студентів на семінарі були голови цехових комітетів та профактив єдиної первинної профорганізації. Відкриваючи семінар, голова профкому Сергій Олійник наголосив на важливості навчання, як одного з головних напрямків роботи профспілки. Чому пріоритет було надано питанням охорони праці? В першу чергу це пов'язано з тим, що сучасний стан охорони праці в Україні викликає серйозне занепокоєння. Так, у 2017 році сталося 4313 нещасних випадків, у т. ч. 366 смертельних. Рівень виробничого травматизму в Україні залишається значно вищим, ніж у країнах Європейського Союзу.
По-друге, не секрет, що конкурентоспроможність підприємств на внутрішньому і міжнародному ринках на пряму залежить від стану безпеки та умов праці. Якщо на підприємстві є реальний прогрес у створенні більш безпечних і здорових умов праці, це мотивує працівників до якіснішої та продуктивнішої праці, скорочення виробничих збитків, що в свою чергу і робить підприємство більш конкурентоспроможним.
Сьогодні відбуваються радикальні зміни у структурі світової економіки. У конкурентній боротьбі перемагають лише ті країни й компанії, які максимально інвестують у людський капітал і забезпечують стандарти гідної праці для трудящих.
Не виключенням стали і гідросилівські підприємства. На підприємствах постійно проводяться роботи з реконструкції виробничих приміщень, їх оснащення відповідає сучасним вимогам. Виробництво наближається до європейської моделі розвитку. Щорічно вкладаються значні кошти у розвиток та оновлення виробничих фондів. Інвестиції в нове обладнання та на реконструкцію виробничих приміщень торік склали на ПАТ «Гідросила» 65,5 млн. грн., ПрАТ «Гідросила АПМ» - 115,8 млн. грн., ТОВ «Кіровоградський інструментальний завод «ЛЕЗО» - 5,2 млн. грн. Гідросилівці розуміють, що без оновлення верстатного парку у підприємств немає майбутнього. І сьогодні закуповуються сучасні металооброблювальні центри із програмним управлінням провідних європейських та світових виробників – «Doosan», «Huller Hille», «Gildemeister», «Chiron» та інших, що дає можливість працювати більш якісно і безпечно.
Слід зазначити, що робота, яка проводиться на підприємствах з охорони праці, уже дає позитивні результати. Є позитивна динаміка зменшення випадків виробничого травматизму за останні роки. Якщо у 2008-2010 роках сталося 36 випадків, то у 2017 році – 6 випадків. Результат закономірний, адже на «Гідросилі» життю і здоров'ю працівників – найвищий пріоритет.
Крім цього, відповідно до вимог міжнародних стандартів на підприємствах впроваджені і діють «Система екологічного менеджменту», «Система менеджменту якості», «Система менеджменту охорони здоров'я та безпеки праці». Торік з метою подальшого удосконалення системи управління охороною праці на ПАТ «Гідросила» продовжувалися роботи з впровадження міжнародного стандарту OHSAS:18001. Так, згідно з новим стандартом «Ідентифікація небезпек, пов'язаних із безпекою праці, оцінка ризиків та визначення заходів з управління ризиками» були розроблені «Реєстри ідентифікації небезпек та оцінки ризиків в області охорони праці» для значної частини стаціонарних робочих місць.
Відповідно до цього стандарту на підприємстві поставлено мету детально проаналізувати та виявити важливі фактори, які впливають на безпеку робочого місця. Для цього досліджуються технологічні процеси, стан обладнання і його відповідність вимогам нормативів, фактори навколишнього середовища на робочому місці, ергономічні фактори, небезпечні та шкідливі речовини, шум, вібрація та інше. Далі, в процесі ідентифікації небезпек, формується відповідний «Реєстр». Якщо за результатами оцінювання значення ризику перевищує допустимі, робоча група розробляє заходи щодо його зниження, що в свою чергу зведе до мінімуму рівень виробничого травматизму.
Із цими питаннями детально ознайомив учасників семінару-навчання начальник служби охорони праці заводу «Гідросила» Г. П. Черемісов.
Про здійснення громадського контролю за охороною праці, основні напрями і повноваження роботи профспілки з питань охорони праці йшлося у виступі провідного спеціаліста обласної організації профспілки працівників авто сільгоспмашинобудування Л. О. Козинця.
Розглядалися й такі актуальні питання, як ефективний захист законних прав працівників у сфері безпеки та гігієни праці через галузеві угоди та колективні договори. Ці теми розкрив С. Є. Олійник. Підкреслюючи важливість питань охорони праці, він наголосив на необхідності виховання у робітників культури виробництва, з тим, аби кожен працівник змінив своє ставлення до охорони праці і сформував свій погляд на безпеку свого здоров'я. І у реалізації цього напрямку він покладає надії на профактив.
Марія Іванова