Архів новин
2019
Квітень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Медична реформа: запитань більше, ніж відповідей

Медична реформа: запитань більше, ніж відповідейDSC03204 - копия c0a55
Критична ситуація в медичній галузі та дії профспілки щодо вирішення питання фінансування галузі на належному рівні обговорювалася на V пленумі обкому профспілки працівників охорони здоров'я. За словами голови обкому профспілки працівників охорони здоров'я Лариси Козлової, рівень оплати праці та ставлення держави до медпрацівника – принизливі. Втрачається інтерес до професії, принципи доброти і гуманності. У якій ще державі витрачаються кошти на навчання 9 років, а в результаті зарплата – на рівні некваліфікованого працівника? Реформаторські зміни жодним чином не вплинули на вирішення ключової проблеми галузі – украй низького рівня зарплати. З 1 січня мінімальна зарплата – 3723 грн., а посадовий оклад лікаря, визначений за тарифним розрядом ЄТС, з урахуванням доплати до мінімальної зарплати складатиме 3735 грн, медсестри – 3723 грн., молодшої медсестри – 3723 грн., спеціаліста з вищою немедичною освітою – 3723 грн.DSC03200 - копия a1566
Тобто, у 2018 році продовжує зберігатися зрівнялівка в оплаті праці з 1 по 12 тарифні розряди ЄТС. На рівні обіцянок влади залишається підвищення з ІІ-го півріччя ц. р. зарплати медперсоналу первинної ланки, а працівників вторинної, третинної та екстреної медичної допомоги... аж після 2020 року. Хіба це не приниження?
Для подолання цієї несправедливості в оплаті праці профспілка вживала різні можливі заходи: від звернень до всіх гілок влади - до попереджувальної Всеукраїнської акції протесту, але вимоги профспілки та надані керівниками Уряду відповідні протокольні доручення не виконано. Тож питання підвищення рівня оплати праці працівникам закладів охорони здоров'я залишаються й надалі пріоритетними.
Безперечно, профспілка підтримує медичну реформи, але якщо будуть від неї позитивні результати.DSC03205 - копия 4c929
На питаннях реформування зупинився заступник директора департаменту охорони здоров'я ОДА Олександр Скрипник. За його словами, у нинішньому році будуть реформовані Центри первинної медико-санітарної допомоги. Завдання на І півріччя ц. р.: реорганізувати бюджетні заклади на комунальні некомерційні підприємства - тільки у такому статусі вони зможуть укласти договори із Національною службою «Здоров'я» та отримувати пряме фінансування з Державного бюджету. Це будуть неприбуткові підприємства, які зможуть самостійно розпоряджатися коштами і вільно встановлювати розмір зарплати медпрацівників. На перехідний період (2018-2019 роки) залишено обидві системи фінансування: медичну субвенцію та за прямими договорами. Приєднуватися до реформи медичні заклади зможуть тільки DSC03206 - копия 96705DSC03199 - копия b756fавтоматизовані. Заклад має обрати медично-інформаційну систему та підключитися до електронної системи охорони здоров'я.
Своє занепокоєння кроками реформи висловили у своїх виступах голова профкому Кіровоградської міської стоматполіклініки Світлана Барнард, голова профкому Новомиргородської ЦРЛ Андрій Матушек. Поки що залишається більше запитань, ніж відповідей. Як доля чекає тублікарні, стоматполіклініки, психіатричні заклади? На яку медичну допомогу зможе розраховувати людина, перебуваючи у відрядженні чи на відпочинку? Хто видасть довідку про смерть, якщо людина не встигла підписати декларацію із лікарем? Чи зможуть працювати ті заклади, які не встигнуть підключитися до електронної системи?
Учасники пленуму прийняли Звернення до КМУ, Мінохорони здоров'я та Мінсоцполітики щодо підвищення оплати праці медичних працівників та відновлення міжпосадових співвідношень в оплаті праці та підтримали Звернення профспілки працівників охорони здоров'я стосовно зустрічі з Прем'єр-міністром України для вирішення проблемних питань галузі. У разі відмови від зустрічі профактивісти налаштовані розпочати підготовку до проведення акції протесту.
Марія Іванова